register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Peugeot 306 8v xsi   .. 3 4 5 6 7 8 9  
Poster Message
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Hooratas on tegelt suht kerge (käe järgi 5-6kg) ja sealt maha võtta ei oleks eriti otstarbekas.
Äärmisel juhul võib otsida, ehk on lahjema mootoriga pillil kergem.
Eile õhtul kukkus siduri ketta küljest ära üks leevendusvedru ja kuna ketta ja komplekti hinnavahe on 300.- siis läheb uus komplekt sisse.
Soovitage mulle reissingõli. Esimese hooga läheb pesu mõttes sisse Carljuba ja siis peaks midagi asisemat panema.

Käisin saaremaal nädalavahetusel ja oioioi kuidas kipitab nüüd sõitma. :)
11.10.2010 at 18:36
hall
 
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E: Soovitage mulle reissingõli. Esimese hooga läheb pesu mõttes sisse Carljuba ja siis peaks midagi asisemat panema.

Minu jaoks on ennast võrdselt hästi tõestanud Castrol 10W60 ja Liquy Moly 10W60. Ise kasutan viimast kuna hind on selle toote kasuks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
11.10.2010 at 19:37
charger
Peugeot 306 8v xsi
Säästuvariandis, kui mootorist viimast taga ei aja, käib Gulf 10W60 kahh
11.10.2010 at 20:21
sfinx
 
Peugeot 306 8v xsi
http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=395
Õliteemaline arutelu.

Muidu LiquiMoly RaceTech 10w-60 on olnud kasutuses ka mul ja siiamaani on ainus probleem õlitusega siis kui kallasin liitri suvalist õli peale. Kui palju asi oli juhuses ja kui palju õlis on puhas oletus aga millegipärast vahetult peale õli peale kallamist lahkus üks kepsusaale. Hinna poolest üks parimaid reissing õlisid kah - ca 170 eek / l (carshop.ee letihind).
11.10.2010 at 20:54
Vigri
 
Peugeot 306 8v xsi
Endal parim kogemus Bardahl 20W60-ga. Ei lähe nii kiiresti "vedelaks" kätte ära, kui näiteks Catrol 10W60. Bardahl õli saad VKM-ist soovi korral. Hind oli mälu järgi samas suurusjärgus kui Castrolil.

____________________________
Maserati 222 SR
11.10.2010 at 22:25
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Ma va rumal unustasin mainida, et räägin käigukasti reissing õlist. Kas selline asi üldse eksisteerib?
11.10.2010 at 22:30
Jesper
 
Peugeot 306 8v xsi
Kindlasti eksisteerib, aga üle ei maksa ka pingutada. Meil oli 2h sõidus Benist riiulilt haaratud tehase speci kohane õli sees ja ei kuumenenud ega keenud seal midagi liigselt, nagu hirmu ja õuduse juttudes tihti pajatatakse. Ma arvan et Peugeotil käib mingi konkreetne Total või Shell sees, konsulteeri omaniku käsiraamatu või muu autoriteetse allikaga.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.10.2010 at 22:46 1 edit. Last edited 11.10.2010 at 22:47 by Jesper
uzzac
 
Peugeot 306 8v xsi
Näiteks meie uuele kastile soovitab tootja ainult tavalist täissünt kasti õli. Nothing special. Kuigi sünkro kasti pannakse igast manti sisse, et leevendada kähkusõidu mõjusid selleks mitte ette nähtud detailidele.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
11.10.2010 at 22:52 1 edit. Last edited 11.10.2010 at 22:52 by uzzac
Erik 78
Peugeot 306 8v xsi
quote:
uzzac: Näiteks meie uuele kastile soovitab tootja ainult tavalist täissünt kasti õli. Nothing special. Kuigi sünkro kasti pannakse igast manti sisse, et leevendada kähkusõidu mõjusid selleks mitte ette nähtud detailidele.

Mis manti siis soovitatakse?
11.10.2010 at 23:07
charger
Peugeot 306 8v xsi
Xado pastad näiteks :rolleyes
11.10.2010 at 23:53
uzzac
 
Peugeot 306 8v xsi
Otsin...Kui meil oli sünkro kast siis kasutasime mingit Redline õli, mis oli ilgelt vedel.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
12.10.2010 at 09:16
uzzac
 
Peugeot 306 8v xsi
Kuuldavasti kasutatakse ka tavalist Dexron II ATF-i. Lihtsalt sest on vedelam.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
12.10.2010 at 11:14
Jesper
 
Peugeot 306 8v xsi
Sorry aga ma pean end kordama - te mõtlete kõik täie pasaga üle seda asja. Käigukast ei ole mingi eriti keeruline sõlm mis nõuaks õlilt mingeid hüperomadusi.

Vt manuaali: http://www.306gti6.com/forum/showthread.php?id=70963&page=1 . Sealt lehelt nr 25 selgub et on vaja 75W80 käigukastiõli. Kui tahta et oleks ikka natuke reissing kah, siis võib võtta täissündi, kuna kasti läheb nii vähe õli siis hinnavahe tuleb ka väike.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.10.2010 at 14:24
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Minu süda on rahulikum, kui minu autos on hea õli. Seda enam, et kast ja differ jagavad õli ja ilmselt võib seal päris palavaks minna kõva paarutamise peale.
Kuna kogu kompott on värske, siis ma ei plaani seda osa niipea lahti võtta.
12.10.2010 at 15:34
Jesper
 
Peugeot 306 8v xsi
Defineeri "päris palavaks", st mis on maksimaalne temperatuur mis sa seni sealt sõites kätte oled saanud?

Teooria et "vedelam õli on sünkrokastis hea" on väga kahe otsaga asi - veidi lihtsustades on lood nii:
- sünkronisaator töötab tänu hõõrdumisele, seega mida rohkem hõõrdumist, seda paremini sünkroniseerib, samas jõud mis seal sees toimivad on väikesed
- hammasrataste vahel võiks hõõrdumine olla minimaalne, samas jõud on suur
- selleks, et neid täiesti üksteisele vastukäivaid nõudeid täita, kasutatakse spetsiaalseid lisaaineid, mis muudavad suure jõu all toimivad hammasrattad "libedaks" ja lasevad samas väikse jõu all toimivaid sünkrosid töötada
- samas intelligentseid molekule pole olemas ja kasti projekteerijad on sunnitud otsima parimat kompromissi lülitussujuvuse ja efektiivsuse vahel, nagu tihti juhtub ei ole tegemist mingi lihtsa punkti joonistamisega skaalale, vaid optimeeritakse mehaanilised osad mingile kindlale õlile mingi kindla EP sisaldusega

Ehk kokkuvõtvalt minuarust see "hea õli" ongi see mida tootja on ette näinud. Kõige muuga, kaasa arvatud mingid vene imelögad, eksperimenteerimiseks võiks neid kaste igaks juhuks mõne varuks panna.

Päris võidusõidukastides sünkronisaatoreid pole, seega pole "päris racing õlist" mõtet antud kontekstis rääkida. Kirjutatagu mingitel USA saitidel mida iganes.

Täiendus: ja kui veel peaülekanne ka sama õli pealt käib ja mängu tuleb, siis see ei ole enam mitte kahe- vaid kolmepoolne kompromiss, peaülekande hammakates on jõud veel portsu võrra suuremad. Ja kui on sama õli peal sünkrod+kast+peaülekanne+LSD siis... oeh, mul hakkas pea kergelt valutama juba selle peale mõeldes :) Bottom line - tehase insenerid teavad asju.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
12.10.2010 at 17:51 2 edits. Last edited 12.10.2010 at 18:00 by Jesper
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Peala pikka maadlust on kast peal. Küll aga on mingi jama sisemise veovõlliotsaga. Kast on ise pärit 605 pealt VIST ja differ kuskilt mujalt, mistõttu ei sobi enam vana veovõll sisse jne.

Kas keegi oskab anda mulle head saiti, kus on palju varuosasid erinevatele autodele ja nende jooniseid vms?
Veovõlliotstest on ka eestisaitidel pilte/joonised, kuid paraku ainult välimisetset otstest.

15.10.2010 at 00:48
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Kas keegi on näinud raalset korvistet, mis omaks e-sertifikaati?
pool-korv-sportistmed ei ole päris see.
Esimese ropsuga ei suutnud leida. Küsisin siit-sealt aga pakutakse ainult reguleeritava seljatoega junne, mis on kaugel korvistmest.
Carshop ültes, et on kas FIA või E.
23.11.2010 at 23:39
Garfield
  
Peugeot 306 8v xsi
quote:
H.E: Kas keegi on näinud raalset korvistet, mis omaks e-sertifikaati?
Kas see on midagi sinnapoole või sinu mõistes pool-korv?
http://www.racingexpert.eu/index.php?option=com_content&task=view&id=48&Itemid=171
Sparco R505 Torino, E sertifikaat, 9000eek
Proovisin kunagi seda istet, võrreldes võidusõidu korviistmega ikka väga lobe (ma ei ole just eriti kleenuka ka), kuid positiivne on õlatugi.

____________________________
Focus RS
24.11.2010 at 10:53
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Mõtlesin racingexpert ja kirjutasin carshop.
Viimane on siiski "sportiste" mitte korviste.
24.11.2010 at 11:31
Ivalo
 
Peugeot 306 8v xsi
Mul on üks korviste (Sabelt Challenge) soodsalt pakkuda, praktiliselt uus (mõned üksikud korrad accordis sees olnud) aga eeldab et oled suht kleenuke. (homologeering aegub 2010 lõpus, seega sisuliselt läbi)
Välja näeb selline: http://www.bbsport.com/SABELT/BACKETS_SABELT/Challenge.htm
E-serdist ma muidugi ei tea midagi ja ilmselt tal seda ka pole. Kui huvi on anna märku, saab pool ruutu põranda pinda vabaks. :)
24.11.2010 at 12:38 1 edit. Last edited 24.11.2010 at 12:39 by Ivalo
ICE
  
Peugeot 306 8v xsi
100kg on ehk siis täitsa kleenuke :)

____________________________
Petrolheads.ee
24.11.2010 at 12:58
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Tegelt on rohkem, aga võtame tulevikuperspektiiviga. :)
Otsin E-sertifikaadiga istet.
Esimese päringu peale sain ARKist teada, et TÜV sertifikaat/kinnitus ei tähenda Eestis mittemidagi.
Samas ei leidnud tehnilistest nõuetest punkti, mis nõuaks leeni reguleerimisvõimalust, mistõttu arvan, et võiks eksisteerida ka "päris" korviste E-sertifikaadiga.

Kas kokkujooks libedal peaks olema sarnane nagu asfaltil (minu auto puhul 0 või siis kergelt lahku) või peaks minema reguleerima?
24.11.2010 at 13:21 1 edit. Last edited 24.11.2010 at 13:24 by H.E
raimo_r
Peugeot 306 8v xsi
Nii huvipärast, mis see ARK täpselt vastas?

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
24.11.2010 at 14:26
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Telefoni teel uurisin.
Vastati, et tänavasõiduks võib kasutada vaid E-tähistusega istmeid. TÜV märgistus ei anna seda õigust.
FIA homologeeringuga istmed ei kõlba samuti tänavale.
Istmed, mis on omavad vaid TÜV-i saab kasutada ainult vaatamiseks või mööblina.
24.11.2010 at 14:33
H.E
  
Peugeot 306 8v xsi
Auto on seisnud juba tükkaega oma uues kodus.

Talvel kaarutasin ka veits, kuid esiveoline ei ole päris see ja kuna tagasillapadi oli pooldunud (pool aastat kasutamist), siis jätsin seisma.
Nüüd aga on suur suvi käes ja valmistun Riiga minekuks.
Eileõhtul sai tagasild uuesti alla ja puksid jäigaks keevitatud ning vahetasin ka streikiva pidurivõimendi.
Piduri peasilinder saab uued tihendid (kui ma need kuskilt leian)
Juhi iste tuleb originaalist madalamale, et katuse korral oleks ka veidike deformatsiooniruumi.
Kaabeldusega peab samuti veidi tegelema.
16.05.2011 at 15:24 1 edit. Last edited 16.05.2011 at 15:25 by H.E
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : Peugeot 306 8v xsi   .. 3 4 5 6 7 8 9  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.