register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Poster Message
BlueStang
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
96 alates tulid aluga minuteada (ma muidugi ei tea bemmidest üldse midagi) - niiet meile peaksid sobima 91-95 autod

aga ma olen ka nõus, et neid rahast sõltuvaid ebavõrdsust suurendavaid tegureid on juba niigi ülekülluses
19.11.2007 at 19:12 1 edit. Last edited 19.11.2007 at 19:13 by BlueStang
jaan tatikas
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Enamus 325 on kindlasti rauast plokiga.

E36 kerele paigaldati M50 malmplokiga mootoreid , aluplokiga mootor M54 tuli koos E46 -ga .
19.11.2007 at 19:55
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
BlueStang:aga ma olen ka nõus, et neid rahast sõltuvaid ebavõrdsust suurendavaid tegureid on juba niigi ülekülluses


No ma päris seda silmas ei pidanud. Minu pakkumine oleks, et esimesel hooajal suudaksid parimad sõitjad teistele ka 100% stock tehnikaga ära teha ehk tulemus on puhtalt juhi- ja autole õigete settingute leidmise taga. Kui enamus osavamaks muutuvad, siis ehk jah oleks vaja reeglitega lubatud asjad ära teha, et võidule konkureerida aga lõpuks see ju ongi tehnikasport ehk ega mingit absoluutset võrdsust polegi vaja.
19.11.2007 at 22:57
BlueStang
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: ... esimesel hooajal suudaksid parimad sõitjad teistele ka 100% stock tehnikaga ära teha ...

selle väitega olen 100% nõus

quote:
peep: ... aga lõpuks see ju ongi tehnikasport ehk ega mingit absoluutset võrdsust polegi vaja.

aga vot selle osas olen vist e36 sarja tekkeloos millestki ikka väga valesti aru saanud
20.11.2007 at 00:28
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
BlueStang: neid rahast sõltuvaid ebavõrdsust suurendavaid tegureid on juba niigi ülekülluses


Mida konkreetselt sa siinkohal silmas pead?


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.11.2007 at 08:55
raix_
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Eks elu ongi ebaõiglane ning raske.
Kes sel aastal ei suuda osaleda, see ehk kogub raha ja teeb seda järgmisel, ülejärgmisel (nagu näiteks ma ise) hooajal.

Pagan, mehed, ärge vinguge vaid otsige võimalusi :)
20.11.2007 at 09:53
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
serõi:
quote:
BlueStang: neid rahast sõltuvaid ebavõrdsust suurendavaid tegureid on juba niigi ülekülluses

Mida konkreetselt sa siinkohal silmas pead?

Ilmselt seda, et 100k auto alla pannes ja 300k auto alla pannes saab vägagi ebavõrdsed autod ja mõlemad oleks sellesse klassi legaalsed.
Mõnes mõttes on see ilmselt paratamatu, samas võib aga märkimisväärselt vähendada nende isikute osalemissoovi, kes eriti üle 100k alla ei saa panna. Kui olid juba alguses 200k'ga arvestanud, siis see eriti ei mõjuta. Samuti on 200k ja 300k auto vahe väiksem, kui 100k ja 200k vahe.
20.11.2007 at 10:28
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
BlueStang:
quote:
peep: ... aga lõpuks see ju ongi tehnikasport ehk ega mingit absoluutset võrdsust polegi vaja.
aga vot selle osas olen vist e36 sarja tekkeloos millestki ikka väga valesti aru saanud

Ma pidasin seda silmas, et võistleja sooritus koosneb kahest osast, tehnika ettevalmistamine ja sõitmine. Tehnika ettevalmistamisel on piirid ees, sõltuvalt klassist aga see eksisteerib alati. Isegi kui me mõnda arvutimängu mängiksime, on seal võimalus autot seadistada. Ma arvan, et seadistamine on suht. võtmetrollis alates teisest hooajast ja see on väga ok, sest pole olemas kiiret sõitu ilma arusaamata, mis teeb auto kiireks ja seda poolt tuleb samuti arendada, nagu puhast sõidutehnikatki. Ehk võimalus auto kiirust piiratud tehniliste võimaluste raames mõjutada on ju väga hea ja just see, mis vaja.

Lugedes Lembitu postitust ma arvan, et meil on tegu erineva terminoloogia mõistmisega.

Mina jagan rahakulu kolme alajaotusse:

- turvalisuse tagamine
- töökindluse tagamine
- kiirusomaduste parandamine

Esimesse kahte alajaotusse võib raha hukata päris palju aga see ei mõjuta kuidagi auto kiirust. Küll mõjutab töökindlus konkurentsivõimet aga jätaks selle teema, sest muutujaid on liiga palju. Amper'i kogemus näitab, et töökindlus on täitsa talutav nendel saanidel.

Kolmanda alajaotuse alla saan mina vaid kolm rahaliselt hinnatavat ja samal ajal kiirust mõjutavat ning seega rahalist ebavõrdsust tekitavat punkti:

- vedrud/amordid
- tagaülekanne
- LSD

Palju neist kolmest igaüks juurde annab, jätan targematele öelda. Samas nad teevad sõidu oluliselt lõbusamaks ja "päris" rinka moodi ehk fun factori eest olen mina ja ma usun, et ka teised valmis maksma küll.

Suhteliselt mitterahaline teema on aju ülekirjutamine reeglite piires ja auto settingud - viimane neist annab kõige rohke efekti üldse.

Kõik muud lubatud ja rahaliselt olulised muudatused mõjutavad ringiaega 0,000000x sekundit. Lembit küll väitis eespool, et klappide töötlemisega saab olulise võimsuselisa aga mina ei näe kuidas see on võimalik ? Kui kogu süsteem on stock, siis ainus variant oleks, et klapi kuju on kogu süsteemi pudelikael, mida ta vaevalt on. Loomulikult klassis, kus sisse ja väljalase on vabamad, on see mõju vast olemas aga meie konkreetsel juhul, kahtlen selles.

Seega ma arvan, et jutt ülikülluses rahast sõltuvatest asjaoludest on jama.
20.11.2007 at 11:19 3 edits. Last edited 20.11.2007 at 11:21 by peep
ICE
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Endal ka suht kindel plaan liituda niiöelda ülejärgmisest aastast. Hetkel kõige mõistlikum variant täita osaliseltki lapsepõlve unistus tegeleda mootorispordiga. Teoorias peaks hilisematel liitujatel olema eelis, et niiöelda pioneerid on esimese aasta kooliraha maksnud ning ehk saab head tagasisidet, et mida-kuidas-miks-kui palju (Y)
20.11.2007 at 11:29
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Lembit küll väitis eespool, et klappide töötlemisega saab olulise võimsuselisa aga mina ei näe kuidas see on võimalik ? Kui kogu süsteem on stock, siis ainus variant oleks, et klapi kuju on kogu süsteemi pudelikael, mida ta vaevalt on. Loomulikult klassis, kus sisse ja väljalase on vabamad, on see mõju vast olemas aga meie konkreetsel juhul, kahtlen selles.

Seega ma arvan, et jutt ülikülluses rahast sõltuvatest asjaoludest on jama.
Praegu kehtivate reeglite järgi olen täiesti kindlalt võimeline mootorist võtma vähemalt +20 hj võrreldes sellise mootoriga, mille ostad koos 40 000 maksva autoga. Kuipalju + 20 hj aitab - noh eks arvamusi on erinevaid. Mina arvan, et aitab parasjagu niipalju, et sirge lõpus mulle keegi kõrvale ei saaks ja ise saaks ma kõigile 20 hj lahjema autoga sõitvatele pidurdusmaale kõrvale. Kellelgi teisel võib olla erinev arvamus.

Vaevalt, et 20 hj võimsam mootor teeks mind sama kiireks, kui Roland või Ander või Andres. Küll aga oleks minust paganama raske mööda saada

Edit: Tegelikult on see isegi hea, et potensiaalsed konkurendid sellest aru ei saa, kuidas. Nõus?
20.11.2007 at 12:21 1 edit. Last edited 20.11.2007 at 12:23 by Lembit
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Lembit: Praegu kehtivate reeglite järgi olen täiesti kindlalt võimeline mootorist võtma vähemalt +20 hj võrreldes sellise mootoriga, mille ostad koos 40 000 maksva autoga. Kuipalju + 20 hj aitab - noh eks arvamusi on erinevaid.


Mis on selle 20 hj otsimise hind rahas?


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.11.2007 at 12:34
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Minu arust liigitub see rohkem seadistamise alla ja see on kahtlemata edu võti. Aga kui Sa hakkad oma know-how'd müüma, siis võib jah rahalisest teemast rääkida, kuid oleneb ju palju küsid selle eest ?

Btw. kui võimas on 40 000 eeku maksva 325 mootor, siis saaks teada mitu hj. Sa loodad kätte saada ?:D
20.11.2007 at 12:45
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
serõi:
quote:
Lembit: Praegu kehtivate reeglite järgi olen täiesti kindlalt võimeline mootorist võtma vähemalt +20 hj võrreldes sellise mootoriga, mille ostad koos 40 000 maksva autoga. Kuipalju + 20 hj aitab - noh eks arvamusi on erinevaid.


Mis on selle 20 hj otsimise hind rahas?

20 hj minu hinnangul ei pea "otsima". On mingid konkreetsed osad, mis tuleks välja vahetada ja mingid tegevused, mis tuleks lihtsalt ära teha. Hinna suurusjärk on ilmselt alates 50 000.- ehk alates korraliku mootoriremondi hinnast, kui valdav enamus töid ise teha. Ma ei ole seda numbrit täies mahus kokku löönud, kuna osade komponentide hinnad on puudu veel.

Igasugune hobujõudude "otsimine" on juba hoopis teine teema, mis on suurusjärgu võrrra kallim. Standardklasside omapära.
Hr. Kuul, kes vene ajal 1300 ccm vormeliga sõitis, rääkis, kuidas ta 20'st jagajast parimaid valis. Samamoodi saab ka BMW komponente omavahel sobitada, et maksimaalset tulemust saavutada. Teed/ostad mingi hulga testpinke ning muudkui valid, mõõdad ja sobitad. Olen üsna kindel, et sellise tasemeni meil siin, BMW klassis vähemalt, esialgu ei jõuta.

See, mis võimsusenumbrit mingi mootor näitab ei ole minuarust võidusõidus niivõrd oluline. Oluline on, mis on numbrid konkurentidega võrreldes. Niiet, Peep, millise pingi hobujõududest me räägime?
20.11.2007 at 14:29
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Ma pidasin tegelikult seda silmas, et see 40 k. eeku maksva auto mootor on tõenäoliselt ca. 10 hobust juba kaotanud ja kerge ülekäimine annab need tagasi ilma erilise know-how'ta ehk tegelik lisa oleks +10 hj. Anyway, 50 k. juures läheb jutt vist tsipa utoopiliseks, kui keegi on nõus selle kulu tegema, siis ta vist valib vale sarja, sest 50 t. eeku "on top of everything" annab vabamate reeglitega klassis palju suuremat efekti.
20.11.2007 at 14:50
jaan tatikas
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Huvilistele , kes ise ei oska või ei ole aega - aitan ehitada cup-i auto . Maks. 2 tk.

Turvapuur , vedrustus , pidurid , mootor jne.

Tel. 51 31 201
20.11.2007 at 15:08
Lembit
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Ma pidasin tegelikult seda silmas, et see 40 k. eeku maksva auto mootor on tõenäoliselt ca. 10 hobust juba kaotanud ja kerge ülekäimine annab need tagasi ilma erilise know-how'ta ehk tegelik lisa oleks +10 hj. Anyway, 50 k. juures läheb jutt vist tsipa utoopiliseks, kui keegi on nõus selle kulu tegema, siis ta vist valib vale sarja, sest 50 t. eeku "on top of everything" annab vabamate reeglitega klassis palju suuremat efekti.
Ma pidasin ise kah seda silmas. Aga pane selle "kerge ülekäimise" hind kokku ja see on sinnasamasse suurusjärku. Juba ainuüksi lahti-kokku maksab sisuliselt 10k selliste juppide osas, mida vähegi normaalse töö juures ei panda vanu tagasi (saaled, rõngad, tihendid). Taastad plokikaane tehasetolerantsidesse on 10k lisaks läinud nagu niuhti. Paneks uued hüdrotõukurid ka? Lisaks 5k. Mis me siis veel vanad jupid sisse tagasi paneme? Ketid ja leevendid 2k. Kui ketid juba vahetasime, siis mis hammakatega saab? Jälle 2k
Niimoodi kaob 30k nagu mõte ja siis ka lähevad veel osad sellised tükid mootorisse tagasi, millede väljavahetamine annaks mingi eelise.

Ja kui on 30k kulutatud lihtsa mootor-kokku lahti tegemise peale (kusjuures ainult juppide hind ja seda ka ilma üle puurimata ja vänta lihvimata) siis ei olegi vast see lisaraha enam nii suur. Mingi 10 - 15% kogu auto ehitamise eelarvest. Ja selle arvelt saad auto sirgel teistest kiiremaks. Isegi, kui saaks ainult +10 hj, sa oled päris kindel, et sa ei teeks? Teisel hooajal kah mitte?

Loomulikult saaks 50k eest vabamate reeglitega kõvasti rohkem hoogu juurde, aga see ei ole siin ju teemaks. Samamoodi saaks 200k eest ka B2000 auto, millega saaks sõita 1.02 aega Pärnu rajal. Ja kaks S1600 autot, millega saaks sõita 1.04 aega Pärnu rajal (koos ligi 10 juba olemasoleva S1600 autoga), jne, jne.
20.11.2007 at 15:30
Jesper
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Nojah, nokk kinni saba lahti. Kui tehnilised on vabad, saab sama raha eest kiirema auto, aga veel suurema raha eest saab veel-veel kiirema auto :)

Mina isiklikult seda hp teemat väga üle ei tähtsustaks, kui keegi tahab tõesti talv läbi mootorit timmida ja sinna 50 võimisiganeskümmend k sisse matta, et oma kümme näljast suksut kätte saada ja mudaliiga kunn olla, siis seda ei takista kuidagi, ka Mosse liigas tuli mingi aja jooksul sama teema. Samas selliste inimeste mõistlikkusest on mul oma arvamus, kui on mootorite tipptasemel tegemiseks oskused ja vahendid olemas, siis miks seda ei võiks teha klassis, milles on vähem tehnilisi piiranguid ja kiiremad-ägedamad autod? Või noh ma ei saa igatahes aru, mis häda seda bemmi mootorit lahti kiskuda on, kui töötavana ostetud.

Mis 2, 3, 5 aasta pärast saab, ei ole hetkel nii tähtis, selle aja peale on ilmselt ka korralik ettevalmistatud autode järelturg olemas, kust uus liituja endale meelepärase pilli ehitushinnast odavamalt soetada saab.
20.11.2007 at 16:31
devilc
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
Lembit:
Vaevalt, et 20 hj võimsam mootor teeks mind sama kiireks, kui Roland või Ander või Andres. Küll aga oleks minust paganama raske mööda saada.

Hee, aitäh, aga nüüd panid mind küll täiesti valesse seltskonda. Kui sa just mõnda teist Anderit ei mõelnud. :)

Tegelikult tahtsin kommenteerida +20 hj teemat võrreldes lahtivõtmata vana mootoriga. Arvestades, et see mootor on suure tõenäosusega 10 hj juba kaotanud, saab remontmõõdus kolbide, suurema surveastme ja klappide töötlemisega ilmselt suht probleemideta 20 hj lisaks. Ilma chipita. Wetterauer lubab chipiga +15 hj (mis on tõenäoliselt vale, aga ehk midagi sealt jälle tuleb). Ehk siis investeeri 50K ja saad mootori, mis konkurentidest 10-15% võimsam. Ja seda kõike enne, kui me hakkame rääkima, mis on muus osas modifitseerimata mootor ja kuidas seda kontrollitakse (kas tehasetolerantside piirile aetud mootor on modifitseerimata? kui ei, siis kas suudetakse tuvastada, et detailid on töödeldud? jne).

Garanteeritult teeb mitu meest selle ära (endalgi oleks kiusatus kindlasti suur), vähemalt teisel hooajal (kes ei usu, et sellises klassis võiks keegi nii palju raha kulutada, tuletagu meelde 4WD klassi rahvasprindis). Mis omakorda seab ülejäänud valiku ette. Mitte, et ma oskaks mingit lahendust välja pakkuda (või isegi sellele väga vastu oleks) - elu on selline.

Ander, kes järgmisel hooajal rajale ei tule ja seega antud teema kontekstis tühikargajaks klassifitseerub. :)
20.11.2007 at 19:25
raimo_r
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Olen paar M50 ja M50TU mootorit lahti võtnud ning minu kommentaarid on järgmised:

* Enamus mootorite plokke on minimaalselt 3 sajandikku kulunud
* Vähe hooldatud ja kehva õliga (pikalt ühe õliga) mootoritel on probleemiks õlisurve ülemises otsas. õli kipub nukaraamide ja nuka vähelt välja jooksma.
* paljudel M50TU (vanos) mootoritel on vanos rikkis või poolrikkis. omanik tavaliselt aru ei saa ja väidab et on korras. kasutatud ja korras vanos't on raske leida.

Mõned juppide hinnad
* Kolbenschmidti saaled on suurusjärgus 1000 eek raamid ja 200 eek kepsu omad
* Klapi juhtpuks maksab (b-osana) 50-55.- eek tükk
* Reinzi ülemise otsa tihendikomplekt (koos plokikaanetihendiga) on kuskil 1400 eek
* Väntvõlli esimene simmerling 60.-
* Väntvõlli tagumine simmerling 160.-
* Plokikaanepoldid FEBI 198
* Karteritihend 200

Jupid mida saab kõige kiiremini esindusest
* kett 667
* ketitald1 997
* ketitald2 168
* nukakett 446
* nukahammakad 692
* vändahammakas 546
* sisselaskenuka hammakas 461
* õlipumba hammakas 337
* õlipumba kett 337
* Klapitaldriku lukustid 8tk 182
* Sisselaske lõdvik 212

* tavaliselt on kõige rohkem kulunud väntvõlli hammasratas, teised on ok.

* B-osa hüdrutõukureid ei soovitata kasutada.

* vanema M50 mootori 7mm säärega klappe ei ole eraldi (kasutatult) kuskilt võtta. uus b-osa klapp on juba mitusada eeki.
uuemal M50TU mootoril on 6mm säärega klapid ja need muidugi ei sobi.

* lõdvikud tasub osta-tellida UM'ist. paljud muud poest küll lubavad, et saab ka neilt aga võib väga kaua aega võtta. lõdvikute hind on esinduses üsna mõistlik.

* nuka ja vändaandurid tasub ka ära vahetada, kuna ajapikku on need väsinud. mõlemad on esinduses 1000 eeki tükk.

* lambda andur tasub osta korralik Boschi oma. korraliku anduriga M50 on võimeline andma kuni 30% lisakütet (patriku kommentaar)

* süütepoolidest tasub kasutada ainult Boschi või Bremi toodangut. teised on odavamad aga mitte nii head.

* shortshifteriks saab kasutada BMW Z3 mudelil kasutatav shifterit. esinduses maksab ~750 eeki ja tuleb tellida. vahetada tuleks ka muud käiguhoovastiku puksid ja paigaldada originaaljupi asemel selline hoob
http://www.uucmotorwerks.com/dssr/

Enamusi mootori tükke UMis (united motors, bmw.ee) kohapeal ei ole. on ainult need, mis on kasutusel ka uuematel mudelite + mõned levinumad tükid. iga asja tellmisega läheb vähemalt 5 tööpäeva, olenevalt millal tellida.

Alati tasub meeles pidada, et M50 ja M50TU mootorid on üsna erinevad ja suurematest tükkidest on ühesugune ainult väntvõll.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
20.11.2007 at 19:56 1 edit. Last edited 20.11.2007 at 20:00 by raimo_r
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
Seda lugedes tekib arvamus, et neid mootoreid pole mõtet põhjalikult remontida. Hädapärast kulunud jupid välja vahetada ja kui midagi suuremat lendab, siis järgmine mootor vahele. 50 k. eest saab juba suht. kobeda 325 ehk asi neid mootoreid 10-15 k. eest leida...

Ülejärgmiseks hooajaks peaks mingi sellise reegli välja mõtlema, et kõik sarja autod dünotakse ja selgelt nõrgemad (mingi veaga või muidu kohvid) tulemused eemaldada ning ülejäänute keskmisest väärtusest üle 10% erinevuse (see ongi ca. 20 hj.) puhul peale ei saa. Peale seda mootorid plommi alla. Muidugi võib väita, et küll seda süsteemi saab üle kavaldada ja kindlasti saabki aga ega me kõik lollid ka pole ning kuna ring on väikene, siis küll need mustad lambad silma jäävad. Otsida on ju lihtne, tuleb vaid liidreid rajal jälgida. Kuid see on tuleviku teema, algavaks hooajaks pole mõtet vaeva näha IMO ning eks siis eluline kogemus näitab, mida oleks otstarbekas ja vajalik teha ?

Mis B1600 puutub, siis unustaks need hüpoteetilised variandid II ringi autodest ja võrdleks võrredavaid asju. Ei näe kuskilt otsast, et sellise ehitamine odavam oleks. Toorik maksab ikka mingi raha ja turvanõuete osas on null erinevust pikemas perspektiivis, seega jääb järeleaitamise osa aga lugedes jutte võimalustest osta jaapanist tehase racing mootoreid pole vist vaja tõestada, kummas klassis võitjaauto tegemine ja jooksutamine kallimaks läheb. Et seda pole siiani juhtunud, ei anna mingit tagatist, et juba järgmine suvi mõni joonel pole...
20.11.2007 at 21:27
hall
 
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Seda lugedes tekib arvamus, et neid mootoreid pole mõtet põhjalikult remontida. Hädapärast kulunud jupid välja vahetada ja kui midagi suuremat lendab, siis järgmine mootor vahele. 50 k. eest saab juba suht. kobeda 325 ehk asi neid mootoreid 10-15 k. eest leida...



Kasutatud mootori leiab ka odavamalt kui 10-15k. Siin saadaval suisa 7k-ga: http://www.gefi.ee/sisu.php?leht=varuosad&mark=BMW+3++E36++12%2F90%3E%3E
" target="_blank">http://www.gefi.ee/sisu.php?leht=varuosad&mark=BMW+3++E36++12%2F90%3E%3E


Ise kaldun ka pigem arvama, et töötavat ja mittesuitsevat-logisevat mootorit näppida pole mõtet.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
20.11.2007 at 21:57 1 edit. Last edited 20.11.2007 at 21:59 by hall
devilc
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep:
Ülejärgmiseks hooajaks peaks mingi sellise reegli välja mõtlema, et kõik sarja autod dünotakse ja selgelt nõrgemad (mingi veaga või muidu kohvid) tulemused eemaldada ning ülejäänute keskmisest väärtusest üle 10% erinevuse (see ongi ca. 20 hj.) puhul peale ei saa. Peale seda mootorid plommi alla.
Kuskilt jäi nagu kõrva, et reeglid fikseeritakse suurtes asjades kolmeks aastaks vähemalt? Või hakatakse neid iga hooaja järel muutma, vastavalt sellele, kes kui kõva auto on ehitanud?

Dünomisest on ka varem räägitud - soomlased ju kah nii teevad. Aga kui seda teha, siis tuleb IMO reegel kehtestada kohe, mitte pärast seda, kui keegi on kõvasti raha sisse pannud ja hea mootori ehitanud, millega nüüd midagi teha pole...
21.11.2007 at 11:23
Garfield
  
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Seda lugedes tekib arvamus, et neid mootoreid pole mõtet põhjalikult remontida. Hädapärast kulunud jupid välja vahetada ja kui midagi suuremat lendab, siis järgmine mootor vahele.
Mina soovitaks osta 50k auto + 1 mootor. Autol teha vajalik+hädapärane ära ja siis kevadel sellega rajale. Aega pole enam palju jäänud, omast kogemusest tean, et päevad muutuvad kuidagi väga "lühikesteks", eriti kevade poole. Teine mootor aga siis putitamiseks - ehk siis juba teha korralikult, st. üle puurida, uued vidinad, jne. Kui see jõuab kevadeks valmis, on OK, ehk varumootor olemas.


____________________________
Focus RS
21.11.2007 at 11:37
peep
 
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
devilc, see oli vaid uitmõte, kui mootor on juba üle 10% võimsam kui keskmine, siis tõenäoliselt on ta anyway reeglitega vastuolus. Aga selge on, et kui osalejad leiavad kuluka "augu" reeglites, siis see auk tuleb koheselt sulgeda, mitte lasta kõikidel see kulu ära teha ja lõpetada seal kus ennegi. See eeldab jällegi sarja aktiivset juhtimist, et saaks operatiivselt seisukoha võtta ja vajadusel sekkuda. Sama printsiip kehtib mistahes sarjas, F1 k.a.

Muus osas jah, 3 aastat võiks miinimum olla reeglite jaoks. Täiendusi ja täpsustusi peaks ikka tegema, sest vaevalt me kõike oleme ette näinud.

Kõigepealt tahaks lõplikke reegleid näha, sest kes sõita tahavad, neil on aeg tegutseda aga kes ei sõida, need võivad jätkata matemaatiliste ja teoreetiliste aruteludega.:)
21.11.2007 at 12:56 1 edit. Last edited 21.11.2007 at 12:57 by peep
rustang
  
Moderator
E36 Cup vol. 2 - start antud !
quote:
peep: Täiendusi ja täpsustusi peaks ikka tegema, sest vaevalt me kõike oleme ette näinud.

Tegelikult tuleks see reeglimuudatuste sisseviimise süsteem juba praegu läbi mõelda ja mingid põhimõtted paika panna. A-la kas otsustab sõitjate "koosolek" (virtuaalkeskkonnas toimuv hääletus) või "korraldaja" ainuisikuliselt või mingi muu süsteem
21.11.2007 at 14:16
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : E36 Cup vol. 2 - start antud !   1 2 3 4 5 6 7 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.