register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Näputöö: Lotus Seven raami mudel   1 2 3 4  
Poster Message
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Küsimus on, kuidas see kõik mul ära mahub (bmw mootorid on nurga all, kuidas rooli asjad sealt mööda mahuvad?). Näiteks kas käigukastist Getrag 240 või 250. Jalgadel on vähe ruumi ja selles suhtes võib suur vahe sellest tekkida. BMW mootori asetamine pole populaarne sellesse raami ja tegemise käigus selgub... M10, M40, M43 väga odavad s.t jääb võimalus mingi teine tee valida.
20.10.2010 at 11:19
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Nad on Eesti tingimustes hea nurga all, st mootori ülaosa on kaasistuja poole viltu, väljalase kaasistuja pool, sisselase juhi pool. UK-s teatavasti on rool teisel pool ja selle tõttu ka probleemi teravdatud kajastus ingliskeelses locostimaailmas.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
20.10.2010 at 12:12
PlyVal64
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
Silwer: M42 mootor oleks ju nagu parem valik?
Kivialune toob ju bemmi paja suuriam häda välja, lisaks pole see M42 ka just eriline õnnestumine pikemas perspektiivis vaadatuna.
Tehaseandmed: M42 - 103 kW @ 6000 rpm ja 175 N·m @ 4500 rpm.

Samas on olemas ja ülipalju saadaval olematu raha eest Opeli "püstiseisev" 2-liitrine Ecotec Omegatelt. Seda vist moditakse ka rohkem, suisa USA hot-rodderid ja dragracerid paugutavad nendega, euroopa autosportlastest rääkimata.
Tehaseandmed: II põlvkond - 100 kW @ 5600 rpm ja 185.0 Nm @ 4000 rpm.



20.10.2010 at 12:15
TonyS.
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Tere! Mul omal kah analoogne projekt pooleli, jõudnud natuke kaugemale. Soovitan kasutada mootoriks fordi oma, ja tagasillaks volvo 200 silda. Hea lihtne ja töökindel lahendus. Fordei erinevatele mootoritele ja kastidele on saada Inglismaalt ka hunnikute viisi tuuningdetaile.
Mina sain oma õõtsad , käänmikuud , puksid ja amordid foorumiliikme Fredi kaudu soodsamalt kui ise tellides. Tema käest saad ka plastjuppe mida ta ise teeb (teeb ka Teppani jaoks).
20.10.2010 at 14:10
tanele28
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
PlyVal64 ole hea ja mine proovi sõta mõne korras mootriga e30 318is-ga ja siis räägi edasi, tavalise m42 või m43 pole mõttet seda mootorit võrrelda.
Aga kulu osad on 318is-i kahjuks võrreldes m42 või m43 mega.
20.10.2010 at 18:28 1 edit. Last edited 20.10.2010 at 18:29 by tanele28
raimo_r
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
tanele28: PlyVal64 ole hea ja mine proovi sõta mõne korras mootriga e30 318is-ga ja siis räägi edasi, tavalise m42 või m43 pole mõttet seda mootorit võrrelda.
Aga kulu osad on 318is-i kahjuks võrreldes m42 või m43 mega.


mina ei võtaks selle isiku väited väga tõsiselt. selge umbluu.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
20.10.2010 at 18:42
rookierice
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Seoses selle vedrustuse jäikusega. Kas vastavalt rajale valides mõeldakse, et jääks piisavalt palju "ülespoole käiku" ja samas põhja ei käiks või on määrav eelkõige viimane ning ülespoole käik on lahendatud muudmoodi (näiteks käib lõpp tühjalt erinevalt tänavaautost).

Mis oleks sauga (vana rajakatte, jätame järgmise aasta spekulatsioonid välja) raja jaoks sobiv seting kui auto igas nurgas on kaalu 200kg (vedrustatud mass 800kg). Ja sama arvestades tänavasõiduvajadusega...kõvasti pehmem?
22.10.2010 at 11:12
Lembit
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Vedrustuse jäikus arvuta sageduste kaudu.
22.10.2010 at 14:06
PlyVal64
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
tanele28: PlyVal64 ole hea ja mine proovi sõta mõne korras mootriga e30 318is-ga ja siis räägi edasi, tavalise m42 või m43 pole mõttet seda mootorit võrrelda.
Aga kulu osad on 318is-i kahjuks võrreldes m42 või m43 mega.
Tanele, mine siis proovi seesama is täis laadida ja sinna sappa käru panna ja sellega sõita! Kulla mees, IGA kergekaaluline riistapuu liigub päris lõbusalt, kui seal vähegi mootorit vahel on. IGA aga ma saan aru, et Sa ei ole elus üle kolme erineva auto proovida vist saanudki ;) Erista auto juhitavust ja muid omadusi mootorist, need on absoluutselt erinevad asjad. Lisaks on 318is JUST M42b18 mootor, mitte M40b18 ja pakkumine oli M40 katlale... mis on sitt.

Teine asi: öeldi väga selgelt, et kaldu mootor EI SOBI! Siis ei ole mõtet idiootselt jõllitada ja ikka edasi iniseda bemmi suurepärasest pajast ja selle odavatest juppidest! Mis Sa inised, ka raimo_r, PAKKUGE kurat siis midagi muud välja... aga ei oska ju! Ei ole teadmisi, ei ole kogemust, kurat teab mida ei ole. Ma võiks veel "pakkuda": Honda S2000 tehnika. Ma kahtlustan, et Te pole sellisega meetritki sõitnud... muidu oleks ultrakiirele masinale just see 240 jõudu ultralight õige pakkumine. Hakkame äkki nüüd ka võrdlema muuseumieksponaati e30't ja Hondat???
Muidugi võiks pakkuda ka Mersu mõnda katelt...

PS: äkki saaks siis vettpidava põhjenduse, miks Cup on 325 peal, mitte selle "ilgelt hea ja odava" is peal? Ja miks ma olen pidanud kunagi oma mõlemal e30 kährikul nii M40 ja M42 nelirivi prügimäele viima et sinna r6 vahele panna... võib-olla oli too uuem lihtsalt enne meid peesse keeratud aga elulooma sellest ei saanud (sest juppide hind oli tõesti mõrvarlik).
22.10.2010 at 14:41 1 edit. Last edited 22.10.2010 at 14:43 by PlyVal64
raimo_r
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
minuteada liiguvad locostid isegi Lada tehnikaga täitsa rahuldavalt.
lisaks on 318i mootoriga estfield-e Eestis mitu. Eks Estfieldi tegijad ka just lollid pole kui neid bmw padasid sinna topivad.
ega ta just mingi imepada ei ole aga korras mootor töötab ja liigutab locosti küll. audrus on võimalik sõita ~1:00 aega. lisaks on bemmimehed ridakuue fännid, seega kogu ridaneli tehnika on üsna odav.
M10: http://www.auto24.ee/kasutatud/auto.php?id=368234
http://www.tehnikamaailm.ee/est/cars/drive/2005/10/?headerID=170
http://www.racetech.ee/e/fe-uudis.htm

S2000 pada on kõrge, E36 kerele paigutatuna kapott näiteks kinni ei lähe. locosti peal pildi netist leiab ka väga lihtsalt. Pole ka teab mis lihtsalt leitav mootor meie riigist ja ilmselt mitte odav. Kui inimene mõtles M10 mootori peale, siis ilmselgelt mingit kallist pada ei soovita panna. Ja kaldus mootorite kohta seletama hakates, loe ikka enne läbi mida Jesper kirjutas.
Imelik on ka, miks sa locostile käru järgi või 3 meest peale toppida üritad. minuteada sõidetakse nendega maksimaalselt kahekesi ja kiiresti üldjuhul üksinda. seega mis see mootor täistuubitud auto korral suudab, ei mängi siin vist eriti rolli.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
22.10.2010 at 16:27
uzzac
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
S2000 pajaga projekt seisab juba mitu aastat Raadi garaažis ja valmib väga aegamööda. Kõik on tehtav.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
22.10.2010 at 16:39
-fred-
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
PlyVal64:
quote:
Ma võiks veel "pakkuda": Honda S2000 tehnika. Ma kahtlustan, et Te pole sellisega meetritki sõitnud... muidu oleks ultrakiirele masinale just see 240 jõudu ultralight õige pakkumine.


S2000 mootor on hea küll, kuid sellele autole mitte parim valik. Ultralightist on asi kaugel, Duratec on mõned kümned kilod kergem. Kuid mittesobivaks teeb just suurus, lisaks raimo_r'i viidatud kõrguse probleemile, on ta ka altpoolt vändaliini liiga madalale ulatuv.
Samuti on S2000 käigukast suur ja raske, tunnel tuleb teha nii suur, et kitsa raami puhul pedaalide jaoks eriti palju ruumi ei jäägi.
Selle kõnealuse Raadil seisva S2000 mootoriga Estfieldi mass tuleb 700kg kanti, seega kaob ka võimsuse eelis.
22.10.2010 at 17:47
devilc
Moderator
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
S2000 mootor pole kaalu ja võimsuse suhtelt teab mis imeline, kuna ta on päris raske.
22.10.2010 at 17:47
-fred-
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
kivialune:


Nende tagumiste vertikaalsete torude alumine kinnituspunkt oleks mõistlik tahapoole viia, kui sinna pikihoobasid kinnitada vaja pole.
22.10.2010 at 17:49
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Ma ütleks kogu selle mootorivaidluse peale, et üldjuhul tark teab mida räägib ja loll räägib mida teab ;) Siin teemas on seni võtnud sõna üks inimene kes teab, mul tuleb kohe kadedus peale, oleks mul omal ajal olnud võimalus kellegi -fred-i sarnase käest foorumi kaudu nõu küsida...

Mina Kivialuse asemel ostaks selle bemmi tehnika Henri käest juba ära ja rahu majas. Hea õnne korral mahutab käetoe ka kuhugi ära :) Pole mõtet ajada mingit jama teemal et kas auto liigub 1:01 või 1:00 või 0:05 aega, hea kui esimese hooga üldse 1:08-gi ära tuleb, olgu seal peal kasvõi rakettmootor. Mitte väga kauges minevikus üks teine Estfieldi omanik ka läks suure hooga minutit püüdma ja tuli välja... noh, eks terasemad märkasid isegi, mis täpselt. Okei, tegelt päris hea on üldse kui õnnestub teha üks ring omal jõul, oled momentaalselt päris mitmest sarnase projektiga alustanust (k.a. mina) ja tuhandetest mitte alustanud jutumeestest kunnim. Väga märgatav osa asju maailmas ei ole nii lihtsad kui enne neisse süvenemist tundub.

Peaasi on mitte takerduda mingitesse tühiasjadesse ja suunata energia sinna, kus reaalsed probleemid pesitsevad - autost saab rääkida siis, kui masin seisab maas oma vedrudel, roolib ja kardaanist keerates liigub edasi-tagasi. Enne seda on tegemist potentsiaalse autoga, umbes nagu kuu aega tagasi oma firma asutanu puhul on tegemist potentsiaalse miljonäriga.

Mis su plaan üldse sõltumatu tagasilla suhtes on, tõstad selle kogu täiega bemmi pealt maha?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
22.10.2010 at 18:57 1 edit. Last edited 22.10.2010 at 18:59 by Jesper
Umbertto
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Mul Estfieldil BMW rida 4 vahel, ei oska kurta. Kui mootoriruumi kaan peal on, siis ei näe ka seda et mootor kaldu on, veel vähem sõidu ajal ;-)))))
22.10.2010 at 18:58
Henri_
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
Jesper:
Mina Kivialuse asemel ostaks selle bemmi tehnika Henri käest juba ära ja rahu majas.


Juba tehtud :)
22.10.2010 at 19:27
hents99
  
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Siin foorumis ja üldiselt populaarsemates foorumiest pole võibolla kõige sobivam soovitada, aga MB kiviaja 2.3 või 2.5 16V mootor, mis käib koos Getrag 275z (dog-leg) kastiga.

Pole küll eriti kerge mootor (malmplokk) aga selle eest väga efektiivne ja mootor iseenesest ka odav. Pritsesüsteemi võiks/peaks vahetada/vahetama kiviaja KE-jetronic mehaanilise asemel EFI vastu, mis pole tänapäeva teab, kui kallis lõbu ja oskusteave on kõrgel tasemel.
"Pommikindel, odav hooldada ja lihtne modifitseerida (st lisajõudu saab väga lihtsasti).

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
22.10.2010 at 19:39
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
-fred-:
quote:
kivialune:

Nende tagumiste vertikaalsete torude alumine kinnituspunkt oleks mõistlik tahapoole viia, kui sinna pikihoobasid kinnitada vaja pole.


Jätsin esialgu võimaluse panna nii sõltumatu/sõltuv vedrustus: juhuks kui sõltumatuga ikkagi hakkama ei saa.




Edasi tahan leida e30 tagasilla pooltelgedega. Sealt lõikaks difri kinnituse osa tagatala külge. Ja esmasel vaatlusel võiks poolteljed oma pikkuselt isegi sobida. Siis veel rummud sealt koos 4x100 poldivalemiga. Velgesid on raske saada, aga vahet 13'' suhtes pole, sest seda laiana on ainult tellimisega saada.

Sõltumatu vedrustusega läheb teljevahe pikemaks. Ca 7cm. Algul pani mõtlema, aga uurides on ka teised ehitajad pidanud seda muutma. Põhi peamurdmine on minu jaoks difri kõrgus, sest selle järgi konstrueerin vedrustuse ja sellest hakkab sõltuma tagakliirens.
23.10.2010 at 10:54
Garfield
  
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
kivialune: Sõltumatu vedrustusega läheb teljevahe pikemaks. Ca 7cm. Algul pani mõtlema, aga uurides on ka teised ehitajad pidanud seda muutma. Põhi peamurdmine on minu jaoks difri kõrgus, sest selle järgi konstrueerin vedrustuse ja sellest hakkab sõltuma tagakliirens.
Ideaalis võiks nii olla, et kui auto on normkaalus (valmis auto+juht) siis veovõllid on "sirged" või kuidas nüüd öelda. Samas võiks sõltumatu silla pihul differ isegi rattatsentritest allpool olla - kui rattad hiljem "lääpa" keerad on veovõll difri suhtes otsem. ???


____________________________
Focus RS
23.10.2010 at 17:50
Lembit
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Ma soovitaks maksimaalselt madalale panna. Differ ikkagi üsna raske tükk ja minuarust on madal massikese olulisem, kui maksimaalselt sirge võll.
24.10.2010 at 13:39
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Oskab keegi soovitada, kust saab osta Tallinnas 3mm lehtmetalli väiksemate tükkidena, kui terve leht? Ca 1m2 oleks vaja 50x100cm, kahe tükina.
27.10.2010 at 14:19
jaan tatikas
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
RGR metall lõikab sellise jupi nagu vaja .
27.10.2010 at 15:53
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Ma soovitaks põhi vineerist teha ;)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2010 at 16:00
uzzac
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Vaevalt, et härra nüüd põhja 3mm plekist plaanis meisterdada...

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
27.10.2010 at 16:08
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Näputöö: Lotus Seven raami mudel   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.