register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Poster Message
HrHunt
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
mart154: arvatavasti oleks loogiline 205/50 R15?

Ma oleks ka selle mõõdu poolt. Omal ajal olid E30 323i all mul just sellised, kui nõrkemiseni tabakas ja mujal kangutasin. Igati hea kompromiss.

____________________________

16.12.2007 at 00:31
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Tuleneval sellest amordi teemast tekkis mul küsimus, kas keegi on teinud nimekirja asjadest, mis hetkeseisuga soomlaste ja meie sarja ebakompatiibliks teevad? Coupe lubamise võiks kõrvale jätta, see on coupeomanike enda valik, samuti rehvid, sest neid saab ju vajadusel järgmine hooaeg uued võtta ja esimesel aastal on nagunii vaja oma asi käima saada, aga just sellised perspektiiviga ümberehitused, mille lubamine/keelamine pikas perspektiivis pilli puhub?

Ma mõtlen umbes nii, et kui meie monoamort on sama mis soomlasel (see, et meil on mittereguleeritav amort pluss tavavedru kulude kokkuhoiu pärast lubatud, pole ka suur probleem, sest kulude kokkuhoidjad vast nagunii kohe Soomet ei ründa), kas siis on veel mingeid põhimõttelisi detaile, mille pärast näiteks järgmisel aastal ei võiks jõuda nii kaugele, et meie parimad ka Soomes osa võtavad ning ka siin toimuvatel etappidel võimalikele külalistele ausalt vastu saavad?

Asju peenelt ajades on äkki siiski võimalik selline olukord, kus ilma reeglites suuremaid uperpalle tegemata on võimalik need sarjad perspektiivis ühte jalga käima panna, ilma et me peaksime oma esimese hooaja eelarveid liiga lakke ajama.
16.12.2007 at 21:58 2 edits. Last edited 16.12.2007 at 22:02 by Jesper
xjan
E36 Cup vol. 2 - start antud !
puur suurematest tükkidest - Soomes lubatud vaid salongis olev puur, meil täispuur e. ninast sabani seotud kerega?

____________________________
BMW 1M ...
16.12.2007 at 22:37
mart154
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
xjan: puur suurematest tükkidest - Soomes lubatud vaid salongis olev puur, meil täispuur e. ninast sabani seotud kerega?


Oot, ma sain aru, et esimeste amordikannudega puur seotud ei tohtinud olla? Võibolla panen ka mööda. :)
Tagumistega vist jällegi võis olla?
16.12.2007 at 22:40
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Neid Soome reegleid on siin nõrkemiseni juba lahatud aga panen siis veel korra:

http://www.xtremerace.fi/xtreme-race2007-tekniikkasaannot.pdf

Suurematest asjadest on ilmselt probleem erinevad puurid, meie reeglite järgsega seal peale ei saa. Siis veel vedrustus, tagaülekanne, väljalase, sisselase, roolikarp, sidur jne. Piisavalt palju, et muuta meie reeglite järgse auto ümberkohandamine mõttetult kalliks.

Sai ju suht selgelt välja öeldud Lauri poolt, et soomlastega me arvestama ei hakka ja seetõttu olemegi siia mitu eeposetäit oma reeglite alast arutelu kirjutanud. Kui nüüd on soov kannapööre teha, siis on viimane hetk. Lihtsalt need reeglid ära tõlkida ja nii ongi.

Btw. nagu näete, Soomlased ei kasuta monotüüp vedrustust, ainult amort on ära määratud, vedrud on vabad. Seega on neil amortide ümberheitamine samuti lubatud või vähemalt peaks olema loogiliselt võttes.
16.12.2007 at 22:41
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ma pean tunnistama, et ma ei oska neid soomlaste reegleid lugeda, seal on põhiliselt mingid viited kuhugi, lihtsalt oli selline mulje jäänud et meie reeglid paiknevad ikkagi laias laastus samas sihis soomlaste omadega. Mõtlesin pigem selles liinis, et kas korraga rajale lastuna teevad Soome autod ringe meie omade ümber, või vastupidi, või on põhimõtteliselt võrdsed, erinevused ainult selles stiilis et neil on hunnik juppe mis tuleb korraldajalt osta.

Aga ok, kui see pole enam mõttekas teema, siis las ta olla.
16.12.2007 at 22:57 1 edit. Last edited 16.12.2007 at 23:00 by Jesper
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kui meil on need odavad rehvid, siis ilmselt jah, vahe on suur kiirustes. Ja teine asi on vedrustus, ma arvan, et neil on seal see pärsi korralik.

Mina ei tea, kas see on "mõttekas" teema, lihtsalt olen harjunud asjade ajamise viisiga, kus kõigepealt pannakse mingid põhimõtted paika ja siis neid ei muudeta ilma tungiva vajaduseta. See on ainus viis ka midagi reaalselt ära teha ja kuhugi jõuda. Hetkel ma ei tea, mis oleks selline muutus, et enne ei olnud meil soome sari oluline (keegi ei võtnud selle poolt argumenteeritult sõna) ja nüüd juba on ?
16.12.2007 at 23:04
matukas
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
No kui mulle Soome sari oluline oleks, siis elaksin Soomes ja sõidaksin seal. Ja kui väga-väga sõita tahaksin, siis elaksin kas Ühendkuningriikides või Saksamaal. Seal on radu koledalt palju. Eesti vaid oma tossikese Saugaga. Ja ei tea kauaks sedagi jagub või millal neid (õigeid) juurde tuleb.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
16.12.2007 at 23:16
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ei ole mulle ka oluline, jätame selle teema. Mul läks pea natuke sassi selle vedrustuse ja kummide teema peale kus jälle tuli lauale argument "sama kui Soomes", mõtlesin et äkki need kaks asja ongi ainsad põhimõttelised erinevused.
16.12.2007 at 23:40 1 edit. Last edited 16.12.2007 at 23:47 by Jesper
zeke
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Pange see rehvi mõõt paika ja max. hind. Mul ka tutvust rehviäris ehk saan miski hea pakkumise välja otsida(isikliku kasu mina sellest midagi ei saa).
16.12.2007 at 23:59
Silwer
E36 Cup vol. 2 - start antud !
No 205/50R15 on ainuke mõistlik mõõt. Kitsamat panna ei kannata. Kõrgemat rehvi samuti ei kannata panna.
205/50r15 on ka tavaliselt parema hinnaga kui 205/55R15 ja oluliselt parema hinna ja saadavusega kui 225/50R15

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
17.12.2007 at 00:55 1 edit. Last edited 17.12.2007 at 00:55 by Silwer
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
zeke: Pange see rehvi mõõt paika ja max. hind. Mul ka tutvust rehviäris ehk saan miski hea pakkumise välja otsida(isikliku kasu mina sellest midagi ei saa).


Aga oleks muidugi hea kui uuriksid.

Uuri palun kahte mõõtu: 195/50 ja 205/50 R15
17.12.2007 at 11:11
xjan
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Toyo R888 - 205/50 R15 hind on pingutatav isegi vast ca. 1300-1400 EEK piiri (KM-ga), räägin läbi veel Toyo ootused reklaami osas antud sarja masinatel ja siis saan teha täpse pakkumise. Või on juba ette näha et liiga kallis ja pole mõtet tegeleda 2008 raames?

____________________________
BMW 1M ...
17.12.2007 at 18:23
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ma arvan, et oleks mõtet Lauriga otse asjad läbi rääkida, te ju asute sisuliselt kõrvalmajades.

See kalliduse asi on segane, nagu eespoolt välja saab lugeda - esiteks pole õigele mõõdule hinda teada odavrehvil ja teiseks pole mingit aimu, kuidas need odavalt pakutavad rehvid kestavad võrreldes Toyo'ga ja kas üldse kestavad ?
17.12.2007 at 18:36
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Odavrehvil on teada,et ta kestab väga hästi.

Kuid nüüd usun,et sellise tuhande lähedase hinnaga,ei ole Toyole vastast.

Veel peaks paika panema rehvireegli kehtimise aja,aus oleks,et see aeg oleks 1 hooaeg.

Aasta lõpus saadakse kokku ja arutatakse jätkamise võimalust,sest ebareaalne on mingeid hindu asju kokku leppida 3 aastaks.
17.12.2007 at 19:19
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Hind oli ju 550 või on 205 laius juba 1000 ? Kuidas Sa tead, et kestab, keegi on seda rajal kasutanud ?
17.12.2007 at 19:34
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Hind oli ju 550 või on 205 laius juba 1000 ? Kuidas Sa tead, et kestab, keegi on seda rajal kasutanud ?


On katsetatud.
17.12.2007 at 21:08
Alberto
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ei saa mainimata jätta, et mul oleks kahju kui me ehitame soomlastest erineva puuri, väiksemad erinevused ei oma suurt tähtsust.
18.12.2007 at 01:35
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Alberto: Ei saa mainimata jätta, et mul oleks kahju kui me ehitame soomlastest erineva puuri, väiksemad erinevused ei oma suurt tähtsust.



Me ehitame kindlasti soomlastest erineva puuri.Meie puur hakkab vastama 2009 nõuetele,soomes seda reeglit ei ole.


18.12.2007 at 03:07
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
rolantsik:
quote:
Alberto: Ei saa mainimata jätta, et mul oleks kahju kui me ehitame soomlastest erineva puuri, väiksemad erinevused ei oma suurt tähtsust.



Me ehitame kindlasti soomlastest erineva puuri.Meie puur hakkab vastama 2009 nõuetele,soomes seda reeglit ei ole.




Niipalju kui mina olen asjast aru saanud, ei ole takistuseks ühildumisel sommidega see, et meil vastab puur rangematele turvanõuetele. Küll on probleemiks amordikannude sidumine puuriga, mis soomemaal lubatud pole.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
18.12.2007 at 10:30
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Aga niipalju, kui mina olen aru saanud, siis soome reeglitele mittevastavaks ei tee seda puuri sugugi mitte see 2009 reeglitele vastavus, vaid see, et meie reeglites on lubatud tagatoed viia ka otsapidi tagumisest tuleseinast läbi, aga soomlastel ei ole. Kui puuri tagumiste jalgadega pagasnikusse ei lähe, siis peaks meie puur ka soomes sobima. Esimeste amordikannudega sidumine ei ole ka meil lubatud ja ka tagumistega sidumine ei ole kohustuslik.

Vedrustus - ma ei ole päris täpselt aru saanud, kas meie amordiareng liigub monoamordi suunas, või siis amordile nn "ülemise piirangu" panemise suunas. Kui seda viimast, siis oleks justkui soomlaste Bilsu B14 kah meil lubatud kuna see on minuteada ainult ühte pidi seatav. Vedrud on mõlemas sarjas vabad.

Tagaülekanne - 3,74 on lubatud nii soomes, kui ka meil

Väljalase - Ma ei saa täpselt soomlaste reeglitest aru. Kui neil on tehase malmkollektorid lubatud, siis tehasekollektor + sommide väljalase on ka meil lubatud. Kui soomlastel ei ole tehase malmkollektor lubatud, siis on erinevus reeglites.

Õhupuhasti - Erinev. Meil standard, soomlastel mingi spetsiaallahendus

Roolikarp - Standard on mõlemas sarjas lubatud.

Sidur - Standard on mõlemas sarjas lubatud.

Aku - Soomlastel kapoti all, meil pagasnikus.

Nendest vaadeldud asjadest justkui ainult aku asukoht ja õhupuhasti oleks sellised asjad, mis välistaks auto, millega saaks mõlemas sarjas ilma igasuguste muudatusteta peale. Samas ei ole õhupuhastikorpuse vahetamine eriti karm raketiteadus ja ei nõua ka meeletuid rahalisi vahendeid. Samuti on ilmselt ka akule kahe asukoha tegemine lahendatav.
18.12.2007 at 10:42
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Lembit, Soome sari kasutab nende F2 rallisarja tehnilisi teatud muudatustega. Extreme lehel on ainult need muudatused kirjeldatud, AKK lehel on F2 reeglid ise. Mina ei ole suutnud neid täies ulatuses läbi vaadata, et mis seal veel on ?

Aku asjast Sa said valesti aru, see võib jääda originaal asukohta, nende lehel on algse reegli välistus.

Erinevused on veel lisaks eelmainitutuele, et meil on silla blokk vaba, neil tohib kasutada ainult originaal LSD'd. Ja neil peab olema autol katalüsaator.
18.12.2007 at 11:00 1 edit. Last edited 18.12.2007 at 11:04 by peep
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Lembit, Soome sari kasutab nende F2 rallisarja tehnilisi teatud muudatustega. Extreme lehel on ainult need muudatused kirjeldatud, AKK lehel on F2 reeglid ise. Mina ei ole suutnud neid täies ulatuses läbi vaadata, et mis seal veel on ?

Aku asjast Sa said valesti aru, see võib jääda originaal asukohta, nende lehel on algse reegli välistus.

Erinevused on veel lisaks eelmainitutuele, et meil on silla blokk vaba, neil tohib kasutada ainult originaal LSD'd. Ja neil peab olema autol katalüsaator.
Nende reeglite ülesehitusest ma sain aru küll. Mul lihtsalt ei ole Soome keele oskus päris nii kõrgel tasemel, et asjadest 100% aru saada.
Soome sarja auto n.ö. "standardautoks" on tehaseauto asemel võetud juba A-rühma homologeeringule vastav auto, millele siis rakendatakse F2 sarja piiranguid koos lehel väljatoodud eranditega.

Ja ma ei ürita sugugi mitte väita, et reeglites on ainult need erinevused, mis ma välja tõin. Ma üritasin läheneda selle nurga alt, et kas on võimalik teha auto, mis sobiks korraga mõlematesse reeglitesse. Kasvõi see bloki asi - mõlemas sarjas on tehaseblokk lubatud.

Ma lugesin ka neid Soome F2 reegleid, aga ei näinud palju sellist, mis justkui välistaks sellise auto tegemise, mis korraga mõlematele reeglitele vastaks. Õhufilter ja aku jäid justkui ainsateks asjadeks. Kui sa, kindlasti minust parema soome keele oskajana, nüüd ütled, et aku asukoht sobib kah standard mõlemas sarjas ning kui sellele lisaks veel Soome sarja "special sisselase" on OMP pestav paneelfilter originaalkastis - siis justkui ei olekski probleemi.
18.12.2007 at 19:45
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Soomlastel peab jääma summuti originaaliks.

Õhufilter on mingi OMP firma koonus,suht väike lutt.

Strutbarid on ju enamuses polditud,ehk saab eemaldada lihtsalt.
18.12.2007 at 20:39 1 edit. Last edited 18.12.2007 at 20:41 by rolantsik
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
rolantsik: Soomlastel peab jääma summuti originaaliks.

Kumb nendest määratlustest nüüd originaali tähistab?
o Pakoputkisto tulee vaihtaa sarjaan määriteltyyn, toimiva katalysaattori on pakollinen
- Pakoputki: Yksityyppi, sarjaan määritelty. (Xtreme Race)

Minuarust mitte kumbki, pigem on tegemist monotüübiga. Aga ma võin ka kehva keeleoskuse tõttu eksida.
Mina loen siit välja, et summuti tuleb vahetaa sarja korraldaja poolt ettenähtu vastu (monotüüp), katalüsaator on kohustuslik.
18.12.2007 at 21:40
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.