register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Poster Message
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Ivalo: See tiiva teema tundub kahtlane
Jah, eks ühe puu otsa saab ronida mitmel eri viisil, mõni neist on kindlasti parem ja mõni lõppeb lõhkiste pükstega. Ma ei viitsiks enam laskuda maailmavaatelisse arutellu aero kui sellise vajalikkuse üle, võite küsida näiteks Allanilt küsida, et kas ta tahaks selle tagasi maha kruvida. Minu isiklik seisukoht on hetkel selline nagu ta on ja kui see on ekslik, siis mis seal ikka juhtub, ma saan edaspidigi rajal peksa, üleüldine maailmakorraldus säilib :)

Lihtsalt üks asi on põhimõtteline strateegia, teine asi taktikaline setup, et kuidas strateegiliselt õigesti koostatud auto tasakaalustatult tööle panna.

Eelmine postitus oli lihtsalt mõeldud humoorika vahepalana, kuna midagi otseselt huvitavat auto kallal toimunud pole.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.08.2010 at 14:14
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Ivalo:
Mida teevad Saron, Tigane, mis neil oma kaitseks öelda on? :D
Saron ja Tigane käisid just dünos ja tuvastasid et:
- autos nr 90 on 76kW (target on 120kW)
- autos nr 95 on 101kW

Käesolevaga palun end üle viia leedukate 318 Compacti klassi. Relaka otsisin ka juba välja et teostada vajalikud keremodifikatsioonid.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2010 at 13:29
Ivalo
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:
quote:
Ivalo:
Mida teevad Saron, Tigane, mis neil oma kaitseks öelda on? :D
Saron ja Tigane käisid just dünos ja tuvastasid et:
- autos nr 90 on 76kW (target on 120kW)
- autos nr 95 on 101kW

Käesolevaga palun end üle viia leedukate 318 Compacti klassi. Relaka otsisin ka juba välja et teostada vajalikud keremodifikatsioonid.
:D
siis on midagi ikka tiba valesti. Samas pikamaasõidus tuleb väiksem forsseeringuaste just kasuks, rõhudes vastupidavusele. :)
Igatahes jõudu puuduva hobusekarja otsinguil, kusjuures üksikuid on raskem leida kui tervet karja loodetavasti. :)
13.08.2010 at 14:03
Umbertto
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:
quote:
Ivalo:
Mida teevad Saron, Tigane, mis neil oma kaitseks öelda on? :D
Saron ja Tigane käisid just dünos ja tuvastasid et:
- autos nr 90 on 76kW (target on 120kW)
- autos nr 95 on 101kW
Käesolevaga palun end üle viia leedukate 318 Compacti klassi. Relaka otsisin ka juba välja et teostada vajalikud keremodifikatsioonid.

need numbrid on küll suht imelikud, eriti see 76kW. justkui oleks 5 silindriline. Või sõltub ka dünost, kus käisite, need on suht erinevaid numbreid näiatavad. kas samas kus teised käisid ?
13.08.2010 at 21:33
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Selles samas TKTK dünos on ridamisi teisi Cupi bemme ka käinud, parim tulemus oligi 120, seal järel posu 117 mehi ja nii riburada edasi. Need siis kõik rattajõud, kes tahab võib kõik numbrid näiteks 1,15-ga või mõne muu meeldiva koefitsendiga läbi korrutada, mina isiklikult ei viitsi.

Kõige naljakam on, et enne viimast võistlust sai igasugu erinevaid diagnostikaid proovitud, surveid mõõdetud, pendlimees käis peal, kana tapsime ära jne. Aga kotermann avaldub ainult täisgaasil koormuse all, niisama tuuritades on kõik ok. Kahju, et dünol lambdaandur katki oli, oleks äkki pilt selgem. Samas selge ka oli et täisjõudu autol viimati Audrus polnud, selle ütles juba ümara kehaosa sisetunne ära. Muidu poleks dünosse ju roninud.

Ma ise kahtlustan tõenäosuste järjekorras:
- bensiinipump, rõhuregulaator ja kogu see mudru
- nukad viltu peal või ketiajamiga mingi kala
- et kahepoolese asemel on mulle romulast 2.0 sokutatud (jõujoon oli väga sarnane mingi seal varem käinud 520 omale)
- süütesüsteem ei jaksa pööretega kaasas käia

Eks hakkame seda asja harutama, pole nagu midagi väga uut ja imelikku tegelikult. Ja nagu Raido ütles, karja peaks looduses kergem leida olema kui üksikuid traavleid :)

Täiendus: ma panen kohe graafikud ka üles, kui olen suutnud keskpartei opsüsteemiga arvutile ilmavõrgu kasutamise selgeks teha.

Täiendus2:

Punane on neljanda käiguga tõmmatud, teised kolmandaga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2010 at 21:45 3 edits. Last edited 13.08.2010 at 22:07 by Jesper
Ivalo
 
BMW E36 - Jesper
Kui mõlema graafiku algnivoo õigest kohast pihta hakkaks, siis ma pakuksin, et vanos ei tööta, graafikud on väga sarnased Peebu katkise vanose omadega.
Kahjuks aga ei seleta katkine vanos seda, miks igalt poolt ühtlaselt 40kw ja umbes sama palju ka väänet puudu on.
Laske uuesti surved ära mõõta, süüde, süütepoolid, lambda ja kütuserõhk ära kontrollida ja see viga peab käes olema.
Siin ei ole ju muud varianti, kui just tõesti mootor 2.0 ei ole vahele sattunud nagu Jesper siin naljatas. :D
13.08.2010 at 22:56
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Jah, seda hakkasid dünot opereerivad noormehed ka kohe rääkima, aga katkise Vanose teooria seletamise kirstus on kõige jämedam nael see, et kummalegi mootorile pole Vanost üldse kunagi installitudki :)

Kütusesüsteem on ikka suspect nr 1. Pole ju tegelikult üldse ebareaalne, et pump teeb oma viimaseid hingetõmbeid, tavasõiduks lööb piisavalt, aga koormuse all enam ei jaksa. Kui ma leiaks mingi teelõigu kus saaks kolmanda käiguga 4000-6000rpm segamatult kiirendada, siis teeks juba nädalavahetusel mõned katsed akseleromeetriga, aga eks vaatab seda asja.

Kusjuures 2.0 polegi 100% nali, ma tegelikult pole seda kontrollinud. Välimuselt on need mootorid identsed ja kuna koguaeg on ka sada muud asja teha, siis läks Riias purunenud põhimootori asemele ostetud "mootoriloto pilet" vahele suht ööune arvelt. Aga noh ma arvan et see oleks siiski diagnostikas välja tulnud, segu rikas vms.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2010 at 23:01 4 edits. Last edited 13.08.2010 at 23:09 by Jesper
Raceboy
 
BMW E36 - Jesper
Sellise vea diagnoosimiseks (võimalik kütuseprobleem) laena kellegilt (kasvõi ES Racingust väikese summa eest) WB lambda komplekti ja ei pea enam mõistatama, kas viga seal peitub. Kui segu ikka koormuse all valeks osutub, on asi selge.

EDIT: nii väike töömahu (=VE) erinevus ei pruugi välja tulla, kuna mootori juhtaju korrigeerib tühikäigul ja madalatel koormustel closed-loop režiimis segu ja suudab edukalt vahe kompenseerida.

____________________________
www.vems.ee
13.08.2010 at 23:13 2 edits. Last edited 13.08.2010 at 23:16 by Raceboy
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Nojah, instrumentide hankimine ei ole kõige suurem probleem, kõige suurem probleem on vea avaldumiseks vajaliku olukorra taastekitamine. St noh ma ei ole mingi Barrichello, aga tegelikult tunneb ikka päris hästi ära kui auto ei taha joosta, ma lihtsalt ei hakanud seda kohe pärast võistlust ilma tõestuseta foorumisse kirjutama, et nagu võidusõitja vabandused või nii. Ma ei ole päris täpselt kursis, kui palju erineb kohapeal tuuritamise kütusekaart reaalse kiirendamise omast, aga täiesti kindel fakt on, et diagnostikas oli kõik korras ja ma võin lahjat mürki võtta et on endiselt korras.

Ideaalmaailmas ma külastaks asutust, kus on ühendatud diagnostikatöökoja ja düno kompetentsid ning instrumendid, reaalses maailmas ma võtan garaažis vedelevast huumuse hunnikust ükshaaval asendustükke ja katsetan garaažiesisel platsil. Ideaalmaailmas ma runniks ka LMP1 Acurat näiteks vms.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2010 at 23:28 1 edit. Last edited 13.08.2010 at 23:31 by Jesper
Raceboy
 
BMW E36 - Jesper
Kohapeal tuuritamine pole mingi koormus. Mootor jõuab umbes sekundi murdosaks 100kPa alasse ja sedagi vaid ühel pöörde loadsite'l.

Kui pump pole enam adekvaatne, siis esimesed kolm (soovitavalt ka 4. ) käiku nö peeneks lastes on kohe näha, kas segu muutub lõpupoole või mitte.

EDIT: Maailm pole must-valge, täiesti korraliku tulemuse saamiseks piisab vahel vähemast, kui kõik-maailma-vidinad. Veidi common sense'i on ka vaja. Sellise vea diagnoosimiseks pole vaja piltlikultöeldes kuvaldaga sääske lüüa.

____________________________
www.vems.ee
13.08.2010 at 23:45 1 edit. Last edited 13.08.2010 at 23:48 by Raceboy
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ok, tänud, eks tegelikult oleks päris mõistlik üks WB lambda komplekt ka majapidamisse hankida, tundub piisavalt universiaalne tööriist :)

Point mida ma ennist kommunikeerida üriasin on see, et meil pealinnas mingit lennuvälja vms ei ole ja 90% vigu tuleb rajal välja, kui tavaliselt on juba natuke liiga hilja. Või siis on juba ~700 eeku teisipäevakul osalemise alla pandud. Dünos käia ja rikkeid otsida on odavam, kiirem ja paindlikum. Kuhugi a'la öösel Selveri parklasse testima minna oleks ka nats barbaarne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.08.2010 at 23:54 1 edit. Last edited 13.08.2010 at 23:56 by Jesper
Henri_
 
BMW E36 - Jesper
Ei ole küll ilus soovitada seda, kuid Pärnu mnt jätad auto seisma korraks peaaegu ja siis gaas põhja kiirendad, kuni jõuab lõppu. Üle 110-120 vast ikka ei lähe ju? Seega jääb igati ka seaduse piiresse :) Kaaskodanikud küll vaatavad, kui täielikku debiili, kuid sina pead ju mootori jooksma saama!

Kasutagem oma numbrimärgi privileege veel viimased 5 kuud.
14.08.2010 at 00:53
mart154
 
BMW E36 - Jesper
Ah, mis sa selle WB lamdaga mässad.
Manomeeter pika voolikuga kütusesüsteemist salongi ja selgus tuleb :)

Kui veel ülimat selgust tahad, korja vaakumref tagant ära ja anna lappi. Peaks koguaeg 3 või 3.5 bar vms iganes see rõhuregu oli, näitama.
14.08.2010 at 08:27
ICE
  
BMW E36 - Jesper
Tabasalus on üks sirge, kus saab loomkatseid teha ka teiste jaoks turvaliselt. Kui ei tea kohta, siis võin privasse panna.

____________________________
Petrolheads.ee
14.08.2010 at 08:31
kivialune
BMW E36 - Jesper
Momendi graafiku alguse järgi peaks ikka 2,5 olema, aga tundub, et midagi poob.
14.08.2010 at 11:34
Silwer
BMW E36 - Jesper
Küünal maha. Naiselt laenad sukavarda ja mõõdad ära mis see kolvikäik on. Kui on 66mm kanti siis on tegu 2,0 mootoriga ja kui 75mm kanti siis on ikka tegu 2,5 mootoriga. Küünlaid võiks ka uurida, et mis näoga nad siis on. Seda aga kohe peale peenestamist. Kui on pikalt tühikäigul/osakoormusel töötanud siis ei näe neist küünaldest enam midagi tarka.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
14.08.2010 at 16:54
malloc
BMW E36 - Jesper
ploki külje pealt loe koodi, saad teada, mis mootoriga tegemist on.
16.08.2010 at 00:53
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Hobusekarja üles ei leidnud, aga kindlaks sai tehtud, et nad põgenevad silindri nr 1 klappide kaudu :)

Varsti saab jälle pilte mootori kapremondist siis ilmselt.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.08.2010 at 23:03
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Eile saime teada, miks eelmine mootor (nn põhimootor) kaks aastat ajusid n***is, koguaeg igatpidi üle kuumenes, radikaid lõhkus jne. Plokil olid praod sees, ilmselt külmakahjustus. Selle tekkimise aega ei õnnestu vist enam kindlaks teha, võib-olla oligi juba ostes selline.

Kas retrospektiivis oleks olnud mõistlik see mootor kohe lahti võtta ja korda teha, selle asemel et stiilis "äkki jäi pidama" kaks hooaega raha vastu seina loopida? Jah.
Kas on maailmas väge mis mind juba 2008. a. alguses oleks veennud selles, et see plaan on mõistlik ja vajalik, mitte overkill? Võib-olla :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.08.2010 at 11:57 2 edits. Last edited 23.08.2010 at 12:02 by Jesper
puzup
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper:nad põgenevad silindri nr 1 klappide kaudu :)


Ja ülejäänud silindrite rõhk ?
23.08.2010 at 12:25
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ülejäänute rõhk oli hindele 5-, ma täpseid numbrilisi väärtusi peast ei mäleta.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
23.08.2010 at 12:42 1 edit. Last edited 23.08.2010 at 12:42 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ma mõtlesin, et laoks lihtsalt korraliku alumise otsa kokku ja virutaks kaane lärts peale, aga Lembit leidis et M50B25 õlitussüsteemi on lihtsate vahenditega ning reeglite piires püsides võimalik oluliselt parandada:



Lisaboonusena säästame mõned kilod, parem kaalujaotus jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.08.2010 at 02:12
hall
 
BMW E36 - Jesper
millest see?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.08.2010 at 09:17
Lembit
BMW E36 - Jesper
Suurest haamrist :)
26.08.2010 at 14:52
BlueStang
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Lembit: Suurest haamrist :)

ehk siis teisisõnu - kuvaldast?
27.08.2010 at 13:02
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 7 8 9 10 11 12 13  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.