register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?   1 2 3 4 5 6  
Poster Message
peep
 
Moderator
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Kurv on lihtsalt nii pikk, et võtab hoo üles vahepeal. Kas keegi võimsama autoga laseb gaasi natuke tagasi enne tagasirgele väljumist ja sellega väldib suuremat külglibisemist ?
10.09.2007 at 23:36
wirx
  
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
ma küll ei saa aru, millist kurvi sa pead silmas taga kurvi all (s-ile järgnev või shikaanile järgnev) kuid mõlemas võtan mina gaasi maha, kuna muidu jookseb taguots rõõmsalt ette...pigem teen seda küll enne kurvi jõudmist ja kurvi keskel on WOT, kuid libisema kipub nii või naa pidi sõites
Soomer ütles mu küsimusele, et kuidas õieti läbida shikaanile järgnevat kurvi umbes nii"igaüks sõidab omamoodi ja 100% õiget läbimist ei olegi" ise sõitis ta pigem rohkem libisedes, kui haakudes ja täielikult raja ääres olevatest (punane/valge) kividest üle(et mitte öelda peaaegu muru pealt) ise pole autot eriti lõhkuda tahtnud ja neist kividest olen eemale hoidnud, kuigi kindlasti saaks sealt aega alla

____________________________
Soodsad sülearvutid siit --> Sülearvutid Laptopid.ee
Rinka huviline küsigu kindlasti % alla
10.09.2007 at 23:51
devilc
Moderator
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Spekuleerin, et neliveoga võib sealt neljarattalibisemises minna anda küll, kuna kiirendus on sellegipoolest hea. Kui MX-5'l kompressor oli (270-280 hj), siis lasin õige veidi järele selle koha peal, kus positiivne kalle neutraalseks muutub, muidu läks sedavõrd palju külg ees, et ei mahtunud enam rajale ära.

wirx, Peep räägib S-ile järgnevast pikast ("uuest") kurvist.
11.09.2007 at 00:09 2 edits. Last edited 11.09.2007 at 00:10 by devilc
jura
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Mina evo-ga sõidan seda nii: pärast S-i tugev pidurdus (mitte liiga paremal raja servas), siis kolmandaga robustselt üle kivi ja kiirendus välimise kivini... seal sõidan peaaegu kuni kivi lõpuni, enne suts korrigeerin hoogu, et keerates järgmisele sisemisele kivile pihta saaksin ja kui näha on, et saan, siis täiega juba edasi... ja veab ilusasti välja järgmise välimise kivi juurde mille lõpus kohe 3-s piirajasse jookseb. Ehk siis uue kurvi teise vasakusse püüan võimalikult hilja sisse keerata.
11.09.2007 at 00:24
peep
 
Moderator
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Ei saaks öelda, et ma sinna kuidagi eriliselt hilja sisse keeran, siis on raskusi sisekurvile pihtasaamisega. Aga nagu ma mainisin, kogu aeg on gaas põhjas ja kiirendus toimub ning kolmas saab seal otsa jah konkreetse autoga.

Siis veel see teema, et peale S-kurvi pidurdamist alustades ei ole mul auto raja suhtes otse vaid ta jääb natuke ninaga väliskurvi poole aga mulle pole tundunud, et selles midagi halba oleks, nurk pole eriti suur. Lihtsalt ei jõua peale s-ist väljumist nii kiirelt otseks keerata raja suhtes ja pidurdamise ajal ei taha rooli keerata.
11.09.2007 at 08:18
ardi
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
quote:
Garfield:
Ma vaatan, et siin käib juba kõvem paberi peal võidusõit, kui päris võidusõitjatel. Ütlen ausalt, et see teid eriti ei aita, väljaarvatud mõne mehe parem "enesetunne" jne.
Võrrelda saab iseennast erinevatel ringidel. Võrrelda saab ühte autot, kui keegi teine roolis on. Objektiivselt ei saa võrrelda isegi näiteks kahte Focus ST-d (sinine ja oranz). Ühel on difrilukk, teisel on mootor chipitud. Mis kasu on näiteks Ardil (Golf R32) teadmisest, et Tarmo (911) on kuskil kurvi alguses 10km/h kiirem aga sektori aeg on võrdne? Sõiduvahendid on niivõrd erinevad, et kui Ardi läheb ka sama kurvi +10km/h proovima, leiab ta end põllult.
Aga kui oma ringiaegade datat võrdled, peab sul ka meeles olema, mida sa just sellel ringil selles kohas tegid. Ei ole kasu sellest, et ühel ringil oled 3-sektori suutnud 0.3sek kiiremini läbida, aga sa ei suuda meelde tuletada, mida sa teistmoodi tegid. Oled ainult niipalju targem, et kuidagimoodi on võimalik kiiremini sõita, aga ei tea kuidas. Meie omal ajal võistlustel võrdlesime ringiaegasid, kui kogu võistluse parima ja kehvema ringiaja vahe oli 0.5sek, olime rahul - sõitsime järelikult oma ja masina võimete piiril. Kui su ringiaegade graafik oli nagu Himaalaja mäestik, siis olid ebastabiilne - mõtlemisainet juhuks, kui sul rajal olles meelde jäi, mida üht või teistmoodi tegid. Aga kui see "aftermath" teile pinget pakub, laske edasi. Rajal kiiremaks saate aga siis, kui harjutate. See tähendab pidevalt, mitte nagu mina ;)


Meil pole ka päris võidusõit ;)
26.09.2007 at 22:51
svenson
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Superkrossi XI etappil 23 septembril sõideti muide üpris huvitavat ringi, mida ennem kunagi pole sõidetud. Nimelt oli selleks väike ring, mis läbib maantee osa ehk tagant ringi ei sõidetud.

parim ringiaeg, mis välja sõideti: 0:40,6
30.09.2007 at 01:52
jaanus
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Andsin saugal oma fookust proovimiseks sellisele rinkasõitjale nagu Roland Feodorov. Istusin ise kõrval. Trajektoor pmtselt "harilik"(viimasel OT'l märgituga lähedane) aga tunne oli selline, et kurvides üldse rattad maad ei puutu.
pardaloggeri järgi tuli ajaks 1:02.58.... pani pisut mõtlema.... ise küll nii väikest ohutusvaru ei julgeks jätta. aga vähemalt on nüüd data olemas, millest saab otseseid järeldusi teha.
03.10.2007 at 22:17 1 edit. Last edited 03.10.2007 at 22:22 by jaanus
devilc
Moderator
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Whoa. Palju sul enda aeg tuli?
03.10.2007 at 22:45
jaanus
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
oma sõite ma ei loginudki. mängisin lihtsalt pisut rooliga, kui vormeleid parajasti rajal ei olnud, et aru saada mismoodi asjad toimuvad.
olulisimad vahed ehk - kui mina võtan enne shikaani hoogu maha, siis tema tegi seda keset shikaani, kui auto parajasti otse oli korraks. kiire kiirus - mul 130 kandis tal 150+ :D kiunus küll täiega aga teele jäi.
03.10.2007 at 23:00
matukas
  
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Mis rehvidega see whoa tuli? Pakun, et slikid.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.10.2007 at 00:02
jaanus
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
peaaegu.... hankook rs-2, mis vihmas sõitmiseks enam ei kõlba.
04.10.2007 at 00:41
rustang
  
Moderator
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Kas 1.02 šikaaniga rajal?
04.10.2007 at 08:30 1 edit. Last edited 04.10.2007 at 08:31 by rustang
jaanus
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
harilik sauga suur, ilma lisadeta
04.10.2007 at 10:09
matukas
  
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
quote:
jaanus:...olulisimad vahed ehk - kui mina võtan enne shikaani hoogu maha, siis tema tegi seda keset shikaani, kui auto parajasti otse oli korraks. kiire kiirus - mul 130 kandis tal 150+ :D kiunus küll täiega aga teele jäi.
Šikaani all mõtled S-kurvi? Kui ilma lisadeta Sauga suur, siis väga whoa ei tundugi enam.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.10.2007 at 10:56
que
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
quote:
matukas:
quote:
jaanus:...olulisimad vahed ehk - kui mina võtan enne shikaani hoogu maha, siis tema tegi seda keset shikaani, kui auto parajasti otse oli korraks. kiire kiirus - mul 130 kandis tal 150+ :D kiunus küll täiega aga teele jäi.
Šikaani all mõtled S-kurvi? Kui ilma lisadeta Sauga suur, siis väga whoa ei tundugi enam.
Esiveoline, 1,5 tonni kaaluv, ilma coilide jms, kõrge ja mugav hot-häts - matukas usu - see on väga hea aeg.
04.10.2007 at 14:03
rustang
  
Moderator
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Aeg on kõva ja kui jaanus vahepeal šikaanist rääkis mõtlesin hirmuga, et OT tüüpi lisašikaan! Siis oleks meie ponnistused Pärnus küll suht mannetuna tundunud, ilma šikaanita elame selle aja üle...
04.10.2007 at 14:09
jura
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Kuskil siin silma jäänud kellegi arvamus (vist reaalselt proovitud), et OT shikaan teeb ringiaegu 1,5-2 sek aeglasemaks. Hankook RS-2 on keskmisest sutsu parem tänavarehv - see teeb siis tavarehviga OT shikaaniga ringi ajaks sellele autole kõrge 1.04.xxx ... mida mina ei usu...
04.10.2007 at 17:18
matukas
  
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
jaanus on siin targu mainimata jätnud ilmastikutingimused ja auto ECU 'asendi'. Tava Focus ST nende rehvidega ei sõida nii kiiresti.

EDIT: ja seda kahe inimesega autos
EDIT2: parandused

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.10.2007 at 17:22 3 edits. Last edited 04.10.2007 at 17:25 by matukas
que
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
quote:
jura: Kuskil siin silma jäänud kellegi arvamus (vist reaalselt proovitud), et OT shikaan teeb ringiaegu 1,5-2 sek aeglasemaks. Hankook RS-2 on keskmisest sutsu parem tänavarehv - see teeb siis tavarehviga OT shikaaniga ringi ajaks sellele autole kõrge 1.04.xxx ... mida mina ei usu...
Võib uskuda - võib mitte, aga nt. mina sõitsin sinu sellest (edit 1.04.xxx) 3 sekundit aeglasemini (1.07.xxx) kõrvaistujaga mis tähendab, et rajaproffi käes on see ju võimalik või hoopis käkitegu?

edit2: matukas - jutt on ST'st
editx: jura - minu arust näitas jaanus sulle petekat ehk siis sõitis käike vahetamata sinuga koos raja läbi :D
04.10.2007 at 17:22 4 edits. Last edited 04.10.2007 at 17:27 by que
matukas
  
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Heh, 150+ kiirusel võib S-kurv juba tõesti šikaanina tunduda :D

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
04.10.2007 at 17:28
Silwer
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
150+ oli vast ikka kiire kurvi kiirus...

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
04.10.2007 at 17:45
Cardo
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Ja räägitakse ka, et Lasnamäe kanalis kiirusega 200 pidavat kummid ( kurvides :D ) vilisema.
04.10.2007 at 17:51
rolantsik
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
quote:
Silwer: 150+ oli vast ikka kiire kurvi kiirus...


Me Jaanusega ei sõitnud üldse kiiresti tegelikult,sest
1.Sõitsin Focusega elus esimest korda
2.Jaanus oli auto peal
3.4 ringilise sõiduga ei saagi aru veel,mida auto teeb
4.Jälgisime meiega koos rajal olnud Mazda MPS-i nippe :)

Aga seda võin kindlasti öelda,et kui Jaanus paar asja ära sätib enda pilli juures,siis on see auto alla mindi pill Pärnus.
04.10.2007 at 20:17
jaan tatikas
 
Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?
Kiire super1600 sõidab sellist aega -

32 Lauris Vidzis 12 12:56.719 1:02.406 6 130.949
04.10.2007 at 20:42
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Kuidas sõita õigesti väikest (ja suurt) rada saugal?   1 2 3 4 5 6  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.