register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : "Merevaigust Volga" järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi: Muide, meil on päris lihtsalt võimalus astuda 150-200k klassi hankides endale ühe x-teistkümnest Eestis olevast võistluskorras Vormel Balticust. Kiiruse ja hinna suhe pole ühelgi teisel liikuril parem.
Jaa-jaa, ma juba tean seda jube-kallis-pidada juttu :) Aga küsige Teedult, mis ta eelarve Balticuga sõites on olnud ;)

Kui ma eeleva juba ära mainisin, siis mis võiks siinse ringrajasuunitlusega seltskonna arvates ja jaoks olla see takistus, miks kõikide nende siluettide ja muude elukate asemel ei võiks rajasõiduhuvilised asuda võistlema hoopis just kõige õigema rajaautoga - vormeliga? Sisenemislävi on ju bemmiklassiga enam-vähem sama, aga hoogu on tohutult rohkem (10k€ maksva autoga Audruringil 53 sek).

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2010 at 00:20
rolantsik
"Merevaigust Volga" järelkaja
Isiklikult usun ,et mingi uue klassi järgi puudub absull puudus.Praegugi on olemas võimalus tuua rajale "ei tea mis räige püss" kuid kui palju on neid EE-tsoonist tulnud - ZERO(GAZ-24 peax ka ju sinna mahtuma)
Praegu Baltic GT(open) autode hulgas on ka vana ÄM 3 suur küsija,polegi vaja US änd ÄI maalt vanarauda kokku vedada :D;D


Faktidest:BMW sarja loomise ajal oli mul väga palju jutuajamisi kõik-võimalike võidusõitjatega.Kõik nad olid rahul sarja põhjaga,kuid rajale jõudis neid algul 4-5.
01.10.2010 at 00:31 1 edit. Last edited 01.10.2010 at 00:34 by rolantsik
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi: Bemmiklassi on võimalik ilma igasuguse muu juraga tegelemata siseneda kui laduda lauale min ca 100k, st see tähendab, et keegi on valemis kõik lüngad juba täitnud. Ja ma julgen väita, et võrreldavatel tingimustel odavamalt ei saa. Kui saab, siis hea meelega vaataks kuidas see käib.
Noh ma natuke julgeks vastu kobiseda sellele "kõik lüngad juba täitnud"-väitele, but maybe it's just me :)

Ma isiklikult selle 50k klassi pärast hetkel südant ei valutaks, Superkross näiteks on ju olemas, pigem on küsimus et mis saab sel juhul kui a'la aastaks 2012 on bemmicupis eelkvalifikatsioon et selgitada välja kvalifikatsiooni pääsejad ja mõnedel tuleb idee et kaua me seda 1:03 ikka nühime ning võiks ju järgmisele redelipulgale hüpata. Selle peale, mis see siis täpselt olema saab, võiks nii laias laastus täna või hiljemalt tunahomme mõtlema hakata. Sest "entry-level" klassil puudub mõte kui see on ühtlasi ainuke level :), esiots viilitakse nii peeneks et kõik täna toimivad ideed nagu võrdsus jms kaotavad sisulise mõtte.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.10.2010 at 01:08 2 edits. Last edited 01.10.2010 at 01:26 by Jesper
silver
"Merevaigust Volga" järelkaja
Madala otsa võistlusklass oleks hetkel superkrossi sari, sellele sarjale lihtsalt rohkem etappe korraldada seal saab igasuguse autoga sõita.
Kallima otsa sari on balti gt, kus saad võistelda 300k autoga.
Monosarjana on bmw 325 liigagi hästi käima läinud ja sama odavat või odavamat sarja pole võimalik sinna kõrvale luua.
Kallima sarjana võib lubada v8 ( m5, Audi v8, mustang, jaguar jne) sari kus töömaht on piiratud 5 liitriga ja miinimumkaal on 1100 kg rehv on standard ja iga võidu eest võitja autole 20 kg ballasti kuni 60kg.
Sarja teeb tavaliselt kalliks auto ettevalmistamine (ja pärastine müksu taastamine), puur, kustutussüsteem, pidurid, amort(võib auto hinna 2-3x tõsta) ja et selliseid ise tegijaid võibolla veel oleks, aga kellel enamasti pole kohta kus seda teha endale sobival ajal ja aega ka pole väga palju palgatöö kõrvalt. Seetõttu sellise auto rajaettevalmistus tuleb sisse osta ja see teeb auto hinna jälle poole kallimaks.
Sõitjatel nagu ka kõigil teistel inimestel teeb aegajalt isiklik elu ja ka maailma majandus väikseid korrektuure, "tänu" millele nad mitu aastat sõita ei saa. Tuleb oodata millal nad jälle jalad alla saavad ja sõitma hakkavad
PS 10k euroga saab hetkel umbes 20 m5 5.0 ja 400 hp
01.10.2010 at 08:08 1 edit. Last edited 01.10.2010 at 08:13 by silver
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Mu aurst on kõik suured kolakad autod väga imelikud asjad, mida võtta rinka pilli toorikuks. Pigem olgu pisem ja väiksema mootoriga, kuid sõidumõnu on kindlasti parem. Näiteks 1. seeria bemmidega sõidekase nii 130 sarja kui ka 120d sarja. Diisel oleks eriti popp, ehk saab roheliste erakonna toetama :) Esiveduste masinatega monosari ei ole vb nii ahvatlev kui tagavedune. Veel toodekase ju Tartus ka ESTfielde, mille ühed õnnelikud omanikud oleme ka meie ja omast kogemusest võin väita, et isegi standard 06 mootoriga on tegu väga reipa aparaadiga. Kui sellele puur külge aretada saaks ka väga väleda ja eheda ringraja masina. Nende kodulehel on kõige prostam kit 2300€. Pigem sinna leida mingi hea mootor-kast-sild ja ongi äge masin valmis. Näiteks Opeli 2.0L 110kw või mõni japs. Kastina saaks vaheplaadiga kasutada Fordi T9 nagu meie Ladal ja sillana Volvo oma. Sildasid peaks leidma mõistliku raha eest ja kaste võib romulast 1000.- tuuris leida lademes. Meie ESTfiled kasutab Lada esimesi pidureid ja nendest on küll ja veel. Saab isegi Ferodo DS2500 klotsi. Antud masin oleks tore vaheldus päris open wheel tüüpi pillile ja kereautole. Kui neid saada joonele 20 tükki siis kindlasti oleks tehasega saavutatav ka hinnas kokkulepe ja kohapealne tugi varuosade näol(õõtsad, poritiivad, ninaosad jne.)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.10.2010 at 11:19 1 edit. Last edited 01.10.2010 at 11:21 by uzzac
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Aga ikkagi, miks mitte vormel?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2010 at 12:30
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi: Aga ikkagi, miks mitte vormel?

Mina ise näiteks vormeliga võidu sõita ei tahaks. Ju on munad liiga pisikesed. Kindlasti saab määravaks ka varuosade hind. Hewlandi kastide hooldamine ei ole kõige odavam lõbu ja mootor peab ka vormelil ikka küllalt viimase piiri peal olema. Nagu näha Teedu näol on võimalik vormelit üksi jooksutada, aga iseasi kui edukalt. Kindlasti on vormelisse istumine inimesele otse tänavalt natuke ränk mõte.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.10.2010 at 12:52
Lembit
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi: Just-just, oma garaaz ei maksa midagi, oma tööriistad ei maksa midagi, oma töö ei maksa midagi, mingi mootor on mul olemas (=ei maksa midagi), kere saan sõbralt (=ei maksa midagi), veljed võtan võistluste ajaks tänavasõiduautolt (=ei maksa midagi) jne :D

Tegelikult ei oleks selle 50k klassi hinnatase mitte 50k, vaid 50k+ x ühikut tööd + y ühikut materiaalset ressurssi + z ühikut know-how'd. Kui tahad seda sisenemisläve muuta teiste jutuks olnud klassidega võrreldavaks ei saa mitterahaliste osade väärtused olla nullid. Bemmiklassi on võimalik ilma igasuguse muu juraga tegelemata siseneda kui laduda lauale min ca 100k, st see tähendab, et keegi on valemis kõik lüngad juba täitnud. Ja ma julgen väita, et võrreldavatel tingimustel odavamalt ei saa. Kui saab, siis hea meelega vaataks kuidas see käib.
Selle mõttetu demagoogitsemise lõpetamiseks:

Pakun sulle kihlveo, et ehitan kevadeks avalikult dokumenteeritult ja korratavalt, ringrajale sobivatele turvatingimustele vastava võidusõiduauto, mis on võimeline praegust Pärnu ringi sõitma kiirusega alla 1.08 (või siis mingit muud ringrada võrreldava kiirusega, kuna kevadel ei pruugi enam vist praegust rada samas konfis olla.) ja seda kõike alla 50 000.00 EEK või siis ekvivalentse summa EUR eest. Ei kasuta selle auto ehitamise juures mingeid sõbralt saadud asju, mis on turuhinnast erinevad ja mingeid ulmelisi tööriistu, mis ei oleks kõigile soovijatele mõistlikult kättesaadavad.

Kui saan hakkama, on auto minu ja sina maksad kõik kulud. Kui ei saa hakkama on auto sinu ja mina maksan kõik kulud.
01.10.2010 at 13:59
kivialune
"Merevaigust Volga" järelkaja
Ma ei tea kas mu mõttekäigus on viga sees. Hiina ärimees vaatab mitu televisiooni erakanalit on meil ja suure tõenosusega ei saa aru, kuidas on see võimalik.
Eestis makstakse kõik rinkas enda taskust kinni ja inimesed väsivad ära ning taanduvad, sest lihtsalt rahakott ei pea vastu. Võib palju mõelda kuidas teha odavamalt, aga sellel on piir ja edasi on võimalik minna ainult nii et ka kuskilt mujalt tuleb kapitali.
Näitkes monster v8, toruraam, siluettkere+ pisut kehva juhitavust: sellel on värvi sees, et ka keskmine eestlane võiks võtta enesemõistevalt, et selle kinopileti loovutada ja nii mitmeid võistlusi järjest.
01.10.2010 at 14:31 1 edit. Last edited 01.10.2010 at 14:32 by kivialune
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
serõi: Aga ikkagi, miks mitte vormel?
Aboluutselt päri Sinuga! Viimane kord, kui sai sellega sõidetud, oli küll nüüdseks juba jube ammu, pakkus Meelis 26-9't müüa 70K eek eest. Tol korral oli siinsegi saidi kasutajaid mitmeid tunnistajateks. Amper tegi ju sedasorti toredaid üritusi. Täna viskas ette Toomas Lambini müüdava Ralt'i 10K öirode eest, mis on siis täna u. samaväärne summa ostujõult.

"Unustada" võiks ju ka hewlandi kastid jms, a'la Audi 80 pada koos kastiga (mis on sapiku omast tuhat korda tugevam), 450-500 kilo kaalu ja tuld. Estonia 21 on ju eriliselt lihtne ja labane kiiresõiduriist oma ehituselt aga kus annab adrekat isegi siis, kui on "offrõud" veermikuseades deforsitud pajaga! 25 oli juba hoopis karm tegelane...
Pisut moodsamat ja ohutumat kui 21, ei tohiks olla üldse raske jälle ehitada. Lisaks sain aru, et ka kulud on vormelil suht olematud (kui just ise ei lammuta): viimane Estonial Eesti Meistriks tulnud Jaak Pipar sõitis hooaja 1 komplekti võistlusrehviga. Lisaks siis kvali ja treeningrehvid, mis olid "vanad juustud". Ja mitte väheoluline püole ka vormeli olematust kaalust tingitud transportimise odavus: veeretad suvalise ülimadala piduriteta paadihaagise peale ja vead B-katiga sõiduauto sabas.
01.10.2010 at 15:57
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
PlyVal64: Ja mitte väheoluline püole ka vormeli olematust kaalust tingitud transportimise odavus: veeretad suvalise ülimadala piduriteta paadihaagise peale ja vead B-katiga sõiduauto sabas.


Sama kehtib ka ESTfieldi kohta. Lada tehnikaga tänavalegaalne auto kaalub täislastis nõks üle 600kg. Eelpool mainisin Volvo tagasilda (suur raske kolakas) ESTfieldile, aga on tehtud ka sõltumata vedrustusega neid. Ka halb pluss ei ole see, et ESTfieldi saab ehitada tänavalegaalse, mis tõstab masina väärtust veelgi, sest kasutada saab rohkem kui 5-6 korda aastas.

Pole hirmkalleid tükke ega aastakümneid kuuri all mädanenud toruraami...

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.10.2010 at 16:07
-fred-
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
uzzac:
quote:
PlyVal64: Ja mitte väheoluline püole ka vormeli olematust kaalust tingitud transportimise odavus: veeretad suvalise ülimadala piduriteta paadihaagise peale ja vead B-katiga sõiduauto sabas.


Sama kehtib ka ESTfieldi kohta. Lada tehnikaga tänavalegaalne auto kaalub täislastis nõks üle 600kg. Eelpool mainisin Volvo tagasilda (suur raske kolakas) ESTfieldile, aga on tehtud ka sõltumata vedrustusega neid. Ka halb pluss ei ole see, et ESTfieldi saab ehitada tänavalegaalse, mis tõstab masina väärtust veelgi, sest kasutada saab rohkem kui 5-6 korda aastas.

Pole hirmkalleid tükke ega aastakümneid kuuri all mädanenud toruraami...
Minu Volvo silla ja 2 liitrise mootoriga tänavalegaalse isendi mass jääb alla 550kg.
01.10.2010 at 16:12
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Veel parem. Pakun et slikiga saab pärnus alla minuti sellise aparaadiga väga ilusti sõita.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.10.2010 at 16:13
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
Estfield ongi ju põhimõtteliselt vanakooli eesmootoriga boliit-vormel. Estonia 21 juba kaasaegsem keskmootoriga aerodünaamiline vormel. Ehitusmaksumus enam-vähem sarnane aga siiski peaks keskmootori ja tiibadega isend veel kiirem olema. Ma usun, et võidu sõitmiseks on aerodünaamiline riistapuu ikkagi põnevam, saad rohkem seadistada ja see tunne, kui tiivad tööle hakkavad, on ka jube mõnus :D See siis 25 põhjalt, see võis muidugi vaid "tunduda".
Kuid jah, Teppani bisnissi unustasime üldse ära.

Edit: siit ka mõte näiteks Serõile. Päris aus oleks Eesti autospordielu tugevalt elavdanud BMW-Cupi sõitjaid premeerida mingi vormelisõidu-laupäevakuga vms. Peaks olema usaldusväärsed sõitjad, omal varustused olemas ja vaid mõned on saanud vormelit proovida. Äkki mõni kestvam Estonia või muu (seesama Ralt) masin kohale ja las kaader naudib? Päris aus oleks EALil pisut midagi tagasi anda... näiteks maisna väljaajamise näol. Kahjuks tulevad ju head mõtted liiga hilja, homme lubab ju ideaalset ilma. Aga pole veel lumi maas.
01.10.2010 at 16:26 2 edits. Last edited 01.10.2010 at 16:37 by PlyVal64
Garfield
  
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
uzzac: Veel parem. Pakun et slikiga saab pärnus alla minuti sellise aparaadiga väga ilusti sõita.
Minuteada sõitis juust-slikkidega Estfield (ca' 150HP 1600cc Lada mootor+Bollverki 5-k racing kast+Lada ketasblokiga tagasild) Audru ringrajal midagi 58 seki ringe, kuid mootor polnud sellel hetkel just kõige paremas häälestuses...
Estfieldi peamine häda on selles, et hobiautona (opentrack!) on ta väga hea, kuid võidusõituks on vaja seda eriti koledat turvapuuri.

____________________________
Focus RS
01.10.2010 at 16:33
Umbertto
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Garfield:
quote:
uzzac: ......Estfieldi peamine häda on selles, et hobiautona (opentrack!) on ta väga hea, kuid võidusõituks on vaja seda eriti koledat turvapuuri.
See on valus tõde, kuna see Estfieldi tagumine "turvakaar" on minu meelest tehtud mingist suht õhukeseseinalisest roostevabast sumpa torust.... Ise sõites sellele ei ole mõelnud, adrenaliin on need mõtted alla surunud, kuid kui rääkida tõelisest mees-mehe võidusõidust, siis on see kole turvapuur asendamatu.... Sõitsime mõned korrad paari aasta eest ja ei pööranud turvalisusele tähelepanu....
Estfieldide võidusõitu pärsib minu meelest ka autode väga erinevate mootoritega varustatus (1,2L R4 kuni 5,7L V8), ja ka asjaolu, et kahjuks enamus estfieldereid ei ole seni olnud ka väikese raha eest (superkrossi võistluse ajal) asjast huvitatud. Pigem on enamus omanikke soetanud auto disaini ja laupäevase turulkäigu pärast. Tegelesime sellega mõned aastad tagasi, osalejaid oli 2-5 / per võistlus ja lõpuks see asi nii vaibuski ;-(((( See ongi põhjus, miks ma BMW Cup´i valisin.
01.10.2010 at 19:19
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Seda minagi, seepärast on vaja puuri.



Pole seal nii koledat midagi. Fakt on see, et taolist racerit on odav pidada ja sellega on hea sõita. Edasihüpe ajaliselt Bemmi sarjast oleks Pärnus standard 1.6 või 2.0 umbes 150hj mootoriga 4 sekundit kindlasti. Iseasi paljud tänapäeva Bemmimehed oleks nõus taolisesse masinasse reaalselt istuma ja sellega võidu sõitma. Mina tean kuidas sellega võidu on kihutada ja Urmas samuti. Väga fun on. Ülevaade enda ümber toumivast on suurepärane, sest nähtavust häirivadi pulkasid ja piilareid praktiliselt ei ole.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
01.10.2010 at 20:34
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Estfield on ise tehtuna tõenäoliselt veidi odavamgi kui bemm, olenevalt tehnikast. Ma ei tea, kas ma isiklikult sooviks sellisega mees mehe vastu sõita, olgu pealegi puur sees aga ikkagi istud sa seal sisuliselt raami otsas kaksiratsi nelja tuule käes ja loodad et seekord mingi kivi või linnukesega teed veel ei ristu, aga noh miski pole võimatu :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
01.10.2010 at 20:48
hall
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Lembit: Pakun sulle kihlveo, et ehitan kevadeks avalikult dokumenteeritult ja korratavalt, ringrajale sobivatele turvatingimustele vastava võidusõiduauto, mis on võimeline praegust Pärnu ringi sõitma kiirusega alla 1.08

Selles pole kahtlustki, et 50k eest on võimalik ehitada aparaat, mis vastab mõne meie rinkaklassi minimaalsetele turvanõuetele ning millega saab sõita Pärnus alla 1.08. Valikuid on suisa palju: Golf 2 GTi, käredam Civic, vähemalt kaheliitrise mootoriga kolmene bemm vms (kõik need ostuhinnas max 20k) +elementaarne puur, kasutatud iste ja rihmad, kasutatud vormeli slikid ja tuld. Kui muidu ei saa (kuigi 1.08 on ikka parasjagu aeglane sõit ka), lõikad kõik mida edasi liikumiseks ilmtingimata vaja pole küljest ära, ei pane isegi uksi-luuke külge jne. Selle 50k ja 1.08 sisse mahutab põhimõtteliselt ka bemmiklassi jaoks legaalse, tõenäoliselt küll konkurentsivõimetu ja/või väga koleda bemmi ilmselt ära.

See, kas asi sellisel juhul ka 50k hinnatasemel võidusõidusarjaks suudaks kujuneda on hoopis midagi muud ja vot seda ma võimalikuks ei pea. Lisaks kõigele muule läheb kuskilt veel ka piir, millest allapoole nii kiiruse kui esteetilisuse poolest minnes pole toimuvat enam viisakas ringrajasõiduks nimetada :D

Õigus on mu meelest neil, kes on siin teemaski öelnud, et odavamast klassist praegusel juhul küll vist puudu pole - Superkross on väga hea võimalus juba praegu sellisel tasemel võistlemiseks. Ja väga hea, et see võimalus on olemas. Loodetavasti jätkub sarja eestvedajail hoolimata rasketest aegadest jaksu seda asja ikka vedada.

Mis aga konkreetsesse teemaarendusse seoses mõne võistlusklassi arenemisega puutub, siis mul on küll päris huvitavaid mõtteid sellega seoses tekkinud ;) Eks näis, mis tulevik toob.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
01.10.2010 at 22:47 1 edit. Last edited 01.10.2010 at 22:48 by hall
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
Jesper: Estfield on ise tehtuna tõenäoliselt veidi odavamgi kui bemm, olenevalt tehnikast. Ma ei tea, kas ma isiklikult sooviks sellisega mees mehe vastu sõita, olgu pealegi puur sees aga ikkagi istud sa seal sisuliselt raami otsas kaksiratsi nelja tuule käes ja loodad et seekord mingi kivi või linnukesega teed veel ei ristu, aga noh miski pole võimatu :)
Jesper, Sa ju üldiselt vanatehnikamees, nii suure spiires. Sedasorti auto ju ongi absoluutne kiiresõiduklassika. Kinnised kered jõudsid pisut massilisemalt autosporti hilistel 30'tel (enne seda olid kinnised masinad vaid rallis, peamiselt Monte Carlos), suuremalt hakkasid levima peale suurt sõda aga lahtine masin katmata ratastega jäi ikkagi alles. Kinniste keredega rinkasõit sai suurima tõuke NASCARi tekkega 1948. Seega saab öelda, et kereautode rinkasõit on jämedalt 60 aastat vana nähe, estfieldi-laadsete riistadega kihutamine aga 116 aastat. Üks paremaid rinkasõidu ajaloost pildimaterjaliga lehekülgi, hirmus mahukas ja aeglane.

Üks ägedamaid näiteid aga historic-rinkasõidust tänasel päeval, isegi 21.sajandi varustuses peab kõvasti "mune" püksis olema. Vana hää Peugeot ja peakohal pole mitte puur vaid kuum sumpa :lol Kuid ühiseid jooni on sellisel "asjal" palju rohkem Estfieldi ja vormeliga, kui kereautodega.
04.10.2010 at 13:27
Jesper
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
Jah noh, mis viga raja kõrvalt mätta otsast seda kommenteerida kuidas teised sõitma peaks ja mida püksis omama peaks.

Juhi kaitstuse võrdlus:
http://underwood-racing.com/images/Locost_Verona_3.jpg
vs
http://www.formula1.com/photos/597x478/manual/raikkonen2000.jpg või http://timdk.typepad.com/photos/uncategorized/racingfestival_071006_531border.jpg

Anoh minu eelistused pole muidugi antud teemas üldse mingi näitaja, las pigem võtavad sõna need kes täna ei sõida, aga on mingitel reaalselt teostatavatel tingimustel (st "sõidaks kui keegi plönni annaks" ei lähe arvesse) nõus starti tulema.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.10.2010 at 13:54 1 edit. Last edited 04.10.2010 at 14:02 by Jesper
uzzac
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
ESTfield tüüpi masinatel on juhi käed rihmadega seotud rihmade külge, et kägara puhul ei tolgendaks jäsemed puuri parameetritest väljapoole.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
04.10.2010 at 13:57
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
Jesper, kõik ei saa sõita, keegi peab ka mõtlema... tulevikule, et oleks sõidumeestel kus sõita. See on aga Eesti häda, et mälu on haugi oma, soovid aga loll-ivani ahjupealsed. Ette mõelda rohkem kui 1 aasta väga ei suudeta. Nõukaaja jätame üldse välja, rääkida saab uue vabariigi aegsest Eesti autospordist. On erinevatel autospordialadel olnud mitmeid hästi toiminud monotüüpseid rahva-klasse: Golf, Yaris, MosseLiiga, Sapikud noortele, nüüd BMW-cup. EstFieldide asi ei läinud käima ja vormeleid ei saa rahvaklassiks kuidagi nimetada, kuigi oli suhteliselt odav. Ühelgi puhul pole olnud strateegiat tulevikuks, et "mis saab edasi, kui huvi raugeb". Ja see huvi raugeb igal juhul. 5-6 hooaega on asi põnev, toimub areng ja siis tuleb kiire kukkumine, sest esiotsa tegijate jaoks on see klass ennast ammu ammendanud. Siis veel aasta/kaks saavad võidurõõmu maitsta endised keskmikud vaheldumisi gastrolleerijatega ja ongi asi läbi. Mis peale seda tuleb? Ja vaat see on nüüd küll asi, millest ma tean absoluutsest enamusest palju-palju rohkem: mõelda tuleb 3-5 aastat ETTE! Täiesti eraldada tuleb hetkesituatsioon ja tulevik.

Näiteks on sama küsimus kerkinud üles off-roaderitel ja õigustatult. 1998, kui me esimese offrõud võistluse korraldasime, tundus ju 2010 jube kaugel. Kuid see oli meil siis ammu selge, et maastikusõit muutub kiiresti üliprofiks ja kalliks alaks. Õnneks oli olemas paraleelseltskond, kes asja kohe üle võtsid ja edasi arendasid. Aastaks 2000 oli juba valmis ehitatud selline ülivõimekate spetsiaalide plejaad, et suisa õudne kohe :D Siis oli selge, et baja-tüüpi kihutamine ei paelu ja Dakari-materjali eestlaste hulgas pole, tahetakse katuseni (Venemaa) mutta ronida. Edasi ajasid asju mudamehed ise. Ja tänaseks näitab mudasõit tugevat langustrendi, see sõltub muidugi ka poliitikast. Samas toodetakse muudkui uusi ja uusi nn."maastiku"autosid juurde.

Samasugused langustrendid on olnud kõigil hobialadel, dragis, rahvarallides/sprintidel, igatsugu krossisarjad etc. Ainus suhteliselt stabiilselt toimiv on sportralli aga see on alati olnud ülimalt rahvusvaheline ja erinevatel maadel väga sarnaste tehniliste lahenduste ja reeglitega. Ise ootan huviga, et 5 aastat tagasi välja öeldud eesmärgi poole astutav konkreetne samm 10.Talverallil peletab osa kaadrist eemale või on tung veel suurem. Vaatab, kas pikalt ette öeldud ja hoiatatud sportklass toimib või mitte. Kui toimib, on üks variante juba selgelt spordi-autodega ka ringrajale tulla. Kas just 2011 aga miks mitte 2012 (kui tehnika ja turva on korras) mingis kestvussõidu vormis täiesti omaette klassis. Asi, msi jäeti Mossede puhul tegemata, kui startides oli vähemalt kümmekond puuri ja traksidega autot, enamus jäigas/madalas asfaldiseades. Kuna korvtool oli keelatud, siis need "ootasid" meestel garaažides vaid luba autosse saada...
Kuigi ma täna tegelen puhtalt vaid juubeliürituse korraldamisega, siis kaudselt mistahes reeglit, punkti, lisakatset jne mõeldes/tehes astun sammu eesmärgi poole. Ma tean, mida ma näha tahan aastal 2015.
04.10.2010 at 15:49
BlueStang
 
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
PlyVal64: Ma tean, mida ma näha tahan aastal 2015.

Mis see siis on, kui saladus pole - American Iron teema ei läinud siin mõni aasta tagasi peale, kas siis ikkagi koorikkerega toruraamil v8 või miskit muud?
04.10.2010 at 18:24
PlyVal64
"Merevaigust Volga" järelkaja
quote:
BlueStang:
quote:
PlyVal64: Ma tean, mida ma näha tahan aastal 2015.

Mis see siis on, kui saladus pole - American Iron teema ei läinud siin mõni aasta tagasi peale, kas siis ikkagi koorikkerega toruraamil v8 või miskit muud?
Ma tean, kuhu ma tahaks vanatehnikaga jõuda: ~20 lisandunud korralikku vanatehnikaralli autot. S.t. FIA passid jms jutud. Täna on neid autosid Eestis 2 või 3, kui mõni poolsalaja kusagil ei ole. Mättik ja Hermanson. Ja siis veel kümmekond sellis pool-kõva elik pool-legaalset kohaliku taseme korralikumat vana gonkamasinat. Ning toimub vähemalt üks rahvusvaheline võistlus, kas siis sportralli aga pigem regulaarsussõit. Eesti teed ja vanad autod ei kannata meie ropprallisid välja. Vanakestele sobib jää ja asfalt või siis kruus regulaarsusena.

Mis aga rinkat puudutab, siis karta on, et tahes-tahtmata jõutakse oluliselt parema hobujõu/kaalu suhte juurde. Pigem arvan, et midagi turbolaadset sest see tehnika on muutunud üha kättesaadavamaks. Lisaks osatakse neid peaaegu kõigele vähese raha eest külge pookida. Muuseas, alternatiiv võiks olla tänase cupi-tehnika ülelaadimine ja mõningane kaalukadu, kui see on realistlikult võimalik. Tegelikult on ju BMW igati õige ja ilus valik. Kuid 10 aasta perspektiivis peaks olema lisaks Audru raja olulisele uuendamisele ka täiesti uus 21.sajandi tehnika põhine autoklass.
04.10.2010 at 21:29
opentrack.tqhq.ee foorum : Kiiresti sõitmine : "Merevaigust Volga" järelkaja   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.