register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
xjan
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mul on compactil ikka tavaline õõts, muus osas õige - 3.2L masina puksid ja poolsus vahetatud. Ca 2 kopikatega kraadi kallet, olenevalt siis ka coili sätingutest

____________________________
BMW 1M ...
07.02.2008 at 13:40
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Oeh, aina segasemaks läheb :) Jätaks E30 õõtsa välja, see on keelatud.

Variandid lisaks stockile siis oleks nagu ma aru saan:
1. kontsentriline (stock, 3,2?) puks, lisacasteri ja -camberiga 3,2 amordipadi
2. ekstsentriline (3,0 ?) puks, suurema casteriga 3,0 amordipadi
3. ekstsentriline puks, 3,2 amordipadi (variandi töönimetuseks ilmselt kõlbaks "chopper", kuna nii puks kui padi lisavad casterit)

Milline neist see hea on? Xjanil ma saan aru on variant nr 1?
07.02.2008 at 14:02 2 edits. Last edited 07.02.2008 at 14:09 by Jesper
MESHUGGAH
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Variant nr. 3 on vale.
Peaks olema kontsentriline puks, 3,2 padi, 3,2 oots (ta erineb geomeetriaga teistest E36 ootsadest)

____________________________
www.angelar.ee
07.02.2008 at 15:18
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
MESHUGGAH: 3,2 oots (ta erineb geomeetriaga teistest E36 ootsadest)

Reegel ei luba õõtsa vahetada, ainult tugevdada. Ma eeldan, et Sa ei ehita Cup autot, et enda omale E30 õõtsa installid ?
07.02.2008 at 15:46
Silwer
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Tegelikult peaks see E36 tavaline õõts ja E30 õõts oma kujult samad olema, seega sealt mingit performane eelist ei tohiks tulla. E30 õõts oli vist lihtsalt väidetavalt väheke vastupidavam.

Performance eelis võib sisse tulla siis kui kasutatakse E30 alumiinium õõtsa mis on küll sama kujuga kui rauast õõts aga lihtsalt kergem. Selliseid alumiiniumist õõtsasid kasutati alates 09.1988 E30 M3 ja 325i Touringu all.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.02.2008 at 16:45
xjan
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Ma ei tea kas on õige või vale, aga mul on ekstsentrik õõtsapuks ja vahetatud poolsusega 3.2L padjad. Jesper variant nr 3 siis...

____________________________
BMW 1M ...
07.02.2008 at 17:14 1 edit. Last edited 07.02.2008 at 17:14 by xjan
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Aga mida see poolte vahetamine teeb? Ma ei leidnud netist mingit head joonist, kas see on nii, et õigel poolel olles on 3,2 amordi ülemine ots auto keskteljest kaugemal kui 325 padja puhul, et saaks rööbet juurde, (mõlema M3 rööbe on carfolio andmetel 1422 vs 325 1408), aga tagurpidi asetades on amordi ots lähemal kui 325 stock ja seega saab camberit juurde?

Ja siis kuna 3,2 padjal on veel lisaks amordi ots rohkem taha nihutatud kui 325-l, tuleb juurde casterit ning ekstsentrilise puksiga saab veel rohkem casterit?
07.02.2008 at 17:29
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kes olid need, kes uskusid, et keemitamiseks ei lähe? :) Vaadake mis möll juba ainuüksi puksidega toimub! :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.02.2008 at 17:35
MESHUGGAH
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
E30 ja E36 ootsad on uhesugused V/A M3 E36 (3.2) ja ei tia kuidas M3 E30l on. Uhesonaga tavaline E30 oots laheb uks uhele tavalise (325) ootsaga. Vahe on selles, et E30 ootsa sharniirid ei ole kummitihendiga nagu E36 sharniirid, nii et nad on vastupidavamad ja nendega on roolitunnetus parem. E30 sharniire ei saa E36 ootsa sisse panna ja E 36 sharniire ei saa E30 ootsa panna. Ma soovitaks koigile BMW Cupi osalejatele E30 ootsad panna. Maksavad umbes 2400paar. Miks mitte seda reeglites lubada? Sest et on olemas ka tugevdatud sharniirid E36le (tootjat ei maleta) ja nendega naeb oots nagu E30 oma.

____________________________
www.angelar.ee
07.02.2008 at 17:39
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
MESHUGGAH: E30 ja E36 ootsad on uhesugused V/A M3 E36 (3.2) ja ei tia kuidas M3 E30l on. Uhesonaga tavaline E30 oots laheb uks uhele tavalise (325) ootsaga. Vahe on selles, et E30 ootsa sharniirid ei ole kummitihendiga nagu E36 sharniirid, nii et nad on vastupidavamad ja nendega on roolitunnetus parem. E30 sharniire ei saa E36 ootsa sisse panna ja E 36 sharniire ei saa E30 ootsa panna. Ma soovitaks koigile BMW Cupi osalejatele E30 ootsad panna. Maksavad umbes 2400paar. Miks mitte seda reeglites lubada? Sest et on olemas ka tugevdatud sharniirid E36le (tootjat ei maleta) ja nendega naeb oots nagu E30 oma.

Originaalšarniiri tugevusega ei teki kindlasti probleemi, eriti kui sõidetakse tavarehviga ja vaevalt nüüd keskmine või ka üle keskmise sõitja E36 sarjas tajub ilma kummitihendita šarniiri paremat roolitunnetust.

Mina ei hakkaks praegustele reeglitele ehitamise käigus ilmnevate asjaolude tõttu eriti lisavabastusi tegema. Küll peaks olema valmis "lahti jäänud uksi" sulgema. Aga eks peategelased otsustavad.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.02.2008 at 17:44
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Serõi, point selles et Powerflexi puksid on kõik ühe hinnaga, pole vahet kas M3 või tavaline. Kui netis asja uurimisele kulutatud aega mitte arvestada, siis see on free mod sisuliselt, noh kui amordipadjad korralikud on siis läheb võibolla M3 patjade hind juurde ja ma ei tea kui palju nad tavalistest kallimad on, aga minul isiklikult vist ei ole korralikud. Reeglite üle käiva "arutelu" jaoks on nagunii tegelikult teine teema loodud. Kui ma tahaks kemiseerida, siis ma pigem hoiaks moka maas ja vaikselt salaja mustade kardinate taga kondaks mööda väljamaa foorumeid, lootuses et ma olen ainuke kavalpea kes teab et M3 kiirem on kui 325 :)
07.02.2008 at 19:03 1 edit. Last edited 07.02.2008 at 19:11 by Jesper
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Jesper: Serõi, point selles et Powerflexi puksid on kõik ühe hinnaga, pole vahet kas M3 või tavaline. Kui netis asja uurimisele kulutatud aega mitte arvestada, siis see on free mod sisuliselt, noh kui amordipadjad korralikud on siis läheb võibolla M3 patjade hind juurde ja ma ei tea kui palju nad tavalistest kallimad on, aga minul isiklikult vist ei ole korralikud. Reeglite üle käiva "arutelu" jaoks on nagunii tegelikult teine teema loodud. Kui ma tahaks kemiseerida, siis ma pigem hoiaks moka maas ja vaikselt salaja mustade kardinate taga kondaks mööda väljamaa foorumeid, lootuses et ma olen ainuke kavalpea kes teab et M3 kiirem on kui 325 :)

See kemiseerimine polnud mõeldud halvasti. Pigem vastulausena neile, kes reeglite arutelus arvasid, et pole mõtet liiga detailselt asju läbi mõelda kuna keegi ju ei viitsi otsida ja mõelda.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.02.2008 at 20:15
mart154
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
MESHUGGAH: E30 ja E36 ootsad on uhesugused V/A M3 E36 (3.2) ja ei tia kuidas M3 E30l on. Uhesonaga tavaline E30 oots laheb uks uhele tavalise (325) ootsaga.

EI OLE!!!

Õõtsad ON erinevad!!!


Kes ei usu, helistagu, panen mõlemad õõtsad laua peale!
07.02.2008 at 22:26
MESHUGGAH
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Ara nae vaeva Mart! Teised on seda juba su ees teinud, taitsa uhesugused. Ja uldse see on koige odavam modimine - E30 ootsad/poverfleks esiootsade puksid.

____________________________
www.angelar.ee
07.02.2008 at 23:10
-XR-
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
E36 meestele lahe kombe:
link

kirjas on, et FIA approved, peaks vist sõitmiseks ka sobima.
17.02.2008 at 20:24
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kirjutage keegi, mida selle katuseluugiga täpselt tegema peab? Mul on vändaga variant. Kas selle saab kuidagi nii ära fikseerida, et probleeme ei teki, või peab katusega kokku keevitama?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.02.2008 at 20:57
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Jesper: Kirjutage keegi, mida selle katuseluugiga täpselt tegema peab? Mul on vändaga variant. Kas selle saab kuidagi nii ära fikseerida, et probleeme ei teki, või peab katusega kokku keevitama?

Bemmi reeglitse pole selle kohta midagi öeldud. Pole ka nagu muudes reegilites väga silma jäänud, välja arvatud kunagine Golfi klass, kus katuseluuk tuli kinni keevitada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.02.2008 at 23:21
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Jah, reeglid vaatasin läbi, aga äkki on mingi parima praktika moodi asi kah? Kui Golfidel kästi kinni müürida, siis sellel oli ju mingi põhjus? Ma ei oska isiklikult hetkel seisukohta võtta, kas see võib stock kujul avarii korral minema lennata ja kui võib, siis kas käsi võib sealt kogemata välja tilpnema jääda.

Kui seda modida, siis tuleks see ilmselt enne puuri paigaldust ära teha, pärast on ju torud ees. Selle pärast küsingi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.02.2008 at 23:34
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mina keevitaks luugi korralikult kinni, sest tõsisemal uperpallitamisel võib muidu tõesti juhtuda, et luugi servad muutuvad ebameeldivalt ohtlikuks või kipub mõni kehaosa katusest välja tolknema. Tõenäosus on küll väike, aga kui selline ebameeldiv asi on realiseerunud, ei aita teadmine väikesest tõenäosusest kadunud kätt külge tagasi...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.02.2008 at 23:57
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Ok, tänud, eks keevitan siis kinni. Tundus lihtsalt imelik, et reeglites (vaatasin ka S2000 ja GT omi) selle kohta silpigi kirjas pole, hakkasin mõtlema et äkki ma olen liiga paranoiline :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.02.2008 at 00:57 2 edits. Last edited 18.02.2008 at 00:58 by Jesper
-XR-
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kas te olete rehvid juba kokku leppinud?

Tulevad R888 rehvid?

Kui teil mingi ühistellimus tuleb 15" rehvidele, siis võtaks kah ühe komplekti.
14.03.2008 at 11:31
devilc
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
AFAIK ei tule R888. Kahju, oleks enda masinalegi ühe komplekti soodsalt saanud. :)
14.03.2008 at 12:58 2 edits. Last edited 14.03.2008 at 12:59 by devilc
Lembit
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
devilc: AFAIK ei tule R888.
Kas selle kohta on ka mingit rohkemat infot? Mis siis tuleb näiteks?

Minujaoks on täiesti arusaamatu, miks seda BMW klassi asja mingi hirmsa saladuskatte all peab ajama.
14.03.2008 at 18:23
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Käivad läbirääkimised, et klass saaks max head tingimused, seega norm, et enne nende lõppu ei saa 100% avalikult väita mis tuleb. Kes sõidavad, need on asjaga kursis, sellest oli koosolekul juttu.
14.03.2008 at 18:50
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mingit saladuskatet pole ju, koosolek oli, eelinfo selle kohta oli foorumis, uks oli lahti, jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.03.2008 at 18:52
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.