register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
matrix
BMW E36 - Jesper
Taga tiivaga on asi suht hull , viimases ülevaatuses kästi mul subaru originaal tiib ka maha kruvida. Kuna teh passis ei ole selle kohta märget, et see seal võiks olla.
Kulus ikka mitmed kümned minutid, et selgitada et tegemis on originaal tootega ja see kuulub sinna juba tehase poolt.
Aga nn rullnokka tiivad on totaalselt keelatud , kui just ei saa ARK -st passi mingit märget, et see auto kohustuslik osa on.
Soe soovitus võta rajale sõites tiib ära , sest JUPO vennad on suht must- valge maailma pildiga:)
03.09.2009 at 13:42
matukas
  
BMW E36 - Jesper
quote:
matrix:...Soe soovitus võta rajale sõites tiib ära , sest JUPO vennad on suht must- valge maailma pildiga:)
Ei maksa neid kõiki ka sama mütsi alla lükata. Pole ühtegi ametialaselt kohanud, kui nüüd mingid puhumised välja arvata. Kui need üldse JUPO-d on.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
03.09.2009 at 13:54
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Rahu rahu nüüd, nagu ma ütlesin siis ma üldiselt hoian rajale sõites kõrvad lontis ja saba sorgus, lihtsalt see kord oli mega kiire ja kuna ta seal juba oli siis ei hakanud maha katkuma. Paberid on korras nagu Lembit ütles, aga noh ma olen seisukohal et need tehnilise kaardiga kaasas käivad lõdvendused ja eriti nende interpretatsioon ringrajaauto kontekstis on niigi vägagi suur vastutulek autosportlastele, seega pole põhjust hakata omalt poolt pilli lõhki viilima.

Teravad servad kaotame ka mingi hetk ära natuke teistel põhjustel kui auto otsa roninud jalakäija ohutus, lihtsalt see võtab veel veidike aega ja uurimist paari Eestis vähelevinud materjali saadavuse osas.



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.09.2009 at 14:20
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Sai käidud Fordiklubi rajapäeval, lootuses vedrustuse ja aero viimaseid finetuninguid praktikas testida:

Plusspool: kiirest oleks peaaegu sisekurvi välja sõitnud, pole harjunud sellise imeasjaga et esiotsal mingit pidamist on
Miinuspool: kuskilt mootori tagaotsast tuleb kolinal õli; piloot, peainsener ning sponsor on palavikuga siruli maas

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.09.2009 at 12:51
Lembit
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: Plusspool: kiirest oleks peaaegu sisekurvi välja sõitnud, pole harjunud sellise imeasjaga et esiotsal mingit pidamist on
Nüüd tuleb siis tagaotsas tiiba peale keerata senikaua, kui jälle alajuhitav on :)

14.09.2009 at 12:54
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Mhmh. Kuna garaaži põrand ei ole päris sirge ja ma olen loomult konservatiivne, siis sinna jäi väike varu, samas seda peaks katseliselt kontrollima mis nurga all reaalselt auto küljes tiib stallib. Võib-olla ta väänab läbi selle kirvetööna kokku klopsitud toestiku pagasiruumi katet paar kraadi näiteks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.09.2009 at 13:05
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Tundub et isand Nilson on ära teeninud mõne suuremat sorti hea asja, nimelt selgus et plokikaane tagaosas on mingi mulle arusaamatu funktsiooniga polt, mis kaant lihvides mingil põhjusel lahti keeratakse ning mille ots on õlikanalis - tegin potitäie Coldrexi, lendasin garaaži, keerasin sinna pool pööret peale ja vähemalt kohapeal käiates ei tulnud enam tilkagi. See muidugi ei pruugi olla lõplik õnn, sest pühapäeval välja sõites polnud kohapeal ka probleemi ja tossupilv tekkis maanteel, samas raja ääres tuli õli kolinal nii seistes kui sõites.

Eks kui õnnestub nüüd järelejäänud aja jooksul ülejäänud miinuspunktid ka plussideks või vähemalt täppideks väänata, siis testime veel. Kui ikka seal viga oli, siis OT-le vast jõuab ikka :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.09.2009 at 12:36 1 edit. Last edited 16.09.2009 at 12:37 by Jesper
puzup
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:...keerasin sinna pool pööret peale...


Kas Sa uue survetihendi ka sinna paigaldasid ?
29.09.2009 at 19:04
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ei, kui mootor kapoti all on siis minu kämmal sinna vahele midagi täpsemat näppima ei mahu, lehtvõtme sai hädaga peale libistada. Anoh hooaeg läbi, eks tõmbame paar-kolm korda mootori maha ja peale, asi hakkab juba käppa saama :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.09.2009 at 19:58
puzup
BMW E36 - Jesper
Noh...kas Sa nüüd oled selle survetihendi ära vahetanud :P
19.11.2009 at 17:15
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ei, ainuke tegevus on olnud auto pealt tolmu pühkimine.

Põhimõtteliselt kui nüüd natuke aega on seedimiseks olnud ja üleüldisest olukorrast üritada mingit kokkuvõtet teha, siis tuleb tunnistada, et faktidele otsa vaadates ei ole see lugu siin just väga ilusas seisus: 9-st võistlusstardist 4 katkestamist ja lisaks hunnik mittestartimisi paneb tahes-tahtmata mõtlema et midagi on selles viisis kuidas ma seda asja ajan ikka väga sügavalt valesti. Enamasti laguneb kaardimaja umbes ühe ja sama mustri järgi: sponsor-finantseerija jõuab oma osaga valmis viimasel hetkel, pärast mida peab mehaanik-peainsener nahast välja pugema ja väga piiratud aja jooksul imet tegema, pärast mida peab omakorda piloot kastanid tulest välja tooma ja kiiruga kokku pandud auto otsas kõik mängu panema, et üldse mingit tulemust kirja saada - sedasi jätkata enam ei tahaks. Samas ma ei ole suutnud välja mõelda ka mis see põhimõtteline alternatiiv oleks, kui ma ehitaks lihtsalt hobiautot ja armastaks nõrkemiseni 325 bemmi kui sellist, siis võiks lihtsalt võtta aega ja muudkui ehitada-ehitada-ehitada kuni hea saab ja muretult kruisida, aga ma ju omaarust ehitan võidusõidutiimi, mille eesmärk on toimida just meistrivõistluste kontekstis, mingi võistlusklassi reeglite piires, kasutades selleks sobivaid vahendeid võimalikult efektiivselt. Ma võin siiamaani rind punnis väita et ma ei ole ühtegi viga kaks korda teinud, aga piisab juba nendest ühekordsetest... Oleks vaja uut kvaliteeti kõigis operatsioonides, et saavutada uus kvaliteet tulemustes, muidu on see kõik lihtsalt üks mõttetu hasartmäng kõhu arvelt.

Selle eesmärgini on veel päris pikk tee, aga noh vähemalt on teadvustatud et elevant on elutoas, eks aeg näitab kas ja kuidas seda õnnestub lahendada. Kui ei õnnestu - noh, mul on ju teine auto ka, millega pole siiani kordagi raja äärde jäänud :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.11.2009 at 18:14 1 edit. Last edited 19.11.2009 at 18:16 by Jesper
hall
 
BMW E36 - Jesper
Väga tõhusalt võib probleemi ravida see kui "teen asjad pigem hiljem"-süsteem asendada "teen asjad pigem varem"-süsteemiga. Ehk siis praegu peaks töö juba käima ja eesmärgiks peaks olema stardivalmidus nt veebruari alguseks :)

Tean, tean, et lihtne see pole ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.11.2009 at 18:54
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Noh, kevadel me ju olime stardis nagu viis kopikat, kusjuures veel testisime ka enne jne, ma arvan et konkreetselt selles osas probleeme pole et talvega ei jõua asju valmis. Polnud ka otseselt meie süü, et eelmisel aastal suveräänse võidu toonud ringiaegadest sel aastal parajasti viimase koha jaoks piisas :) Muidu oleks enne hooaega ehk rohkem testinud-tuuninud.

Tegelt see eelmine post sai võibolla natuke tumedas võtmes, tegelikult on meel ikka positiivne, stiilis "küll me selle välja mõtleme". Lihtsalt mina ei usu õnne või saatusesse enne kui mulle seda looma käega katsuda antakse, kõik muu on tarkus ja nupukus asjade korraldamisel - kuidagi suudavad tipptiimid ju oma miljoniliste eelarvete ja sajapealiste meeskondadega teha väga kergesti lagunevaid etteasteid (vt Peugeot LMP 2008, Subaru WRC 2006 jms), seega küsimus pole ilmselt ressurssides (aeg, raha, manpower) kui sellises.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.11.2009 at 19:31 1 edit. Last edited 19.11.2009 at 19:32 by Jesper
BlueStang
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: sponsor-finantseerija jõuab oma osaga valmis viimasel hetkel, pärast mida peab mehaanik-peainsener nahast välja pugema ja väga piiratud aja jooksul imet tegema, pärast mida peab omakorda piloot kastanid tulest välja tooma ja kiiruga kokku pandud auto otsas kõik mängu panema, et üldse mingit tulemust kirja saada

Sul vist see asi ka lisaks, et kõik need 2-3 tegelast on ühes isikus - nii on vist sellisel tasemel, nagu seda 325Cup nüüd on, seda asja päris raske lükata jah.
19.11.2009 at 20:52 1 edit. Last edited 19.11.2009 at 20:53 by BlueStang
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Noh, ma ei tea, töökäsi ei ole minuarust liiga vähe vaid parasjagu (lisaks minule on tegelikult 2 sõpra ka enamasti mehaanikutena abiks) - lihtsalt planeerimine lonkab. Näide elust: enne 4h race'i oli plaanis vahetada tagasilla reguleerimispoldid, et camberit kruttida, normaaloludes mingi 5 minuti töö, aga meil läks mingi 5-6 tundi kuna vanad olid nii kinni roostetanud et tulid ära 3 tükina. Nüüd kui ma oleks asja natuke läbi mõelnud, siis ma oleks teinud selle esimese asjana kõigist selles faasis plaanitud töödest, kuna määramatus on suur, mingi nädal aega enne võistlust poleks see 5 tundi siia sinna suurt midagi muutnud. Aga vähem kui 48 tundi enne sõitude algust oli see päris paras pauk. Selline veidi läbimõeldum tegevus oleks palju tarbetut rabelemist ära hoidnud, tarbetu rabelemine tõi kaasa vead kokkupanekul, mis tõid kaasa rikked. Ja noh tõenäoliselt oleks viletsa camberi, aga kinni keeratud toe-ini poltidega kiiremini sõita saanud, ja raudpauk kindlalt oleks viletsa camberi ja kinnise jahutusvee voolikuga kiiremini sõita saanud ja äkki oleks isegi plokikaane tihend alles jäänud :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.11.2009 at 23:29 1 edit. Last edited 19.11.2009 at 23:37 by Jesper
matukas
  
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:...Selline veidi läbimõeldum tegevus oleks palju tarbetut rabelemist ära hoidnud, tarbetu rabelemine tõi kaasa vead kokkupanekul, mis tõid kaasa rikked.
Team Schrick Reloaded :)


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.11.2009 at 23:31
hall
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: Noh, ma ei tea, töökäsi ei ole minuarust liiga vähe vaid parasjagu (lisaks minule on tegelikult 2 sõpra ka enamasti mehaanikutena abiks) - lihtsalt planeerimine lonkab. Näide elust: enne 4h race'i oli plaanis vahetada tagasilla reguleerimispoldid, et camberit kruttida, normaaloludes mingi 5 minuti töö, aga meil läks mingi 5-6 tundi kuna vanad olid nii kinni roostetanud et tulid ära 3 tükina. Nüüd kui ma oleks asja natuke läbi mõelnud, siis ma oleks teinud selle esimese asjana kõigist selles faasis plaanitud töödest, kuna määramatus on suur, mingi nädal aega enne võistlust poleks see 5 tundi siia sinna suurt midagi muutnud. Aga vähem kui 48 tundi enne sõitude algust oli see päris paras pauk. Selline veidi läbimõeldum tegevus oleks palju tarbetut rabelemist ära hoidnud, tarbetu rabelemine tõi kaasa vead kokkupanekul, mis tõid kaasa rikked. Ja noh tõenäoliselt oleks viletsa camberi, aga kinni keeratud toe-ini poltidega kiiremini sõita saanud, ja raudpauk kindlalt oleks viletsa camberi ja kinnise jahutusvee voolikuga kiiremini sõita saanud ja äkki oleks isegi plokikaane tihend alles jäänud :)

Just sellistele probleemidele ja nende ennetamisele mu eelmine postitus viitaski ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.11.2009 at 23:46
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Noh, sa sõnastasid selle nii et justkui oleks probleem lihtsalt tüüpi "tänasida toimetusi ära viska homse varna", ma tagasi vaadates ei näe küll eriti kohti kus oleks saanud ajaliselt rohkem ära teha, aga lihtsalt ajakasutus on vilets, sai tehtud valesid asju, vales järjekorras ja põhiasjad kohati unarusse jäetud. OK, osa aega läks tiiva, bussi jms kõrvalprojektide peale, aga noh see oli enamasti selline aeg kus muu töö seisis finantseerimise, mingite juppide ootamise või lihtalt selle taga, et tundus nagu miski ei vajagi tegemist.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
19.11.2009 at 23:58 2 edits. Last edited 20.11.2009 at 00:01 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Auto veeres eile esimesed meetrid omal jõul ilma õliloike tekitamata, julgen lõpuks siia ka postituse teha :)

Eelmised postitused kirjeldasid seda, kuidas kõik on valesti, nüüd on tehtud plaan kuidas teha asju õigemini. Esiteks lõime käed Allaniga et moodustada kaheautotiim, on täiesti selge et ressursse kombineerides ning töid jaotades on võimalik palju rohkem ära teha kui üksi punnides. Teiseks käib tõsine töö et lõpuks lahendada transpordiprobleemid, eesmärgiks sai pandud et kui praegune ülevaatus lõppeb, siis see auto enam tänavale ei tule. Kolmandaks on paika pandud konkreetne ettevalmistusprogramm esimeseks võistluseks, treeninglaagrisse ma küll perekondlikel põhjustel ei jõua, aga aprilli jooksul tuleb... noh ütleme et eelmise aastaga võrreldes oluliselt rohkem rajakilomeetreid. Kui aega üle jääb, siis tuunime nats autot kah, aga ma söön oma kiivrialuse suka ära kui see masin ei sõida ilma igasuguse lisatuuninguta Riias kiiremini kui eelmine aasta, seaded on aasta aja tagusega võrreldes öö ja päev.

Ajaga kaasas käimiseks tegin tiimile sellise kodulehe: http://www.facebook.com/pages/Vineda-Racing/114173718596591 , eks vaatab kuidas see välja kukub, igatahes seal saab olema tihedamalt igasugu uudiseid, teateid ja suure resoga pilte õlistest mutritest kui siin teemas seni, sest oma lehele julgeb panna selliseid asju ka millega foorumit on häbi risustada :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.04.2010 at 13:08
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Kokkuvõte Riia võistlusest, sorry et nii pikk jutt iseenesest mitte eriti huvitavast võistlusest, aga kuna selline kokkuvõte on juba nagu traditsiooniks saanud...

Ettevalmistus sujus üldjoontes hästi ja mingit suuremat viimase hetke tormamist ei toimunud, viimasel nädalal sai tegeldud igasugu tehniliselt vähekriitiliste asjadega nagu näiteks sellise garaaži sissesõidutee ehitus, mis ei ähvardaks iga kord väljalaset neljaks rebida ning keretööd mis võimaldaks Autokliiniku logosid enam vähem nii peale kleepida et ettevõtte omanik ei peaks häbi pärast paberkott peas ringi käima. Viilisin treiali tehtud toorikutest ka jäigad mootoripadjad välja, õnnestusid kenasti. Ainuke tagasilöök oli see, et planeeritud testipäev läks ühe lähedase inimese võrdlemisi esoteerilisel moel hätta sattumise tõttu vett vedama, aga retrospektiivis ei ole sellel enam suuremat tähtsust.

Transpordiprobleemi lahendus lükkus meist mitteolenevatel põhjustel veidi edasi, seega hüppasime sanga ja sõitsime laupäeva hommikul naksti kohale. Pelgasin natuke seda, kuidas jäikade mootoripatjadega vibratsioon mind kabiinis moosiks raputab, aga tegelikult seal suurt vahet pole, on küll aru saada et midagi toimub aga ega see kohale sõitmine ka kuskilt otsast mõistlik tegevus pole, seega julgen seda modi küll kahel käel kõigile soovitada. Võtsime kohad sisse, kruvisin tiiva ja splitteri eelmise aasta seadetega külge ja läksime vabatrenni tegema.

Esimene vabatrenn oli täielik wow efekt, esiteks uus rehv mis peab kui kurat, uued rehvirõhud, kõik käiguvahetuspunktid teises kohas, pidurit vajutades auto actually PIDURDAB mitte ei saadeta signaali ookeanilaeva kütjatele et õu võtke auru vähemaks, jne. Mul pole erilisi kogemusi heade autodega ja see uuendus võttis küll karbi lahti. Teises vabatrennis hakkas juba uus tunnetus tekkima, kuna kiirused on võrreldes Barumiga suuremad siis tekkis ka julgust et aerot ära kasutada ja kiiretes kurvides "peal hoida" jne. Ühtegi puhast ringi veel ei tulnud, aga käsitsi mõõdetud parim aeg 1:41 andis lootust, et tuleb üks vinge ja huvitav sõit. Muidugi see hetk ei teadnud üldse mis teised teevad, arutasime et äkki sõidavad mingi stiilis 1:35 juba vms. Ainuke väike mure oli see, et auto tundus kergelt alajõuline, võib-olla oligi, võib-olla see lihtsalt tundus kuna ilmselt viiendaga talludes ei rebi kiirendus enam nii teravalt istmesse kui enne. Vist selles trennis lasin korra stardijärgses tagasipöördes pikaks ka, oli ju vaja proovida et kui hiljaks saab pidurdamise jätta :) A võib-olla see oli ka kolmandas trennis või üldse warm-upil, ei mäleta enam.

Kolmandas vabatrennis tuli radiaatori lõdvikusse auk sisse, see tekitas küll natuke kukla kratsimist, aga isand Meph ilmus umbes 5 sekundit pärast probleemi tuvastamist kuskilt uue lõdvikuga, ma ei ole päris kindel kellele see nüüd täpselt suunata, aga igatahes suur tänu andjale! (kui on janu siis vähemalt paar sixpacki olen sees) Hiljem kogunes BMW huviliste konsiilium süsteemi õhutama, kuna on kindel laks et kui sõitja läheb remontima siis asjad liiguvad halvemuse poole, hoidsin end targu sealt eemale.

Pühapäeva hommikune trenn läks suhtkoht läbi udu, ma ei teagi milles täpselt asi oli, võib-olla lihtsalt harjumatult varases kellaajas, Allan kurtis sama lugu. Tegime oma ringid ära ja midagi huvitavat ei juhtunud.

Kvalifikatsiooni minekul passisin peale, et saaks rajale võimalikult vabas vees, mul need endurance pidurid on küll väga head, aga nõuavad terve soojendusringi jagu aktiivset pumpamist et temperatuur üles saada, mille jooksul jõuavad kiiremad soojendajad üpris kähku järgi. Plaan oli teha üks ring kindla peale nii nagu see 1:41 tuli ja siis 1-2 ringi jooksul üritada parandada ja boksi, paraku tuli keegi selle esimese peale mineku ajal pitlane'ilt ja ma ei oska täiskiirusel trafficust läbi lennata nagu McNish, ring oli metsas, ma täpselt ei tea, aga ju vist siis tuligi see 1:45. Naljakas mõelda, aga see feil oli mu senisele rekordile poolesekine parandus. Siis võtsin miskipärast hoo maha, ma ei mäletagi miks, vist läks kuskil natuke pikaks, uuesti üritama hakates hakkas aga veetemperatuur tõusma ning tulin boksi. Seal tuvastati et mingit katastroofilist leket pole, kobi välja, aga sain teha uue out-lapi ning pool kiiret ning uuesti sama lugu. Sellega oli kvalifikatsioon ka lõppenud.

Esimese sõidu eel õhutasime uuesti veesüsteemi nii et pool pitlane'i ujus, aga hakkas juba tekkima kahtlus, et nii lihtsalt me ei pääse, radiaator oli punnis ning mulle muudkui tuli ja tuli. Stardis sain viletsalt minema, pärast pildi selginemist jäi mu ette Keijo, keda ma siis hoolsalt piirama hakkasin. Oli tunda, et just eriti üle künka sõites oli mul kiirust kõvasti rohkem, mingit probleemi polnud järgmiseks pidurduseks end löögipositsioonile sättida, aga siin hakkas segama oskuste puudus, no ei suuda lihtsalt autot ideaaltrajektoorilt väljas nii täpselt juhtida et nina pidurduse lõpuks kenasti vahele pista. Noh ja eks need värskelt lakutud esitiivad ka segasid veidi :) Kuna Keijol tundus probleeme olevat, suitsetas pidurdades tagarehve ja üldse paistis kogenud sõitja kohta kohutavalt palju autoga võitlevat, siis ma otseselt väga ei pablanud veel, käisin pinda ja ootasin oma hetke, ainult kahju oli vaadata kuidas teised kaugenevad. See hetk saabus suht ootamatult, Keijol vist läks midagi lõplikult puruks ja ta lasi hoo maha ning suuna sisse, mul oli muidugi selle peale kohe "OT refleks" (pidur) ja brainlock automaatselt, et mismõttes vasak suund, mööda lastakse ju paremale tõmmates :) Anyway, mööda ma tuterdasin ja siis oli Allanit veel napilt näha seega pedal to the metal ja ühtlasi oli ka aega näidikuid vaadata - häid uudiseid seal muidugi polnud, temp jälle üleval. Kuna ma polnud sõita veel saanudki, siis surusin hambad risti ja keerasin salongisoojenduse põhja, et kui lendab siis vähemalt lauluga. See muidugi mingi eriti mugav liigutus polnud, salong on juba tavaoludes suht soe, ma pole eriti trenni ka teinud ja vist mingi ringi jooksul või nii oli saun juba päris korralik. Sõitsin siis pärast seda lühikeseks jäänud ponnistust rahulikult lõpuni, mõtlesin veel välja hullult hea teooria et kui ma Keijot tagant uuesti tulemas ei näe siis võin proovida sõita u 10 sekki liidritest maas, siis peab seda hullust ühe ringi vähem taluma, see plaan õnnestus :) Kokkuvõttes 9. koht.

Teise sõidu start oli päris huvitav, sain nii hästi minema, et ehmatasin ise ka ära et äkki on valestart ja lasin vist gaasi paar milli tagasi, takkajärgi mõeldes idiootlik liigutus muidugi. Sain Urmasele suht kenasti ligi aga toimus sama mis eelmises sõidus, teistele lähedal sõitmise kogemuse puudumise tõttu oli esimeseks kurviks asi otsustatud. Kuna Raimo oli mu selja taga, siis hellitasin lootust et äkki õnnestub enne sauna algust natuke eest ära sõita ja hiljem positsiooni kaitsta, aga noh loomulikult otsustas auto et seekord peab kuumenemine algama juba teisel ringil, natuke seal nagistasime ja mööda ta läks. Hiljem muidugi selgus et see oli vist hoopis Taavi, või noh mina ka ei tea, need autod on kõik nii sarnased :) Muud huvitavat ei juhtunudki, töristasin ringi ja vahtisin puid ja taevast. Lõpuprotokolli märgiti 10. koht, selle märkimise asjaolud jäid mulle natuke segaseks, aga eks asjaosaline ise seletab paremini kui vajalikuks peab.

Tagasisõit oli rahulik ja meeldiv, eelmise aastaga võrreldes areng seegi.

Üldiselt kokkuvõttes on lood nii et selle konkreetse mootoriga pullimine lõppeb nüüd ära, on selge et juhuslikud võivad olla 1, 2 või eriti õnnelikul juhul 3 jahutuse probleemi, aga mitte 4 korda järjest! Ilmselt on plokil ikka mingi mõra sees või muu kala, mis laseb surve veesärki - radiaator on juba suht jalgpalli kuju võtnud, seega pole mingit erilist lootust et see viga stiilis paari poldi pingutamisega lahendatav on. Sellega seoses olen avatud soodsatele pakkumistele.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.05.2010 at 23:40
Jesper
 
BMW E36 - Jesper










Autor: Siim Solovjov

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.05.2010 at 21:46
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
B3 Võiduajamiseks valmistumine läks nats üle kivide ja kändude - esiteks õnnestus 2 nädalat enne võistust mingi imeliku viiruse tõttu päris põhjalikult haigeks jääda, laupäevaks oli tervis enam-vähem ja käisin võsa lõikamas, plaaniga pühapäeval rahulikult uus mootor läbi testida ning teisipäeval juba sõidutrenni teha ning sinilindu püüda. Paraku oli pühapäeval hommikul enesetunne nii vilets ja ilm piisavalt kahtlane, et otsustasin teleka ja Le Mansi kasuks - takkajärgi võttes mõistlik tegu, sest haigus oli visa taanduma ja päris korda sain alles neljapäevaks.

Teisipäevane trenn oli lühike - sõitsin kohale, veendusin et auto absoluutselt edasi ei käi ja kärutasin koju tagasi. Neljapäeval käisin diagnostikas ja selgus et mootor on mehaaniliselt okei (jee!), aga paari zündspulega tuleks harakaid loopida ning TPS on kahtlane. Pärast paranduste sisse viimist taastus mootori tuttav hääl ja jõud. Näppisin veel uut radiaatorit, aga otsustasin selle lihtsalt kaasa võtta - mulle ei meeldi remontida asju "igaks juhuks", peale selle oli boksitiim tõestanud seda et radiaator on võimalik vajadusel vahetada alla 30 minutiga.

Reedeses trennis kuumenes auto muidugi jälle üle, mul oli juba sportlik uudishimu et millise kivi alla see koer siis lõpuks maetud on, seega ei hakanud kohe rapsima vaid alustasime välistamisega. Õhutamine ei aidanud, pärast seda tuli teooria et õhu vool on puudulik, paigaldasime ekraani ja eemaldasime splitteri. Selle käigus selgus et splitter on täiesti funktsionaalne tükk :), aga probleeme ei põhjusta. Järgmisena panime uue radiaatori ja igaks petteks ka termosiduri ja probleem kadus. Ma ei usu tegelikult et radiaatoris endas algselt midagi valesti oli, küllap oli see lihtsalt doominokivina kukkunud, aga noh üks tarkus jälle juures.

Edasi selgus, et piloot on üle mõistuse roostes, proovisin mis ma proovisin aga parimaks ajaks reedel jäi 1:05.7, ilmselt on seal 1:06 kandis ajul lihtsalt mingi lukk ees mis ei lase kiiremini sõita. Põrutav uudis, garaažis roomamine ei arendagi sõiduoskust :) Samas võtmes läks ka laupäevane warm-up ja kvalifikatsioon.

Vihmas sõitmine oli muidugi elamus omaette, jäin pärast starti pusima Compactiga sõitva leedukaga ja kuigi ma olin igas lõigus kiirem, siis ta kattis hoolega ja möödasõit ei olnud eriti lihtne - väga uljalt trügida ei tahtnud, sest alles ma ju selle auto jälle sõitma sain ning positsiooni parandamisest polnud otseselt midagi võita. Samas loll lugu oleks ka oma uhke 325-ga mingi ilma sabata võrri järel lõpetada :) seega hoidsin mõõdukat survet ja passisin oma võimalust, mis mingi hetk saabus. Edasi oli põhimõtteliselt OT, proovisin eri trajektoore ja värke, eri käikudega kurve läbida jne. Veidi ärev hetk oli siis kui 2 ringi enne lõppu Raido ringiga järgi jõudis, kuna 3 punkti järjest sinist ei näidanud siis mõtlesin et whoohoo, äkki ta käis miskipärast boksis, tõmbasin kõik splindid välja, panin silmad kinni ja pressisin nagu jaksasin :) Neljas punkt oli siiski oma ülesannete kõrgusel ja finiš oligi käes.

Teises stardis õnnestus teha valestart, siit läheb checklisti selline punkt et enne märjaga autosse ronimist tuleb telgis jalatallad mingi kaltsuga ära kuivatada, et pedaalid libedad ei oleks. Muidugi ehmatusega vajutasin jälle siduri põhja tagasi, "äkki nad ei märganud", stupid stupid stupid move. Kui juba varastada siis täiega, sekund või nii oli veel stardini aega, vabalt oleks võinud paar-kolm kohta võita. Järgnes jälle leedu Compactiga kammimine, seekord loobus ta vist ise vastupanust vms, igatahes mööda sain varem. Muud huvitavat ei juhtunudki, summuti kinnitused küll purunesid (täna uurisin asja ja vaene tagapütt oli peaaegu kolmeks tükiks) mis tekitas hirmsat kolinat, aga imekombel pidas lõpuni vastu.

Nüüd ilmselt peab kibedalt trenni tegema hakkama, kuna Riias tuli uue rehviga 4 sekki ajaparandust suhteliselt kergelt siis arvasin et proportsionaalselt sama juhtub automaatselt Audrus, aga nagu näha siis nii see pole ja sein on mingil põhjusel üsna püsti ees. Anoh vähemalt auto on terve ja ei näe vähemalt esialgu välja nagu tahaks hakata lagunema. Ja noh kui ma enne vihkasin (Barumiga) vihmas sõitmist siis pärast esimest starti ja leedukaga võidusõitu oli küll selline värin sees et edaspidi... andke aga vett niipalju kui tuleb, vihmas sõit on superlahe.



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.06.2010 at 01:08 1 edit. Last edited 22.06.2010 at 01:11 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ma olen juba tükk aega mõelnud et peaks ikka splitteri esiserva kuidagi ära fikseerima, et äkki see polnud ikka nii hea idee et painduv splitter annab parema maaefekti, samas autot tühjade kummide testi kontekstis legaalsena hoides:


Nüüd täna loen täiesti juhuslikult, et see vineeritükk pole mitte miserable failure vaid hoopis cutting edge - RBR on aastakese hiljem jõudnud sama tehnoloogiani: http://scarbsf1.wordpress.com/2010/07/30/aero-elasticity-%E2%80%93-red-bulls-front-wing/ :devil

Aga kuskilt peab esiosa downforce'i juurde saama, tagatiib sai tiba liiga hea ja see rikub üldise balansi ära. Isegi mingitel suht tühistel kiirustel nagu näiteks stardisirge alguses on tiib banaaniks väänatud, mina seal otsas elades võrreldavat efekti tekitada ei suuda, seega peab see jõud olema 100+kg. Muidugi võiks tagatiiva nurka vähendada aga noh... jah :)

Edit: muutuvad ajad, muutuvad URLid...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.08.2010 at 13:06 1 edit. Last edited 18.05.2012 at 19:03 by Jesper
Ivalo
 
BMW E36 - Jesper
See tiiva teema tundub kahtlane, sellistel kiirustel ja selline survejõud- sul peaks kiires siis esiots õhku tõusma hakkama. :)
Uurisin viimasel üritusel natuke soomlaste autosid- kahel esiviisikus sõitnud autol ei olnud taga mitte midagi, ehk mina arvan, et saab ka ilma, aga ma lihtsalt ise veel ei oska.
03.08.2010 at 13:20
rustang
  
Moderator
BMW E36 - Jesper
Jesperi postis on "cutting edge" mõnusalt kahetähenduslik väljend :)
03.08.2010 at 13:28
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.