register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Lemons   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
ICE
  
Lemons
Hästi sõnastatud, Jesper. Minugi huvi antud asja vastu sõltub suunast, kuhu minnakse.

____________________________
Petrolheads.ee
30.09.2014 at 11:38
BlueStang
 
Lemons
ma näiteks eriti seeliku ja grilli mees pole - ma parem sõidaks 500raha eest
kas mingit säästuturva varianti pole - näiteks polditavad turvatalad ukseaukudesse ja polditav turvakaar+mingi korvistmelaadne asi koos 4p vööga - see peaks elementaarse turva tagama ja ei tohiks asja kalliks ka ajada ning on lihtsalt paigaldatav/teisaldatav
kui mingi überpuur sees on, siis hakkab tahes tahtmata hullupanemise koefitsent progresseeruvalt kasvama ja ohtutus pigem väheneb

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
30.09.2014 at 11:59
uzzac
 
Lemons
Ukseristid ja peakaared on minumeelest üsna hädavajalikud. Pole neid poolenisti halvatud mehi vast juurde vaja. Kui minna korvistme peale, siis on kaar juba kohustuslik, muidu on katuse korral peanupp kadunud.

Et edasi minna, ootaks seltskonna tekkimist ja turva osapoole selgeks rääkimist.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2014 at 12:02 1 edit. Last edited 30.09.2014 at 12:03 by uzzac
erkiko
Lemons
Kas keegi oskab öelda palju selline ukserist ja peakaare lahendus umbes maksab?
30.09.2014 at 20:31
hall
 
Lemons
quote:
erkiko: Kas keegi oskab öelda palju selline ukserist ja peakaare lahendus umbes maksab?

Arvan, et 500-700€.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.09.2014 at 20:50
hall
 
Lemons
quote:
Jesper: Hea idee, aga enne võiks siiski printsipaalselt ära otsustada, millega tegu - et kas sõidetakse puuridega rinkat või joostakse niisama seelikutes ümber grilli.

Kui valida võidusõitmine, siis tekib küsimus, miks peaks sellele asjale uusi osalejaid leiduma kui:
1. Superkrossis on odavaim võimalik osalemine aastaid olemas olnud, sellega saab iga soovija ka praegu liituda
2. Superkrossis on mõne aasta eest olnud kasutusel etteantud hinnaga müügikohustus, aga sellest loobuti kuna polnud osalejatele sobiv;
3. Superkrossis on mõne aasta eest olnud kasutusel ühe etapina 4h sõit, aga sellest loobuti ilmselt sõitjate soovi tõttu.

Seega on varasemast justkui näited olemas, et paljuski siin Lemoni sõiduks soovitatud lahendused pole toiminud. Miks nad nüüd peaks toimima ja uusi osalejaid tooma? Või miks peaks need lahendused nüüd töötama?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.09.2014 at 21:00
-XR-
Lemons
quote:
serõi:
quote:
Jesper: Hea idee, aga enne võiks siiski printsipaalselt ära otsustada, millega tegu - et kas sõidetakse puuridega rinkat või joostakse niisama seelikutes ümber grilli.

Kui valida võidusõitmine, siis tekib küsimus, miks peaks sellele asjale uusi osalejaid leiduma kui:
1. Superkrossis on odavaim võimalik osalemine aastaid olemas olnud, sellega saab iga soovija ka praegu liituda
2. Superkrossis on mõne aasta eest olnud kasutusel etteantud hinnaga müügikohustus, aga sellest loobuti kuna polnud osalejatele sobiv;
3. Superkrossis on mõne aasta eest olnud kasutusel ühe etapina 4h sõit, aga sellest loobuti ilmselt sõitjate soovi tõttu.

Seega on varasemast justkui näited olemas, et paljuski siin Lemoni sõiduks soovitatud lahendused pole toiminud. Miks nad nüüd peaks toimima ja uusi osalejaid tooma? Või miks peaks need lahendused nüüd töötama?


Puhas marketing, ma pakun. Ja see, et Lemons on natuke vabam ja rohkem huumori võtmes.
30.09.2014 at 21:02
peep
 
Moderator
Lemons
Rootsi vastav sari saab hakkama ilma puurideta ja kasutab rehvidest shikaane.





Seelikutes ümber grilli jooksmine jms. on täiesti variant, näiteks kel seelikut või grilli pole võiks stop & go saada.

Kui keegi soovib Superkrossiga konkureerivat sarja korraldada, siis edu aga LeMonsi idee on minu arvates siiski natuke teine.
30.09.2014 at 21:46 2 edits. Last edited 30.09.2014 at 21:53 by peep
Marvin
Lemons
quote:
Jesper: Hea idee, aga enne võiks siiski printsipaalselt ära otsustada, millega tegu - et kas sõidetakse puuridega rinkat või joostakse niisama seelikutes ümber grilli.
Puuridega rinka sõitmiseks on võimalusi ju küll - Lemonsi point peaks olema ikka meelelahutus nii sõitjatele kui publikule, just nii nagu idee (taas)sünni inspireerinud punnvõrride võidusõit. Meelelahutus, kus on oma koht sportlikule pingutusele, aga kus eesmärgiks on siiski see, et oleks tore. Kui kellelegi tundub tore seelikutes ümber grilli joosta, siis lasku aga käia.
Üks võimalus võitlusele vürtsi lisada oleks lisaks hinnapiirile veel auto võistlusväärtuse kordaja sissetoomine - kui keegi muutub liiga kiireks, siis on kohtunikul lihtsalt voli seda muuta. Miinuseks on vaatemängulisuse vähenemine, sest finišijärjestus ei kajasta siis enam lõpptulemust.
30.09.2014 at 23:00
Alberto
Lemons

Korralik küte. Mulle pmst sobib..

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
30.09.2014 at 23:02
Jesper
 
Lemons
Ma muidugi saan aru et dirižaablite pardalt vaadatuna tunduvad rohulibled kõik üsna ühesuguse pikkusega, aga suvalisele 500€ paugule puuri sisse löömine selle nüüd vaevalt järsku Superkrossi autoks muudab :)

A no tegelt ma tahtsin eelmise postiga öelda seda, et arvamusi on avaldatud nagu seinast seina, konkreetsemaks mineku jaoks peaks korraldaja nüüd mingid otsused vastu võtma ja reeglite kondikava kokku panema. IMHO.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2014 at 23:06
-XR-
Lemons
Selle võiks äkki talvel teha? Siis kohe automaatselt ei mängi KW enam nii suurt rolli ja funni ja drifti on täie raha eest.
Tõelistele rinkameestele ka mingi talvine üritus, kus kokku saada.

30.09.2014 at 23:09 1 edit. Last edited 30.09.2014 at 23:10 by -XR-
bx19
Lemons
Kui seda säärude sõitu aluseks tahetakse võtta, siis tuleb samuti monosari teha. Ehk leida autod, mis on väikese võimsusega, jõuetud (väike tippkiirus) ja olematu töökindlusega ja väga vähesel määral lubatud modifitseerida. Peavad olema väikesed kiirused ja võrdsed masinad. Siis saab alles funnile rõhuda. Aga kui peale saab sapika ja turbo Saabiga, siis see asi lihtsalt ei tööta. Võid lõpmatuseni konstrueerida kunstlike tasakaalustajaid, aga see muudab kõik keeruliseks ja mõistetamatuks. Asi peab lihtne ja koheselt hoomatav olema kõigile.
Kujutan ette, et kui säärude algatajad asjale tulid, siis oli see ka selline "Heureka!" moment, mis asja käima lükkas. Idee ju lihtne, võtame võrrid ja paneme ümber lauda ajama. Reegliteks Exceli tabel, mida võib ja mida mitte ning kiiver pähe ja tuld! Sõidetakse ikkagi võidu, aga võistlusmasina olemus toob sisse määramatuse ja sellega kaasneb ka muu. Autodega on seda raskem saavutada.
Praegu siin see üheselt mõistetav moment puudub, mõtteid on palju, aga üks kunstlikum kui teine. Prooviks ülesse leida algidee ehk siis Jesperi mõte: võidusõit vs. midagi muud.
01.10.2014 at 00:35
Ruslan
Lemons
Asjal oleks mõtet ja potentsiaali, kui saaks sõita tänavaautoga. OT´l ju lubatakse möödasõit? Samuti korraldati Haapsalus 2 aastat tagasi ka kestvussõit jääl - ei olnud probleemi ei EAL´ga ega ohutusega. Ja las olla stardimaks suurem;)
Angelar Garage sõitjad (mitu tiimi) oleksid kindlasti kohal!

____________________________
Ruslan
58163273
zr1@hot.ee
01.10.2014 at 01:04
hall
 
Lemons
Sõidu mõte: meeskondlik lõbus ajaviide vähese rõhuga päris võidusõidul;
Võistluse pikkus: 4h;
Võistluste arv hooajal: 3;
Auto müügihind: €700;
Ostuõigus: korraldajal;
Müügihetk: võistluse lõppemisel;
Turvapuur: ei;
TÜV: jah;
Rehvid: tänavarehvid, va "tänavalegaalsed slikid";
Mootorikubatuur: max 1,800 cc (turbo koef 1,7);
Auto mass: max 1,300 kg ilma juhita;
Osavõtutasu: eeldatavalt €200 per auto;
Rada: asfalt, auto24ringi suur ring;
Šikaanid: jah;
Karistused: kätekõverdused vms juhile stop-und-go ajal;
Turvavarustus: kiiver, kombe (sh aegunud, aga korralik), kindad, käsikustuti;
Auhind: auto24ringi soovituskiri tiimile registreemise soodustamiseks LeMans 24h LMP klassis.



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2014 at 09:38 1 edit. Last edited 01.10.2014 at 09:41 by hall
peep
 
Moderator
Lemons
TÜV, odavad autod on ilma enamasti. Kiiver võiks olla lubatud min. ECE tähisega, st mitte ainult võidusõidu kiivrid ja kombe võiks olla lubatud ka mehaaniku oma vms., peaasi, et tugevast materjalist.

Järele mõeldes ma kubatuuri jm parameetrid jätaks vabaks, sest kui võistlus on 4 tundi, siis ei saa sellises hinnaklassis ja standard rehvide/piduritega võimsama autoga olulist eelist. Samas fun'i on rohkem kui suured laevad rajal, nagu seal Rootsi videos erinevad kastikujulised Volvod.
01.10.2014 at 09:48 1 edit. Last edited 01.10.2014 at 09:51 by peep
amblik
 
Lemons
Tõenäoliselt ma võtaksin sellest asjast osa, aga, kui neid videosid vaadata, siis ma siiski ei saa aru, mis eristab seda asja võidusõidust?
Ok kiirus on väiksem, aga kui palju kiirust on vaja, et üle katuse rullivas 24 aastas vanas opelis, mis tõenäoliselt on ka katuseni roostes kael murda? Ehk siis see on väga lõbus täpselt sinnani, kui kellegiga midagi juhtub. Meil ei mahu rajale ära ei võidusõitjad ega ka tänavale tavaliiklejad, ei usu, et Lemonsi sõitjad suudavad erineda. Seega on minu arvamus, et miinimum turvanõuete hulka peaks kuuluma siiski mingisugunegi puurihakatis, mis ei lase mul konservikarbi ohver olla.
01.10.2014 at 09:53
Lembit
Lemons
Ma sain aru, et turvapuur või selle hakatis on lubatud, aga mitte kohustuslik.
01.10.2014 at 09:58
amblik
 
Lemons
quote:
Lembit: Ma sain aru, et turvapuur või selle hakatis on lubatud, aga mitte kohustuslik.
Sel juhul ma kiidan ideed ja arvestan, et mul on üks üritus veel, kuhu oma aega ja raha raisata :D
01.10.2014 at 10:03
peep
 
Moderator
Lemons
Rootslastel on selline süsteem, et kõik autod kuuluvad kohustuslikus korras lammutamisele peale sõitu, ainult mõned kindlad asjad saab küljest võtta. Eesmärk on ilmselt hoida ära mistahes ülikavalat aretamist, kuigi ega seal otseselt midagi väga lubatud teha pole. Samas kui romude raha jätta korraldajale, saab ilmselt osalustasu ka paremaks tsipa. Auto hinna määramine on neil päris ok ja boonusringide idee kaalumist väärt.

Rootsi reeglid


Sellest ma täpselt aru ei saa, mida nad seal ÜV kohta kirjutavad lõpus ? Keegi keeleoskaja võiks selgitada.
01.10.2014 at 10:26 1 edit. Last edited 01.10.2014 at 10:29 by peep
hall
 
Lemons
Minu versioonis pole puur nõutud, aga võiks olla mingil kujul lubatud. Sama lugu istme ja rihmadga?
TÜVi mõte oli sellepärast, et sõeluda päris risud välja, aga puuri jms lubamine tekitab olukorra, kus legaalne TÜV pole enam võimalik.
Kubatuuri piiramise mõte polnud mitte eeliste äralõikamine, vaid suurte sirgekiiruste vähendamine ja väiksemate/kergemate autode kasutamise soodustamine. Maksimaalse massi piirangu mõte on suurte ja raskete (teistele ohtlike) tankide vältimine.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2014 at 10:55
H.E
  
Lemons
TÜVi mote on iseenesest hea aga ma arvan et pole saladus, et paraku on voimalik suhteliselt lihtsa vaevaga tanapaeval teha ylevaatust ka ainult dokumentidele. Veel lihtsamalt autole mis näeb enam-vähem soidukolbulik välja. Voibolla tasuks tehnilise kontrolli lihtsustamiseks kaaluda mingit koostööd erapooletu TÜV asutus(t)ega (nt pärnus), kus peab enne voistlust labi kaima.

____________________________
Raketibaas
01.10.2014 at 11:43
Lembit
Lemons
quote:
peep:
Sellest ma täpselt aru ei saa, mida nad seal ÜV kohta kirjutavad lõpus ? Keegi keeleoskaja võiks selgitada.

Mina saan sellest niimoodi aru, et võistlustel peab sul olema kehtiv ÜV, aastamaks makstud ja kehtiv kindlustus.
See pikem jutt seal on selle kohta, kuidas rootsis kordusülevaatust tehakse.
Rootsis, kui lähed ülevaatusele ja leitakse mingid vead, mis vajavad korrastamist (aga ei anna automaatset sõidukeeldu) enne seda, kui saad ülevaatuse, siis on kuu aega aega neid vigu kõrvaldada ja see kuu aega on legaalne autoga ringi sõita. Selle võidusõidu reeglid on sellised, et sul peab olema ülevaatus ja seda kuud aega ei saa võistlusel osalemiseks kasutada - kõik vead peavad olema kõrvaldatud.
01.10.2014 at 11:47
Henri_
 
Lemons
TÜVil on veel üks mure - kui ostad endale mingi rimaka, millega ei plaanigi tänavaliiklusesse tulla, siis on üsna elementaarne paluda eelmisel omanikul see auto registrist (ajutiselt) kustutada. Muidu kaasnevadki need 61€ ümberregistreerimise tasu ja kohustuslik kindlustus, kokku võib kulu minna oluliselt üle 100€, aga otseselt kasu ei midagi. Samas sellisele kustutatud autole ju TÜV minuteada ei saa.

Auto, mis võidakse mult pärast etappi kohe ka ära osta või mis pärast 1-3x rajalkäimist pressi alla läheb, ei tahaks oma nimele ühtegipidi võtta ega ka vaeva näha mingisuguste puuduste likvideerimisega. TÜVis kontrollitakse võidusõidus absoluutselt mitteolulistele andmetele vastamist ja mina ei näe heitgaasinormidele (võib tähendada uue katalüsaatori, lambdade vms hankimist) vastavusse viimist, kinniroostetanud käsipidurite korrastamist või ohusignaali olemasolu üldse oluliste asjadena.

Totaalsete mittepidurdavate ja-pööravate rimakate välistamiseks on tehniline komisjon.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
01.10.2014 at 12:35 1 edit. Last edited 01.10.2014 at 12:36 by Henri_
charger
Lemons
Selle tehnilise komisjoni saaks ju mõnele lähedalasuvale ÜV punktile suunata, kus vaadatakse ainult antud ürituse jaoks olulisi asju mingi kokkulepitud tasu eest, kohale võid viia ka treila peal.
01.10.2014 at 12:44
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Lemons   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.