register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Peugeot 306 8v xsi   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Lõppu viskab siis, kui panen süütevoolu (näidiku küljes "I" ) ja massi (näidiku küjes "G" ). Anduri juhtmeteni ei jõuagi.
Tundub, nagu loeksin I, G ja S tähendust valesti- minujaoks vastavalt siis Ignition, Ground ja Signal. ???
15.08.2010 at 20:51 1 edit. Last edited 15.08.2010 at 20:51 by H.E
-fred-
 
Peugeot 306 8v xsi
Kui anduril on kaks otsa, siis üks peaks neist kella ja teine tule jaoks olema ning andur saab reeglina massi korpuse kaudu. Minu ETB anduril on just G märgiga klemm kella jaoks. Kui ka Sinul tähistab G rõhuanduri otsa, siis ongi täiesti loogiline, et selle massi ühendamise korral kella näit lõppu läheb. Ühendusskeemi kaasas polnud?
15.08.2010 at 21:13 2 edits. Last edited 15.08.2010 at 21:14 by -fred-
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E:Nüüd hakkasin lõpuks ühendama ammu ostetud õlirõhunäidikut.
Paraku olen vahepeal suutnud ära kaotada paigaldusjuhendi.

15.08.2010 at 21:43
ICE
  
Peugeot 306 8v xsi
Kõik on õige:
I- ignition
G- ground
S- signaal

Massi võtad kellale ikka kerest ja võimalikult lühikese. Anduri teine ots ei ole mass!
Niikaua kui signaalijuhet küljes pole, viskab lõppu mälu järgi.



____________________________
Petrolheads.ee
16.08.2010 at 15:16 2 edits. Last edited 16.08.2010 at 15:18 by ICE
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
No ei toimi. Panin testri külge ja tundub, et andur on kutu.
16.08.2010 at 22:09
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Üle pika aja rajal käidud. Mitte eriti täpse mõõtmise tulemus ütles parimaks ajaks1:08.0 korduvalt suutsin sõita 1:08.4 ehk optimistlikult öeldes parandasin aega 1,5sekki. Seda siis pärast kaaneremonti, kerget dieeti ja vedrude lõikamist. Mina olen ülirahul.
17.08.2010 at 20:42
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Rääkige mulle natuke esisilla külglkalletest. Aitäh :)

Nagu tavaks, siis mina ei suuda oma autole internetist leida camber plate. Siin-seal foorumites tehakse juttu aga kuskil midagi konkreetset pole.
Oskab keegi soovitada, kelle poole pöörduda või kust otsida.
Ükspäev vaatasin mingisuguse imeliku citroeni kapotialla (XN?)... no pilt, mis vastu vaatas oli väga sarnane minuomale. Olen kindel, et pakutakse "erinevat" amordipatja, kuid reaalsuses on võimalik neid omavahel vabalt vahetada. Seega ilmselt peaks vaatama ka Citroen Xsara kapotialla, ehk on ka seal sarnane pilt.
Väga tõenäoline on see, et pärast aukude puurimist ja asja tuksi keeramist tuleb mingi vend pildiga ja ütleb, et kle mu auto on täpselt samasugune :D
19.08.2010 at 21:07
hall
 
Peugeot 306 8v xsi
Mingi universaalset setingut olemas pole. Mina oma teadmatuses keeraks alguses ca -1,5 kraadi ning sealt hakkaks sättima. Parem oleks sättida rehvide temperatuuri järgi, kui seda võimalust pole, saab kaudset infot rehvide kulumise järgi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.08.2010 at 21:53
devilc
Moderator
Peugeot 306 8v xsi
Jah, väga jämedalt võiks pakkuda, et -1,5 tänava- ja -2 rajarehvi (mitte täissliki) korral on hea stardipunkt.
20.08.2010 at 17:49
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
No tundub, et sellele autole pole olemas külgkalde muutmiseks võimalusi.
Targemad inglismaalt räägivad, et ainult coiloveriga saab 1kraadi võrra timmida.
Altpoolt tegemiseks on mingi selline lahendus välja mõeldud: pug306net
20.08.2010 at 21:40
hall
 
Peugeot 306 8v xsi
Teoreetiliselt on sul vaja amordi ülemist kinnitust sissepoole ning käändtelje alumist kinnitust väljaspoole vaja liigutada, mis praktikas tähendab nimetatud sõlmede ümberehitamist. Päris lumme lasta see eksperiment pole, aga tehnoloogiliselt midagi keerulist seal küll ei ole - lihtsalt veidi metallitööd.
Golf 4-l on põhimõtteliselt sama seis ning minu auto ümberehituste tulemusena saan camber´i viia kuni ca -3.0 kraadini.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
21.08.2010 at 14:50
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Minu masinal on lugu selline, et seal pole lihtslat ruumi ülevaltpoolt külgkalde tekitamiseks, kui juhuslikult ei pane coilovereid või ei hakka tõsisemaid kere modifikatsioone tegema.
21.08.2010 at 16:48
Ivalo
 
Peugeot 306 8v xsi
Kui ülevalt amordi ja kannu vahel ruumi tõesti pole, siis ei jää muud üle, kui alla seibe vahele laduma hakata.
21.08.2010 at 22:46
Jesper
 
Peugeot 306 8v xsi
Kuhu kohta täpselt sa neid seibe laduda soovitad? Seal ei ole pehmelt öeldes päris sama süsteem kui bemmil.

Mina isiklikult läheks sellise probleemi puhul esimese hooga õõtsa kerepoolsete kinnituste kallale, ma pole 306 selle pilguga vaadanud, aga kui seal on laias laastus sama süsteem mis 206-l, siis saab originaalide asemele suht kerge vaevaga ekstsentrikpuksid panna. Aga noh jah, plug'n'play, bolt-on, lumme kusta jne see kõik tõesti pole jah.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.08.2010 at 23:03 3 edits. Last edited 21.08.2010 at 23:09 by Jesper
Ivalo
 
Peugeot 306 8v xsi
Millegipärast eeldasin jah et on midagi sarnast, mis bemmil. :) Alles nüüd vaatasin piltidelt, et seal asjad tiba teisiti. Anyway, kui käändmikud on midagi sarnast nagu pug306net lingil toodud piltidel, siis midagi üle mõistuse keerulist seal õigete tööriistadega oskajate meeste jaoks ei ole. Olemasolevad kinnitusaugud suuremaks, ekstsentrik puksid sisse ja väheamalt 3 kraadi nagu maast leitud. :)

Või siis jah, nagu Jesper kirjutas, kinnitusi pisut muuta.
21.08.2010 at 23:48 1 edit. Last edited 21.08.2010 at 23:49 by Ivalo
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Kas keegi suudab teha sellise õõtsa puksiga kah midagi?:
http://autoosad.ee/pilt/802-3064342.pdf
Kuhu poole ma sellega jooksma peaks?
Teisega on lugu ilmselt palju lihtsam.

EDIT:
Ma tunnen ennast nagu väike laps.. aga küsijat ja maaslamajat ei lööda:
Ma hakkan kandadega juba vaikselt plekki haljaks hõõruma- mismoodi rihvelpleki põhja külge kinnitate?
Kas ma tahan, et see oleks lihtsalt eemaldatav või mitte?
22.08.2010 at 00:34 1 edit. Last edited 22.08.2010 at 12:54 by H.E
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Memuaari mõttes mainin ära, et eile sai külge 54mm otseläbi väljalase. Esimese resoka lõikas lahti ja tegi heaks, tagumine pütt on mingi simonsi tükk ja kõik muu on roostevaba. Kõik selle tegi siis sumpsimees.
Koonusfilter on kaa küljes.
Täna loodan lõpuks ära tuua S16 stabika mis on 24mm versus originaal 21mm. Ehk läheb nii hästi, et saab isegi külge.
Kas mina lõhun autot nii kõvasti või lagunebki asi nii hullusti aga rooliotsadele teen ma iga 10k km tagant pmst ringi peale. Nüüd tundub, et on jälle väike loks paremas sisemises.
03.09.2010 at 10:03
hents99
  
Peugeot 306 8v xsi
Oleneb, mis osasid kasutad ja tõesti sõltub sõidustiilist :)
Kui tihti sul 10k km`i täis saab? Igapäevaauto?

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
03.09.2010 at 10:06
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Sõidustiil selle autoga on agressiivne. Sai sõbra kogemuste põhjal valitud kõige parema tootja varuosasid. Viimane jupp, õõtsa tagumine puks, sai vahetatud a' 4-5000km tagasi ja nüüd oli juba pehme.

Välja ja sisselaske modifikatsioonid erilist tuntavat vahet ei andnud. Võibolla oli kiire lõpus spido järgi kiirus 2-3km/h rohkem, kuid see võis samahästi olla ka paremast uute kurvide läbimisest.
Lõpuks siis aeg 1:07.3, millega olen ülirahul. See aeg tuli siis tunde järgi suhteliselt kesise sõidu peale, mingit stabiilsust sõitudes ei olnud. Stabiilsus kadus sootuks pärast tuttava GTA katust- siis jalg tudises ja pidin kramplikult omale meelde tuletama, et kiires tuleb ainult sirutada. Peale Focuse väljasõitu otsustasin, et ei lähe enam "viimast sõitu" tegema..
Uskumatuna tundus ka Kumhode halvem pidamine külmast peast. Sai sõbraga koos üks sett tehtud ning suutsin teha spinni kohe esimeses kurvis (tiigi kurv).
Tänud Andres Hallile, kes julges minuga ühte autosse istuda ja veidi näpuga näidata.
Peale laupäeva on selge, et tool ja traksid on järgmine oluline modifikatsioon.
Tuleval hooajal peaks auto veel madalamaks saama ja ilmselt katsetama rohkem rehvirõhkudega.
Piduritele peaks lisama ka rõhuregulaatori, kuna pea iga kord võttis boksi eelsel mahapidurdamisel tagumise parema ratta suitsema. Sellest ilmselt ka auto tugev ülejuhitavus pidurdamisel.
06.09.2010 at 12:07
hall
 
Peugeot 306 8v xsi
Minu hinnangul kasutad auto praeguse potentsiaali üsna maksimumi lähedaselt ära, st ega vist kiiremini väga sõita ei saagi. Eelkõige oleks vaja veidi rammu juurde, sest see tempo ilmselt muutub sulle varsti igavaks.
Pean silmas seda, et minu arusaamise järgi olid sul üsna head trajektoorid ning sõiduvõtted. Stiil oli väga konkreetne ja kindel. Ehk siis oleksid ilmselt vähemalt Baltikumi tasemel võistlusele sattudes võrdsete autodega võisteldes kindlasti üle keskmise konkurentsivõimeline.

Täiendus: kiirust saab mõistagi juurde ka kurvikiirust tõstvate täienduste (vedrustus/veermik/rehvid) tegemisega.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.09.2010 at 13:53 1 edit. Last edited 06.09.2010 at 14:07 by hall
peep
 
Moderator
Peugeot 306 8v xsi
quote:
serõi: Minu hinnangul kasutad auto praeguse potentsiaali üsna maksimumi lähedaselt ära,/.../

Umbes sedasama ütlesin ma talle ka kevadel, puudu jääb rauast mitte softist. :D

Kui eesmärk ja/või võimalus on vaid vahel raja peal lõbutsemas käia, siis kannatab olemasoleva autoga teha veel igasugu trikke ja kasvõi mõnel rahvaüritusel kätt proovida. Samas juhtimisoskuste edasiarendamiseks on senisest kiirem auto igati õigustatud, ning nõks seal veel edasi tuleb isiklikust kogemusest tõdeda, et miski ei õpeta paremini sõitma kui mees-mehe vastu võidusõit.;)
06.09.2010 at 15:40
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Kus nüüd viskas suure kühvliga respekti peale. :)
Aitäh motiveerimise eest.
06.09.2010 at 17:17
abarth
 
Peugeot 306 8v xsi
quote:
Kas keegi suudab teha sellise õõtsa puksiga kah midagi?:
http://autoosad.ee/pilt/802-3064342.pdf
Kuhu poole ma sellega jooksma peaks?

Mine mõnest PSA grupi esindusest läbi ja küsi Partneri/Berlingo HDI diiselmootoritega pirukakäru õõtsapuksi. Nendel mudelitel on see alumiiniumkestas täiskummist puks, peaks olema oluliselt jäigem.
Loomulikult võid ka mingi uniball lahenduse poole vaadata, minupakutud variant on lihtsalt ülevaatuspunkti ja rahakotisõbralik.
06.09.2010 at 17:22
Henri_
 
Peugeot 306 8v xsi
quote:
serõi: Ehk siis oleksid ilmselt vähemalt Baltikumi tasemel võistlusele sattudes võrdsete autodega võisteldes kindlasti üle keskmise konkurentsivõimeline.




Vihje: et siis on aeg hakata vaikselt cupi autot ehitama ;)
06.09.2010 at 18:12
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Kui see oleks vaid formaalsus, siis ma võistleksin juba ammu.
Varuosakataloogi pildipealt näeb õõtsa tagumine puks täpselt samasugune välja. Kas originaal psa osa on kindlalt erinev? Uniball oleks sadul sea seljas.
Täna on dynosse minek. Vaatab lihtsalt huvipärast mitu jõudu katlast tuleb ja mis juhtub kõveraga redline lähedal. :)
10.09.2010 at 11:14
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Peugeot 306 8v xsi   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.