register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Poster Message
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Soovitage palun autot, mis sobiks hästi ringrajasõiduks (harrastaja tasemel), ning mis oleks normaalne ka tänavasõidu jaoks.
Limiit on kuni ~10 000EUR.
Ise leidsin mõned variandid, palun andke teada mis on teie arvates nende plussid ja miinused?
Kui on olemas mõni teine auto, mis sobiks paremini – oleks ka hea teada.
Renault Megane RS Sport (2002)
Audi S3 (2005)
Nissan 350Z (2002)
Ford Focus RS (2003)
Opel Astra OPC (2005)
VW Golf Mk V R32 (2005)
VW Golf Mk IV R32 (2002)
VW Golf Mk V GTI (2004)
Ford Focus ST (2005)
Seat Leon Cupra (2006)
Honda Civic Type R (2004)
Audi TT 3.2 quattro (2006)
BMW M3 E46
12.11.2014 at 23:07 1 edit. Last edited 12.11.2014 at 23:09 by Juled
-XR-
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Võta natuke aega ja mine sõida nendega.
See on umbes sama nagu sa lased teistel endale naist valida ;)
12.11.2014 at 23:14
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Nõus, seda tuleks kindasti teha. Kahjuks Eestis valik on väga väike ja iga autoga proovisõitu teha ilmselt ei õnnestuks.

Eelkõige pigem sooviks saada infot asjatundjate käest mis on nende autode tugevad ja nõrgad küljed?
Näiteks mõned räägivad, et õiged ringrajaautod ei tohi olla neliveoga...
12.11.2014 at 23:24
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Eks ta keeruline ole, aga kui e46 m3 peale hammas hakkab, võta see ligi. Kindlasti ei kahetse, sest ikkagi tagavedu ja korralikult jõudu, samas tänavale ka mugav sõita. Miinus vast kallid varuosad ja mootori pool. Tuleviku mõttes on sellele lademes tarkust ja vidinaid otse riiulist saada, seega igav ei peaks hakkama :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
12.11.2014 at 23:46
Jesper
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Selline auto tuleks valida just tänavasõitu ja muid "argiseid" parameetreid arvestades, kui need olulised on - ringrajal sõidavad kõik autod, millega üldse võib tulla mõte sinna ronida, täitsa hästi. Isegi bemmid :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.11.2014 at 00:57 1 edit. Last edited 13.11.2014 at 00:57 by Jesper
hall
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
See list ja seal sisalduv E46 M3 ei jäta mu meelest mingit võimalust valida midagi peale E46-e :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.11.2014 at 01:01
hents99
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
serõi: See list ja seal sisalduv E46 M3 ei jäta mu meelest mingit võimalust valida midagi peale E46-e :)

Jah, samas 10k maksev E46 M3 ei pruugi enam M3 mõõtu välja anda, selle raha eest saab ehk peaaegu korras E36 M3.

Ehk odava otsa kallis auto võib jätta negatiivse mulje.

Ise annaks hääle BMW`le.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
13.11.2014 at 01:09
uzzac
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Kui rooli pool ei koti, siis UK-s on 10 000 juures valik juba päris hea :)

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
13.11.2014 at 08:49
Garfield
  
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled: Soovitage palun autot, mis sobiks hästi ringrajasõiduks (harrastaja tasemel)
Mina jätaks need kindlasti välja:
Audi S3 (2005)
VW Golf Mk V R32 (2005)
VW Golf Mk IV R32 (2002)
Audi TT 3.2 quattro (2006)
Nelikveol ringrajal ei ole enne mõtet, kui masin on alla 1200kg ja hobujõude üle 400. Lihtsalt on hunnik kilosid, mida sa ringrajal "kaasa vead", remondid ja raha kulutad.
Focus ST kohta on see kommentaar, et originaaliste oli ka kõige madalamas asendis nii kõrge, et minusugune lühike inimene (175cm) istus kiiver laes kinni.
Ja pean nõustuma eelkõnelejatega, et M3 tundub sellest nimekirjast kõige parem valik.



____________________________
Focus RS
13.11.2014 at 10:23
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Igapäeva auto, millega vahel rajal käia. Põhim kõik sobivad, lihtsalt hinnapiiri arvestades mõne saab selle raha eest paremas korras eksemplarina. Jah E46 M3 on hea auto aga see on ka antud hinnaklassis pika puuga kalleim jooksutada, ning 100% tänavakonditsioonis pole ta just teravaim pill. Mõni listis olev esiveoline annab ehedama elamuse soodsamalt.

Proovisõita on küll keeruline aga kui aega võtad, siis netis on iga auto kohta piisavalt infot, et esmane valik teha. Su eelistusi teadmata pole mõtet midagi konkreetselt soovitada. Kui kogueelarve on 10 000, siis arvesta 1-2 sellest hoolduse, remondi ja täiustuste peale enne rajale minekut.
13.11.2014 at 10:32
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Garfield:
quote:
Juled: Soovitage palun autot, mis sobiks hästi ringrajasõiduks (harrastaja tasemel)
Mina jätaks need kindlasti välja:
Audi S3 (2005)
VW Golf Mk V R32 (2005)
VW Golf Mk IV R32 (2002)
Audi TT 3.2 quattro


Ma plaanisin ka seda kirjutada aga kui tegu tänavasõiduks pruugitava autoga, mis vahel rajal käib, siis pool aastat on nelivedu päris suur pluss. Kui suvel pruugitav hobiauto, siis muidugi on sul õigus. Ehk alginfot napib. ;)
13.11.2014 at 10:36
KaroK
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Ringrajale parim oleks kindlast e36 325 cup'i auto - saab ennast võrrelda teiste sarnastega ja mõned korrad aastas sattuda ka reaalsesse võidusõidusituatsiooni.
Lisaks on niikuinii hea rajal käia treileriga, siis on suurem võimalus, et saad samas konfiguratsioonis ka koju tagasi. :D
Mõne "cupi auto" saaks koos sõiduvarustusega 10k eest kätte küll.
Paraku sellega tänavale minna ei või.

Aga ...
http://suchen.mobile.de/auto-inserat/mitsubishi-lancer-evo-4-left-hand-drive-kaunas/200409892.html?lang=en&utm_source=DirectMail&utm_medium=textlink&utm_campaign=Recommend_DES
...
pisut järele aidatud vanakooli EVO ?


Tervitades

____________________________
KaroK
13.11.2014 at 11:40
Allan_A
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Vahepeal hoidsin M3 hindadel silma peal ning 10k eest saab tõesti vaid parempoolse rooliga E46.
Sellest nimekirjast äkki Cupra ning stage 2? :)
A.
13.11.2014 at 11:44
Kaido
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Sellest nimekirjast võtaks rada silmas pidades BMW ja seejärel Nissan i, kuid viimane eeldab juba päris head juhti - lõbus, aga närviline. Parim valik tänavaautoks, mis vahel rajal käib, oleks Ford Focus ST ja Golf Mk V R32 - viimastest on Golf tänavale parem, kuid raja tarvis on see kole raske.
13.11.2014 at 12:27
peep
 
Moderator
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
10 a. vana auto nõuab lisainvesteeringuid teadmata summas. Kaalu ka uuemaid variante koos lisafinantseeringuga, pikemas perspektiivis tuleb kindlasti ikka kallim aga vahe võib olla väiksem kui esmapilgul paistab. Ja uued autod on paremad pea igas osas peale emotsionaalse, samas ka olemasolevad valikud pole muud kui 10 a. vanad seebikarbid kui M3 välja jätta.

Näiteks see on üks hea valik.
13.11.2014 at 12:50
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?

Ma plaanisin ka seda kirjutada aga kui tegu tänavasõiduks pruugitava autoga, mis vahel rajal käib, siis pool aastat on nelivedu päris suur pluss. Kui suvel pruugitav hobiauto, siis muidugi on sul õigus. Ehk alginfot napib. ;)
Idee on kasutada autot aastaringselt aga mitte iga päev, kuna on olemas ametiauto.

Midagi lihtsamat aga uut (nagu näiteks Fiesta ST) ausalt öeldes ei tahaks... pigem midagi mitte nii uut aga võimsamat ja emotsionaalsemat :)

M3 E46 mobile de-s on alates ~9000 EUR, ehk korralik eksemplaar läheb natuke üle 10 000 maksma, mis oleks võib olla isegi aksepteeritav.

EVO 4 on kindlasti korralik pill, aga ta on peaaegu 20 aastat vana... ei tea kas on mõtet nii vana autoga tegeleda? Kuidas on jupide ja remondi hinnad?

Ja millegi pärast pole keegi Type R-i komenteerinud. Tean, et mõned kiidavad juhitavust ja töökindlust. Kuigi visuaalselt (minu meelest) auto on omapärane ;)
13.11.2014 at 21:17
Pässa Rix
 
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
S2000 saaks saksast kätte umbes 10 000 euro kandis ,aga ega ta just vabalajal väga pere autoks just ei kõlba.

____________________________
'94 Mazda MX-3 1.8 v6
13.11.2014 at 22:14
tna81
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
Aasta tagasi sai ostetud omale e46 m3. Ostu põhjus sama, prooviks natuke rada(varem sai e36 m3'l kõrval istutud ja metsavahel tiirutatud). Tallinna tänavatel põrutab päris kõvasti (19" velg), talvel lõbus aga tülikas suure lumega. Kiire sõit 5+.Ma arvan, et saada tip top seisukorras auto siis pead arvestama 15k euri(auto + esimene hooldus).
Mul muidugi SMG käigukast, tavalised vist natuke odavamad.
13.11.2014 at 22:41 1 edit. Last edited 13.11.2014 at 22:49 by tna81
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Pässa Rix: S2000 saaks saksast kätte umbes 10 000 euro kandis ,aga ega ta just vabalajal väga pere autoks just ei kõlba.
S2000 on väga huvitav auto, aga minu meelest need on ainult kabriolet-i kerega...
13.11.2014 at 22:57 1 edit. Last edited 13.11.2014 at 23:24 by Juled
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
tna81: Aasta tagasi sai ostetud omale e46 m3. Ostu põhjus sama, prooviks natuke rada(varem sai e36 m3'l kõrval istutud ja metsavahel tiirutatud). Tallinna tänavatel põrutab päris kõvasti (19" velg), talvel lõbus aga tülikas suure lumega. Kiire sõit 5+.Ma arvan, et saada tip top seisukorras auto siis pead arvestama 15k euri(auto + esimene hooldus).
Mul muidugi SMG käigukast, tavalised vist natuke odavamad.

Isiklikult eelistan ka kahe pedaaliga autosid :)
Kuidas oskad SMG käitumist hinnata ringrajal ja tänaval?
13.11.2014 at 23:01
memphis
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
MX-5?

Kasutaja devilc võib ilmselt pikalt ja lajalt pajatada. :)
13.11.2014 at 23:04
jura
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
No ma siis soovitan Type R-i. Ma ise olin sarnase valiku ees kaks aastat tagasi ja säästusportautoks (normaalse kaskoga, kütusekuluga jne) ostsin tookord 2011 FN2 Type R CWE. Siiamaani otsuse üle õnnelik:) Proovisin ka ilma LSD-ta versiooni ja vahe on suur... ehk siis LSD on kohustuslik. Renault'd jäid tookord otsustades napilt teiseks Clio liiga väike ja Megane oli suts kallis. Mõnele võib Honda miinuseks olla igapäevasõiduks veidi jäik vedrustus ja taga on vaid kaks turvavööd (ruumi muidu palju). Vanemat Type R-i kahjuks pole proovinud...

Edit: Ma muidugi suht äärmuslik sõiduentusiast. Sinu nimekirja autodest olen sõitnud:
Meeldis: eriti Renault Megane RS Sport (2002), veidi ka VW Golf Mk V R32 (2005)
Ei meeldinud: Nissan 350Z (2002), Ford Focus ST (2005), BMW M3 E46
13.11.2014 at 23:13 3 edits. Last edited 13.11.2014 at 23:36 by jura
Juled
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
memphis: MX-5?

Kasutaja devilc võib ilmselt pikalt ja lajalt pajatada. :)
MX-5 on vist lõbus auto, aga eriti kiire ta ei ole (vähemalt standardses varustuses).
Veel miinustest (minu jaoks) kabrioleti kere ja välimus.
13.11.2014 at 23:24 1 edit. Last edited 13.11.2014 at 23:25 by Juled
jura
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
MX-5 mulle eriti ei meeldinud. Eriti algaja tasemel, minu arvates, auto kiirus pole liiga oluline... Type R pole ka kiire, aga meeldib mulle näiteks EVO 9-st rohkem...
13.11.2014 at 23:32
tna81
Mis on parim auto ringrajasõiduks?
quote:
Juled:
quote:
tna81: Aasta tagasi sai ostetud omale e46 m3. Ostu põhjus sama, prooviks natuke rada(varem sai e36 m3'l kõrval istutud ja metsavahel tiirutatud). Tallinna tänavatel põrutab päris kõvasti (19" velg), talvel lõbus aga tülikas suure lumega. Kiire sõit 5+.Ma arvan, et saada tip top seisukorras auto siis pead arvestama 15k euri(auto + esimene hooldus).
Mul muidugi SMG käigukast, tavalised vist natuke odavamad.

Isiklikult eelistan ka kahe pedaaliga autosid :)
Kuidas oskad SMG käitumist hinnata ringrajal ja tänaval?

Käiguvahetus tänaval rahulik, rajal päris jõhker.
Pead ise proovima :)
Käigukast sama mis manuaalil, sidurit lihtsalt hüdrauliline.


13.11.2014 at 23:44
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Mis on parim auto ringrajasõiduks?   1 2 3 4 5 6 7  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.