register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks   1 2 3 4  
Poster Message
Henri_
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Lend: See ei asenda katkist õhukulu mõõtjat.

Ma arvan, et ei Peep ega mina mõelnud katkist. Õhulugejate traat pidavat õlitatud filtriga sõites ära sööbima ja seeläbi valetama hakkama. Mida keegi selle 15-20a vana BMWga kasutanud on, ei saagi kontrollida ja lugejate seisukord seeläbi väga erinev.

Muidugi keegi pole vastavasisulist ettepanekut veel teinud, kuid kui Soomes tõesti peaks see mingitpidi vaba olema, siis oleks kasvõi hea teada, miks nad sellist teed on läinud originaali asemel. Muidugi neil on vist ka aju chipiga/progetav?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
07.11.2011 at 01:38
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Henri_:
quote:
Lend: See ei asenda katkist õhukulu mõõtjat.

Ma arvan, et ei Peep ega mina mõelnud katkist. Õhulugejate traat pidavat õlitatud filtriga sõites ära sööbima ja seeläbi valetama hakkama. Mida keegi selle 15-20a vana BMWga kasutanud on, ei saagi kontrollida ja lugejate seisukord seeläbi väga erinev.

Muidugi keegi pole vastavasisulist ettepanekut veel teinud, kuid kui Soomes tõesti peaks see mingitpidi vaba olema, siis oleks kasvõi hea teada, miks nad sellist teed on läinud originaali asemel. Muidugi neil on vist ka aju chipiga/progetav?



Vabandan, mõtlesin siis valetavat, kuna ei tea, kas see valetab võrdselt kogu mõõdetavas vahemikus.
07.11.2011 at 01:42
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Jesper: Igasugune andurite väärtustega mängimise lubamine on sisuliselt ekvivalentne progetava aju lubamisega, ainult et arvutis inimesemoodi tabelite täitmise asemel tuleb läbi teha kordades aja- ja ressursimahukam protsess, sisuliselt originaalaju reverse-engineerida ja siis omandatud oskusteabe baasil panna ta soovitud asju tegema.

Muidugi omaette ja väga põhimõtteline küsimus on, et kas ja kui palju tehniline kontroll on üldse võimeline selliseid asju kontrollima? Ja noh näiteks kui me oletame et keegi soetab kasvõi selle IAT sensori kontrollimise seadme, siis kas kuskil on piisavalt autoriteetset infot selle kohta, mis kõigi võimalike tehasesensorite karakteristikud on? Mina olen ühe antud teemasse mitte puutuva projekti raames sellist infot välja kaevata üritanud, seni tulemusteta. Ja tegelikult on ka sellest vähe et mingi sensor kinni plommida ja/või autolt maha kruvitud olekus ära kontrollida, sinna originaalsesse juhtmestikku on erilist fantaasiat kasutamata võimalik umbes Tevalo laoseisu jagu takisteid ja muid komponente nii ära peita, et visuaalne vaatlus midagi ei tuvasta. Kontroll on keerukas, aeganõudev ja nõuab heas mõttes "politseiniku" mõttelaadiga eksperti, kust selline leida?

Ja päeva lõpuks, kes kogu selle töö kinni maksab? Sõitjad? EAL?

Ehk siis, kas sa leiad, et see on odav muutus, mis võiks olla lubatud, kuna see on kergesti tehtav, odav ja raskesti kontrollitav. Võimsuse lisamiseks piisab ühe takisti lisamisest, mis on teatud väärtusega ja enama osade kasutamine arvatavasti lisa effekti ei annaks, samuti on saadav kasu piiratud ja ei kasva lineaarselt takisti väärtusega.
Või sa leiad, et igasugused sellised anduritega manipuleerimised peaksid põhimõtteliselt olema keelatud ja loodame, et kõigil töötavad kõik andurid õigesti?
07.11.2011 at 01:55
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma üldplaanis olen seisukohal, et kui lubatud on ainult modimata OEM tükid, siis on hinnalagi ees - kui ma tahan saada parimat võimalikku juppi siis see maksab näiteks 360€ või misiganes summa ja moos, lennaku keegi kasvõi miljonilise eelarvega peale, ilma reeglit rikkumata ei ole võimalik rohkem raha kulutada. Kui nüüd rääkida konkreetselt sellest õnnetust õhulugejast, siis see odavus töötab ainult juhul, kui keegi töötab välja mingi referentstuuningu või remontimise meetodi, mille saab reeglisse sisse kirjutada ja mille reeglile vastavust on võimalik kergesti kontrollida. Ma ei oska seisukohta võtta, kas koosolekuni jäänud kahe nädalaga on nendele tingimustele vastava lahenduse välja töötamine ja katsetamine võimalik.

Kui sellist referentsdisaini pole, siis peab ju igaüks piltlikult dünopäeva kinni panema, karbi takisteid ligi võtma ja hakkama töötavat lahendust välja nuputama - see nüüd küll väga odav lõbu pole. Ja kui keegi võtab kaks dünopäeva ja kaks karpi takisteid? Nädala? Lõputu nõiaring ja ussipurk.

Eelmise postituse teine pool oli mõeldud selles suhtes nagu esimese suhtes miinusmärgiga, et ma tõin välja ka vastuargumendi - kui reegel ütleb "õhulugeja on vaba", siis selle reegli täitmist on kindlasti väga kerge kontrollida :) Ja samas on kõigil põhimõtteliselt võrdsed võimalused. Ainult et see on rohkem Super1600 kui BMW Cupi ideoloogiaga haakuv lähenemine.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.11.2011 at 02:30 3 edits. Last edited 07.11.2011 at 02:44 by Jesper
Alberto
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ehk ei pea kõiki kontrollima, võib-olla (Nascaris lüüakse kah hooaja pealt punt pooleks) peaks hooaja edenedes ainult kiiremaid peedistama. Nii üldiselt käivad ju enamus dünos, miks mitte seda koos teha. Kui on võtta mõni pädev spets, siis võiks ju kõigil dünos segu paika ajada, võimsama kone vastu pole ilmselt kellelgil midagi. Arvan, et rullidele panek annab kohtunikele huvi korral korraliku kontrolli võimaluse ja sealt ilmselt ei pääse enam vabandusega: a ma kogemata tegin... Hirm on see mis paneb mööda joont käima:) .

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
07.11.2011 at 02:41
Henri_
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Häda on selles, et kuidas sa siis selle konkreetse detaili kuni uuestidünomiseni ära plommid? Kutsud dünopingiga veoki kohapeale? Kui mingi tsikibriki on tehtud vahepeal, siis on ju võimalik mootori võimsus kahandada sisuliselt hetkega. Sealjuures muutes mõnd muud detaili.

Sisuliselt peaks plommima kogu auto ning mehaanikuid-sõitjaid enam juurde mitte lubama.

Kas see kõik sobib BMW CUPi filosoofiaga või mitte, on kõigi enda otsustada. Minu jaoks pole filosoofia originaalkonditsioonis autod, vaid odavad ja võrdsed autod. Kui mingi reeglimuudatus tuleb, mis on odav (võrreldes originaaldetailiga näiteks), teeb autod veel ehk kiiremakski/vatupidavamaks, siis tasub asja kaaluda.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
07.11.2011 at 02:54
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Henri_: Minu jaoks pole filosoofia originaalkonditsioonis autod, vaid odavad ja võrdsed autod. Kui mingi reeglimuudatus tuleb, mis on odav (võrreldes originaaldetailiga näiteks), teeb autod veel ehk kiiremakski/vatupidavamaks, siis tasub asja kaaluda.
No kui parim reeglite piires võimalik jupp on odav, siis loomulikult. Vabalt moditav andur on odav ainult näiliselt, sest kuigi takisti ei maksa midagi, siis teadmine, milline takisti on parim võimalik, on väga kallis. Kallim kui teadmine millist väärtust progetava aju tabelisse kirjutada. Referentsdisaini stiilis "lubatud on 10kohm takisti vot seal" on odav evitada, kui see on juba kellegi välja töötatud ja katsetatud. Kui ei ole, siis välja töötamise ja katsetamise kulud tuleb ka kellelgi kanda.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.11.2011 at 03:05 2 edits. Last edited 07.11.2011 at 03:16 by Jesper
Alberto
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma korra tõstan veel sarniiri teemat. Kas tundub ainult mulle, et peaks haarama põlle ja treima kaks ilusat ja samas ohutut kergmetallist puksi. Või siis jätaks selle lahingu vabamüügist sadavatele tükkidele. Tõeselt tundub muidugi orig. õõtsa kasutamine mõtetu, kuna ostad poest komp. õõtsa, pressid sarniiri välja ja asendad selle korralikuma "b"detailiga. Selle asemel, et osta kohe E30(M3) õõts. Võimalik muidugi, et ma saan millegist valesti aru.

____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
07.11.2011 at 03:23
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Soomlastel ei ole MAF andur "vaba" vaid IAT ehk siseneva õhu temperatuuri andur. Kes huvi tunneb loeb ise siit:

Soome reeglid 2011

ja võrdluseks reeglid 2008.

Kes keelt ei valda, siis 2008 versiooni kohaselt peab aju olema standard aga tuleb käia dynos kus võimsus peab jääma alla 200 hj. Meeldetuletuseks, et kui meie oma reegleid tegime 2007 sügisel, siis oli soomlaste reeglites sees, et aju võib olla muudetud aga vaid ühe kindla töökoja poolt.

2011 reeglite kohaselt võimsuse mõõtmine ei ole kohustuslik ja IAT sensor on vaba. 2008 sellist võimalust ei olnud.

See justkui viitab, et nad on asjadega tegelenud ja eri variante läbi katsetanud. Huvitav oleks siia juurde nende kommentaare kuulda.
07.11.2011 at 10:20
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Lend: Takisti lisamine annab tinglikult mootorijuhtarvutile teada, et õhku on rohkem (kuigi realselt ei ole) ja lisab enam kütust, ehk segu on rikkam.

Seda küll aga kas meil on selle asjaga mõtet jaurata ehk kas rikkam segu annab midagi juurde meie klassi autode puhul ?
07.11.2011 at 10:27
Umbertto
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
peep:
quote:
Lend: Takisti lisamine annab tinglikult mootorijuhtarvutile teada, et õhku on rohkem (kuigi realselt ei ole) ja lisab enam kütust, ehk segu on rikkam.

Seda küll aga kas meil on selle asjaga mõtet jaurata ehk kas rikkam segu annab midagi juurde meie klassi autode puhul ?
Neile, kes sellega tegeleda viitsivad (tahavad olla kindlad, et KÕIK võimalik on tehtud) annab see ilmselt juurde. Kui autol on suhteliselt vähe jõudu, siis ka +x hj on abiks. Eriti nende teiste ees, kes seda teinud ei ole. Aga see IAT anduri modimine on vastuolus sarja põhimõttega, et kulud kontrolli all hoida.
Kui seda IAT sensori modimist lubada siis suurenevad auto ehituse kulud kindlasti (vajadus autot dynos häälestada) ja kaob ära vajadus kontrollida, kas keegi on seda teinud.....
07.11.2011 at 10:47 1 edit. Last edited 07.11.2011 at 12:02 by Umbertto
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Me võime erinevaid asju lubada- keelata, aga seni, kuni keegi kontrollida ei suuda, jääb nagunii kõik sõitjate endi südametunnistusele.

Huvid selles sarjas sõitvatel inimestel on erinevad (kes loodab saada meistritiitli, kes käib niisama oma lõbuks aegajalt töristamas).
Sõltuvalt sellest on ka motivatsioon midagi oma auto juures paremaks muuta erinev. Mina näiteks ei raatsi sellesse plekkpurki ülearua palju raha hukata,
(või nagu automaailma spetsid seda võhiklikult investeerimiseks nimetavad. :D) samas kui ma näen, et üldse enam järgi ei jõua, ei viitsi enam sõita ka.
Seega on minu jaoks reeglitest kinni pidamine ikkagi võrdsuse säilitamise huvides oluline.
Ma ei vaidlegi vastu, et kui trenni ka viitsiks teha, siis mingi osa kiirusest tuleks kindlasti ka sealt, aga see pidev aretamise ja näppimise teema hakkab vaikselt ära tüütama.
Nüüd juba lisame temperatuuri näidu manipuleerimiseks takisteid. :) Selle takisti suurus on suht lihtne välja arvutada, ma arvan et Hr. Särg Viljandist oskaks seda peast öelda, mis see olema peaks.
Samamoodi oleks saanud rahulikult sõita ka teise softiga ECUga, keegi ju ei ole nendesse ECU softidesse sisse vaadanud ega oskagi sealt midagi välja lugeda, seega see plommimine on vaid selline distsiplineeriv tegevus.
Ja sellest peakski ausatele inimestele piisama.

Minu ideaalses maailmas ei oleks kellelgi midagi varjata mistõttu kõik võiksid rahulikult hooaja alguses dynos ära käia, saaksime üksteise numbrid teada ja sõidaksime rahulikult ilma spekulatsioonideta.
Muidugi kui kellelgi on 220HP, siis tasuks ehk aju üle vaadata ja need kel on 170HP, teaksid, et vaja on ilmselt kap remondi jaoks raha koguma hakata. :)

07.11.2011 at 12:01
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
To:_Henri, ma usun küll, et kui seda teed minna peaks võimsust mõjutavatel detailidel olema kõigil plomm. Iseasi, kas see on mingi sissepressitud märk, "hea liimiga" kleebis või muu.
To: Peep, suvel Pärnus oli ühe Soomlasega sellest juttu ja väidetavalt on sellest pisut kasu, numbreid ei hakkaks välja tooma.

Ma leian, et mootrivõimsusega konkurentsis püsimine ei peaks tähendama kohustuslikku väga kulukat mootori, plokikaane jne kapitaalremonti. Sellest ka see anduri jutu algus, mis oleks üks lihtsatest ja odavatest viisidest oma mootori võrdsemaks aitamisel teiste kapitaalremonditud mootoritega. Eeldusel, et tehtud remont tööd on andnud lisa eelise.
Kuna meie autode võimsusnäitajad ei ole avalikud, on need üksnes spekulatsioonid, mis baseeruvad suuresti nähtud autode kiirendamise võimete erinevusest rajal, mille üheks sisendiks on mootori võimsus.

Võime ka kogu andurite (temp, lambda, õhukulu jne.), mootorivõimsuse mõõtmise ja reeglitemuudatuse teema ära unustada. Loodan, et ei ole kellegi pähe halbu mõtteid pannud.

07.11.2011 at 12:29
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Mina pole teinud ettepanekut IAT andurit vabaks lasta, lihtsalt juhtisin tähelepanu, et muidu väga samalaadses ja tegelikult meie omast mitmes osas ökomate reeglitega Soome sarjas on millegipärast seda hiljaaegu tehtud. Vaevalt nad kulude aspekti selle juures kaalumata jätsid ehk sealt võib olla meile midagi kasulikku õppida mida me hetkel ei tea.

Mis Rubeni ideed puudtab, siis kui kogu asi taandada dynos mõõdetud võimsuse peale ja kaotada kasvõi osaliselt mootori tehnilised piirangud (et ikka igaüks need standard hj kätte saaks), siis see asi hästi ei lõppe. Juba legaalselt aretamise variantide arv läheneb sel juhul lõpmatusele ja kulud liiguvad paratamatult üles.

Minu arvates annab trenni tegemine enamiku kiiruses ja mitte tuimalt raja nühkimine vaid mõttestatud tegevus, mis sisaldab toimuva salvestamist, analüüsi, muudatuste tegemist nii auto kui juhi sõiduvõtete juures. Ning kui meenutate, siis algusest peale on olnud eesmärk, et meie klassis määrab kiiruse auto seadistamine ja juhi oskused. Ka tehnilised reeglid on koostatud selle printsiibi alusel (amordid, dataloggerid jne.). See aga tähendab raha kulutamist, aega, ja veel kord raha kulutamist ei midagi muud. Kunagi pole öeldud, et meie sari on mõeldud pühapäevasõitjatele karikate ja tiitlite jagamiseks. Ise kuulun pigem viimaste hulka, sest lõppenud hooajal ei käinud kordagi võislusautoga trennis ja annan endale aru, et iga kord kui ettepoole suudan sõita on see osaliselt tänu tähtede soodsale seisule.:)
07.11.2011 at 12:53
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Peep, sa käid igal pool mujal ringradadel niigi sedavõrd palju, et kui veel Saugal ka trenni teeksid, siis koju ilmselt ei jõuakski. :D
Eks see raha ja aja kulutamise teema põhiline olegi. Ma ise mõtlesin, et meil on ikka sarjas enamus sellised pühapäevasõitjad, kellest siis ühele hooaja lõpus karikas ka näppu pistetakse aga tuleb välja, et osad tõsimeeli sõidavad võidu. :D Mis siis kokkuvõtvalt võiks öelda- et tegelikult, kel huvi ja tahtmist aega ja raha kulutada, tegelikult ju suudavad kõik eesotsas sõita, seega suurt probleemi pole ja ei maksa reegleid muuta? Võibolla ongi mõistlik. Ja kui järgmisel aastal ikka keegi teistel meeletult hakkab eest ära sõitma, ju siis võtame teema uuesti üles. Mingi sõltumatu pädev kontrollmehike võiks muidugi olemas olla, kelle vajadusest ka Raul kirjutas. See veidi distsiplineeriks neid võimalikke tinutajaid ja näppijaid ja aitaks seeläbi asjadel ilma reegleid muutamta kontrolli all püsida.
07.11.2011 at 13:28
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Raulilt saadud info kohaselt, on sisse loetud ECUde softid siiski üle kontrollitud ja veendutud tarkvara originaalsuses. Seega vähemalt ECUde osas peaks kord majas olema.
07.11.2011 at 15:46
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:


Mis Rubeni ideed puudtab, siis kui kogu asi taandada dynos mõõdetud võimsuse peale ja kaotada kasvõi osaliselt mootori tehnilised piirangud (et ikka igaüks need standard hj kätte saaks), siis see asi hästi ei lõppe. Juba legaalselt aretamise variantide arv läheneb sel juhul lõpmatusele ja kulud liiguvad paratamatult üles.


Peep, ma olen muuga igati nõus, aga ülaloleva lõigu kommentaariks.

Ma ei mõtle standard hobujõude vaid neid mida annab mootori kapitaalremont koos muu legaalse ja hetkel toimivaga.
Kindlasti ei peaks paljud tehnilised piirangud vabad olema vaid heal juhul mõni varem viidatud odav, mis võimaldaks kulusid kärpida ära jäävast vajadusest kapitaalremondi järele, et teistega samal tasemel osaleda.
Võib ka originaal võimsusele piiri seada, siis tuleks ainult mõelda tasakaalus ja paremini töötavate mootorite piiramise peale, mis tundub keerulisem.
Ma ei mõista hästi millised on need legaalsed varjandid, kas miski mis ka hetkel on legaalne, või mainitud anduri takisti, mille aretamise varjantide arv läheneb lõpmatusele? Kui me seame piiranguks näiteks originaal 192 hj või 200 hj. Siis enamik, kelle mootorid korras, remonditud ei peaks ju nagunii midagi tegema, pluss nad saaks veenduda, et nende tulemused jäävad konkurentide seadistamis ja sõitmisoskuste taha.

Mootori remont ja tasakaalustamine koos kõige muude, tihendite ja sinna juurde kuuluvatega on ju suur kulutus ja õigesti tehes annab kindlasti suurema mootorivõimsuse näitaja kui tehasest määratud tolerantsiga 141kw.
07.11.2011 at 16:17
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ruben, sellele IATi näitele tuginedes, kas sa kujutad ette et lubad osadel õhu temperatuuri näitu modifitseerida ja teistel mitte? See saaks ju ainult toimida juhul, kui me kasutaksime max võimsuse piirangut.
Ehk siis korras mootoritega vennad ei peaks- ei tohiks (kuna vastasel korral ületataks max võimsust) seda muudatust ette võtta ja siis viletsamate mootoritega mehed tohiksid?
Siis võiks kehvema mootoriga autosid äkki chippida ka? :D
Ma kardan et nii ka väga kaugele ei jõua või mis teised arvavad?
Või sain millestki valesti aru?
07.11.2011 at 16:28
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
kuulge, ma saan aru, et hooaeg on läbi ja ilm õues jalutamiseks jahe juba, ja millegiga peab oma aega sisustama, aga isegi, kui te kõik elektroonilised vidinad ära plommite suudan ma panna selle düno näitama neid numbreid, mida ma parasjagu soovin. Hangin kasvõi 76 bensiini, piiran kütuse pealevoolu, õlitan õhufiltrit nitrolakiga või panen kartuli summutisse. Pigem peaks tõhustama kontrolli ja peale hooaja lõppu esiotsameestel auto ajutiselt konfiskeerima ja selle põhjalikult üle vaatama.
07.11.2011 at 16:43 2 edits. Last edited 07.11.2011 at 16:59 by amblik
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ilm hakkab külmaks minema jah, selles osas on Indrekul õigus. :)
Üldiselt olen nõus, et piisaks ühest väga pädevast kontrollijast ja oleks kõik korras.
Samuti on normaalne hooaja lõpus esikolmikul pluss veel mõnel loosi teel õnnelikuks saanul kaaned maha võtta ja sügavamale kõhtu vaadata.
Mida ka alguses tehti aga mis nüüd kuidagi ära on vajunud.
07.11.2011 at 17:39
rolantsik
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Eks alati tundub,et "kellegil" on seal "eiteamida" tehtud.
Reaalne elu on õnneks natuke lihtsam.Kiirematel meestel on lihtsalt auto ettevalmistus tehtud korralikumalt ja polegi muud kunsti.
Kes on ikka auto seadistamisega vaeva näinud,see saab ka neid viljasid raja peal maitsta.

Pole väga nagu hea mõte mööda dynosid joosta selleks,et mingeid numbreid teada saada?
Seda pole nagu veel näha olnud,et keegi toore jõuga teistel eest ära sõidab.
Kasulikum oleks see aeg veeta rajal trenni tehes või garaazi all autot seadistades.

Seda ideed,et "eeaalll" peaks kõike ette nägema(maksma) ja ka unelaulu laulma kui und ei tule pole mõtet üldse arutadagi,sest igasugu kontrollide-kontrollide kontrolle hakkavad kinni maksma kahjuks võistlejad ise.

Mister Lennul soovitaks rohkem trenni teha ja auto seadistamisega vaeva näha.
08.11.2011 at 01:20
Trabi
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
BMW pole küll minu teema (siiani) aga kui tahate kontrollida (võrdsustada) siis on paar lihtsat varianti: Ajud enne sõitu lauale ja loosimisse , väljalaske kollektori ja pükste vahele kalibreeritud "selkad" ja ega siis ei tohiks olla ka keeruline mõõta nii IAT kui MAF andurit. Aju pistikus on ju otsad teada mis mingile andurile jooksevad ja Autodata annab parameetrid koos tolerantsiga ju ette. Keegi ei keela ju peale sõitu nt. esimest kuut autot veidi uurida targemate meeste poolt. "Tarkadeklubi" tuleb aga enne kindlaksmäärata ja nende erapooletuses kindel olla. Teil omal tuleb aga kontrollmeetodites enne omavahel kokkuleppida .

Kunagi vaatasin lähemalt Hr. Kitsingu Bumerit millega ta sõitis euroopas koos Saksa Auto hooldemeeskonnaga ja sealt autolt leidsin andureid mis kontrollisid-salvestasid hoopis sõitja liigutusi ja tegemisi koos datalogeriga. Sealt sai inffi sellekohta kus ja kui palju piloot pidurdas või kui palju ta rooli keeras. Iga mehel on erinev riskipiir ja alalhoiu instinkt. Nii, et asi on ikka paljuski kinni selles kinnastega tihendis mis rooli ja istme vahel.
08.11.2011 at 13:47
hall
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Sõitja tegevust jälgivad ja salvestavad loggerid pole küll mingid imeasjad, mida ainult "euroopas sõitvalt bemmilt" leida võib. Pigem on tegemist laialt levinud asjadega, mis on kasutusel juba ammusest ajast. Isegi minu Golfil on throttle, rooli ja g-anduriga logger sees.

OT lõpp.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
08.11.2011 at 15:33
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ivalo, mõte oli kasutada max võimsuse piirangut. Põhimõtteliselt kasutada sarnast süsteemi nagu Soomlastel.

Soomlaste hetke seis siis selline, et asjast on loobutud, kahjuks põhjuseid ei tea.

the ECU´s of the Finnish BMW Xtreme Serie are checked and sealed by Special Tuning Harinen/Hestec. ECU must be original. Cars are not run on the rolling road anymore. Five first cars of the season were checked on rolling road after the last race and all were legal.
The serie is organized by Xtreme Race/Kari Grönthal. You can talk to him also directly.http://xtremerace.fi/tiedot.html.
You can also contact Special Tuning, talk to Ossi Harinen. http://www.hestec.fi/yhteystiedot/yhteystiedot.php

Amblik, me oleme ju kindlasti võimelised kõik kõike oma autodega tegema. Minu meelest oleks antud max võimsuse piirang lihtsalt vähendanud vajadust raha järgi mida kõigele eelpool mainitule kulub. Põhjalikult, igal võistlusel ei jõua kahjuks keegi autosid üle kontrollida. Leidsin, et seda on heal juhul võimalik teha hooaja eelselt, samuti oleks võimsuse mõõtmine lihtsaim viis näha nähtamatut. Selleks petta on ilmselgelt võimalik, sama palju kui seda on võimalik hetkel teha, mitte, et keegi seda praegu teeks!

Trabi, head mõtted.

Leian, et alamteema mille antud teemas tekitasin võiks lõpetada. Oleks meeldiv kui antud teemal võiks korra peatuda üldkogul kus loodetavasti kõik asjaosalised kohal on.

Hämmastab mõne inimese broneeritult isiklikuks minev suhtumisviis, mida teemat alustades ei oleks osanud oodata.

Suur tänu Ivalole, Peebule, Amblikule, Henri, Jesperile ja Alberto ning Umbertole kaasa mõtlemast.

Tõstataks järgmise teema, kas meil on midagi ära teha selleks, et Eesti etappide arvu suurendada, näiteks kahelt kolmele või kas üldse keegi on sellest huvitatud?
08.11.2011 at 15:48 1 edit. Last edited 08.11.2011 at 15:51 by Lend
Raceboy
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Lend: To: Raceboy - mis number autoga sa muidu sõidad? 15kw kõlab uskumatult isegi erinevate sisselaskeõhu temperatuuride puhul.
Ja see jutt, et meie düno näitab alati täpselt, on otse öeldes jama - Huvitav, ma lugesin terve teema läbi ja ei suutnud sellist väidet kusagilt leida, ei tea kellele see mõeldud oli.
Iseenesest mootorisse mineva õhu temperatuur ei ole kindlasti kõigi jaoks igal päeval sama ja see on diskussiooni teema.


Hetkel autol number 10, kuskil veel väiksemalt ka 24, kuid tõsi, mitte BMW sarjas. Aga nagu ma mainisin, siis see on lihtsalt ääremärkus. Minu point oli lihtsalt see, et düno kasutamine eeldab seda, et kõik autod mõõdetakse samal päeval kui eesmärk on jõunumbrite võrreldavus. Nii umbes 6-7 aasta jooksul, mil ma aktiivselt erinevate dünodega tegemist teinud olen, pole sellist näinud, mis mingitest teguritest sõltumata (korrektsioonid jne) suudab vahepeal modifitseerimata mootori puhul täpselt samu numbreid näidata. TKTK düno puhul on ruumi (=IAT) temperatuur aga väga suur muutuja.

quote:
Lend:Hämmastab mõne inimese broneeritult isiklikuks minev suhtumisviis, mida teemat alustades ei oleks osanud oodata.



Loodetavasti ei olnud see etteheide minule suunatud, kuna ma ei mõelnud mitte midagi isiklikku oma postituses. Küll aga paistis väike isiklik vimm sinu vastusest välja, mis puudutab minu osalemist BMW Cup'is. Et kes ei osale, aga võivad mingit ilma läbuta sisendit omada, peaksid lihtsalt vait olema?

Originaalajuga segu muutmine pole mingi mustkunst, selleks kõlbab tavaline 2eurone potentsiomeeter, mille ühendad aju ja IAT sensori vahele ja dünos krutid selle asendisse , kus suurim number tuleb ning ostad pärast takisti vastavalt sobivale väärtusele või võid sama poteka ka jätta. Võimalik on ka kütuserõhuga mängimine (sama efekt).



____________________________
www.vems.ee
08.11.2011 at 17:33
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.