register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
-XR-
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
jura: No ma siis soovitan Type R-i. Ma ise olin sarnase valiku ees kaks aastat tagasi ja säästusportautoks (normaalse kaskoga, kütusekuluga jne) ostsin tookord 2011 FN2 Type R CWE. Siiamaani otsuse üle õnnelik:) Proovisin ka ilma LSD-ta versiooni ja vahe on suur... ehk siis LSD on kohustuslik. Renault'd jäid tookord otsustades napilt teiseks Clio liiga väike ja Megane oli suts kallis. Mõnele võib Honda miinuseks olla igapäevasõiduks veidi jäik vedrustus ja taga on vaid kaks turvavööd (ruumi muidu palju). Vanemat Type R-i kahjuks pole proovinud...

Edit: Ma muidugi suht äärmuslik sõiduentusiast. Sinu nimekirja autodest olen sõitnud:
Meeldis: eriti Renault Megane RS Sport (2002), veidi ka VW Golf Mk V R32 (2005)
Ei meeldinud: Nissan 350Z (2002), Ford Focus ST (2005), BMW M3 E46

Tegelikult seda LSD nõuet võiks suht kõikidele autodele edasi kanda. Ükskõik mida valida, võiks ikkagi LSD-ga olla.
Siit teemast läbi kuvanud 2 asja:
1. kui ringrajale, siis neliveol pole suurt pointi
2. LSD
3. Võimalikult korralik isend
14.11.2014 at 10:36 1 edit. Last edited 14.11.2014 at 10:36 by -XR-
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Lisaks juurde:

4. Sõidutunnetus/sõidurõõm on olulisem kui ringiaeg/hj. Loomulikult hj lisab sõidurõõmu aga võimas auto on üldjuhul raskem/kallim jne. Rajapäeval võidab see, kel päeva lõpuks suu rohkem kõrvuni on.
5. Auto ostuga kulud ainult algavad, see on umbes nagu 10% liisingu sissemakse. Ülejäänud 90% maksad auto kasutamisel (ringrajal).

Ja noh ma ei tea kui oluline see on aga konkreetne mark/mudel/autotüüp peaks ikka meeldima ka. :D
14.11.2014 at 11:20
Chillbill
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Enda praktika ütleb, et taolist valikut tehes oleneb, kas omad võimalust ja viitsimist auto kallal ise nokitseda (=võid vabalt mõne vanema "huvitava" auto muretseda) või lased kellegil teisel seda raha eest teha (=eelistaks uuemat ja töökindlamat autot). Viimasel juhul võiks kaaluda ka lisafinantseeringuga vähekasutatud Toyota GT86, Fiesta ST vms ostu.

Kui enda seisukohta peaks natuke peale suruma, siis mulle tundub viimane viimane vabalthingav Clio RS lollikindla variandina (vt nt: http://ww3.autoscout24.de/classified/259009964?asrc=st|as, loe: http://www.autocar.co.uk/car-review/renault/clio-renaultsport-2006-2012). Miinuseks saadavus Eestis, Saksas hinnad 10k piirimail.
14.11.2014 at 14:54
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Renault Clio III RS

See auto tahab madalamat korvistet, vedrustuse (KW'd on põhim uued) ja rattageomeetria sättimist Pärnu rajale sobivaks. Hinda ei oska kommenteerida aga eks kõik on räägitav.
14.11.2014 at 18:02 1 edit. Last edited 14.11.2014 at 18:08 by peep
Taavi
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kui parempoolne rool ei häiri (igapäevasõiduks ei osta), siis selle raha eest saab UK-st või isegi siit lähedalt Rootsist värske mootoriga korralikult hoitud Evo 5-6. Antud eelarve piires kiiremat autot rajale vist väga ei leia :)
14.11.2014 at 18:41
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Üks rumal küsimus...
Mis juhtub kui aeg-ajalt kasutada ringrajasõuduks sellist autot nagu E90 330d automaat?
See auto ei ole kindlasti optimaalne valik, vaatamata sellele, et mootoril on piisavalt võimsust ja juhitavus on väga hea.
Nagu aru saan, ilmselt eelkõige tekivad probleemid käigukastiga..? Või diisel mootoriga autod (isegi manuaaliga) üle üldse ei sobi sellise agresiivse sõidu jaoks?
17.11.2014 at 01:25
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kui enne pole üldse rajal käinud, siis alguses on ehk isegi huvitav. Pikas perspektiivis muidugi mõttetu tegevus, raske ninaga, pehme vedrustusega auto diisli ja automaadiga ühendab endas kõik omadused, mis rajal sõitmise mõnu maha tapab.

Mis vastupidavust puudutab, kui ta on väga heas korras ja sa ei lase tal üle kuumeneda ehk teed korraga ca. 3-7 kiiret olenevalt temperatuurist, siis vaevalt miskit juhtub. Rehvi ja pidurit kulub kindlasti üle keskmise.
17.11.2014 at 11:01
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kusjuures Peebu viimasest vastusest koorubki tegelikult sinu valiku põhiline kriteerium - ehk rajasõiduks peaks valima võimalikult kerge auto. See tähendab jooksvate kulude osas ka natuke kergemat matsu rahakotile, sest pidurit, rehvi ja ka kütust ei kulu nii palju kui raskema masinaga. Samas väga kerget ja uuemat rajakõlbuliku masinat kõige lihtsam leida ei ole. Kipuvad nad ikka sinna 1500kg kanti jääma, eriti kui midagi tagaveolist on soov leida. GT86 oma 1200kg jääb paraku 10 000€ kalliks.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
17.11.2014 at 11:14
Garfield
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled: Üks rumal küsimus... Mis juhtub kui aeg-ajalt kasutada ringrajasõuduks sellist autot nagu E90 330d automaat?
Diisel ei ole probleem, käisin oma endise Golf TDI-ga ka vahel ringrajal, sellel oli küll manuaalkast ja ka LSD. Ehk kui panna rõhk sõnadele "kui aeg-ajalt kasutada ringrajasõuduks" siis võib ringrajal käia ükskõik millise tehniliselt korras aparaadiga. Selleks, et 1-2x aastas auto24ringil mootorist ämblikud välja kupatada ja väike adrenaliiniannus saada, ei ole eraldi hobiautot vaja. Hobiauto jaoks peab ikka juba suurem sõltuvus olema. Minu arvates on enda igapäevasõiduautoga ringraja külastamine vägagi OK, saad teada, kuidas auto ka mittelegaalsetel kiirustel käitub, kuidas (ja kas) pidurid tegelikult töötavad jne.

____________________________
Focus RS
17.11.2014 at 12:16
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Teemaalgataja on selle lehviku ikka nats liiga laiaks jätnud. Hästi kerge on hõigata välja hüüdlauseid stiilis "võimalikult kerge", aga see on ikka suht sisutühi soovitus :) Misasi on täpselt selle termini "võimalikult" suurusjärk? 10k eest saaks ilmselt mingi alumise riiuli vormeli kätte, kas see on aktsepteeritav kompromiss? Tänaval sõidab täiesti normaalselt, kerghaagisega tsiviilauto sabas, isegi BE kati lube pole vaja. Kui see ei ole teema, siis seal praktilisuse ja kerguse kõvera peal on ridamisi kõikvõimalikke sõidukeid, uuemaid, vanemaid, laiemaid, kitsamaid, neid võiks lahata siin viimsepäeva laupäevani.

Reeglina on ostjal ikka mingid konkreetsed niiöelda "dealbreaker" tüüpi nõudmised mis tulevad enne sõidumõnu ringrajal ja välistavad vormeli. Eri inimestel on need väga erinevad, alates sellest et auto peab tsiviilkasutuses mahutama x inimest või y ühikut kola, kuni selleni välja et auto võib senikaua olla ükskõik mis marki kuniks ta on BMW. Kui need nõudmised ja hinnapiir on paigas, siis saab edasi rääkida sellest et mis masin on selles raamistikus kõige kergem või pakub kõige rohkem sõidumõnu või sööb kõige vähem rehvi jne.

Mitte paha pärast, aga kui reaalselt automaatkastiga bemm ka kuidagi valikusse sisse murdis, siis on suht ükskõik milline auto sealt esimese postituse nimekirjast osta - nad kõik on väga head, ilmselt ka täiesti mõistliku vaevaga hiljem müüdavad (vbl Renault on vähe keskmisest keerukam), pakuvad rajal piisavalt põnevust ja kõikvõimalike mudelispetsiifiliste probleemide lahendamiseks vajalik oskusteave on kergesti kättesaadav.

Aga mina soovitaks üldse võtta praegune auto ja sellega paar ringi teha. Miskipärast on laialt levinud arusaam, et rinkal sõitmiseks peab enne hoolega kodus võidurelvastuma, enne kui julgeb nina välja pista, see ei ole nii. Koos kogemustega tekivad ka eelistused.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2014 at 12:30 1 edit. Last edited 17.11.2014 at 12:32 by Jesper
HoCi
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
jura: No ma siis soovitan Type R-i. Ma ise olin sarnase valiku ees kaks aastat tagasi ja säästusportautoks (normaalse kaskoga, kütusekuluga jne) ostsin tookord 2011 FN2 Type R CWE. Siiamaani otsuse üle õnnelik:) Proovisin ka ilma LSD-ta versiooni ja vahe on suur... ehk siis LSD on kohustuslik. Renault'd jäid tookord otsustades napilt teiseks Clio liiga väike ja Megane oli suts kallis. Mõnele võib Honda miinuseks olla igapäevasõiduks veidi jäik vedrustus ja taga on vaid kaks turvavööd (ruumi muidu palju). Vanemat Type R-i kahjuks pole proovinud...

Vaatasin, et teemaalgataja nimekirjas ka 2004 Type-R. Ma ise sõitsin paar aastat 2004 Type-R'iga (facelift) nii igapäevaselt kui ka rajal ja samas olen sõitnud ka sellest järgmise type-r'iga (ufo). Emotsiooni on vanema type-r'iga kindlasti rohkem (ufo on rohkem kohitsetud + natuke raskem). Rajal on stock vs. stock võrdluses vana nii kurvides kui ka sirgel kiirem. Uuemal on istmed toetavamad (aga vanal pole ka üldse pahad) ja igapäevasõidus mõnusam (rohkem lisasid). Küll aga on ufo vedrustus tuntavalt jäigem, kui vana type-r.
Ahvenisto rajal oli minuarust 2004 type-r nii ülekannetelt kui ka juhitavuselt nagu rusikas silma auku...kui type-r'i peaksid soetama, siis see rada pane kohe ToDoList'i :) .

Evo kohta kommenteeriks nii, et ta on kindlasti kiirem auto ja Evo 4-6-ga saab suhteliselt lihtsa vaevaga auto24ringil alla 1.30 aegu sõita (saab ka uuematega aga nende hinnad lähevad juba sellest teemast välja). Jõulisa saab pigistada sellest palju kergemalt, kui vabalthingaval autol. Tänu keerulisemale ehitusele on seda autot muidugi ka kallim remontida, kui midagi peaks lendama (vahekast, tagadiffer). Mootorid üldiselt töökindlad.

E46 M3 on kindlasti fun aga kas just mõistlikuim valik 10k piires...kahtlen. Kui siis tõesti E36 poole selle eelarvega vaadata.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
17.11.2014 at 13:10
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Jesper:
Aga mina soovitaks üldse võtta praegune auto ja sellega paar ringi teha. Miskipärast on laialt levinud arusaam, et rinkal sõitmiseks peab enne hoolega kodus võidurelvastuma, enne kui julgeb nina välja pista, see ei ole nii. Koos kogemustega tekivad ka eelistused.

Olen siin pikalt lugenud ja vesistanud - palju on jäänud kinni selle taha, et pole ka sobilikku liikurit selliseks ürituseks. Teemat veidi solkides, mis oleks miinimum nõuded paari prooviringi masina jaoks? Tehniliselt korras on vast loomulik, kuid edasi?


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.11.2014 at 13:22
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Neile, kes mittetänavalegaalset rajaautot plaanivad soetada infoks, et meil on müüki minemas 325 E36-d. Osad on kiiremad ja ilusamad, teised jälle sellised alumise riiuli entry level.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.11.2014 at 13:31
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Märt:Teemat veidi solkides, mis oleks miinimum nõuded paari prooviringi masina jaoks?

€ 59 ja saab veel ühe ringi pealekauba...
;)
17.11.2014 at 13:32
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
peep:
quote:
Märt:Teemat veidi solkides, mis oleks miinimum nõuded paari prooviringi masina jaoks?

€ 59 ja saab veel ühe ringi pealekauba...
;)
Mina, lammas kuubis, olen selle võimaluse tähelepanuta jätnud! Nüüd aktiivselt kevadet ootama:)

Surfasin just a24 kodulehel ja ei suutnud leida aegu, millal sellega sõita saab. Võin on rada avatud neljapäev - pühapäev ja on vaja ainult kohale minna?

ikka ei saa aru, kuidas sellise asja olen maha maganud....


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.11.2014 at 14:04
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Märt:
Olen siin pikalt lugenud ja vesistanud - palju on jäänud kinni selle taha, et pole ka sobilikku liikurit selliseks ürituseks. Teemat veidi solkides, mis oleks miinimum nõuded paari prooviringi masina jaoks? Tehniliselt korras on vast loomulik, kuid edasi?

1. neli runga külge kinnitatud ratast
2. töökorras turvavöö
3. töökorras pidurid

Muid olulisi nõudeid ma nagu ei oskagi välja tuua :) Loomulikult võib autot rentida ka, aga kui ma meenutan enda esimesi rajakogemusi siis läheb miinimum üks rajapäev selle peale et üldse hakkaks meelde jääma et mis kurvis umbes mida võiks teha jne. Mingi hirmsa püssi rentimine selleks otstarbeks et kurve meelde jätta on imho nats raha raiskamine. Oma autol sa printsiibis tead mingi piirini ette mismoodi ta käituma hakkab, võõra autoga on kõik korraga uus.

Päriselt ka, OT-l on sõidetud korduvalt stiilis Ladade-Mossede, kõige tavalisemate mittesport Golfide, Sierrade jms "sobimatu" tehnikaga.

auto24ringil minuarust saab koguaeg sõita kui rada pole just päris kinni tuisanud või pole üritusteks reserveeritud. Aga helistades saab täpsemat infot.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2014 at 14:13 2 edits. Last edited 17.11.2014 at 14:17 by Jesper
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Selge!
Mul olemas korralik Saab, millega siis kevadel proovima tulen. Suures tuhinas ka helistasin juba rajale, keegi ei vastanud ja edasi lugedes selgus, et vastavad neljapäevast pühapäevani.
Vabandused teise mehe teemas solkimise eest!
Kindlasti tulen proovin rendi GT ära ja veidi ka oma TurboX prooviks tuulutada.

Tänud!

____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.11.2014 at 14:27
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Lisaks Jesperile annan ka omapoolsed 2senti.

Rajale sobib see, mis sul prarasjagu kasutada on. Olen käinud seal ka Leafiga, mis teadagi eriline püss ei ole, aga tunde sai kätte ikka. Tähtis on see, et üldse oleks isu rinakale oma võimeid proovima minna ja autoga kiirema sõidu nippe harjutada. Olgu see diisel, automaat, Peugeot või Moskvitš või mis iganes muu sõiduvahend.

Rajahaldajatele vastu tulles ei tohiks auto lekkida,peale paari ringi ära surra või oma vedelikke rajale laotada.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
17.11.2014 at 14:29
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Märt: Selge!
Mul olemas korralik Saab, millega siis kevadel proovima tulen. Suures tuhinas ka helistasin juba rajale, keegi ei vastanud ja edasi lugedes selgus, et vastavad neljapäevast pühapäevani.
Vabandused teise mehe teemas solkimise eest!
Kindlasti tulen proovin rendi GT ära ja veidi ka oma TurboX prooviks tuulutada.

Tänud!

Raja või kohapealse 325-e proovimiseks küll kevadet ootama ei pea, seda saab teha igal nädalal neljapäevast pühapäevani.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.11.2014 at 16:03
-XR-
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ma ei tahaks küll kõlada nagu ketser, aga kui juba universaalset autot otsid, siis võiks sellega ka talvel lahe olla.
Meie riigis on ikkagi peaaegu 6 kuud talve.
17.11.2014 at 16:56
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
-XR-: Ma ei tahaks küll kõlada nagu ketser, aga kui juba universaalset autot otsid, siis võiks sellega ka talvel lahe olla.
Meie riigis on ikkagi peaaegu 6 kuud talve.

On terve kari inimesi kes ka minu sõpruskonnas räägivad mingitest 6-kuulistest talvedest. Mina krt küll sellised talvi rohkem kui ühe käe näppude jagu ei suuda kokku lugeda :)

ps. ära saa valesti aru, 4-vedu on talvel väga fun, aga imo natuke ülehinnatud see talve prognoos.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
17.11.2014 at 17:01
jura
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Siin viimaseid märksõnu "Saab" jne lugedes - tõesti on pea iga autoga võimalik ning ka ääretult lõbus kihutada. Selle täislastis diisel Saabiga käisime pikalt reisilt koju tulles Nordsleife'lt läbi ja lootuses raja tõusval osal veidigi hoogu juurde saada, surusin gaasi nii jõuga põhja, et jala võttis korralikult värisema... selline adrenaliinilaks :)

17.11.2014 at 17:07
Märt
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
serõi:
quote:
Märt: Selge!
Mul olemas korralik Saab, millega siis kevadel proovima tulen. Suures tuhinas ka helistasin juba rajale, keegi ei vastanud ja edasi lugedes selgus, et vastavad neljapäevast pühapäevani.
Vabandused teise mehe teemas solkimise eest!
Kindlasti tulen proovin rendi GT ära ja veidi ka oma TurboX prooviks tuulutada.

Tänud!

Raja või kohapealse 325-e proovimiseks küll kevadet ootama ei pea, seda saab teha igal nädalal neljapäevast pühapäevani.

Kas sinna võib ka üksi kohale tulla, või on mingi minimum kogus huvilisi vaja?


____________________________
..
Saab 900 cabrio
..
17.11.2014 at 17:12
-XR-
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
uzzac:
quote:
-XR-: Ma ei tahaks küll kõlada nagu ketser, aga kui juba universaalset autot otsid, siis võiks sellega ka talvel lahe olla.
Meie riigis on ikkagi peaaegu 6 kuud talve.

On terve kari inimesi kes ka minu sõpruskonnas räägivad mingitest 6-kuulistest talvedest. Mina krt küll sellised talvi rohkem kui ühe käe näppude jagu ei suuda kokku lugeda :)

ps. ära saa valesti aru, 4-vedu on talvel väga fun, aga imo natuke ülehinnatud see talve prognoos.

Ma meelega ei maininud nelivedu. Iga veoga võib talvel fun olla. Lihtsalt noh, näiteks soojendus võiks autol olla ja võimalus talverehvide jaoks jne...
Mingi MX5-ga vms ma talvel väga sõita ei tahaks.
17.11.2014 at 17:18
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Muidugi võib tulla üksi.

Küsin selleks, et raja veebis ja üldse kommunikatsioonis teaksin parendusi teha, et kustkohast tekkis arusaamine, et sõitmatulekuks tuleb oodata kevadeni või et tulla tuleb kambakesi?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.11.2014 at 17:24
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.