register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup "kupee"   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Jesper
 
BMW 325 Cup "kupee"
Oh jessas, vaadates Kaunases sõidetud aegu siis väga hea et enne ei mõõtnud, nüüd Peep ei teadnud et masin tegelt aeglasemalt edasi käib ja sõitis ikka sama kiiresti :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
05.10.2009 at 22:26 1 edit. Last edited 05.10.2009 at 22:26 by Jesper
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Vanosega oli probleem juba eelmine hooaeg ja see keeras nukkvõllid ka tuksi kolmanda etapi lõpuks. Siis sai remondi käigus installitud kasutatud vanos aga tugev klõbin kuumalt oli algusest peale, selle vastu ei aidanud katsetused õliga ja korduv tõukurite vahetus, mh viimane komplekt läksid tutikad sisse.

Loodan, et korras mootoriga auto ei osutu taltsutamatult võimsaks ja suudan rajal püsida... :)
05.10.2009 at 22:36
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
sippar:tahtsin liht seda küsida et kui te arvutasite mootori võimsus,et kas arvestasite ka sellega et mootori ja taga rataste vahel on kardaan ja se võtab ka mingi jõu kao

Dyno operaatorid soovitasid kasutada koefitsenti 1,6 tagratta kw teisendamisel mootori hj. See tähendab 15 % jõuülekande kadu. Eks ta kuskil sealkandis ole, +/- mõned %. Mootori absoluut hj. numbrid pole antud kontekstis eriti olulised.
05.10.2009 at 22:41 1 edit. Last edited 05.10.2009 at 22:42 by peep
sippar
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
peep:
quote:
sippar:tahtsin liht seda küsida et kui te arvutasite mootori võimsus,et kas arvestasite ka sellega et mootori ja taga rataste vahel on kardaan ja se võtab ka mingi jõu kao

Dyno operaatorid soovitasid kasutada koefitsenti 1,6 tagratta kw teisendamisel mootori hj. See tähendab 15 % jõuülekande kadu. Eks ta kuskil sealkandis ole, +/- mõned %. Mootori absoluut hj. numbrid pole antud kontekstis eriti olulised.

selge see.tsiklitel arvestame tagaratast mõõdetud jõule juurde vastavalt kett ylekandele 12% ja kardaaniga rattale umbes 7%,
aga ok se selleks
edu edasiseks.
06.10.2009 at 09:06
ivarm
BMW 325 Cup "kupee"
Momendigraafiku kuju järgi tundub, et vanos nagu töötaks.
Dynomisel heitgaase ei mõõdetud?
06.10.2009 at 20:53
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
ivarm: Momendigraafiku kuju järgi tundub, et vanos nagu töötaks.
Dynomisel heitgaase ei mõõdetud?

Netist leitud graafikutel on momendikõver oluliselt ühtlasem, mis justkui peaks olema vanose toimimise eesmärk ? Heitgaase ei mõõtnud, mida sealt oleks saanud välja lugeda ? Mingeid juhtaju või sensorite probleeme ?
07.10.2009 at 09:43
sippar
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
peep:
quote:
ivarm: Momendigraafiku kuju järgi tundub, et vanos nagu töötaks.
Dynomisel heitgaase ei mõõdetud?

Netist leitud graafikutel on momendikõver oluliselt ühtlasem, mis justkui peaks olema vanose toimimise eesmärk ? Heitgaase ei mõõtnud, mida sealt oleks saanud välja lugeda ? Mingeid juhtaju või sensorite probleeme ?

Me kui rattaid dynotame sis igal juhul gaaside mõõtmisega. mis näitab ilusti ära kas on küttesegu probleemid ja saame sis juba vastavalt timmida.autol jah vidinaid rohkem,
aga parema ülevaate oleks kindlalt saand.
07.10.2009 at 11:19
ivarm
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
peep:Netist leitud graafikutel on momendikõver oluliselt ühtlasem, mis justkui peaks olema vanose toimimise eesmärk ?
Sellel mootoril peaks olema n.ö on/off vanos. Kuna lohk asub täpselt ümberlülituspööretel, siis see annabki vihje, et mingi tegevus toimub.
Graafiku ebaühtlus võib tulla pigem valest nukkvõlli ajastusest. Näiteks 5kraadi varasemaks keeratud sisselase tekitab üsna tuntava augu 5000rpm kanti.
Praegusel juhul on jõnks suht väike, ma arvan, et see võib ka normaalne olla.

Kui järgmine kord dünosse minek, soovitan üheks tõmbeks vanose juhtme lahti jätta. Siis näeb täpselt ära, mis vahemikus ta toimib ja palju juurde annab.


quote:
peep:Heitgaase ei mõõtnud, mida sealt oleks saanud välja lugeda ? Mingeid juhtaju või sensorite probleeme ?
Jah.
07.10.2009 at 15:04 1 edit. Last edited 07.10.2009 at 15:04 by ivarm
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Üldiselt plaan on vanos eemaldada, sest erilist kasu temast rajal ei ole ja üks asi vähem, mida remontima peab. Vanose toimimine on kahtluse all seetõttu, et mootorit vaevas tugev tõukuri klõbin kuumalt, mida ei suutnud ravida mh. uute tõukurite paigaldamine. Aga eks siis kevadel peab seda heitgaaside mõõtmist silmas, kui dünosse minek on.
07.10.2009 at 16:36
charger
BMW 325 Cup "kupee"
Pole küll Cup auto, aga sama mootor (vanosega) andis 110kW rattast ja suht sarnase momendigraafiku, ainult algus on kõrgemal (ca 160Nm) ja kukkumine peale 3900rpm ühtlasem. Samuti on järsem tõus alates 3400rpm ja max 3900rpm kandis.

Stock @235000km ilma näppimata :)
07.10.2009 at 19:40
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Ega seal mootori osas pole vahet, kas tänava või Cup'i auto, kõik on ju standard. Minu auto mootor on sõitnud vähemalt 210 t. tänaval (odo näit ostes) ja kahe hooaja jooksul 5000 km ringrajal - gaas põhjas. Tõsi, pea on eelmine sügis remonditud, sest vanos oli katki, rikkudes ka nukkvõlli ja klapid olid samuti kõverad seoses ühe liigoptimistlikust allavahetusega.

Samas võrdlusmootor pärineb vanaraua hunnikust, päritolu, seisukord ja ls on teadmata. Pea on remonditud, kuid alumise otsa tervisest pole muud teada kui, et seni toimib.
07.10.2009 at 21:59 2 edits. Last edited 07.10.2009 at 22:07 by peep
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Alustasime auto ettevalmistusega, kontrollime õli, valame bensiini juurde...:smokin

BMW Motorspordi spetsiaalosade komplekt ei jõudnud kahjuks esimeseks etapiks Saksast kohale, seega võtame vanose maha ja loodame parimat. Midagi üle mõõta ilmselt ei jõua, kuid eks siis elu näitab rajal.
23.04.2010 at 12:39
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Kronoloogia jaoks tähendan üles - enne võistlusele sõitu mootor töötab, kohapeal, kõikide silindritega. Pöördesse käib edevalt seoses kergema hoorattaga. Vana kahemassiline oligi omadega läbi ehk õigel ajal tuli reeglimuudatus. Seega auto on tuunitud ja lahinguks valmis - 1.35 Oota Sa !:)
28.04.2010 at 22:16
Ivalo
 
BMW 325 Cup "kupee"
Mul ka hooratas läbi, eks ma küsin siis peale Riiat muljeid ja kui on ok, tuleb see endalgi ära vahetada.
28.04.2010 at 22:42
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Pole siia teemasse mõnda aega kirjutanud kuna enamus ajast on kulunud rajal sõitmisele. Esimesel etapil Riias liikus auto täiesti ok tempoga, kirja sai ka päeva parim aeg 1.38,373. Seni oli isiklik parim Barumiga 1.41,204 ehk niipalju ja veel natuke parendatud mootori jagu on neil rehvidel erinevust.

Kaunases oli kiirust vähem, kiirematele tuli kaotust üle sekundi ja seda minu hinnangul üle künka tulemise arvelt - polnud õiget tunnet sees. Kuna kvalifikatsioonis ei õnnestunud tehnilise rikke tõttu osaleda siis startisin (vist) 14 positsioonilt. Kuna leedus on foorituled rohkem suunaandva tähtsusega, plaanisin natuke "varastada" ja ees startinud Taavist mööda nihverdada. Ta startis enne viimase punase süttimist (mis oli OK) ning minu start viimase punasega ei olnud selles suhtes eriti resultatiivne.:D Siiski sõitsin rohkem mööda kui kunagi varem, olin vist 7 finishis. Teises sõidu start kuskilt keskelt aga positsioone väga palju parandada ei suutnud, aega kulus ühe läti natsionaliga sebimisele ja kui sellest mööda sain, siis olid kaasvõistlejad juba kuhugi kadunud.

Järgmine oli Riia ja Fast Lap. Üritus on hästi ja ladusalt korraldatud, live timing jookseb suure teleka peal, rajal toimuvat kommenteeritakse, küll leedu keeles aga enamus oligi leedukad. Rajal liikumisega null probleemi, kiiremale anti alati teed ja õnneks kuulusin kiiremate hulka. Kasutasin R888 rehve ja parimaks jäi 1.37,2midagi ehk ca. 1,1 sek kiirem kui Kumho suht võrredavates oludes. Selle tulemusega olin pikalt üldarvestuse kolmas (ca. 40+ auto seas) aga siis sai nende ime S2000 veel mööda 1.36 ajaga ehk üld neljas ja klassi võit. Finaalis, kuhu pääses 14 kiiremat ja kus ajad nulliti tuli jällegi neljas aeg ehk ju see siis antud päeva lagi oli. Muide võitja sõitis Mitsu Evoga 1.31 mis on väga kiire aeg ja teise koha võitis nii silma järgi öeldes 12 aastane poiss Civicul ajaga ca. 1.35. Laen ehk hiljem natuke videot ka üles. Igatahes soovitan Pärnus osaleda sellel üritusel.

Pühapäeval siis meie OT. Kõik sujus kenasti, suure ringi ajad tulid minul alla 3 minuti midagi Kumhoga. Kuid põhjus miks mul jutu kirjutamise inspiratsioon just nüüd peale tuli on, et sattusin ühe õpetliku loo peategelaseks - mis kahjuks lõppes auto mõningase lõhkumisega.

Eelmisel sügisel Kaunase etapil sõitsin kvalifikatsioonis parema esirattaga vastu shikaaniks olnud veoka rehvi. Pauk oli kõva ja selle tagajärjel purunes amordipadi ning auto jäi paremast nurgast kööbakaks. Võidusõitu see ei takistanud ja sain vist isegi parima aja kirja tookord ? Talvel vahetasime padja ära ja peale selle aasta Riia etappi sai veel põhjalik pidurite hooldus ja silla juppide kontroll tehtud pluss uued kettad installitud ning kõik oli visuaalselt ok. Seda kuni Kaunase teise trenni lõpuni, mil selgus, et parema esimese üks tikkpolt on purunenud. Saime operatiivselt varu poldi laenatud ja läksin kvalis peale. Esimesele kiirele ringile minnes mäest alla vasakule pöörates kuulen kuidas rattapoldid murduvad, hoog maha ja vaikselt boksi - kolm polti viiest pooleks. Saame kaasvõistlejatelt vajalikud varuosad (suured tänud teile !) ja teeme võistluse ära. Fast Lap'il probleeme ei olnud ja OT sai ka päris mitu ringi sõidetud kuni saabus päeva viimane sessioon.

Läksin esimesele ringile ning kuna rehvid ja mootor olid veel külmad siis kruisasin motoraja suht rahulikus tempos läbi. Autorajale jõudnud lisasin tsipa tempot kuid mitte max kiiruseni - üle tunneli 4-5 vahetus 5500 pealt ja pidurdus varem kui tavaliselt. Pedaali vajutusel käis suht kõva raksatus ja edasine oli juba vormistamise küsimus. PB andmetel oli max 167 ja trace lõppeb 158 juures ehk kiirust ikka natuke oli. Autos istudes oli rõõm tõdeda, et viibin täis turvavarustusega masinas ja kasutan HANS'u ning mis peamine - Riias või kus tahes on mitmeid põnevamaidki kohti kus sellisel kiirusel reisija pilet osta. Seekord küll turvavarustuse omadusi otseselt vaja ei läinud, kuna peamine löök tuli taga paremale nurka ja kiirus kadus nii vastu betooni hõõrudes kui mulla peal küljega libisedes aga moraalselt oli ikkagi kergem. Auto kahjustused on põhiliselt plekitööde valdkonnast, vasak esitiib, stanged ja parem taganurk ehk natuke rebimist ja kleepimist ning loodetavasti saab Pärnu etapiks endise kerekuju taastatud. Sillad, tehnika jäid tõenäoliselt terveks ja luugid, kere kandvamad osad ning puur on korras.

Ketas nägi välja selline:



Suht suure tõenäosusega on põhjus Kaunase kvalis tikkpoltide purunemine, mis tekitas kettale silmaga nähtamatuid vigastusi. Vaatasime seal ketta üle enne allapanekut, kahjustusi näha polnud ja ta oli täiesti uus, ning seetõttu ei osanud kahtlustada - meil oli varu ketas olemas ehk poleks olnud probleemi vahetada. Igal juhul on see hea õppetund, iseasi kas me nüüd tõesti hakkame väiksemagi jama korral kõiki juppe välja vahetama aga kindlasti rohkem kui varem oleks seda teinud. Kahjuks 100% selliste asjade vastu kindlustada ei saa.

Ja showelementi liikuva pildi näol, tehnikasajand ju:



video lõppeb kohe peale auto seismajäämist, sest saatejuhi suust hakkab kõlama situatsiooni tehniline analüüs piiks-piiks-piiks. :D
07.06.2010 at 02:29 3 edits. Last edited 07.06.2010 at 10:34 by peep
jonas p
 
BMW 325 Cup "kupee"
Hi,Peep.very sorry to see this.did that happen in the beginning or in the end when i was already away?
07.06.2010 at 08:30
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Last session of the day, it needs now rear end replacement.
07.06.2010 at 10:35
Silwer
BMW 325 Cup "kupee"
Väga nõme õnnetus. Ma isegi ei kujutanud ette, et piduriketas võib selliselt puruneda.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
07.06.2010 at 11:14
Ivalo
 
BMW 325 Cup "kupee"
Päris karm, sellisesse olukorda küll sattuda ei tahaks aga peaasi et ise ok ja auto ka järgmiseks etapiks rajal.
Ma umbes kujutan ette, mis "tehnilise analüüsi" sisuks võis olla. :)
07.06.2010 at 11:21
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Ega hetkel just päris selge pole, et saab korda kahe nädalaga, sest taga parem nurk on vaja kogu täiega ära vahetada ning nina sirgeks tõmmata aga proovime jõuda. Kui keegi saab pakkuda korralikku kupee tagaosa, tagastanget, vasakut esitiiba ning esistange tala, siis andke maili peale märku.
07.06.2010 at 11:33
ICE
  
BMW 325 Cup "kupee"
Viimati sai sarnast ketta purunemist nähtud samal rajal paar aastat tagasi ühe Camaro all (mis actually oli Peebu vana auto). Kahtlane värk ma ütlen.

____________________________
Petrolheads.ee
07.06.2010 at 11:34
rustang
  
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
San ise ca pool tundi enne ketta purunemist Peebu kupeed proovida ja ma ei taha mõeldagi kui see ketas oleks läinud minu käes.....

Igatahes tegin kaks ettevaatlikku ringi kuid nendega sai selgeks, et selle autoga on väga mõnus sõitu harjutada. Rool, pidurid, vedrustus - kõik on heas balansis ja mootor veab vaevata ka keskmistel pööretel. Rehvidki on päris etetaimatavad, tundus, et pidamise kadumine saabub järk-järgult mitte naks-läinud. Ühesõnaga auto "kutsus" end proovile panema ja piire otsima - mida ma loomulikult tegema ei hakanud. Aga sealsamas rajal kümne säärasega ratas-rattas võidu sõita, see adrenaliinilaks võib päris karm olla!!
07.06.2010 at 14:46
ICE
  
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
ma ei taha mõeldagi kui see ketas oleks läinud minu käes

Mis paneb taas mõtlema, kas ikka on väga soovi kellegi teise omandit proovida. Ma olen ise üritanud seda alati vältida, vaid viimane Open Track Saugal ma murdusin ja proovisin Craci nissanit. Fakt on, et KÕIKE võib juhtuda ning kas inimesed üldse on mõelnud, et mingist (kasvõi lollist) hetkest võib tahtmatu liising näiteks kaelas olla :D

Aga see on juba teine arutelu.

____________________________
Petrolheads.ee
07.06.2010 at 16:10
joonas
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
peep: Suht suure tõenäosusega on põhjus Kaunase kvalis tikkpoltide purunemine, mis tekitas kettale silmaga nähtamatuid vigastusi.

Järku keegi on kursis, et kas seda ketast saaks anda näiteks TTÜ laborisse laboratoorseks tööks vms. ? Ehk selgitataks välja, mis oli purunemise põhjus.



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
07.06.2010 at 17:00
kivialune
BMW 325 Cup "kupee"
Võidusõidujumalad tahavad vist vägisi oma osa saada... Jõudu igatahes.

Hetkel muid mõtteid pea täis, aga äkki räägid, mis toode on õlinäidik ja andur (vdo?) ning kui kiire rageermisega see on?
07.06.2010 at 17:39
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup "kupee"   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.