register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup mono amort   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
mart154
 
E36 Cup mono amort
quote:
rolantsik:
D2 Racingu coiloverid E36M3-le letihinnaga 12500.-
Grupiostu puhul: üle 10tk maksab komplekt 9800.-

Kui ette tahta inverted amorti, siis letihind 16400.- ja grupiostu puhul 13100.-



Kas D2 amordiga kruusale saab minna?


Kas peaks olema põhjust, miks ei saa?
14.12.2007 at 20:49
hall
 
E36 Cup mono amort
quote:
mart154:
quote:
rolantsik:

Kas D2 amordiga kruusale saab minna?


Kas peaks olema põhjust, miks ei saa?

Ei pea kruusal möllamist lihtsalt vastu näiteks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.12.2007 at 20:57
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Mul on isiklikult ükskõik, mis firma amorte me kasutame aga see peaks olema kvaliteetne toode, st. kestma rohkem kui kaks hooaega ja olema piisavalt jäik. Nagu Jesper mainis, kulutada vedrustusele mõned tuhanded rohkem ei ole suur kulu, kui see auto kasutusea peale laiali jagada.

Kruusasobivus mind isiklikult ei huvitaks, sest sellise setupiga nagu see auto tuleb, krossi või rallit anyway sõita ei saa. Küll aga võiks olla tegu tootega, mis talvel sõita kannatab, näiteks kohe kinni ei roosteta, kui mõned km. soolatud teed saab.
14.12.2007 at 21:28
Jesper
 
E36 Cup mono amort
Mhmh, olgu mitmewayne iganes, aga "tried and tested" võiks küll olla, et ei peaks iga aasta uusi ostma. KW ja Bilstein on kodused nimed, paljudel on need all ja nurinat pole nagu kuulda olnud. Ma isiklikult kuulen D2 amortidest esimest korda, mis muidugi ei tähenda et nad kehvad on, aga kas kellelgi on need rohkem kui ühe hooaja all ka olnud?
14.12.2007 at 23:11
HoCi
  
E36 Cup mono amort
Mina tean mitut sprindi sõitjat, kes sõidavad D2 ja kiidetakse väga taevasse. Lastakse ka kruusa ja pole need veel otsi andnud.

Endalgi need mõttes aga rahakott ütles ei praegu :(

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
16.12.2007 at 01:40
mart154
 
E36 Cup mono amort
Pakume ka garantiid.
Kruusaga pole küll mingit probleemi kuulda olnud.
Välismaailmas on D2 Racing "sutike" tuntum ka, kui eestis.

Pakun lihtsalt võimalust. E36Cup peaks siiski säästuklass olema. 10k säästu on 5-10% kogueelarvest ju? :) tasuks ehk arvestada?
16.12.2007 at 17:03
rolantsik
E36 Cup mono amort
quote:
mart154: Pakume ka garantiid.
Kruusaga pole küll mingit probleemi kuulda olnud.
Välismaailmas on D2 Racing "sutike" tuntum ka, kui eestis.

Pakun lihtsalt võimalust. E36Cup peaks siiski säästuklass olema. 10k säästu on 5-10% kogueelarvest ju? :) tasuks ehk arvestada?



Võibolla tõesti,kuid Bilstein ja KW on ka "välismaailmas"jupp maad tuntumad kui D2.

Vaatasin ameerikamaal asuvast poest E36 M3 sobivaid amorte,ja 1200 USD maksevkomplekt oli päris tummine:
komplektis amordilaagrid al-ist,laagritel peal kalde reguleerimiseks kraadid värgid.Veel sai eraldi jäikusega vedrusid kaasa sinna tellida.

Kas siin eespool pakutaval on samad asjad kaasas?
16.12.2007 at 17:37 1 edit. Last edited 16.12.2007 at 17:38 by rolantsik
matukas
  
E36 Cup mono amort
See 1200 USD hind on Eestisse kliendi ukse taha jõudnuna vähemalt 20 000 EEK, kui mitte rohkemgi. Milleks see vaev ja ebakindlus transaga, kui siitsamast pea sama hinnaga asja saad? Minul pole D2 vastu midagi, kui asi toimib ja hind ikka 50% KW-st. Talvel rajaautoga eriti sõitma ei kipu. Kui, siis jäärada.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
16.12.2007 at 19:40
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Lõppkokkuvõttes on kõige olulisem üks selge otsus ära teha ja mida rutem, seda parem. Kõigile sobivat otsust ei saa niikuinii teha.

Mina ei muretse selle amortidesse maetava "ulme raha" teema pärast, sest arvan, et olulisi vahendeid rinkasõitu investeerida soovivad isikud valivad mõne teise sarja või sõidavad oma hinnalise autoga OT'd. Igivanade bemmi rontidega rajal nügimine nende jaoks vaevalt eriti atraktiivne on.
16.12.2007 at 20:17
mart154
 
E36 Cup mono amort
quote:
rolantsik:
quote:
mart154: Pakume ka garantiid.
Kruusaga pole küll mingit probleemi kuulda olnud.
Välismaailmas on D2 Racing "sutike" tuntum ka, kui eestis.

Pakun lihtsalt võimalust. E36Cup peaks siiski säästuklass olema. 10k säästu on 5-10% kogueelarvest ju? :) tasuks ehk arvestada?



Võibolla tõesti,kuid Bilstein ja KW on ka "välismaailmas"jupp maad tuntumad kui D2.

Vaatasin ameerikamaal asuvast poest E36 M3 sobivaid amorte,ja 1200 USD maksevkomplekt oli päris tummine:
komplektis amordilaagrid al-ist,laagritel peal kalde reguleerimiseks kraadid värgid.Veel sai eraldi jäikusega vedrusid kaasa sinna tellida.

Kas siin eespool pakutaval on samad asjad kaasas?


http://www.d2racingsport.co.uk/Pages/coilovers.asp
Ega google kasutamine just kahjuks ei tule.
16.12.2007 at 20:36
HoCi
  
E36 Cup mono amort
Kes viitsib tellimisega sebida võib leida norm. hinnaga siit:
http://www.nolimitmotorsport.com/prod/D2-B11

____________________________
Porsche 911 Turbo X50 02'
Ex: Honda Civic VTi 1,6T
16.12.2007 at 21:02
Jesper
 
E36 Cup mono amort
No kui nüüd veel leppida kokku, et D2 hind ei ole letihind, sõbrahind ega grupihind vaid omahind-x ning vastutasuks paneb igaüks oma auto peale kleepeka, mille suurus on f(x) ja mille sisu saab Mart154 vabalt valida, siis ongi väga hea diil ju, sarjal esimene toetaja olemas :) Great success.

quote:
mart154: Pakun lihtsalt võimalust. E36Cup peaks siiski säästuklass olema. 10k säästu on 5-10% kogueelarvest ju? :) tasuks ehk arvestada?

Ma tükk aega mõtlesin, kas ja kuidas seda järgnevat viisakalt öelda, aga ei tea kuidas õnnestub. Ma saan aru sinu kui (harrastus-?)jupimüüja õhinast, kui õnnestub Eesti suguses konnatiigis teha mingi üle 100k käivet paari foorumipostiga, siis see on ju eriti kõva, ükskõik kas see on letihind, grupihind või sõbrahind millega asi lõpuks müüki läheb, risk on 0 ja mingi kate ikka jääb. Aga kui sa tahad reaalselt teha mingeid konstruktiivseid ettepanekuid, ja olgem ausad, see D2 tundub kena margina, siis jäta esialgu äri sealt välja, on lihtsam arutleda. Küsimus ei ole selles, kust saada võimalikult odavalt grupiostutäis coilovereid, küsimus on selles, mis coilover on kõigi omaduste suhte poolest piisavalt hea, et seda vähemalt 4 aastat, praktikas aga kogu sarja eluaja, kasutada. Näiteks kui sa teed täna sellele hinnaks 13k, siis kas 2 aasta ja 1 kuu pärast sarjaga liitunu saab endiselt sama hinnaga? Või on hind juba 19k, kuna "kõik hinnad ju tõusevad, kuidas meiegi siis saame" :) Ma vaatasin kiirelt tiiru netipoodides, reaalne letihind on 16-17k, seega saame me hetkel rääkida 20k KW ja 17k D2 vahel valimisest, mis ei ole 5-10% projekti kogueelarvest. Kui letihinna baasil on valik tehtud, siis võib minna ja küsida hinda grupiostule, ma eeldan et Jörm küsis ka ühe komplekti hinda ja ei viitsinud kogu lugulaulu taustaks ette kanda, seega võib-olla oleks KW hind ka proportsionaalselt madalam kui natuke jebida.

Samas ma arvan et kui me otsustame monojupi kui sellise poolt ja kui õnnestub sinna peale kokku leppida midagi sellist et firma x tarnib monojuppi y sarja osalejatele 4 aasta jooksul hinnaga z, nagu kummidega plaanis, siis minuarust on see positiivne. Jupimüüja jaoks võiks motivatsioon olla eelkõige reklaam, mitte läbimüük sarja osalejatele.
16.12.2007 at 21:33 1 edit. Last edited 16.12.2007 at 21:36 by Jesper
rolantsik
E36 Cup mono amort
:)

Nii see peaks käima küll,aga selle otsuse peaks tegema kiirelt.

16.12.2007 at 21:38 1 edit. Last edited 16.12.2007 at 21:41 by rolantsik
mart154
 
E36 Cup mono amort
Jesper, Keisei on D2 Eesti edasimüüja.
Mina isiklikult ei saa antud äri pealt midagi vahelt :)

Teema alguses pakutud 12500 ON letihind. See sõltub ainult tootjafirma hinnapoliitikast.

E36 sarja neid pakkusin ainult sellepärast, et endalgi on mingi pikemaajalisem huvi selle vastu...

Kogemusi D2 racingu toodetega soovitaks küsida siiski otse neilt, kes nendega võistelnud on. Ei tea, kas siin ka kedagi sellist on..
Lisaks veel niipalju, et ise loodan ka sama tootja coiloveritega sõita järgmisel hooajal.

Konkreetsete küsimuste puhul paluks edaspidi meili saata. Nupuke on vasakus servas ja töötab täiesti edukalt :)
Ma siis rohkem ei paku siin neid :)
16.12.2007 at 22:10
Jesper
 
E36 Cup mono amort
Ok, mind ajas segadusse see, et sa kirjutasid "pakume", "meie hinnad" jne.

Aga see 12,5k asi ei ole ju ikkagi sama kui 20k KW asi, või olen ma ise idikas. Mina loen sealt välja et see "hinnad alates" variant on ainult ühte pidi seadistatav, "inverted" variant kahte pidi. Kui võrrelda ühtepidi seadistatavaid, siis tuleb hinda võrrelda KW2-ga.

Anoh nii või teisiti peab mainima et iseenesest on hea hinnaga kraam jah, laagriga ja reguleeritav strut-top tuleb ka ju kaasa, mis eraldi maksab ka kena kopika.
16.12.2007 at 22:24 1 edit. Last edited 16.12.2007 at 22:30 by Jesper
Silwer
E36 Cup mono amort
Need D2 asjad on ju hiinakad ja tuntud tegijate asjade koopiad. Seal oli vist isegi sedasi et piduritele sobivad originaali tootja varuosad 1:1'le jne.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
16.12.2007 at 22:43
matukas
  
E36 Cup mono amort
Mul on Hiinas tehtud tippjooksutoss, mis peab sama kaua vastu (vbl isegi kauem), kui Saksas tehtud sama toode :)
Asja mõte on see, et vahet pole mis maal tehtud. Peaasi, et hästi tehtud. Kehvalt tehtud asjad lagunevad alati kiiremini.
Vabandust OT pärast :(

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
16.12.2007 at 22:48
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Jätaks nüüd selle tossude teema.

Tegin siis netis kiirpäringu. D2 ehitatakse Taiwanis ja samu tooteid müüakse ka teiste kaubamärkide all, näiteks Ksport ja mõni veel. Mõned kiidavad, teised kurdavad, et amordid lekivad peale 5000 km. läbimist, üldine konsensus tundub olevat, et pigem tegu tänava kui racing vedrustusega.

Iseenesest on tobe viidata tundmatutele inimestele netist sest arvamusi on sama palju kui meid endid aga kuna see väljendab ka minu arvamust, siis panen ta siia:

quote:
In nearly all cases you get what you pay for with a coilover system. If it costs $900, expect to get $900 worth of performance out of it. Do not buy a $900 coilover and think you found a good deal and might be getting anywhere near the same quality or performance of a $2000 coilover. I spend a lot of my time on the various Subaru forums reading up and helping people out in the suspension forums. Its the same thing there. Everyone who wants coilovers opts for the cheap setups. They look great in photos and on paper, and everyone who has them seems to think they are great.

Aluminum camber plates
Shiny damper bodies
Decent spring rates
Double height adjustable
32-way damping adjustment

Here's the low-down....
These are cheap for a few reasons. They skimped out on the components. The outside might look good, but if they are this cheap how good are the internals? The other thing that makes them cheap is the damper itself. Most of these companies use a single damper and just swap brackets and topmounts to make it fit every vehicle on the planet. The 32 damping settings are there for a reason...they hope to god you might find a setting that actually works for your car.

Of course anyone that has coilovers thinks they ride well and perform great. But that's simply because none of them has experienced a good coilover. Nearly everything coming out of Japan is designed for Japanese roads. Guess what? They don't have car-swallowing pot holes like we do. I've put 5 different suspensions under my WRX in less than 2 years. I'll be installing number 6 sometime this spring. I bought the same garbage coilovers the last time. After riding on a real coilover, I'm going to spend the money to do it right.

If you want a decent ride you have to pay for it. The only company I know of where you get more than you pay for is KW Suspension. Based in Germany, they actually test and design the damper for the car. That is the case with a lot of the european coilover manufacturers...KW, Ohlins, AST, Bilstein.

If you want coilovers, save your money and do it right the first time. If any of the 4 companies I listed make a coilover that fits your car, the ride and performance advantage they provide is worth it. This is one of those cases where JDM is not so tyte yo!



Kirjutaja on sellel aastal USA's solo2 stx klassi võitja regiooni tasemel.
16.12.2007 at 23:21
rolantsik
E36 Cup mono amort
Mart154 rahu,ainult rahu :)

Tekkis nüüd veel selline küsimus,et kui näiteks valime D2 vedrustuse ja esiamort(või tagumine)hakkab jooksma,peale kuskil äärekivis käimist,kas on võimalik tellida ka seda ühte amorti?

Ja mis ta siis maksab?

KW ja Bilsteini puhul on see võimalik.
17.12.2007 at 11:15
hall
 
E36 Cup mono amort
quote:
rolantsik: Mart154 rahu,ainult rahu :)

Tekkis nüüd veel selline küsimus,et kui näiteks valime D2 vedrustuse ja esiamort(või tagumine)hakkab jooksma,peale kuskil äärekivis käimist,kas on võimalik tellida ka seda ühte amorti?

Ja mis ta siis maksab?

KW ja Bilsteini puhul on see võimalik.

Oled sa selles KW asjas kindel? Mul on mällu jäänud teistsugune olukord...

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
17.12.2007 at 13:04
mart154
 
E36 Cup mono amort
quote:
serõi:
quote:
rolantsik: Mart154 rahu,ainult rahu :)

Tekkis nüüd veel selline küsimus,et kui näiteks valime D2 vedrustuse ja esiamort(või tagumine)hakkab jooksma,peale kuskil äärekivis käimist,kas on võimalik tellida ka seda ühte amorti?

Ja mis ta siis maksab?

KW ja Bilsteini puhul on see võimalik.

Oled sa selles KW asjas kindel? Mul on mällu jäänud teistsugune olukord...


Olengi rahulik, ja ei solvu kellegi peale :)

Ühekaupa tellimise kohta ei ole uurinud kusjuures. :(
Tean, et garantiikorras on neid ühekaupa võimalik välja vahetada.
Ja enda BMW-le pidin ka ainult esimese paari tellima - see ei pidanud ka probleemi valmistama.
17.12.2007 at 13:16
Jörm
 
E36 Cup mono amort
Jeees. Saksa Auto AMK tegi kah oma KW3 pakkumise ja ütleb sealjuures, et 09/1990-06/1992 on hind 24900 ja hilisematele 22900, ehk esimestele on miskit laagrit ja seibi ja värki vaja selle kinnitamiseks. käibemaks on hinna sees.

Antud juhul ma arvan et jätaks siiski Taiwani amordid mängust välja. Kõige hullem oleks olukord kus meil kõigil on ühesugused katkised amordid hooaja lõpuks all, et oluline oleks ikkagi see kah, et ta kestaks oma 5 aastat põrutamist. KW ja Bilsu puhul seda muret vist väga ei ole. Minu isiklik arvamus on, et 20k KW3 on väga hea hind ja see töötab seal auto all väga hästi. Kas öhlins või bilstein töötab paremini mina ei oska öelda, pole proovinud ja kui olekski, siis oleks ka väga raske ühest vastust anda, rada, rehv, temp jms on iga päev erinevad, siis peaks datalogger peal olema ja sõitja peaks samuti super olema, et sest mingit sotti saada, lühidalt mul läheks selleks mitu aastat aega, et selgusele jõuda milline neist mingis asendis kõige paremini töötaks.

____________________________
Amper Racing
17.12.2007 at 16:00
mart154
 
E36 Cup mono amort
quote:
mart154:
Valikuvariandina ka KW hinnad meie kaudu:
KW v1 12899.-
KW v2 16033.-
KW v3 19919.-

Ohhjahh... :D

Kui ma tulen osalema, kas ma olen kohustatud need Saksa autost ostma? Ma keeldun 5k lollimaksu maksmast...
17.12.2007 at 16:46
peep
 
Moderator
E36 Cup mono amort
Reegel vaevalt ütleb, et neid peab kindlast kohast ostma. Kas see 20 k. on odavama või kallima versiooni hind ?

Jääb siis KW ? Kas v2 ja v1 jääb ka lubatuks ?
17.12.2007 at 17:05
mart154
 
E36 Cup mono amort
quote:
peep: Reegel vaevalt ütleb, et neid peab kindlast kohast ostma. Kas see 20 k. on odavama või kallima versiooni hind ?

Jääb siis KW ? Kas v2 ja v1 jääb ka lubatuks ?

Meilt saab mõlemat varianti 20k eest :)
17.12.2007 at 17:09 1 edit. Last edited 17.12.2007 at 17:09 by mart154
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup mono amort   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.