register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Poster Message
mart154
 
BMW E36 - Jesper
mine poodi, osta löökvõti, aitab väga edukalt venekeelsete väljendite vastu :)
12.04.2009 at 22:29
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Pneumaatilist mutrikeerajat mõtled või?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.04.2009 at 22:38
hall
 
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: Eip, sest mootor on maas. Üldiselt selle kinnihoidja valmistamine pole ületamatu probleem, anoh ta on piisavalt esoteeriline riistapuu selleks et võimaluse korral mitte leiutama hakata. Pigem on puudu mõistusest ja kogemustest, et ei juhtuks nagu ventika termosiduriga kunagi juhtus, kui eelpoolmainitud abinõusid kõiki juba üksjagu rakendatud oli ja pärast selgus et hoopis valetpidi vindiga käib asi :)

Jesper@näeb täna unes õlifiltri korpuse puhastamist lekkivate tihendite poolt tekitatud rokast ja mustusest.

No sellisel juhul sobib tavaline lehtvõti, mis tuleks paigutada sidurkoja kinnituspoldi ja käigukasti kinnituspoldi vahele selliselt, et see võti töötaks survele.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
12.04.2009 at 22:39
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ok, no see kinni hoidmine ei ole suur probleem, küll midagi välja mõtleb. Löökvõtme leidsin ka Tööriistamarketi kataloogist juba üles, peab ainult uurima kas seda on 19mm mõõdus ka saada. Pigem ma mõtlesin et kas sedasi nagu ma kirjeldasin saab selle kupatuse sealt ikka kätte ja tihendi vahetatud või on veel mingeid "aga"-sid, sest ega mul peale selle realoemi joonise mingit targemat juhendit ei ole ja noh haamrid on mul suured ja jõudu on mul palju, vajadusel ilmselt ka nii palju et kogu kupatus üldse sinnasamusesse keerata :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.04.2009 at 22:46 2 edits. Last edited 12.04.2009 at 22:48 by Jesper
matukas
  
BMW E36 - Jesper
Kätte saamine ja välja vahetamine on üks asi, aga kui võllil on soon sees, siis pidama saamine...
Ma muidugi spekuleerin, kuigi võllide/simmerite koosluses on see täiesti võimalik juhtum.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
12.04.2009 at 23:53
Alberto
BMW E36 - Jesper
Võllil on nagunii soon sees. Kui just kap.rem. käsil ei ole, jäta see simmer paar milli nihkesse.
Mitte,et ma mootoritest midagi tean, aga nii nad räägivad.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
13.04.2009 at 02:33
mart154
 
BMW E36 - Jesper
ega see bmw paberist pole :)

lükka uus simmer asemele ja peab küll :)


19mm peaks levinud mõõt olema, usun, et leiad.

Ps, mina olen ühe ilgelt kalli padrunisaba, vene 19 padruni ja 210cm pikendusega neid lahti keeranud :D
Seni pole pooleks läinud miskit :)
13.04.2009 at 09:48
jaan tatikas
 
BMW E36 - Jesper
Pane pika sabaga võti otsa , toeta vastu lansekat , korraks starterit ja lahti ta ongi . Kinni keeramiseks kasuta hooratta lukustit , võib ka 8mm puur olla .
13.04.2009 at 17:38
raimo_r
BMW E36 - Jesper
see on küll 318is kohta aga mõte on sama

quote:
Loosen the crankshaft bolt (22mm). It is VERY tight - ~230 ftlbs, but needs a shock to release it. Forget a rattle gun (not strong enough) or a breaker bar (you will slip the clutch first). So, remove the airbox (2 off 10mm nuts and a jubilee clip). Put a power bar (of suitable length) vertically upwards on the pulley bolt and a block of wood on the LH chassis arm. Crank the starter motor momentarily so that the bar rotates 90 degrees into the block of wood! 3-4 goes at this will usually release the bolt. It is a normal right-hand thread. Note that BMW uses a tool which bolts on in place of the vibration damper (6 bolts). The tool is locked against the chassis arm and a breaker bar is then used.


____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
13.04.2009 at 18:07
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Nojah, see starteri trikk on elegantne, aga päris põrandal vedeleva mootoriga pole julgust seda proovida. Anoh vahet pole, kui lahti ei saa siis teen ülejäänud asjad korda, vahetan selle siis kui asi tagasi aiste vahel on ning järgmine kord olen targem.

Vähemalt meisterdasin väga elegantse väntvõlli kinnihoidja endale :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.04.2009 at 23:33
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Millegipärast on ilgem deja vu tunne, olukord sama mis eelmine aasta - kõik kirjutavad kuidas nad oma autodele üksteise võidu edevamaid juppe külge keeravad, aga mina kirjutan kuidas ma mutreid lahti keeran :)

Igatahes mootor on aiste vahel tagasi, kõik välised osad on lägast enam-vähem puhastatud, vead lokaliseeritud-kõrvaldatud ja võib teha kokkuvõtte leketest:
1. esimene simmer
2. õlifiltri korpuse ja ploki vaheline tihend (see oli nagu plastmass seal vahel)
3. õlifiltri korpuse ja õlisurve anduri vaheline tihend
4. klapikambrikaane tihend
5. karteri tihend

Lihtsam oleks olnud teha nimekiri mittelekkivatest tihenditest, sest ainult ketikaane ja tagumise simmeri kaane tihendid ning tagumine simmer ise olid normaalsed. Lisaks oli 316 kasti tagumine ots lägane, aga kuna see kast läks nagunii eksituse tõttu alla siis ei hakanud uurima mis seal täpselt viga oli. 325 oma on kuiv õnneks, samas on kardaani muhv suht kole :). Ja sellest ma vist pole ka kirjutanud et üks amordipadi oli nii puruks et amordi sai ilma ülemist otsa näppimata kätte? Käigukasti padjad sai esialgu vahetatud Tööriistamarketi riiulis olnud jäigemate (ja 2x odavamate) vidinate vastu, ei ole enam aega et hakata neid alumiiniumist viilima.

Loo moraal võiks minuarust olla see, et kui asi on kummist, siis on isegi säästuprojekti puhul hea idee ta enne võidu sõitma hakkamist profülaktika mõttes välja vahetada, varem või hiljem läheb nagunii ära. Ma mõtlen õhtuti enne magama jäämist hirmuga lõdvikutele, kui ma üritasin neid oma eelarve tabelisse lisada siis tuli joone alla kurjakuulutav kiri "#ERR", seega vist jääb hetkel ära... Tõe huvides peab mainima, et seda soovitust oli kuulda ka enne klassi loomist toimunud arutelude käigus, aga noh võibolla oligi hea et kohe ei kuulanud, psühholoogiliselt on kergem kui kogu tööpõld ei ole korraga nina all laiali :)

Täna on siis programmis harjutused starteriga, loodetavasti õnnestub seda polti veenda, et vastu punnimine on pikas perspektiivis läbikukkumisele määratud strateegia.


____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.04.2009 at 13:13
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
4 päeva stardini aega ja auto valmis... ei tea kas see on nüüd halb enne või hea?

Suur tänu Eiki ja Raimo, selle starterinipiga sai poldi lõpuks lahti, kuigi kulus minu hinnangul mingi 200000 pauku (pluss pudel MoS2) reklaamitud 2-3 asemel :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.04.2009 at 02:38
jaan tatikas
 
BMW E36 - Jesper
Padrunisaba ei tohi läbi painduda , sellest tulenevad need 200...... sooritust - võin ka eksida .
27.04.2009 at 13:22
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Selle ma ampsasin jah lahti umbes kuskil 98543-ndal korral ja läksin ostsin poest ilge juraka 3/4" saba kahe sõrme jämeduse varrega ja hästi tummise padruni sinna otsa, aga ma arvan et see oli ka mingil põhjusel keskmisest kõvemini kinni, sest eelmine mootori kallal toimetanud meistrimees oli tagumise simmeri ära vahetanud aga esimest mitte, eri firmade omad olid. Või siis oli ta ainult esimese vahetanud ja mutri loomajõu või suruõhuga kinni väänanud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.04.2009 at 13:31
mart154
 
BMW E36 - Jesper
Tehase speci järgi käibki see mutter 'elevandi jõud' njuutonmeetrit kinni :)
27.04.2009 at 13:35
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Eilsel testil tegi auto stardieelses ilusa õhulennu, parempoolsed rattad olid meetrijagu maast lahti :eek :smokin

Õnneks kahjustused piirdusid põhimõtteliselt sõitja egoga, tulevane kestvussõidu kaaspiloot oli roolis.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.04.2009 at 08:56
mart154
 
BMW E36 - Jesper
Jesper, sa mountisid mootori valetpidi peale vä? :)
Eest-taha käib ikka, mitte ülevalt alla...
29.04.2009 at 09:25
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ei tundub et asjad on ikka suht õigetpidi peale mounditud, uus suurem radikas töötab hästi (thanks Allan), õli enam ei tilgu jne. See katusescoop või mingi muu ventilatsioonilahendus tuleb samas ikka enne suviseid etappe ära teha, pärast kümmet ringi on kokpitis paras saun ja ma sõitsin ikka irvakil aknaga veel.

Varsti peaks liikuvat pilti ka saama, aga kahjuks õhtu peasündmus peale ei jäänud.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.04.2009 at 09:38 2 edits. Last edited 29.04.2009 at 09:45 by Jesper
JustMe
BMW E36 - Jesper
quote:
Jesper: See katusescoop või mingi muu ventilatsioonilahendus tuleb samas ikka enne suviseid etappe ära teha ...
Õhuscoobist nii palju, et rallikad kasutavad ka sama lahendust aga kuna rallikatel keevitatakse kogu kere üle ning taha pannakse tulekindel vahesein, siis ei ole õhul enam tagant kuskil välja pääseda ning selle tõttu kasutavad näiteks Evod tagaakendel võresid, nagu siin Ausi autol on näha: http://rally.planet.ee/fotod/lest_08_2/foto00137.jpg

Point lihtsalt selles, et kui eest õhku peale surud, siis vaata et õhul oleks tagant kuskile välja ka pääseda.


____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
29.04.2009 at 10:10
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Oleme kursis, sai isegi reeglitesse vastav mööndus sisse:

3.1.12 Õhuvõtuava lisamine katusele salongi jahutamiseks on lubatud. Kui katusele on lisatud õhuvõtuava, siis on lubatud ka õhu välja juhtimise avad teha sõiduki tagaosasse, eeldusel et nad ei lähe vastuollu punktiga 3.8.3. Mõlema eelpoolnimetatud ava pindala võib olla kuni 400cm2.

Ma isiklikult pean väljatõmmet isegi olulisemaks kui sissesurumist, tegelikult tuleb originaalavadest ka kõvasti õhku, aga kuna sel pole tänu punktile 3.8.3 ehk tagumine vahesein kuhugi minna, siis pole sellest ka suuremat tolku. Anoh lihtsam on öelda kogu selle krempli kohta "katusescoop ja muu seonduv", kuna scoop on prominentseim osa süsteemist :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
29.04.2009 at 10:35 1 edit. Last edited 29.04.2009 at 10:38 by Jesper
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Nagu teistes teemades juba jahutud sai, oli Riia võistlus üks suur läbikukk, esimeses sõidus vedas alt rooli ja istme vaheline ning teises sõidus ploki ja kaane vaheline tihend.

Tegelikult ma tahtsin lihtsalt pilte näidata, kuna laupäevaseid on juba nagunii palju, siis vahelduseks ka reedeseid - vaatenurk on muidugi natuke kallutatud, selle pärast ka siin teemas :)

http://picasaweb.google.com/marsfrog/BaTCCRiga12052009#

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.05.2009 at 17:47
Silwer
BMW E36 - Jesper
Lahe kaamera kinnitus. Kus selliseid müüakse? Eestis?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
06.05.2009 at 22:25
Jesper
 
BMW E36 - Jesper
Ma pean meie operaatori käest uurima kust ta selle ostis, aga lõpuks auto külge läinud kaadervärk koosnes mingist kolmest eri komplektist tulnud asjadest, sest klambri küljes algselt olnud kuul-liigend oli liiga kobakas ja siis seal mingi tihvt või pikendus ei olnud ka päris hea ja tuli pikema vastu vahetada. Fotofännide värk, igasugu eri nublakaid on aja jooksul kotti kogunenud ja neist saab töötavaid lahendusi konstrueerida :)

Kusjuures see asi läks ka tehnilisest kenasti läbi, ainult nipukas tuli igaks juhuks läbi tõmmata, et kui peaks lahti logisema siis ei kuku kolaki maha vaid jääb rippu. Ja hästi mõnus oli et seda sai kiiresti ringi tõsta eri torude külge ja nurkade alla sättida, et järjestikustes sõitudes erinevaid plaane filmida.

Ja kaameraks on Flip, mis sai oma ülesandega väga hästi hakkama - bullet-tüüpi kaameratele omast pildi lainetamist polnud, vibratsiooni ka mitte, värvid olid head jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
06.05.2009 at 23:36 2 edits. Last edited 06.05.2009 at 23:38 by Jesper
matukas
  
BMW E36 - Jesper



____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
07.05.2009 at 11:31
Silwer
BMW E36 - Jesper
Chasecam on äge aga maksab ka omajagu.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.05.2009 at 12:12
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW E36 - Jesper   .. 5 6 7 8 9 10 11 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.