register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2011 hooajaks lendstart jms uuendused?   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Umbes midagi sellist oleks toimiv küll, sõnastus vaid viimistleda.
15.10.2010 at 16:59
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep:
quote:
rlracing: ,sest vähemalt esitiivakuju ei ole väga püsiv.
Pakun välja,et anname rataste maksimaalse vahekauguse (mõõdetuna rehvi alumisest välimisest servast).

Reegli järgi peab olema tiival originaalkuju ja seda saab shablooniga lihtsalt kontrollida. Saan aru, et algne ettepanek tulenes vaid reegli ja tegeliku elu vastavusse viimise vajadusest, mingeid uusi nõudeid pole plaanis.

Vahekauguse kasutamine väljapakutud sõnastuses muudaks asja sisuliselt. Olenevalt numbrist, mis see piir oleks, tuleks kas õhemaid vahetükke kasutada, rattakallet vähendada või siis muutuks legaalseks ratta koopast välja ulatumine, kui number piisavalt suur. Minu arvates sisuliselt ei oleks vaja midagi muuta, hetkel ju asi toimib.

Igati nõus Peep,et sisuliselt ei muudaks midagi !
Praegu probleem selles kuidas seda saab mõõta nii tehn. komisjon kui ka sõitja ise.Minul näiteks ei ole garaazis seda nn. shablooni ja arvan,et sama seis ka teistel sõitjatel.Kui ma valmistan autot ette ja muudan kaldeid ja flantse,siis minu arvates kõige lihtsam ja täpsem veenduda,et asi legaalne oleks mõõta ikkagi rataste vahekaugus (näiteks plaatide ja mõõdulindiga).
Esitiiva mitte püsiva kuju all pean silmas,et tiiva kuju profiili oluliselt muutmata saan teda vastavalt "reguleerides" vähemalt 1 cm sisse või väljapoole (seega saan kasutada juba 10 mm laiemaid flantse.
Hetkel kasutatavad rataste vahekaugused jätame samaks-lihtsalt mõõdame need ja fikseerime reeglites.
Reegel peab olema loetav ja mõistetav üheselt.
18.10.2010 at 10:10
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
Jesper: A mis see sisuline olukord sõnadesse valatuna hetkel on? Mina olen lähtunud sellest et otse ülalt alla vaadates ei tohiks rehvimustrit näha olla, pluss siis see vastu koobast käimine, kuna see tundub olevat ülemaailmselt tunnustatud definitsioon "koopast mitte välja ulatumisele". Rauli poolt pakutud rattatsentri nõue pole tänasele olukorrale päris vastav, sest E39 velje ja normaalse rattakaldega jääb tagaratas eestpoolt piki karpi vaadates rohkem välja, ja sama on vist ka esirattaid eest vaadates originaalilähedase stangega. Aga kuna sellised Hõbenoole stiilis rattakoobast laiendavad karbilaiendid ja esistange modimine on lubatud, siis saab sinna kerge vaevaga teha "legaalsuspaneelid" ja sisuliselt ei muutu midagi, aga näputööd on rohkem.

Ehk siis minu ettepanek oleks: kui panna joonlaud vastu ratast nii et:
- ta on küljelt vaadates vertikaalne ning läbib ratta tsentrit,
- eest vaadates puudutab kahes punktis rehvi,
siis joonlaua ülemine ots peab näitama koopa sisse.

Jesper, Sinu lähtumine ongi õige- mõõdetakse ülevalt alla koopa servast; mitte piki küljekarpi jms. Ei ole vaja välja mõelda mingeid imelisi sõnastusi kui need terminid on üldkasutatavatena juba olemas.
Hetkel on vaja määrata milline osa rattast jääb sinna rattakoopa serva alla. nagu ettepanekus kirjeldasin, siis kehtiva sõnastuse korral peab sinna serva alla mahtuma terve ratas, aga see ei ole võimalik ka suht originaalseadega autol. Tingimus, et rattatsenter (ja sellest ülespoole jääv osa) mahub tiiva alla peaks välistama vaheflantside kasutamise ning jätab võimaluse mängida vaid ratta kaldega. Loomulikult võib lisada ka punkti maksimaalse laiuse kohta, et asi oleks selgem ja ka võrdsem.
Sama seis selle amortide sõnastusega, kus see "ei saa reguleerida ilma auto küljest võtmata" tähistab kindlat tüüpi amorte sõltumata sellest kui kiiresti keegi reguleeritavate amortide omamisel tööriistu leiab.
18.10.2010 at 10:20
rustang
  
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Reegli arusaadavuse ja lihtsuse osas on härra hommiku poolt pakutud maksimaalne rööbe väga hea - see eeldaks vaid, et vastav number kokku lepitaks kuhu enamus autosid praeguses seades ära mahuks.
18.10.2010 at 10:25
uzzac
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Kas bemmi veljed on erineva ET-ga? Ütleme, et keegi timmib auto seadesse kenasti. Mõõdetakse üle ja teine komplekt velgi on näiteks paar mm teise ET-ga. Täiesti pahaaimamatult võib see kaasa tuua paraja segaduse.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
18.10.2010 at 10:28
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
uzzac: Kas bemmi veljed on erineva ET-ga? Ütleme, et keegi timmib auto seadesse kenasti. Mõõdetakse üle ja teine komplekt velgi on näiteks paar mm teise ET-ga. Täiesti pahaaimamatult võib see kaasa tuua paraja segaduse.

Kasutatakse jah erineva ET velgi (peamiselt 20 kuid ka muid).Sellepärast ongi vajalik säilitada võimalus kasutada vaheflantse.
18.10.2010 at 10:36
rustang
  
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Rööpme mõõtmiseks on vaja sisuliselt kahte telliskivi ja mõõdulinti. Aga no tõesti jääb teoreetiline võimalus, et keegi tuleb positiivse camberi ja maksimaalse rööpmega rajale, mispuhul rehvid ülaservast koopast välja vaatavad.
18.10.2010 at 10:45
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
rustang: Rööpme mõõtmiseks on vaja sisuliselt kahte telliskivi ja mõõdulinti. Aga no tõesti jääb teoreetiline võimalus, et keegi tuleb positiivse camberi ja maksimaalse rööpmega rajale, mispuhul rehvid ülaservast koopast välja vaatavad.
Kui jälgida reeglit,et rehv ei tohi puutuda vastu poritiiba,siis sellisel juhul positiivse camberi korral peab auto kliirentsit suurendama ca 10 cm !!
18.10.2010 at 10:54
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Oot-oot nüüd läks küll lepikusse see teema. Otsustaks kõigepealt ära et mida me hetkel täpselt arutame? Kas seda, et:
a) praegune olukord kuidagi paremini sõnastatud reegliga fikseerida
b) praegust olukorda muuta rohkem piiratu suunas (, sest ) ?

Ma väidan, et praegune olukord on see, et kui rattatsenter peab tiiva alla mahtuma siis tuleb välja b) mitte a). Seda on raske seletada ilma auto kõrval seismata, aga (vähemalt minu) bemmi kere on selline voolujooneline luts ja läheb otstest kitsamaks. Sama on rööpme fikseerimisega, rööbe teatavasti muutub koos camberiga.

Tuunitud tiibadega on lihtne, tuleks ära mõõta tiivaservade kaugus teineteisest stock autol ja see publitseerida. Võib-olla see on ulme, aga äkki annaks kuskilt sebida mingi BMW ametliku kerejoonise, mille saaks panna reeglite lisaks ja igasugu selliste küsimuste puhul aluseks võtta? Või siis Peep nagunii koguaeg sõelub nende igasugu saksa muuseumide vahel, tuleb mõõdulint kaasa anda ja lasta üks tuliuus E36 ära mõõta :) Ega mina isiklikult näiteks ei teagi mis kuju või kaugusega need tegelikult peaks olema, odavate B-osade näol oli tegemist "tee endale karbis leiduvast vabas vormis plekitükist suure haamri abil ise tiib"-komplektiga ja ma olin õnnelik kui päeva lõpus üldse kogu kompott enam-vähem kokku haakus. +-10mm võib seal vabalt olla, aga seda kuidagi läbi rööpme vms ringteega mõõta on nats kilplus imho.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.10.2010 at 11:25 4 edits. Last edited 18.10.2010 at 11:53 by Jesper
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Praeguse teemaarendusega jõuame ikkagi koguaeg tiivakujuni,mis peab olema tõesti originaal.
Kuid probleem on ju ikkagi rööpme määramatuses hetkel.
Pigem on kilplus see kui hakata rööbet mõõtma tiiva kaudu.
See on loogiline,et camber muudab rööbet aga kui fikseeritud max rööbe,siis igaüks saab valida millise caberi ja kui laiade flantsidega sõidab,et piiridesse mahtuda.
18.10.2010 at 11:59
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Kui siiani oleme ilma nende mõõtmisteta sõidetud saanud, siis vast saame tulevikus ka ? Keegi ju pole mingit imenippi teinud ja sellest edu saanud. Samuti ei tunneta suurt vajadust hakata poritiibu eraldi mõõtma, tiivakaare originaalkuju suudab igaüks tuvastada ja seda on ka tehnilises kontrollitud.

Lähtudes printsiibist "less is more" pakuks:

Vana sõnastus:
quote:
3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid.


Uus sõnastus:

quote:
3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobaste ülemisest punktist väljapoole, ega puutuda neid.

18.10.2010 at 12:05
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep: Kui siiani oleme ilma nende mõõtmisteta sõidetud saanud, siis vast saame tulevikus ka ? Keegi ju pole mingit imenippi teinud ja sellest edu saanud. Samuti ei tunneta suurt vajadust hakata poritiibu eraldi mõõtma, tiivakaare originaalkuju suudab igaüks tuvastada ja seda on ka tehnilises kontrollitud.

Lähtudes printsiibist "less is more" pakuks:

Vana sõnastus:
quote:
3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid.


Uus sõnastus:

quote:
3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobaste ülemisest punktist väljapoole, ega puutuda neid.



Tiiva kuju kontrollimine ei ole tõesti probleem ja seda oleme ka teinud. Abinõu on võimalik osta enamikust tööriistapoest hinnaga 100-150 EEK. Ja tiiva kuju muutmine on hetkel keelatud, modida võib ainult rattakoopa serva alates sellest osast, mis on keeratud alla ja sisse st tiiva välispiir (auto laius) ei muutu.
Peebu viimane sõnastus ei muuda tegelikku olukorda, sest:
- mis on koopa ülemine punkt?
- kuni kehtib sõna "ratas" ilma täpsustamata, siis ei mahu autod reeglitesse, sest ratta alumine serv jääb kindlalt väljapoole tiiva äärt rattakoopa kohal. Prooviks võtke vesilood ja pange vastu rehvi alumist serva ning näete kui kaugel tegelikult on teie rattad sellest piirjoonest.
Samas võib määrata ka selle alt väljaulatuva ala; näiteks maks 40mm (või muu mõistlik number). Kui mu mälu ei peta, siis suvisel mõõtmisel ulatusid väidetavalt originaalseades rattad välja ca 35mm ja suurim vahe oli 70mm tagaratastel. Esimestel oli see vahe 15...40mm.
18.10.2010 at 13:06
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Uus sõnastus vol 2:

quote:
3.13.3 Ratta kõrgeim punkt maast mõõdetuna ei tohi ulatuda rattakoopast väljapoole, ega puutuda teda.


Kuidas see tundub ? Arvan, et ainsusele üleminek ei ole probleem.
18.10.2010 at 14:03
Ivalo
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep: Uus sõnastus vol 2:
quote:
3.13.3 Ratta kõrgeim punkt maast mõõdetuna ei tohi ulatuda rattakoopast väljapoole, ega puutuda teda.

Kuidas see tundub ? Arvan, et ainsusele üleminek ei ole probleem.
Ehk siis case, kus rehv käib vastu koopa siseserva nagu näiteks Indreku autol 2h sõidus käis (tagarehv), tähendaks tulevikus automaatselt hoiatust ja vea mittelikvideerimisel etapi tulemuse tühistamist? Millal on tiib ok,kas +-1cm kõikumist on lubatud? Ma tahan öelda seda, et kuidagi võiks ikkagi selle rööpe max laiuse paika saada, sest praegu on siit sealt natuke lubatud tolerantsidega mängides võimalik võita ehk 2-6cm rööpe laiust, mille eelise üle ringrajal võib muidugi vaielda aga siiski.
18.10.2010 at 14:28
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep: Uus sõnastus vol 2:

quote:
3.13.3 Ratta kõrgeim punkt maast mõõdetuna ei tohi ulatuda rattakoopast väljapoole, ega puutuda teda.


Kuidas see tundub ? Arvan, et ainsusele üleminek ei ole probleem.
Selle sõnastusega printsiibis nõus. Ainult et puutuda ei tohiks puhtalt turvalisuse kaalutlustel ükski ratta osa üheski situatsioonis.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.10.2010 at 14:44 1 edit. Last edited 18.10.2010 at 14:48 by Jesper
Umbertto
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep: Uus sõnastus vol 2:

quote:
3.13.3 Ratta kõrgeim punkt maast mõõdetuna ei tohi ulatuda rattakoopast väljapoole, ega puutuda teda.

Kuidas see tundub ? Arvan, et ainsusele üleminek ei ole probleem.
See sõnastus on ok, võib-olla väikese täiendusega, et asi oleks päris selge : 3.13.3 Ratta ülemise osa välimine külg, mõõdetuna vertikaalis ratta tsentris, ei tohi ulatuda rattakoopa kõrgeimast punktist väljapoole, ega puutuda rattakoobast.
See sisaldaks ka selge kontrolli võimaluse, mille senine puudumine selle teema tekitaski. Alt rööpme laiuse mõõtmine on mõttetu tegevus, sest see on seotud ratta külgkalde, vahetüki paksuse, velje ET, jms-ga. Ja on muutuv sõltuvalt kuiv-märg rada jm parameetritest. Kui kehtestada reegliks rööpme laius, siis sellise reegli täitmine on tunduvalt tülikam (mitme paksusega vahetükid, kontroll peale setingute muutmist, jne) kui praeguse lihtsa ja nüüd ka valmiva täpsema sõnastuse korral.
18.10.2010 at 14:54
Juhan Tuhk
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
sori, võib-olla olen ma juhm, aga mulle tundub, et hetkel liigute küll vales suunas: kui reegliks on vaid ratta ülaserva mahtumine tiiva alla, siis see tähendab alumise vaba liikumist suht kaugele väljapoole muutes rööbet väga palju laiemaks....
Algse reeglipunkti eesmärk on just rööbet piirata st tuleb panna piir rataste (rööpe) laiusele.
Ei usu, et rööpe mõõtmine on teile oluliselt keerulisem kui tehnilisele kontrollile; mina ei näe selles mõõtmises suurt probleemi.

Samas te võite selle punkti lasta vabaks ning ongi esimene tugev samm tuunimise ja hinnatõusu suhtes tehtud (suurem rehvi- ja pukside kulumine jne).
18.10.2010 at 16:29
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
Ivalo:
quote:
peep: Uus sõnastus vol 2:
quote:
3.13.3 Ratta kõrgeim punkt maast mõõdetuna ei tohi ulatuda rattakoopast väljapoole, ega puutuda teda.

Kuidas see tundub ? Arvan, et ainsusele üleminek ei ole probleem.
Ehk siis case, kus rehv käib vastu koopa siseserva nagu näiteks Indreku autol 2h sõidus käis (tagarehv), tähendaks tulevikus automaatselt hoiatust ja vea mittelikvideerimisel etapi tulemuse tühistamist? Millal on tiib ok,kas +-1cm kõikumist on lubatud? Ma tahan öelda seda, et kuidagi võiks ikkagi selle rööpe max laiuse paika saada, sest praegu on siit sealt natuke lubatud tolerantsidega mängides võimalik võita ehk 2-6cm rööpe laiust, mille eelise üle ringrajal võib muidugi vaielda aga siiski.

Kuna selle väidetava 1 cm'ga mängimine ei suurenda sarja osalemise kulu, pole eriliselt töömahukas ja vaevalt annab olulist eelist, siis minul isiklikult täiesti ükskõik. Samas ma ei tahaks hakata oma autot ümber tegema, kuna kehtestati "täpsustav" reegel. Igasugu piirangud peaks ikkagi kehtima vaid selge vajaduse korral hoida kulud kontrolli all ja konkurents võimalikut võrdsena.

Minu sisetunne ütleb, et kui tehnilises on kõik reeglis ja ratas hakkab koopasse kinni käima sõidu ajal kas seoses rikke või avariiga, siis oleks selle tõttu mahavõtmine võistleja suhtes liig karm. Igal juhul on selline olukord probleem mis eelist ei anna ja seni kuni rehv kestab, peaks saama edasi sõita. Loomulikult kui rehv suitseb juba mitmendat kordas järjest on teised lood.

Kõik muidugi vaid minu arvamus. Lahkun nüüd kaheks nädalaks levist, loodetavasti on novembriks konsensus leitud selles küsimuses.:)
18.10.2010 at 16:33
peep
 
Moderator
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
Juhan Tuhk: sori, võib-olla olen ma juhm, aga mulle tundub, et hetkel liigute küll vales suunas: kui reegliks on vaid ratta ülaserva mahtumine tiiva alla, siis see tähendab alumise vaba liikumist suht kaugele väljapoole muutes rööbet väga palju laiemaks....
Algse reeglipunkti eesmärk on just rööbet piirata st tuleb panna piir rataste (rööpe) laiusele.
Ei usu, et rööpe mõõtmine on teile oluliselt keerulisem kui tehnilisele kontrollile; mina ei näe selles mõõtmises suurt probleemi.

Samas te võite selle punkti lasta vabaks ning ongi esimene tugev samm tuunimise ja hinnatõusu suhtes tehtud (suurem rehvi- ja pukside kulumine jne).

Ratast pole mõtet liiga kaldu keerata, kiirus kannatab. Hetke lahendused on enamikul piiri pealsed juba niigi. Seega ei näe kuidas kulud suureneksid ?
18.10.2010 at 16:38
rolantsik
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Kas üldse on mingit mõtet reegleid muuta?Iga aasta ei peaks seda tegema.
Eelmine aasta oli põhjust - "mõõgavendade ordu" vastu suunatud vandenõu vajas lahendust :D:D:D
aga see aasta ei olnud nagu ju midagi sellist?
18.10.2010 at 16:58
Ivalo
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
peep:
quote:
Juhan Tuhk: sori, võib-olla olen ma juhm, aga mulle tundub, et hetkel liigute küll vales suunas: kui reegliks on vaid ratta ülaserva mahtumine tiiva alla, siis see tähendab alumise vaba liikumist suht kaugele väljapoole muutes rööbet väga palju laiemaks....
Algse reeglipunkti eesmärk on just rööbet piirata st tuleb panna piir rataste (rööpe) laiusele.
Ei usu, et rööpe mõõtmine on teile oluliselt keerulisem kui tehnilisele kontrollile; mina ei näe selles mõõtmises suurt probleemi.
Samas te võite selle punkti lasta vabaks ning ongi esimene tugev samm tuunimise ja hinnatõusu suhtes tehtud (suurem rehvi- ja pukside kulumine jne).
Ratast pole mõtet liiga kaldu keerata, kiirus kannatab. Hetke lahendused on enamikul piiri pealsed juba niigi. Seega ei näe kuidas kulud suureneksid ?
Näide: Minul ei ole kalded ja rööbe piiri peal, kaugel sellest- rahulikult saaks kummalegi poole 2cm flantsid vahele panna ja paar kraadi kallet lisada. Lisaks saan tiiba painutada 1cm kummaltki poolt mis tähendab veel 2cm. Ma saan aru, et me ei suuda kõiki asju piirata aga miks ei võiks see rööpe max. laiuse punkt sees olla, oleks teema ammendatud, muidu läheb jälle poritiiva äärte painutamiseks ja lõikamiseks. Ma jagan selle teema osas pigem Rauliga sama arvamust.
18.10.2010 at 17:02 1 edit. Last edited 18.10.2010 at 17:03 by Ivalo
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
rolantsik: Kas üldse on mingit mõtet reegleid muuta?Iga aasta ei peaks seda tegema.
Eelmine aasta oli põhjust - "mõõgavendade ordu" vastu suunatud vandenõu vajas lahendust :D:D:D
aga see aasta ei olnud nagu ju midagi sellist?
Eesmärk ei ole reeglit muuta vaid olemasolevaid täiustada.Sisulist muutust ei tehta.
Mina pooldan samuti rataste rööpe max. väärtust,mis teeb mõõtmise väga konkreetseks.
Samuti jätaks punkti,et ratas peab ülevalt olema tiiva sees pool-nagu eelnevalt mainitud.
18.10.2010 at 17:31
rolantsik
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?

Eesmärk ei ole reeglit muuta vaid olemasolevaid täiustada.Sisulist muutust ei tehta.
Mina pooldan samuti rataste rööpe max. väärtust,mis teeb mõõtmise väga konkreetseks.
Samuti jätaks punkti,et ratas peab ülevalt olema tiiva sees pool-nagu eelnevalt mainitud.

Kas sellel täiustamisel mingi reaalne põhjus ka on?
18.10.2010 at 17:33
Jesper
 
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
Minuarust algse punkti mõte ei olnud kuskilt otsast rööbet piirata, vaid see sai sinna sisse umbes sellise argumentatsiooniga et "kereauto point on et kere katab rattaid, muidu oleks ta vormel" (minu vabas vormis meenutus Lauri sõnavõtust enne Cupi esimest hooaega toimunud koosolekul). Siis tekkis veel küsimus ET piiramisest ja E34 velgedest ning see sai üldsuse poolt umbes sellise vastuvõtu osaliseks et "ah mul ükskõik, mis see ikka muudab". Selleks korraks oli arutelu antud punkti üle lõppenud ja hiljem pole seda enam tõstatatud.

Seega minu hinnangul on rööpme piiramine põhimõtteliselt uus asi ja ettepanek lisapiirangu kehtestamiseks, mida tuleks sellisena ka käsitleda. Ma isiklikult leian et rataste koopasse mahtumine suurendab ohutust, seega on õigustatud nõudmine. Mida BMW Cupi aluspõhimõtetest (turvalisus, odavus, võrdsus) suurendab või parandab rööpme piiramine, jääb mulle pehmelt öeldes arusaamatuks. Tundub et see suurendab põhimõtteliselt ainult piiratust.

Täiendus: näh, leidsin veel foorumist ka iidseid ürikuid: http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=343&spid=8114#8114 . Igaks juhuks mainin et kõigil on loomulikult õigus oma seisukohti aja jooksul muuta ja ma ei hõõru seda nina alla, lihtsalt üritan näidata et rööpme piirang pole olemasolevate reeglite mõtte kohane "pisiuuendus".

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
18.10.2010 at 18:14 1 edit. Last edited 18.10.2010 at 18:31 by Jesper
rlracing
2011 hooajaks lendstart jms uuendused?
quote:
rolantsik:
Eesmärk ei ole reeglit muuta vaid olemasolevaid täiustada.Sisulist muutust ei tehta.
Mina pooldan samuti rataste rööpe max. väärtust,mis teeb mõõtmise väga konkreetseks.
Samuti jätaks punkti,et ratas peab ülevalt olema tiiva sees pool-nagu eelnevalt mainitud.

Kas sellel täiustamisel mingi reaalne põhjus ka on?


Põhjuseks,et ükski meie CUP auto ei vasta punktile;
3.13.3 Rattad ei tohi ulatuda rattakoobastest väljapoole, ega puutuda neid.
18.10.2010 at 18:37
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2011 hooajaks lendstart jms uuendused?   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.