register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
-XR-
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Tulevad siis mingid paremad kui R888?
14.03.2008 at 22:45
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
On küll laiem jutt, kui sarja jaoks vaja aga huvitav lugeda ikka, kellel see auto:

http://www.lewistanner.com/wiki/index.php/E36_BMWs_are_like_Legos
01.04.2008 at 13:35
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Täna üritasin mingit ülevaadet kuludest saada, kuna paluti sarja tutvustava artikli jaoks infot. Ma mingit arvestust pidanud pole aga üritasin arvete pealt kokku vaadata.

Nüüd õhtul vaatasin veel Lembitu poolt koostatud kulude tabelit, et kunagiste prognoosidega asja võrrelda ja kokkuvõtteks sisetunne ütleb, et kõikidele kategooriatele tuleb ca. 30 t. juurde lisada ja C kategooria puhul võib selle hinna veel kõrgemale ajada. Siis on ruumi ootamatuteks väljaminekuteks, mõne fancy asja peale kulutamiseks ja saab ka A kategooria puhul auto, millega ikka võistleda kannatab, st. on vastupidavusse investeeritud. Samas nende kategooriate omavahelised proportsioonid tunduvad realistlikud.

Võib-olla Jesper'il või mõnel teisel on oma kommentaarid, mis mu väiteid kas kinnitavad või ümber lükkavad aga nii mulle tundub hetkel.
02.04.2008 at 23:39
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Ma ei sobi päris täpselt sinna Lembitu tabelisse oma tegemistelt, aga kõhutunde järgi on enamvähem B kategooria projekt, mõningate otsustega siia- ja sinnapoole. Bensu- ja õlleraha arvestamata on hetkel 50k magama pandud ja arvestuse kohaselt umbes sama palju läheb veel (sinna sisse on arvestatud ka sõitja varustus). Pluss veel vedelikud ja kummid ja muu selline nipetnäpet, mille ma pigem jooksvate kulude hulka liigitaks. Ok kindlasti tahan ma veel spoilereid viilida ja dataloggeri paigaldada ja tiimi logoga vihmavarjud teha ja jumal teab mida veel :), aga noh maksimaalne raha mida ma oma unistustes suudaks ilma laristamisse laskumata ära kulutada on ehk 150k, põhiosa vahest on mootori värskendamine ja HANS.

Samas noh ma olen meeletult oma aega kulutanud igasugu odavate asjade otsimisele, kõik tööriistad on olemas olnud, kõik mutrid ise keeratud, kõvasti jupiäri aetud jne. Aga kui keegi tahab auto ehitamisega alustada, siis ma arvan et 100k on selline veelahe, et hea tahtmisega saab sellise eelarvega rajale ning midagi väga küljest ära ei kuku, alla selle on kahtlane ja üle selle hakkab juba lahedaks minema.

Aga mul muidugi on asi veel suht alguses, enamus juppe on postipakkides üle maailma, mutreid ei saa lahti jne, seega see arvamus võib veel muutuda :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.04.2008 at 00:22
Lembit
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
peep:Nüüd õhtul vaatasin veel Lembitu poolt koostatud kulude tabelit, et kunagiste prognoosidega asja võrrelda ja kokkuvõtteks sisetunne ütleb, et kõikidele kategooriatele tuleb ca. 30 t. juurde lisada...
Võib-olla Jesper'il või mõnel teisel on oma kommentaarid, mis mu väiteid kas kinnitavad või ümber lükkavad aga nii mulle tundub hetkel.
Oleks vägagi abiks, kui sina, Jesper ja ka kõik teised BMW ehitajad viitsiks neid asju, mis kulu tõstavad või langetavad ka mulle kuidagi teada anda. Ma oleks täitsa valmis neid V7, V8 jne. tabelisse koondama.
See aitaks tulevikus selle võidusõiduklassiga alustajatel lihtsamini oma kulusid adekvaatselt hinnata.
03.04.2008 at 09:30
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Seda kulupoolt annab tunduvalt kokku hoida kui osta KORRALIK toorik.
Vähesõitnud ja hooldusajalooga autoga ei pea tegelikult suurt midagi esialgu ettevõtma.
Kanged lisad autol annavad tuntavalt lisaraha tagasi


03.04.2008 at 23:29 1 edit. Last edited 03.04.2008 at 23:40 by rolantsik
onuuno
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kas reeglitesse mõne lisapunkti lisamine väga keerukas protsess,nimelt kui pedaalikatted on vabad,tähendab see seda,et võib neid ka lähemale tuua,kuna endal ka see operatsioon ees seisab siis võiks olla lubatud ka pedalbox,kiirusele see ju juurde ei tohiks anda,lihtsam oleks,kuna pedaalid plastmassist ja peab kõvasti aretama.
12.04.2008 at 18:37
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mina küll pedaalidele aretatud kõrgendusi pedaalikateteks ei peaks ja sellist reeglite tõlgendamist õigeks eipeaks. Pedalboxi lubamine oleks oluliselt erinev algsest sarja põhimõttest, mistõttu oleks selle viguri lubamine vale.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.04.2008 at 19:15
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Minu mälu järgi, mida lubada taheti:
* võimalikult mugava asendi leidmine pedaalikatete, roolisamba asendi ja muu sellise timmimise teel
Mida keelata taheti:
* kõige selle ära kasutamine sellisel viisil, et juht istub nagu DTM autos tagaistme ees, tagades parema kaalujaotuse (isegi kui sellest polegi tolku, siis keeld igaks juhuks liigse aretamise vältimiseks)

Ma isiklikult ei saa pihta mida pedal boxi lubamine nende eesmärkide valguses parandaks, pedaalide järgi võid ju istme nii taha viia kui vaja ja siis rooli omakorda õigesse kohta tuua, seega peaks ka kõige keerulisema kehakujuga võistleja saama asendi sisse võetud.

Täiendus: või oled sa nii lühike, et ilma aretamata korralikult pedaalideni ulatumiseks tuleks rooli hoopis tuuleklaasi poole viia? Siis võib küll probleem olla.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.04.2008 at 19:32 1 edit. Last edited 15.04.2008 at 19:41 by Jesper
Garfield
  
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Jesper: Ma isiklikult ei saa pihta mida pedal boxi lubamine nende eesmärkide valguses parandaks, pedaalide järgi võid ju istme nii taha viia kui vaja ja siis rooli omakorda õigesse kohta tuua, seega peaks ka kõige keerulisema kehakujuga võistleja saama asendi sisse võetud.
Sul jäi üks parameeter välja, et käigukangini oleks ka vaja ulatuda. Õige on see, et pedalboxi lubamine ajaks hinda jälle üles.
Minu ringraja-Ladal oli küll probleem, et kui tooli panin pedaalide järgi paika ja roolile pika vahetüki vahele, oli kõik nagu hea, kuid käigukangini ei ulatunud. Ja siis kompromiss, kus isteasendis olid jalad ikkagi kõverad. Aga Estfieldi peale mõtles Tauno eriti kerge ja hea lahenduse välja, kuidas käigukang ka vajalikku (põhimõtteliselt suvalisse kohta salongis) kohta tuua. Kuidas ma ise selle peale ei tulnud - piisas ühest uniballist ja paarist torujupist...


____________________________
Focus RS
16.04.2008 at 10:03
Lembit
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kui reeglites on kirjas, et pedaalikatted on vabad, siis see tähendab seda, et nad võivad olla ükstapuha millised. Kui reeglite kirjutaja tahtis lubada igasugused pedaalikatted, mis ei ole paksemad, kui mingi arv sentimeetreid, siis oleks tulnud täpselt nii ka reeglitesse kirjutada. Kui praeguste reeglite järgi tuleb keegi kohale 20 cm pedaalikatetega, siis on auto reeglitepärane.

Iseasi on muidugi see, et pedaalikatete punkt on pidurite alajaotuses. See justkui viitaks ainult piduripedaalile. Aga siiski. Mina küll ei julgeks kellegi sõidutulemust praeguste reeglite järgi 20 cm pedaalikatete kasutamise pärast protestida. Isegi, kui eesti kohtunikud sellise protesti mingil arusaamatul põhjusel rahuldaks, siis FIA apellatsioonikohtus (kui asi peaks sinna välja jõudma), on minuarust kaotus garanteeritud.

Pedalboksi lubamine oleks IMO väga rumal tegu siiski ja kindlasti mitte ei ole see loogiline arutluskäik, et pedaalikatted on vabad, järelikult võiks olla lubatud ka pedalboks. Ainuke, mida ma reaalse reeglite täiendusena näen, on see, et määratakse ära pedaalikatete maksimaalne paksus, et vähendata kemiseerimist.
16.04.2008 at 10:09
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Täitsa nõus Lembituga, kuigi kuskiltmaalt on pedaalidele kinnitatavaid "jurakaid" päris imelik "kateteks" nimetada, sest pigem kvalifitseeruksd nad minu meelest pedaalide "ümberehtusteks". Samas oleks tõesti mõistlik reeglitesse pedaalikatete maksimaalne paksus vist sisse kirjutada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.04.2008 at 15:43
Jesper
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Kas need 20cm "pedaalikatted" on tõesti nii head ja ihaldusväärsed, et nende pärast muretseda? Mina isiklikult olen täiesti nõus sõitma konkurentide vastu, kellel sellised mõõgad sinna installitud on, oma asi :)

Pigem võiks rehvi lõpuks ära otsustada, võibolla keegi tahab maikuu OT-l osaleda vms (mul endal muidugi kiiret pole, tunne on et hea kui kõikvõimalik tellitud nodi jõuludeks kohale saabub).

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.04.2008 at 16:00
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Mul jäi nagu meelde Peebu ütlus,et rehvid OT-l on vabad .
20.04.2008 at 12:36
hall
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
rolantsik: Mul jäi nagu meelde Peebu ütlus,et rehvid OT-l on vabad .
OT-l on kõik asjad põhimõtteliselt vabad, sest tegemist pole ju võistlusega. Vähemalt osade BMW Cupi sõitjate jaoks oleks vist lihtsalt mõistlik, et need rehvid, mis soetatakse OT-l sõitmiseks, sobiksid pärast ka Cupil võistlemiseks. Vastasel juhul tuleb ühe OT jaoks eraldi rehvijooks soetada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.04.2008 at 12:55
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Lembit:
quote:
peep:Nüüd õhtul vaatasin veel Lembitu poolt koostatud kulude tabelit, et kunagiste prognoosidega asja võrrelda ja kokkuvõtteks sisetunne ütleb, et kõikidele kategooriatele tuleb ca. 30 t. juurde lisada...
Võib-olla Jesper'il või mõnel teisel on oma kommentaarid, mis mu väiteid kas kinnitavad või ümber lükkavad aga nii mulle tundub hetkel.
Oleks vägagi abiks, kui sina, Jesper ja ka kõik teised BMW ehitajad viitsiks neid asju, mis kulu tõstavad või langetavad ka mulle kuidagi teada anda. Ma oleks täitsa valmis neid V7, V8 jne. tabelisse koondama.
See aitaks tulevikus selle võidusõiduklassiga alustajatel lihtsamini oma kulusid adekvaatselt hinnata.


Vaatsin eile siis huvi pärast postkasti laekunud jupiarved üle ja selle põhjal võib öelda, et antud tabel on täiesti adekvaatne. Kuna tegu on kolme kindla stsenaariumiga, siis vaevalt kellegi tegelikud kulud nende numbritega täpselt kattuvad, kuid igaüks saa sealt oma maitse järgi asja kokku panna. Ma pakun, et enamus masinaid on meil B. Kuid soovitaks see ülal mainitud 30 k. oma esialgsele plaanile juurde liita, sest ära kulub kõik. :)

Ma ei suuda konkreetseid märkuseid selle eelarve suhtes teha, jube pikk nimekiri on neid jubinaid ja kuna enamus erinevusi eelarvega on pigem isiklik eelistus, siis ega mul midagi väga olulist pole lisada ka.
18.07.2008 at 10:20
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Praegu ehitame veel ühte autot ja tabel on enamvähem õige.
Ise sain kõige valusama õppetunni kalli mootori ehitamisest.Lihtsalt õnnestus see mootor 2 võistlusega läbi kõrvetada mõningate BMW moto puuduste parandamata jätmise pärast.Lihtsam on osta 4 kilo eest uus moto,mitte hakata vaeva nägema ja raha raiskama remondi peale.
Auto lõpphinna odavus sõltub ikkagi sellest,kui korraliku tooriku saad.
Kui nüüd peaks hakkama kolmandat autot ehitama,siis läheks ostaks vähesõitnud tooriku kallimalt ja lõpptulem tuleks ikkagi tuntavalt soodsam.
18.07.2008 at 12:39
Juhan Tuhk
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Küsimus suurele ringile: BaTCC juhend kohustab stardinumbri ja sõitja nime kleepima ka esi- ja tagaklaasile. BMW Cup sõidab EMV arvestuses. Kuidas teie suhtute selle nõude rakendamisse? Selgituseks: number on abiks kohtunikele ja nimi rohkem sõitja reklaamiks.
Alternatiiviks on kasutada FIA reeglite järgi 4cm nime ja riigilippu esitiival.
Väga hea kui saate oma arvamused avaldada enne esmaspäeva (13.04) õhtut; siis jõuab sobiva variandi kirjutada EMV juhendisse.
Samaks ajaks võiksid Piretile anda teada kodanikud, kes soovivad muuta oma eelmise hooaja numbrit; peame saatma esmaspäeva õhtul lõunanaabritele kogu meie sõitjate nimede-numbrite tabeli, neil on plaanis mingi üldine võistluste kava üllitada.

Väljavõte BaTCC juhendist.
COMPETITION NUMBERS AND NAME OF DRIVERS, ADVERTISING
47. Each car will carry the race number of its driver. Competition numbers will be given according to the results shown by a driver in last year’s Championship series. The figures of the competition numbers shall be black on a white rectangular background. Dimensions of the background are 50 cm (width) x 38 cm (height The figures are black, minimum height 28 cm, with a stroke of the 5 cm wide. For light coloured cars, there will be a black line 5 cm all around the white rectangular background. Competition numbers shall be displayed on the front doors or level with the cockpit on both sides of the car. Driver’s names shall be written on the car rear side windows on both sides and on the front and rear windows near the start number. Height of the letter from 5,5– 7,5 cm. Colour of the letters – white. A flag of the represented country is obligatory near the driver’s name on the side windows.
On the windscreen and windows shall be only drivers name, national flag, additional compulsory competition number. Maximum 15 cm high strip on the upper part of a windscreen may be used for advertisings.
12.04.2009 at 13:32
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
Juhan Tuhk: Küsimus suurele ringile: BaTCC juhend kohustab stardinumbri ja sõitja nime kleepima ka esi- ja tagaklaasile. BMW Cup sõidab EMV arvestuses. Kuidas teie suhtute selle nõude rakendamisse? Selgituseks: number on abiks kohtunikele ja nimi rohkem sõitja reklaamiks.
Alternatiiviks on kasutada FIA reeglite järgi 4cm nime ja riigilippu esitiival.
Väga hea kui saate oma arvamused avaldada enne esmaspäeva (13.04) õhtut; siis jõuab sobiva variandi kirjutada EMV juhendisse.

Kui FIA järgi esitiivale nimi ja riigilipp panna,kas siis küljeaknal ei pea olema?
12.04.2009 at 14:42
peep
 
Moderator
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
See on suht pisiasi minu arvates. Esiklaasil meil number on juba.

Kuid see võiks kehtida alates II etapist, Riiani on mõni nädal vaid aega.
12.04.2009 at 18:03 2 edits. Last edited 12.04.2009 at 18:18 by peep
Juhan Tuhk
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
FIA reegel lubab küljeaknal dubleerida nime/ lippu.
Suure kirjaga nimi küljeaknal on kindlasti lihtsamalt loetav publikule. Ja hetkel ongi meie enda otsustada ja selgelt kirja panna. Kui jätta see lahtiseks, siis näiteks Leedus (või juuni lõpus Soome kohtunike poolt) võidaksegi nõuda esitiivalt nime/ lippu, sest FIA-l on nii kirjas ja meil ei ole seda teistmoodi sõnastatud.
Üldises mõttes kiirusest sõltumatu punkt, aga võib tekitada pahandust ja pingeid piisavalt enne starti.
12.04.2009 at 19:14
matrix
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
minu arvamus on et jätta asjad nagu oli ennem.
12.04.2009 at 19:56
rolantsik
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
quote:
matrix: minu arvamus on et jätta asjad nagu oli ennem.


See oleks muidugi kõige lihtsam
12.04.2009 at 20:13
Umbertto
 
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Võiks jätta nagu oli eelmisel aastal ja kui vaja siis lisada nõude tagaaknal numbri olemasolule. Suuremad muudatused pole mõttekad, sest siis tuleb juba valmis asju hakata ümber tegema.
15.04.2009 at 10:23
Lembit
E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad
Tunneks huvi, kas M50B25 ja M50B25TU mootoriplokid on ühesugused ja/või omavahel vahetatavad?
21.06.2009 at 00:17
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup autode ettevalmistamise küsimused ja parimad praktikad   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.