register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2011 hooajaks lendstart jms uuendused?   1 2 3 4 5  
Poster Message
hall
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Praegune EMV üldjuhend ütleb, et võistlusdistantsi pikkus peab olema 25-50 km (?). Konkreetselt Pärnu võistlustel on ringide arvu piirajaks olnud ajakava.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.09.2010 at 18:02
Garfield
  
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
serõi: Praegune EMV üldjuhend ütleb, et võistlusdistantsi pikkus peab olema 25-50 km (?). Konkreetselt Pärnu võistlustel on ringide arvu piirajaks olnud ajakava.
Ajakava? Kas ühe sõidu kõige rohkem aeganõudvad protseduurid pole mitte: 10min boksitee lahti-> 3min boks kinni->starti sõit -> eelsoojendusring. Ja pärast sõitu laipade koristamine.
2 ringi pikem (+4,4km) võistlusdistants teeks juurde ainult +2 minutit.

____________________________
Focus RS
30.09.2010 at 10:42
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Mina isiklikult ei leia, et sprindivõistluse kontekstis peaks nüüd hakkama vaikselt sõitu pikemaks venitama, selle 12 või 15 ringi jooksul saab kõik ära otsustatud mis vaja. Pigem võiks ideena kaaluda seda, et soovi korral võiks ka sprinte sõita kahe juhiga - kasvõi nii, et üks sõidab ühe ja teine teise stardi. See tooks osalemiskünnist ikka hea ampsaka võrra allapoole.

Mis puudutab tõmbenumbrit, siis pealtvaataja seisukohast ei ole ka 15 või 20 aeglase, suure ja raske sedaani võidusõit mingi tõmbenumber, 20 vormelit stardis on ikka hoopis teine tera... :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 10:56 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 10:58 by Jesper
zeke
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
Jesper:
Mis puudutab tõmbenumbrit, siis pealtvaataja seisukohast ei ole ka 15 või 20 aeglase, suure ja raske sedaani võidusõit mingi tõmbenumber, 20 vormelit stardis on ikka hoopis teine tera... :)

Summer Race'l oli küll soomlaste pikka võistlusrivi väga huvitav vaadata. Kogu aeg toimus midagi rajal.

____________________________
MX-5, 116
30.09.2010 at 11:17
uzzac
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Kuidagi tuleks igatahes võrdustada radade vahelist erinevust. Praegu on Pärnu võistlusdistants 26km, Riias 44km ja Kaunases 39km. Ajalised erinevused on ka päris suured just Pärnu võistlustega. Riia ja Kaunas on täpselt sellised parajad.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 11:23
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Nojah, ma ise arusaadavatel põhjustel pole ühtegi meie bemmicupi sõitu näinud :) Aga asjatundjale ja lihtinimesele on põnevad eri asjad, asjatundja tahab näha filigraanset autovalitsemist ning tasavägist sõitu, lihtinimene (eriti perega raja äärde tulnu) tahab näha palju kärtsu, mürtsu ja eksootilisi autosid rajal. Ehk kui on valida kas ajakavasse panna BMW Cup või vormelid/GT-d, siis ma saan Andresest 100% aru kui ta eelistab viimaseid, olgu bemme kasvõi 30tk.

Ei saa salata, Summer Racel ma ise istusin ka nagu sipelgapesas kui suured vormelid soojendusringilt tulid, pärast seda laksu GT tundus jube lahja ja igav vanainimeste sõit :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 11:26
rolantsik
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Ma ei teagi nagu,kas olen ise imelik vms,aga mul sügavalt kama,mida pealtvaatajad soovivad näha - mina tegelen enda lemmik-hobiga :D:D:D
01.10.2010 at 00:42
Alberto
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Reeglite punkt 3.10.1 vajab täpsustamist. Viimased sõitmised oli taga universaali lühemaks lõigatud ja keevitatud vedrud :). Välja näevad igati originaali sarnased, see sõna sarnane on segadust tekitav. Hea meelega kasutaks tavalist silindrikujulist vedru. Muidugi on alati võimalik tellida hinnalisi ja äärmiselt sarnaseid detaile.
Sama mure on esimeste vedrudega, suurema külgkalde reguleerimise huvides sooviks kasutada väiksema diameetriga M3 tükke.
Reeglite punkti teine osa: amorte ei ole võimalik reguleerida auto küljes, on sammuti segadust külvav. Pakun välja sõnastuse:
Amortisaatorid ja vedrud on vabad tingimusel,et neid ei ole võimalik reguleerida.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
03.10.2010 at 00:27
H.E
  
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Mis tuuled cupi 2011 rehvivaliku osakonnas puhuvad?
05.10.2010 at 11:31
uzzac
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Miks Touring mudel keelatud on üldse?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.10.2010 at 14:04
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Lihtsuse pärast. Kupee lubamise üle oli 2007. suur vaidlus, milles osales foorumi vahendusel terve rivi inimesi kes tegelikult ei soovinud Cupis osaleda, aga kellele väga meeldis midagi arvata - et vaidlust mitte veel kolmekordistada ja kuna reaalsete osalejakandidaatide hulgas Touringu, Compacti ja Cabrio fänne polnud, siis Lauri võttis vastu saalomonliku otsuse neid peatükke mitte aruteluks avada.

http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=195
http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=199

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.10.2010 at 14:16 2 edits. Last edited 06.10.2010 at 14:22 by Jesper
uzzac
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Selge, nüüd siis tean. Ühesõnaga keegi ei plaaninud seda ehitada niikuinii ja kupee puhul tehti enivei erand siis sinna ta jäi. Kui ise peaks ehitama ja oleks kõigi kolme vahel valida siis teeks kurgikäru :) Vahelduse mõttes või nii... :)


Kas BMW mehed teevad see aasta ka koosistumise kus asju arutatakse ?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.10.2010 at 14:42 1 edit. Last edited 06.10.2010 at 14:43 by uzzac
rolantsik
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Selle aasta lõpupidu toimub 19 nov :)
08.10.2010 at 01:12
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Kuubiku lubmine poleks tänase kogemuse pealt mingi probleem, kui Sa sellisega reaalselt joonele tuleksid. Igasugune anomaalia ainult lisab värvi. Pakun, et ainus asi mis tema kiirusele reaalselt mõju avaldaks on tagatiiva puudumine, kuna seda ei saa reegli kohaselt külge keerata.
12.10.2010 at 21:57
matrix
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Paar ideed eelseisvaks hooajaks , ja arutamiseks enne bmw hooajapidu

*sõitude pikkukuseks mõlemad 15 ringi või 1 sõit 12 ringi ja teine 20 ringi .
*Punkti süsteemi muudatus, praegu saab punkte 12 sõitjat. Suure tõenäosusega saame järgmisel aastal näha ca 20 sõitjat , siis võiks punkte saada 17 sõitjat.
aga ei muudaks max punktide arvu see jääks ikka 25, aga punktide vahed muutuks väiksemaks.

Kellelgi on veel midagi lisada siis pange aga kirja ( tehnilised , korralduslikud , jms )

12.10.2010 at 21:57 1 edit. Last edited 12.10.2010 at 21:58 by matrix
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
3.1.3 Tagumised uksed võib kinni keevitada.

Ega ta otseselt ei sega aga narr lugu kui mõni sarjaga liituja ilmubki joonele tuugalt kinnikeevitatud tagaustega, "kuna reegel ju lubas".:)

Eespool väljapakutud uus vedrustuse punkt ei ole täpne kuna vedrusid ei saa reguleerida, vaid nende eelpinget. Amordi reguleerimine auto küljest eraldi on lubatud seoses sellega, et mõned täiesti tavalised amordid (vist koni?) on sellised, samas kui reguleeritav võidusõidu amort vaevalt küljest ärakeeramist nõuab.

Seda "originaalile sarnanemist" peaks vist küll täpsustama. Üks variant on kõik lõikamised ja keevitamised keelata ja nõuda 1:1 originaale, teine variant on "sarnanemise" nõue välja jätta, kuna amort ja vedru on ju reegli järgi vaba. Arvestades KW kallist hinda ja ajalises mõttes kehva varuosade saadavust, võiks ilma regullimise võimaluseta vedrustuse kasutajatele nats mängumaad jätta küll.
12.10.2010 at 22:48
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
See "auto küljest ära" on nats napakas punkt siiski minuarust ja ma olen vastavat arvamust avaldanud algusest peale. Reaalselt auto küljest ära, regull ja tagasi kokku on mingi 15 minti maksimaalselt ajakulu kui tiim on seda paar-kolm korda teinud, ehk siis umbes sama aeg mis mõnel mehel kulub KW reguleerimise võtme leidmiseks tööriistakastist :D.

Kas kedagi hetke sõitjatest ahistatakse kui selle pika ja lohiseva punkti asendaks lihtsalt mittereguleeritavaga? Ja kellel teoreetiliselt tulevikus õnnestub Konidega auto osta, see lihtsalt vahetab need BMW foorumis kullast käetoe vastu vms?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.10.2010 at 23:00
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Eks meil kõikidel ole midagi, mis tahaks muuta aga minu sisetunne ütleb, et korra läbi vaieldud teemade juurde ei peaks tagasi pöörduma. Näiteks mina loobuks KW'st mõne soodsama alternatiivi kasuks...aga see ei ole ettepanek, lihtsalt näide.
13.10.2010 at 08:33
Umbertto
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Ohutusest tulenev ettepanek, kuna olen lõhkunud kaasvõistleja veljest väljaulatuvate poltide otsas rehvi.... : ratta kinnituspoltide pikkus peab olema selline, et nende otsad jääksid velje keskosast vähemalt 20 mm sissepoole.
13.10.2010 at 08:40
charger
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Lihtsam oleks vist märkida, mitu millimeetrit tohib polt mutrist välja ulatuda - max 5mm näiteks?
13.10.2010 at 11:54
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
Jesper: See "auto küljest ära" on nats napakas punkt siiski minuarust ja ma olen vastavat arvamust avaldanud algusest peale. Reaalselt auto küljest ära, regull ja tagasi kokku on mingi 15 minti maksimaalselt ajakulu kui tiim on seda paar-kolm korda teinud, ehk siis umbes sama aeg mis mõnel mehel kulub KW reguleerimise võtme leidmiseks tööriistakastist :D.

Kas kedagi hetke sõitjatest ahistatakse kui selle pika ja lohiseva punkti asendaks lihtsalt mittereguleeritavaga? Ja kellel teoreetiliselt tulevikus õnnestub Konidega auto osta, see lihtsalt vahetab need BMW foorumis kullast käetoe vastu vms?


- Sellel sõnastusel on väga selge mõte- see välistab lisaanumate jt võimalustega sportlikud amordid. Tsiteeritud punkti tuleb lugeda koos järgmisega, mis puudatab KW-sid.
- Rattapoldid. Hetkel reeglid ei luba poltide väljaultumist ratta välisservast ning seda oleme ka eeltehnilise juures jälginud. Mõned kahtlased poldid on ka üle mõõdetud, kuid seni on need olnud ca 10mm seespool.

Minu ettepanek võimalikuks muutmiseks:
- (võtta punkt välja) Peebu pakutud tagauste keevitamise teema.
- (muuta) 3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid.
Uus sõnastus: Ülavalpool rattatsentrit ei tohi rattad ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid. ( suvine kontroll näitas, et isegi väga originaalse lahendusega autodel ulatus ratta alumine osa kerest väljapoole ning oli seega reeglitevastane).

13.10.2010 at 11:55
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Rattapoldireegel võikski olla siis,et mitte vähem kui 10 mm velje välisservast.
Amorditeema peaks selgeks arutama lõpuüritusel.
Tagauksi ei lubaks keevitada ja punkt;

- (muuta) 3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid.
Uus sõnastus: Ülavalpool rattatsentrit ei tohi rattad ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid.

on natuke laialivalguv,sest vähemalt esitiivakuju ei ole väga püsiv.
Pakun välja,et anname rataste maksimaalse vahekauguse (mõõdetuna rehvi alumisest välimisest servast).
14.10.2010 at 10:16
hommik
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
kõige lihtsam laiust mõõta nii kui paned kaks äärekivi vms. maha määratud vahega ja kui läbi mahub kõik ok kui mitte siis halb.:D
15.10.2010 at 15:52
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
rlracing: ,sest vähemalt esitiivakuju ei ole väga püsiv.
Pakun välja,et anname rataste maksimaalse vahekauguse (mõõdetuna rehvi alumisest välimisest servast).

Reegli järgi peab olema tiival originaalkuju ja seda saab shablooniga lihtsalt kontrollida. Saan aru, et algne ettepanek tulenes vaid reegli ja tegeliku elu vastavusse viimise vajadusest, mingeid uusi nõudeid pole plaanis.

Vahekauguse kasutamine väljapakutud sõnastuses muudaks asja sisuliselt. Olenevalt numbrist, mis see piir oleks, tuleks kas õhemaid vahetükke kasutada, rattakallet vähendada või siis muutuks legaalseks ratta koopast välja ulatumine, kui number piisavalt suur. Minu arvates sisuliselt ei oleks vaja midagi muuta, hetkel ju asi toimib.
15.10.2010 at 16:07
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
A mis see sisuline olukord sõnadesse valatuna hetkel on? Mina olen lähtunud sellest et otse ülalt alla vaadates ei tohiks rehvimustrit näha olla, pluss siis see vastu koobast käimine, kuna see tundub olevat ülemaailmselt tunnustatud definitsioon "koopast mitte välja ulatumisele". Rauli poolt pakutud rattatsentri nõue pole tänasele olukorrale päris vastav, sest E39 velje ja normaalse rattakaldega jääb tagaratas eestpoolt piki karpi vaadates rohkem välja, ja sama on vist ka esirattaid eest vaadates originaalilähedase stangega. Aga kuna sellised Hõbenoole stiilis rattakoobast laiendavad karbilaiendid ja esistange modimine on lubatud, siis saab sinna kerge vaevaga teha "legaalsuspaneelid" ja sisuliselt ei muutu midagi, aga näputööd on rohkem.

Ehk siis minu ettepanek oleks: kui panna joonlaud vastu ratast nii et:
- ta on küljelt vaadates vertikaalne ning läbib ratta tsentrit,
- eest vaadates puudutab kahes punktis rehvi,
siis joonlaua ülemine ots peab näitama koopa sisse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.10.2010 at 16:39 2 edits. Last edited 15.10.2010 at 16:44 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2011 hooajaks lendstart jms uuendused?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.