register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Näputöö: Lotus Seven raami mudel   1 2 3 4  
Poster Message
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Noh, eks ta ise kommenteerib, aga Championi raamatus on ette nähtud mingi tõsine terassoomus, kas see oli nüüd täpselt 3mm seda minu vana pea enam ei mäleta, aga overkill igal juhul.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2010 at 16:13
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Põhi on raamatus briti 16swg, ehk 1,5mm plekk. 3mm läheb mujale (kandvateks konstruktsioonideks võib vist neid nimetada), kaasaarvatud tagumise upright'd. Materjali on rohkem, kui vaja aga nagu aeg näidanud küll ta kuhugi ära kaob;)
27.10.2010 at 18:16
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Ok, minu viga, nagu välja tuleb siis ma arvasin pool elu pühas lihtsameelsuses et 1swg võrdub 1/100 tolli, aga järgi kontrollides tundub et päris nii see siiski pole :)

Aga noh, kõik on hea mis hästi lõppeb, vähemalt ei kihutanud Marsi sondi sügavale mättasse.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2010 at 19:32
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Kas kellelgi on laenata Tallinna kandis seda raamatut? Soovi korral võin midagi vastu pakkuda :)

03.11.2010 at 20:52
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Mõõtsin lada käändmiku parameetrid: KPI 7 kraadi, munakate tsentrite vahekaugus 192 mm

09.11.2010 at 00:17 1 edit. Last edited 09.11.2010 at 00:19 by kivialune
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Põhjus, miks ma nii palju vaeva näen, on et ma tahan teha veermiku unequal and non-parallel links. Ron Champion'i raamat on cortina käändmikega ja selle ülaõõtsa mõõdud ei sobi. Estfield on paraleelsete õõtsadega.
Vedrustuse geomeetria on tuumafüüsika! Lõpuks ma valisin esisilla geomeetria. Kasutasin selleks http://www.racingaspirations.com/?p=286. Suhtun ettevaatlikult igasse interneti kalkulaatorisse, aga see küll klappis igati paberil joonistatuga. Kahjuks on puudu raami kinnituspunktide nurk (mõõtsin lihtsalt malliga).

Need on parameetrid, mis ma valisin lada käändmiku kasutamiseks.

1. raami kinnituspunktide vaugus: 174mm
2. alumine õõts (tsentrite kaugus): 340mm (raamatu õõts); 0 kraadise nurga all
3. ülemine õõts (tsentrite kaugus): 245mm; -7.7 kraadise nurga all
4. bump @50mm: tire track change -7.5 mm; chamber change -2.6 kraadi
5. droop @50mm: tire track change -0.5 mm; chamber change 1.5 kraadi
6. SAL ca 1400.

Kokkuvõttes tuleb ülemine õõts teha teise pikkusega + 17mm ja ülemised raami kinnituspunktid tulevad 30mm allapoole.
09.11.2010 at 21:29 1 edit. Last edited 09.11.2010 at 21:30 by kivialune
rookierice
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
See geomeetriakalkulaator on seal päris tänuväärne asi.

Aga kui tahad asju enda jaoks keerulisemaks mõelda siis ma võin veel natuke segadust külvata:
http://hemipanter.se/
"This is the FRONT suspension. The geometry used is such that the roll centre height is keept within 0,2 mm during 1,5 degree of roll. Also, the jacking forces are almost neutralized over the left and rear sides, so very little lifting movements are present. This means that the rollarm remains pretty much constant over the roll-movement. 1,5 dgr of roll means 0,8" of deflection, or 20 mm. With that in mind I set the rollstiffness so that I got 20 mm of deflection at 1,3 g of cornering load. As the CGH is 415 mm or 16,3", I got 415-11,3=403,7mm rollarm. Sprung weight is 1000 kg. 1000*1,3g =1300kg. 1300*0,4037= 525kpm of Mot. "
http://hemipanter.se/A-arm%20technology.jpg

"This means a rollstiffness of 404 kpm per degree. Total Wt = 415mm* 1,3g *1220Kg/1560mm=422kg. The outside pair of wheel is then carrying 1032 kg which means 85% of the side load.

As seen in the drawing to the right where the car is under roll, the geometric Rc has moved 73% of the Tw to the unloaded wheel side. Idealy it should have been 85% according to the Wt number. However, the forcelines are low so the height difference at the side of GRc is low, which show the advantage of low forcelines. To cure the problem I could lower the Cgh to 300 mm, which is not easy. Another solution is using more parallell A-arms but then the cambercompensation situation is getting vorse. Low forcelines and long A-arms does also gives the benefit of less lateral scrub during heave, good braking nd acceleration grip from less vertical movement-camber change, or if aerodynamic downforce is present. Low Cgh is mandatory from all points of view."

http://hemipanter.se/A-arm%20tech.jpg

Asju annab päris keeruliselt mõelda :)
12.11.2010 at 13:28
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
rookierice:

http://hemipanter.se/


Sai ette võtetud ja see leht tervenisti läbi loetud (mõttega läbilugemine võtab palju aega). Mõnus vanakooli mees. Teeb kõik asjad ära arvutita (AutoCad, SolidWorks jne). Eriti avaldas muljet, kuidas ta raami jäikust parandas: väga lihtne ja kõigile kättesaadav meetod ning arvatavasti üliefektiivne.

Vedrustuse geomeetriaga ei tunne ma arvatavasti mugavalt veel väga kaua;)
19.11.2010 at 13:12
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Näputöö: Lotus Seven raami mudel   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.