register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Lemons   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
H.E
  
Lemons
quote:
serõi: Ma olen nüüd paar kuud uuesti seda LeMons sarja mõtet peas loksutanud. Pärast võrride võistlust, mis muide oli äärmiselt lahe asi, sain hoogu veelgi juurde. Seega küsin foorumlaste arvamust: kui sarnast odava autoga kestvussõidu asja korraldada, kas võiks sellele olla kohta ja osalejatel huvi?
Asi tundub ülipõnev, ehk mõtled kõva häälega, millised on sinu ideed?
Millised võiksid olla laias laastus tehnilised tingimused ja ohutusnõuded?

____________________________
Raketibaas
18.09.2014 at 12:27
hall
 
Lemons
Ma tõepoolest mõtlen hetkel kõva häälega ja katsun arvata, kas ja kuidas seda asja teha. Asjal oleks mõtet kui sinna tekiks arvestatav hulk osalejaid. Osalejad aga saavad tekkida siis kui see neile sobib ja huvitav on. Eks siis sisuliselt vajan nõu/tagasisidet teemal kuidas see võistlus/sari võiks toimida? Arvamusi palun :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
18.09.2014 at 22:09
Alberto
Lemons
Toetan ideed ja küsin. Mis oleks minimaalne nõue turalisusele? Milline stardimkas oleks sarja käivitav (tundub, et see on väga määrav). 555 on (sihina) täiesti olemas.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
18.09.2014 at 23:45
Siiiim
 
Lemons
Ilmselt turvalisuse koha pealt allahindlust teha ei tasuks.
Samas aga kas täis turvapuuri asemel rajale asetatud koonustega kiiruse alandamine aitaks turvalisust piisavalt tõsta?
Ilmselt muudaks see koonuste värk paljude osalejate jaoks sõidu vähem atratiivseks, väiksemat eelarvet soovivatele isikutele aga jällegi sobivamaks.

Kui võtta võrdluseks Lemons, siis 500 euri eest korralik toorik koos puuriga tundub suhteliselt võimatu ülesandena (isegi kui pidurid, rehvid ja muu turvavarustus on välja arvatud).

Siim

____________________________
www.premiumprojekt.eu
19.09.2014 at 08:13
peep
 
Moderator
Lemons
Esiteks peaks kõik osalejad aru saama, et tegu pole võidusõidu, vaid vaba aja veetmisega. Lugege läbi reeglid ja FAQ, selle sisu ja vorm peaks andma ettekujutuse, mida selline võistlus tähendab ? Puuduvad klassid, tehnilised piirangud, igasugune protesti võimalus ja korraldaja otsustab kõik oma suva järgi. Kui seda asja väga tõsiselt võtta, siis ta ei tööta. Ehk autode dekoreerimine, võistkonna kostüümid ja mis peamine valmisolek end natuke lõdvaks lasta ja lõbutseda aitab ürituse õnnestumisele kaasa. Vaadake ürituste pildigaleriisid.

USA reeglid on üksikasjalikud ja turvanõuded karmimad, kui kui meie võidusõidusarjadel. Arusaadav seoses nende seadusandlusega aga meil see ei toimiks ja ega seda vast pole vajagi. Mis auto hinna arvutamist puutub, siis see on kirjas punktis 4 ja võiks olla meile mugandatult üle võetud:

http://www.24hoursoflemons.com/prices-rules#

http://www.24hoursoflemons.com/faq-how-to#



19.09.2014 at 09:27
peep
 
Moderator
Lemons
Korra auto24 vaadates tekkis mõte, et meil peaks vist töömahu 2 liitriga ära piirama, suuremate mootoritega autode valik on väga piiratud ja selliste lubamine tekitaks mõttetut rebimist.
19.09.2014 at 09:40
Garfield
  
Lemons
Pildigaleriid vaadates tundub, et ainuke probleem on see, et rajale on 3x rohkem koristusautosid vaja. Ja boksialale 5x rohkem.

____________________________
Focus RS
19.09.2014 at 10:47
H.E
  
Lemons
Selge on see, et asi taandubki lõpuks kõik ohutusele. Isiklikult arvan, et peaks leidma tee ümber turvapuuri paigaldamise kohustusest. Isegi kui see kokkuvõttes moodustab väikese osa kogu eelarvest, siis kindlasti hoiab see eemal väga paljud osavõtjad.
Kuna selles kontekstis ilmselt ei saa olla tegemist aja/kiiruse pele võidusõiduga siis oleks mõeldavad ka muud formaadid nt stabiilsuse peale sõit, lisakoonused, stiili jms lisapunktid/trahvid erinevate aktiviteetide eest. Pooldan ka suhteliselt subjektiivset lähenemist korraldaja poolt.
Ise pigem usun, et kui seda teha Lustisõidu vormis oleks potentsiaalseid tulijaid rohkem. Ala Uunikumide talvesõidu ja Võrride võiduajamise seltskond.

____________________________
Raketibaas
19.09.2014 at 12:15
peep
 
Moderator
Lemons
Kui ilma puurita, siis kiirust peaks piirama. Koonustega kiiruse piiramine on liiga ohtlik, kuna keegi peab neid ju käima paika panemas ja see pole ohutu samal ajal kui autod rajal sõidavad. Pigem veokirehvid, betoon vms. Ehk igaüks ise teab kui vastu sõidab, järgi annab auto, mitte piire. Muidugi puute eest karistus ka veel lisaks.

Ma arvan, et kui võrrelda variante, puuriga ja ilma piiranguteta või ilma puurita aga shikaani(de)ga, siis viimane toob rohkem osalejaid.
19.09.2014 at 12:28 1 edit. Last edited 19.09.2014 at 12:28 by peep
rustang
  
Moderator
Lemons
Enne kiiret kurvi võib ka rallikrossi rajale keerata, saab veidi rohkem actionit väiksema kiiruse juures. Siis jääks vaid SpinFM eelne sirge, kus kiirust paljuvõitu....
19.09.2014 at 12:38
zeke
Lemons

FastLap Riias olid shikaanid ja polnud seal häda midagi sõita. Koonus ei toimi ja betoon liiga julm(isiklik arvamus). Ise soovitaksin väksemaid heinarulle/kuubikuid.
Põhiline on osalajatele selgeks teha, et on fun üritus mitte hambad ristis 1.22 sõita A24 rajal. Eestlastel meeldib jubedal kombel ehitada ja kavaldada mitte lihtsalt lõbusalt sõita. Ma olen enda jaoks mõtestanud LeMonsi nagu road tripi sõpradega ainukese vahega, et saab rahulikult gaas põhjas sõita ilma politseita :)
Kubatuuri piirang mulle ei meeldiks aga Peebul mõttel on point sees, üle 2.0 isended jah käputäis vaid müügil.
Puur ajab kindlasti hinna mõtetult kalliks. Puuriga saab BMW Cupis sõita ja täiesti toimiv sari ju.
Korraldusliku poole pealt tundub mulle, et võiks ajastada mingi teise Pärnu linnas toimuva asjaga samal ajal. Rohkem massi ja kui auto saba annab ei pea kohe koju minema.

____________________________
MX-5, 116
19.09.2014 at 12:53
H.E
  
Lemons
Sekundeerin rehvide või betooni ja rallikrossi rajaosa suhtes.
Ma arvan et mootori piiramine poleks vajalik sest sellise eelarve juures yldiselt suur mootor=suur auto. Pigem siduda jõudlus ja massiga et vältida suurt kiiruste erinevust.

____________________________
Raketibaas
19.09.2014 at 13:07 1 edit. Last edited 19.09.2014 at 13:09 by H.E
peep
 
Moderator
Lemons
Töömahu piirangu sisu on selles, et oleks võimalik hankida odavalt ja lihtsalt toorikuid, millega võib vähemalt teoreetiliselt etteotsa sõita. Pole tõsine võistlus aga kuna kohad ikkagi selgitatakse välja, siis milleks suunata osalejaid taga ajama väga spetsiifilisi autosid (näiteks 156 V6 vms). Enamvähem iga suvalise kopsikuga peaks saama konkurentsis olla.

Ja reeglid, mida lihtsamad seda parem. Töömaht on lihtsamalt tuvastatav kui mass ja võimsus.
19.09.2014 at 13:48
-XR-
Lemons
Hiljuti oli just üks sobilik auto müügis:
http://www.osta.ee/chrysler-pt-cruiser-cocks-for-lifeedition-50725047.html
19.09.2014 at 14:32
Lembit
Lemons
Reeglite lihtsaks hoidmiseks, soovitaks ma pigem panna hinnapiiri 500.-€. Igasugused piirangud töömahu vms osas ei ole minu arust olulised. Mis vahet seal ikka niiväga oleks, kui keegi viieliitrise autoga ringi uhab kaheliitriste seas. 500 eurone viieliitrine auto väga suure tõenäosusega 4 tundi ei kesta ja esimesed pool tundi oleks kindlasti cool vaadata :)
750 või 1000 eurone hinnapiir paneks vähemalt minu peas paraja hulga rattaid tööle, kuidas selle raha eest (koos "tasuta" ohutusmuudatustega) päris võidusõiduautot ehitada. A'la sellist, mis kumhoga suurel rajal 1:30 aega sõidab.

500€ eest on pigem väljakutse mingi auto sellisesse korda saada, et temaga üleüldse oleks võimalik 4 tundi jutti rajal uhada ja LeMons'i põhipoint peaks ikka fun olema, mitte veri ninast väljas võidusõit. Kui vaadata kasvõi USA võistluse kategooriate auhindu: kiireim klass 400, keskmine 500, aeglaseim 600 ja zürii otsustatud "cooleim" ettevõtmine 601 + tasuta osavõtt.

Lisaks eelarvete paika saamisele on selle võistluse juures ilmselt päris keeruline ülesanne paika saada see hulk inimesi, kes autod üle vaatab ja stoorid ära kuulab, ning siis BS faktorit määrab. Need inimesed peaks ilmselt omama nii tehnilist kompetentsi teemal "ühest plekitükist ja kahest poldist on tõepoolest võimalik 1€ eest keevitusega tekitada jäik mootoripadi", kui ka piisavalt palju autoriteeti, ütlemaks osavõtjatest kellele iganes, et nende jutt on BS ja lihtsalt paneme hoolega BS faktorit.

Andres võiks anda ka väiksegi indikatsiooni, missugusesse suurusjärku planeeritava 4h sõidu osavõtutasud võiks jääda ja kas ürituse õnnestumise korral võiks saada kaalutud ka 2-3 4h sõitu hooajal + päris 24h? Kui ühte autot on võimalik kasutada rohkem, kui ühel sõidul, annaks see osalejatele lisamotti vast.
19.09.2014 at 17:19
zeke
Lemons
4H on liiga lühike. Kui juba siis 8h vms.

____________________________
MX-5, 116
19.09.2014 at 17:40
hall
 
Lemons
Mul pole mingeid eelistusi või täpseid plaane. Ainus asi on soov tekitada midagi lõbusat, kus oleks palju osalejaid. Ei taha punnitamist, tehniliste tingimuste äärealal käimist, suuri kukusid ega muud sarnast. Umbes nagu juba varem viidatud võrride kestvussõit, kus meil oma pundiga oli õnn osaleda.
Mõned pidepunktid, mille ümber mu mõte liigub:
1. auto hinnapiir ca €500 (välja arvatud turvavarustus);
2. võistluse pikkus 4-8h;
3. Maksimunkiirused on vaja piirata. Selleks kas šikaanid või piir mootori kubatuurile/võimsusele;
4. Turvapuuri nõue oleks kindlasti osalejate arvule pärssiv, aga päris ilma tundub kuidagi hirmutav. Samas kui hoiatuste lipp lehvib kergelt ning tolerants agressiivsuse osas on madal, õnnestub liiklus hoida ilmselt turvaline. Kui seda kombineerida šikaanide ja/või kubatuuri piiranguga saaks ka tippkiiruse madalal hoida;
5. Ilmselt oleks võimalik piirata ka tehniliselt või regultiivselt tippkiirust, nt gps-ud autodele peale ja mingi kokkulepitud kiiruse ületamine on karistatav.

Hiljuti muide proovisin rada 54kw Citroen C2-ga, millel maailmaaeglane automaatkast. Oli väga lõbus, sest betoonmüüri lõpus pidurdamise lõpetamisest alates kuni T11-ni (vana viimane) oli täisgaas :) Spin FM-i ja Enose sai ilma pidurdamata läbi kui veidi sättida :) Igatahes oli väga lõbus ja omamoodi huvitav joonistada ja kiirust säilitada jms. Aeg tuli muide vist 1.47,6xx. Ja pidurduskohad (va Spin FM kurv, kus pidurdust polnud), olid enam-vähem samades kohtades, kus FRenault 2.0-l :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.09.2014 at 22:53
H.E
  
Lemons
quote:
serõi:
5. Ilmselt oleks võimalik piirata ka tehniliselt või regultiivselt tippkiirust, nt gps-ud autodele peale ja mingi kokkulepitud kiiruse ületamine on karistatav.

Ka saaks uut splittidega ajavõtusüsteemi rakendades lõiguti keskmist kiirust mõõta/piirata.

____________________________
Raketibaas
20.09.2014 at 01:10
hall
 
Lemons
Saab nelja lõigu keskmist mõõta küll.
Kõige keerulisem tundub olevat just see BS faktori määramise teema. Seda tuleb teha piisavalt palju, et asi hulluks ei läheks, samas nii, et karistuse saanud tegelaste ja BS-kohtuniku vahel poleks teravusi. Keegi peab suutma "peedist-pasumasinale-trumli" võistkondadega sõbralikult diskuteerida ja kuulata sajas eri vormis põhjendusi, miks just see konkreetne auto ei peaks saama BS karistusi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.09.2014 at 14:41
otipoiss
Lemons
Sobilik toorik. http://www.auto24.ee/used/1823871
21.09.2014 at 21:07
Joel
 
Lemons
Mina arvan, et kindel ei turvapuurile. Kiirust piirata heinapallide ja krossilõiguga. Samuti kindel ei töömahupiirangule, vanad Senatorid ja usakad toovad üritusse funni, mis on kogu selle asja point. Mina ei viitsiks Fiestaga liituda, ma tuleks Omega3000 või mingise 3se W124 mersuga vms. Punnvõrridele on juba sari olemas. Tuleks kehtestada iga võistluse lõpus koos autasustamisega nö kohustuslik turg kus kõigil võistlejatel on kohustus oma auto müüa max 500€ eest. Võistlusaeg 4h ja hooajal 3 võistlust.

____________________________
2xV8
21.09.2014 at 22:16
mart154
 
Lemons
24h sõidu ja soodsa kogumaksumuse puhul tuleks sõitma küll!

Praegu siiski on suurem kartus, et 500 auto soetushinnale lisandub nii suurusjärgus 1500 turvavarustust.

Ja kui pärast võistlust peaks turul kogukupatuse ikkagi 500 eest maha müüma, oleks kurbus suur :)

21.09.2014 at 22:29
Jesper
 
Lemons
Mina ei saa aru sellest heinapallide ja betoonplokkide loogikast, et mismoodi täpselt teeb mingi rajal vedelev kola sõidu ohutumaks? Isegi kui sinna otsa mitte sõita, siis enne seda pidurdama peab ikkagi, noh ja kui kogu auto hinnapiir on 500€ siis võin mürki võtta et seal ei saa ilmselt olema mingid erilised hüperduper endurance lahendused mille elu peab kunstlikult veel raskemaks tegema kui see juba on.

Minuarust enamik väljasõite toimub möödasõitude ja nende katsete käigus, noh ja näiteks külg külje kõrval uude stardijärgsesse (kus minuarust uuel rajal kõige rohkem kolisema kipub) pidurdades pole ju erilist vahet mis see keskmine kiirus sirgel täpselt oli. Miinimumkiirus seal kurvis on näiteks minu punasel plännergul alla 70km/h mis ilmselt on samas suurusjärgus võrridega. Ma küll ei viitsiks sõita 4 tundi kiirusega 70km/h. Samas kui teha reegliks, et järgi jõudnud konkurendi möödasõitu ei tohi takistada, siis jääb alles 95% kestvussõidu sisust ja võlust, samas riskitase langeb ilma igasugu imetrikkideta laias laastus Open Tracki tasemele.

Turvavarustuse hind on suhteline - arvutasin kiirelt sõrmede peal kokku, et bemmi paagist käiks 24h jooksul läbi ~1300€ eest kütust. Lisaks rehvid, piduriklotsid, etc. Kõigest sellest jääb sulle "jääkväärtusena" hunnik sooja õhku. Auto müüki mineku korral saab varustuse hinnast vähemalt selle 500-gi tagasi :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.09.2014 at 22:50 3 edits. Last edited 21.09.2014 at 23:03 by Jesper
BlueStang
 
Lemons
quote:
zeke:
Eestlasele meeldib jubedal kombel ehitada ja kavaldada mitte lihtsalt lõbusalt sõita...

Ma küll ei arva, et kõigile eestlastele meeldib hullult ehitada. Kuni ehitajate eelist süsteemist veenvalt välja taandada pole võimalik, arvan, et paljud sõiduhuvilised jäävad pealtvaatajateks, sest ei tahaks oma lemonit garaazis pidevalt putitada (paljudel pole seda võimalustki endal).

Mulle meeldiks näiteks hoopis tulla kohale võistlejate koosoleku ajaks, maksta mingi raha, saada kätte raja äärest seisvatest suht võrdse performancega autodest loosi tahtel mulle sattunud LEMON ja sõita 4-8h järjest, saades vajadusel boksiteenuseid ning peale võistlust jätta LEMON raja äärde ning sõita koju enda autoga.

Põhimõtteliselt peaks iga huvitatud osaleja maksma nn. osavõtutasu 500raha (mis kataks lemoni soetamise kulud) ning iga etapi raames tasuma mingi konkreetse summa, mis katab jooksvad kulud, mis lähevad autode korrasolekuks, kulumaterjalideks, rajateenuse ja boksiteenuse kasutamise eest.

Mingit kruusarallit või heinapallislaalomit ka ei tahaks kestvussõiduks - kui ringrada, siis olgu ringrada, et saaks terve aja ikka FT sõita. Jääks ilmselt kulud plekkidele ja veermikule ka lõppkokkuvõttes väiksemaks.





____________________________
http://www.mustangandfords.com/news/1305-top-10-svt-cobras/ no more
Dream car for family, who needs to go FAST!
new: Grand-dad of all offroad cars
22.09.2014 at 09:17 2 edits. Last edited 22.09.2014 at 09:42 by BlueStang
peep
 
Moderator
Lemons
Ma ei tea kuidas meil välja kukub aga USA sarja ideoloogia kohaselt on autode jääkväärtus sõidu lõppedes metalli hind miinus transpordikulu kokkuostu, st. ehk vast mõnikümmend eurot. Arvesse ei lähe, iste, rihm, tulekustuti, rattad ja ehk veel midagi.

Sõitmisel peaks aktiivset katmist ikka lubama, see teeb asja huvitavaks. Tahtlikku kokkupõrget tuleb muidugi karistada stop/go vms. Autod võiks olla seest tühjad ja ehk ka ilma külje- ning tagaklaasita, sest kiletamine on ka töö- ja kulu. Juhi ukse klaas võiks olla koos kilega.

Shikaani loogika on selles, et on päris suur vahe kas kokkupõrge toimub 70 kmh juures või 120 kmh juures. OT on kõik selle praktikas läbi käinud ja shikaani negatiivne pool on ka välja selgitatud ning seetõttu loobutud, kuid sellel võistlusel pole hullu kui pidurid liig agressivse sõidu tõttu poolel distantsil üles ütlevad. See on võrdsustav faktor, mõelda tuleb oma peaga. Arvestada võiks veel seda, et kui puudub üldse igasugune kogemus mannergutega võidusõidu osas, siis alustaks pigem ettevaatlikumalt, alati võib shikaani ära jätta kui nad ostutuvad ebavajalikeks. Minu arvates piisaks ühest aeglustavast elemendist umbes samas kohas kus ta kunagi oli OT ajal.

4-6 tundi on esimeseks korraks täiesti piisav aeg sõitmiseks, kogemusi rontide rajalhoidmisega ju pole ja ega alguses pole neid osalejaid ka massidena, muidu sõidab lõpus 2-3 autot. 24 h. on tulevikumuusika, selleks on vaja kogemusi tiimide poolt ja lisaks piisavat osalejate seltskonda. See ei saa olema odav üritus juba puhtalt selle tõttu, et kogu raja teenus tuleb osta nii pikaks ajaks, pluss mistahes auto suudab selle aja jooksul tarbida päris suure koguse kütust ja muid raha maksvaid asju. Täna ilmselt ei leidu min 20 tiimi kes selle kulu suudaks alla neelata.
22.09.2014 at 09:52
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Lemons   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.