register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Lemons   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
peep
 
Moderator
Lemons
Superkross polegi tegelikult antud teema puhul põhiline, vaid see kas leidub 15-20 tiimi, kes valmistavad ette puuriga auto üheks LeMons'i etapiks ? Alla selle osalejate arvu poleks eriti huvitav, sest 4 tundi on pikk aeg.

Argumendid turva koha pealt on arusaadavad. Võib-olla polegi head lahendust ?
22.09.2014 at 18:25
erkiko
Lemons
Olen ka Andrest survestanud, et see võistlus korraldada ja andnud lubaduse osaleda. Võrridega sõit oli täitsa lõbus ja seal ma ei märganud küll, et keegi liiga tõsiselt võtab.

1. Oluline on Fun ja haiget saamine ja kiirabi ei ole kellegie Fun. Põhupallid peaks sirgetel olema. Võrriga olid need sirged kõige igavamad ja väga oli põhupalli vaja.
2. Võistluse võiks teha 6h, siis ei ole kiirus enam üldse oluline selliste autode osas ja kiiruse tuuningute huvi väheneb.
3. Kiiruse piiramiseks võib kehtestada min ringi aja, kes alla selle sõidab peab boxi tulema ja 2L vett jooma enne kui saab edasi sõita.
4. Turva osas on võibolla olemas selline poolpuuri laadne asi, (kaitseb juhti ainult), keegi tehniline võiks välja pakkuda.
5. BS kohtunik võiks olla Andrese ema või publiku hulgast loositud pealtvaataja.
6. On väga suur risk, et need masinad hakkavad vedelike välja ajama, ehk peab läbi mõtlema kuidas sellisel juhul võistlus edasi läheb, (topelt kollased, koonused, punane lipp)

Ühel õhtusöögil pakkus Peep välja, et tegemist võiks olla hooajalõpu sündmusega, võibolla siia liita ka juurde hooaja alguse sündmus. 2 korda aastas, aprillis/mais ja septembris/oktoobris.

Karistuse võiks olla ka suhtelised jaburad ja mitte ajaga seotud. (tõmbab tõsidust maha ja pealtvaatajatel ka mida vaadata)
1. kätekõverdused, kükid, trepijooks
2. kahe esimese ratta vahetamine ilma kaaslaste abita
3. mingite asjade söömine, joomine

ja veelkord, tegemist ei ole võidusõiduga vaid meelelahutusega.


22.09.2014 at 20:24 1 edit. Last edited 22.09.2014 at 20:29 by erkiko
hall
 
Lemons
Minu arusaam kattub Erki omaga. Ainult selles ei kattu, et BS kohtunikuks mu ema hästi ei sobi, ta on liiga heasüdamlik ja laseb liiga lihtsalt BSi läbi :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
22.09.2014 at 22:37

Moderator
Lemons
quote:
BlueStang:
quote:
Joel: Tegelikult ma mõtlesin selle peale veel ja see turg peaks olema enne võistlust. See välistaks olukorrad, kus jõukamad tiimid lihtsalt vaheraha kulusse kannavad, olles eelnevalt võistluse pika puuga kinni pannud. Kui tead, et Sult auto enne võistlust juba uuele omanikule võib minna, siis on motti sinna raha kulutada märksa vähem.

Just - selline ENNE SÕITU korraldatav oksjoni variant taandaks jõukuse ja ehitajate eelise väga efektiivselt.

Huvitav mis motivatsioon on meeskondadel auto üleüldsegi ette valmistada(muust organiseerimisest rääkimata), kui on võimalus, et keegi lihtsalt ostab enne võistlust auto ära ja peab koos meeskonnaga võidusõitu vaid pealt vaatama?
23.09.2014 at 10:29 1 edit. Last edited 23.09.2014 at 10:30 by
Henri_
 
Lemons
On teist keegi USA LeMonsi foorumeid ka lugenud? Sealsed müügikuulutused on pigem suurusjärku $3000 autode eest, mis on korrektselt ette valmistatud ja pidevalt võistlemas. See, et toorik ja mingid elementaarsed remondividinad maksavad suurusjärku $500, ei tähenda seda, et täiskomplektne ja sõitev auto seda maksaks.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
23.09.2014 at 12:28
spark
 
Lemons
quote:
.K.:
Huvitav mis motivatsioon on meeskondadel auto üleüldsegi ette valmistada(muust organiseerimisest rääkimata), kui on võimalus, et keegi lihtsalt ostab enne võistlust auto ära ja peab koos meeskonnaga võidusõitu vaid pealt vaatama?
Pigem on nii, et müük toimub enne võistlust, aga auto antakse üle peale võistlust ... ehk ostja võib saada endale pisut katkise masina. (või tagastatakse pool - "tehingu" summast :) )


____________________________
Seitsekümmend Viis
23.09.2014 at 13:00 1 edit. Last edited 23.09.2014 at 13:01 by spark
Jesper
 
Lemons
Ee, võibolla ma olen nüüd jälle midagi tõlkes kaduma lasknud, aga jutt käib ju ikka müügikohustusest korraldajale ehk pmst kui Andres näeb et keegi tuleb mingi autoga mis tänu oma edevale vedrustusele, bodykitile, sissepritsele vms sobiks hästi auto24ringi parkla tagumist serva ehtima siis tal on õigus see 500€ eest ära osta. See kui kõik saavad osta ei toimi, sest siis hakkab toimima "aumeeste kokkulepe" et keegi ei taha see esimene m*** olla kes teiselt tiimilt auto alt ära ostab.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.09.2014 at 22:32
taaniel
Lemons
Ma olen 0 korda sõitnud ringrada aga nagu mees ikka, siis tehnika huvitab ja võiks proovida. LeMons kütkeks kui kulud oleks mõistlikud. Pean mõistliku all silmas seda, et sõbrad tulevad kokku ja panevad igaüks 300-500 (terve üritus) veedavad ilusa laupäeva ja õhtu lõpuks saadavad oma Sierra auväärsele viimsele teekonnale.
Kui hoida hoida kulud sellises vahemikus (a'a 1500eur/nv), siis saab 20 tiimi kokku. Kui läheb kallimaks, siis ma siiralt ei usu seda.
Tehke ära!
Mina oleksin tiimiga kohal.
Aga see PEAB olema fun. Kui läheb päris võidusõiduks, on jam.
23.09.2014 at 23:34
peep
 
Moderator
Lemons
1500 sisse võiks eelarve mahtuda küll kui toorik hoolikalt valida. Ööbimine ja tiimi transport, toitlustamine ilmselt mitte aga alguseks oleks kindlasti parem teha üritus ühepäevasena, et ei peaks ööbimisele kulutama kes ei soovi. Sõiduvarustuse saab vast laenata/laenutada kel ei ole.
24.09.2014 at 08:29 1 edit. Last edited 24.09.2014 at 08:33 by peep
bx19
Lemons
Aga milles seisneb see "fun" olemine ja mitte võidusõitmine, kui üritus toimub ringrajalja autod pannakse joonele? Niipalju kui siin eelmainitud videot vaatasin, siis toimus seal ikkagi suht ehe andmine, ainult autod olid dekoreeritud ja kiiruses väga tagasi ei hoitud.
Ma saan aru, et meil peetakse funiks tihti seda, et tuuakse mingi raibetis, mis siis ka ära dekoreeritakse, endale pannakse mingid "naljakad" kostüümid selga, loosungid ülesse ja nagu uunikumide talverallil näha, siis kõige funimates meeskondades on ainult piloot enam-vähem kaine. Ülejäänutel on see teekond kuhugi...
Joonele veeredes hakkab igal vähegi võidusõitja verega inimesel mingi pisike vend vasemal õlal pinisema: "anna mennä, anna mennä".
Säärude ettevõtmine on siiski ka võidusõit, seal annab funi faktorit sõiduriista olemus, mis väga suureks kiiruseid ei lase minna ja töökindlus on ka küsitav. Autode puhul on vähe keerulisem, iga vähegi liikuv eksemplar kerib üle saja välja, aga tema mass pahanduste tekitamiseks on kordades suurem.
Seega tuleks selgeks saada, mida tahetakse. Kas tšilli ja grilli, siis pole autosid joonele üldse vaja ajada, teeb dekoreeritud autode näituse ja boksis võtab mõõtu jalgrataste vigursõidus. Või tahetakse võidusõitu. Vähemalt minu jaoks on võidusõit siiani alati ka iseenesest fun olnud ja omamoodi pidupäev. Kui fun võidusõidus, siis tuleb leida hoopis mingi muu faktor, kui esimesena finišisse jõudmine.
24.09.2014 at 08:40
Garfield
  
Lemons
quote:
peep: 1500 sisse võiks eelarve mahtuda küll kui toorik hoolikalt valida. Ööbimine ja tiimi transport, toitlustamine ilmselt mitte aga alguseks oleks kindlasti parem teha üritus ühepäevasena, et ei peaks ööbimisele kulutama kes ei soovi. Sõiduvarustuse saab vast laenata/laenutada kel ei ole.
1. Teen ettepaneku, et isikluku turva osas (kiiver-kombe jne) võiks Lemonsis lubada ka aegunud homologeeringuga asju. Teeb kindlasti üritusel osalemise odavamaks.
2. Shikaanide-torbikute teema on kahe otsaga - kiirus küll väheneb kuid pidurid saavad rohkem tappa. Näiteks vana suure raja esimestel OT oli shikaan enne kiiret ja minu Golfi piduritele oli see liig ehk kuumenesid kiiremini üle kui ilma shikaanita rajal. Lihtsalt mõtlemisaineks.
3. Väga bueno idee on "stop-and-go + kätekõverduste" idee liiga kiire ringi tegemisel. Ajavõtt on ju kogu aeg peal ja kui kodanik A teeb üle mõistuse kiire ringi saab esimeseks hoiatuse ja kui sama asi kordub, siis boksi kükke tegema. Eeldab mingite ringiaegade indeksi loomist (trenniaegade põhjal?). Et pikad sirged igavad ei oleks, tuleb need ise huvitavaks teha, näiteks vabas liikluses üritada veidi driftida (punktid lähevad kirja) jne.

____________________________
Focus RS
24.09.2014 at 09:05
spark
 
Lemons
quote:
Garfield:inu Golfi piduritele oli see liig ehk kuumenesid kiiremini üle kui ilma shikaanita rajal. Lihtsalt mõtlemisaineks.
3. Väga bueno idee on "stop-and-go + kätekõverduste" idee liiga kiire ringi tegemisel. Ajavõtt on ju kogu aeg peal ja kui kodanik A teeb üle mõistuse kiire ringi saab esimeseks hoiatuse ja kui sama asi kordub, siis boksi kükke tegema. Eeldab mingite ringiaegade indeksi loomist (trenniaegade põhjal?). Et pikad sirged igavad ei oleks, tuleb need ise huvitavaks teha, näiteks vabas liikluses üritada veidi driftida (punktid lähevad kirja) jne.

Kui ideid võib loopida ...
Kulgemine, see küll ei kuulu võidusõidu eesmärkide alla ...
Pikal sirgel vabalt veeremise lõik. Näiteks 50m on selline ala kus gaasi pedaalile ei tohi vajutada. Seda saab muidugi kontrollida ainut keegi kohtunik oma kõrvadega + autojuht ohutulede põletamisega (juhul kui tuled autole külge jäetakse)


____________________________
Seitsekümmend Viis
24.09.2014 at 09:32
peep
 
Moderator
Lemons
Sõiduvarustuse osas, kui isegi päris võidusõidul tohib aegnunud homologeeringuga asju kasutada, siis antud üritusel ei tohiks see probleem olla.

Pidurid kuumenevad tõenäoliselt üle, kui neid kogu aeg täiega kasutada. Siis ei saa kahjuks sõitu jätkata ehk see pole tiimi huvides. On efektiivsem kiiruse kontroll, kui piirkiiruse määramine, gaasi lahtilaskmine, vms. Kunstlikud piirangud tekitavad frustratsiooni. Aeglustused tuleks konstrueerida viisil, et ilma piduriteta autol oleks kuhugi minna - seal vaba põldu on, peaks tehtav olema. Kurvidest võib ju enamikes otse minna, mõnedesse kohtadesse rehvivirnad aeglustuseks ette.

Positiivse poole pealt, pidurid võib korrastada (originaal suuruses kettad ja sadulad) ja see ei lähe rahapiiri sisse, jahutuse võib panna ning kui autod seest tühjaks visata, saavad nad ka vähem koormust.
24.09.2014 at 10:03
m33lis
Lemons
Päirs palju mõtteid siin sel teemal, paneks oma 2 tera kah:

Kuna osad soovivad pigem kulgeda ja mitte väga võidu sõita, siis andku minna - auhindu võiks jagada igasugu muude aspektide eest kah, a la ilusaim auto, humoorikaim sõiduvõte, kõige kainem toetusmeeskond jne :)

Turvavarustuse osas võiks olla miinimumnõue, et kahe auto kokkupõrkel ei tekiks "kindlat kaotajat" - turvakaar ja teised puuri "miinimumtorud" võiks ikka olla. Puuri, istme ja vööde hinda auto hinna sisse ei arvestaks, kasutada võiks ka vanu istmeid-rihmu, samas tehniline/BS'i komisjon peaks üle kontrollima, ega midagi mäda pole. Miinimumtorudeks sobiks ka näiteks bolt-in puur, kuigi ma isiklikult arvan, et selle hind tuleks kallim kui vastavate torude organiseerimine ja kokku-keevitamine.
Ehk pakuks mõni puuri-diiler, kes oleks valmis rohkem kui ühe puuri enne võistlust valmis tegema, miinimumpuurile soodushinda? Lembit siin mainis 600 EUR, kas keegi on valmis veel parema hinnaga tegema?

Sõita võiks mööda täispikka ringrada, vanadele olijatele vähem üllatusi, autod vähe rohkem laiali kah - ehk annaks turvalisusele juurde? Samas pidev boxi sisse-välja sebimine segaks piisavalt kaarte, et põnevust tekitada - võibolla peaks tekitama mingid kohustuslikud boxipeatused x aja tagant? Kaamera ja mikrofoniga humoorikaid kommentaare taga ajama vms? :)

Samuti võib lisada väikse külg-ees-sõidu elemendi "driftikurviga" - ühes kurvis võib/tuleb ohtralt külksi lasta, mille eest loetakse eraldi driftipunkte näiteks :) Jälle asi, mida annaks hinnata ja mille eest saaks auhindu jagada, pealtvaatajatele kah meeldiks, võibolla mõni mees kes muidu ei viitsiks tulla, tuleks just selle pärast..

Võidusõiduki soetusväärtus võiks olla 500EUR juures, teist sama palju auto korrastamiseks.

BS'i-kohtunik võiks olla tehniliselt pädev, kuid erapooletu (mõni selline mehaanik-tiimijuht, kelle tiim ise osa ei võta, või siis miks mitte ka EAL'ist keegi tehniline tegelane).

____________________________
VW Golf 2 Super 1600
24.09.2014 at 10:25
BlueStang
 
Lemons
niih, mul on lemon olemas:

mis edasi, kas hakkan puuri panema või mis?

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.09.2014 at 08:45 2 edits. Last edited 29.03.2019 at 16:33 by BlueStang
Garfield
  
Lemons
quote:
BlueStang: niih, mul on lemon olemas: mis edasi, kas hakkan puuri panema või mis?
Mina alustaks ikka kõige olulisemast racing asjast ehk tagaspoilerist ;o)

____________________________
Focus RS
26.09.2014 at 10:54
BlueStang
 
Lemons
quote:
Garfield:
quote:
BlueStang: niih, mul on lemon olemas: mis edasi, kas hakkan puuri panema või mis?
Mina alustaks ikka kõige olulisemast racing asjast ehk tagaspoilerist ;o)

no selle ma keersin esimese asjana maha - krt., spoila tuuletakistus nii suur, et üldse ei tahtnud muidu liikuda... :D

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.09.2014 at 12:12
Garfield
  
Lemons
Lemonsis on downfarce väga oluline, sest 10kg kaaluv spoiler tekitab ju teadupärast 10kg downfarce'i. Nii et kruti kohe külge tagasi.

____________________________
Focus RS
26.09.2014 at 16:07
BlueStang
 
Lemons
jajah - just... aga tõsisemalt ka, et kas siis otsustatakse puurid panna või mitte

____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
26.09.2014 at 16:16
H.E
  
Lemons
Mina isiklikult leian et kui läheb puuritamiseks siis jääb mängust välja päris mitu ekipaazhi, kes koduses garaazhis või sõbra kuuri ees vanaonult üle jäänud Daewoo valmis timmiks ja kohale tuleks. Puurile lisaks tulevad kohe korvistmed, traksid jms loomulik jutt. Samas olen nõus, et kindlasti saaks põnevama ja võistluslikuma võidusõidu kui oleks puurid sees ja full race aga kas see on asja point?
Driftikurv on tore idee aga kujutan ette, et ilmselt enamus saavad olema esiveolised ja minu meelest ei ole kässari lohistamine just kuigi vaatemänguline.

Panin kirja peamised läbivad küsimused ja oma seisukohad:

Võistluse pikkus? 6h
Puur? Ei
Shikaan? Jah
Rallikrossi rajaosa? Jah
Kubatuuri vms piirang? Erapooletu
Auto hind? 700€
Sõiduki ost või mitte? Jah
Enne või peale sõitu? Peale sõitu
Ostavad kaasvõistlejad või korraldaja? Korraldaja
BS kohtunik?
Lisakaristused/boonused? Jah. Stop&Go ja korraldajale/kohtunikule anda voli julgelt ja aktiivselt neid kasutada.




____________________________
Raketibaas
26.09.2014 at 16:52 1 edit. Last edited 26.09.2014 at 16:54 by H.E
peep
 
Moderator
Lemons
BS koefitsent USA's on 1 ring iga 10 rahaühiku eest, mis hindamiskomitee arvates ületab piirmäära. Maksumuse tõestamine on osaleja kohustus, lepingud, arved, väljatrükid kuulutustest jne. Kõlab hästi.
26.09.2014 at 18:35
otipoiss
Lemons
Kas nendele kes odavamalt hakkama saavad tekitatakse mingeid kergeid eeliseid kah?
27.09.2014 at 12:02
hall
 
Lemons
quote:
otipoiss: Kas nendele kes odavamalt hakkama saavad tekitatakse mingeid kergeid eeliseid kah?

Kindlasti. Neil on eelisõigus kokkuhoitud raha arvel afterparty't finantseerida.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
27.09.2014 at 20:35
BlueStang
 
Lemons
Ma pakuks, et see üritus tuleks enne nn. "välja müüa", siis on näha, kes ka reaalselt tahavad osleda, mitte niisama juttu puhuda.
Näiteks korraldaja, ehk Andres avab oma arvel alakonto, kuhu tulevased osalejad kannavad näiteks 500raha deposse. See annab neile õiguse reeglite tegemises osaleda.
Ma arvan, et 4x500raha e. 2000raha per ekipaaz peaks olema ka vajalik/piisav eelarve, et osta auto, panna sõidukorda ja tasuda rajateenuse eest.
Kui tiimid koos ja reeglid valmis, siis avatakse depo rajateenuse maksumust ületavas ulatuses ja tiimid saavad hakata oma kulutusi tegema.
Kui on näha, et reaalseid huvilisi ei teki, siis võib teema lukku panna ja raha kantakse maksnutele tagasi.






____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
30.09.2014 at 07:57 1 edit. Last edited 30.09.2014 at 08:11 by BlueStang
Jesper
 
Lemons
Hea idee, aga enne võiks siiski printsipaalselt ära otsustada, millega tegu - et kas sõidetakse puuridega rinkat või joostakse niisama seelikutes ümber grilli.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2014 at 09:43
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Lemons   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.