register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Näputöö: Lotus Seven raami mudel   1 2 3 4  
Poster Message
hall
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
mart154: Jesper. e36 ei ole ainult 325i :)

Üks tore iiiess on kah. lühem ja igadepidi väiksem.
sildasid tõesti eriti lihtne pole locosti (-laadse) raami külge pookida, indeed.

No ega neidki sildasid pole eriti mõtet sinna aretada.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.12.2009 at 19:05
mart154
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
pole seda mõelnudki ega öelnudki :)
16.12.2009 at 19:06
hall
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
mart154: pole seda mõelnudki ega öelnudki :)


Sa siis tahtsid öelda, et lisaks kuuepütasele e36-le, mille tehnika ei sobi, on olemas ka väiksemat e36 tehnikat, mis samuti ei sobi?And the point is...? :D

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
16.12.2009 at 20:10
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Ma hästi ei viitsiks laskuda vaidlusesse mingite bmw säästumootorite, käetugede, is-i omanike õiguste ja Eesti üldise vähemustepoliitika teemal. Pigem võiks arutleda näiteks sobivatest ja hea hinnaga coiloveri komplektidest, meie ehitus jäi sinna kännu taha kinni et ei olnud 7 aastat tagasi 20k välja köhida vedrustuse eest, võibolla tänapäeval on olukord parem? Samuti nii tobe kui see ka ei tundu, on vedrustuse puksid üks suhteliselt vastik teema, neid läheb sinna kokku 18tk, seega näiteks 300.- tükk kisub kalliks, alla selle on jällegi suht vähe sobivaid variante.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.12.2009 at 21:28 4 edits. Last edited 16.12.2009 at 21:34 by Jesper
-fred-
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
Jesper: Ma hästi ei viitsiks laskuda vaidlusesse mingite bmw säästumootorite, käetugede, is-i omanike õiguste ja Eesti üldise vähemustepoliitika teemal. Pigem võiks arutleda näiteks sobivatest ja hea hinnaga coiloveri komplektidest, meie ehitus jäi sinna kännu taha kinni et ei olnud 7 aastat tagasi 20k välja köhida vedrustuse eest, võibolla tänapäeval on olukord parem? Samuti nii tobe kui see ka ei tundu, on vedrustuse puksid üks suhteliselt vastik teema, neid läheb sinna kokku 18tk, seega näiteks 300.- tükk kisub kalliks, alla selle on jällegi suht vähe sobivaid variante.
Kui nende amortide vastu tõsine huvi on, kirjuta mulle.
16.12.2009 at 21:35
Jesper
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Ei, mul isiklikult ei ole hetkel, projekt on ammu müüdud uutele huvilistele.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
16.12.2009 at 21:38
hents99
  
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Nii palju, kui mina Tartus Estfieldide kokkupanekuid olen kõrvalt vaatand, siis kõigil on nö tehasepoolt "coilover`id" all. Küll isetehtud, mitte kenad ja läikivad poe omad.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
16.12.2009 at 22:25
KaroK
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
Jesper: Ma hästi ei viitsiks laskuda vaidlusesse mingite bmw säästumootorite, käetugede, is-i omanike õiguste ja Eesti üldise vähemustepoliitika teemal. Pigem võiks arutleda näiteks sobivatest ja hea hinnaga coiloveri komplektidest, meie ehitus jäi sinna kännu taha kinni et ei olnud 7 aastat tagasi 20k välja köhida vedrustuse eest, võibolla tänapäeval on olukord parem? Samuti nii tobe kui see ka ei tundu, on vedrustuse puksid üks suhteliselt vastik teema, neid läheb sinna kokku 18tk, seega näiteks 300.- tükk kisub kalliks, alla selle on jällegi suht vähe sobivaid variante.
Üksord juhtus, et pidin treima polüuretaanist õõtsapuksid seda tüüpi masinale, kuid kahjuks pole seda pilli veel sõitmas näinud.
Coilidest ei oska miskit asjalikku rääkida, kuid traktori vedrud masinale ei sobi, seda avastasin ma siis, kui oli võimalus sõita Tartust Pärnusse ühe Estfieldi roolis.
Vedrustus oli niivõrd jäik, et ma ei näind seda terve tee jooksul millimeetritki liikumas :)
17.12.2009 at 00:28
rolantsik
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Kõige odavamad coilid maksavad 3-4 vahel.
17.12.2009 at 00:59
mart154
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Coiloveri ringi koos vedrudega saab alla 10k kätte tänapäeval. Tootja, muide, on ka Championi raamatust välja leitav. :)
Puksid jah, poly+treipink. Hind tuleb isetehes kindlasti kordades odavam kui 300.- tükk. Eks väike 'learning curve' tuleb läbi teha. Aga see ongi ju locosti point, kõik ise teha.


Serõi: miks sa arvad, et bmw 16v mootor ei peaks sinna istuma?


Ja Jesperile veel... mina IS-i küll mingiks säästumootoriks ei nimetaks.
17.12.2009 at 08:32
jaan tatikas
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Säästuprojekt...
17.12.2009 at 11:02
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Rinka pilli ehitades oled ise insener. "Odavalt" tehes on see pluss, et oled sunnitud rohkem oma halle ajurakke tööle panema. Kasutad materjale optimaalsemalt ja õiges kohas: oled lihtsalt sunnitud. Mul kaoks motivatsioongi ära, kui kõike nii vabalt käes oleks:D
17.12.2009 at 15:57
EIXEIX
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Tervitust kõigile. Teen oma esimese ja tagasihoidliku piiksu siin foorumis. Minu ESTfield-il on BMW m40b18 mootor aiste vahel ja mootori rammust ei ole küll veel puudust tundnud aga jah, tehase(Teppani) vedrustus on ropult jäik ja iga väiksemagi jõnksu peal on tagumised rattad maast lahti ja hetkeks pöörded laes.
17.12.2009 at 19:33
zeke
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
coiloverid
ja
ülejäänud kit car market

____________________________
MX-5, 116
17.12.2009 at 20:56 1 edit. Last edited 17.12.2009 at 21:01 by zeke
hents99
  
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
zeke: coiloverid
ja
ülejäänud kit car market

OT, aga ega keegi lähiajal rallydesign`ist midagi tellima ei hakka? Ma just vaatasin, et seal on mulle huvipakkuv hüdrauliline survelaager olemas hea hinnaga.
Kui keegi tahaks miskit tellida, siis võiks tellimise ühildada, kunagi sai nendega ka mingi edasimüügi leping tehtud.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
17.12.2009 at 23:53
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
KaroK:
Üksord juhtus, et pidin treima polüuretaanist õõtsapuksid seda tüüpi masinale, kuid kahjuks pole seda pilli veel sõitmas näinud.
Coilidest ei oska miskit asjalikku rääkida, kuid traktori vedrud masinale ei sobi, seda avastasin ma siis, kui oli võimalus sõita Tartust Pärnusse ühe Estfieldi roolis.
Vedrustus oli niivõrd jäik, et ma ei näind seda terve tee jooksul millimeetritki liikumas :)


Racetech lehelt andmed võttes on taga ja ees 100kg/10mm (10kg/mm) vedrud. Kui kinnitused samamoodi nagu lowcostil taga, siis 300 kg tagateljel surub vedru kokku 15mm. On siin mingi loogiline seletus? Nii vähe on suure downforce'ga vormelile vastav.
18.12.2009 at 17:09 1 edit. Last edited 18.12.2009 at 17:11 by kivialune
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
TonyS.: Täpselt! Mine vaata Fredi autot ja siis saad aru kui palju tegelikult peab eesti oludes asja raamatuga võrreldes ümber kohandama. Tal on hunnik valmis (ümbertehtud) juppe kah olemas, saad osad asjad kohe kätte.

Nüüdseks olen käinud Fred'i masinat vaatamas. Aukartustäratav töö on ära tehtud. Mehel on nii teoreetiline kui praktiline pool käpas, lisaks kamaluga püsivust. Vaevalt see ainsaks masinaks jääb. Tundus, et ideid on tal rohkemgi kui kohe välja rääkis.

Eks nüüd hakkavad endal käed veelgi rohkem sügelema..
03.01.2010 at 18:47
PlyVal64
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
kivialune: Nüüdseks olen käinud Fred'i masinat vaatamas. Aukartustäratav töö on ära tehtud. Mehel on nii teoreetiline kui praktiline pool käpas, lisaks kamaluga püsivust. Vaevalt see ainsaks masinaks jääb. Tundus, et ideid on tal rohkemgi kui kohe välja rääkis.

Eks nüüd hakkavad endal käed veelgi rohkem sügelema..
Ei ole täheldanud, kas ka see locost ;) iseehitatav on siit läbi käinud aga vähemalt coiloverid on küll samad mida zeke pakkus: V8+plastkere+mõned Lada/Niva sillajupid. Tekitaks seda sügelust siis juurde;)
12.02.2010 at 21:31 1 edit. Last edited 18.10.2010 at 12:25 by PlyVal64
hents99
  
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
PlyVal64:
quote:
kivialune: Nüüdseks olen käinud Fred'i masinat vaatamas. Aukartustäratav töö on ära tehtud. Mehel on nii teoreetiline kui praktiline pool käpas, lisaks kamaluga püsivust. Vaevalt see ainsaks masinaks jääb. Tundus, et ideid on tal rohkemgi kui kohe välja rääkis.

Eks nüüd hakkavad endal käed veelgi rohkem sügelema..
Ei ole täheldanud, kas ka see locost ;) iseehitatav on siit läbi käinud aga vähemalt coiloverid on küll samad mida zeke pakkus: V8+plastkere+mõned Lada/Niva sillajupid. Tekitaks seda sügelust siis juurde;)


Deem, see Cobra on kena!

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
12.02.2010 at 22:11
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Mudel on nüüdseks ettevaatamatu puusaliigutuse tõttu pilbasteks...

Paar udust telefoni pilti, mis edasi on saanud.


17.10.2010 at 18:46
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Raam on siis nii kaugele tehtud, et tuleb teha valikud, mis koponentidega ta tööle hakkab.

Kuuesilindrilise mootori asetamise jäeb ära. Põhjus on kaalus (tuleks raami tugevdada ja kaalu ning juhitavuse küsimus) ja ära mahutamises.
Valikus on: BMW M43, M40 ja M10. M10 oleks eelisjärjekorras, aga kahtlen, et leida õnnestub leida mootorit, mis põhjalikku uuenduskuuri ei vaja.

Tagasild on mõttes teha sõltumatu vedrustus. Differ BMW väikekorpus.

Esisild lada käändmik, tagasild tuleb ise kontsrueerida.

Roolilatt võimendita sierra oma.

Poolteljed lühemaks lõigata ja oma peaga mõtlesin, et pooltelje nuutidega otsa saab panna vastavalt, mis rummu valin koos poldivalemiga. Asju käes ei hoia, siis võimalik, et mingi loogika viga siin.

Pidurid tahan väiksed panna, sest väikse kaalu puhul peaks nad töötama küll ja hea oleks kui 13'' velg alla sobib.

Vedrustuse kaohapealt tekkis küsimus, miks on roll centerte vahe ees ja taga tavaliset 2x vahe (näiteks 30mm ees ja 60mm taga). Raamatuid on loetud, kuid midagi pähe küll ei tule miks see nii on. Teine küsimus tekkis, mis on tavaliselt selliste masinate kliirents ees ja taga, migi x rehvi mõõdu juures.
18.10.2010 at 11:20
Henri_
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
quote:
kivialune:
Kuuesilindrilise mootori asetamise jäeb ära. Põhjus on kaalus (tuleks raami tugevdada ja kaalu ning juhitavuse küsimus) ja ära mahutamises.
Valikus on: BMW M43, M40 ja M10. M10 oleks eelisjärjekorras, aga kahtlen, et leida õnnestub leida mootorit, mis põhjalikku uuenduskuuri ei vaja.




Mul on üks M40 mootor koos kastiga üle, mida ise käima pole kunagi pannud. Aga kogu selle seismise ja ühest garaažinurgast teise lohistamise ajal õli pole välja ajanud, jahutus voolas ka täitsa puhtana põrandale, kui külili panin mootori.
Ootan, et ehk keegi tuleb ja vabastab mul ruumi, bemmifoorumis eriti õnne pole :(
18.10.2010 at 15:30
kivialune
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Henri_ saatsin siit foorumi kaudu kirjatuvi, aga ma ei tea, kas sa seda loed... Võid mulle saata mingi hinna, mis soovid ja kus asub.
19.10.2010 at 13:00
Henri_
 
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
Üritasin su mailile vastata, millegipärast põrkab vastu.

Asub Sauel. Hinda mina ei oska mõelda, otsi ehk mõni sarnane asi BMW foorumist ja ma teen kindlalt odavamalt. Tahaks lihtsalt garaažist välja saada selle juraka.

56 46 16 16
19.10.2010 at 13:43
Silwer
Näputöö: Lotus Seven raami mudel
M42 mootor oleks ju nagu parem valik?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
19.10.2010 at 23:19
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Näputöö: Lotus Seven raami mudel   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.