register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Poster Message
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Siinse foorumi põhjal on enamus sõiduhuvilised alles 2009 hooajal. Arvan, et pole eriti reaalne ootus, et keegi käivitab ja arendab, samal ajal kui enamus kõrvalt vaatab ning alles siis, kui vanker kindlalt teel püsib, otsa peale hüppab.
23.11.2007 at 11:23 3 edits. Last edited 23.11.2007 at 21:20 by peep
matukas
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Natuke teisest klassist, aga ka FUN-iga seotud. Üks vahe sai Saurix keskuses kartidega tihti põristatud nii OT seltskonna kui sõpruskonnaga. Ühel korral juhtus nii, et RNT sai natsa kehvema kardi loosi tahtel ja minule sattus veidi parem, kui kvalifikatsioonis. Teda taga ajades oli ta algul aeglane aga mina oluliselt kiirem. Küll ta oli siis hädas, kui ma teda mitme kurvi jagu sõbralikult müksisin (ei ramminud). Minul lõbu laialt ja isegi nii palju, et valju häälega kiivri all naersin. Selle tagajärjel läks rütm sassi ja jäin mõneks ajaks maha. Aga ringid said enne läbi, kui teda uuesti müksima jõudsin.

Aga asja kokku võttes: FUN peab olema ka. Kas just müksimisega, aga vähemalt midagi sellist, mida OT-l (mis pole võistlus) oma igapäevaautoga teiste sõidukite läheduses ei julgeks.

quote:
peep: ...Mina näen tegutsemise esimese sammuna vajadust organiseeruda, nimetagem seda näiteks klubiks. See oleks juba reaalne tahteavaldus. Kui tegutsemisvalmis huviliste ring on koondatud, siis võib juba palju konstruktiivsemalt rääkida sellistest sarja tomimise seisukohast üliolulistest asjadest nagu reeglid, juhtimine, otsustamise mehhanism, eesmärgid ja plaanid ja tegevused nende saavutamiseks. Mitte väike tähtsus pole ka inimlikul kontaktil. Internet on küll kohati väga efektiivne asi aga inimestevahelist suhtlemist ta ei asenda.

Kui klubisse kuulumiseks ei pea esialgu autot omama, siis sooviks selle liige olla küll.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
23.11.2007 at 14:51 1 edit. Last edited 23.11.2007 at 14:57 by matukas
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
matukas:
Kui klubisse kuulumiseks ei pea esialgu autot omama, siis sooviks selle liige olla küll.

Sellisel juhul ei omaks see klubi küll seda eesmärki, mida peep silmas pidas.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
23.11.2007 at 17:16
BlueStang
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
matukas: Natuke teisest klassist, aga ka FUN-iga seotud. Üks vahe sai Saurix keskuses kartidega tihti põristatud



:D ma tahtsin juba ammu välja pakkuda, et taaselustame algatuseks OKC
23.11.2007 at 17:23 1 edit. Last edited 23.11.2007 at 17:36 by BlueStang
HrHunt
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Hmh... no kui oli soov mingit kambavaimu aretada siis oleks võinud alustada sellest, et mitte öelda 2009 meestele f*** off koosolekult. Niisama latatarad ei oleks viitsinud naguinii kohale tulla. A karti võib sõita küll.

____________________________

23.11.2007 at 19:10
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ok, selge. kustutan osa oma ülalpoololevast jutust, sest sel pole mõtet.
23.11.2007 at 21:18
Alberto
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Sarja juhtimiseks oleks MTÜ väga hea valik.
Kui asi just paari näo peale ei taandu, olen endiselt elusate nimekirjas ja autoks ilmselt suht tagasihoidlik sedaan. Auto arendamise protsess aja jooksul on minu jaoks kindlasti lisaväärtus.
23.11.2007 at 21:52
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Siinse foorumi põhjal on enamus sõiduhuvilised alles 2009 hooajal. Arvan, et pole eriti reaalne ootus, et keegi käivitab ja arendab, samal ajal kui enamus kõrvalt vaatab ning alles siis, kui vanker kindlalt teel püsib, otsa peale hüppab.
Ma ei välistaks ikkagi ka seda, et keegi käivitab ja arendab. Ma isegi oleks mingite tingimuste kokkulangemisel vast huvitatud seda tegema. Igatahes olen ma valmis küllaltki märkimisväärse hulga energiat panema Eesti ringraja arengusse, kui ma asjas perspektiivi näen.

Mis mulle jääb siiamaale veidi arusaamatuks, on see, et kes siis konkreetselt oleks valmis selles sarjas 2008 aastal sõitmise nimel raha välja käima?
Praegu on novembri lõpp. Selleks, et reaalselt ja ilma suurema rabelemiseta oleks võimalik aprilli lõpus, mai alguses autod välja panna, oleks vaja hiljemalt jaanuaris toorikutest alustada. See tähendaks seda, et kuu aja jooksul tuleks niiöelda "lepingud ära teha". Isegi kõige tagasihoidlikuma eelarve juures tähendaks see neile, kellel toorikut veel olemas ei ole vähemalt suurusjärgus 100 000 ja enam EEK väljakäimist ajavahemikus jaanuar kuni aprill, ehk nelja kuu jooksul. Sellest umbes pool Jaanuaris ja ülejäänu siis veebruar kuni aprill. Lisaks juba olemasolevale Amperi autole, siis kuipalju meil selliseid inimesi on, kes oleksid reaalselt valmis sellise finantskohustuse võtma?
Meie (B3) oleme ilmselt tehniliselt valmis ehitama suurusjärgus 2-4 küllaltki elementaartasemel autot sellise ajavahemiku jooksul ja kaasa aitama ka veidi suuremale hulgale autodele juppide leidmisele. Ma saan aru, et klass läheks reaalselt käima mingi 7-8 ühtede reeglite järgi tehtud auto olemasolul. Koos teiste siinsamas lõimes sõnavõtnutega oleks tehniline ressurss olemas, et need autod valmis teha. Kas meil oleks ka need inimesed reaalselt olemas, kes raha alla paneks? See on suurusjärgus kuue nulliga number kamba peale, et asi järgmisel aastal algaks.
24.11.2007 at 01:04
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Mina olen kohe valmis alustama ehk +1. Tingimus on, et osalejate arv peab selge olema (mingi mõistlik suurus), reeglid kinnitatud ja sarja juhtimine paigas.

Seega kaks osalejat on teada. Hea oleks kui teised kindlad sõitjad samuti siia oma nime üles annaksid, olen aru saanud, et suurusjärk on hetkel 9-10 ?
24.11.2007 at 11:25 1 edit. Last edited 24.11.2007 at 11:28 by peep
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kindel osaleja. Auto olemas ja ehitamist alustatud.
24.11.2007 at 12:51
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Tänasel päeval ma ei näe enam seda probleemi,et osalejaid ei tule.

Üllatavalt suur huvi on asja vastu.Kahjuks on muidugi see,et mõni teine sari kannatab,kuna sealt tulevad sõitjad BMW Cupile.

Asi veel lihtsalt selles,et pool tulevastest sõitjatest ei ole kunagi siia foorumisse sattunud ja võibolla ei satugi.

Sarja juhtimine toimub klassivanema kaudu,kelle määrab(valib) autospordiliidu vastav allüksus.
Klassivanem lepib kokku võistluste korraldajaga asjad,paneb kokku kalendri jms.Mingit tasu klassivanem ei saa,ainult kohustused :) (siin kohal sügav lugupidamine serõile :))

Seda jauramist,et missee kõik maksma läheb,ja äkki keegi ehitab miljuunise auto,see on kah suht pentsik.

Mina sellist inimest ei tunne Eestis,kes sinna rullnoka bemmi kasvõi pool milli virutaks.

Kui keegi on oma 2mm töödeldud klapipesadega minust kiirem,siis olen nõus kohe sellise kihlveo sõlmima:nii mitu ringi oli vana minust kiirem,täpselt samapalju ringe pean mina jalgsi !! sörkima
24.11.2007 at 13:42
matukas
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
serõi:
quote:
matukas:
Kui klubisse kuulumiseks ei pea esialgu autot omama, siis sooviks selle liige olla küll.
Sellisel juhul ei omaks see klubi küll seda eesmärki, mida peep silmas pidas.

Seda nüüd küll, aga klubitegevusel on ka teisi lisaväärtusi. Ega kõik liikmed ei pea ju ilmtingimata rajal sõitjad olema. Asjaajamise poolt saab ju ka aidata. Mitte et ma rajal sõita ei tahaks. Tahan küll. Lihtsalt hetke finantsseis ei võimalda.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
24.11.2007 at 14:21 1 edit. Last edited 24.11.2007 at 14:22 by matukas
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
matukas:
quote:
serõi:
quote:
matukas:
Kui klubisse kuulumiseks ei pea esialgu autot omama, siis sooviks selle liige olla küll.
Sellisel juhul ei omaks see klubi küll seda eesmärki, mida peep silmas pidas.

Seda nüüd küll, aga klubitegevusel on ka teisi lisaväärtusi. Ega kõik liikmed ei pea ju ilmtingimata rajal sõitjad olema. Asjaajamise poolt saab ju ka aidata. Mitte et ma rajal sõita ei tahaks. Tahan küll. Lihtsalt hetke finantsseis ei võimalda.

Kõik õige. Lihtsalt juhtisin tähelepanu sellele, et peebu klubi organiseerimise algidee realiseerumist (koondada kokku 2008 kevadel startijad) see otseselt ei toeta. Huvilised, kes suudavad/tahavad ühise asja nimel midagi ära teha, on kindlasti alati vajalikud :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2007 at 14:29
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
rolantsik:
Kui keegi on oma 2mm töödeldud klapipesadega minust kiirem,siis olen nõus kohe sellise kihlveo sõlmima:nii mitu ringi oli vana minust kiirem,täpselt samapalju ringe pean mina jalgsi !! sörkima

Päris julge väljaütlemine :) Sörkimisvajadus võib tekkida juhul kui sinu auto mingil võistlusel mingil põhjusel normaalselt ei liigu ja töödeldud klapipesadega auto liigub seetõttu sinust kiiremini :):)

Aga muidu jagan su arvamust, et potentsiaalsete sõitjate ring ei piirdu üsna kindlalt ainult siinse foorumi lugejaskonnaga.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2007 at 14:34
mart154
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
e36 cupi autodele pakkumine:
firma Kaaz LSD: 18500EEK
24.11.2007 at 14:57
Silwer
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
mart154: e36 cupi autodele pakkumine:
firma Kaaz LSD: 18500EEK

Milleks osta seda LSD 18500 eest kui UM-st saab 2,5 korda odavamalt?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
24.11.2007 at 15:11 1 edit. Last edited 24.11.2007 at 15:12 by Silwer
rolantsik
E36 Cup vol. 2 - start antud !

Päris julge väljaütlemine :) Sörkimisvajadus võib tekkida juhul kui sinu auto mingil võistlusel mingil põhjusel normaalselt ei liigu ja töödeldud klapipesadega auto liigub seetõttu sinust kiiremini :):)


Noh,mul ongi sörkimist vaja :)

Aga tahtsin lihtsalt seda öelda,et see 2mmklapipesahööveldamine ei tee kedagi püüdmatult kiireks.

24.11.2007 at 16:00
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
rolantsik:
Aga tahtsin lihtsalt seda öelda,et see 2mmklapipesahööveldamine ei tee kedagi püüdmatult kiireks.

2mm tõesti ei tee. Praeguses reegliversioonis lubatud 2cm andis ühel konkreetsel fordi plokikaanel +36% voolavust keskmistel klapitõusudel. üle +10% kõigil tõusudel.
24.11.2007 at 16:34
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Siiski, kui mõningatel kindlatel osalejatel puudub juurdepääs netile, võiks keegi selgeks teha, palju neid ikkagi konkreetselt on ja siia ka teada anda. Hetkel on ju vaid 3 nime kirjas.
24.11.2007 at 16:38 1 edit. Last edited 24.11.2007 at 16:38 by peep
matukas
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Lembit: ...2mm tõesti ei tee. Praeguses reegliversioonis lubatud 2cm andis ühel konkreetsel fordi plokikaanel +36% voolavust keskmistel klapitõusudel. üle +10% kõigil tõusudel.
Ma ei tea, kui paks see klapipesa seal on, aga kas Sa tahad tõesti öelda, et ilma klappi töötlemata (mis ei ole lubatud) ja sisse/väljalaskekanalit töötlemata (mis ei ole lubatud) saab klapipesa töötlemisega niiii palju voolavust parandada? Keelame siis selle ära, kui see nii on.
Soolomonlik otsus oleks selline: võtame ühe standardpea standardjuppidega, mõõdame voolavuse; seejärel töötleme neid klapipesasid parima võimaliku voolavuse eesmärgiga ja mõõdame uuesti. Kas see oleks teostatav? Kui jah, ja on näha, et tegelikult ei anna efekti, siis töödelgu, kes tahab. Aga kui annab kõva efekti, siis peab ära keelama. Kas mu mõte on õiges suunas liikuv?


____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
24.11.2007 at 16:57 1 edit. Last edited 24.11.2007 at 16:57 by matukas
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Kunagi ma ise üritasin teada saada kindlatest osalejatest mis ei kandnud vilja, nüüd üritas Peep uuesti teema üles võtta, tundub et see üritus läheb jätkuvalt vett vedama või tähendab see seda et praegusel momendil on osalejaid kolm. Jahutakse ikka oma klappidest ja ma ei tea millest veel. Aeg oleks juba selle asjaga edasi minna,autod ära osta ja ehitama hakata, see vigisemine ja vingumine hakkab juba vaikselt üle viskama seda foorumit lugedes. Et pange siis nimed kirja kes 100% osaleb 2008 aastal või andke teada kes siin foorumis käib oma tuttavate kindlast osalussoovist.
24.11.2007 at 17:53
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
onuuno: Jahutakse ikka oma klappidest ja ma ei tea millest veel. Aeg oleks juba selle asjaga edasi minna,autod ära osta ja ehitama hakata, see vigisemine ja vingumine hakkab juba vaikselt üle viskama seda foorumit lugedes.

Mina küll senist diskussiooni vigisemiseks ning vingumiseks ei pea. Pigem nagu ikka üsna konstruktiivseks aruteluks eesmärgiga lihvida kohe alguses võimalikult palju probleemseid kohti välja eesmärgiga leida parimaid kompromisslahendusi. Oleks naiivne loota, et kui praegu teemaks olnud asju praegu selgeks ei räägita, siis nad tulevikus esile ei kerki. Kui siis juba autod valmis on ehitatud, on vaidlused igasuguste kitsendavate/ täpsustavate tingimuste osas oluliselt keerulisemad.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2007 at 18:02
onuuno
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Küsimus on osalejates, kui neid ei ole milleks siis üldse arutada. Ükski sari ei saa toimida kui ei ole osvõtjaid. Küll need tehnilised ka aastatega paika loksuvad.
24.11.2007 at 18:25
Silwer
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ma pole nüüd vaadanud ega otsinud aga kas need uued ja viimased reeglid on kõigile tutvumiseks juba välja pandud?

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
24.11.2007 at 18:27
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
onuuno: Küsimus on osalejates, kui neid ei ole milleks siis üldse arutada. Ükski sari ei saa toimida kui ei ole osvõtjaid. Küll need tehnilised ka aastatega paika loksuvad.

Võib ka nii ju öelda, kuid ma ise ütleks pigem, et kui on paljudele vastuvõetavad tingimused, siis küll need osavõtjadki tulevad. Kuidas saab otsustada osalemise/mitteosalemise üle kui ei tea veel milles ja mis tingimustel üldse osaleda. Samas, nagu varem mainitud, on praegused põhimõtted ja põhijooned minu hinnangul juba piisavalt selged, et ehitamisega alustada.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
24.11.2007 at 18:38
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   .. 2 3 4 5 6 7 8 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.