register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : "Merevaigust Volga" järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
See USA tehnikal põhinev low-tech GT püss on jah selline loch nessi tüüpi elukas - kõik räägivad aga keegi pole näinud :) USA on lihtsalt liiga kaugel selleks et selline asi saaks toimida, nii kultuuriliselt kui geograafiliselt. Kui rääkida ilma Volga kontekstita uutest klassidest, siis imho on vormel Ford täpselt selline klass kuhu bemmist edasi istuda - kulud ei lähe nii hüppeliselt üles kui Lotuse puhul (kuulutus), aga ringiaeg 1:04 vs 54 on ikka kõva laks edasi. Iseasi kui paljud hetke BMW piloodid, k.a. mina, sinna üldse sisse mahuvad :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 14:50 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 14:53 by Jesper
Henri_
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
uzzac: @Ply
Aga ole meheks ja ehita üks selline auto valmis. Arvestades kui kõvade kogemustega rinka mees sa oled siis kobid sellega Open klassi ja saadki võistelda. Kaua neid olekseid ja polekseid lugema peab?

Jättes igasuguse iroonia kõrvale on Kasparil ju täiesti õigus. Keegi peab selle ühe auto valmis ehitama ja rajale panema, täpselt samamoodi nagu ka Cupi auto oli Amperil juba ehitatud.

Kui aga tõepoolest 250k eest oleks võimalik selline tuldpurskav ja KIIRE auto, siis ma kujutan ette, et nii mõnigi mees oleks valmis sellise endale ostma. BMWdest aeglasemat monoklassi ei taha aga kindlasti keegi, isegi kui see oleks tuldpurskav ja häälekas.

Igatahes, keegi peaks algust tegema tuues paar autot rajale, sama kehtiks ka Elisede kohta. Kui keegi paneks neid 3-4tk sõitma, siis tuleks juurde ka teisi.

Praegu aga poleks küll ühegi lisaklassi tegemine minuarust reaalne, võibolla siis, kui BMW ükskord otsa saab.
30.09.2010 at 15:01
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Saab soodsamaltki...Kimi pill

http://www.racecarsdirect.com/listing/33177/Van_Diemen_RF99_Zetec_ex_Raikkonen.html

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 15:02
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Jesper: See USA tehnikal põhinev low-tech GT püss on jah selline loch nessi tüüpi elukas - kõik räägivad aga keegi pole näinud :) USA on lihtsalt liiga kaugel selleks et selline asi saaks toimida, nii kultuuriliselt kui geograafiliselt.
Jesper, äkki liiga vähe ilmas elanud, tikutakut ja selel kurvisõiduarendust lugenud etc. :lol Niisama norin...
Ma lihtsalt ei viitsi hakata kaugete aastate tagant otsima tikutaku teemasid, kus me Peebu ja paljude teistega, k.a. Jörm, Rustang, Devilc, Bluestang jne, "lahendamise" Rootsi Camaro-cupi teemat. Üli low-tech ja ringiajad Super2000 lähedal. Ja seda a'la tänavarehvidel ning C5-Vette esipiduritega. See oli kõik veel enne opentracke jms.
Mantorpis september 2007:
4.gen Camarote kvalid 1:37, S2000 1:33, Radicalid 1:29, Porsche 1:29, JTCC (edevedu golfid jms) 1:51.
Knutstorp (Sauga pikkune ehk 2,07 km) mai 2010 kvalid, kõik masinad on arenenud:
5.gen Camaro 1:01, STCC 1.09, Formula Renault 0:55, Carrera 0.59, Radicale polnud.

5.gen Camarod on juba oluliselt karmimad spetsiaalriistad aga sõltumata sellest on nad nii Porschest kui Radicalist kordi odavamad.


Specifications Camaro Cup gen.5

Engine: Chevrolet V8 ZZ4 of 5.7 liters.
Power about 440 hp, torque of 600 Nm. Catalytic converters.
Fuel: E85 Ethanol
Transmission: 4-speed Richmond Super T10.
Shock absorbers: Öhlins
Chassis: tubular frame Camaro Cup 2010-specification.
Front suspension: Fully adjustable.
Rear Axle: GM, with Ramp Differential.
Brakes Front: Discs AP Racing, Will Wood, 6-piston calipers.
Brakes Rear: Discs GM original, Will Wood, 4-piston calipers.
Body: Fiberglass - Camaro Cup 2010-specification.
Interior: Aluminum
Tires: Michelin slicks
Wheels: 9 to 9.5 x 17
Minimum weight of car drivers: Approx 1175 kg.
Price without drivetrain approximately 34 000 U.S. dollars ex.moms


Siia lisaks siis, et see pommikindel kast maksab USAs ~1500 ühikut + fitimiti juurde, pada sõltuvalt komplektsusest 2000+, ülemine ots ka 10K usd jne.

Et mingit aimdust saada, mis hinnaklassiga on teoorias võimalik asju ehitada, siis sellesama Rexeri hinnakiri. Põhipakett ehk just ruumiline raam ja plastnahk, 67200 koos kõmmiga. Ja selles olge kindlad, Mati ei maksa peale :D Selge, et esimese projekteerimine ja ehitamine on sigakallis ning race-materjalid kallimad. Aga kui keevitus-konduktor ja kerevormid juba olemas, lõpptulemus on sügavalt läbimõeldud tehnikaga jne, ei ole asi üldse kallis. Lihtsalt peab olema mingil hetkel palju vaba raha, et massiga/konteineriga palju korraga osta. Iga asja tükihind tuleb hoopis teine, kui ostad 15 pada, 15 kasti, 120 rehvi, 15 komplekti turvavarustust, 15 auto pidurid ja vedrud/mortsud jne. Kuniks esimese pealt pannakse kokku "retsept" ehk ka täpne poltide-mutrite arv ning margid on teada.

Ja kurat, lõpuks on mul isiklikult ka see kogemus olemas, kus kergest õllelaua-ideest ehk mittemillestki tegime valmis näidiseksemplari, mis läks otse sellisena masstootmisesse. HIN 001 on jah jube kallis aga HIN 015 enam mitte. Lihtsalt küsimus on selles, kuskohast leida (äri)mees, kes julgeb ja tahab millegi alla raha panna. Tegijatest puudust ei tule, see on kindel.

Edit: kui aga võtta rootslaste Camaro-Cupi areng ja selle põhimõte aluseks, oleks paras aeg hakata mõtlema palju noorema põlvkonna kupeest "nahavormi" ja tänase tehnikaga klappiva ruumilise konstruktsiooni tegemisele/projekteerimisele. Et BMW325-Cup järgmine generatsioon oleks ka juba kerge ja palju kiirem siluettauto, näiteks välimuselt E92. Eestisse mahub korraga vaid üks pool-hobi klass ja mis seal vahet, on see kerekujult BMW või midagi muud. Peaasi et on kiire ja võimalikult odav. Siis ka üleminekuaastad, osad sõidavad rauast keredega, teised juba siluettidega.
30.09.2010 at 17:22 2 edits. Last edited 30.09.2010 at 17:46 by PlyVal64
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Tõsiselt "odav" näide :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 17:30
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Ega's midagi, jääme prototüübi valmimist ootama :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 17:44
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
uzzac: Tõsiselt "odav" näide :)
Ju ta rootslaste jaoks on piisavalt odav, kui 2010 oli 36 autot 5.gen ja 11 autot 4.gen rajal. See on ju üli spetsiifiline Rootsi siluett, vaid ja ainult neile tehtud. Mis on siluett-auto fenomen: Sa ei pea ostma poest uut ja kallist autot, et see siis ära lõhkuda ja sinna veel teine ostusumma sisse panna. Mul ei tule ringrajalt palju selliseid mehi ette, kes oleks läinud poodi, ostnud tutika masina ja selle siis rinkale ehitanud. Rallirajad on neid täis, sest seal on sedasorti käitumine möödapääsmatu. Enim osteti selleks eelmist "taiperit", millest oli õnneks saada plank-versioon. Mõni selline sattus äkki ka ringrajale. Kuid tüüpiline näide õnnetusest oli ju Yaris-Cup. Preili Ilze ajas ja ajas... kuniks läks Lätisse tagasi :D Täiesti mõttetu käru, mis maksis jube palju ja edasi ei käinud kohe üldse. Neil tuli "peale maksta", et mõni tuntud sõitja sellega viitsiks lolli mängida. BMW-Cup, kui ikkagi päris kabe kiirete autode klass, on täitsa loomulik jätk sellele. Eks nende jubeduste rendihindade vaatajaid oli palju (ja ma tunnen päris mitmeid selliseid) ja kõik hoidsid pead kinni. BMW näeb 100 korda ilusam välja, on palju kiirem ja ka palju odavam...
30.09.2010 at 18:05
Ivalo
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Rootslastega ei ole meil kahjuks midagi võrrelda, neil on rohkem rahvast ja oluliselt rohkem vaba raha.
Selleks ajaks kui Eestlased nii kaugele jõuavad, ei sõideta ilmselt isegi mitte Priustega enam.:)
30.09.2010 at 18:17
kivialune
"Merevaigust Volga" järelkaja
Eesti on selles suhtes ikka väga raske koht, kus teha valmis klass, mida inimesed tuleks raha eest vaatama. Ja oleks lootust, et sellest jõuaks ka midagi sõitjate jaoks, kas siis sponsorite või piletiraha ja auhindade näol. Geniaalne on see inimene kindlasti, kes selle teoks teeb. Kinnast vist loobitud selles suhtes päris palju;) Ei usukas siiski, et see ilmvõimatu on.

Mingi klass ju ikka kunagi veel sünnib. Minu arust on see igati loogiline, et see peab pakkuma just midagi pealtvaatajatele.
30.09.2010 at 18:42
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
Kusjuures ma ei oska seda Camaro hinda kuidagi kommenteerida, sest USAst saab asju selliste hindadega. Ja korralik uus Carrera-Cupi auto maksab vaat niipalju...
No ja "võta-sõida" siluett maksab niipalju.

Jesperil on natuke ju õigus selle lohhnessiga võrdluses aga reaalselt tuuakse USAst ju kogu aeg autosid. Asi see siis mõni sedasorti aparaat konteinerisse lükata? Tegelikult tahan ma öelda seda, et kiire siluettauto ei ole kindlasti võrreldavas hinnas sama kiire raudkerelise autoga. See euroopa tambovi-koefitsent on lihtsalt kuidagi masendav. Muidu on ju teada: ostuhind+transa+tollimaks+20% kupatuselt. Jämedalt läheks see "võta-sõida" DDP Tallinn maksma 270K eek.
No ja selle masina DDP Tallinn hinna ~215K kohta oskavad selle margi asjatundjad kindlasti midagi elda. On kallis või odav, saab ise ehitades paremini või odavamalt?
30.09.2010 at 19:03
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Esimene klass mis täidaks enamus kastikesi on mu meelest Legends. Äkki teise tulemisega on sarjal kergem kanda kinnitada. Soomes ju sõitjaid oioioi kui palju. Rahvale on need pisikesed putukad alati meeldinud ja kiiruse poolest ei ole tegu just aeglaste masinatega. Omada ei tea kui lihtne sellist masinat on, rajaäärest on jäänud meelde pidev mootorivahetus ja jahutusprobleemid. Samas kerede all on ka toruraam ja tükke toodetakse lademetes. Hinnaklass peaks BMW-ga suht samasse aukku olema vist? Suureks plussiks on veel kindlasti ka Soome alternatiiv, kus alati saab sõitmas käia ja veel auto enda kompaktsus. Pane aga Tiki treilerisse ja tuld.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 19:08
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Riias või Kaunases on veel sellise siluetiga midagi teha, aga koduses Pärnus on isegi GT klassi suuremad pillid kuidagi kohatud. Sama mis tavaautoga kardirajal kimada IMO.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 19:12
charger
"Merevaigust Volga" järelkaja
30.09.2010 at 19:14
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Klassiloome protseduur on ju kõigest 3 aastat tagasi läbi (edukalt) mängitud, milles küsimus? Legendsitele pole vist isegi klassiloomet vaja, minu mälu kohaselt on Ringrajakomitees keegi vist isegi Legendsi klassivanem, nagu ka tõenäoliselt on olemas GT, GT2, GT3, Lotuse, vormel 3 ja varsti ilmselt ka elektriautode, vormel ühe, Pagani Zonda Cupi ja lendavate taldrikute klassivanemad :D

Kõik algab peale sellest, kas on sõitjaid kes hetkel ringrada ei sõida, aga tahaksid seda teha, kes nad täpselt on, palju neil raha on ja millega täpselt sõita tahavad. See, et USA-s on midagi müügil on umbes sama tähtis fakt kui Toro Rosso vasaku esiratta mutrimehe aluspükste värv antud hetkel.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 19:30 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 19:31 by Jesper
kivialune
"Merevaigust Volga" järelkaja
Eks tuleb teha turu uuring ja siis asi selge:D
30.09.2010 at 19:43
rustang
  
Moderator
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Jesper:
Kõik algab peale sellest, kas on sõitjaid kes hetkel ringrada ei sõida, aga tahaksid seda teha, kes nad täpselt on, palju neil raha on ja millega täpselt sõita tahavad.

Ma ütleks, et siin pakub ühele sihtrühmale uue väljundi kestvussõit. Minusugustele tüüpidele, kes tahaks sõita aga finantsiliselt ei vea välja on lahendus kulude jagamine kahe või veel parem kolme piloodi vahel.
30.09.2010 at 20:00
BlueStang
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
ohoo - teema hakkab looma:)
mõned siin veel mäletavad ehk RinkaCamarotki;)


ma olen mitu aega juba siit asju vaadanud:
http://www.usbody.com

mingi sellise asja oleks nõus oma stangist tegema küll:)
http://www.usbodysource.com/__Photo-Gallery/C-Bod-Fe-Ford/68-003-a.htm

ainus küs on, et kuidas sellise asja kulupoole kontrolli all hoida - et üle 100kilo ei peaks hobisse uputama ja masinad oleksid võrdsed ning välistatud oleks ka keemikute-puurijate teatud eelised - mitte et ma neid oskusi ei austaks, vastupidi kadestan, sest endal pole aega, raha, võimalust ja oskusi selle poolega tegeleda - samas aga ei tahaks sellepärast mees-mehe vastu sõitmise kogemust välistada...

Kunagi sai siia videorubriiki selline asi pandud - äkki miskit sellist tooks mõne vaataja juurde:p


Edit: keegi siin mainis Legendsi - seda saab ju ka praegu juba soetada ja näiteks Soomes sõitmas käia - aga ka ju ikkagi kallis teema ja sõidumõnu minumeelest pole ollagi (ma olen igasugu asjadega Saugal sõitnud, aga Legends oleks küll hetkel viimane valik - tegelikult pole üldse listiski) - ainus lahe asi oli käiguvahetus:)
30.09.2010 at 21:46 9 edits. Last edited 30.09.2010 at 22:26 by BlueStang
rustang
  
Moderator
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
BlueStang:
mõned siin veel mäletavad ehk RinkaCamarotki;)


Garfield mäletab hästi, see masin oli nii kiire, et Ladaga sirgel mööda ei saanud seepärast tuli tal kurvis Camarost mööda sõita :P
30.09.2010 at 22:30
Lembit
"Merevaigust Volga" järelkaja
Minu 4 senti.

* Legendsitel on minuteada remont kallis. Seal ei tohi ise mittemidagi teha ja jupid pidid vist $$$ maksma, aga võin eksida.
* Uut klassi oleks võimalik teoreetiliselt luua ka kuhugi 50k eelarve kanti, aga see nõuab nats kombineerimist.
* Ei ole mõtet mõelda uute monoklasside peale, kus on sisenemise hind 150 või 300k Esimeseks on BMW klass ja teiseks Lotuse klass.
* Jutte: "oi, kui oleks selline asi, siis ma kohe tuleks ja paneks" ei tasu tõsiselt võtta.
30.09.2010 at 22:41
raimo_r
"Merevaigust Volga" järelkaja
Mingit vahet pole mis kere mootori ümber on, see on kõige väiksem kulu eelarves. Need jupid mis autot teel hoiavad ja seisma panevad maksavad kordades rohkem.

Viilijatele on meil vabaklass/baltic gt/baltic open täiesti ju olemas. Mõne aja pärast tahaks kestvussõidus isegi stardis olla :)



____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
30.09.2010 at 22:49
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Lihtsalt parandus: Lotuse klassi sisenemise hind oli 30 tuhat eurot + käive, mitte 300k. Ehk laia lauaga lüües ja Rolandi vabaturumajandust õõnestavat tegevust arvestades :D kuhugi 5 ja 6 bemmi vahele. Imho on mõistlik "redelipulk" umbes 2x, ehk võimalikud rahavahemikud võiks olla kuskil 60-80k ja 200-250k, esimene neist inimestele kelle jaoks bemmiklass jääb kalliks ja teine neile kelle jaoks bemmiklass jääb kitsaks-odavaks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 22:55
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
See 50k eelarvega rinkaklass kipub mu meelest küll ulme olema. Kui, siis ainult juhul, et ehitan teiste rämpsust pool-lagunenud kuuris ja "oma-töö-ei-maksa-ju-midagi".

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.09.2010 at 23:22
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Muide, meil on päris lihtsalt võimalus astuda 150-200k klassi hankides endale ühe x-teistkümnest Eestis olevast võistluskorras Vormel Balticust. Kiiruse ja hinna suhe pole ühelgi teisel liikuril parem.
Jaa-jaa, ma juba tean seda jube-kallis-pidada juttu :) Aga küsige Teedult, mis ta eelarve Balticuga sõites on olnud ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.09.2010 at 23:27
Lembit
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi: See 50k eelarvega rinkaklass kipub mu meelest küll ulme olema. Kui, siis ainult juhul, et ehitan teiste rämpsust pool-lagunenud kuuris ja "oma-töö-ei-maksa-ju-midagi".
No ilmselgelt ei saaks sellise eelarvega klassi juures alustada poest uue auto ostmisest ja tellida tehtavad tööd Saksa Auto AMK'st.
Samas tuleb tõdeda, et kogu maailm ei ole ka ainult must ja valge, ning mõnel mehel lausa maja kõrval garaaz olemas, mitte pool-lagunenud kuur.

quote:
Jesper:Lihtsalt parandus: Lotuse klassi sisenemise hind oli 30 tuhat eurot + käive, mitte 300k.
Lotuse auto oli liisinguga finantseeritav ja reaalse, igal pool maailmas toimiva, järelmüügiväärtusega. See tegi ta tegelikult hinnalt isegi rohkem BMW klassi sarnaseks, kui esmapilgul tundus.
30.09.2010 at 23:37
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Just-just, oma garaaz ei maksa midagi, oma tööriistad ei maksa midagi, oma töö ei maksa midagi, mingi mootor on mul olemas (=ei maksa midagi), kere saan sõbralt (=ei maksa midagi), veljed võtan võistluste ajaks tänavasõiduautolt (=ei maksa midagi) jne :D

Tegelikult ei oleks selle 50k klassi hinnatase mitte 50k, vaid 50k+ x ühikut tööd + y ühikut materiaalset ressurssi + z ühikut know-how'd. Kui tahad seda sisenemisläve muuta teiste jutuks olnud klassidega võrreldavaks ei saa mitterahaliste osade väärtused olla nullid. Bemmiklassi on võimalik ilma igasuguse muu juraga tegelemata siseneda kui laduda lauale min ca 100k, st see tähendab, et keegi on valemis kõik lüngad juba täitnud. Ja ma julgen väita, et võrreldavatel tingimustel odavamalt ei saa. Kui saab, siis hea meelega vaataks kuidas see käib.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2010 at 00:09 1 edit. Last edited 01.10.2010 at 01:05 by hall
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : "Merevaigust Volga" järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.