register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : "Merevaigust Volga" järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Aspelund
"Merevaigust Volga" järelkaja
Volga sarja tehnilised reeglid võiksid olla midagi sellist

Starti lubatakse aastatel 1968 kuni 1991 toodetud GAZ-24 sedaankerega versioonid, samuti Gaz-21 (1956 kuni 1970). KGB-versioonid (V8) nende alla ei kuuluks, samuti 3102'd oma kolmeklapiliste jõuallikatega.

Standartne kere
Plekist detailid (tiivad, uksed, luugid)
Mulgustamine/tühjakslõikamine/puurimine kaalu kergendamiseks pole lubatud
Pleksiklaasist klaasid ei ole lubatud
Kõik uksed/luugid avanevad
Originaalveljed
Ilma blokita diffrid
Standartmootorid (vänt, kepsud, kolvid, nukk, klapid) (kuni spetsifikatsioon 1991)
Originaal-plokikaaned (kuni spetsifikatsioon 1991)
Originaalkarburaatorid (kuni spetsifikatsioon 1991).
Lubatud tehase elektronsüüde
Standartne kast
Originaalvedrustus (maksimaalselt lubatud vedrudelehtede arvu vähendamine/vedrukeerdude pikkuse lühendamine). Sildade muu ümberehitamine tehase spetsifikatsiooni väliselt on keelatud.
Mittereguleeritavad amordidd
Originaalpidurid/kettad/trummlid
Ühine kütus ühelt tarnijalt (väldib keemikute pealetungi). Keemiline ja mehaaniline ülelaadimine pole lubatud. Tangitakse kõiki ühest kohast terve võistluspäeva jooksul, pärast tankimist paagiava plommitakse.
jne

1991 võiks piiriks olla seetõttu, kuna see märkis N-Liidu kokkuvajumise aega ja sealt edasi pakkus Gorki tehas kõikvõimalikke imelikke jõuallikaid/käigukaste/pidureid. Seega oleks tegu vaid N.Liidu ajal seeriatootmises olnud autode sarjaga.
29.09.2010 at 13:03
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
BlueStang: et mis mõttega siis ikkagi 325 kõrvale veel miskit konkureerivat pärisvõidusõidu bmw-sarja tekitada?


BMW 750 ja pärisvõidusõit? :O Mu meelest need asjad ühte lausesse küll ei mahu :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.09.2010 at 13:09
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Aspelund: Ühine kütus ühelt tarnijalt (väldib keemikute pealetungi). Keemiline ja mehaaniline ülelaadimine pole lubatud. Tangitakse kõiki ühest kohast terve võistluspäeva jooksul, pärast tankimist paagiava plommitakse.
jne



ükskõik mis sarja silmas pidades piisab mu meelest sellest põhimõttest, mis viimastel aastatel on kehtinud: kasutada võib nö "bensiinijaamades müüdavat bensiini" (mõnedel juhtudel on sätestatud maksimaalseks oktaanarvuks 98) ning igasuguste lisaainete kasutamine on keelatud.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.09.2010 at 13:14
tsrk
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Aspelund: Volga sarja tehnilised reeglid võiksid olla midagi sellist

Kõik uksed/luugid avanevad

Taksodel oli muidugi nii,et tagumine vasak uks ei käinud seestpoolt lahti juba tehase poolt,et vältida "tahmaste" klientide sattumist tänavale.
Samas aga kippusid Volgadel tihti uksed avanema iseenesest rallikrossidel ja lumeradadel (vahel ka linnas kliente vedades).Rallikrossi autodel olid sageli uksed (v.a.juhi oma) seestpoolt traadi või žgutiga kinni tõmmatud.
29.09.2010 at 13:36
BlueStang
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi:
quote:
BlueStang: et mis mõttega siis ikkagi 325 kõrvale veel miskit konkureerivat pärisvõidusõidu bmw-sarja tekitada?


BMW 750 ja pärisvõidusõit? :O Mu meelest need asjad ühte lausesse küll ei mahu :D

njah - see on õigus, aga ma rohkem pidasin silmas seda, et safetyteema on autodes tagatud - volgasarjal (kui tekib), nagunii puur ja kustuti vajalik

aga lisa bmw sarja teha minumeelest on lihtsalt sellegi vähese ressursi killustamine
29.09.2010 at 13:49
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
BlueStang:
quote:
serõi:
quote:
BlueStang: et mis mõttega siis ikkagi 325 kõrvale veel miskit konkureerivat pärisvõidusõidu bmw-sarja tekitada?


BMW 750 ja pärisvõidusõit? :O Mu meelest need asjad ühte lausesse küll ei mahu :D

njah - see on õigus, aga ma rohkem pidasin silmas seda, et safetyteema on autodes tagatud - volgasarjal (kui tekib), nagunii puur ja kustuti vajalik

aga lisa bmw sarja teha minumeelest on lihtsalt sellegi vähese ressursi killustamine

Ära nüüd liiga tõsiselt ka mu viidet kaasaegsele alternatiivile viitamisel võta :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
29.09.2010 at 13:58
Aspelund
"Merevaigust Volga" järelkaja
Võimalik, et nii oligi. Ma pean silmas eelkõige seda, et uksed ei oleks kinni keevitatud.

A.



quote:
tsrk:
quote:
Aspelund: Volga sarja tehnilised reeglid võiksid olla midagi sellist

Kõik uksed/luugid avanevad

Taksodel oli muidugi nii,et tagumine vasak uks ei käinud seestpoolt lahti juba tehase poolt,et vältida "tahmaste" klientide sattumist tänavale.
Samas aga kippusid Volgadel tihti uksed avanema iseenesest rallikrossidel ja lumeradadel (vahel ka linnas kliente vedades).Rallikrossi autodel olid sageli uksed (v.a.juhi oma) seestpoolt traadi või žgutiga kinni tõmmatud.
29.09.2010 at 14:52
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Ma ei ole küll selles mõttes huviline, et endale Volgat ilmselt ei ostaks, aga imho on sellise klassi raamistikuks kõige parem võtta Historic homologatsioon - FIA leht näitab et GAZ 24 on kenasti homologeeritud ja Historic reeglite järgi ehitatud autodel on ikka mingi rahvusvaheline või vähemalt idablokisisene väärtus, "nostalgiaklass" jääb suure tõenäosusega riigisiseseks kurioosumiks, kui sedagi.

Seda enam, kui leidub piisavalt inimesi, kes teavad kuidas neid autosid omal ajal tehti.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.09.2010 at 15:27 2 edits. Last edited 29.09.2010 at 15:28 by Jesper
Aspelund
"Merevaigust Volga" järelkaja
Homologatsioon nr 1547. Kes leiab ülesse? Registreeritud 1.11.1968

A.
29.09.2010 at 15:34
hommik
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Volgade võidusõite on praegu juba üpris keeruline korraldada, sest sellised aparaadid mida võidusõiduks ehitada kannatab on maamuna pealt suhteliselt otsakorral, kuna endal gaz 21 taastamisjärgus siis tean hästi kuidas juppe tikutulega taga aetakse, see kehtib ka 24 kohta sest kõikvõimalikud aida alused ja kolhoosnikke lesed on autodest tühjaks kooritud:D:D:D. muidugi Seppam võib veel pikalt romurallist kõnelda...
29.09.2010 at 21:38
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
Tore on nostalgitseda aga ei tule nendest Volgadest kunagi midagi välja. Olles Saugat lisaks uutele kiiretele autodele, vormelile, baigile, Mossedele, Eero "Bemmile" jms ka Volgaga sõitnud, seejuures kogu aeg oli full-throttle iseenesest peal, aga ka MosseLiiga üks kunagistest ideeautoritest, ei näe ma sellisel jamal isegi mingit mõttepojukest. Esiteks on Volga siiski saast, kuigi ülbe. Siis on ta sigaaeglane. Siis pole talle suurt midagi mõistlikku saada ja teadaolevalt on Eestist otsakorral mehed, kes "sitast sepikut" teha oskavad. Uued "tegijad" oskavad treipinke vaid emeksisse viia... Jne. Lisaks ei ole FIA homologeeringus kirjeldatud autol ja kasvõi Riias sõitnud kunagiste rinkaVolgade replicatel suurt midagi sarnast. Kere, plokk ja nimi suures piires.

Kui keegi tahaks lihtsalt põhimõtte pärast luksusauto ringrajasarja teha, mis ka natukene kiiiemini liikuda suudaks, siis võiks see olla näiteks esimese põlve A8 4,2 sari. Hetkel neid õnnetusi (odavautona vaesele inimesele igapäevaliikuri mõistes) saadaval auto24 lehel 10 tükki hinnavahemikus 51-90K. Tühjaks loobituna ja pisut jäigastatud veermikuga võiks see auto küll kiire ja lõbus olla. 1825 kilo tühimassi peaks küll väga palju vähemaks muutuma, kui see alukere näiteks BMW-cupi kombel tühjaks rippida. 1350-1400 peale saab selle raudselt, istmed ja mürasummutusmaterjalid ise kaaluvad juba sadades kilodes.

Historicu jaoks 1-2 Volgat, seda küll. Õigemini seda suisa võiks ja peaks tegema. Kuid kuna vähegi mõeldav toorik Volgal maksab 10K+, siis on kahjuks too sovjeet ja frits puuripaigalduse hetkeks juba samas hinnas aga sovjeedil pole ikka veel liikuvat südant sees. Puurist edasi maksab aga kõik ühepalju. 300 hobuseline kangete piduritega 4wd vs 100-jõuline piduriteta kast, mõlemad ~100K eest, ei tohiks vist valik raske olla, millega Saugat mõõta.
Ja kui A8 vs Volga pole nii täpne vaste, siis teine igihaljas taksoauto Omega-B saadavus on ka hea hinnavahemikus 20-55K. Näiteks 136 Hj 2-liitriseid manuaaliga sedaanisendeid on kohe saada 6 tk + 6 vagunit. Ja neid võib Euroopa avarustelt peaaegu lõputult juurde tuua. Olen küll sõitnud Saugat 210-jõulise manuaaliga MV6'ga (mille saab kätte juba 15K eest!) aga liigub isegi Ecotec ja see on ka lihtsalt moditav - kõike on saada. Ja pole see MV6 oluliselt aeglasem tavalisest 325'st ka.

Ma ei näe ühtegi objektiivset põhjust, miks keegi üldse võiks tahta õnnetusega nimega Volga massiliselt kiiresti sõita. Tallinna Taksoparki enam ju pole. Enne võiks Tulika Takso oma sarja teha...
30.09.2010 at 01:57 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 01:59 by PlyVal64
tsrk
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
hommik: Volgade võidusõite on praegu juba üpris keeruline korraldada, sest sellised aparaadid mida võidusõiduks ehitada kannatab on maamuna pealt suhteliselt otsakorral, kuna endal gaz 21 taastamisjärgus siis tean hästi kuidas juppe tikutulega taga aetakse, see kehtib ka 24 kohta sest kõikvõimalikud aida alused ja kolhoosnikke lesed on autodest tühjaks kooritud:D:D:D. muidugi Seppam võib veel pikalt romurallist kõnelda...

Kui aida alused ja kolhoosnike lesed on autodest tühjaks kooritud,siis koorimata on veel endised KGB-šnikud,kommarid,ministrid,professorid ja ka endised võidusõitjad Volgadel.Mul näiteks garaažis uued kolvid,rõngad,hülsid,saaled ja veel mõned jupid,nii et mõned jupid veel ja auto koos:)
Ja Hommik,nii nagu ringrada ei ole ralli,nii ei ole ka Volgade võidusõit romuralli:).
Nüüd tee oma meiliboxis ruumi ja ma hakkan Sulle memuaare saatma,k.a. romurallist:)

30.09.2010 at 09:49
-XR-
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
tsrk:
quote:
hommik: Volgade võidusõite on praegu juba üpris keeruline korraldada, sest sellised aparaadid mida võidusõiduks ehitada kannatab on maamuna pealt suhteliselt otsakorral, kuna endal gaz 21 taastamisjärgus siis tean hästi kuidas juppe tikutulega taga aetakse, see kehtib ka 24 kohta sest kõikvõimalikud aida alused ja kolhoosnikke lesed on autodest tühjaks kooritud:D:D:D. muidugi Seppam võib veel pikalt romurallist kõnelda...

Kui aida alused ja kolhoosnike lesed on autodest tühjaks kooritud,siis koorimata on veel endised KGB-šnikud,kommarid,ministrid,professorid ja ka endised võidusõitjad Volgadel.Mul näiteks garaažis uued kolvid,rõngad,hülsid,saaled ja veel mõned jupid,nii et mõned jupid veel ja auto koos:)
Ja Hommik,nii nagu ringrada ei ole ralli,nii ei ole ka Volgade võidusõit romuralli:).
Nüüd tee oma meiliboxis ruumi ja ma hakkan Sulle memuaare saatma,k.a. romurallist:)



Miks sa meilboxitad, lase ikka teistel ka huvitavaid asju lugeda ja pane siia teemasse.
30.09.2010 at 09:53
spark
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Aspelund: Volga sarja tehnilised reeglid võiksid olla midagi sellist
või siis nostalgilise vihmavarjuga ja parema tehnikaga, et ka viilijatel ja keemikutel tegevust oleks

sedaan volga kere, kas siis nagu originaal või siis juba midagi sellist

ja Ameerika tehnika
V8 - et ka minekut oleks (olid ju ka V8 Volgad)
jäik tagasild
jne.
jne.

tahaks - teeks - oleks
õnneks uistada võib :)




____________________________
Seitsekümmend Viis
30.09.2010 at 11:05
tsrk
 
"Merevaigust Volga" järelkaja

Miks sa meilboxitad, lase ikka teistel ka huvitavaid asju lugeda ja pane siia teemasse.



Aga võib-olla polekski väga paha mõte avada uus teema "naljakad lood autospordist",sest on ju nii praegustel,kui ka endistel võidusõitjatel palju naljakaid ja isegi uskumatuid lugusid pajatada.
30.09.2010 at 11:29
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Hea mõte, kaugelt on näha et sul pakitseb neid lugusid veel sees, lase nad välja :)

Mis puudutab seda, et kas Volgaga on hea sõita, siis kas Historic/nostalgia autodega üleüldiselt on siis hea sõita? Minuarust see pole üldse nende point. Isegi ajaloo parima autoga on tänapäeva kontekstis võrdlemisi tülikas kiiresti sõita :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.09.2010 at 11:32 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 11:40 by Jesper
Kaido
"Merevaigust Volga" järelkaja
See Volga teema oleks tänastes oludes mõttetu - Ply juba vihjas miks ja pealegi on meil olemas hunnik Gaz 51/52/53 baasil ehitatud sõidukeid, millest koosnev uus monoklass oleks vaatemängulisem, sama kiire või kiiremgi veel ja tõenäoliselt odavam kui Volgade ehitamine. Veoka mehed nurisevad, et saavad vähe sõita ning korraldajad kipuvad olema erapoolikud. Ainuke nõrk koht on sellise rongi mõju infrastruktuurile – kujutan ette juba kõigi rajahaldajate rõõmu.

Mingi muu monoklass ei tule täna ilmselt veel kõne alla - legendid olid meie jaoks kallid ja liialt eksootilised, meile oleks vaja sellist komplekti, mille osavate kätega mehaanik karbist võetud üksikute detailide ja kasutatud autode turu najal kokku paneb. Auto peab olema lihtsalt kättesaadav ja laialt levinud, kuid siis oleks ta liialt sarnane olemasoleva BMW klassiga. Uus klass peaks aga asuma pingereas enne või pärast BMW klassi. Meil oleks vajadus miski odava tuld purskava monoklassi järgi – V8 mootor, tagavedu, ilma kallite komponentideta. Need võiks olla näiteks Mustangi, Camaro, Caprice põhised või isegi kõik koos – mingi mootori järgi. Teine variant oleks siluettautod, millel mootorid, vedrustus jms ühesugune, kuid mille kere on plastikust (mille valmistab kohalik tootja) ja selle kere müüb sarja promootor mingile autofirmale maha - a la sõidame järgmised 3 aastat Fordi F-seeria pick-up'ga. Euroopas on sellised V6 Mondeo Coupe või VW Passati näol olemas, kuid mõlemal mõttel on üsna palju puudusi. Esimese variandi autosid on vist üsna raske ühise mütsi alla koondada (isegi, kui nende suhteliselt kehv kättesaadavus ära kannatada) ning teine versioon oleks vast võimalik vaid koos soomlastega, kuid on ka siis kallis (rääkimata ühesuguste nn moodulmootorite leidmisest). Ma ka unistan valjusti, kuid reaalseim valik peale BMW klassi oleks ilmselt mingi 911 põlvkonna najal peetav Porge-Cup
30.09.2010 at 12:08
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Eksklusiivsema ja kallima sarjana on põhimõtteliselt kohe valmis startima Lotus Elise sari.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.09.2010 at 12:15
tsrk
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Jesper: Hea mõte, kaugelt on näha et sul pakitseb neid lugusid veel sees, lase nad välja :)

Oma lugudega olen oma sõbrad ja tuttavad surmani ära tüüdanud,huvitav oleks teiste lugusid lugeda/kuulda:)
30.09.2010 at 12:31
Kaido
"Merevaigust Volga" järelkaja
Elisest olen teadlik, kuid publiku meelitamiseks oleks vaja dramaatilisemat ja häälekamat liikurit. Elise on liialt uus ja hea/moodne auto, millega on ka sõitjal liialt lihtne hakkama saada. See kujuneks ilmselt susinal rivis sõitmiseks...
30.09.2010 at 12:41
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 13:11
devilc
Moderator
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Kaido: Elisest olen teadlik, kuid publiku meelitamiseks oleks vaja dramaatilisemat ja häälekamat liikurit. Elise on liialt uus ja hea/moodne auto, millega on ka sõitjal liialt lihtne hakkama saada. See kujuneks ilmselt susinal rivis sõitmiseks...
Elisega on kindlasti veidi keerulisem kiiresti sõita kui bemmi cupi autoga (kaalujaotuse tõttu), samas on ta bemmist ehk paar-kolm sekundit ringi peale kiirem kah. Sportsummutiga mingit häält tuleks, aga tuldpurskav monstrum ta muidugi pole.
30.09.2010 at 13:53
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
Jesper, ringrajal on tore, põnev ja hea sõita kõige sellisega, millel on jõudu. Ringiaeg ja see, et suvaline uus peresedaan seda kiiremini teeb, ei ole üldse oluline. Ainult hobujõud maksavad... vähemalt minu jaoks. Pole kahjuks uue monotüüp-bemmiga sõitnud aga kunagine Eeru puuritatud ja Lille tehtud pajaga kiire valge bemm oli minu jaoks ikka Saugal liiga igav ja aeglane. Ainus riist, mis on adrenaliini tekitanud, on vormel. Usun, et ka vana Peebu Camaro Falken-plastmassrehvidel oli adrenaliinipump. Kuna paari autot lisaks Peebu punasele, k.a. Bluestangi musta GT-Stangi, sai ka viienda rattaga testitud siis elevust suudab tekitada vaid auto, mille kiirendusnäitajad 0-200 km/h on... viisakad :D Aga selleks peab seal katlas olema "paar hobusekarja".

Kahjuks peame me siinpool ilmanurgas vaatama, mis rajad meid ümbritsevad. Ja suures piires on need igavad. Rootsis on ka põnevamaid aga seal ju miskipärast veel ei käida massiliselt. Ainus adrekapump Pirita-Kloostrimetsa on igaveseks kinni. Lükati sillalt Ambrose mäkke hüppesse minna ja allamäge suurelt kiiruselt S'kurvi väänata pole lähikonnas kusagil võimalik. Õnnelikud on need mehed, kes on saanud seda võistlusolukorras autodega teha aga neidki pole palju. Viimane Golfide sõit oli palju, 10+ aastat tagasi? Ja enne seda oli ka pikk vahe. Sedasorti rajal polegi hiigelvõimast autot vaja, nagu me vist kõik oleme salaja seda kihutamas käinud, sai seest õõnsaks Ambrosel isegi 44kW putukaga. 4-5 korda võimsamatega pole olnud piisavalt mune, et täiega peal hoida. Mis sest et öö, ikkagi ohtus eelkõige. S'is politsei poolt filmitud laubakas polnud just ilus vaatepilt.

Siin sekundeerin KAidole: tuldpurskav V8 pajaga monoklass, mis võiks olla vabalt siluettauto, see võiks olla tulevik. Muuseas, ma olen püüdnud üle 10 aasta ühele mehele seda selgeks teha: Mati Kitsele. Nagu olete tähele pannud, on R10Vilgas ja R12Cobra vahelt üks masin puudu. Selle kerekuju on olemas, vaja natuke veel siluda ja võib vormid võtta. Paar meest on seda äkki ka näinud. Kuigi ametlikku nime tal pole, kutsun mina seda R11Kiskjaks. Plastik"naha" all on vaid turvapuur-toruraam, V8+manuaal ja kogu ooper. V8 crate-paja suutsin mati juba tellima panna, Cobra jaoks. Kui tahta monotüüpi, siis on kõige lihtsam ja odavam tellida USAst täpselt ühesugused korralikud täiesti eksootikavabad 350-400 Hj crate-pajad, sinna otsa kõige levinum T5 vms kast (aga kast võiks olla vaat et vaba, kes mida aretab), all mingi laialt levinud ja mõistlikus hinnas IRS, mida siis kindlate race-komponentidega kurvisõiduks arstida ja kogu ooper. 0 elektroonikat ehk karpa ja tavaline elektriline bensupump. Kõigil täpselt sama aerodünaamika, rehvid suured/laiad a'la Hoosier slikid 27.5X11.5R15 + vihmakad ja anna aga minna. Võistluskaal ~ 1000 kg.

Realistlikult tuleks sellise stardivalmis masina omahind ~200-250K, kus sees on juba ka turvavarustus, mis maksab vaat et 1/3. Kui tänases seisus võtta, siis 2,5M, et ehitada kasvõi rendiks 10 masinat, on realistlik. 10 aastat tagasi, kui me seda esimest korda tõsisemalt arutasime, oli see number umbes sama aga siis rahaliselt utoopia. See on minu visioon rinkaautost, millega mina tahaks sõita: sirgel nii põrgulikult kiire, et juht lihtsalt peab iga kurvi ees pidurdama. Kuna nii mõnigi rinka eestvedaja teab põhjalikult, mida tähendab dragrace, siis mõnus masin peab suutma sõita 1/4 sirge peal 10.0@200-220 km/h aga pärast joont jõuliselt pidurdada ja mahapöörde teha 100+ km/h.
30.09.2010 at 13:54
Kaido
"Merevaigust Volga" järelkaja
Just. Tegelikult pidasin silmas seda, et pealtvaatajatele pakutava meelelahutuse (mis on kõige tähtsam) kõrval oleks see ka sõitjale huvitavam. Ma ei taha teie klassi maha teha, kuid kättesaadavusest ja odavusest hoolimata jääb Super 1600 juba täna BMW-le alla ja usun, et selles on süüdi ka vähene atraktiivsus - nii pealtvaataja kui ka võistleja poolelt. Ma pole võidusõitja ega ka saa selleks (ilmselt mitte lähiajal), kuid kas võimas V8-ga liikur poleks huvitavam kui Elise - kui viimane rohkem meeldib, siis võiks ju vormelisse ümber kolida? Fantaseerime edasi - Tartus ootab turgu & valmimist Ford GT 40 baasil ehitatav replica. Kui selle kandmikku täiustada, ehitada see veidi suurem koos vastava katmikuga, valida tulevikku suunatult valmis kasutatavad mootorid, käigukastid ja sillad koos vedrustusega? Seniks kuni sari veel kokku ei tule, saab ka GTed sõita. Viimane mõte meeldib mulle juba seepärast, et aitaks käima lükata kodumaist tööstust. Lisaks GT 40 replicale on valmimas ka vastava suunitlusega V8 Cobra - sellelegi annaks ilmselt tugevama kndmiku koos puuri ja kuudiga valmistada, kui reaalsed huvilised ukse taga.
30.09.2010 at 13:58
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
@Ply
Aga ole meheks ja ehita üks selline auto valmis. Arvestades kui kõvade kogemustega rinka mees sa oled siis kobid sellega Open klassi ja saadki võistelda. Kaua neid olekseid ja polekseid lugema peab?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
30.09.2010 at 14:05 1 edit. Last edited 30.09.2010 at 14:06 by uzzac
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : "Merevaigust Volga" järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.