register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Poster Message
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Jesper:
Pärnu mentidel on ringrajaürituste kalender seina peal ja absoluutselt iga kord puistavad Saugalt rajale viiva tee peal osalejaid.



Ma pole mitte ühtegi korda kogu oma võistlusajaloo jooksul ei Pärnu võistlusel ega mujal miilitsatega seoses võistlustele minemisega või sealt tulemisega kokku puutunud, pole neid isegi näinud Pärnu raja läheduses kunagi... Ptüi-ptüi-ptüi :)

Või siiski, esimest korda kui Riiga võistlustele läksin ja Riias rada üles ei leidnud, siis küsisin Läti miilitsatelt juhiseid ja eelmisel aastal pärast ühte Pärnu võistlust peeti mul kaasa kinni ja pandi puhuma kui ta rajalt lahkus.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.08.2009 at 20:40
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
No ma olen peatunud 4 korda ja päris mõned korrad tee ääres näinud, okei, osa neist on Open Trackide raames. 3-st Audru võistlusest kus ma olen osalenud on peatatud üks kord, ükskord seisis teeääres ja hakkas järgi sõitma aga vist vaatas et arvutis on kõik korras ja viimane kord nägime teeäärset patrulli bussiga hommikul saabudes, lahkumise ajaks oli plats puhas.

Koguaeg passivad pmst ühe ja sama koha peal kah, vaevalt et see juhus on.

Kui politseil juhtub kaal siiski kaasas olema (kõlakate kohaselt kuulub see minibusside varustusse), siis trahv ülekoormatud käru eest on äraütlemata räme, maksimum oli vist 12k kui ma õigesti mäletan.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
08.08.2009 at 20:49 2 edits. Last edited 08.08.2009 at 20:55 by Jesper
mart154
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mina olen oma rondiga 2 korda Pärnus ja 1 kord Raplas käinud konksu otsas.
3 korda on mind kinni peetud ja järel roomava teema dokusid kontrollitud.

Nende kolme korra jooksul pole kunagi veduki teemat kontrollitud.

neljas (või ajaliselt esimene) kord vedas sõber, siis ei kontrollitud vist. aura küsimus? :)


edit: Korra olen pidanud tõestama, et jäiga ühenduslüliga ei ole TÜV vaja...
Õnneks lepiti minu jutuga, mitte ei tiritud konstaablipunkti kontrollima :)
09.08.2009 at 00:07 1 edit. Last edited 09.08.2009 at 00:28 by mart154
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Jesper:

Kui politseil juhtub kaal siiski kaasas olema (kõlakate kohaselt kuulub see minibusside varustusse), siis trahv ülekoormatud käru eest on äraütlemata räme, maksimum oli vist 12k kui ma õigesti mäletan.

Liiklusseadus:
§ 7435. Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete muu rikkumine

(1) Mootorsõiduki- või trammijuhi poolt liiklusnõuete rikkumise eest, kui puudub käesoleva seaduse §-des 741–7427, 7430–7432 või 7464 sätestatud väärteokoosseis –
karistatakse rahatrahviga kuni 50 trahviühikut.
[RT I 2008, 54, 304 – jõust. 27.12.2008]


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.08.2009 at 00:13
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Teeseadus, § 401. Teerajatise püsivust ohustava sõidukiga liiklemine

(1) Normidele mittevastavate mõõtmete, massi või teljekoormusega või muul viisil teerajatise püsivust ohustava sõidukiga liiklemise eest, samuti liiklemise eest liiklemiseks suletud teel või liiklemiseks mitteettenähtud teerajatisel – karistatakse rahatrahviga kuni 200 trahviühikut.

Minu mälu järgi see trahviühik ongi hetkel 60 krooni? Samas ma ei tea, võibolla see teeseaduse teema puudutab ainult rekkasid. Minu jaoks isiklikult oleks 50 trahviühikut ka päris valus laks, seega ei hindaks seda siiski töötavaks lahenduseks, parem kulutada see raha ennetavalt BE kati kursuste peale.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.08.2009 at 01:33 1 edit. Last edited 09.08.2009 at 01:35 by Jesper
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
See viidatud Teeseaduse säte praegusel juhul küll ei rakendu. Jube keeruline oleks minu hinnangul kellelgi väita, et max 2 tonnise tegeliku massiga haagis, mille täismass paberite järgi on muu hulgas nt ca 2,5t, oleks teerajatisele ohtlik. Ja see sama käru suurema reg massiga ja e kat lubadega juhiga seda siis poleks.

Aga mõistagi on probleemide vältimiseks kõige õigem lahendus õige kategooria.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.08.2009 at 10:10
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Miilitsamehed otsustavad,miks ja mida nad potokolli kirjutavad.Tee peal vaidlemine pole minul kunagi õnnestunud,pärast halduskohus muudab ja tühistab nagu naksti asjad ära,aga janti on palju olnud.
Sellepärast on minul B kati tegemine,nende asjade tegemise listis,mida lähiajal tegema peanm suht ülaotsas.
09.08.2009 at 13:16
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
rolantsik: Sellepärast on minul B kati tegemine,nende asjade tegemise listis,mida lähiajal tegema peanm suht ülaotsas.

No siis saad kenasti rohelise Kanada lipuga sõita :) Või pidasid silmas E kategooriat? ;)


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.08.2009 at 15:35
uzzac
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
meie haagis on 2 telge ja 340kg. max kandevõime märkisime vist 1400 või oli 1600. igatahes mul volvo võib tirida 1600 kg niiet no problems :)
09.08.2009 at 18:30
Umbertto
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
uzzac: meie haagis on 2 telge ja 340kg. max kandevõime märkisime vist 1400 või oli 1600. igatahes mul volvo võib tirida 1600 kg niiet no problems :)

See on jutt sellest, kas antud autoga tohib haaget vedada. Oluline on veel kas haagise max mass (registrimass=kogumass)+auto registrimass kokku on üle või alla 3,5t. Kui üle,siis on vaja BE lubasid ;-((( , vaatamatta sellele et autole on sellise massiga haage lubatud. Isegi C kat olemasolu ei päästa.
09.08.2009 at 19:03
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
serõi:
quote:
rolantsik: Sellepärast on minul B kati tegemine,nende asjade tegemise listis,mida lähiajal tegema peanm suht ülaotsas.

No siis saad kenasti rohelise Kanada lipuga sõita :) Või pidasid silmas E kategooriat? ;)




BE oleks vaja siiski soetada :D
09.08.2009 at 19:23
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
See tühimass+ haagise täismass jutt on ju jama? (antud haagis ei nõua haagise juhilube, kui auto tühimass ja haagise täismass kokku ei ületa 3500 kg ning auto võib vedada piduritega haagist 1500 kg.)
16.08.2009 at 00:11
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Honda: See tühimass+ haagise täismass jutt on ju jama? (antud haagis ei nõua haagise juhilube, kui auto tühimass ja haagise täismass kokku ei ületa 3500 kg ning auto võib vedada piduritega haagist 1500 kg.)


E-katti pole vaja juhul kui veduki ja haagise REGISTRImasside summa ei ületa 3500 kg JA veduki tühimass on suurem haagise REGISTRImassist.

Täiendus: see, millise massiga haagist veduk vedada tohib, ei puutu üldse juhiloa kategooriatesse.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.08.2009 at 17:36 1 edit. Last edited 16.08.2009 at 17:38 by hall
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Selle konkreetse käru registrimass on 1500kg (kandevõime 1125kg). Minu auto võib vedada 1500kg ja on registrimassiga 1920kg, ehk siis mahuks ilusasti 3500kg sisse.
Probleem on aga vedava auto ja BMW tühimass, mis on vastavalt 1456kg ja 1330kg, ehk esimene oleks vaja muuta 1500ks ja teine 1125ks, siis oleks kõik viimasepeal. :)
Huvitav kas ja mis tingimustel neid tühimasse muuta saaks?
16.08.2009 at 21:31
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Nagu Andres kirjutas, veduki registrimass on oluline, mitte tühimass. BMW puhul on ainus number mis loeb, tema tegelik mass aga see ei puutu kuidagi juhiloa kategooria teemasse. Ehk Su veduki registrimass ei tohi olla üle 2044 kg ja käru registrimass ei tohi olla üle 1456 kg. Kuna Cup auto kaalub vähemalt 1100 kg, siis 100 % legaalselt Sa ei saaks ikkagi asja ajada aga kui tõenäoline on, et keegi hakkab sellist kombinatsiooni kaaluma ?
16.08.2009 at 21:49
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
100% legaalseks ei saa jah aga minu puhul ei aita BE ka, pean vedukit vahetama. :) No on jama selle transpordiga ma ütlen. :)
Käru registrimassiks saaks 1456kg registreerida, siis aga jääks kandevõimeks 1081kg ja sellest on bemm raskem igal juhul. :(
16.08.2009 at 22:38
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kui Sul BE on, siis pole vaja käru reg massi muuta. BMW tegeliku massiga oled anyway lõhki aga võidusõidu auto puhul võib sellega ehk isegi hakkama saada, sest politseil ei ole ju teada, kui palju see auto üldjuhul kaaluda võiks ? Ehk kui neil kaalusid pole, siis tõenäoliselt lastakse minema.
16.08.2009 at 22:59 1 edit. Last edited 16.08.2009 at 23:00 by peep
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Aga kas neid üldse huvitab kaalumine, vaatavad bemmi passist, et tühimass 1330kg + käru 375kg=1705kg ja kui veduki tühimass on alla selle, siis väänavad igal juhul ära?
Mis autodega teised veavad cupi autosid, kõigil maasturid ja BE katt või? Parim kild oleks see, kui peaks nüüd cupi pärast autot ka vahetama hakkama. :D
16.08.2009 at 23:19 1 edit. Last edited 16.08.2009 at 23:19 by Ivalo
ICE
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Silweri veokolmnurga sarnane lahendus ei tule kõne alla (mingi aeg)?

____________________________
Petrolheads.ee
16.08.2009 at 23:25
Lembit
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
peep: Kui Sul BE on, siis pole vaja käru reg massi muuta. BMW tegeliku massiga oled anyway lõhki aga võidusõidu auto puhul võib sellega ehk isegi hakkama saada, sest politseil ei ole ju teada, kui palju see auto üldjuhul kaaluda võiks ? Ehk kui neil kaalusid pole, siis tõenäoliselt lastakse minema.
Kui tõstad cup'i auto pealt aku, ballasti ja võib-olla veel paar raskemat asja vedukisse ja peaks mahtuma selle 1081 sisse. Käru küljest saad kah äkki mõned kilod minema visata.

Ja mis pagana pärast sa politseile kärus kaubana veetava BMW tehnilist passi peaksid näitama? Näitad EAL tehnilist kaarti ja ütled, et on kerge võidusõiduauto :D
16.08.2009 at 23:27
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Esiteks, kui Sul on BE, siis on veduki puhul oluline ainult see, et käru tegelik mass oleks mitte suurem kui sellise autoga vedada tohib. Loomulikult ei tohi tegelik mass olla suurem ka käru registrimassist.

Teiseks, kuskohast nad selle BMW passi saavad ? Sul ei pea mingit passi olema, tehniline kaart on ainus dokument mis vaja läheb. Visuaalse vaatlusega ei tee võidusõiduauto tegelikku massi kuidagi kindlaks ja neile võib tunduda usutav, et see jääb alla 1125 kg või siis 1081 kg, juhul kui Sa üritad ilma BE'ta seda asja ajada.
16.08.2009 at 23:27 1 edit. Last edited 16.08.2009 at 23:32 by peep
mart154
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Või aja auto alla 1125kg. ja viska ballast vedukisse :)
16.08.2009 at 23:30
Ivalo
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kolmnurgaga väga ei viitsiks (kiiruspiirang oli 50km/h vist), ehkki see oleks kõvasti odavam.
Samas see teh. passi mitte näitamine on hea idee, siis ei jää neil tõesti muud üle kui kaaluda. Ja kui aku jms veel vedukisse ka tõsta, siis ongi ehk ok.
Kuna mul auto nagunii üle 1500kg ei tohi vedada, siis pole mul tegelikult ka mingit pointi BE kategooriat teha.
Eks näis, pikk talv ees vaatab mis saab, lihtsalt tahtsin selgusele jõuda, kas BE oleks tark kohe ära teha või mitte.
Tänud kaasa mõtlemast. :)
16.08.2009 at 23:40
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
No aga kui huvi on siis teeks äkki nii et enne igat võistlust käib suur treila kaarega kõigi Tallinnas resideeruvate huviliste garaažid läbi ja sõidab edasi Audrusse, Riiga või Kacergienesse, nagu parajasti vajadus on. Ja siis pärast võistlust on vastupidine tegevus. Kui vaja, paneme autodele transafirma kleepsud ka peale jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.08.2009 at 23:46
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Praktikas on suure ühise treila variant mõeldav ainult nii, et kevadel teevad kõik poolis osalejad terveks hooajaks sissemakse ära ja siis on juba igaühe enda asi auto kokkulepitud ajal enne võistlust peale lükata. Kui auto pole selleks ajaks valmis, siis nii ongi. Ühe võistluse kaupa orgunnimine ja sättimine ei tundu eriti reaalne.
17.08.2009 at 10:09
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   .. 2 3 4 5 6 7 8  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.