register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : OT videoteemast ära, GTR   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
Garfield
  
OT videoteemast ära, GTR
quote:
Taavi: Tänapäeval paljud performance suunitlusega turboautod tulevadki tehasest kobedamate hj/nm numbritega kui paberil reklaamitakse. Sama teema kasvõi 335i BMW-ga.
Minu poolt 1p jutule juurde, VW Golf TDI tehaseandmed olid 96kW/310Nm, Laki düno näitas 103kW/340Nm. Dünopink ei näita kindlasti õiget absoluutarvu, kuid suund sama, mis Taavi mainis.
Kuid üks asi veel, kui MTM chipiga lubati võimsust juurde 25% ehk 120kW (ja väänet 350Nm), siis düno näitas 117kW (suht OK, kuid 103 +25% peaks olema 129kW), reaalne väändemomendi juurdekasv oli aga eriti tilluke 340Nm->360Nm ehk 6% (lubati %-na jälle rohkem). Dünotud on suhteliselt lühikese ajavahemikus, isegi sarnase külma ilmaga. Seega lubatud juurdekasvu chippimisega ei saanud, kuid lubatud numbrid arvudena on enamvähem käes.


____________________________
Focus RS
01.04.2008 at 11:09
wirx
  
OT videoteemast ära, GTR
Tegelikult pole tähtis mitte hj number, vaid see kui võimekas auto ikka on :P
Üks järjekordne elav näide http://www.roadandtrack.com/article.asp?section_id=31&article_id=6594
gtr vs 911tt vs z06
ringi ajad olid
2:02.01
2:02.02
1:56.09
Raske muidugi arvata, kes võitis, eriti kui artikli pealkiri on A New World Order

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
01.04.2008 at 11:12
matukas
  
OT videoteemast ära, GTR
quote:
The Nissan's handling balance is so spectacular that it registered 1.01g on the skidpad and romped through the slalom at an impressive 73.4 mph, about 3 mph faster than the others (and faster than the Ferrari Enzo).
Ja pealegi Z06 kohta...
quote:
And the sounds...come on, it's an American V-8, need I say more?
...õhkab patriotismist. Jääb nagu mulje, et mujal maailmas polegi huvitava saundiga V-8 mootoriga autosid (SL 63 AMG F1 tempoauto ntx?).

Minu jaoks on kindlasti tähtis 'handling balance' ennem, kui saund.

Aga vana tõde juba, et kellele ema, kellele...

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
01.04.2008 at 13:41 1 edit. Last edited 01.04.2008 at 13:53 by matukas
peep
 
Moderator
OT videoteemast ära, GTR
Ei tea, sportauto puhul on sound ikka päris oluline, minu jaoks olulisem kui ringiaeg. Ja selleks ei pea ameeriklane olema, et vabalthingava V8 häält ülelaetud V6 omale eelistada - see on elementaarne "musikaalsus".;)

Neid teste lugedes tekib ainult küsimus, kas see auto pole mitte nii hea saanud, et on juba liiga hea, kõik toimib etteaimatavalt, garanteeritult. See pole ju eriti huvitav, kaua Sind ikka see teadmine motiveerib, et Su auto suudab seda, teist ja kolmandat aga samal ajal ta ei nõua Su käest muud kui rooli keeramist ja bensiini paaki valamist ? EVO ainus kriitika esimeses eufoorias oli samuti "soulless". Elu näitab, et tavaliselt autoajakirjanikud on algul uuest mudelist vasikavaimustuses aga mida aeg edasi seda enam kriitikat tulema hakkab ja tihtipeale lugedes mudeli eluea lõpus sama auto kohta, on seal kriitika juba enamuses. Muidugi, kirjutajad lähtuvad võrdlusest konkurentidega ja selge on, et areng ei peatu ning uute mudelite peale tulles tuleb vana suhtes hinnanguid muuta aga ikkagi, on kuidagi see asi silma jäänud...miski pole ajas jääv. Eks see selgu aja jooksul, kas GTR liigitub klassikuks või läheb progressi ohvriks ?
01.04.2008 at 13:59
HrHunt
OT videoteemast ära, GTR
TM väidab et hind 1,26 ja saab tellida.

____________________________

06.04.2008 at 10:50
-XR-
OT videoteemast ära, GTR
http://www.carmagazine.co.uk/Secret-new-cars/Search-Results/Spyshots/Nissan-GT-R-V-Spec/ <-- V-Spec pidavat Ring-i sõitma 7:25 ajaga...
09.04.2008 at 09:09
-XR-
OT videoteemast ära, GTR
GT-R on jätkuvalt võidukas:
http://supergt.net/supergt/2008/0802/0802racv_e.htm
14.04.2008 at 23:18
Hans
OT videoteemast ära, GTR
Kole ja igav on see GTR, nii seest kui väljast. Elektroonikat ka paksult täis. Kõik küll räägivad imelisest juhitavusest, kiirendusest ja kõigest muust, kuid suurem osa sellest on elektroonika. Mille tõttu juhi roll ja juhi oskused ei mängi enam nii palju tähtsust - mis on igav. Üks kirjanik internetis tõi võrdluse GTR'i ja Porsche GT3 RS'ga, kus on GTR'ga sõitmine on nagu autosimulaator - äge, kuid mitte päris see-, kuid GT3 on täis laks.
Samuti, puht majanduslikult, kui see elektroonika kakti läheb, mis juhtub? Kas raha märgid tulevad silme ette?Või, siis on nagu tänapäeva elektroonikagi, odavam on uus osta kui kaktist parandada?
14.04.2008 at 23:29
devilc
Moderator
OT videoteemast ära, GTR
quote:
Hans: Kole ja igav on see GTR, nii seest kui väljast. Elektroonikat ka paksult täis. Kõik küll räägivad imelisest juhitavusest, kiirendusest ja kõigest muust, kuid suurem osa sellest on elektroonika. Mille tõttu juhi roll ja juhi oskused ei mängi enam nii palju tähtsust - mis on igav. Üks kirjanik internetis tõi võrdluse GTR'i ja Porsche GT3 RS'ga, kus on GTR'ga sõitmine on nagu autosimulaator - äge, kuid mitte päris see-, kuid GT3 on täis laks.
Samuti, puht majanduslikult, kui see elektroonika kakti läheb, mis juhtub? Kas raha märgid tulevad silme ette?Või, siis on nagu tänapäeva elektroonikagi, odavam on uus osta kui kaktist parandada?
Hans, ma ei tea, kas oled GT3 RSi või GT-Riga sõitnud. Mina ei ole, seega teoretiseerin niisama, aga selleks see foorum ju on. :)

Su jutul on jumet, kui eelarve on piiramatu, juht väga hea ja olud ilusad, aga paneme selle hetkeks meie konteksti, kus hind mängib rolli, juht on sellisel hea harrastaja tasemel (4-5 rajapäeva aastas) ja ilmad nagu meie kliimas ikka.

Subjektiivselt võttes on GT3 RS väga oskaja juhi käes ideaalsetes oludes kindlasti nirvaana (kuigi ilmselt GT-Rist veidi aeglasem), aga mõtle, kumbaga tahaksid tundmatutel, sageli ka kahtlase teekattega ja/või märgadel teedel sõita? Või siis Bikernieki betoonseinte vahel? Niipalju, kui ajakirjandusest lugeda on olnud, ütlevad sageli ka väga head võidusõitjad (kes suvalise meie autoga meist teisel ringil kiiremad on), et see masin tahab pikka õppimist. Ma ei tea, kuidas Sinuga on, aga mina võtaks pigem GT-Rist 90% kui samade sõiduoskustega GT3st jalgade värisedes 60%. Õppimist on seal kindlasti aastateks, aga kui ainult masinaga üheks saamine eesmärk, ei pea ju 997t hankima - 993 või vanemad pakuvad seda väljakutset vaat ehk rohkemgi.

Objektiivselt mõõtes maksab GT3 RS täpselt 2x rohkem kui GT-R, nii et võibki teise osta, kui katki läheb. :D Ja ei tasu arvata, et Porsche 115+ hj/l võidusõidumootor igavesti kestab, lisaks on tõenäosus teda kuskil katki sõita suurem, kuna taltsutamine raskem.

Sellest jutust ei tule muidugi nii aru saada, et ma mingi eriline GT-Ri fänn oleksin, lihtsalt asjadel on alati mitu külge.


15.04.2008 at 00:16
HrHunt
OT videoteemast ära, GTR
Elektroonika jaux on garantii. Garantii meestel on küll suhteliselt igav elu, ega see tänapäeva japsi elektronts suurt muud ei taha kui kord poole aasta jooksul väike softi update. Lisaks niipalju kui mina asjast aru saan, on kogu selles elektroonika asjanduses (ja IT asjanduses üldse) toimunud viimasel ajal väga suur edasiminek. Jaburad kokku mätserdatud süsteemid kus 500km juhtmeid on asendatud tsentraalsete siinidega, kasutatakse standardseid juppe ka eri autotootjate lõikes, süsteemides on selge loogika, kuidas tuvastada kalav komponent jne. Ehk siis on muutunud kogu lähenemine sellele, kuidas elektrontsi üldse teha. Ma pakuks ette ennem kukub see muu kola sealt ümbert ära, kui kompu käed üles tõstab.
PS. Varsti läheb auto ostmine üldse raskeks, kõik üksteise võidu aretavad süsteeme mis ntx pidurdavad juhi eest, kui otsustavad et nüüd on laks tulekul vms. Uuel Foresteril ei saa enam stabiilsuskontrolli 100% välja võtta jne. Ühesõnaga - lõpp on lähedal. Tuleb tallata kuni veel saab. Varsti pele penssu ka enam või maksab pooliku raha :)

____________________________

15.04.2008 at 00:28 1 edit. Last edited 15.04.2008 at 00:35 by HrHunt
Raceboy
 
OT videoteemast ära, GTR
Ega juhtaju ISE 99,9999% juhtudest üles ütlegi, vaid pigem vahendid, mille abil ta autoga toimuva kohta infot saab.

____________________________
www.vems.ee
15.04.2008 at 00:31
Antti22
OT videoteemast ära, GTR
Eks järgmise aasta suvel saab teada mis see auto suudab, kui esimesed eksemplarid Eestisse veerevad, senikaua on kõik ainult spekulatsioonid.
15.04.2008 at 00:44
Hans
OT videoteemast ära, GTR
Kaugeltki pole sõitnud GT3'e tõin lihtsalt näiteks mida ma lugesin kellegilt, kes (ma eeldan) oli sõitnud mõlemaga.
Ma lihtsalt mõtlen, et kuigi tore küll ,et auto suudab seda 1.0232 sekundit teatud autost kiiremini teha ja kurvis tõmbab 0.11212 rohkem ja mida iganes veel tänu elektoonikale. Ma tahtsin öelda, et lihtsam auto, nagu GT3 RS'il on fun factor palju suurem. See on muidugi minu no-driving-experience vaade asjale.
Kindlasti ei pea minema eksreemsuse juurde, ja ostma GT3 RS'i.
Muidugi, kui oleks GT-R'i/ GT3 RS'i raha, siis ma oleks palju õnnelikum vanema Porschega (selle rahaga saab ju korraliku), ja osta endale E30 M3 ringraja jaoks.
Anyway, sinu jutust jäi mulje nagu ma soovitaks/ sooviks kellegile GT3 RS'i peale määrida, kuid RS oli lihtsalt näide mille ma tõin netist. (teoretiseerimine on ikka üks tore tegevus küll)
15.04.2008 at 00:47
wirx
  
OT videoteemast ära, GTR
GT3 RS-ist hoopis tõesema raja tunde annab 100k maksev Estfield
pole vist nende kumbagiga siin Eestis suurt midagi teha, GTR pidi olema kõige pehmemas amordi astmes jäigem, kui R8 kõige jäigemas.. GT3 RS on jällegi väga madala kliirensiga(googeldades ei saanudki mm teada) Tarmo käest tuleb uurida, ehk tehase manuaalis andmed sees

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
15.04.2008 at 01:40
Raceboy
 
OT videoteemast ära, GTR
Mis jutt see on, et pole teha? Ega ainukeseks autoks loomulikult teda osta pole pointi (nii Estfieldi, RS-1 kui paljusid teisi), kuid mis takistab neid omamast rajaautona?

@ise sõidaks rajal parema meelega hoopis vormeli (piisab Estoniast) või mõne tõelise rinkaautoga, nt Porsche 935, 70-ndate 911 RSR-i vms.

____________________________
www.vems.ee
15.04.2008 at 07:41
-XR-
OT videoteemast ära, GTR
quote:
Raceboy:
@ise sõidaks rajal parema meelega hoopis vormeli (piisab Estoniast) või mõne tõelise rinkaautoga, nt Porsche 935, 70-ndate 911 RSR-i vms.

Sul on mõtted täpselt samas kohas, kus minul. Kuigi minu nimekirja tuleks '74 RSR kõrvale hoopis Porsche 934 (pilt). Kuigi jah, 935 Porgesid sai ka vahepeal vähe uuritud.
Ebayst saab igasugu lahedat kraami ;)

Vormeleid vaatasin racecarsdirect.com-ist ja seal on valikut küllaga. Tuleks lihtsalt valida mingi selline, millelele ka juppe saada on.


GT3 RS-i pluss on see, et see on road legal ja sellega saab otse Eestist omal jõul parematele jahimaadele kihutama minna ;)
Kuigi bahni peal võib mõni sedaan sinust mööda sõita.
15.04.2008 at 13:40 2 edits. Last edited 15.04.2008 at 13:43 by -XR-
I.V.B
OT videoteemast ära, GTR
Kogu jutt käib siiski väga kallitest autodest ja kogu selle ringiaegade ja g-jõudude tohuvabohu varju jääb see, et tegelikult siiski valdav enamus taoliste autode ostjaid tuginevad emotsioonidele (ja õigesti teevad). Kui GTR ringiaegade poolest oma pearivaalidega võrdne oleks, siis ei ostaks seda autot ju keegi, sest oma kohmaka sci-fi väljanägemise ja sisu poolest pole tal neile küll midagi vastu panna. Väga subjektiivne arvamus, aga ei ole veel kuulnud kedagi ütlemas, et GTR on ilusam kui ükskõik milline auto tema rivaalidest.
Ja ei suuda ära oodata Corvette ZR1 kõikvõimalikke ringi- ja muid aegu ning numbreid, aga niipalju kui lubatud on, ületab see auto GT-R'i igal juhul. Niipalju on teada, et väga märja raja, külma ilma ja inseneriga roolis olid Nordschleife ajad 7.40 kanti.
15.04.2008 at 14:19
Taavi
OT videoteemast ära, GTR
Veel numbreid...

http://www.worldcarfans.com/9080501.002/official-nissan-announced-gt-r-laps-nurburgring-in-7m-29s
02.05.2008 at 20:56
rustang
  
Moderator
OT videoteemast ära, GTR
Stephan Wilkinsoni päris asjalik artikkel:
http://www.thetruthaboutcars.com/2008-nissan-gt-r-review/
08.05.2008 at 13:17
Taavi
OT videoteemast ära, GTR
Rustang sa ikka leiad need negatiivsed artiklid üles GTR-i kohta :) Ma soovitan pigem selle TTAC arvustuse kommentaare lugeda, antud juhul on seal kriitika artkli suunas asjalikum/analüütilisem kui artikkel ise.
12.05.2008 at 10:14
rustang
  
Moderator
OT videoteemast ära, GTR
Vabandust :) aga no ma olen pisut skeptiline selle auto suhtes. Arvamuste paljusus on ju vahvam kui kooris hosianna hüüdmine. Mul endal ka üks s14 hoovis niiet päris nismo-vihkaja ma omaarust ei ole.
12.05.2008 at 10:21
rustang
  
Moderator
OT videoteemast ära, GTR
One Lap of America 2008, 11. koht, samas räägitakse, et GTR-l olid pidevalt mingid arusaamatud mootorijamad ja see ei arendanud täit võimsust, seega ei saa siit kaugeleulatuvaid järeldusi teha.
http://www.onelapofamerica.com/history/2008/results/showResults.shtml?y=2008&res=OVL_CUM
13.05.2008 at 09:07
wirx
  
OT videoteemast ära, GTR
motortrend tegi hiljuti testi

0-60mph = 3.2s
0-130mph = 14.1s

60-130mph = 10.9s

Siia kõrvale võrdluseks
5.4 - 1,000 rwhp TT Viper
5.6 - Bugatti Veyron
*5.8 - Ford GT, Whipple S/C, 780 rwhp, 1 shift
5.9 - GSXR 1000 with bolt-ons
6.1 - Saleen S7 Twin Turbo
6.9 - Mosler MT900S
7.0 - Ferrari Enzo
7.3 - Porsche Carrera GT
*7.8 - Lamborghini LP640, stock, 2 shifts
*7.8 - Chevrolet Corvette C6 Z06, stock, 2 shifts
8.9 - Mercedes SLR McLaren
9.1 - Porsche 993 RUF Turbo R (100 octane)
9.4 - Lamborghini Diablo VT 6.0
9.5 - Porsche 997TT
9.5 - Ferrari F430
9.6 - Ferrari F50
10.3 - BMW M6, stock, 2 shifts
*10.4- E60 M5, stock, 2 shifts
10.9 - Nissan GT-R
11.0 - Shelby GT500, stock, 2-shifts

ehk siis kui tegemist pole 101% kontrollitud stardiga jääb GTR ntx autobahnil suht hätta


____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
18.05.2008 at 17:56
TCOFF
OT videoteemast ära, GTR
quote:
wirx:
ehk siis kui tegemist pole 101% kontrollitud stardiga jääb GTR ntx autobahnil suht hätta


Hätta jäämiseks seda päris nimetada ei saa.. Arvatavasti on ülekanded sellised lihtsalt.
Pealegi pole tegemist Bahni autoga vaid pigem ringrajasuunitlusega auto.
19.05.2008 at 00:35 1 edit. Last edited 19.05.2008 at 00:38 by TCOFF
matukas
  
OT videoteemast ära, GTR
Võrdlus bahn-i võimekusega? Kui sirgel tahaks neid kõiki nimekirjas mättasse tampida, valiks drag-auto :)
Kellele ema, kellele tütar. Ega elugi alati sirgjooneline pole ;)

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
19.05.2008 at 01:18
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : OT videoteemast ära, GTR   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.