register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup "kupee"   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
jaan tatikas
 
BMW 325 Cup "kupee"


03.06.2009 at 11:53
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Suvi käes ja reaalelu üritustega on nii palju tegemist olnud, et pole seda blogi jõudnud uuendada. Toimunud on siiski paljutki, kõigepealt juba eelmainitud Riia etapp, kus parimaks ringiajaks tuli 1.42,27. Eelmise autoga oli mul seal parim aeg sekund aeglasem ehk mingi progress täiesti olemas.

Järgmisena sai autot OT'l testitud Toyo rehvidega ja see oli viga.:) Nimelt alles nüüd sain aru kui hea Cup'i autoga rajal sõita on, kui natuke pidamist ka antakse ja peale seda tundub Barumiga sõit nagu ikka kummiga ... Parimaks ajaks jäi 1.02,84 ehk ca. 3 sekundit kiirem kui Barumiga.

Sellele järgnes mõneti uskumatu üritus, nimelt Cup'i autoga Nürburgringil sõitmine. Sellise variandi peale poleks ise küll tulnud aga kuna sobivamat autot ei olnud, siis tuligi käepärase materjaliga peale minna. Võtsin ta isegi ARK'is arvele ja keerasin nubrid külge, et tänavaauto moodi välja paistaks. Iseenesest legaalsusega mingeid probleeme ei saanud tekkida, sest seal sõidab palju olulisemalt modifitseeritud autosid, kuid soovisin võimalikke sekeldusi vältida, kui tuleks kohaliku politseiga tegemist teha.

Esimesel päeval tundus, et masinal on jõudu liiga vähe ja ülekanded lootusetult lühikesed, kõik kiired lõigud istusin piirajas ja mäkke tõusud olid jõuetud. Kuid mida aeg edasi, seda enam said auto ja rada sõpradeks, ning need piirajas lõigud enam väga ei häirinud, kuna kurvidest oli võimalik vägagi teravalt läbi minna. Ma ei kohanud terve selle aja jooksul pea ühtegi autot, mis oleks aeglasemates kohtades minust kiirem olnud, kuid loomulikult oskaja juhiga GT3 ja muud säärased sõitsid üldjuhul mööda kui seisvast autost, sest enamusel lõikudel oli kurvist väljakiirendamisel hj abiks. Kokkuvõttes jäi siiski mulje, et Cup'i auto M3 mootoriga oleks seal ideaalne kombinatsioon suhteliselt madala kuluga kiiresti sõita. Nädalalõpu saldoks jäi selle autoga 40 ringi ehk ca. 800+ rajakm ja seda ilma ühegi tehnilise probleemita. Isegi standardpidurid kestsid ilma jahutuseta edukalt, kuid ega seal eriti palju pidurdada pole ajagi nii lahja mootoriga. Paar nädalat hiljem Porschega samal rajal olles tuli sirgetel lausa kõhe tunne peale, kui kiirused ilma vaevata üle 200 läksid.:D Parim BTG, mida PB mulle näitas oli 8.40 ja korrigeerides seda hinnaguliselt trafficuvabaks ringiks, pakuksin enda ja auto võimetekohaseks ajaks sel nädalavahetusel ca. 8.30-35, mis on väga ok arvestades, et Evoga suutsin vaid ca 15 sek kiirem olla.

Saksa reisilt sabus auto otse Bikernieki rajale ja oli võimalus Toyoga ka see rada järgi proovida. Algus sujus päris kenasti ning sain ringiajaks 1.38,4 ehk 4 sek kiremini kui Barumiga. Kuid siis suri ära üks bensiinipump ja juba poole paagiga tekkisid kütuse pealesaamisel probleemid, sest tagasivool on mul ainult ühte paagipoolde. Lisaks hakkas auto käituma alajuhitavalt, vasak esimene rehv oli oma eluea lõpul, nii Ringil kui Riias saab just see rehv suurima koormuse. Kütusepumba surma liigitasime Saksas pikkades kurvides kuiva käes olemise süüks, ennatlikult nagu hiljem selgus.

Ja fast forward lõppenud nädalavahetusse, Cup'i teisele etapile. Auto sai tagasi kohandatud Cup'i konditsiooni, ehk teine iste välja, pidurijahutused külge ja lisaraskused ka. Bensupumba panime oma vahetusfondist, kasutatu. Treeningud ja kvalifikatsioon sujusid probleemideta, kuivaga oli kiirus ka täitsa ok aga märjaga muutusin liiga akadeemiliseks parima sõidujoone otsingul ja kulutasin tobedalt meile antud 10min ära ilma, et oleksin suutnud head ringi teha ehk stardikoht ei olnud just parim, 5 koht.

Järgmise päeva soojendusel sain kirja oma seni parima aja Barumiga, 1.05,6, kuid viimasel paaril ringil tundsin, et mootor ei saa bensu kätte paremkurvis. Arvasin, et ju siis paak on nii tühi ? Tegelikult oli üks kahest pumbast juba küpse ja võistlusel suri ka teine pump maha. Esimene sõit kestis mul täpselt 3 kurvi, auto suri välja ja kõik.

Tagasi boksi ja endiselt oli meie diagnoos, et ju siis teine pump sai ka Saksas valu ja meie asndusfondi pump oli kehvakene. Soetasin võisluskaaslaselt kasutatud Boschi pumba ja auto toimis jälle...kaks soojendusringi ja kaks võidusõidu ringi...:(

Lahkamine kodus näitas, et pumbad on kokku jooksnud ja koormus on nii suur olnud, et ka juhtmed on natuke sulanud. Mingid sodi vms. me ei tuvastanud ja trassid on samuti täiesti vaba vooluga. Kuid kütusefilter oli must ja võrreldes uue filtriga märgatava takistusega kui temast läbi puhuda. Hetkel on see ainuke probleem, mida oleme leidnud ehk läheb peale uus filter ja igaks petteks ka uus kütuserõhu regulaator ning eks siis testimine näitab, kas toimib või mitte ? Uskumatu teema igatahes, ma poleks arvanud, et filter suudab pumba läbi kärsatada loetud minutitega aga BMW pumbad pididki neti andmetel väga õrnakesed olema. Kui keegi suudab veel välja pakkuda, mida tuleks kontrollida, siis andke märku.

Järgmine projekt on osalemine 4 tunni sõidus. Ettevalmistused on hooga käimas ja võin juba etteruttavalt ära öelda, et meie tiim saab olema sõitjate poole pealt tugevalt OT põhine, kõik piloodid on seni just sellel üritusel silma paistnud ja nüüd otsustanud sportringrajal kätt proovida. Aga sellest täpsemalt lähiajal, tiimi esmaesitlus sponsoritele ja pressile toimub 5 juuli OT'l.;)
30.06.2009 at 23:31
compact
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
peep: Uskumatu teema igatahes, ma poleks arvanud, et filter suudab pumba läbi kärsatada loetud minutitega aga BMW pumbad pididki neti andmetel väga õrnakesed olema. Kui keegi suudab veel välja pakkuda, mida tuleks kontrollida, siis andke märku.

Minutitega ei tohiks pump veel küll sisse kärsata liigse rõhu pärast, seal peaks ülerõhuklapp minu mälu järgi ka sees olema. Kunagi sai saksast toodud E36-l millel oli all selline filter kust vaevu-vaevu jõudis läbi puhuda... filtri lahkamisel selgus, et see oli mingit hallikas-kollast vaiku täis. Tõsi, pärast filtri vahetust hakkas pump paari kuu pärast küll häält tegema, eks ta liigsest koormusest oma osa oli ikka kätte saanud.
01.07.2009 at 12:08
Lembit
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
compact:
quote:
peep: Uskumatu teema igatahes, ma poleks arvanud, et filter suudab pumba läbi kärsatada loetud minutitega aga BMW pumbad pididki neti andmetel väga õrnakesed olema. Kui keegi suudab veel välja pakkuda, mida tuleks kontrollida, siis andke märku.

Minutitega ei tohiks pump veel küll sisse kärsata liigse rõhu pärast, seal peaks ülerõhuklapp minu mälu järgi ka sees olema. Kunagi sai saksast toodud E36-l millel oli all selline filter kust vaevu-vaevu jõudis läbi puhuda... filtri lahkamisel selgus, et see oli mingit hallikas-kollast vaiku täis. Tõsi, pärast filtri vahetust hakkas pump paari kuu pärast küll häält tegema, eks ta liigsest koormusest oma osa oli ikka kätte saanud.

Selles VDO toodetud pumbas, mille mina lahti kiskusin, küll mingit ülerõhuklappi sees ei olnud.
01.07.2009 at 16:46
jaan tatikas
 
BMW 325 Cup "kupee"
04.07.2009 at 10:32
Antti22
BMW 325 Cup "kupee"
See auto liikus täna OT-l ikka ulmeliselt kiiresti edasi. Lausa lust oli vaadata kuidas see asi kurve võab. Eriti kiiret kurvi. On ka natuke videomaterjali mõnest sõidust.
05.07.2009 at 22:24
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Täna oli esimene kord, kui selle autoga sai slikkidega sõidetud ja tuleb tõdeda, et fun factor oli jälle numbri võrra suurem kui Toyoga. Tõsi mootori tuunisime vist liiga ära ja see lasi juba päeva alguses roolivõimendist õli välja ehk juhtimine oli tavapärasest raskem, ilma võimendita tundi küll sõita ei tahaks.

Nagu eelpool mainisin, oleme moodustanud 4 tunni sõiduks 4 liikmelise tiimi ja kõik meist on oma rajakogemused hankinud Open Track üritustelt ehk esindame harrastajaid, nagu enamus selle foorumi lugejad. Tiimis sõidavad peale minu Eiki (OT'l sõidab valge E30 M3), Tarmo (911 GT3 RS), Erik (punane 964 C2). Tarmole ja Erikule on see üldse debüüdiks sportringrajal, mina pole pikka maad sõitnud ja ainult Eikil on tunnise võistluse kogemus Leedust. Ehk avastame tundmatut maad aga kes ei ürita, see ei saagi kunagi midagi.

Tänane eesmärk oli anda võimalus masinat testida, sest peale minu polnud sellega enne keegi sõitnud. Feeling tundus kõigil väga ok olema, kui auto ehitaja välja arvata, kes on vist M3 sõitmisega ära hellitatud ja tavaline 325 tundus lahjavõitu.:D Kiireim oli Tarmo ajaga 1.02,2 ja ülejäänud olid umbes pool sek. aeglasemad.

Siinkohal kutsun kõiki OT fänne meile kaasa elama järgmisel pühapäeval, et oleks kindlam tunne rajal. :) 4 tunni sõidu start on 12 juuli kell 13.00. Loodetavasti jääb auto eelnevates Cup'i sõitudes terveks ja oleme joonel !
05.07.2009 at 23:18 3 edits. Last edited 05.07.2009 at 23:48 by peep
Silwer
BMW 325 Cup "kupee"
See on küll huvitav et Tarmo kohe paugutas parima aja. Tarmol oli vist lihtsalt tunne et auto üldse ei liigu ja pidurdamiseks enne kurve nagu ei olnudki põhjust? :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
06.07.2009 at 10:02
MESHUGGAH
  
BMW 325 Cup "kupee"
Jaja, see on tihtipeale just niimodi.

____________________________
www.angelar.ee
06.07.2009 at 23:24
tarmosild
BMW 325 Cup "kupee"
ahoi,
bmw-ga on lihtne sõita ja silweril on kindlasti õigus ses suhtes, et lend on madalamalt ja pidurdusprobleemid mootori väiksemast võimsusest tingituna väiksemad. Sama auto + 100hj-ga võiks Saugal tänava-911le tuule alla teha. Roolivõimendi puudumine mõjus rinnaku piirkonna lihastele ka toniseerivalt, hakkasin kodus kätekõverdusi tegema.
07.07.2009 at 16:17
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Järjekordne võidusõit tehtud ja uusi kogemusi ning emotsioone hangitud. Kahjuks planeeritud pikamaasõit jäi ära sest masu ja täpe ei maga aga kindlasti järgmine aasta saab ta tehtud natuke "kättesaadavamas" formaadis. Juttu oli, et võiks teha 100 ringi sõidu koos kohustusliku ja piisava pikkusega boksipeatusega, et ei peaks suurt tiimi kaasas olema.

Esimene trenn oli positiivne, parimaks ringiajaks 1.05,58 ja sellega kordasin eelmisel etapil sõidetud isiklikku parimat. Kuid siis hakkas vihma sadama ja lausmärjal rajal sõidetud kvalifikatsioonis tabasid mind tõsised probleemid pea kontrollimatu ülejuhitavuse näol. Jah, kindlasti sõltub paljutki juhist, kuid vahe teistega oli nii silmaga vaadatult kui kellaga mõõdetult üüratu, kaotasin parimale 6 sekundit ja olin viimases stardireas. Ei saa öelda ka, et mulle libe üldse ei sobiks, vähemalt jääradadel on seni kiirust jätkunud.

Kiirelt selgitasin välja, et ainus suurim erinevus tehnika poole pealt, mis võiks asja mõjutada on sillaplokk, mis minu autol 75% ja kõikidel teistel 25%. Ka pidurdamisel ilma vahegaasita alla vahetades auto sisuliselt kaotas juhitavuse (need plokid on kahepoolsed). Ma ise kasutan alati vahegaasi, kuid mitmed kaasvõistlejad seda ei tee ja püsisid rajal. Mida kogenud sõitjad arvavad, kas võib see probleemi põhjuseks olla ? Kruusa ja lume kogemus siin vist 1:1 ei päde, sest seal on mingil määral mehaanilist pidamist, mida Audru siledamatel kohtadel pole üldse. Kindlasti on olemas palju tegureid teoreetilises plaanis aga konkreetsel juhul on autod pea identsed oma tehnikalt ja ega kellelgi mingeid imelisi vihma settinguid kasutusel pole.

Esimene sõit toimus huvitavates ja seni kogemata tingimustes, rada oli stabiilselt poolmärg. Kahjuks oli see endiselt minu jaoks probleemne ja ma olin aeglane, kuid vahe kiirematega vähenes oluliselt, nüüd 0,8 sek. Sai üks omapärane isiklik rekord tehtud, 12 ringi jooksul käisin kiirest 3 korda põllul aga sellest hoolimata suutsin ühe positsiooni paremaks sõita ja 6 koht ning 5 ringiaeg järgmiseks stardiks.

Pühapäev algas vabatreeninguga ja seal tundus kõik sobivat. Rada oli kuiv. Teises stardis õnnestus esimese nelja ringi jooksul mööduda kahest kaasvõistlejast. On positiivne, et erinevalt Läti rahvuslikust, kus järjekordselt tükid ja protestid lendasid, meie suutsime seekord puhtamalt sõita. Eks vahel ikka kokku läheb aga ega kunagi ju ei tea, kumba kasuks olukord pöörab ja autod saavad igal juhul mõlemal poolel kannatada. Lisaks on kohtunikud samuti rohkem tähelepanu sellele teemale pöörama hakanud, üks lätlane sai disklafi ohtliku sõidu eest.

Kuigi mees-mehe lähivõitlust oli teises sõidus eesotsas vähe, siis vahed olid minimaalsed ja pinge suur ning kiirus seetõttu hea. Viimased 8 ringi sõitsid 4 esimest vabas vees ja nii täiega kui vähegi võimalik, kuid sellest hoolimata vahed püsisid - sedavõrd ühtlane on hetkel tase. Hiljem protokolli vaadates selguski, et sõidu võitnud Raimo tegi seni kõige kiirema ringiaja meie klassis, 1.04,94 ja minul oli 2 aeg 1.05,11 ehk isiklik parim paranes 0,5 sekundit ! Kindlasti oli abiks peasirgel puhunud tugev tagantuul aga ka üldiselt on kiirused oluliselt tõusnud. Kui eelmine hooaeg oli alla 1.06 sõitmine suursündmus, siis nüüd peab konkurentsis püsimiseks suutma stabiilselt kiiremini sõita. Kui palju siin mängib sõiduoskuse paranemine ja kui palju oskus autot optimaalsemalt häälestada, on raske arvata, eks ta nende kahe koosmõju ole.

Sellega sai pool hooaega läbi, nüüd 5 nädalat pausi ja aeg tekkinud küsimärke lahendada. Järgmine sõit toimub Riia rajal. Äsja toimunud etapi täpsemaid tulemusi võib vaadata siit.
13.07.2009 at 12:11 4 edits. Last edited 13.07.2009 at 16:29 by peep
Silwer
BMW 325 Cup "kupee"
Mul on oma autoga täpselt sama teema - märjaga sõita ma ei suuda. Nagu lehm libedal jääl. Täitsa võimalik et märjaga sõites oleks vaja väiksema haarduvusega plokki (mul ka tavapärasest jäigem all) ja kindlasti oleks vaja ka auto vedrustus hulka pehmemaks teha.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
13.07.2009 at 12:57
devilc
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Päris täpselt ei oska seda kuiva/märja teemat kommenteerida, aga olen vähemalt kahe Boxsteri peal (minu enda ja Margo auto) kogenud, et sillablokiga auto on palju tundlikum juhitavuse tuunimise koha pealt ja pea kontrollimatu ülejuhitavus on märksõna olnud mõlema puhul.
13.07.2009 at 15:01
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Peale 5 nädalast pausi sai jällegi kiiresti sõidetud. Sõna "kiiresti" ei ole ehk kõige täpsem, möödunud nädalalõpu tulemusi arvestades aga noh vähemalt sai üritatud. Tegu siis BMW Cup 4 etapiga Bikernieki rajal.

Ettevalmistus etapiks jäi eri põhjustel minimaalseks, vahepeal trenni ei teinud, auto sai lisaks puhtaks pesemisele uue standardse diffribloki ja peale tuuletunnelis katsetamist veel esisplitteri. Tiibade ja splitterite teema on väga kuum hetkel, ilmselt varsti on keskmine Cup'i auto võimeline F1 stiilis laes sõitma.:) Oma teooriat tagadifri mõjust juhitavusele ma kontrollida ei saanud, kuna rada oli kuiv. Tagasipöördel, kus isegi kuivaga libisema läheb, tundus küll nats parem.

Treening näitas, et kiirust pole ja ega kvalifikatsioongi parem polnud, liidritele kaotus 1,6 sekundit ??? Tekkis kahtlus, et vähemalt osa hoogu ei ole kadunud piloodi kõrvade vahele aga kuna häid mõtteid ei tulnud, siis piirdusime rehvirõhkude/amordisettingute mõõduka näppimisega ja lootsin energilisemale pedaalimisele võislusstardis.

Nagu alati, plaanid on head ja ega startki kõige kehvem polnud, sest õnnestus ennast neljandaks manööverdada ja lisaks kaks konkurenti eespool said stop-go valestardi eest. Kuid kolmandal ringil lõi paremasse esirattasse vibra sisse, mis aeglaselt aga järjekindlalt suurenes. Olin suht kiirelt veendunud, et tegu on rehviprobleemiga ja pauguga lõhkiminek on aja küsimus. Siiski jätkasin sõitu (olin kolmas) aga uudne kogemus oli betooni vahel lennata ja eri rajalõike analüüsida stiilis "huvitav mis juhtub, kui pauk siin ära käib ?". Ei oleks väga tahtnud, et see juhutub sillale sõites või katla kurvis ehk vasakule pöörates aga valikuid oli ainult kaks - sõida või ära sõida ? Sõitsin, teadmata kas tegu lihtsalt rumaluse või lauslollusega ?:) Kui 9 ringi täis sai, võis väheke kergemalt hingata, 75 % ja viimase koha punktid olid olemas. Kümnes ring jäigi viimaseks, paremas enne katlakurvi käis pauk ära, kuid stressi polnud, jäin rajale ja lonkasin omal jala boksi. Juurdlus selgitas, et mul oli jäänud märkamata rehvi siseserva tugev kulumine, mis omakorda oli tingitud ulmelisest lahkujooksust, 6 mm ! Mis seda täpsemalt põhjustas ja kaua see jama oli kestnud, ei oska arvata. No üks kogemus juures...:uhoh

Kuna juba kogemuste omandamiseks läks, siis keerasime järgmiseks sõiduks rattad kokku, kuigi olin terve hooaja lahkujooksuga sõitnud. Efekt oli tuntav, esimestel ringidel jäid kõik rooliga toimetamised 0,xx sekundit hiljaks. Üllatus see polnud aga ümberkalibreerimine võttis aega. Nüüd olengi kahevahel, kumb oleks moodsam, kokku või lahkujooks ? Esimene tundub "kindlam" aga teine on jällegi "äkilisem". Vist on maitseasi, kuid eelistaks muidugi kiiremat.:D

Stardipositsioon oli stressivaba viimane, kuid start oli omapärane, sest meie vahele kiilus üks läti rahvusliku masin, kes sõitis lihtsalt teiste autode vahele enne rohelise süttimist. Kohtunikku see ei härinud, GO ! Esimesed ringid sai pusitud lätlasega, kes just väga normaalselt pole end eelnevatel sõitudel üleval pidanud. Mind blokkis täiega esimesel Riia etapil ja Indrekule lajatas Pärnus külje pealt sisse. Seetõttu ei olnud väga kurb näha tema seinasõitmist teise ringi alguses ülepingutamise tagajärjel... Ülejäänud sõit oli lõbus, kuigi mul inspiratsiooni vähesuse tõttu ei õnnestunud karvavõrra aeglasemalt aga kahjuks minust eespool kulgevast Indrekust mööduda ja kolmandat kohta haarata. Stiilinäide: ponnistus ja tulemus.

Kiirus teises sõidus paranes, kaotus kiirematele vähenes umbes 0,7 sek peale parimaid ringiaegu võrreldes. Midagi see paigast ära rattajooks vast mõjutas. Üldiselt olid kõik kiiremad kui kevadel, näiteks mina parandasin oma aega 1.42,3 ->1.41,2.



Järgmine sõit on juba sel nädalalõpul Pärnus ja viimane võimalus sel suvel meie ponnistusi näha. Tulge kaasa elama !
24.08.2009 at 22:50 1 edit. Last edited 24.08.2009 at 23:01 by peep
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Dynamit race seljataga ja protokollilised tulemused on normaalsed, 3 ja 4 koht. Tehnika poole pealt probleeme ei olnud, samas kiiruse poolest oleks soovinud enamat. Sõit ei olnud piisavalt efektiivne ja aega läks kaotsi mitmel rajalõigul kiirematega võrreldes. Lisaks vaevas kiires kurvis alajuhitavus ja sealt tuli oluline ajakaotus. Kahjuks ei tulnud võistluse ajal piisavalt häid mõtteid, mida ette võtta.

Jäänud on veel Kaunase etapp, kuhu on plaan osalema minna.
30.08.2009 at 16:27 1 edit. Last edited 30.08.2009 at 16:28 by peep
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Hooaja viimane etapp toimus väga heades tingimustes ja enamiku sõitjate jaoks uuel rajal. Samuti lisas värvi ühisstart koos Leedu BMW klassiga, neid oli rajal umbes sama palju kui meid ehk kokku stardirivis 15 autot, kui mälu ei peta. Nende BMW klass sõidab Compacti kere ja 1,8 mootoriga, kuid meist erinevalt on klass veel kaheks jaotatud. Osa autodest on sama standardsuse astmega kui meie omad ja lisaks eksisteerib veel n.ö. modifitseeritud klass, kus on lubatud mootorit tuunida, pidureid vahetada jne. Mõlemad sõidavad analoogsetel tänavarehvidel kui meie klass ja miinimum kaal on 1100 kg koos juhiga. Lisaks oli seal veel mingeid bemme meiega koos stardis aga nende klassi kuuluvusest ei saanud eriti aru ? Igatahes modifitseeritud Compactid sõitsid meil eest ära ja standardsed olid enam-vähem võrreldava kiirusega. Sirge peal aeglasemad aga kurvist läksid paremini läbi, ilmselt oli abiks ka parem rajatundmine.

Mõlemad sõidud olid minu jaoks kogu raha eest meelelahutust pakkuvad, konkurendid tihedalt ees ja taga, mitmed möödasõidud (arvuliselt rohkem sõideti küll minust mööda:D) ja muidugi tavapärasest enam väljakutseid esitav rajaprofiil. Korra viskas kõige ohtlikumas kohas hüpeka peal külje ette aga jäin õnneks rajale - seal välja sõitmine oleks suhteliselt stressitekitav olnud.:) Need kohalikud, kellega ma lähestikku sattusin, sõitsid küllaltki korrektselt, väga lükkama ei tulnud. Ilmselt on elu neid sellel karmil rajal õpetanud.

Sellega sai hooaeg läbi ja kokkuvõttes sarja 5 koht. Lisaks kogunenud sõidukogemusele andis hooaeg hea õppetunni auto tehnilise ettevalmistuse olulisusest. 12 sõidust jäi tehnika rikke tõttu pooleli 2 ja ühel pidin viimasena üle finishijoone veerema katkise rehvi tõttu. Kuna kõik etapid lähevad arvesse, siis sellised juhtumised omavad olulist mõju punktiarvestuse koha pealt.

Mis liigub, see kulub, laguneb, kukub küljest, läheb kõveraks jne. Kuigi teiste sarjadega võrreldes on BMW klass pigem tugitoolisport ja mehaanik ei pea pidevalt nägu õline auto all mutreid keerama, siis peaks üritama mõnda teemat vähe hoolikamalt jälgida tulevikus.

Terve hooaeg oli jama mootoriga, mille klapiajam kuumalt koledat häält tegi. Kuna ringiajad ei olnud täiesti masendavad, siis ei tulnud selle peale, et asja tõsisemalt uurida. Hooaja järgsesse ülevaatusesse sai siiski lisatud kompressiooni mõõtmine ja dyno külastus. Esimene oli enam-vähem ok aga dyno tulemused eriti ei rõõmustanud.

Võrdluseks võtsime kaasa veel ühe Cup'i auto, mis rajal silma järgi nõks paremini liikus.



Võrdlusautol tagarattast 120 KW ja minu omal 108 KW, arvutuslikud mootori võimsused siis vastavalt 192 ja 173 hj. Numbrid numbriteks aga kui pöördemomendi kõveraid vaadata, on minu mootor rajasõidu tööpiirkonnas nutune mis nutune. Rallit on niimoodi raske sõita.:(

Seega üks õppetund jälle kirjas. Kaasvõistlejatele, kes pole veel dynos käinud, on see näidis minu poolt tasuta.;) Aga kui keegi on käinud, siis oleks huvitav võrrelda, mis dyno ja palju jõudu tuli ? Need, kes pikalt üle 200 kätte said, ei pea muidugi vastama, arusaadav.:D
05.10.2009 at 18:18
charger
BMW 325 Cup "kupee"
Kus mõõdetud? Dynode tulemused kipuvad päris palju erinema..... :)
05.10.2009 at 18:53
amblik
 
BMW 325 Cup "kupee"
Mõõdetud "TKTK"s
http://www.tktk.ee/index.php?id=1848
05.10.2009 at 19:01 1 edit. Last edited 05.10.2009 at 19:29 by amblik
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Selleks me mõõtsimegi kaks autot samal ajal. Oluline on kahe graafiku vahe, mitte absoluutnumber.
05.10.2009 at 20:26
matukas
  
BMW 325 Cup "kupee"
Kas mõlemal oli sama mootoritüüp? Eeldan, et oli. Kui võrrelda samal alusel.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
05.10.2009 at 20:32 1 edit. Last edited 05.10.2009 at 20:33 by matukas
rustang
  
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Peep kas Sa mingit muud õli ei ole katsetanud? Mõtlen just tõukurite tiksu peale...
05.10.2009 at 20:37
peep
 
Moderator
BMW 325 Cup "kupee"
Probleemi põhjuseks on eeldatavalt defektne vanos. Võrdlusmootor oli ilma vanoseta.
05.10.2009 at 20:46
Ivalo
 
BMW 325 Cup "kupee"
Positiivne on see, et korras vanosega oled rajal ilmselt oluliselt kiirem, sest jõu vahe on päris märkimisväärne.:)
Negatiivne on see, et nii palju kui mina kuulnud olen, siis see bmw vanos pidigi selline äbarik olema, et vajab suht sageli tähelepanu, erinevalt näiteks honda vtc´st, mis töötab sünnist surmani.
05.10.2009 at 21:27 1 edit. Last edited 05.10.2009 at 21:27 by Ivalo
sippar
BMW 325 Cup "kupee"
quote:
peep:


Võrdlusautol tagarattast 120 KW ja minu omal 108 KW, arvutuslikud mootori võimsused siis vastavalt 192 ja 173 hj. Numbrid numbriteks aga kui pöördemomendi kõveraid vaadata, on minu mootor rajasõidu tööpiirkonnas nutune mis nutune. Rallit on niimoodi raske sõita.:(

Seega üks õppetund jälle kirjas. Kaasvõistlejatele, kes pole veel dynos käinud, on see näidis minu poolt tasuta.;) Aga kui keegi on käinud, siis oleks huvitav võrrelda, mis dyno ja palju jõudu tuli ? Need, kes pikalt üle 200 kätte said, ei pea muidugi vastama, arusaadav.:D

terv.ise ma väga tak autodekohapealt pole,kuid tegelen tartus tiklitega juba pea 3 aastat ja selle aja jooksul näind tein päris palju dyno teste.Se graafik on tõesti väga jube,kui isegi oleme tööjures võrdlenud samasuguseid rattaid.Kuid tahtsin liht seda küsida et kui te arvutasite mootori võimsus,et kas arvestasite ka sellega et mootori ja taga rataste vahel on kardaan ja se võtab ka mingi jõu kao, tean et tsiklitel arvestatakse protsent juurde vastavalt kas ratas on kardaan v kett ülekandega ja alles siis saame mootori võimsuse kätte
se on liht küsimus ei taha targutada ega midagi :)
05.10.2009 at 22:00
amblik
 
BMW 325 Cup "kupee"
polegi midagi targutada, see oli kahe erineva auto võrdlus, see, kas see number on nii või naa suur, ei oma eriti tähtsust.
05.10.2009 at 22:04
opentrack.tqhq.ee foorum : Kurvisõiduautod : BMW 325 Cup "kupee"   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.