register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
HoCi
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:
Esialgu piisaks, kui saaks vastuse küsimusele - kas E90 330d aut on piisavalt töökindel, et sellega vähemalt 5-10 korda aastas käia ringrajal sõitmas (näiteks audru)?
Kui nii on - võib olla ei ole mul praegu isegi vaja uut autot otsida.
Aga kui nii ei ole, siis järgmine samm - kindlasti oleks see millest kirjutasin teema alguses...

Vastuse saab siit: http://www.para.ee/viewforum.php?f=17

"Olid kord kaks head sõpra, kellel olid identsed autod. Nad käisid auto24ringil kihutamas ja rajalt maha tulles üks nokkis parklas nina ja teine pidi alati autot putitama, et saaks veel sõita". Miks see nii on? Ehk siis kindlat vastust on väga raske öelda, elu näitab.

Kui ma kunagi rahvasprindi karikasarja sõitsin ja võistlusauto oli esialgu ka minu igapäevaauto, siis ikka täit naudingut ausalt öeldes asjast ei saanud, sest iga vooru alguses pidin mõtlema sellele, et esmaspäeval on vaja kuidagi tööle ka saada. Peale teise auto soetamist sai selle jätta ainult võistluste jaoks ja enesetunne oli stardis peale seda palju parem.

PS. Mina jõudsin praeguse hobiautoga rajale 2013-2014 aastal ainult kolm korda ja ikkagi ütlen, et hobiauto on WAY OVER mõnusam omada ja sõita rajal, kui isegi tavalise (kiire) piimaautoga. Ainuüksi traksid, korvistmed, rool, käigukanginupp jne jne. mõjutavad seda tunnet nii palju, et....ma ei viitsi enam edasi kirjutada, mõttest saad aru :)



____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
19.11.2014 at 16:24 1 edit. Last edited 19.11.2014 at 16:26 by HoCi
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kindlasti printsiibis õige jutt, aga reaalselt selliste postituste tõttu terve hulk inimesi arvab, et enne kui pole vähemalt mingi miljoni hepane ja viis aastat garaažis putitatud rs-type-m-gti nürburgring edition käru istmiku all (ja muidugi automargi kohane reklaamriietus pealaest jalatallani seal juures), siis pole mingit mõtet OT-le proovima tulla. Sest nagunii läheb katki ja on aeglane ja siis kõik suured rajahundid seal naeravad mu üle.

Vaata suvalist margifoorumit, iga teine tänavaliikluse jaoks veidi juba liiga ära amortiseerunud roostehunnik "läheb rajale", "saab puuri ja jääb puhtalt raja autoks" jne, palju neid reaalselt "rajal" näha on olnud... oh jah :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.11.2014 at 16:41
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Jesper, mõtle kui palju raha ja aega need inimesed kokku hoiavad ? Mina küll ei suuda tõestada, et siinse foorumi püsikliendid just kõige arukama tegevusega ennast sidunud on. ;)
19.11.2014 at 17:20
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ah ei tea midagi, ma ilmselt oleks tänaseks 150kg kaaluv alkohoolik kui u 10 aastat tagasi poleks OT-le sattumine sündmusteahelat teises suunas käima pannud :)

Minuarust on lihtsalt natuke nukker kui inimesed hukkavad aastaid kuskil garaažis ringrajasõidust unistades mingit ulmerelva ehitades (või ostmiseks seibi koguses või midaiganes analoogset tehes), samas kui 95% sellest lõbust on saadaval sõna otseses mõttes homnepäev igasuguse tehniliselt korras autoga. Ilmsüütute kõrvalseisjate rajale utsitamine on muidugi äärmiselt vastutustundetu ja seda ma oma südametunnistuse puhtuse huvides ei tee.

Aga muidugi eksisteerib ka vaatenurk, et kõige halvemad unistused on täitunud unistused, sest siis tuleb jälle hakata uusi väljakutseid otsima.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.11.2014 at 17:42 2 edits. Last edited 19.11.2014 at 17:44 by Jesper
Taavi
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ahjaa, kui sulle BMW-d meeldivad, siis Z4 kupee on lahe aparaat. Hinnad kuskil 10-12k, tehasest juba suht suur pidur ja tihke vedrustus. Madal ja lai auto, 3.0 ridakuus, 265hj ja 1390kg. E46 juppidega, seega ülalpidamine mõistlik.
19.11.2014 at 18:07
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
anryo:
quote:
Juled: ... aga meil peres kahe peale on juba olemas 2 autot (ametiauto + isiklik auto)... Kahjuks veel üks eraldi hobiauto on vist juba liigsus.
See küll mingi reegel ei ole, et rohkem autosid omada ei tohi. Meil abikaasaga on vahelduva eduga 3-5 sõitvat masinat ja keegi (isegi naine) ei kurda... :)
Ehk nagu eelpool öeldud - eraldi auto suurim pluss on see, et kui midagi katki läheb viid parandusse ja võtad järgmise ning saad tõesti rohkem spetsialiseeruda. St. ei pea ringrada diisel-universaaliga sõitma vaid võid võtta kupee-bensuka. Mõtle ka sellele, et seisev auto raha ei söö ja kahega korraga sõita ei saa.
Naljakas )) Tegelikult kõik teavad, et seismine on auto jaoks kõige hullem asi. Ei ole mõtet autot osta, kui saad sellega sõita ainult ringrajal, mõned korrad aastas. Aga muidugi, kui rahakott lubab, siis saab osta ka 3 või 5 autot )) Telekas näitavad ka inimesi, kellel on sada autot seisab garaažis... aga see ju ei tähenda, et kõik saavad seda endale lubada...
19.11.2014 at 21:48
amblik
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:
quote:
anryo:
quote:
Juled: ... aga meil peres kahe peale on juba olemas 2 autot (ametiauto + isiklik auto)... Kahjuks veel üks eraldi hobiauto on vist juba liigsus.
See küll mingi reegel ei ole, et rohkem autosid omada ei tohi. Meil abikaasaga on vahelduva eduga 3-5 sõitvat masinat ja keegi (isegi naine) ei kurda... :)
Ehk nagu eelpool öeldud - eraldi auto suurim pluss on see, et kui midagi katki läheb viid parandusse ja võtad järgmise ning saad tõesti rohkem spetsialiseeruda. St. ei pea ringrada diisel-universaaliga sõitma vaid võid võtta kupee-bensuka. Mõtle ka sellele, et seisev auto raha ei söö ja kahega korraga sõita ei saa.
Naljakas )) Tegelikult kõik teavad, et seismine on auto jaoks kõige hullem asi. Ei ole mõtet autot osta, kui saad sellega sõita ainult ringrajal, mõned korrad aastas. Aga muidugi, kui rahakott lubab, siis saab osta ka 3 või 5 autot )) Telekas näitavad ka inimesi, kellel on sada autot seisab garaažis... aga see ju ei tähenda, et kõik saavad seda endale lubada...

Seismine ei tee iseenesest küll midagi halba, oluline on lihtsalt, kuidas seisab ja kus seisab. :D
19.11.2014 at 21:52
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Jesper: Ah ei tea midagi, ma ilmselt oleks tänaseks 150kg kaaluv alkohoolik kui ....

.
:)
Siis on kena, et ma varem sinna pole sattunud:) Olen vähemalt midagi saavutanud :D
Plaan oleks ikka katsuda nädalavahetusel esimesed 3 tiiru ära teha ja kevadel oma Saabiga ka veidi tiirutada. Lamelliga kohe üldse ei raatsi rada proovida
Märt@paks alkohoolik:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
19.11.2014 at 21:56
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Küsimus. Euroopas on hästi palju kuulutusi, kus pakutakse Mazda RX-8 (töökorras) hinnaga alates 3000.
Nagu aru saan - nii atraktiivsed hinnad on puhtalt mootori pärast? Ja seda remontida on ilmselt väga kallis lõbu...?
19.11.2014 at 22:06
amblik
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled: Küsimus. Euroopas on hästi palju kuulutusi, kus pakutakse Mazda RX-8 (töökorras) hinnaga alates 3000.
Nagu aru saan - nii atraktiivsed hinnad on puhtalt mootori pärast? Ja seda remontida on ilmselt väga kallis lõbu...?
Kasutaja Rolantsik võib sulle sellest pikemalt rääkida

19.11.2014 at 22:13
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Taavi: Ahjaa, kui sulle BMW-d meeldivad, siis Z4 kupee on lahe aparaat. Hinnad kuskil 10-12k, tehasest juba suht suur pidur ja tihke vedrustus. Madal ja lai auto, 3.0 ridakuus, 265hj ja 1390kg. E46 juppidega, seega ülalpidamine mõistlik.

Kui hinnad tõesti sellised siis ma pakun, et võitja on selgunud.
19.11.2014 at 22:24
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
peep:
quote:
Taavi: Ahjaa, kui sulle BMW-d meeldivad, siis Z4 kupee on lahe aparaat. Hinnad kuskil 10-12k, tehasest juba suht suur pidur ja tihke vedrustus. Madal ja lai auto, 3.0 ridakuus, 265hj ja 1390kg. E46 juppidega, seega ülalpidamine mõistlik.

Kui hinnad tõesti sellised siis ma pakun, et võitja on selgunud.
Z4 on kindlasti huvitav auto, aga jällegi ainult kabrioleti kerega... Meie kliima juures ei ole vist kõige mõistlikum variant.
19.11.2014 at 22:31
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:
quote:
peep:
quote:
Taavi: Ahjaa, kui sulle BMW-d meeldivad, siis Z4 kupee on lahe aparaat. Hinnad kuskil 10-12k, tehasest juba suht suur pidur ja tihke vedrustus. Madal ja lai auto, 3.0 ridakuus, 265hj ja 1390kg. E46 juppidega, seega ülalpidamine mõistlik.

Kui hinnad tõesti sellised siis ma pakun, et võitja on selgunud.
Z4 on kindlasti huvitav auto, aga jällegi ainult kabrioleti kerega... Meie kliima juures ei ole vist kõige mõistlikum variant.
Selgus, et on olemas ka kupee kerega... see on juba huvitav :)
Aga loogiline küsimus - kui suur on konstruktiivne erinevus näiteks BMW Z4 Coupe 3.0si ja E90 330i vahel?
See, et Z4 on natuke madalam, kaal ~150kg väiksem ja võimsus on 15kW suurem on kindlasti positiivne, aga konstruktiivselt need autod on vist suhteliselt sarnased?
19.11.2014 at 22:38 1 edit. Last edited 19.11.2014 at 22:51 by Juled
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Z4 on tehnika poolest sama, mis E46. Mul on muide üks E46 330, mida saab varsti rajaautona proovida. Ta on küll automaatkastiga, aga nii minu kui paari asjatundja hinnangul väga sõidetav rajaauto. Ise testisime paari nädala eest rinkal.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.11.2014 at 22:47
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
serõi: Z4 on tehnika poolest sama, mis E46. Mul on muide üks E46 330, mida saab varsti rajaautona proovida. Ta on küll automaatkastiga, aga nii minu kui paari asjatundja hinnangul väga sõidetav rajaauto. Ise testisime paari nädala eest rinkal.
Äkki E46-ga on Z3 sarnane, mitte Z4?
19.11.2014 at 22:53
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Z3 ikka e36, z4 e46

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
19.11.2014 at 23:18
Taavi
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:

Selgus, et on olemas ka kupee kerega... see on juba huvitav :)
Aga loogiline küsimus - kui suur on konstruktiivne erinevus näiteks BMW Z4 Coupe 3.0si ja E90 330i vahel?
See, et Z4 on natuke madalam, kaal ~150kg väiksem ja võimsus on 15kW suurem on kindlasti positiivne, aga konstruktiivselt need autod on vist suhteliselt sarnased?

Võta seda sõbraliku huumorina, aga mulle meenub mingi vana nali naisest, kes enda napsitanud ja 5h koju hilinenud meest ristküsitleb ja iga mehe vastuse peale tuleb naiselt 3 küsimust juurde :)
E90 sedaan (1420 mm) ja isegi E92 kupee (1374 mm) on Z4 (1285 mm) kupeest ikka oluliselt kõrgemad, mitte ainult natuke. Kui sa need autot reaalselt kõrvuti ajad, siis saad aru.
Mul on pikem sõidukogemus E92 335i-ga ja aastane omamiskogemus Z4 E86 kupeega, kuigi mõlemad on BMW-d ja kupeed, siis need kaks autod ei saaks rohkem erinevad olla. Z4 kupeega sõidukogemuse saab kõige paremini kokku võtta ühe sõnaga: sündmus. Vahet ei ole kas reisid Lõuna-Euroopa mägedes, või sõidad õhtul Selverisse suitsuvorsti järele. Iga sõit on sündmus. Kuigi sillad on E46, siis auto enda mõõtmed, väiksem kaal ja isteasend tekitavad fiilingu mida 3-seeria pakkuda ei suuda. Z4 on kahekohaline ja küllaltki väike, samas kapott on pikk ja sõitjad istuvad sisuliselt tagatelje peal. Isteasend on ülimadalal, reaalselt on tunne nagu istuksid vastu maad. Salong on ehitatud kõik ümber juhi. Ruumi on küll piisavalt, aga võrdlusena 3-seeria salong on nagu liinibussil. Enamus müügis olevad Z4 kupeed on 18 tollise veljega (mis tähendab 255 tagarehvi). Kõik see kokku teebki Z4 kupeest minu hinnangul kõige otsesemas mõttes päris sportauto: madal raskuskese, madal isteasend, madal katusejoon, lai aga kompaktne kere ning samas suured/laiad ja hea pidamisega rehvid. Erinevalt diislist käib mootor ka lõbusalt pöördesse, 7000rpm piirajasse rammib kohe mõnuga kui käiguvahetusega hiljaks jääd. Nagu näed, siis ma veidi siiani kahetsen, et selle auto maha müüsin. Evo arvustus ka: http://www.evo.co.uk/carreviews/evocarreviews/202574/bmw_z4_30si_coupe.html ...way you feel part of the car is almost Caterham-like. It has undoubtedly been engineered for people who want to drive, not just pose. (wink wink Audi TT :))
20.11.2014 at 11:39
PlyVal64
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Pole ammu kirjutanud aga eks kurvivõtmine on vahetevahel ikka veel hingel... ja käies mööda vedelat keskkonda seal soojadel mägistel maadel mööda serpentiine turnimas, rendiautoga sõitmas ning isegi sattudes mõnele mäkketõususõidule (näiteks Guernsey saarel), siis ikka "viskab sisse" :D Õnneks on meil olemas Peep ja suurimad tänud Talle nende ülikõvade reisikirjade eest.

Aga eks Peep oskab äkki üldse kõige paremini öelda, rahuldab Teda enam näiteks Rapla kardirajal "kihutamine" vms... sest pole ka see Lotus mingi hüperauto.
PS: isegi Kesk-Rootsist alates leiab juba lõputult selliseid teid, kus liiklust enam pole aga sõita on puhas lust.

Tõsiselt kirjutades: Sinu pandud algsetest valikutest (kõiki pole proovinud), on komplektina parim olnud vanem Cupra R. 165kW on "piisav", veermik kihutamiseks timmitud, korralik alla-100K ls isend mahub hinda, praktilisust tänu 5-door kerele on teistelegi jagada aga hispaanlaste kästitöö sõitjateruumis eristab olulistelt enamustest teistest ja uuematest. Uuem TFSI on seest juba täielik tavaline "japside" plastkäkk ja puudus juba see "erilisus". Kahjuks pole kordagi pihta saanud 177kW OPC'le, see võib ka päris põnev olla. Aga igapäevaseks... ja eks otstarbekohasel kasutamisel lagunevad nad kõik margist sõltumata. Kolhvist ei arva peale mudeli Mk.I GTi üldse midagi ja M3, mis ka natukenegi autona sõidaks ehk koos püsiks, vist sellise raha eest unistada pole mõtet? 350 000 ls vist sportautol normaalse ja edasi ka hooldevaba läbisõidu alla ei mahu? Ja egas ei julgeks ka Leedu bemmidele panustada :lol
20.11.2014 at 11:54
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Mina sõitsin esimest korda rajal oma tööautoga, milleks oli B5 Passat ja väga äge oli, kuni pidurid ja rehvid tükkideks lagunesid ning mootor hakkas imelikku häält tegema. :D Ehk kui sul on diisel-automaat-pereautoga huvitav rajal sõita, siis tee seda. Kui ära tüütab, võid neid komponente muuta vastavalt võimalustele. Asi võib lõppeda pankrotiga või sellega, et oled X aasta pärast LeMansi stardis. Tegelikult vahet pole, emotsioonid on garanteeritud mõlemal juhul ja elu ilma nendeta on ju mõttetu. ;)
20.11.2014 at 12:18
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
peep: Mina sõitsin ... Asi võib lõppeda ... sellega, et oled X aasta pärast LeMansi stardis.
Tohoh, kas meil on varsti uudiseid oodata? GTE-Am? :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
20.11.2014 at 12:40
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Jesper:
quote:
peep: Mina sõitsin ... Asi võib lõppeda ... sellega, et oled X aasta pärast LeMansi stardis.
Tohoh, kas meil on varsti uudiseid oodata? GTE-Am? :)

Ei ole uudiseid seni kuni sinna piimavedajate klassi ei tehta, kus 325 bemmiga sõita saab. Samas teemaalgatajaga võib see juhtuda, tal kõik alles ees. :devil
20.11.2014 at 17:10
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Suured tänud kõigile vastuste eest!
Infot on piisavalt, et seedida seda natuke aega...
Aga igal juhul usun, et esimesel võimalusel (siis kui sobilik üritus toimub) proovin ka osa võtta... vahet ei ole millise autoga :) Ja loodetavasti siis saab natuke suhelda ka reaalses elus :)
20.11.2014 at 23:48
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Vaadates ilma, siis mina vast jätan oma esimese harjutusringi tegemata Saugal:)

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
21.11.2014 at 16:21

Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
KIIRESTI muuda Sauga auto24ringiks enne kui hall hunt näeb!
21.11.2014 at 19:04
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
.K.: KIIRESTI muuda Sauga auto24ringiks enne kui hall hunt näeb!


Mõne aasta eest tekkinud minusuunalist irooniat ja vaenu põhjustav mentaalne häire pole seltsimees Karl Raudsepal ravile allunud? ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
22.11.2014 at 12:57
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.