register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Poster Message
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Mina ei usu, et kahe komplekti R888'ga hakkama saab, Pärnu ja Riia rajad söövad rehvi kõvasti ja tahaks ikka trenni ka teha.

Ega siin midagi rohkem arutada pole, otsust on tehtud - esimene hooaeg sõidame tänavarehviga ca. 500 eek tk. Kui teisel hooajal on osalejad valmis rohkem rahaliselt panustama või tekib võimalus paremaid rehve odavamalt saada, siis saab selle otsuse ümber vaadata. Rehve on õnneks lihtne vahetada.

Aga seda "Meisterterase" rehvi peaks enne kuidagi katsetama ja sobivama mõõdu leidma.



Kes selle otsuse siis tegi. Mis mõte sellel foorumi arutelul on kui niikuinii "keegi" otsustab. Igasugu selliste kahevahel asjadega oleks kõige õigem korraldada hääletus inimeste poolt kes osalevad.
13.12.2007 at 20:49
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Silwer: Kas tõesti sõidetakse ühe võistlusnädalavahetusega nii palju?

*...ausalt öeldes tundub kuidagi imelik valik: 20tuh coilover + 500 eegune rehv... :)


Minu arvates kah! Parem tõmbame siis juba esimese hooaja üldse niisama, orginaal "juust" vedrustus,masteri prott jne.
13.12.2007 at 20:52
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
onuuno:Kes selle otsuse siis tegi. Mis mõte sellel foorumi arutelul on kui niikuinii "keegi" otsustab. Igasugu selliste kahevahel asjadega oleks kõige õigem korraldada hääletus inimeste poolt kes osalevad.


2 osalejat tegid. Ja selle asemel, et niimoodi pirtsutada, ütle siis oma arvamus juhul kui osaled. Enamus siin sõnavõtjaid ju jutustab niisama ajaviiteks.

Oled R888 poolt ? Oled slikkide poolt ? Või mida ?
13.12.2007 at 20:55
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Silwer: Kas tõesti sõidetakse ühe võistlusnädalavahetusega nii palju?

*...ausalt öeldes tundub kuidagi imelik valik: 20tuh coilover + 500 eegune rehv... :)

No kui on 2 võistlussõitu, kumbki 20 ringi, siis mingi kvalifikatsioon ka, ütleme 10-20 ringi võiks ju ikka olla, päris nii profid me ju pole et F1 stiilis kvali teha, lisaks veel mingi vabatrenn/shakedown ka 20 ringi, siis Saugal tuleb kokku 200km. Ma arvan et see on miinimum, alla selle nagu väga ei tahaks ka, sest OT on juba 120-130km headel päevadel.

Ma ei suutnud leida infot selle kohta, palju Xjanil neist rehvidest alles on, et kas kannatab veel sõita või on täitsa läbi.

Coiloveri ja rehvi vahe on see, et coilover peab tõenäoliselt mitu hooaega vastu, ehk siis näiteks 4 aasta peale on coiloveri erinevus 12k vs 20k suht tühine. Lisaks pole see alustamiseks hädavajalik.
13.12.2007 at 20:59 1 edit. Last edited 13.12.2007 at 21:01 by Jesper
Silwer
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Xjani rehvidest ei ole midagi alles. Aga ta sõitis terve suve ka nendega igapäevaselt töö ja kodu vahet - eks see ka mõjus.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
13.12.2007 at 21:03
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
onuuno:
quote:
Silwer: Kas tõesti sõidetakse ühe võistlusnädalavahetusega nii palju?

*...ausalt öeldes tundub kuidagi imelik valik: 20tuh coilover + 500 eegune rehv... :)

Minu arvates kah! Parem tõmbame siis juba esimese hooaja üldse niisama, orginaal "juust" vedrustus,masteri prott jne.


Siis pole ju sul ju enam midagi leiutada vaja, ainult prottidega vist peale ei saa - väljapakutud monorehvi variant ei ole prott. Ja kui veel tähelepanelikumalt loeksid, siis ehk märkad, et rehvi ennast pole veel otsustatudki, jutt on käinud hinnaklassist ja see on pigem around 500 eek kui 1500 eeku.

Huvitav, et enne kõik nutsid kui kallis see sari on ja nüüd ollakse valmis nagu muuseas 10 k. + lisaks "on top of everything" välja käima ? Tõsi, see väljakäimine on pigem virtuaal-verbaalne, kui needsamad inimesed reaalselt maksma peaksid, siis oleks vist jutt natuke teine.;)
13.12.2007 at 21:04 1 edit. Last edited 13.12.2007 at 21:06 by peep
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep:
quote:
onuuno:Kes selle otsuse siis tegi. Mis mõte sellel foorumi arutelul on kui niikuinii "keegi" otsustab. Igasugu selliste kahevahel asjadega oleks kõige õigem korraldada hääletus inimeste poolt kes osalevad.


2 osalejat tegid. Ja selle asemel, et niimoodi pirtsutada, ütle siis oma arvamus juhul kui osaled. Enamus siin sõnavõtjaid ju jutustab niisama ajaviiteks.

Oled R888 poolt ? Oled slikkide poolt ? Või mida ?


Esiteks keegi ei pirtsuta. Teiseks ma arvan et minu arvamus siin vaevalt loeb.Isiklikult oleksin ennem R888 poolt, oleneb muidugi mis see tänavarehv oleks. Isiklikult head kogemused Goodrich G-Force- iga.Kolmandaks olin arvatavasti esimene vend kes auto ära ostis ja ehitama hakkas, praegu muidugi kõik seisab kuna pidevalt midagi muutub,ei taha lihtsalt asju mitu korda ümber teha.
13.12.2007 at 21:07
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
onuuno:
quote:
Silwer: Kas tõesti sõidetakse ühe võistlusnädalavahetusega nii palju?

*...ausalt öeldes tundub kuidagi imelik valik: 20tuh coilover + 500 eegune rehv... :)

Minu arvates kah! Parem tõmbame siis juba esimese hooaja üldse niisama, orginaal "juust" vedrustus,masteri prott jne.

No minu plaan umbes selline ongi näiteks. Loomulikult sellise komboga esikohale ei konkureeri, aga mis vahet seal on, võidusõit on võidusõit, puu otsa ronitakse ikka mööda tüve ja ma arvan et üks hooaeg eelviimase koha eest võitlemist on huvitavam kui üks hooaeg raja kõrval vesistamist, kuna ei jaksa rehve osta. Muidugi on arusaadav, et erinevatel inimestel erinevad huvid, lisaks ei ole mul veel autotki nii et võib üldse ignoreerida, aga ma üritan konstruktiivselt esindada minimaalse eelarvega harrastaja seisukohta.
13.12.2007 at 21:07
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Mina arvan et tuleks teha veel üks korralik kokkusaamine kus asjad paika rääkida,mõtetu selle kirjade saatmisega jännata. Tahaks et kohal oleksid siis ka 2008 kõik osalejad.Mis sellest arvatakse?
13.12.2007 at 21:11
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
onuuno:Isiklikult oleksin ennem R888 poolt, oleneb muidugi mis see tänavarehv oleks. Isiklikult head kogemused Goodrich G-Force- iga.

Novot, selge jutt juba. Mul on ka head kogemused R888'ga ja nagu Sa mu arutelust aru said, kaalusin mõlemaid variante ja mulle isiklikult pole mingi rahaline mure osta kasvõi igaks sõiduks uued rehvid ja neile veel soojendustekid ka ümber mässida boksis aga tahaks ikka arvestada sarja üldist ideoloogiat ja nende huvisid, kellest peaks moodustuma võistlejate enamus - need on inimesed kellel ei ole seda lõdvalt vedelevat 10k. peale seda kui nad on juba 50 t. pidanud eraldama jooksvateks kuludeks. Samuti ma ei usu sellesse, et sekund või kaks ringiajas omaks määravat tähtsust selle sarja atraktiivsuse seisukohast esimesel hooajal. Küll aga on suur vahe, kas stardis on 5, 10 või 15 autot. Küll hiljem jõuab "tuunida" neid rehve.
13.12.2007 at 21:21
matukas
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Minu isiklik arvamus rehvide maksumuse osas: mitte üle 3000 EEK / 4 tk.
Kestvus: 2-3 nädalavahetust.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
13.12.2007 at 21:25
Silwer
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Mis on parim hind mida on saadud 205/50R15 mõõdus tänavarehvile? See mõõt oleks ka miinimum mida kasutada. Kui ma võtan mis maksavad enam-vähem normaalse firma rehvid sellises mõõdus siis tundub see 500 eek küll kas väga optimistlik või siis mingi eriliselt sitt rehv.

Mõningad hinnanäited 205/50R15 mõõdus rehvide ühe tüki letihindadest:
Nokian V - 2115 eek
SAVA Intensa - 1295 eek
Nokian NRVi - 1695 eek
BFGoodrich g-ForceProfiler - 1566 eek
Goodyear Eagle NCT5 - 2060 eek
Michelin Pilot Exalto PE2 - index V: 2314 eek / index W: 2592 eek
Continental 88V TL ContiPremiumContact 2 - 2400 eek

Teades mis on rehvifirmadel marginaalid rehvide pealt siis unistada 500 krooni eest normaalsest (st. mitte plastmassist) rehvist tundub natukene naiivne. Ja milleks seda coiloverit on vaja kui kurvides pidamist nagunii ei ole?

PS! Peep ära arva et ma niisama oma lõbuks ja teie kiusuks siin vingun, ma küll 2008 kindlasti ei sõida aga samas võiksid need reeglid ja valikud kohe alguses sellised olla mis mind tulevikus sõitma kutsuksid.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
13.12.2007 at 21:33
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
See 500 eeku on siin alusest peale mängus olnud, sest sarja initsiaatorid käisid antud summa välja.

Vaatasin, et reifendirekt.de pakub selles mõõdus vähegi usaldusväärseid rehve ca. 60 EUR'i eest ehk ca. 1000 EEK oleks küll reaalne mingit rehvi saada. Siis on vahe R888 hinnaga väiksem, ca. 6 t. hooaja peale.

Tegelikult pole ju rinkasõidus tähtis selline heade omaduste komplekt, mille järgi rehve tavaliselt hinnatakse - piisaks kui oleks kuival pidamist ja tükke välja ei viska. Seepärast peakski neid pakutavaid testima, mine tea, äkki kõlbavadki kasutada antud otstarbel ?

Silwer, rehvi teema puudutab esialgu ainult 2008 hooaega ehk see pole pikas perspektiivis eriti määrav asi erinevalt vedrustusest.
13.12.2007 at 23:05 2 edits. Last edited 13.12.2007 at 23:07 by peep
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Jesper: alla selle nagu väga ei tahaks ka, sest OT on juba 120-130km headel päevadel.

Reaalses elus sõidad ringrajal ühe võistluse jooksul pigem vähem, kui OT'l
Kui võtta kahepäevane üritus, siis on tüüpiline ajakava selline, et saad:
1x15 min vabatrenni
1x15 min kvalifikatsiooni
1x10 min warm-up
2x20 ringi võidusõitu.
Kui sõidad ~sellise ajakava juures kõik reaalselt võimalikud ringid, siis saad ühe kahepäevase võistlusega ca 70 ringi sõitu ehk ~140 km.
On ka üsna reaalne, et sõidud on 20 asemel 15 ringi ehk kokku 120 km.
OT'l jõuad ilusti 8-10 korda päeva jooksul peale. Põhimõtteliselt sama kilometraaz.

Vaadates Xjani rehvikulu, siis 3 kahepäevast võistlusnädalavahetust tundub reaalne ühele Toyo setile. Ma ei usu, et odav tänavarehv palju enam vastu peab.
Kui Toyo esimene pakkumine oli 1500, siis ehk on seal ka veel mingit langemisruumi, kui selguvad reaalsed kogused. Koos hulga entusiastidega on vajaminev rehvikogus päris muljetavaldav ju.
13.12.2007 at 23:27
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Pole aega saanud vahepeal kirjutada :)

Kummidest siis:

R888 - kasutasin 2007 a kevadel Riias,väga paha mulje jäi,ei hakka slikkima,kumm kulub niisama ära ja sulama ei hakka.Trennis proovitud GY kummiga tekkinud suht kindlast enesetundest jäid sõiduga järgi räbalad.

GY F1- ääres olevad sooned kuluvad ära,ja peale seda hakkab suht konkreetselt pidama.

Aga see selleks,

põhimure tuleb R888-ga siis,kui hakkab vihma sadama,või on selline poolevinnaga ilm(tibutab näiteks)

Sellisel juhul tuleb juurde nuputada ka mingi vihmakumm.

Tavarehviga neid muresid ei ole.
14.12.2007 at 18:50
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
rolantsik:
põhimure tuleb R888-ga siis,kui hakkab vihma sadama,või on selline poolevinnaga ilm(tibutab näiteks)

Sellisel juhul tuleb juurde nuputada ka mingi vihmakumm.

Tavarehviga neid muresid ei ole.

Ma ei usu, et R888 nüüd vihmaga täiesti kasutamatu on. Kui on ka veidi kehvake, siis tuleb arvestada seda, kõigil on sama rehv, st võrdne seis. Teiseks on elu näidanud, et vihmaga sõite on jube vähe. Mina oma viimase nelja hooaja jooksul olen kogenud vaid kahte vihmasõitu.

PS. Üks ütlus ütleb, et "kummi saad apteegist" :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.12.2007 at 20:46
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kui rada on niiske, siis on mustriga R888 tavarehvist kiirem. Kui rajal on seisev vesi, siis on vastupidi.

Aga tuleks teema juurde tagasi:

Hetkel on 2 osalejat odavama rehvi poolt (tingimusel, et see vähegi sõita kannatab) ja 1 osaleja kallima rehvi poolt. Kas soovib keegi veel oma arvamust avaldada või ongi ainult kolm osalejat ?

Samuti oleks vaja teada, mis hinnaga saab antud autole sobivama mõõduga seda odavamat rehvi ? Kui hind on mitte 500 vaid näiteks 1000 eek tk., siis ma olen juba R888 või sarnase poolt, sest 30% võib arvestades pikemat kasutusiga ja paremat pidamist juurde maksta küll.
14.12.2007 at 21:21
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Kui rada on niiske, siis on mustriga R888 tavarehvist kiirem. Kui rajal on seisev vesi, siis on vastupidi.

Niiske raja korral ei ole kindlasti R888 tavarehvist kiirem.Kuivaval rajal maybe kiirem.


Minul ei ole tegelikult enam mingit eelistust rehvi osas,las teised osalejad otsustavad.
14.12.2007 at 22:03 1 edit. Last edited 14.12.2007 at 22:03 by rolantsik
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kas reaalselt valik tuleb teha selle Mastersteeli ja Toyo vahel? Või on mingeid odavrehvi variante veel, millega kellelgi ka mingi kogemus on? Rolantsik või Jörm rääkis kogunemisel mingitest konkreetsetest headest odavrehvidest ka, Korea vms maa omad olid, kuidas nendega lood on?
14.12.2007 at 23:08
que
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
mida jaanus vahepeal katsetas?
14.12.2007 at 23:19
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Jesper: Kas reaalselt valik tuleb teha selle Mastersteeli ja Toyo vahel? Või on mingeid odavrehvi variante veel, millega kellelgi ka mingi kogemus on? Rolantsik või Jörm rääkis kogunemisel mingitest konkreetsetest headest odavrehvidest ka, Korea vms maa omad olid, kuidas nendega lood on?


Sonar SX-1 ja Nexen Radial N2000 müüb Eestis Erimell.

Mõlemat rehviga olen ise sõitnud ja ei oska halba sõna öelda.

Küsin järgmine nädal sarjale sealt pakkumise,saab selle asja siis selgeks,kas "odav rehvi" on võimalik Eesti diilerilt osta või mitte.
Viimane variant on Saksast tellida,kuid see läheb suht keemiaks sest vaevalt saame kokku korraga tellimiseks arvestatava koguse.
Eesti diileriga oleks lihtne,iga osaleja saab vastavalt oma vajadusele ostmas käia.
14.12.2007 at 23:20
Erik 78
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ma ei saa aru, kas mina või peep oleme lollid? Minuarust pidas R888 niiskel ja isegi märjal rajal väga hästi, julgeks öelda, et paremini, kui korralikud tänavarehvid. Ainuke probleem oli lahtine vesi aga vaevalt oleks tänavarehv ka ilma vesiliuta hakkama saanud. Kulumisest: suvel sõitis auto toyodega mööda tänavaid u. 3 t. kilomeetrit ja mööda radu mngi 350 - 400 kilomeetrit ja ma ütleks, et pool on alles...
Mina olen toyodega absoluutselt rahul, ei kannata britsu potenzade ja conti sport2` mingit võrdlust ei pidamiselt, ega kulumiselt. Kuna ma rajal just vaikselt ei törista, siis ei saa seda tähelepanekut ka päris ignoreerida.
Samas ei oma ma mingit kogemust muude semislick ega täisslick rehvidaga.
15.12.2007 at 17:43
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kui mälu ei peta, siis mul tuli ca. 5000 km. tavasõitu ja ca. 1100 km. ringrajal. Pooled rinka km olid küll oluliselt siledamal asfaldil kui Pärnu ja Riia, need võtavad nagu viiliga. Seda siis 255 laiuse ja ca. 1650 kg massi juures. Mustrit on veel alles ka, ehk ei ole lõpuni sõidetud.

Kui eeldada, et meie radadel kulub rehv poole rohkem kui siledatel välisradadel ja eeldada, et kergem mass elimineerib kitsama rehvi suurema kulumise, siis ca. 700 km. peaks üks jooks kestma rajal bemmi all.
15.12.2007 at 18:23
zeke
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Mis see rehvi mõõt lõpuks jääb? R15 aga mis laius ja kõrgus.
15.12.2007 at 20:04
mart154
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
arvatavasti oleks loogiline 205/50 R15?
16.12.2007 at 00:10
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 6 7 8 9 10 11 12  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.