register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kas kellegil on kogemust sellise autoga nagu Mazda 6 MPS? Ja kas see võiks sobida ringrajal sõitmiseks või pigem mitte?
04.03.2015 at 19:43
Garfield
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled: Kas kellegil on kogemust sellise autoga nagu Mazda 6 MPS? Ja kas see võiks sobida ringrajal sõitmiseks või pigem mitte?
Kindlasti sobib. Ma olen ringrajal isegi Renault Clio-ga (1.2 44kW) käinud. Samas ei sobi üldse. Ma olen päris ringraja autoga ka ringrajal sõitnud.
Ehk täpsusta, mida sa ringrajal teha tahad?


____________________________
Focus RS
05.03.2015 at 11:30
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Naelapea pihta see vastus. ;)
05.03.2015 at 11:31
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled: Kas kellegil on kogemust sellise autoga nagu Mazda 6 MPS? Ja kas see võiks sobida ringrajal sõitmiseks või pigem mitte?

Kui plaanid osta mingi masina millega aegajalt rajal käia, siis pole üldse vahet mis auto see on. Käidud ja proovitud ka Nissan Leafiga, täitsa tehtav, lihtsalt aega peab palju käepärast olema :) Kui plaanid tõsisemalt rajapäevadel käia ja autot nö sihtotstarbeliselt kasutada, siis ma 4-veduse auto poole ei vaataks, sest tihti on nad kurvis alajuhitavad ja rajasõiduks juba eos natuke ülekaalulised.

Edit. Üks vähe asisem kodumaine Mazda 6 MPS on Turboclubis suht läbi lahatud. http://foorum.turboclub.ee/viewtopic.php?f=5&t=7924
quote:

No arvestades MPS ülalpidamiskulusid, siis tuleks Mazda embleemid kiiremas korras küljest ära võtta :-D (kui auto oleks stock + ei kukuks lammutama, siis kulud võivad olla ehk ainult x2 tavalise 6-ga võrreldes). Kastiga on ka jah lood nii nagu nad on, osad lasevad laiali ja osad mitte (tavaliselt piirdub remondiga). Poolteljed- ning diffrikinnitus kipuvad pooleks murduma.
Veermiku ise tuleb kiita, vist ainult üks amort on vahetatud.

Auto on jah muidu originaalis üsnagi mugav, samuti kiire tavaauto mõistes.


____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
05.03.2015 at 11:56 1 edit. Last edited 05.03.2015 at 12:03 by uzzac
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Soov oleks pigem käia rajapäevadel ja kasutada autot nädalavahetustel.
Saan aru, et 4-veolised autod on reeglina alajuhitavad, aga 6 MSP-il nagu ma aru sain, tavalises olukorras on esivedu ja kui esisild libiseb, siis kuni 50% momenti läheb tagaratastele. Ehk auto on pigem esiveoline. Samuti, kõik kiidavad MPS-i juhitavuse, sellepärast tekiski selline küsimus...

Kahju, et Eestis neid on üsna vähe... hetkel auto24-s isegi ei ole ühtegi kuulutust üleval, nii et proovisõidu teha ka ei õnnestuks.
06.03.2015 at 00:13
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Hobi ja rajaautona on ta omapärane valik. Ma pole sellisega ise sõitnud aga testidest loetu põhjal on meeles, et evo või sti suurem vend ta ei ole, pigem turbosaabi idapoolne sugulane millele on nelivedu lisatud.
06.03.2015 at 10:46
Indrek_S
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Parandage, kui eksin aga kerge tagaveoline lihtne auto on palju odavam (rehvid, veljed, pidurid, kütus) rajal jooksutada kui rasked ja nelikvedust.

____________________________
not done until it's done
06.03.2015 at 11:50
wirx
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ei ütleks, pigem on tagaveolist odavam osta, kui samaväärset neliveolist ja nelikul on tibake rohkem võimalust katki minna + lahjal ning odaval neliveolisel pole väga suurt pointi rinkal.

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
06.03.2015 at 11:54
Garfield
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:Kahju, et Eestis neid on üsna vähe... hetkel auto24-s isegi ei ole ühtegi kuulutust üleval, nii et proovisõidu teha ka ei õnnestuks.
Saan aru, et sul ei ole veel autot, st. sul kodus ei seisa juba üks Mazda 6 MPS, millele oleks sihipärast rakendust vaja. Kui see auto peab just Mazda olema, siis rajapäevale sobib pigem 3 MPS. Esiveoline turbokas, minuteada difrilukk ka tehasest juba peal. Peaks adrenaliini tootma küll.


____________________________
Focus RS
06.03.2015 at 13:42
raix_
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Imo on Mazda3 MPS-il jõudu rohkem kui raam ja kere välja kannatavad. Ehk siis on tõepoolest hea "püss" aga üsna närviline ja mitte väga konkreetne vaid pigem vedel. Vähemasti tehaseseades.
Golf GTI või R32 on märgatavalt stabiilsemad ja istuvad märksa paremini kätte.
06.03.2015 at 15:06
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Mulle jällegi on jäämas mulje, et teemapüstitaja on valikutega oma silmad natuke kirjuks ajanud. Soovitan mingi auto ära osta ja sellega sõitma tulla. Kui ei meeldi, saab välja vahetada ja uut proovida, või vähemalt tekib mingi aimdus kiiremast sõidust ja millest antud masinal puudu jääb. Keegi meist ei ole vast esimese korraga kohe täppi suutnud tabada.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
06.03.2015 at 16:09
Taavi
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ma ei taha mingi kuri/ülbe onu olla, aga kas sa reaalselt oled vahepeal ühegi pakutud autoga proovisõitu teinud? Teema on juba 5 kuud vana aga sa loobid siia järjest uusi väga erinevaid autosid peale sama küsimusega "aga kuidas oleks hoopis see ?". Varsti keegi lihtsalt ei viitsi sulle vastata enam.

PS! Guugeldamine on ka väga abiks muideks :)
06.03.2015 at 17:15
HoCi
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Võiks kõigepealt otsustada, mis sulle kõige meelepärasem veoskeem on. Enne eespool mäletan, et rääkisid RX8-st ehk tagaveost, praegu juba sihikul nelivedu. Mina soovitaks alustada ikkagi üheveolisest (loe: esivedu või tagavedu, kumb meelepärasem on). Mõlemaga on omamoodi fun.

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
06.03.2015 at 19:07
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Taavi: Ma ei taha mingi kuri/ülbe onu olla, aga kas sa reaalselt oled vahepeal ühegi pakutud autoga proovisõitu teinud? Teema on juba 5 kuud vana aga sa loobid siia järjest uusi väga erinevaid autosid peale sama küsimusega "aga kuidas oleks hoopis see ?". Varsti keegi lihtsalt ei viitsi sulle vastata enam.

PS! Guugeldamine on ka väga abiks muideks :)

Taavi, eelkõige hinga sügavalt sisse... ja välja... ;)
Minu viimane postitus siin teemas oli umbes 4 kuud tagasi ja kui OT foorumis on reegel, et ühe teema raames ei tohi mitu küsimust esitada, siis sorry :)

Tegelikult, ei ole ju mõtet testida talvel autot, millega soovid kiiresti sõita reeglina kuival ringrajal... kui auto on tundmatu, siis ei saa nii kui nii midagi aru auto juhtimisest ja käitumisest (talverehvid ja teeolud).
Sellepärast mõtlesingi, et OT foorum on just õige koht kus saab küsida ja teadlikud inimesed annavad oma soovitused ja jagavad infot oma isikliku kogemuse põhjal.
Ehk plaan on oma listi kokku panna ja kevadel teha mõned proovisõidud.
06.03.2015 at 19:21 1 edit. Last edited 06.03.2015 at 19:39 by Juled
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
HoCi: Võiks kõigepealt otsustada, mis sulle kõige meelepärasem veoskeem on. Enne eespool mäletan, et rääkisid RX8-st ehk tagaveost, praegu juba sihikul nelivedu. Mina soovitaks alustada ikkagi üheveolisest (loe: esivedu või tagavedu, kumb meelepärasem on). Mõlemaga on omamoodi fun.

Sellest ma sain juba aru, et monoveolised sobivad paremini, aga 6 MPS-i kohta tekis küsimus lihtsalt sellepärast, et paaris foorumis kiideti selle auto juhitavuse ja palju inimesi võrdlevad selle EVO ja WRX-iga...
06.03.2015 at 19:25
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Mul on sügisest saati garaažis seisnud üks 330 E46. Laadisin täna aku ära, et ülevaatusel ära käia ja selle vähese sõitmisega tuli taas meelde, et selle raha eest, mis selline auto maksab, ei ole minu meelest väga paremat rajaautot kui E36/E46 325/328/330. M3 on muidugi veel parem (put your money where your mouth is - üleeile jõudis mul kohale talvel ostetud Z4M Coupe, mis E46-ga teatavasti tehnikat jagab), aga ka kallim. Kui raha rohkem oleks, siis sõidurõõmu poolest on muidugi ka Toyota GT86 suurepärane valik. Mazda ainus pluss minu arvates on tema akuklemmil.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.03.2015 at 19:44
H.E
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Olin pea-aegu kirjutamas, et jutt kisub (nagu alati) sinna poole, et osta BMW. :D
Minumeelest on alustuseks igasuguse mannerguga äge kihutada.

____________________________
Raketibaas
06.03.2015 at 21:04
silver
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
some fluffy kittens

esiveoline ringrajal on nagu

jõudu
06.03.2015 at 22:48
trs200
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
KISS ehk keep it simple stupid. Mida lihtsam ja kergem auto, seda väiksemad on hooldus- ja remondikulud. Mida väiksemad on kulud, seda rohkem saab sama eelarve eest reaalselt km sõita. Kui alamotoriseeritud esiveolised kõrvale jätta, siis jääbki üheks valikuks bmw. Ilmselt parim bäng for the buck, kui eesmärgiks on fun. Kerede valik on seinast seina ning auto ise nagu lego ehk erinevate detailide ja sõlmede ristkasutus erinevate mudelite ja põlvkondade vahel on vägagi lihtne. Lisaks väga lai toorikute ja juppide valik ning knowhow. Tänu sellele on väga lihtne vahetada soovi korral mootor võimsama(või väga palju võimsama) vastu, installida suuremad pidurid, vahetada mõttetu raha eest peaülekandeid, vedrustuse juppe jne.
MPS-id ja muu selline vastuvoolu ujumine võib ju ringiga eesmärgini viia, aga reaalselt on see ilmselt suht valulik teekond. 4wd hooldus ei pruugi otseselt olla kallim, aga reaalses elus on nii, et 4wd mudelid on enamikel juhtudel nö erimudelid, mille jupid maksavad juba põhimõtteliselt rohkem ning mille saadavus on halvem. Lisaks on auto raskem, juppe on rohkem ja et lõbus oleks, on vaja rohkem jõudu.
Kui e36 tundub liiga lihtne lahendus, siis on natuke huvitavam variant e30 kere toorikuks võtta. 150+kw e30 on päris lõbus auto.
06.03.2015 at 23:33
joonas
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Paljud siin mainitud autod on uued ja rasked. Kas midagi 1000 kg kanti ka on mõistliku hinnaga olemas?

Tavaline asi rajal on see, et pannakse parema pidamisega rehv alla ja siis jääb mootor kuivale.
Sõidetakse mitu ringi järjest ja õli läheb liiga kuumaks ja rõhku jääb väheks.

Tundub, et BMW mudelid kannatavad ülaltoodud piinamist teiste mudelitega võrreldes paremini. Igasuguste võistlusklasside puhul tehakse autod alati mingil määral ümber ja tehasest tulnud tooriku probleemid kõrvaldatakse või nende mõju vähendatakse vastavalt reeglitele.

Alguses alustatakse ikka liiga kiiresti ja käiakse rajalt väljas, seega oleks hea, kui väikesed kahjustused ei paneks rajal ennast tagasi hoidma.

Estfieldis tekib vist väga kaitsetu tunne ja vihmaga ei ole vist ka lõbus koju sõita, samas see oleks ainult nädalavahetuse auto rollis arvatavasti kõige mõistlikum valik ringrajasõiduks.

____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
07.03.2015 at 00:03
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
joonas: Paljud siin mainitud autod on uued ja rasked. Kas midagi 1000 kg kanti ka on mõistliku hinnaga olemas?.

MX-5 see on minu arvates väga hea ringrajakõlbulik auto,. Kui eelarve on oluline siis tõen pole BMWl ühtki sama hästi sõitvat mudelit vastu panna.
07.03.2015 at 09:29
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kui keegi peaks just prargu otsima head kompromissi pereautoks sobivaks igapäevaliikuriks ja rajaautoks, siis mulle tekkis täna üks kena ja väga hea varustusega 330 E90 (2006, manuaal, tagavedu, 190kw, msport vedrustus, ilus puhas heledast nahast sportsisu, suur navi, distantsi hoidev kiirushoidik jne). Proovisin täna ka 2 ringi rajal ja jättis väga mõnusa mulje.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
07.04.2015 at 00:24
Indrek_S
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
peep:
quote:
joonas: Paljud siin mainitud autod on uued ja rasked. Kas midagi 1000 kg kanti ka on mõistliku hinnaga olemas?.

MX-5 see on minu arvates väga hea ringrajakõlbulik auto,. Kui eelarve on oluline siis tõen pole BMWl ühtki sama hästi sõitvat mudelit vastu panna.

MX-5, MR-2 100+kw tooriku saab kätte sinna 3500.- alates. Lisaks kannatab nii väikese teljevahega autodega ka meite kardiradasi nühkida.

____________________________
not done until it's done
07.04.2015 at 11:27
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
serõi: bmw ... pereautoks sobivaks igapäevaliikuriks ... manuaal ... msport vedrustus
Kahju neist teie peredest :D Selles suhtes et kindlasti on tegu rinkal väga toredasti sõitva autoga, aga ma siiralt ei saa aru inimestest kes nende m-sport-tech-pakett pukkidega on nõus linnaliikluses põrkama ja sellesse protsessi veel oma pere kaasavad. Hea pereauto ainuke rinkasõiduga haakuv funktsioon on normaalse lubatud massiga kärukonks :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.04.2015 at 11:54
ICE
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Jesper:
quote:
serõi: bmw ... pereautoks sobivaks igapäevaliikuriks ... manuaal ... msport vedrustus
ma siiralt ei saa aru inimestest kes nende m-sport-tech-pakett pukkidega on nõus linnaliikluses põrkama ja sellesse protsessi veel oma pere kaasavad

Hirmul on suured silmad? :D


____________________________
Petrolheads.ee
07.04.2015 at 13:32
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.