register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
raimo_r
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Lembit: Tunneks huvi, kas M50B25 ja M50B25TU mootoriplokid on ühesugused ja/või omavahel vahetatavad?

Päris ühesugused ei ole, kuid on omavahel vahetatavad.
M50TU mootoril on olemas näiteks õlipumba keti pingutus. Seega on olemas ploki küljes "tift" selle paigaldamiseks.
Ma nüüd enam ei mäleta kas keti pingutustalla ja pinguti osa oli ka erinevalt lahendatud või tuli seal vahe sisse alles M52'ga.
Üks M50TU plokk on mul nurgas studeerimiseks olemas (pärnus) kui mõni küsimus veel on.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
21.06.2009 at 11:31
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kuidas neil velgedel http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DF51&mospid=47542&btnr=36_0188&hg=36&fg=15 vahet teha kumb on sepistatud ja kumb valatud? Kas see tootekood on kuskil velje sees kirjas või on mingi muu trikk?

Täiendus: foto kah http://www.merkwielen.nl/advertenties/BMW-wielen/060208/E39%20styl%2031.jpg

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.08.2009 at 16:57 1 edit. Last edited 03.08.2009 at 17:32 by Jesper
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mul on selliseid kaks jooksu aga pole kunagi uurinud, kumb variant nad on ? On seal mingi vahe kaalus või tugevuses ?
03.08.2009 at 22:54
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Noh, ma ei tea seda konkreetset mudelit aga minu praegused veljed on sepistatud ja kaaluvad 6,5 kilo minu truu vannitoakaalu andmetel. Pluss nad olid ostes täiesti sirged ja nendega on ikka kõike tehtud mida rajal tegelt tegema ei peaks ja ikka on sirged :)

Ega see nüüd hüper oluline vast ka ei ole, lihtsalt tavalisi valuvelgi saab tsipa odavamalt kah.

Täiendus: vaatasin järgi, valatud kaaluvad 6,9 ja sepistatud 7,0kg, anoh samas selline tüüpiline odav E34 velg nagu näiteks need "kärgmustriga" on kuskil 8-8,5 kilo, seega vahe on ikka olemas. Kui suur see vahe ringiaega teisendatuna on, jäägu targematele arutada, ma lähtun printsiibist et põhimõtteliselt on nad kõik samalaadse hinnaga, seega tasub valikuvõimalust targalt kasutada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.08.2009 at 01:55 2 edits. Last edited 04.08.2009 at 02:07 by Jesper
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Seda küll, et konkreetne mudel on kergem kui enamus teisi - ma pidasin silmas vahet sepistatu ja valatu vahel. Mul oligi teadmine, et seal ei ole erilist kaalu vahet ja vahe tugevuses on isiklikult katsetamata. Need kärgveljed on suht kerged purunema.
04.08.2009 at 10:05
raimo_r
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
BMW e39 valikust leiab ka 5,2kg kaaluvad 15" alumiiniumveljed

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
04.08.2009 at 11:05
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Sa pead silmas neid musti, plekkvelje sarnaseid ?
04.08.2009 at 11:14
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Need on ka kerged jah, ma küll ei oska kommenteerida kui kerged täpselt, aga miskipärast on igal pool nende juures märge et for winter tyres only, tont muidugi teab mida see sisuliselt tähendab.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.08.2009 at 11:25
HoCi
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
winter tires, kuna külgjõude ei kannata väga? :)
Näide: http://img179.imageshack.us/i/img0193ir0.jpg/

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
04.08.2009 at 18:42
charger
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Sepistatud alumiinium muutub terasesarnaseks, nagu vedru. Võta mõlemast sordist 1 äraviskamisele kuuluv ja proovi guvaldaga peeneks teha, siis saad vahest aru :) Sepistatud velje serva peale lüües võib guvalda ootamatult seljataga vastu maad käia :D
Sama teema on sepistatud kolbidega - taluvad suuremaid koormusi.
04.08.2009 at 22:57
matukas
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Palju need veljed maksavad, mida Sa, Jesper, siin ära märkisid?
Kosei K1 15x7 on letihind 2600 EEK ja 4,9 kg. On see palju?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.08.2009 at 23:50
indro
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Jesperi viidatud E39 veljed maksavad ca 2000.- jooks, kindlasti võib ka odavamalt või kallimalt saada.
quote:
matukas: Palju need veljed maksavad, mida Sa, Jesper, siin ära märkisid?
Kosei K1 15x7 on letihind 2600 EEK ja 4,9 kg. On see palju?
04.08.2009 at 23:53
matukas
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
indro: Jesperi viidatud E39 veljed maksavad ca 2000.- jooks, kindlasti võib ka odavamalt või kallimalt saada.
quote:
matukas: Palju need veljed maksavad, mida Sa, Jesper, siin ära märkisid?
Kosei K1 15x7 on letihind 2600 EEK ja 4,9 kg. On see palju?

Uuena siis maksavad nii palju ???
No mind huvitaks, mis uuena maksavad.
Kui kasutatud on nagu uued, siis muidugi on arusaadav. Ma oma auto teemas olevad HARTGE veljed pidin restaureerima, mis tegi ca 1000 EEK velje kohta (velje hind sisse arvutatud). Aga noh, see ju pigem minu mure.
Kui kiiremini oma auto liikuma saan, siis tuleb ka vedrustamata massid (7,8 vs 4,9) üle lugeda.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.08.2009 at 00:03
indro
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Uuena ei osta neid keegi, kõigevähem 325 Cupi sõitvad inimesed.
Kuna seal velgi ikka aegajalt läheb, siis pole neil kasutatutel ka midagi viga.
UM küsib sellise uue velje eest igatahes 3600.- tükist.
quote:
matukas:
Uuena siis maksavad nii palju ???
No mind huvitaks, mis uuena maksavad.

05.08.2009 at 00:30 1 edit. Last edited 05.08.2009 at 00:31 by indro
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
BMW Cup kontekstis pole tõesti mõtet 2,6 k. velje eest maksta ja ammugi ei lähe keegi Unitedi varuosaleti äärde uusi originaalvelgi tellima, neid on piisavalt saada uueväärilistena (rinkasõidu vajaduste koha pealt) hinnaga 500-1000 eek tk. On ka netist silma jäänud, et konkreetsed Koseid pidid suht õrnad olema ja sportlikkuks otstarbeks ebasobivad aga isiklik kogemus puudub.

Kas charger omab isiklikku kogemust nende kahe veljeversiooni kuvaldaga töötlemisel või on see jutt üldine teooria ? Mitte, et teoorial midagi viga oleks aga ega kõik valatud või sepistatud veljed samaväärsed pole.
05.08.2009 at 00:42 1 edit. Last edited 05.08.2009 at 00:46 by peep
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
matukas: Palju need veljed maksavad, mida Sa, Jesper, siin ära märkisid?
Kosei K1 15x7 on letihind 2600 EEK ja 4,9 kg. On see palju?
Millised, need mis mul all on? Tee pakkumine millest ei saa keelduda :)

Üldiselt pole mõtet nüüd nii filosoofiliseks ajada nagu sa seda teed, vahet pole mis barankad alla keerata, võita saab kõigiga. Lihtsalt ma mõtlesin et a'la kui mul on kaks kuulutust ees velgedega ja ühed on järsku sepistatud, siis võtaks need, kuna hinnavahet nagunii pole. Nagu selgus pole ka kaalu vahet ja halvimal juhul pole ka tugevuse vahet aga noh mis seal kaotada on :) Restaureerima hakata polnud plaanis, akuutse restaureerimishimu tekkimise puhuks on mul üks teine aparaat garaažis kurvalt ootamas.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.08.2009 at 01:22 1 edit. Last edited 05.08.2009 at 01:33 by Jesper
charger
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Oman jah isiklikku kogemust. Omal ajal tegelesin alumiiniumi valuga ja sulatamiseks sai igasugu materjali peenemaks lõhutud. Sügava mulje jättis Revolution'i rallivelje tümitamine: südamik rebenes lõpuks välja, aga kummialune võru ei läinudki katki, tagusin selle kahekordseks lapikuks leheks enne sulatuspanni panekut. Need veljed oli lisaks sepistamisele küll ka termiliselt töödeldud ehk nn. karastatud. Seda võib tegelt nimetada ka kunstlikuks vanandamiseks, sest alumiiniumi struktuur muutub veel kaua aega peale valamist: vahetult peale valu on ta nagu tainas, aga näiteks poole aasta pärast treid kui siidi.
Kindlasti võivad eri tootjate valu- või sepisveljed vastupidvuselt erineda. Palju on kinni sulamist: üks on rabedam-kõvem, teine pehmem-sitkem segu.
05.08.2009 at 09:35 2 edits. Last edited 05.08.2009 at 09:41 by charger
HoCi
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
matukas: Palju need veljed maksavad, mida Sa, Jesper, siin ära märkisid?
Kosei K1 15x7 on letihind 2600 EEK ja 4,9 kg. On see palju?


Kerged on nad tõesti. BMW cupile (kus käib omavahel "võitlemine") on neid kahju alla panna, sest kui ära lõhud, läheb kalliks. Aga kui sa matukas niisama harrastad OT päevi ja muid rajapäeva üritusi, siis on need veljed väga tip top. Ise sõitsin nendega võistlusi 2006-2008. Kaks velge õnnestus selle ajaga kõveraks sõita (üks kivisse ja teine valli). Kivisse sõidetud velg painutati ilusti sirgeks ja valli sõidetud velge pole veel uurinud väga. Igasugu auke kannatasid nad iseenesest väga hästi (205/50 R15 kõrge rehv oli ka peal) nii, et pole need veljed nii nõrgad midagi. Mul on ka paar jooksu vene sepistatud velgi 15" ja need on mingi 1kg või vähem raskemad ainult...ma pigem vist läheks nende teed, kui on risk velgi hakata lõhkuma.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
05.08.2009 at 12:27
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kui paljud Cupi autode omanikest sõidavad kohale treilal, paljud omal jalal? Ma ise plaanisin need mõned korrad aastas Saugale ise kohale sõita aga auto on ikka nii madal, et koos splitteriga ilmselt küll tervelt Audrusse ei jõua. :D
Planeerimata kulu aga peab vist hakkama treila kasutamisele mõtlema (E- kategooria kah vaja teha). Ja üks tagasilöök veel, eile sai siis lõpuks autoga koju sõidetud (ülevaatus ka värskelt tehtud) aga kuna garaaži sõit on mul tõusuga, siis loomulikult on see auto nii madal, et jääb põhja peale kinni. Nüüd peab hakkama sinna ka mingeid kaldteesid alla ehitama. Paras pain selle autoga, ei ole nii et istud sisse ja sõidad kuhu vaja. :D
08.08.2009 at 10:13 1 edit. Last edited 08.08.2009 at 10:13 by Ivalo
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Jesper võib siinkohas muljeid jagada, kuidas on Riias võistlemas käia ? Teised võistlejad pikka maad omal jalal ei sõida.
08.08.2009 at 10:20
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Riiga ma ei plaani sõita :) aga Suagal käivad siis ka kõik treiladega. Selge pilt, eks siis talve jooksul vaja käru, konks ja e-kat- lahe. :D
08.08.2009 at 10:29
mart154
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kas mõttekam ei oleks korraliku käru hinna eest osta üks B-kat "pamper"?

http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/311/auto_php-id=615311-www_auto24_ee.html

Näiteks selle puhul jäävad igasugu lubadejamad ära.
Lisaks võid veel sappa võtta kuni 750kg kerghaagise (näiteks vagunelamu) ja Lätis/Leedus elada päris nagu kunn :)
08.08.2009 at 12:00
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Honda: Riiga ma ei plaani sõita :) aga Suagal käivad siis ka kõik treiladega. Selge pilt, eks siis talve jooksul vaja käru, konks ja e-kat- lahe. :D

Keskklassi sõiduauto kombnatsioonis sobiva reg massiga käruga ei vaja e-kategooriat. Nt kui ma panen oma käru oma e39 või audi a4 taha, siis saan hakkma b-kategooriaga. Kui käru reg mass on suurem kui peaks olema, siis saab seda lihtsa avalduse alusel ark-s väiksemaks teha.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.08.2009 at 14:42
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Viitsid, pane numbrid ka selle kohta kuidas sul see b-kati alla mahtumine käib, kardetavasti jäi sul kahe silma vahele tõsiasi et bemm on tiba raskem kui super1600 autod. Ma olen selle asja üle kõvasti pead murdnud ja pole leidnud reaalset ja kättesaadava hinnaga kombot millega bemm kärus B-kati sisse mahtuda, mingeid väga teoreetilisi konstruktsioone olen kokku pannud, anoh keegi ei hakka veduriks endale spetsiaalselt mingit a'la tutikat Kia džiipi ostma ma arvan.

B-kati nõuded:
a) autorongi registrimass alla 3500kg
b) käru registrimass alla veduri tühimassi
c) veduri passis olev käru mass ei tohi lõhki minna

Näiteks meie Transiti tühimass on mingi 1600 ringis, registrimass 2 tuhat midagi, bemm kaalub 1180kg, seega haagise tühimassi jaoks jääb järgi mingi 100-200kg.

Reaalselt ma olen vaadanud et alla 400-500kg tühimassiga autohaagiseid ei ole olemas, ja see on praegu veel üsna optimistlik hinnang, Respo omad näiteks on 600 ligi. Sealt tagasi liikudes siis haagise registrimass 1600kg, veduri tühimass 1601kg ja veduri kandevõime maksimaalselt 299kg, ehk päris esoteeriline kombinatsioon. Võrdluseks olgu öeldud et Peugeot 206 kandevõime on 425kg.

Lihtsam on maksta see 4k ja BE kat teha. Pärnu mentidel on ringrajaürituste kalender seina peal ja absoluutselt iga kord puistavad Saugalt rajale viiva tee peal osalejaid.

Ahjaa, ja mis puudutab muljeid omal jalal Riias käimisest, siis öösel sinna sõita oli väga mõnus, iste on nagu häll, iPod mängib musa jne. Tagasi köie otsas rippuda samas... mitte nii väga :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.08.2009 at 16:24 6 edits. Last edited 08.08.2009 at 16:47 by Jesper
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Jah, minu väide oli see, et kombinatsioon e39 bemm pluss sellise reg massiga käru, millele ka auto peale mahub, et veduki ja käru registrimasside summa ei ületaks 3,5 tonni, on saavutatav kombinatsioon. Seda seadusepügalat , mille kohaselt käru tegelik mass (käru tühimass+koorma mass) ei ületaks käru registrimassi kui sellele mingi kereautost võidusõidu auto peale lükata (Liiklusseadus § 15, lõige 3), on juba keerulisem täita. Samas ei ole enamustel miilitsatel patrullautos kaalusid kaasas, mistõttu on neil selle seadusepügalaga nihverdamist keerulisem tuvastada kui veduki ja käru passide lugemiste tulemusena rikkumist fikseerida, sest arvutamisoskus on neil minu teadmist mööda enamasti patrullautos kaasas.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.08.2009 at 20:35
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.