register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ma võibolla eeldasin veidi liiga palju, kuid lugedes, mida pakett sisaldab (hinnad sisaldavad kiivrit, instruktaaži, sõiduki renti ja kõiki kulumaterjale) siis arvasin, et seda instruktaazi osa ühekaupa ei saa:)

Kena kuulda, et saab! Kui ilm (ja naine) lubavad, siis katsun esimesed ringid nädalavahetusel ära teha. Oma autot seekord rajale ei ajaks, kuna lamell on juba all.

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.11.2014 at 17:52
Henri_
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Rendiautode puhul on küll ilmselt instruktaaž pigem seda tüüpi, et: "käiguvahetuseks kasuta sidurit ja seda keskmist hooba ning rajaosaks loetakse asfalti, püüa seal peal püsida." See muidugi ei vähenda kogemuse väärtust ja enne talve võiks ju veel vabalt pisiku sisse saada :)

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
17.11.2014 at 19:33 1 edit. Last edited 17.11.2014 at 19:34 by Henri_
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Jesper: Mitte paha pärast, aga kui reaalselt automaatkastiga bemm ka kuidagi valikusse sisse murdis, siis on suht ükskõik milline auto sealt esimese postituse nimekirjast osta - nad kõik on väga head, ilmselt ka täiesti mõistliku vaevaga hiljem müüdavad (vbl Renault on vähe keskmisest keerukam), pakuvad rajal piisavalt põnevust ja kõikvõimalike mudelispetsiifiliste probleemide lahendamiseks vajalik oskusteave on kergesti kättesaadav.

Aga mina soovitaks üldse võtta praegune auto ja sellega paar ringi teha. Miskipärast on laialt levinud arusaam, et rinkal sõitmiseks peab enne hoolega kodus võidurelvastuma, enne kui julgeb nina välja pista, see ei ole nii. Koos kogemustega tekivad ka eelistused.

Asi ongi selles, et mul on täna juba olemas E90 330d (aut), dynamic pakettiga ja chipiga (~205kW). Auto on väga hea ja mulle meeldib :)
Ühe korra isegi käisin sellega Auto24 ringil ja sõitsin kokku umbes 8-10 kiiret ringi (vaheldamisi kiired ja aeglased). Ja mitte mingeid probleeme autoga ei ole olnud.

Aga miks mul üldse tekis mõte selle auto maha müüa ja osta midagi uut - selles autoremonditöökijas, kus ma bmw-ga käin (ei hakka nime ütlema), meistrid kohe ütlesid, et selline auto (eriti diisliga ja automaadiga) ei ole ringrajasuiduks mõeldud... ja kui käigukastiga või mootoriga midagi juhtub, siis remont on väga kallis. Ütlesid, et 1-2 korda aastas veel saab käia Audrus, rohkem - kindlasti ei tasu.
Ise tahaksin seal käia ikka rohkem (võib olla 5-10 korda aastas) ja lisaks võiks käia ka muljal.
17.11.2014 at 19:35
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Neil meistritel võib õigus olla ja alla 40-50 ringi ei näe sügavat mõtet Pärnu otsa ette võtta, juhul kui Tallinna piirkonnas asud.
17.11.2014 at 19:44
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Üks E90 330d on leedukatel võistlusautona kasutusel ja tegemist on väga kiire masinaga. Kasutust leiab see auto pigem pikema otsa sõitudes (4h ja 1000km). Need korrad kui ma seda autot võistlustel olen kohanud on ta olnud kiire ja tehnikaga probleeme pole tundunud olevat. 120d on mujal maailmas ka sageli pikamaasõitudel kohatav masin. Seega kaasaegne diisel ei pruugi nii imelik valik ollagi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.11.2014 at 19:46
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ja diisel Audiga on mitu korda Le Mans võidetud. :)
17.11.2014 at 20:57
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
serõi: Üks E90 330d on leedukatel võistlusautona kasutusel ja tegemist on väga kiire masinaga. Kasutust leiab see auto pigem pikema otsa sõitudes (4h ja 1000km). Need korrad kui ma seda autot võistlustel olen kohanud on ta olnud kiire ja tehnikaga probleeme pole tundunud olevat. 120d on mujal maailmas ka sageli pikamaasõitudel kohatav masin. Seega kaasaegne diisel ei pruugi nii imelik valik ollagi.

Eks sinna leedukate bemmi ole mõned saja tuhanded ka arendustööks sisse maetud. Kohe alguses ta kiire ei olnud.

Mina seda diisli asja väga ei pelgaks, enne jääb emotsioonidele jalgu automaatkast, kui peaks tegu sellise uimasema ja piikade vahedega isendiga olema.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
17.11.2014 at 21:35 2 edits. Last edited 17.11.2014 at 21:36 by uzzac
jura
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:
quote:
Ise tahaksin seal käia ikka rohkem (võib olla 5-10 korda aastas) ja lisaks võiks käia ka muljal.

Juhuks, kui sa pole sellele mõelnud/arvestanud - ringraja hobi on suhteliselt kallis hobi. Mina oma "säästu" Type R-i ühe rajapäeva/õhtu (25...30 ringi) hinnaks arvestan suurusjärgu 250 eur. Pääse rajale, bensiin, pidurid, rehvid, hooldused (ma ise kahjuks mutrit keerata ei söenda). Kui plaanid 10x hooajal rajal käia, siis suurusjärgus 2500 eurot on hooaja eelarve. Kui sa äkki neid summasid polnud kokku löönud, siis ehk mõjutab ka see kuidagi auto valikut ja muid otsuseid... Paljudel juhtudel ilmselt ongi mõistlik autot rentida.
17.11.2014 at 22:09
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
jura:
quote:
Juled:
quote:
Ise tahaksin seal käia ikka rohkem (võib olla 5-10 korda aastas) ja lisaks võiks käia ka muljal.

Juhuks, kui sa pole sellele mõelnud/arvestanud - ringraja hobi on suhteliselt kallis hobi. Mina oma "säästu" Type R-i ühe rajapäeva/õhtu (25...30 ringi) hinnaks arvestan suurusjärgu 250 eur. Pääse rajale, bensiin, pidurid, rehvid, hooldused (ma ise kahjuks mutrit keerata ei söenda). Kui plaanid 10x hooajal rajal käia, siis suurusjärgus 2500 eurot on hooaja eelarve. Kui sa äkki neid summasid polnud kokku löönud, siis ehk mõjutab ka see kuidagi auto valikut ja muid otsuseid... Paljudel juhtudel ilmselt ongi mõistlik autot rentida.


Kui hooaeg (~10 korda) läheb maskma ~2500, see väga ei ehmata... vähemalt tead mille eest maksad. Aga juhul, kui käid 1-2 korda ja automaat ütleb üles; ja remont maksab ~2-3000 siis on küll kehv lugu...
Ise enesest minu (algaja) taseme jaoks selle auto käitumine ringrajal on täiesti rahuldav. "S" reziimis automaat töötab rõõmsalt; mootoril jõudu piisavalt; ja tänu dynamic paketi vedrustusele auto juhitavus on väga hea. All olid kehvas seises (ja vale mõõduga) tavarehvid ja aega sain teha 1:36.
Ainuke suur mure minu jaoks - käigukasti ja mootori töökindlus sellise kasutamise juures.
17.11.2014 at 22:23 1 edit. Last edited 17.11.2014 at 22:24 by Juled
jura
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Minu, kui autode kasutaja arvamus (võib-olla väga ekslik) on see, et kui mootor ja käigukast on korras ja vedelikud sees, siis ei tohiks midagi juhtuda, kui ise meelega ei lõhu. Samas võib kõike juhtuda ja ka lihtsalt tänaval ja selle eest pole kaitstud keegi. Igasugusteks remondikuludeks tuleb igal juhul valmis olla... Värskema autoga vast vähem, vanemaga rohkem.
17.11.2014 at 22:37
amblik
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
jura: Minu, kui autode kasutaja arvamus (võib-olla väga ekslik) on see, et kui mootor ja käigukast on korras ja vedelikud sees, siis ei tohiks midagi juhtuda, kui ise meelega ei lõhu. Samas võib kõike juhtuda ja ka lihtsalt tänaval ja selle eest pole kaitstud keegi. Igasugusteks remondikuludeks tuleb igal juhul valmis olla... Värskema autoga vast vähem, vanemaga rohkem.
Tehaseseades auto puhul ei tee see ringrada peale pidurite kellegile liiga. Pean silmas mootorit ja kasti, kui keegi on veits softi näppinud, siis saab kastist tänaval samamoodi lahti. No lisaks muidugi veel võimalikud keredeformeerumised :D

17.11.2014 at 23:04
KaroK
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
141kw E36 325 Cupi auto kaalub umbestäpselt 500kg vähem, kui see e90.
1300 vs 1800 - komm või pomm ? :D

____________________________
KaroK
18.11.2014 at 23:21
Cardo
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kas keegi enam mäletab ka milline nägi välja algatatud teema esimene lause ?
Üks osa sellest vastab ükskõik millise auto mis maksab 10 000 raha kriteeriumitele ja teine osa sellest eeldab mingi valmidusastmega ringrajaautot.
Ülejäänud soovitused on nagu soe aur mida saunas leili visates keriselt vastu vahtimist susiseb.
18.11.2014 at 23:25
KaroK
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ja kolmas, sarkastiline osa, kes ei soovita midagi, ega mõtle kaasa ?

Tähtsad asjad peaks olema
1.ostuhind
2.emotsioon
3.igapäevane kasutusmugavus
4.vastupidavus
5.jooksutamiskulu rajal
jne


____________________________
KaroK
18.11.2014 at 23:48 1 edit. Last edited 18.11.2014 at 23:48 by KaroK
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
KaroK: 141kw E36 325 Cupi auto kaalub umbestäpselt 500kg vähem, kui see e90.
1300 vs 1800 - komm või pomm ? :D
Isegi ei vaidle vastu, et ilmselt 141kw E36 325 Cupi autoga on mõnus ringrajal sõita, aga nagu kirjutasin juba alguses - auto peaks sobima ka tänavasõuduks.
Ehk auto võiks olla viisakas ja (enam-vähem) kaasaaegne. Ja 20 aastane bmw minu arvates ei vasta sellele nõudmisele...
19.11.2014 at 00:21 1 edit. Last edited 19.11.2014 at 00:27 by Juled
RS013
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Minu meelest on hea täitsa eraldi autot ka sellepärast omada, et saab veidi vabamalt ja julgemalt võtta- mis siis kui riivan kusagil tünni, mis siis kui sõidan äärekivil velje kõveraks ja mis siis kui lasen mootori kotti. Vähemasti saan esmaspäeval tööle minna ja ei pea mõtlema sellele, kuidas ma asap auto korda saan.
Lisaks võimaldab see hobiauto ebamugavamaks teha- igapäeva oludes ebapraktilised pidurid, istmed, rool jms, mis samas ei tähenda veel seda, et sellega avalikel teedel liigelda ei või.

Seega kui on vähegi võimalust, siis kaaluks mina teise auto soetamist. Igapäev jah ei viitsi jäiga ja lärmaka 20 aastase bemmiga sõita, vahepeal oma lõbuks on tore.
Mul on teoreetiliselt üks selline isegi üle, kirjuta mulle kui on huvi.

____________________________
XC70 T6 AWD Polestar & 242 B230FT "GrA"
19.11.2014 at 00:27
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Cardo: Kas keegi enam mäletab ka milline nägi välja algatatud teema esimene lause ?
Üks osa sellest vastab ükskõik millise auto mis maksab 10 000 raha kriteeriumitele ja teine osa sellest eeldab mingi valmidusastmega ringrajaautot.
Ülejäänud soovitused on nagu soe aur mida saunas leili visates keriselt vastu vahtimist susiseb.
Esialgu piisaks, kui saaks vastuse küsimusele - kas E90 330d aut on piisavalt töökindel, et sellega vähemalt 5-10 korda aastas käia ringrajal sõitmas (näiteks audru)?
Kui nii on - võib olla ei ole mul praegu isegi vaja uut autot otsida.
Aga kui nii ei ole, siis järgmine samm - kindlasti oleks see millest kirjutasin teema alguses...
19.11.2014 at 00:35 1 edit. Last edited 19.11.2014 at 00:56 by Juled
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
RS013: Minu meelest on hea täitsa eraldi autot ka sellepärast omada, et saab veidi vabamalt ja julgemalt võtta- mis siis kui riivan kusagil tünni, mis siis kui sõidan äärekivil velje kõveraks ja mis siis kui lasen mootori kotti. Vähemasti saan esmaspäeval tööle minna ja ei pea mõtlema sellele, kuidas ma asap auto korda saan.
Lisaks võimaldab see hobiauto ebamugavamaks teha- igapäeva oludes ebapraktilised pidurid, istmed, rool jms, mis samas ei tähenda veel seda, et sellega avalikel teedel liigelda ei või.

Seega kui on vähegi võimalust, siis kaaluks mina teise auto soetamist. Igapäev jah ei viitsi jäiga ja lärmaka 20 aastase bemmiga sõita, vahepeal oma lõbuks on tore.
Mul on teoreetiliselt üks selline isegi üle, kirjuta mulle kui on huvi.
Kindlasti see oleks hea mõte... aga meil peres kahe peale on juba olemas 2 autot (ametiauto + isiklik auto)... Kahjuks veel üks eraldi hobiauto on vist juba liigsus.
19.11.2014 at 00:43
KaroK
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Eks see oli osalt proov mõjutada soetama päris ringrajaautot(klassis, kus on ka võimalus võidu sõita) ja teistpidi väike kaaluvõrdlus ajastute vahel.
RS013 postitusega igatpidi päri.

diiselautomaatBMW kohta jäängi vastuse võlgu - ei oodanud, et teema selleni areneb.

Põhimõtteliselt on ponide takistussõit ka olemas, aga hobune on hobune :D
19.11.2014 at 00:45
jura
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Su auto töökindlust ei oska kommenteerida, aga mina vist sinu asemel teeks nii - sõidaks esimese hooaja autoga mis juba olemas - hoiaks teda lihtsalt veidi rohkem (kõige kuumematel ilmadel rajale ei roniks, palju kiireid ringe järjest ei teeks jne) ja vahel, kui tahad rohkem hullata, siis võtaks rendika (prooviks nii BMW kui Toyota ära - rahaliselt asi sarnases suurusjärgus oma autoga kihutamisele) ja siis oleks eeldatavasti kogu see teema ja soovid järgmiseks hooajaks juba palju selgemad...
19.11.2014 at 00:54
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
KaroK: Eks see oli osalt proov mõjutada soetama päris ringrajaautot(klassis, kus on ka võimalus võidu sõita) ja teistpidi väike kaaluvõrdlus ajastute vahel.
RS013 postitusega igatpidi päri.

diiselautomaatBMW kohta jäängi vastuse võlgu - ei oodanud, et teema selleni areneb.

Põhimõtteliselt on ponide takistussõit ka olemas, aga hobune on hobune :D
Nõus, et sportauto ja diisel-automaat auto on reeglina kaks väga erinevat asja :)
Aga samas, ei ütleks, et see apparaat edasi ei liigu...korraliku tänavarehviga saab sõita aega ~1:34-35 ja TS rehvidega kindlasti vähemalt 1:32... Ja lisaks, kui DSC välja lülitada, siis on päris lõbus ringrajal liikuda :)
19.11.2014 at 01:11 1 edit. Last edited 19.11.2014 at 01:12 by Juled
bx19
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:
Esialgu piisaks, kui saaks vastuse küsimusele - kas E90 330d aut on piisavalt töökindel, et sellega vähemalt 5-10 korda aastas käia ringrajal sõitmas (näiteks audru)?
Kui nii on - võib olla ei ole mul praegu isegi vaja uut autot otsida.
Aga kui nii ei ole, siis järgmine samm - kindlasti oleks see millest kirjutasin teema alguses...

Jah, on
19.11.2014 at 01:17
Ruslan
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Iga auto - diisel, bensiin, manuaal, automaat, kerge, raske - võib minna katki. Ja väga vahet ei ole, kas linnas või ringrajal. Seda, millal ja kuidas ta läheb katki, ennustada väga raske. Paljud autod on juba uuena garantiiajal katki.
Seega, kui tõesti tahad selle E90´ga sõita - siis sõida! Loomulikult, jälgi pidevalt - kas auto käitumises midagi muutub või mitte?

____________________________
Ruslan
58163273
zr1@hot.ee
19.11.2014 at 02:39
ICE
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
V-o oleks mõistlik hoopis 5-10 rajal käimiseks auto lihtsalt kohapealt rentida?

____________________________
Petrolheads.ee
19.11.2014 at 10:57
anryo
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled: ... aga meil peres kahe peale on juba olemas 2 autot (ametiauto + isiklik auto)... Kahjuks veel üks eraldi hobiauto on vist juba liigsus.
See küll mingi reegel ei ole, et rohkem autosid omada ei tohi. Meil abikaasaga on vahelduva eduga 3-5 sõitvat masinat ja keegi (isegi naine) ei kurda... :)
Ehk nagu eelpool öeldud - eraldi auto suurim pluss on see, et kui midagi katki läheb viid parandusse ja võtad järgmise ning saad tõesti rohkem spetsialiseeruda. St. ei pea ringrada diisel-universaaliga sõitma vaid võid võtta kupee-bensuka. Mõtle ka sellele, et seisev auto raha ei söö ja kahega korraga sõita ei saa.

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
19.11.2014 at 15:35
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.