register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2011 hooajaks lendstart jms uuendused?   1 2 3 4 5  
Poster Message
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Hommik, vaata lähemalt neid linke, ühelgi ei ole metall-metall ühendust. Võib-olla see punkt on natuke viletsalt sõnastatud, aga mõte oli selles et kui minna veljest kereni, siis peab teepeal midagi mittemetalset vahel olema - kummist, uretaanist vms materjalist puks. Laiem mõte oli selles, et kui uniballid lubada siis nad on hops kõigil peal, seega võib nad ka sama hästi keelata ja mõned tuhanded kokku hoida. Samas ei tahetud piirata seadevõimalusi, sest algajate klass on paras koht kus seadistamist õppida.

Ma ei saa ausalt öeldes hästi pihta, kuidas lausest "Amordipadjad on vabad, kuid uniballid ja metall-metall ühendused keelatud" saab tuletada lause "mõeldud on tegelikult õõtsapukse". Antud punktis ei ole mõeldud õõtsapukse, õõtsapukstel on oma punkt.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2010 at 21:03 1 edit. Last edited 17.11.2010 at 21:19 by Jesper
hommik
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
õõtsapukse ma ei mõlnud...Mina sain aru et punkt 3.10.9 käib ainult amordopatjade kohta ehk, et ma pean kulutama raha, et osta mingid M3-e padjad vms.( seadistada kehvem jne.) samas kui ma ostan tunduvalt kallimalt, kui saaks ise meisterdatud, reguleeritavad amordipadjad siis on kõik OK + need padjad on metall-metall ühendusega, see ajab asja ainult kallimaks. kuna mul on natuke vabaaega ja materjale saab ka hankida siis on mul odavam kõik mis võimalik ise meisterdada mitte osta.

uniballidel näiteid:
http://www.vorshlag.smugmug.com/Product-Pictures/Vorshlag-Camber-Plate-Product/3988980_xBRnd/4/249501897_QgZbw#249501897_QgZbw
http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=1473794
neid on veel.
17.11.2010 at 21:53 1 edit. Last edited 17.11.2010 at 21:57 by hommik
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
hommik: õõtsapukse ma ei mõlnud...
Jah, see oli suunatud kodanik Chargerile ;)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
17.11.2010 at 22:43
Kristooooooo
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Kui me ikkagi otsustame punktisüsteemi nüüd muuta, siis see kahega korrutamine minu arust parim variant ei ole.
http://www.motorsportsetc.com/info/points.htm
Siin näiteid, kuidas teistes sarjades erinevad punktisüsteemid on...
Mina ise pooldaksin AMA SBK punktisüsteemi, kus 1.koht saab 30 punkti ja jagatakse 20 parimale.
Kui, aga tahame 50p 1.kohale anda, siis võiks kaaluda IndyCar varianti, kus, siis lihtsalt muuta meile vastavaks 19. ja 20. koha puktid (11p ja 10p siis)
20.11.2010 at 12:15
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
Kristooooooo: Kui me ikkagi otsustame punktisüsteemi nüüd muuta, siis see kahega korrutamine minu arust parim variant ei ole.
http://www.motorsportsetc.com/info/points.htm
Siin näiteid, kuidas teistes sarjades erinevad punktisüsteemid on...
Mina ise pooldaksin AMA SBK punktisüsteemi, kus 1.koht saab 30 punkti ja jagatakse 20 parimale.
Kui, aga tahame 50p 1.kohale anda, siis võiks kaaluda IndyCar varianti, kus, siis lihtsalt muuta meile vastavaks 19. ja 20. koha puktid (11p ja 10p siis)

AMA SBK sobiks ilusti ja kui sõitjaid rohkem kui 20 kunagi,siis võiks 20.-ndast allapoole jäävaid premeerida 1 punktiga.
Aga kui anda kvalifikatsioonivõidu eest 2 punkti ????
20.11.2010 at 14:11
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Minuarust päris ok see SBK, kuid kui 30 punkti max jääb siis võiks kvali ja kiirema ringi eest endiselt ühe punkti anda, nagu ka nende süsteemis, sest punktivahed eesotsas ei ole eriti suured.
20.11.2010 at 15:42
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Üritan olulisemad vastuvõetud otsused siia kirja panna, kuniks ametlik versioon kuhugi ilmub. Samuti märgin ajaloo tarbeks üles muidu arutlusel olnud teemad, mis otsusteni ei viinud.

Kalender nii nagu EAL lehel kirjas, 5 etappi - 2x Riia, 2x Pärnu, 1x Kaunas.

Pärnu etapid 15 ringi, mitte 12.

Katseliselt proovime lendstarti Pärnu väiksemal võistlusel, kas seda edaspidi rakendada, otsustame peale proovimist.

Punktisüsteemi muudame viisil, et ühest küljest säiliks võidu väärtustamine ja teisest küljest rohkem osalejaid saaks punkte. Kohapeal konkreetset lahendust ei otsustatud, üks versioon mis vastab antud kriteeriumitele on ülal välja pakutud.

II start peab toimuma esimese stardi parimate ringiaegade põhjal ka välisetappidel.

Pööratud stardijärjestus heakskiitu ei saanud ja soovi seda tulevkus veelkord arutada ei väljendatud.

Kinnitati huvi sõita tulevikus Soomes, kui leidub korraldaja kelle osalustasu on jõukohasem kui hetkel nõutav €800. Klassivanem ja teised vastavate sidemetega isikud uurivad asja, mis variandid on ?

Arutati tiimide arvestuse sisseviimist, otsust ei tehtud.

Arutati võitja tiimi esindaja kutsumist poodiumile ja tiimile karika andmist, otsust ei tehtud.

Pikamaasõitude sari vastavalt EAL'i kalendrile. Soov on eraldi arvestus BMW 325 klassile ja karikasari. Klassivanem täpsustab võimalused ja seejärel lepime kokku arvestussüsteemi (piloodid, tiimid?).


Tehniline:

Amordipadjad. Koosolek kiitis siin teemas välja käidud ettepaneku heaks ning lubas amordipatjade juures kasutada metall-metall lahendust. Igal pool mujal vedrustuse juures on uniballid ja metall-metall lahendused endiselt keelatud.

Ratta väljaulatumine koopast sõnastati: "Ülalpool rattatsentrit ei tohi rattad ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid." Kõik olid nõus, et sisuliselt midagi muuta ei soovita, tegu vaid reegli sõnastuse kohendamisega reaalsele elule vastavaks.

Tagauste keevitamise punkt kustutatakse, sedaani ehitajad tähelepanu !

Legaliseeriti karterituulutuse süsteemid, kus tuulutustoru on ühendatud eraldi anumasse, mitte sisselaskesse. Lahendus on mõningatel autodel olnud kasutusel, kuid reegel seda seni ei lubanud. Täpne sõnastus klassivanemalt.

Arutleti veljepoltide väljaulatumise reglementeerimist, kuid otsuseni ei jõutud. Selgelt ohtlikud lahendused loomulikult tehnilisest läbi ei saa.

Arutati vedrustuse reegli täpsustust, mis siin eespool välja pakuti, kuid muudatusi ei tehtud, sest täna ei eksisteeri otsest probleemi. Tõdeti, et lähtuda tuleb sisust. Kui keegi lõikab-keevitab vedru, et vältida KW ostu ja saaks ikkagi normaalselt sõita, siis see on ok. Kui keegi kasutab konstruktsiooni, mis annab teiste osalejate arvates edu KW ees ja on samas kallim kui KW, siis lepime kokku reegli sõnastuse mis välistab juba selle konkreetse lahenduse.

Arutati lambda anduriga seonduvat ja jõuti otsusele, et kuna reegel hetkel lambda kohta midagi ei ütle, siis ta peab olema auto küljes, originaal või samaväärne osa ja standard asukohas. Ehk reeglit ei muudetud. Oli arutelu kas andur peab olema ka töökorras, kuna ta pidi tihti katki minema. Ma ei suuda täpselt meenutada, kas midagi kokku lepiti selles suhtes, kuid keegi ei vaielnud vastu väitele, et kui mistahes tehniline muudatus mis tuleneb tehnilisest rikkest, mitte reeglitest, annab võistlejale eelise, siis tuleb selline rike kõrvaldada. Ehk jääb kohtunike otsustada ???

Õhtu oli pikk ja tormiline :D ja võimalik, et midagi jäi üles märkimata, kuid peamised asjad peaks kirjas olema. Täiendage kui vaja.
21.11.2010 at 12:52 1 edit. Last edited 21.11.2010 at 13:10 by peep
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Pole päris selle osakonna jutt, aga ega uut hooaega ei saa enne alustada kui vana on korralikult ära saadetud... 1. üritus meie kolmenädalasest hooajalõpetamise seriaalist on möödas, 2 veel ees: bemmimehed said peole kutsetega, reedel toimuvale ringrajasõidu hooaja lõpetamisele on oodatud kõik, aga enda osalemisest tuleb eelnevalt teavitada ;)

AUTODE RINGAJASÕIDU 2010. HOOAJA LÕPUÜRITUS



KÕIK EESTI AUTORINGRAJASÕIDUGA SEOTUD KODANIKUD!



Ringraja rahvas peab hooaja lõpupidu 26.11.2010 Restoranis MONACO (aadressil Viru väljak 3, Tallinn) algusega 19.00 (kogunemine 18.30).



Teeme kokkuvõtted hooajast 2010 ja arutleme 2011 hooaja teemadel.



Palume kõiki vähemal või suuremal määral Eesti autode ringrajasõiduga seotuid osalema! Kaaslased on igati teretulnud!

Osavõtutasu 282 kr inimese kohta (sisaldab õhtusööki, kuid joogid tuleb igaühel siiski vastavalt maitsele ise osta).

Tasumine toimub kohapeal sularahas või kaardiga.



PALUME KÕIGILT TAGASISIDET OSALEMISE –MITTEOSALEMISE OSAS meilile: piret.koov@gmail.com hiljemalt 23.11.2010.



Ringrajakomitee nimel

Piret Koov



22.11.2010 at 21:00
Umbertto
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep: Kalender nii nagu EAL lehel kirjas, 5 etappi - 2x Riia, 2x Pärnu, 1x Kaunas. Pärnu etapid 15 ringi, mitte 12.
Kas saad selle esialgse kalendri ka siia üles panna, koos mõeldud kestvussõitudega ?
24.11.2010 at 23:40
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
12 oktoobri protokollis on hetke staatus kirjas aga kas see just lõplik on ?
25.11.2010 at 00:16
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Ei ole veel lõplik. Suht kindlad on Audrut puudutavad kuupäevad. Lõplikult ei ola paigas veel Soome, Läti ja Leedu kalender....
Kui nende esialgsetes plaanides tehakse olulisi muutuseid, siis võib see loksutada ka meie plaane.
Soomlased peaksid oma kalendri kinnitama täna AKK juhatuse koosolekul (siis peaks kinnitatama ka NEZ GT kalender). Lõunanaabrite eest ei hakkaks lubadusi pakkuma; Piret on nendega pidevas kirjavahetuses. Kui miskit sealtpoolt konkreetsemaks läheb, siis anname teada.
25.11.2010 at 11:01
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
2010 ringrajasõidu hooaja lõpupeo pildid on näha MTÜ Võidusõiduabi kodulehel www.racehelp.ee
28.11.2010 at 15:06
matrix
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Lp . Kaasvõistlejad

Kuida on lood punktisüsteemiga, kas jätkame vana moodi või võtame kasutusele uue mis võimaldaks punkte saada 20 sõitjal süstemis. 30 25 21 18 jne ( SBK süsteemis ) http://www.motorsportsetc.com/info/points.htm

Otsustamisega on kiire sest EMV juhend tahetakse ära kinnitada !

09.12.2010 at 18:03 1 edit. Last edited 09.12.2010 at 20:44 by matrix
Henri_
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
SBK süsteem ju lausa 20'le annab punkte. Ühtlasi antakse ka kvalivõidu eest ja enim juhitud ringide eest 1p.
1. 30
2. 25
3. 21
4. 18
5. 16
6. 15
7. 14
8. 13
9. 12
10. 11
11. 10
12. 9
13. 8
14. 7
15. 6
16. 5
17. 4
18. 3
19. 2
20. 1

Iseenesest mul pole selle vastu midagi, minuarust sai ju põhimõtteliselt koosolekul midagi sellist ka kokku lepitud?

Selle enim juhitud ringe asja eest ma punkte küll praegu ei annaks. See hooaeg näitas, et üldiselt oli suhtkoht algusest peale üks ja sama mees selleks liidriks...
09.12.2010 at 18:55
matrix
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
lisa punkte saaks ikka ainult nagu vanasti, kiiremate ringide eest .


09.12.2010 at 20:54
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
See, et rohkematele punkte anda sai ära otsustatud. Kuna süsteemi osas on ainult üks ettepanek ja sellele on rohkem poolt kui vastuhääli (mida on null) siis las läheb käiku. Lisapunktide muutmise osas kokkulepet ei olnud, need peaks olema nii nagu seni.
09.12.2010 at 22:34
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2011 hooajaks lendstart jms uuendused?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.