register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Peugeot 306 8v xsi   .. 3 4 5 6 7 8 9  
Poster Message
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Dünos käidud ja tulemus selline:

Olen pehmeltöeldes üllatunud. Ise pakkusin originaalilähedale või veits alla.
Tehtud on mootoriga vaid koonusfilter ja otseläbi väljalase.
176Nm ja 89kw peaks mootorist tehaseandmetel välja tulema.
Piltilt selgub et käiku võib vahetada juba veits enne 6krpm.
10.09.2010 at 18:45
KaroK
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E: .....
Piltilt selgub et käiku võib vahetada juba veits enne 6krpm.
Kuidas see siit pildilt selgub ?

Selleks, et käiguvahetushetke teada, peaks koostama veojõubilansi:
11.09.2010 at 17:14
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Kas seletaks ehk lähemalt?
Mina rumala peaga vaatan jõu graafikut ja arvan, et peale 6krpm väände ja ka jõu kõver langevad tugevalt, mistõttu pole mõtet sealt edasi piinata vaid käik ära vahetada.
11.09.2010 at 20:17
KaroK
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E: Kas seletaks ehk lähemalt?
Mina rumala peaga vaatan jõu graafikut ja arvan, et peale 6krpm väände ja ka jõu kõver langevad tugevalt, mistõttu pole mõtet sealt edasi piinata vaid käik ära vahetada.
Selleks see veojõubilanss ongi.
Võimsus hakkab sul tugevalt langema ju 6500 pöörde juures.
Oleneb, kuhu langeb pööre peale käiguvahetust.
Ratasteni jõudev moment sõltub ka konkreetse käigu ülekandest.
Madalama käiguga jõuab rattasse rohkem momenti.
12.09.2010 at 12:51
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Küsiks veel dynostendide kohta. Olen kuulnud, et üks stend eestis on veidi optimistlik. Nüüd kuulsin, et kamraad kellega koos käisin ka oma autot piinamas rääkis targematega, et tema masinast peaks tegelt veits rohkem välja tulema, kui stendis tuli. Temal on muidugi kahe suurema karpaga ja teravama nukaga vana Alfa. Jõudu näitas temal siis originaalse 98kw asemel 105kw. Ainuke vahe meie tõmmetes oli see, et tema liigutas rulle ühtpidi, mina teistpidi :D
Minul siis vastavalt ja orienteeruvalt nii:
Originaalis 89kw vs nüüd 98kw
Originaalis 176Nm vs nüüd 184Nm
Minul on siis üllatavalt palju jaksu ja temal üllatavalt vähe.
Kuna need on suhteliselt abstraktsed suurused ja vettpidavus on väga raskesti tõestatav, siis on ehk keegi suurema kogemustepagasiga, kes osab kommenteerida seda?
Kui palju oleneb tulemus stendi operaatorist? Stendist?
13.09.2010 at 13:25
hall
 
Peugeot 306 8v xsi
Autode dünosse paigutamise ja graafiku pildi järgi saab järeldada, et jutt käib Maksimi dünost, mida peetakse üldiselt veidi optimistlikuks.

Mis aga Alfa võimusesse puutub, siis hoolimata sellest, milline oli omaniku ootus tulenevalt suurematest karpadest ja karmimast nukast, ei ole võimsuse oodatavat kasvu loota kui asjad ei sobi omavahel kokku, pole õigesti häälestatud või on kuskil midagi korrast ära/väsinud.

Ma ei usu, et erinevat pidi tõmmates tulemus erineb, operaatorist ka nagu palju sõltuda ei tohiks. Samas olen enam kui veendunud, et erinevad pingid annavad erinevaid tulemusi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.09.2010 at 15:25
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Alfal on mustad numbrid.
Auto on üleni pulkadeks võetud ja restaureeritud. k.a. mootor. Performance jupid on nimekatelt tegijatelt ja teades omanikku, ei ole mittekuskilt järeleandmisi tehtud.
Võibolla on asi ka karpade seadistamises- eks näeb. Ta läheb oma pilliga kuhugi kostiverre uuesti proovima. Seal pidavat vist olema mõõtmisvõtted veidi teistsugused. Eks siis saab näha.
Dynomax on vist tõesti Maksimi oma. Mis tähendab täpsemalt optimistlik? Ehk reaalselt võibki olla 89kw? :)
13.09.2010 at 16:17 1 edit. Last edited 13.09.2010 at 16:18 by H.E
uzzac
 
Peugeot 306 8v xsi
Optimistlik sellessuhtes, et kui käid näiteks TKTK dünos ära ja mitte midagi tegemata lähed Maksimi dünosse siis on seal tulemus parem/suurem. Samas kui baasi saad teada samas dünos kus peale muutusi uuesti mõõtma lähed ei ole imo vahet. Tähtis ju teada, et muutused on mõju avaldanud positiivselt.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
13.09.2010 at 16:20
Lembit
Peugeot 306 8v xsi
Alfa mustad numbrid ja temasse maetud raha hulk ei ole otseselt põhjuslikus seoses tuuningu tulemusega.
Isegi hästi, kui tuuningu tulemusel jõudu vähemaks ei jäänud ju.:)

Optimistlik - tulemuses suuremad numbrid, kui teistes dünodes.
Tõenäosus, et sinu autol tegelikult kah on 98 kW ei ole minu hinnagul eriti suur. Reaalsema tulemuse saad pigem TKTK stendist.
13.09.2010 at 16:52
Jesper
 
Peugeot 306 8v xsi
Siin on arutelus selline rida feile järjest et ei teagi kust alustada...
* Veermikudünos sa ei saa teada mootorivõimsust, see tuletamine ja arvutamine on ussiõli müük
* Düno ei ole lihtmõõteriist, st sa ei saa võimsust lihtsalt niisama mõõta. Düno on kogum erinevaid mõõteriistu ja algoritm nende tõlgendamiseks, kusjuures veermikudüno algoritm ei ole standardiseeritud, igal firmal on oma.
* Eelnevalt tulenevalt ei ole olemas "õiget" ja "valet" või "optimistlikku" ja "pessimistlikku" düno. Kõik on suure tõenäosusega õiged, kui välistada jämedad anduririkked ja operaatoririkked. Vastavalt kasutatavatele meetoditele, anduritele ja algoritmidele kujuneb ka tulemus, seal on oma määramatus ja lugemi täpsus jne nagu mõõtmisel ikka.

Enne eri dünode katsetamist ja muud alkeemiat võiks sõnastada küsimuse, et millele sa täpselt hetkel vastust otsid? Ilmselgelt on su mootor korras, annab välja samas suurusjärgus jõudu kui ta teoorias andma peaks, mingeid jämedaid mehaanilisi ega elektroonilisi kalasid pole jne. Kui sa tahad teada, kuidas koonusfilter ja torukollektor võimsust mõjutavad, siis pane originaalid tagasi ja tee uus tõmme. Kui sa tahad teada, kuidas käiku vahetada, siis KaroK juba pakkus ühe võimaliku variandi.

Mina isiklikult ei ole üldse nii kindel et tehasest väljuvad mootorid täpselt selle 85 või 89 või misiganes kilovatiga - küllap seal on ikka mingi tolerants, kui keegi seda massautol üldse mõõta viitsib. Ehk siis mingi vaesemana sündinud veski 89kW võib olla juba hirmus tuuning, samas teine oli juba ostes selline vms. Relax.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.09.2010 at 16:55 1 edit. Last edited 13.09.2010 at 16:57 by Jesper
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Ühesõnaga dynos käimine on suhteliselt mõttetu jõu mõõtmise kohapealt?
Ma tahan teada, mitu hj minu rauk välja annab. Ma tean isegi, et koonusfilter ja väljalase sisuliselt ei muuda märkimisväärselt mittemidagi arvestades, millisest jõudlusest siin teemas räägime.
Üldiselt peaks olema ju masinate mõõtetäpsus +-0,5ühikut ehk antud juhul 0,1hj rattast. Muidugi siin tekivad kohe igasugused "rusikareeglid" mille järgi "pannakse" 15% transmissioonikadu, ehk võib automaatselt arvestada +/- mõne muulaga.

Siinkohal tahan meelde tuletada, et tegu ei ole tippspordimasinaga ja jõu mõõtmine ei oma erilist tähendust peale minu rõõmu.
EDIT:
Tegelikult peaks rohkem raamatut lugema, kui siin foorumis teoretiseerima.
13.09.2010 at 17:52 1 edit. Last edited 13.09.2010 at 17:54 by H.E
charger
Peugeot 306 8v xsi
Mootor annab juba erineva tulemuse sõltuvalt õhurõhust, temperatuurist, niiskusest, kütusest jne, niiet mõõtmine on nagunii ebatäpne, rääkimata Maksimi "kaldteest" ja värske tuulutusõhu puudumisest.
Mina isikliku kogemuse põhjal ei ütle, et see düno optimistlik on, tulemused TKTK dünoga suhteliselt sarnased ja pigem alajõulised, kui vaadata veerandmiili lõppkiirust ja teha väikesed auto massist sõltuvad arvutused.
Düno on mõistlik kasutada vaid momendigraafiku kuju ja tehtud modifikatsioonide tulemuse teadasaamiseks. Sarnase võrdlusmaterjali (teine auto) puhul saad mingeid vahesid analüüsida. Ja muidugi häälestamiseks.
Natuke lisalugemist leiad ka siit, graafikud on lõpupoole.
13.09.2010 at 19:40
anryo
  
Peugeot 306 8v xsi
Kas mitte veerandmiili aeg ja lõppkiirus, koos täpse auto hetkekaaluga, kõige täpsemaid võimsusenumbreid ei andnud?

____________________________
We live in a poor neighbourhood - we can only afford to drive old cars.
'93 GMC Typhoon 4.3V6 Turbo
'70 Plymouth Supercharged Hemi 'cuda
15.09.2010 at 11:01
rein19
Peugeot 306 8v xsi
Kui on huvi rohkemate kw vastu siis aitab hästi teine mootor:
http://www.demontering.ee/?mis=pildid&kuulutus=3555

Rein
15.09.2010 at 12:35
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Juba käidud. Lootsin sealt saada suurema GTI stabika, kuid seal oli sama suur s.o 21mm junn.
Mootor on kokku lastud. Saaled, kui õigesti mäletan.
Kokkuvõttes tuleks odavam osta väljamaalt juba uus korralik masin. 8v conversion 16v-le on suht keeruline. Kogu juhtmestik tuleb ümber teha jne.
15.09.2010 at 14:17
kivialune
Peugeot 306 8v xsi
Mis puudutab dünosid, siis peaks neid saama taadelda nagu iga teist mõõteriista ja omama täpsusklassi. Aga arvatavasti on see päris kallis teema. Ja kuna rattast mõõtmine pole väga täpne niikuinii, siis niikaua, kui käia samas dünos ja mõõtmine toimub enamvähem samade tingimuste juures, on andmed võrreldavad ikkagi.
19.09.2010 at 23:44 2 edits. Last edited 20.09.2010 at 00:22 by kivialune
MartinG3
 
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E: Kokkuvõttes tuleks odavam osta väljamaalt juba uus korralik masin. 8v conversion 16v-le on suht keeruline. Kogu juhtmestik tuleb ümber teha jne.

Selle kohta ütleks, et pikk talv on ees

Kui ei eksi, siis on auto Hiiu autoaiast pärit? Käisin kunagi sama autot näppimas ja toona oli see üpris nukras seisus - armatuur oli vilkuvaid tulukesi (õlirõhk jne) täis, sildades kolinatest puudust ei tulnud. Samas oli hind seisukorrale vastav. Nii muuseas huvitab, et kulus sul auto kordategemisesele kõvasti ressursse (nii ajalisi kui ka rahalisi)?

Muus osas soovime aga jõudu tööle.
21.09.2010 at 17:58
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Mina olen selle auto teine omanik. Esimene omanik kaarutas sellega jäärajal jms.
Kui mina selle auto ostsin, siis oli ta selline:


Eelmine auto mul oli samasugune aga konvertiibel. Väike kõks konksu otsa ja selle remont oleks läind umbes samapalju maksma, kui selle auto ost+ tahtsin rajale minna ning kindlasti mitte ilma katuseta.
Vigu oli palju. Ilmselt oli ta varemgi tühi olnud- igasugused augud ja kruviaugud ja asjad salongis. Esisillas oli peoga asju läbi- rattalaager, poolteljeotsad, puksid, sarniir jne. Kõigele vaatamata käis ta pöördesse ja ka niisama edasi way paremini, kui mu cabrio. Lisaks olid tal taga bilsud ja ette sain bilsud ja sachsid poolmuidu. Veel on olemas eelmise omaniku garaazhis ka teise ülekandega kast ja lsd.

Auto on tõesti ostetud hiiult.
21.09.2010 at 18:47 1 edit. Last edited 21.09.2010 at 18:49 by H.E
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Täna sai pärnus otsa auto käigukast või vähemalt mingi osa sellest. Viimasel ringil, kui hakkasin maha sõitma lükkasin sisse 4. või 5. käigu ja sellepeale kostus kastis imelik heli. Võtsin käigu välja, andsin korra pöördeid ja tundsin kuidas mingi kraapiva heli saatel hakkas auto korraks vedama. Sõitsin boksi, jätsin auto seisma kohapeal andsin pöördeid ja hakkas uuesti vedama. Hiljem kui koju sõitsin proovisin ühte ja teistmoodi, kuid täpselt ei oska seletada mis seal tuksis võib olla 1,2, 4 ja 5 käiguga igaljuhul tegi kohati seda häält. Mingi hetk panin 3. käigu, millega tundus, et oli enam-vähem okei ja sõitsin siis niimodi tagasi Tallinnasse. Tallinnas tuli juba tugev undamine ka siisse. Eks nüüd tuleb kast lahti võtta ja siis selgub, mis saab. Võibolla tuleb võtta kasutusele eelmise posti viimastes ridades olev abinõu. Üks samasugune kast on tegelikult põhimõtteliselt varnast võtta.

Lisaks sellele on nüüd to-do listis ka jäigad tagumise silla padjad, vasak esimene õõts või puks ja parem esimene rattalaager.
24.09.2010 at 23:50 1 edit. Last edited 24.09.2010 at 23:51 by H.E
raimo_r
Peugeot 306 8v xsi
Suurema tallamise korral tasuks käigukasti "race" õli panna, ATF läheb kuumalt jube vedelaks ei toimi päris nii kuidas vaja.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
25.09.2010 at 13:22
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Minu käigukast hetkel oli 3.8 ülekandega aga mulle pakutakse 4.4 peaülekandega kasti.
Kuna minujaoks on kogu see teema üks suur tume maa, siis palun abi targematelt.
Mis tähendab erinevat peaülekannet? Kas üldiselt on siis käikude ülekanded samad? Kuidas ma saaks välja arvutada mis kiirusel tuleks uue kastiga piiraja ette?
Praeuse käigukastiga ja 195/50 15 rehviga on sauga kiire lõpus 4.käik, a' 6000rpm ja kiirus 160km/h.
29.09.2010 at 14:44
uzzac
 
Peugeot 306 8v xsi
Laias laasus liigub 1000 pööret edasi 4.käiguga.

http://www.et-studios.com/motorsports/gears/gears.html Sellega arvutasin...ratta ümbermõõduks panin 56cm siis tuli 4 käiguga umbes 100mph kiiruseks

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
29.09.2010 at 14:53
KaroK
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E: Minu käigukast hetkel oli 3.8 ülekandega aga mulle pakutakse 4.4 peaülekandega kasti.
Kuna minujaoks on kogu see teema üks suur tume maa, siis palun abi targematelt.
Mis tähendab erinevat peaülekannet? Kas üldiselt on siis käikude ülekanded samad? Kuidas ma saaks välja arvutada mis kiirusel tuleks uue kastiga piiraja ette?
Praeuse käigukastiga ja 195/50 15 rehviga on sauga kiire lõpus 4.käik, a' 6000rpm ja kiirus 160km/h.


Igal käigul on oma ülekandearv ja lisaks on veel "differ" ehk peaülekanne.

Kui mootor teeb 6000 p/min ja 4. käigu ülekanne on 1 ning peaülekanne 3.8 siis pöörleb ratas 6000/1/3,8 ehk 1580 p/min
Kui mootor teeb 6000 p/min ja 4. käigu ülekanne on 1 ning peaülekanne 4.4 siis pöörleb ratas 6000/1/4,4 ehk 1363 p/min

Kas sul ongi 4 käiku ja 6000 p/min pööretepiiraja ?

Edit: Juba lugesin/meenutasin ca. 6500 p/min ja 5 käiku
29.09.2010 at 17:04 2 edits. Last edited 29.09.2010 at 17:06 by KaroK
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Ei ole. Pole kunagi piirajani jõudnud 5.käiguga ja arvan, et ei jõua ka, sest enne muutub õhutakistus liiga suureks.
Põhiline, mille pärast muret tunnen on see, et 5.käiguga piirajasse saugal ei jõuaks. Tegelt võiks üldse jõuda kuskil 5500rpm-i juurde.
Piiraja on kuskil vist 6600 juures.
29.09.2010 at 17:08 1 edit. Last edited 29.09.2010 at 17:09 by H.E
devilc
Moderator
Peugeot 306 8v xsi
Viienda piirajani sa küll ei jõua, küll aga tuleb juurde käiguvahetus 4->5. Enne, kui peaülekannet vahetama hakkad, mõtle, kas sul hetkel on kuskil radadel probleem, et kurvi jaoks pole õiget käiku (tüüpiline probleem on nt, et kolmas on väljumisel jõuetu, aga teine jälle kipub enne kurvi lõppu piirajasse jooksma). Ja siis mõtle (arvuta) läbi, kas uus peaülekanne lahendab need probleemid.

Numbriliselt suurem peaülekanne pole alati parem, samuti ei sobi sama ülekanne ideaalselt kõigile radadele.
29.09.2010 at 17:56
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Peugeot 306 8v xsi   .. 3 4 5 6 7 8 9  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.