register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Poster Message
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
serõi:
quote:
onuuno: Küsimus on osalejates, kui neid ei ole milleks siis üldse arutada. Ükski sari ei saa toimida kui ei ole osvõtjaid. Küll need tehnilised ka aastatega paika loksuvad.

Võib ka nii ju öelda, kuid ma ise ütleks pigem, et kui on paljudele vastuvõetavad tingimused, siis küll need osavõtjadki tulevad. Kuidas saab otsustada osalemise/mitteosalemise üle kui ei tea veel milles ja mis tingimustel üldse osaleda. Samas, nagu varem mainitud, on praegused põhimõtted ja põhijooned minu hinnangul juba piisavalt selged, et ehitamisega alustada.


Põhilised asjad on ju paika räägitud. Kui enamus on äraootaval seisukohal:"eks vaatan mis nad teevad, kui asi käima läheb siis 2009 võib-olla osalen kah". Kui mina juba praegusel hetkel ehitan ja teen seda koosolekul kuuldu põhjal, kus nimesid pandi kirja minu mäletamist mööda kaheksa kes kindlasti osalevad 2008a siis praegune seis küll eriti optimismi ei sisenda.
24.11.2007 at 18:56
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Koosolekul öeldi välja ka see, et varasema kogemuse põhjal sügisestest lubajatest jõuab rajale ca 10%.

Paneks välja ka üleskutse, et need, kes praeguse seisuga on kõhlejad või plaanivad alles 2009 ühineda, annaks teada, missugute asjade seisu korral nad oleks valmis juba sel aastal rajale tulema.
24.11.2007 at 19:21
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
No mina kavatsen enne aasta lõppu auto ära osta. Kui kevadeks saan tehtud reeglite poolt nõutavad muudatused, siis olen rajal. Kui ei, siis sõidan sellega OT-d, kuni valmis on.
24.11.2007 at 21:17
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Üks isend on hetkel 25 k. eest auto24 müügis, kui tal tehnika täitsa läbi pole, siis see oleks soodne toorik.
24.11.2007 at 21:26
Cardo
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Üks isend on hetkel 25 k. eest auto24 müügis, kui tal tehnika täitsa läbi pole, siis see oleks soodne toorik.


Üldiselt need imeodavad toorikud ei kõlba, neil on ikka 100 häda ja tõenäoliselt paugu saanud ja seejärel halvasti taastatud.
Sellise projektijaoks võiks ikkagi natuke hinnaklassiga arvestada, hilisemad kulutused võivad lihtsalt suuremad olla.
24.11.2007 at 21:30
raimo_r
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Uurisin siis oma E30 kere peal olevat mootorit ja garaazi nurgas seisvat plokikaant ning minuarust ei ole töötlemine üldse vajalik. maksimaalselt võiks lubata töötlemise 1cm sisselaskepordi algusest.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
24.11.2007 at 22:02
Marko_N
E36 Cup vol. 2 - start antud !
kuidas siis selle asjaga jäi ,et kas võib sõita ka e36 318 ga millele on paigldatud 2,5 moto (141kw)?
25.11.2007 at 05:27
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Jah.
25.11.2007 at 05:56
Jörm
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Huhh,
Vahepeal on meestel jällegi klahvid klõbisenud ja pikk jutt kokku kirjutatud, enamjaolt ikka selles võtmes, et miks ei saa BMW klassi teha ja kuidas maailmarevolutsiooniga võrreldes on koma koht tehnilistes tingimustes ikkagi ülioluline asi.
Tehnilised tingimused lühidalt:
BMW 325 E36 kupee ja sedaan, esialgne miinimumkaal koos sõitja ja varustusega on 1300, kaalume ja viilime ning vaatame veel korra selle numbri üle. ma tahaks puuri kaalu teada, siis võiks põhimõtteliselt lukku lüüa. Roland, kui hakkab looma puur, siis katsuge kulunud raua üle arvestust pidada või kaaluda auto enne ja pärast ära.
Dünomist või harrastada kui keegi sellesse usub, et antud pink enamvähem ühtlaselt on suuteline näitama. Teeme nii: sel aastal käime ühel kindlaks määratud päeval ühes dünos ära ja vaatame mis andmeid pink näitab. Kui kõik tundub loogiline, siis võib tulevikus kohustuse peale panna. Esialgu ütleme otse välja, et kes on kiire, sellel tuleb arvestada sellega, et mootori kohta hakatakse huvi tundma.
Turva on kirjeldatud väga täpselt, puudu on veel mõningad detailid selles.
Kõik mis ei ole lubatud on keelatud. See on viimases versioonis juba kirjas. Sellega peaks olema meil terve hulk praktiliselt võrdseid autosid rajal. Põhimõtted jäävad kehtima pikaks ajaks, kui me kusagilt midagi piirata saame, siis katsume ka seda teha tulevikuski, ent mingeid suuri muudatusi ei plaani. Point on ikkagi selles, et selle autoga saab täitsa normaalselt ilma viilimata sõita ja seda viimast tuleks teha nii palju kui võimalik, mitte ehitada 12 kuud autot ja sõita 1 päev.

Kui keegi ei usu, et 150k eest saab valmis auto, siis panen oma kupee selle rahaga kohe müüki, reeglitele vastavana, ehk uus puur, teine amort ja kogu turva included. Tümmi jätan kah sisse :-) Ma lähen toon endale siis järgmise, mulle meeldikski punane rohkem... Ja sellega ma väidan ikkagi, et nii odavat päris võidusõiduklassi, normaalse hoo ja tagaveoga, praktiliselt lollikindla autoga, ei oska mina paremat välja mõelda.

Ma vabandan, et ei ole tehnilisi vahepeal täiendanud, aga hetkel on kole kiired ajad. Kui mõni neutraalne inimene (see ei puuduta Lembitut) viitsib kaasa aidata nende finaliseerimisega, siis oleks maru vahva. Hetkel olen mina selle klassi vanem, kui esimene hooaeg on möödas siis võin hea meelega pulga üle anda mõnele toredale inimesele



____________________________
Amper Racing
26.11.2007 at 15:40
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Jörm: Kui mõni neutraalne inimene (see ei puuduta Lembitut) viitsib kaasa aidata nende finaliseerimisega, siis oleks maru vahva.

IRW. :D
Ma küll täpselt aru ei saa, kas sul on ka mingi konkreetne probleem minuga, aga ega ma peale ei pressi.

Asjast: Kui mitu autot te raudselt välja panete?

Siiamaale on siin lõimes teada andnud kindlatest rajaletulijatest ainult üks: onuuno.
Tingimuslikke "jah" sõnu on praegu kaks:
Peep - sõltuvalt sellest, kui suur seltskond kokku tuleb.
Jesper - kui jõuab auto valmis.

Selge väljaütlemiseta
Amper
Roland

Kas viie autoga klass stardib kevadel?
26.11.2007 at 17:49
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ma arvan, et Lauri pidas silmas Sinu poolt avaldatud seisukohti, mis pikka juttu lühidalt kokku võttes on sellised: klassi autod on kallid ja aeglased, reeglid on jamad kuna konkurentsivõimelise auto ehitamine on väga kallis ja samas ei taga nad ikkagi mingit võrdsust, kogu klassi tegemise protsess on jama, kuna pole paika pandud lähteülesannet milleks seda klassi tehakse ja eriline jama on see, et kupeega lubatakse ka sõita ning Amperil on kupee, reeglid tegi täiesti vale inimene, sest ta ei tunne BMW mootoreid ja koosolek mis toimus oli ka jama, sest ei osalenud kedagi, kes oleks teinud ladusa ettekande BMW hingeelust ja ei kuulatud osalejate, sh Sinu konstruktiivseid ettepanekuid ära ja ega Sa neid ju siia ka ei hakka postitama, v.a., et võiks lubada slikiga sõita ja uniballe kasutada ja tegelikult üldse, Sa ise ei osale selles sarjas ning mistahes positiivsed asjaolud seoses antud sarjaga puuduvad, vähemalt Sa ei märgi neid ära.

Kohe näha, et vanad sõbrad...aga see selleks, loodan, et ma ei lisanud siia midagi omast peast ja kindlasti unustasin midagi. Vabandan juba ette võimalike ebatäpsuste pärast ! :)

Sõitjate esialgsesse listi võid lisada kasutaja Alberto, kes on oma osalemisest teatanud eespool.
26.11.2007 at 18:34 2 edits. Last edited 26.11.2007 at 18:40 by peep
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Lembit:
quote:
Jörm: Kui mõni neutraalne inimene (see ei puuduta Lembitut) viitsib kaasa aidata nende finaliseerimisega, siis oleks maru vahva.

IRW. :D
Ma küll täpselt aru ei saa, kas sul on ka mingi konkreetne probleem minuga, aga ega ma peale ei pressi.

Asjast: Kui mitu autot te raudselt välja panete?

Siiamaale on siin lõimes teada andnud kindlatest rajaletulijatest ainult üks: onuuno.
Tingimuslikke "jah" sõnu on praegu kaks:
Peep - sõltuvalt sellest, kui suur seltskond kokku tuleb.
Jesper - kui jõuab auto valmis.

Selge väljaütlemiseta
Amper
Roland

Kas viie autoga klass stardib kevadel?


Selge väljaütlemiseta Roland paneb välja 2 autot,millega hakkavad sõitma vastavalt:
1)Saulius Vysnauskas
2)Roland Feodorov ja Heimo Savi

Veel valmistab autot ette endise Golfi sarja kibe käsi Renee Vinnal.


Lauri poolelt on kõigil teada,et kupee on garaazis olemas.

Olemas on juba ammu auto ka Jaanusel.

Lähipäevil korjan jah sõna veel kokku paarilt sõitjalt.

Ja küsimusele vastates:JAH,SARI STARDIB KEVADEL,AGA MITTE AINULT VIIE AUTOGA.


Krt,mõnele peaks teinekord prosti välja tegema,saaks inimesel tuju paremaks.

26.11.2007 at 20:07 1 edit. Last edited 26.11.2007 at 20:12 by rolantsik
Cardo
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Võiks siis teha veel teema Cupi autod ja igaüks kes tegema hakkab pisut tutvustab ka saamislugu, oleks endal ja ka teistel huvitavam kaasaelada.
27.11.2007 at 00:59
Jörm
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
järgmine reeglite versioon on amperi lehel üleval.
Peep tegi väga ülevaatliku kokkuvõtte Lembitu sõnavõttudest, minu suur tänu ja kiitus! :-) See on täpselt see jutt mis meid üldse edasi ei vii. piltlikult öeldes kui vaielda kogu aeg vastu, et üle kahe meetri kaugust ei saa hüpata, siis paljudel kaobki isu ära üldse proovima minna. Aga nagu me teame siis üle kahe meetri hüpata ei ole tegelikult üldse nii raske.

Rolandil nagu näha on esimene väljastpoolt eestit tulija juba olemas, ma kütan lätlased kah kuumaks, sealt võib neid kah juurde tulla. Käisin Kaunases ka sealse ringraja komitee esimehega rääkimas, nad jällegi meil oleks suured sõbrad ja ootaks ikkagi igasuguste asjadega sõitma sinna. Ma lubasin neile esialgu vaid Formula Baltic ühe etapi sügisel, ent kui siin jõuk suuremaks kasvab ja mõni leedukas veel kampa lööb, siis võiks kasvõi lisakarikale ühe raksaka seal teha.
Lätis on hetkel olukord segane, järgmisel nädalal on neil suuremat sorti rasboor seal, vahetatakse ilmselt rinka ladvik välja. Peale seda hakkab vaikselt selguma, kellega seal üldse rääkima peab, ma usun, et see sügisene Riia siiski toimuma saab.

____________________________
Amper Racing
27.11.2007 at 11:15
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Ma arvan, et Lauri pidas silmas Sinu poolt avaldatud seisukohti, mis pikka juttu lühidalt kokku võttes on sellised: klassi autod on kallid ja aeglased, reeglid on jamad kuna konkurentsivõimelise auto ehitamine on väga kallis ja samas ei taga nad ikkagi mingit võrdsust, kogu klassi tegemise protsess on jama, kuna pole paika pandud lähteülesannet milleks seda klassi tehakse ja eriline jama on see, et kupeega lubatakse ka sõita ning Amperil on kupee, reeglid tegi täiesti vale inimene, sest ta ei tunne BMW mootoreid ja koosolek mis toimus oli ka jama, sest ei osalenud kedagi, kes oleks teinud ladusa ettekande BMW hingeelust ja ei kuulatud osalejate, sh Sinu konstruktiivseid ettepanekuid ära ja ega Sa neid ju siia ka ei hakka postitama, v.a., et võiks lubada slikiga sõita ja uniballe kasutada ja tegelikult üldse, Sa ise ei osale selles sarjas ning mistahes positiivsed asjaolud seoses antud sarjaga puuduvad, vähemalt Sa ei märgi neid ära.

Kohe näha, et vanad sõbrad...aga see selleks, loodan, et ma ei lisanud siia midagi omast peast ja kindlasti unustasin midagi. Vabandan juba ette võimalike ebatäpsuste pärast ! :)

Aru ma ei saa, miks peaks reeglite teemalise arutelu keerama kellegi isiku teemaliseks.
Täpsustan oma seisukohti, et oleks natukene väiksem võimalus kellegi neid väärasti tõlgendada. Ja kui peaks tõesti olema millegi üle arutleda, siis jääme ehk ainult väidete juurde ja ei arutle isikute üle. Oluline oleks seal juures ka mitte unustada, et tegemist on ainult minu arvamustega. Keegi ei pea nendega nõus olema või üldse nende üle arutlema.
1. “Klassi autod on kallid”- Kallis on küllaltki subjektiivne mõiste ja ma ei ole väitnud, et nad on üheselt kallid. Küll olen ma aga väitnud, et selle sarja autod on kallimad, kui S1600 autod ja nad on ebaproportsionaalselt kallid selle ringiaja kohta, mida nad on võimelised sõitma. Lisaks olen ma ka väitnud, et nad on MINU JAOKS liiga kallid. Ma miskipärast kaldun arvama, et minu jaoks kallis ei tähenda, et ta peaks olema kallis sinu või kellegi teise jaoks. Eks igaüks teab ise, kuipalju tal raha on.
2. “Klassi autod on aeglased” – jälle üks subjektiivne mõiste, mida ma öelnud ei ole. Kindlasti on nad kiiremad, kui 20 000 krooni maksev keskmise rullnoka auto ja kindlasti on nad aeglasemad kõikidest teistest praegu EMV raames sõidetavatest ringrajaklassidest.
3. “Reeglid on jamad” – Noh, arenguruumi veel on. Iseenesest ei ole see arengujärgus olevate reeglite puhul mingi ime. Seega võiks vastuolusid neist veel välja lihvida küll. Reeglid kui sellised ei pea iseenesest tagama ei:
* konkurentsivõimelise auto odavat ehitamist ega ka
* autode võrdsust
Aga mulle jäi mulje, et algselt olid need eesmärkideks. Sorry, my bad, kui see nii ei olnud. Aga mis siis oli eesmärgiks?
4. Uue võidusõiduklassi loomisel on alati mingi eesmärk. Kas selle klassi loomisel ka mingite ÜHISTE eesmärkide nimel liiguti, või siis millised need ikkagi olid, on mulle jäänud arusaamatuks. Ilmselt on viga minus ja jätame selle teema. Ega iga loll (mina) ei peagi kõigist asjadest aru saama.
5. Selle vastu, mis auto on Amperil, või kes konkreetselt oli see isik, kes reegleid tegi, ei ole mul küll mingeid pretensioone. Samuti ei ole mul mingeid probleeme Lauri isikuga, ega midagi tema isiku vastu personaalselt. Ärge
6. Ettekande ladususest ma ka nagu eriti ei hooli, aga mõni BMW spetsialist oleks muidugi võinud kohapeal olla ja anda veidi täpsemat infot auto tehniliste aspektide kohta.
7. Mina ise üritasin koosolekul sama asja uurida, mis ka mulle siiamaale kõige rohkem arusaamatuks on jäänud – Mis nende reeglite niiöelda “kandev idee” on, mille nimel siis on kompromisse tehtud. On see siis võrdsus, hind, või kiirus. Praegusi reegleid saaks minu hinnangul igaühe poole nendest eesmärkidest “tuunida”, nii, et nad seda vastavat eesmärki paremini täidaksid. Ma isiklikult võtaks suuna hinna/kiiruse suhte parandamise peale ja katsuks jälgida, et võrdsuseteemad liiga käest ära ei lähe, aga nagu sa väga tabavalt mõista andsid, siis need mehed, kes ei sõida, võiks parem vait olla, eks?

Magu ma juba eelnevalt ütlesin – ma ei oska niimoodi, ilma eesmärgita, ilmselt piisavalt häid konstruktiivseid ettepanekuid välja pakkuda, mis seda klassi siis “vajalikus” suunas liigutaksid, kui seda va suunda ei tea. Kuna ma ise nagu asja liigse rumaluse tõttu lahti ei hammusta, ehk siis auväärsed mainivad ära, mis suunas konstruktiivseid ettepanekuid tahetakse kuulda ja mis suunas mitte.
28.11.2007 at 23:57
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kommentaarid praegu ülevalolevale reeglite versioonile, mida lugedes leidsin sellised ebakõlad:

Punkt 2.4.3 Juhiukse klaas peab olema kaetud turvakilega. – Turvalisuse kaalutlusel oleks mõistlik minuarust kõik küljeklaasid turvakiledega katta. Muidu võib kokkupõrke korral saada rada kaetud hulga klaasikildudega. Ega kokkupõrke juures ei ole ju alati juhiuks see, mis nätaka saab.

Pakuks välja:
2.4.3 Kui küljeklaasid ei ole lamineeritud klaasist, peavad nad olema kaetud turvakilega.

Punkt 2.7.1 Ärandamisvastased vahendid ja roolilukk tuleb eemaldada. Roolisüsteem peab olema originaal. Roolivõim on lubatud. Nelja ratta juhtimine on keelatud. Rool on vaba ja lubatud on kasutada võidusõiduks mõeldud rooli kiirühendust. – Jätame selle nelja ratta juhtimise välja. Originaalis seda ei ole, ja nende reeglite järgi mitteoriginaalseid detaile ei saa nagu panna. Selleks, et mingit mõistlikku neljarattaroolimist teha tuleb neid reeglitevastaseid pudinaid ikka suure hulga külge panna. Seega reaalset ohtu ju ei ole.

Pakuks välja:
2.7.1 Ärandamisvastased vahendid ja roolilukk tuleb eemaldada. Roolisüsteem peab olema originaal. Roolivõim on lubatud. Rool on vaba ja lubatud on kasutada võidusõiduks mõeldud rooli kiirühendust.

Punkt 3.2.4 Küttesüsteemi võib eemaldada, soovituslik on ta alles jätta. – Võiks lisada, et Tuuleklaasi läbipaistvus peab olema tagatud igas olukorras et vähendada vihmase ilmaga tekkida võivate probleemide hulka.

Pakuks välja:
3.2.4 Küttesüsteemi võib eemaldada, soovituslik on ta alles jätta. Tuuleklaasi läbipaistvus peab olema tagatud igas olukorras

Punktid 2.11.6 ja 3.2.11 on omavahel vastuolus. Esimene neist keelab konkreetselt poori sidumise amordikannu ja teine lubab.

Punkt 3.3.3 Tagatiib on lubatud ühe komponendilisena, sealjuures ei tohi ükski tema osa ületada auto gabariite ning ta peab asetsema katusejoonest madalamal. Maksimaalne lubatud tööpind tiivale on 25 cm. – siin tuleks minu hinnanguil muuta veidi sõnastust, et punkt oleks selgem ja kasutaks korrektsemat terminoloogiat.

Pakuks välja:
3.3.3 Lubatud on ühe tööpinnaga tagatiib. Tagatiiva aerodünaamilise profiili kõõl ei tohi olla pikem, kui 25 cm. Tagatiiva ükski osa ei tohi ületada auto gabariite, ning kogu tiib peab asuma katusejoonest madalamal.

Punkt 3.4.1 Lubatud on kasutada kahte kütusepumpa, millest kumbki asub originaal kütusepaagi erinevas kambris. Pumbad peavad olema sel juhul ühendatud T kujuliselt originaal kütusetoruga (8 mm sisemise diameetriga) mis viib kütuse rõhu regulaatorini. Tagasivoolu toru sisemine diameeter ei tohi ületada 12 mm ning tagasivool peab sel juhul T kujulise jaotusega jooksma mõlemasse paagi osasse. – Mis mõte on piirata tagasivoolu toru MAKSIMAALSET läbimõõtu? Kui keegi sooviks tagasivoolupiiramise kaudu kütuserõhku tõstma hakata, siis oleks vaja vast ikka piirata MINIMAALNE läbimõõt. Mina soovitaks selle piirangu üldse välja jätta, kuna tagasivoolu kaudu kütuserõhu tõstmise piirab juba ära rõhuregulaatori kohta käiv punkt.

Pakuks välja:
3.4.1 Lubatud on kasutada kahte kütusepumpa, millest kumbki asub originaal kütusepaagi erinevas kambris. Pumbad peavad olema sel juhul ühendatud T kujuliselt originaal kütusetoruga (8 mm sisemise diameetriga) mis viib kütuserõhu regulaatorini.

Punkt 3.5.1. Lubatud vaid malmplokiga kuuesilindrilised BMW 325i mootorid M50B25 ja M52B25. Silindri diameeter on 84 ja kolvikäik 75 mm. Mootorit võib üle puurida esimesse remontmõõtu 84,5 mm. Mootori surveaste ei tohi ületada 10,6:1 suhet. Komplektse kolvigrupi miinimumkaal on … kg – Siin on kaks küsimust: BMW’l on 84,5 TEINE remontmõõt. Esimene on 84,25. Kumba siin nüüd silmas peetakse? Kui meil on lubatud ainult modifitseerimata originaalosad (või nendega samaväärsed osad), siis milleks on vaja määrata kolvigrupi kaalu? Kui me lubame detailide tasakaalustamise (minuarust oleks mõistlik), siis tuleks reeglitesse lisada vastavasisuline punkt.

Pakuks välja:
3.5.1. Lubatud vaid malmplokiga kuuesilindrilised BMW 325i mootorid M50B25 ja M52B25. Silindri diameeteriga 84 mm ja kolvikäiguga 75 mm. Mootorit võib puurida remontmõõtu kuni 84,5 mm. Mootori surveaste ei tohi ületada 10,6:1 suhet.

Punkt 3.5.4. Nukkvõllid peavad olema BMW tehase originaalid. Reguleeritavad rihmarattad ja Vanos on lubatud. Hüdrotõukureid ei tohi teha mehhaanilisteks. Klappide kõik mõõdud peavad kattuma originaaliga. Klapivedrud ja taldrikud peavad olema originaalid või asendusosad, millede mõõdud ja omadused on originaalilähedased. Titaanist ja alumiiniumist vedrutaldrikuid ja nookureid kasutada ei tohi. – Ainukestel lubatud mootoritel ei ole nookureid.

Pakuks välja:
3.5.4. Nukkvõllid peavad olema BMW tehase originaalid. Reguleeritavad rihmarattad ja Vanos on lubatud. Hüdrotõukureid ei tohi teha mehhaanilisteks. Klappide kõik mõõdud peavad kattuma originaaliga. Klapivedrud ja taldrikud peavad olema originaalid või asendusosad, millede mõõdud ja omadused on originaalilähedased. Titaanist ja alumiiniumist vedrutaldrikuid kasutada ei tohi.

Punkt 3.5.9 Mootori kinnituse võib muuta jäigaks mootoripatjade asendamise teel metallist vahetükiga, sealjuures peavad vahetükid olema … minimaalse kõrgusega. – Mootoripatjade kõrguse mõõtmise asemel oleks lihtsam kirjutada:

Pakuks välja:
3.5.9 Mootori- ja käigukasti kinnituste materjal on vaba, kuid mootori asukoht peab säilima originaalne.

Punkt 3.8.3 Vaheseinad, mis eraldavad sõitjateruumi mootoriruumist ja pakiruumist, peavad olema algsel kohal ning tule- ja vedelikukindlad. Materjal peab olema sama või tugevam. – see punkt lubab vaheseinade tugevdamise. Punkt 3.2.1 keelab tugevdamise ja lubab ainult “käesolevates reeglites lubatud juhtudel”. Kas see tuleseinade tugevdamise lubamine punktis 3.8.3 on taotluslik? Tuleseinad annavad väga suure osa väändejäikusest. Tagaaknalaua ja tulemüüri tule ja vedelikukindlaks tegemiseks peaks piisama ka alumiiniumist, vms.

Pakuks välja
Punkt 3.8.3 Vaheseinad, mis eraldavad sõitjateruumi mootoriruumist ja pakiruumist, peavad olema algsel kohal ning tule- ja vedelikukindlad.

29.11.2007 at 00:02
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Lembit, Sul on õigus oma seisukohtadele ja seda õigust pole ei mina ega keegi teine vaidlustanud, ma lihtsalt koostasin lühikese loetelu, mis oli ka suht täpne, kui nüüd Su postitust lugeda. Samas, eks teistel ole samasugune õigus oma seisukohtadele ja lõpuks tegutseb ikka igaüks oma parema äranägemise ja võimaluste kohaselt. Nothing personal.
29.11.2007 at 11:11 1 edit. Last edited 29.11.2007 at 11:12 by peep
smart1n
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Lembit:
Pakuks välja:
3.5.1. Lubatud vaid malmplokiga kuuesilindrilised BMW 325i mootorid M50B25 ja M52B25.

Väike täpsustus. :)

Õigem oleks:
3.5.1. Lubatud vaid malmplokiga kuuesilindrilised BMW mootorid M50B25 ja M52B25.
või
3.5.1. Lubatud vaid malmplokiga kuuesilindrilised BMW 325i ja 323i mootorid M50B25 ja M52B25.

Minu teada M52B25 mootorit ei ole pandud BMW 325i peale. Mudeliks on 323i, mis läks tootmisse paralleelselt 328i-ga pärast 325i tootmise lõpetamist.
29.11.2007 at 18:12
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
M50B25 ja M50B25TU peaks piisavalt õiged olema ?

Btw. reeglitega on veel tööd (Lembitu märkused k.a.) + struktureerimine. See versioon, mis hetkel väljas, pole lõplik. Lähiajal saab "eelviimase" versiooni üles ja siis veel lõplikud viimistlused.
29.11.2007 at 19:04 1 edit. Last edited 29.11.2007 at 19:06 by peep
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Vot Lembitult hakkab nüüd õigeid täpsustusi tulema


Selliseid täpsustusi olekski vaja.


29.11.2007 at 21:21
raix_
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Mootorite kohta täpsemaid tootmisaastaid ja mudeleid leiab ka eesti klubi lehelt.
Ja ka soome klubi lehelt.
30.11.2007 at 10:48
raimo_r
E36 Cup vol. 2 - start antud !
M52 on aluplokk härrased!

e36 325i peal on malmplokiga M50B25 ja M50B25TU (Vanos)

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
30.11.2007 at 18:33 1 edit. Last edited 30.11.2007 at 18:33 by raimo_r
matukas
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Nüüd on Amper-i mehed tõega mööda pannud. Kuigi... lugedes Wiki-t mainiti seal, et USA turule oli selle mootori blokk malmist :)
Et reeglites peaks olema siis M52B25 asemel tegelikult M50B25TU?

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
01.12.2007 at 00:49
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Rahu nüüd, pole mõtet sama asja 4 korda postitada. See on ammu parandatud. Mööda oleks siis pannud, kui sellise mootoriga masinad kevadel joonel oleksid...

Kas e36 veljed kinnituvad poltide või mutritega ?
01.12.2007 at 11:14 5 edits. Last edited 01.12.2007 at 14:27 by peep
Silwer
E36 Cup vol. 2 - start antud !
poltidega

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
01.12.2007 at 14:25
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 3 4 5 6 7 8 9 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.