register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup mono amort   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
Gsinut
E36 Cup mono amort
Ma nagu näeks ka seda, et võiks ka odavamad osta. Pole küll plaanis 20K coilide alla panna, kuigi coile nagu tahaks.
17.12.2007 at 17:20
matukas
  
E36 Cup mono amort
quote:
mart154:...Ma keeldun 5k lollimaksu maksmast...
Lolli- või tollimaks? KW vist Eurovärk? Siis jääb üle lollimaks tõesti :)


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
17.12.2007 at 18:03
mart154
 
E36 Cup mono amort
Lolli-Lolli

Minu pakutud 20k hind on koos käibe ja kõigega.
17.12.2007 at 18:05
xjan
E36 Cup mono amort
Kui 2-way, siis KW V3 õige valik. Sama hinnaga Bilsul ja HR-l midagi vastu pole panna

Kui 1-way e. KW V2 variant, siis on Weitec mõttekam vast (odavam ja sama hea, vt. Siim (DC ICE) postitus varem), sest anyway on tegemist street-kaubaga

____________________________
BMW 1M ...
17.12.2007 at 19:42
Alberto
E36 Cup mono amort
Rääkisin täna Atoy härraga, bilstein b14 hulgikliendile 15533.- koos käibega, grupi ostul võib rääkida hinnast 13-14 tuhat. Kaup tuleb otse tootjalt, lisaks müüvad nad ka muud vajalikku kama (ferodo, liqui moly, denso,....). Sarja toetamise osas ootavad nad ideid ja ettepanekuid.
18.12.2007 at 00:01
xjan
E36 Cup mono amort
KW-dele saab (vähemalt meie oleme saanud küll) tellida eraldi varuosasi. Suhteliselt debiilne lahendus KW-l on plasti kasutamine vedru "mutril", aga saab hakkama kui liiga palju ei näpi

____________________________
BMW 1M ...
18.12.2007 at 17:51
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Nüüd kui olen veel suhelnud mitmete inimestega tundub kogu see monoamordi idee mitte eriti jumekas. Vähemalt Bilstein ja KW võiks olla lubatud aga ei näe ka mingit põhjust, miks D2 või muu vastav (kindlasti tehakse kuskil ka Bilisteine ja KVV'sid:D) peaks olema keelatud ? Sommid sõidavad Bilsteiniga + selle remondi osas on reaalsed kogemused olemas. KW remondivõimaluste kohta infot pole, varuosade tellimisvõimalusest üksi vist vähe. Kui seda remonti on vaja, siis üldjuhul on sellega väga kiire.

Kas ja kuidas piirata mingite ekstra kallite lahenduste kasutamist, ma ei oska rohkem ettepanekuid teha kui juba tehtud on aga olles nüüd ise selle bemmiga natuke ringi veerenud, ei näe küll mingit rahameeste huvi selles sarjas laiama hakata - see auto pole piisavalt egolaksu tekitav.

Kas oleks võimalik mingi otsus ära teha, sest isegi kehv otsus on parem kui otsustamatus. Erinevalt rehvi reeglist peaks amordi asi ikka varakult selge olema.
22.12.2007 at 23:20 1 edit. Last edited 22.12.2007 at 23:21 by peep
Silwer
E36 Cup mono amort
Aga pange siis selliselt paika, et vedru ja amort on vabad senikaua kui nad ei ole reguleeritavad ja kui on reguleeritav lahendus (coilover) siis tohib ta olla vaid mudelikohane Bilsu B14.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
22.12.2007 at 23:32
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Mulle sobiks, sest ei näe sellest olukorrast ühtegi muud eriti head väljapääsu. See, et ta maksab natuke rohkem kui D2 tasandub ehk välja parema kvaliteedi, remonditoe ja soome sarjaga ühtlustumise osas.
23.12.2007 at 10:09
mart154
 
E36 Cup mono amort
ettepanek coiloverite kohapealt.
Panna näiteks kit-i maksimumhind? Oletame, 20k.
Seda siis näiteks ametlike hindade korral, millega eestist osta.

no ja kui keegi leiabki KVW vms coiloverid 4k letihinnaga, ja kõigist mööda sõidab, siis on ju ainult tore, et sarja kulud langesid :)
23.12.2007 at 13:46
rolantsik
E36 Cup mono amort
quote:
mart154: ettepanek coiloverite kohapealt.
Panna näiteks kit-i maksimumhind? Oletame, 20k.
Seda siis näiteks ametlike hindade korral, millega eestist osta.

no ja kui keegi leiabki KVW vms coiloverid 4k letihinnaga, ja kõigist mööda sõidab, siis on ju ainult tore, et sarja kulud langesid :)


Kuidas seda hinda kontrollida saab?Ostan Penske vedrustuse ja ütlen,et maksis 10 tonni.
23.12.2007 at 22:16
Wolle
  
E36 Cup mono amort
quote:
rolantsik:

Kuidas seda hinda kontrollida saab?Ostan Penske vedrustuse ja ütlen,et maksis 10 tonni.

Aga oletame, et küsitakse mingit müügiarvet?
Sest teoreetiliselt peaks olema ju võimalik ka mingi aja peale saada kasvõi 2 kuu tagust USD kurssi teada?

Ja kui arve on Eesti firmalt siis mingi kohustus, et sarnase hinnaga müüdaks ka teistele soovijatele?

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
23.12.2007 at 22:20
rolantsik
E36 Cup mono amort
Jah,aga nende tingimuste sättimine läheb liiga keerukaks.Ma võin ise mingi arve kellegile välja lasta ja pärast teistele soovijatele ütlen,et kaup sai otsa :)

Arutasime seda amordi asja ja üks lahendus oleks lubada KW var 3 ja sama Bilstein mis Soomes.Alla võib panna kõikide firmade tooteid,kuid nendel ei tohi olla vedru eelpinge muutmise võimalust.
23.12.2007 at 22:35
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Aga kas võiks siis kõva ja selge häälega välja öelda või veel parem ühe lausega defineerida, milliseid lahendusi tegelikult vältida üritatakse kui V3 on lubatud ? Siis saaks ehk teha reegli, mis välistaks need lahendused. Hetkel on üritatud kangesti punnitada reeglit, mis lubaks lahendused, mida me tunneme ja mis justkui sobivad.

Selles mõttes müstiline teema, et kuskil istuvad mingid inimesed koos, viskavad palli õhku ja siis justkui ongi kõik ?:uhoh
23.12.2007 at 22:46 2 edits. Last edited 23.12.2007 at 22:52 by peep
rolantsik
E36 Cup mono amort
quote:
peep: Aga kas võiks siis kõva ja selge häälega välja öelda või veel parem ühe lausega defineerida, milliseid lahendusi tegelikult vältida üritatakse kui V3 on lubatud ? Siis saaks ehk teha reegli, mis välistaks need lahendused. Hetkel on üritatud kangesti punnitada reeglit, mis lubaks lahendused, mida me tunneme ja mis justkui sobivad.

Selles mõttes müstiline teema, et kuskil istuvad mingid inimesed koos, viskavad palli õhku ja siis justkui ongi kõik ?:uhoh


Lahendus ongi selline,et tuleb valida välja monoamort,mis võib olla coil.Teised asjad on kõik lubatud sellisel juhul,kui ta ei ole reguleeritava vedru eelpingega.


Ja pallijutust ma ei saa aru
23.12.2007 at 23:08
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Ja mida see monoamort lahendab ? Teema algas sellest, et peab vältima kulude ülepea kasvamist Hetkel pakutakse reeglimuudatust, mis võrreldes olemasoleva reegliga kasvatab kulusid, kuna lubab ka kallimad, reguleeritavad amordid, mitte ei vähenda neid ehk tegutsemine käib eesmärgile vastupidises suunas. Ei saa loogikast aru ?

Mul oli tegelikult lihtne küsimus, mis on see mida tegelikult siis peaks vältima ? Mis neid kulusid kasvatab ?

Palli õhkuviskamine tähendab seda, et mina ei tea kuidas ringrajakomitee tegutseb aga tavaliselt peaks sellises organis istuvad inimesed ise ka suutma midagi välja pakkuda, kui juba kord on otsustanud reeglite tegemisse sekkuda. Istun ise ka alakomitees ja ei kujuta küll ette, et alt tuleva positiivse initsiatiivi peale võtaks seisukoha, "ei sobi, mine mõelge veel ja siis tulge tagasi". Kui juba (positiivset) kriitikat teha, siis omapoolsete ettepanekutega koos.

Edit: ok eksisin, üks koht jäi kahesilma vahele: serõi kirjutas:

quote:
Teine variant oli keelata igasuguse reguleerimisvõimalusega amordid.

Aga keelame siis ja asi ants, mis siin ei sobi ???
23.12.2007 at 23:39 2 edits. Last edited 23.12.2007 at 23:45 by peep
rolantsik
E36 Cup mono amort


Oli ettepanek,valige soomlastega sama amort.

Minu arvamus ühineb Andrese omaga,odavamaks ajamise kohapealt.

Aga mida teeks sina Peep?Mismoodi leida lahendus odavuse ja kvaliteedi vahel?


Tegelikult oleks mõtekas kokku ajada sõitjate koosolek,kus see amorditeema leiaks lõpliku lahenduse.
Kindel on see,et lihtne see ei ole,aga proovime leida "konsensust"

24.12.2007 at 02:41 1 edit. Last edited 24.12.2007 at 02:43 by rolantsik
Jesper
 
E36 Cup mono amort
No tegelt, näiteks 4 aasta perspektiivis, mis vahet seal on kas KW, Bilstein või mõlemad. Kogu reeglistiku idee on, et mingid tüübid ei lendaks peale stiilis F1/FIA GT/WRC/LMP tasemel tiimiga (meenutagem siinkohal mosseliigat ja seda, kui "cool" on mossega ruulida) ja ei teeks teiste ümber ringe. Kui otsustatakse lubada 2way reguleeritav amort, siis eelpoolnimetatud tüübid võivad oma keemiat teha, aga kõigil on võimalus sama teha. Kui lubame mittereguleeritava amordi, siis nagu arutluse käigus selgus, on võimalus seda sedasi ümber ehitada lasta, et normaalse rahakotiga inimesed never ever järgi ei jõua. 1way reguleeritav amort on nende kahe vahepeal.

Ma isiklikult küll mingeid kogemusi ei oma, aga natuke raske on nagu sellest saagast aru saada. Ma muidu üldse ei viitsiks viriseda, aga äsja istusin ühe väga viisaka potentsiaalse finantseerijaga laua taga ja no ausalt öeldes on juba suht ükskõik, mida lõpuks otsustatakse, aga sedasi ei saa normaalset plaani kokku panna kui keegi ei tea mis sarjas konkurentsivõimeline vedrustus lõpuks maksma läheb. Ma ise saan loomulikult aru et "üle 20k ei lähe", aga no seda on jube raske seletada :)

Ok, ma olen siinkohal ülalpool nimetatud põhjustel natuke erapoolik, aga misiganes see lõplik otsus ka ei oleks, teeme kasvõi mingi järjekordse IRL jututoa, aga väga kaua ei tahaks enam seda otsust oodata. Sorry, mul endiselt pole autot ega midagi, aga mõningad orgunnid on juba tehtud, veksleid välja jagatud, ja hetkel on psühholoogiliselt juba suht raske ratta pealt maha hüpata ja öelda et kehv lugu, mõtlesin ringi.

Täiendus: muust teemast sõltumatult tahaks siinkohal veel tänada Lembitut väga hea Exceli tabeli koostamise eest!

Täiendus 2: kas selles osas vähemalt on üksmeel, et suvalise "tuuningvedru" ja mittereguleeritava amordiga saab peale?
24.12.2007 at 05:43 4 edits. Last edited 24.12.2007 at 06:04 by Jesper
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
quote:
rolantsik:

Oli ettepanek,valige soomlastega sama amort.

Aga mida teeks sina Peep?Mismoodi leida lahendus odavuse ja kvaliteedi vahel?

Ma olen nõus ainult palun otsustaks selle nüüd juba ära ! Mida ma kindlasti vajalikuks pean on lubada rinka jaoks sobiva jäikusega vedru ehk see peab vaba olema. Ka soome reegli järgi on vedru vaba. Ja selge ju, et jäiga vedru jaoks on vaja amort ringi teha aga see pole ju teabmis keeruline teema, et seda kartma peaks ? Saab vähemalt juhitavuse natuke võidusõiduauto sarnaseks, orig B14 on ju ikkagi tänavasõiduks mõeldud.

Lauri argumendid selle otsuse vastu olid, et B14 ei ole olemas M3 jaoks ehk stabika kinnitust tuleb ise muuta ja lisaks,et noored poisid võiksid saada seadistamist harjutada. Seetõttu ongi asi jäänud venima. Kas siis nendele kahele argumendile tuginedes liigume kallimate versioonide poole või ei ? Kui juba V3, siis kindlasti ka B16.

Ma ei usu, et koosolek midagi juurde annaks, asi on ju lihtne iseenesest.

Edit: Jesper, tuunigvedru ja tavaamort või täisoriginaal on muidugi lubatud, selle vastu pole seni keegi olnud. Btw. ma võin Sulle oma auto all olevad vedrud algatuseks tasuta anda, kui neist abi on.
24.12.2007 at 12:22 2 edits. Last edited 24.12.2007 at 12:26 by peep
hall
 
E36 Cup mono amort
quote:
peep:
Palli õhkuviskamine tähendab seda, et mina ei tea kuidas ringrajakomitee tegutseb aga tavaliselt peaks sellises organis istuvad inimesed ise ka suutma midagi välja pakkuda, kui juba kord on otsustanud reeglite tegemisse sekkuda. Istun ise ka alakomitees ja ei kujuta küll ette, et alt tuleva positiivse initsiatiivi peale võtaks seisukoha, "ei sobi, mine mõelge veel ja siis tulge tagasi". Kui juba (positiivset) kriitikat teha, siis omapoolsete ettepanekutega koos.


Rinkakomitee ei sekkunud E36 sarja tehnilistesse tingimustesse. Kui sarja eestvedajad/ osalejad tahavad, siis võib amort ka täiesti vaba olla. Ja ka paljud teised asjad. Rinkakomitees teemat käsitledes lihtsalt juhiti tähelepanu amorditeemale ning soovitati seda täpsemalt reglementeerida, kuna see on asi, mis maksab palju ja teeb mõned autod teistest kõvasti kiiremaks. Ettepanekutena toodi mälu järgi välja kaks varianti:
- igasugune amordi reguleerimine keelata;
- valida monoamort.

Ei viitsi praegu otsida, aga oma meelest olen need ettepanekud siin kuskil juba ka välja toonud...

Kui üldsus leiab, et seda teemat pole vaja täpsemalt reglementeerida, siis rinkakomitee poolest võib see ka nii jääda. Tõenäoliselt sobib nii täiesti vaba kui ka nt KW variant 4.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.12.2007 at 15:41
Lembit
E36 Cup mono amort
quote:
peep: Lauri argumendid selle otsuse vastu olid, et B14 ei ole olemas M3 jaoks ehk stabika kinnitust tuleb ise muuta ...
Aga miks pagana pärast on seda kinnitust muuta vaja? Saab ka täiesti vabalt stabika kinnitada ju õõtshoova külge! Reeglites ei ole ju KOHUSTUST seda stabikakinnitust ümber ehitada.
24.12.2007 at 18:37
Jesper
 
E36 Cup mono amort
Lihtsalt lisakommentaariks veel, et minuarust on see amordi küsimus hea lakmuspaber selle kohta, kas ja kuidas suudavad sarja osalejad ennast ka tulevikus esinevate probleemide puhul organiseerida ja mingile otsusele jõuda. Argumente ja infot on toodud nii- ja teistpidi, aga kes nüüd otsustab lõpuks, mis parim kompromiss on? Jörm?
26.12.2007 at 18:24
Cardo
 
E36 Cup mono amort
Olen seda jahumist ja arutelu jälginud pikka aega ja minuarust minnakse järjest kulukamaks ja keerukamaks. Algul taheti sedaankeresid , ikka tulid kupeed kah sekka.
Algul taheti võimalikult odavalt, nüüd ikka raiutakse teemadel, et äkki sel aastal teeme KW ja tuleval Bilsu coilid.
Minuarust tuleks vähemalt esimesel hooajal reguleeritavad vedrud keelata. Saaks sarja vähemalt sõitma. Õpite sõitma külg külje kõrval ja siis tulevikus hakkaks seadistama ja mängima.
26.12.2007 at 18:50
Silwer
E36 Cup mono amort
Ma arvan kah et alustuseks võiks suuremate piirangutega asja käima joosta ja küll siis hiljem jõuab mingeid kurvisõidusuutlikust tõstvaid muudatusi teha.

Kaugemas tulevikus võite ka need 2,5 mootorid v8 vastu välja vahetada. Sobib küll e36 mootoriruumi:

Need BMW 4,0 mootorid maksavad vähem kui Bilsu/KW coilid... :)

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
26.12.2007 at 20:33
Jesper
 
E36 Cup mono amort
Jah, ja siis varsti on jälle uut entry level klassi vaja :) V8 ja muude ulme modide jaoks on ju Baltic GT olemas. Miskipärast pole seal näha mingit tohutut tormi ja tunglemist, vist mingi 5 autot vms sõidab.

Amordi reegli hilisem lõdvendamine on noa selga löömine neile, kellel amort juba olemas, seega loodetavasti seda ka ei juhtu.
26.12.2007 at 20:45
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup mono amort   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.