register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Poster Message
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Veidi kommentaare ka esimesest võistlusest.

Valmistumine läks täiega käima põhimõtteliselt jaanipäevast, sest üsna kohe pärast Le Mansist naasmist ja todo listi koostamist oli selge et esimesele võistlusele ilma üleinimlike pingutusteta ei jõua. Seega sai enamvähem plaan paika pandud, et OT-l esimene test ja järjest kiirenevas tempos auto kallal nokitsetud. Praktilise autoremondi osa ei oskagi kuidagi kommenteerida, enamus asju läksid suurema või väiksema vaevaga kokku, päevane viivitus tekkis käivitamisel valesti ühendatud nuka- ja vändaanduri juhtmetest ning üleüldiselt võttis iga asi umbes 30% kauem kui plaanitud. Kõik sai tehtud arvestusega, et võtku või jõuludeni, aga peab olema tehtud nii hästi kui meie vahenditega võimalik, seega sai turvavarustus erilise tähelepanu osaliseks, näiteks kustuti ja cutoffide peale ma arvasin et kulub max üks õhtu kokku, aga läks mitu korda kauem, kuna igat juhtme ja vooliku juures sai kõvasti kukalt kratsitud. Samuti oli kõvasti nuputamist sõiduasendi ja istme juures, kuna istme paksusest tulenevalt ei saa seda päris sellisesse asendisse panna, kui mul vaja, pidi otsima kompromisse, milleks sai lõpuks pea toetumine uksetugevduse ja parempoolse peatoe vahele. Samas Raul Koov ütles, et see on enamvähem okei kombinatsioon, et peakaarte ja katuseristi clearance on olulisem kui selle tugevduse oma. Istmekinnitused said algsega võrreldes lisakeevitust tunda, kuna mu rahutu hing kahtles nende keevituste esteetilisuses (Appendix J ütleb ilusti, et kuigi ilus keevitusjälg ei tähenda tugevat liidet, siis vilets jälg ei ole kunagi hoolsa meistrimehe tunnus), tulemuseks thumbs up hr. Koovi ja kuuldav kolksatus südamelt kukkunud kivi poolt.

Viimasel ööl läks muidugi lahmimiseks, puuri pehmendused ja aknavõrk said paigaldatud veel väga korralikult, aga aknakiled, puksiiraasad ja aku kinnitus juba "visates". Viimane tegi tehnilisele komisjonile oma ghetto stiili tõttu palju nalja, aga tunnistati siiski sõidukõlbulikuks. Kasutaja Meph tuiskas veel mingi hetk sinise esistange mööblivärviga üle, mina pidasin seda küll mõttetuks tegevuseks, aga takkajärgi pilte vaadates on tegelt päris cool kui auto üleni ühte värvi on. Käimata jäi sillastendis ja amortide seadistus oli ka selline nagu karbist tulles, sillad olin koostamise käigus visuaalselt sümmeetriliseks ajanud ning amorte lootsin raja ääres timmida.

Tööriistad abiautosse ja umbes 7 või 8 paiku hakkasime Audru poole liikuma. Abiauto sõitis veel suure ringiga, kuna võistluse juhendis ette nähtud boksikustuti oli ostmata ununenud ja tuli käppelt uus laenata, juhipoolsest klaasipuhastist sain bensukas ust kinni lüües ajutiselt jagu ning 2km enne rajale jõudmist sain puuduva ülevaatuse eest trahvi, aga üldiselt kõik töötas ja isegi tundus auto moodi. Maha jäi paar olulist asja: vihmavari, elektrikaabli varu ja pulk mis kapotti üleval hoiab. Klaasipuhasti sain korda, aga tehnilises kontrolliti tulesid ning üks tagumine gabariit ei võtnud kohe kuidagi elu sisse. Vabatahtlikud abilised arstisid seda siis seal kiirkorras (suur tänu DC ICE, Meph ja teised keda ma kõiki nimepidi ei tea, aga nina ja näpu juurde panid ning varupirne andsid), ma ise ei suutnud väga tempos püsida ja organiseerisin samal ajal regamist, kleepsude kleepimist, ning muid väiksemaid asju.

Esimese stardi eel ütles Serõi kortsus kulmuga et kindlasti peab eelstardialal 25 minutit varem valmis olema, tulin igaks juhuks veel 5 minutit varem mispeale kõik kogenumad tiimid vahtisid nagu lollakat, et kiiver peas rihmad kinni aknavõrk ees valmis nii vara :) Enne 20 minuti möödumist ei liigutanud ennast keegi teine sinnapoole, anoh sain vähemalt autos varustusega istumist harjutada. Formation lap möödus ka umbes sellise mõttega et odott, kui kiiresti ma nüüd sõitma pean, see pole küll soojendusring, aga äkki S1600 omad ikka tahvad soojendada, aga äkki on ikka mingi kiirusepiirang peal, et pole ilus vajutada, jne jne mõtete kiirrong peas. Plaan oli esimeseks stardiks lihtne, võtta paar ringi väga rahulikult, kontrollida kas auto töötab, seejärel enne ringiga järgi jõudjate saabumist teha järjest nii kiireid ringe kui parajasti hea tundub, et natuke aimu saada pidamise piirist ning auto käitumisest, ilma mingeid riske võtmata. See üldjoontes ka õnnestus, kuigi lootsin kiiremini sõita, aga seaded olid nii puus et tagaots tahtis pidevalt oma teed minna, ning enne sellega ära harjumist sai sõit läbi.

Teises stardis olin juba veidi hiljem valmis, kuigi ikka esimeste seas. Vahepeal kruttis Meph midagi vedrustuse juures, millest ma eriti aru ei saanud, aga mis oli selles suhtes edukas, et tegi ülejuhitavusele lõpu. Mõtlesin veel kõik nurgad üles tõsta ja rattalaagreid kontrollida, aga loksutasin jalaga rattaid ja mõtlesin et äh ei viitsi ikka. Paha viga! Sõidu ajal tekkis teisel ringil kohe ilmeksimatu lahtise ratta vibra, mis pidurdades ära kaob, ühe ringi jagu oli mul veel wishful thinking et äkki on kumm kandiliseks pidurdatud, aga viskasin selle peast välja ja töristasin boksi. Selgus et rattamutrid olid lahti jäänud või saanud, omaarust pingutasin ma nad ikka kõik korralikult üle, aga ju siis on ikka tsipa lühikesed poldid. Järgmiseks korraks tulevad tikud.

Mõte oli veel OT-le jääda ja raja-aega koguda, aga avastasime ka tilkuva roolivõimendi, see pluss suhteliselt suur väsimus tõmbasid plaanile kriipsu peale, linnuke oli kirjas ja järgmine kord tuleme juba tõsiselt võistlema. Küll siis juba vaatame, et amordid-värgid paigas oleks, tuled põleks, autol mingi telk kohal oleks ja muud sellist :)

Fotosid näeb siit: http://picasaweb.google.com/marsfrog/B3VIduajamine

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.07.2008 at 15:31 1 edit. Last edited 14.07.2008 at 15:33 by Jesper
rustang
  
Moderator
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:Sõidu ajal tekkis teisel ringil kohe ilmeksimatu lahtise ratta vibra, mis pidurdades ära kaob, ühe ringi jagu oli mul veel wishful thinking et äkki on kumm kandiliseks pidurdatud, aga viskasin selle peast välja ja töristasin boksi.

Sa oleks võinud ju ajabussi juurde boksi sõita, mehaanikul (Mephil ntx) lasta mutrid (poildid?) üle kontrollida ja kohe edasi panna! Oleksid protokollis olnud kod. amblikust eespool!
14.07.2008 at 15:42
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Kardetavasti oleks see operatsioon, võtmete toomine jms võtnud kauem kui ruudulipuni aega, kuna meie boks oli seal taga platsil. Puhas ettevalmistuse praak, oleks pidanud orgunnima basic tööriistade komplekti mingi käru peale ja abikäed boksialasse valmis, koostama kindla checklisti asjadest mida enne sõitu kontrollida jne, ei osanud kõige peale kohe mõelda ja aega ka ei olnud. Näiteks tulekustuti splint sai välja tõmmatud eelstardialas ja tagasi pandud kodus garaažis, pisemaid jamasid oli veel.

Aga ma olen arvamusel et professionaali tunnus ei ole mitte see et ta kunagi vigu ei tee, vaid see, et ta teeb iga viga ainult ühe korra. Järgmisel korral me neid vigu enam ei tee, küll aga ilmselt uusi ja huvitavamaid :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.07.2008 at 15:56
Garfield
  
BMW E36 - Jesper
Kommentaariks, meil oli selline reegel, et rattamutrite pingutamine oli alati sõitja töö.
BMW Cupis pole hetkel ehk nii oluline, kuid meil olid pidevalt autod pukkidel, rattad pool-lahtiste mutritega all, et kiiresti tegutseda ilma muutumise korral. No ja kui tegutseda polnud vaja - siis pidi sõitja alati mutrid üle pingutama enne rajale minekut.

____________________________
Focus RS
14.07.2008 at 16:02
rolantsik
BMW E36 - Jesper
Kusjuures ajakavast kinni pidamine on korraldajate case.
Meie kandi võidusõidus nägin mina esimest korda CER ajal täpset ajagraafikust kinnipidamist.
Mingil Linnaringil istusime 50 minti autos :)
14.07.2008 at 16:26
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Igaks juhuks täpsustan, iseenesest start toimuski ju õigel ajal ja kõik oli korras, kirjutasin pigem selles võtmes et ma ei osanud arvata, et see reegel paraja "akadeemilise veerandtunniga" arvestades tehtud on :) Korralduse poole pealt pole ühtki paha sõna öelda, kõik toimis ja mõttetu bürokraatia puudus, abiauto lasti sisse ilma et ma oleks pidanud seda kleepekat sinna väravasse viima minema jne.

Ainuke asi mis mulle jäi arusaamatuks oli see paberilipakas, millele alguses tehnokontroll ja hiljem arst alla kirjutas. Kas ma oleks pidanud selle pärast lõppu kuhugi andma või pistma, või mis selle funktsioon üldse on? Hetkel on see rõõmsalt lauasahtlis.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.07.2008 at 16:39
rolantsik
BMW E36 - Jesper
Selle oleks pidanud ära võtma rajale laskja kohtunik.
14.07.2008 at 16:49
hall
 
BMW E36 - Jesper
Ei olnud see kulm kortsus midagi ja aeg mis ma ütlesin oli 15 minutit. See aeg tuleb üldreglemendist, mis ütleb, et pitline on avatud 15 min enne starti ning suletakse 10 min enne starti. Kes selle aja sees rajale ei sõida, peab startima pitlinelt.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.07.2008 at 23:00
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Tõstsin tšekke kausta ja tegin viimase kulude arvestuse ka ära.

* Õli 2000.- (päris kõik ära ei kulunud)
* Õlifilter 100.-
* LSD õli 900.-
* Rehvid+paigaldus 2900.-
* Sõiduriietus (v.a. kiiver, mis on ülevalpool mainitud) 8500.-
* Puuri pehmendused 900.-
* Turvavarustuse ülevaatus 500.-
* Lehtalumiinium 900.- (seda jäi tegelikult kahest üks tahvel alles, aga noh alati ei pruugi sedasi vedada, millimeetrite mäng)
* Turvakile 700.-
* Pisitarvikud 2800.-
* Kleepsud sain tänu tutvusele tasuta, aga turuhinna järgi oleks vast 300-400 krooni läinud maksimaalselt.

Kokku siis, kui ma nüüd midagi ära ei unustanud või mööda ei pannud, nullist kuni üle stardijoone veeremiseni 121430 krooni. Bensiini, telefoniarveid ja muud sellist muidugi ei arvestanud, kindlasti on osa asju ununenud ka, aga noh üle 10% ei tohiks viga vast olla. Nagu näha siis kulus natuke rohkem kui ma alguses lootsin, seega võistlemise eelarve on see aasta suht õhuke, samas mis teha, eks peab üritama hakkama saada. Loodetavasti peab tehnika vastu.

Kui teoretiseerida, siis ma lubasin endale mõningaid kapriise - istme ja kiivri puhul järeleandmisi tehes oleks võinud säästa oma 4000 krooni ning amortide pealt ka 10-15 tuhat (olemasolevad olid läbi). Igasugu vähemtähtsat nodi nagu pidurivoolikud, polüpuksid jms sai ka natuke kokku kraabitud, seega minuarust on võimalik viia miinimumkulud alla 100k nagu algselt planeeritud oligi. Kuigi ilmselt lõppkokkuvõttes odavam on neid juppe mitte kaks korda osta :)

Autoga oli paar nädalat puhkepausi, et sissepõlenud pilt ekraanilt maha raputada :) aga nüüd läheb jälle tegutsemiseks. Tulede ja roolivõimendi vead said täna likvideeritud, ees ootab kaalumine ja sillastend, pisiparandusi tuleb vast veel. Tegelesin natuke ka GPS-dataloggeri kokku aretamisega, ilmselt sellest veel lähipäevil elulooma ei saa, aga natuke pikemas perspektiivis kindlasti.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
28.07.2008 at 03:05 1 edit. Last edited 28.07.2008 at 03:12 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Täna käisin siis ARKis, et saada tehnilisele passile maagiline märge "sportauto" ja lõpuks ülevaatus ära teha. Aga selgus et see ei olegi uue tehnilise passi välja printimise vaev, vaid menetlustähtaeg on 30 päeva... Ma olen küll töötanud mõned aastad riigiametis ja igasugu kino näinud, aga selle ette kujutamine, mis antud operatsiooni juures 30 päeva võtab, on ikka väga raske.

Ilmselt tuleb siis autot seni demonstatiivse köie otsas Pärnusse lohistada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
30.07.2008 at 14:18
rolantsik
BMW E36 - Jesper
Kuidas see asi siis välja nägi,viisid auto sinna ja siis öeldi ,oota 30 päeva.Või käisid ainult teh.passiga seal?
05.08.2008 at 17:31
raimo_r
BMW E36 - Jesper
Hmm, midagi on kuskilt lugemata vist jäänud. Mida tähendab märge "sportauto"? Kas tegemist on EAL kaardi olemasolul passi tehtava märkega?

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
05.08.2008 at 18:19
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Algul viisin ARK-i EALi taotluse ja tehnilise kaardi koopia. Täna õnnestus saada liinile tehnoosakonna tegelastega, kes olid väga abivalmid ja tegid asja ära. Välja nägi kogu protseduur nii, et:
1. EAList tehniline kaart
2. Sealtsamast avaldus EALilt ARKile
3. Taotlus ARKile tüübikinnituse saamiseks
4. Ootamine minu puhul 4 tööpäeva
5. Kutse tulla ARKi angaari autot ette näitama
6. Tehnilise passi vahetus
7. Ülevaatus Pirni tänava punktis
8. Poognad kontori parklas (optional) :D

Raimo, tehniline kaart ja märge pole omavahel üksüheses seoses, aga kui on soov võidusõidukiga "võistluste ja treeningute perioodil" liikluseks avatud teedel liigelda (rallit sõita on muidu võimatu, ülesõidud jne), siis tuleb see märge teha, muidu ei saa ülevaatust teha.

Rallimehed üldiselt interpreteerivad mõistet "võistlussõiduk" üsna vabalt, igasugu imepillid on trenniautodena seal registris, aga noh üldiselt ja hea maitse piirides asjadele vaadates on juba rinkaautoga selle tegemine, mida mina teen, paras regulatsioonikummi venitamine. Trackday auto sinna alla surumine on imho liigne hea tahte ära kasutamine. Seega paluks mitte võtta seda juttu informatsioonina või üleskutsena et "nüüd nii asi käibki", vaid lihtsalt muinasjutuna, informatsiooni jagavad EAL ja ARK.

Ahjaa, päeva kild oli see, mida tüübikinnituse kutid üksteisele lahkudes soovivad: lühidalt refereerituna kõlas see umbes "palju usakaid" :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.08.2008 at 18:50 5 edits. Last edited 05.08.2008 at 19:48 by Jesper
matukas
  
BMW E36 - Jesper
Kas see ülevaatus Pirni tn punktis on Sinu asukoha pärast või mingi suurema tagamõttega?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.08.2008 at 19:26
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Selle tagamõttega, et tehnilise kaardiga autole tehakse seal ülevaatust, igal pool ei tehta. Ma ei tea, kas vastava pädevusega punkte on Tallinnas veel või on see ainus, EAList öeldi et mine sinna ja kuna ma miskipärast eri põhjustel pidevalt satun sinna üle aia olevasse asutusse, ehk koht oli teada, ei hakanud rohkem uurima.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.08.2008 at 19:39 1 edit. Last edited 05.08.2008 at 19:39 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Väike kokkuvõte Kraba Racest:

Auto töötas kenasti, vedrustuse sättimine andis kõvasti kiirust ja kindlust juurde, rattanurkadega peab veel natuke nokitsema, aga kõige suurem puudus on tihendi poolel. Reedel ja laupäeva hommikul õnnestus iga rajal käiguga pool sekundit kuni sekund maha ampsata, hakkas tekkima ka mingi stabiilsus. Heel-and-toe tahab veel lihvimist, trennis õnnestus kaks korda gaasipedaalist mööda lüüa, mis lõppesid ekskursioonidega põllule. Veidi probleeme oli ülekuumenemisega, mul on kondita mudeli radikas ja see ei ole päris adekvaatne, samas lõpuringidel salongisoojenduse sisse lülitamisega sai olukorra kontrolli alla.

Kvalifikatsioon läks väga professionaalselt :), soojendusring, kahe kiire ringiga uus enda parim aeg ja auto säästmiseks rajalt maha.

Esimeses stardis oli suur segadus kohtade määramisega, sõitsin ilusti oma kohale, aga aeti sealt minema ning natukese aja pärast uuesti tagasi. Start ise läks keskmiselt, Roland küll tuhises raketina mööda, aga see oli ilmselt ka paratamatus. Minu ette jäid võitlema Allan ja Indrek, kes tegid agressiivset sõitu ja suitsetasid rehve, kuna ma teadsin et ringiaegades olen ma neist mõni sekund maas, siis hoidsin pöialt et see võitlus veel natuke aega kestaks (sest sedasi liigutakse aeglasemalt) ja istusin rahulikult. Arvasin, et varem või hiljem küpsetab üks neist või mõlemad üle ja ootasin oma võimalust. See saabuski üsna varsti, Indrek sõitis pärast S-i põllule ja ukerdas seal tükk aega, pärast mida panin ma muidugi kõik välja, et vahe väheneks võimalikult aeglaselt. Paraku sai ta mu üsna kiiresti kätte ja tuhises pärast uusi kurve mööda, ma ei teagi kas mootoril pole jõudu või sõidan ma uusi kurve lihtsalt liiga aeglaselt, mille tõttu sirgele väljumise kiirus kannatab. Natuke aega hiljem tekkis ette Kristo, kes vaevles mingite tehniliste probleemide küüsis - vahepeal sõitis päris kiiresti ja vahepeal vajus aeglasemaks, kangutasin siis muidugi nagu jaksasin, et järgi jõuda, mis ka õnnestus. Ülejäänud sõit möödus vahejuhtumiteta, tänu Allani katkestamisele üks ring enne lõppu läks kirja 6. koht.

Teises stardis õnnestus üle ootuste hästi kohalt minema saada, mistõttu tõusin ühe koha võrra, Allani ette. Paar esimest ringi olid seega minu esimene koha pärast võitlemine, vahetasime kohti kolm korda, pärast mida Allan kahjuks vahe sisse sõitis. Ülejäänud sõit oli lihtsalt vormistamine, kuna Indrek katkestas bensukorgi puudumise tõttu ja Roland sõitis välja, siis tuli jälle 6. koht.

Üldiselt ma olen nädalavahetusega rahul, muidugi tuleb kuskilt kõvasti kiirust juurde leida, aga muidu töötas auto ja boksiprotseduurid nagu kell, ükski mutter lahti ei tulnud, kütust jätkus, kustuti splint käis sees ja väljas nagu ette nähtud ja muidu ka tekkis heas mõttes rutiin.

Loodetavasti õnnestub autot natuke täiustada ja kuu lõpus Riiga ka minna.

Ahjaa, kaal näitas numbrit 1290 (15l kütust paagis, ise kaalun ~90kg), seega pole auto miinimumkaalu ajamine eriline probleem ja selle langetamine oli õige samm. Müra oli 97dB.

Täiendus: Indreku katkestamisviisi puudutav ebatäpsus kõrvaldatud

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.08.2008 at 12:46 2 edits. Last edited 11.08.2008 at 15:23 by Jesper
rustang
  
Moderator
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: Indrek sai DQ

Korrektsuse huvides - Indrek kutsuti tehnilise vea tõttu (bensiinileke) boksi (must lipp oranzi sõõriga keskel, mille juures tahvlil auto number). Kui seal oleks olnud mehaanik korgiga, võinuks sõit jätkuda aga korki ei olnud :(
11.08.2008 at 15:21
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Parandasin ära, ma küll väga põgusalt nägin seda lippu, aga oled sa ikka kindel et näidati kollase sõõriga, mitte must-valge kolmnurgaga varianti?

Erilist tähtsust sel küsimusel muidugi pole.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.08.2008 at 15:36
amblik
 
BMW E36 - Jesper
Mina olen kindel, see apelsini lipp mul senise võidusõidu karjääri jooksul igal võistlusel lehvinud, esimesel korral ei märganud seda enne, kui juba must lipp lehvis, sel korral ikka vaatasin igal ringil korraks, et kas ja mida lehvitatakse.
Nüüd siis eesmärk kolmas võistlus lõpetada, maksku, mis maksab;)
11.08.2008 at 15:53
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ok, siis mu silm pettis lihtsalt. Pole ka väga harjunud vaatama veel, numbri nägin küll ära.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.08.2008 at 15:55
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Sai natuke plaani peetud ja otsustatud, et Riiga minek jääb sedapuhku ära, eelarve läheb liiga pingeliseks ja mul on tunne, et olukorras kus parim aeg on 1:09.midagi, on seda võistlemisele kuluvat raha lihtsalt teisipäeviti bensupaaki valades pikas perspektiivis rohkem saavutada kui võistlustel hambad ristis kaasa punnitades.

Kui Kaunases ikka etapp toimub ja õnnestub põrandapragudest ressursse välja pigistada, siis ehk teeb hooajale punkti panemise seal, aga noh üldiselt ma endamisi imestan et see auto sellistes tingimustes ja sellise aja jooksul üldse valmis sai :). Kõik muu on juba boonus, eriti see, et põhimõtteliselt on iga aeg võimalus lihtsalt rajale sõitma minna, ei pea ööd ja päevad hambad ristis putitama. Järgmiseks aastaks on siit hea stardipositsioon.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.08.2008 at 12:54 1 edit. Last edited 22.08.2008 at 12:55 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Kõik muudkui ehitavad suure hooga autosid, aga mina teen põhiliselt seda, mida ma kõige paremini oskan: klaviatuuri taga lolluseid :)



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.01.2009 at 21:29
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Kas keegi viitsiks anda näpunäiteid, kuidas minimaalse vaevaga vahetada mootori esimest simmerit, see sunnik lekib ja päris korralikult.

Ma ise jõudsin umbes sellise tegevuskavani: sealt jooniselt detaili nr 6 ehk rihmaratta flantsi külge aretada mingi kinnihoidja, umbes selline nagu siin lehel näha. Seejärel rakendada hirmsat jõudu poldi nr 4 välja keeramiseks vända seest, vajadusel võtta abiks ka venekeelsed vandesõnad jms. Pärast seda operatsiooni pudenevad sülle jupid nr 5 ja 6 ehk seib ja rihmaratta flants ning simmeri saab välja koukida ning uue asemele panna.

Kas see teooria on õige ja täielik? Kas äkki saab kuidagi lihtsamini? Ja ega kellelgi paari õlle eest valmis kinnihoidjat laenata pole :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.04.2009 at 22:00
hall
 
BMW E36 - Jesper
Kas kinnihoidjaks ei sobiks mõni kahejalgne elusolend, kes suudaks piduripedaali all hoida samal ajal kui käik on sees ja sina mõne turskema persueidoriga mõjutad seda polti?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
12.04.2009 at 22:10
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Eip, sest mootor on maas. Üldiselt selle kinnihoidja valmistamine pole ületamatu probleem, anoh ta on piisavalt esoteeriline riistapuu selleks et võimaluse korral mitte leiutama hakata. Pigem on puudu mõistusest ja kogemustest, et ei juhtuks nagu ventika termosiduriga kunagi juhtus, kui eelpoolmainitud abinõusid kõiki juba üksjagu rakendatud oli ja pärast selgus et hoopis valetpidi vindiga käib asi :)

Jesper@näeb täna unes õlifiltri korpuse puhastamist lekkivate tihendite poolt tekitatud rokast ja mustusest.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.04.2009 at 22:16 3 edits. Last edited 12.04.2009 at 22:19 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 4 5 6 7 8 9 10 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.