register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks   1 2 3 4  
Poster Message
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Järjekordne hooaeg lõppenud ja mõne nädala pärast toimub pidulik lõpetamine. Traditsiooniliselt oleme enne mitteformaalse osa algus koos istunud ja läbi arutanud muudatusettepanekud ning probleemid. Et kohapeal mitte liiga palju aega veeta oleks kasulik, kui kõik kellel on muudatusettepanekuid, need eelnevalt siia kirja paneksid. Tuletan siis meelde kokkulepet, et mistahes muudatus ei tohi tõsta sarjas osalemise kulusid, välja arvatud turvalisust puudutavad teemad.

Ma teen otsa lahti.

On ettepanek teha kohustuslikuks tagumistes tuledes kasutada 21 W pirne või tagaudutulesid mis lülituvad automaatselt koos esituledega ja teha kohustuslikuks kolmas pidurituli tagaaknal. Märja raja korral (ja tulesid me kasutame ainult sel juhul) on tavalisi tagatulesid juba väga väikese distantsi pealt võimatu näha ja see kujutab endast arvestatavat turvariski, sest puudub võimalus reageerida ees toimuvale intsidendile, kui mõni auto läheb käest vms. Just esimestel ringidel on selline risk kõige suurem aga tõeliselt märjal rajal suudab isegi üks auto tõsta veepilve, mille sees toimuvat pole näha. Ei tahaks täiega kellegile otsa lennata. Keskmine pidurituli lisab turvalisust ka kuivaga sõites ja kui me kasutame tagatuledes 21 W prine, siis on see kindlasti vajalik, et pidurisignaali selgemalt esile tuua + halva nähtavusega on igast lisatulest abi. Meie sõidud toimuvad valgel ajal ja seetõttu ma ei arva, et tekiks probleem pimestamisega.

Reeglimuudatuse mõju kuludele on peaaegu olematu ja mõju turvalisusele selgelt tunnetatav ja seega loodan, et koosolek hääletab antud muudatuse poolt.

Ülejäänu on minu arvates väga ok !
26.10.2011 at 12:00
Henri_
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Lubada suurem radikas, st lasta radikas vabaks tingimusel, et selle asukoht jääb originaaliga samaks. Ma olen vahetanud enda b-varuosa radikat vist juba 3 korda, kuna vanni valts annab lihtsalt järgi, kui mootor saab veidi kuuma või läheb keema.

Ma pole ainukene ning sellise kokkuleppega sõitis üks auto pea terve hooaja suurema radikaga. See ei anna kiirust juurde, küll aga vastupidavust ja kindlust. Kahtlemata soovitatav muudatus ka pikka maad sõitvate autode puhul.

Kas võiks kaaluda ka kütusepaagile ekraani lubamist? Mul on mitu korda läinud puruks, see on päris tõsine turvarisk tegelikult, kuid praeguste reeglite järgi oleks ekraani paigaldamine keelatud.

Keset hooaega tekkis paanika, et tagaakende tõstukid on osadel autodel ära võetud. Kupeemehi see ei puuduta, kuid sedaane küll. Kas võiks ehk lubada jätkata ilma tagaakende tõstukiteta sõitmist? Nende tagasipanemine on selgelt kulutus, kuigi äravõtmine ei maksa midagi. Silmaga nähtavat kiiruseelist ka ei anna.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
26.10.2011 at 12:28
rolantsik
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
21W pirnid võivad klaasid ära sulatada?
Minu arvates need udutuled hakkavad pimestama.
26.10.2011 at 12:59
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma saan aru, et see ilmselt paljudele ei meeldi ja tõenäoliselt lisab mingil määral ka kulutusi aga ma leian, et
võrdsuse säilitamise huvides võiks ikkagi hooaja eel autod jõustendist läbi lasta ja maksimum jõu osas mingi piiri ette panna.
Võibolla see pole hetkel veel teema aga ma arvan, et käärid tugevamate ja nõrgemate autode vahel suurenevad pidevalt ja mida hiljem see piirang tekitada, seda valusam.
Praegune tehniline kontroll hooaja lõpus on ju nali kuubis (enam ei võeta isegi kaant maha) ja need ECUdest sisse loetud softid, on keegi nendele sisse ka piilunud või mis selle ürituse mõte peaks olema üldse?


26.10.2011 at 13:44
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Ivalo: Ma saan aru, et see ilmselt paljudele ei meeldi ja tõenäoliselt lisab mingil määral ka kulutusi aga ma leian, et
võrdsuse säilitamise huvides võiks ikkagi hooaja eel autod jõustendist läbi lasta ja maksimum jõu osas mingi piiri ette panna.
Võibolla see pole hetkel veel teema aga ma arvan, et käärid tugevamate ja nõrgemate autode vahel suurenevad pidevalt ja mida hiljem see piirang tekitada, seda valusam.
Praegune tehniline kontroll hooaja lõpus on ju nali kuubis (enam ei võeta isegi kaant maha) ja need ECUdest sisse loetud softid, on keegi nendele sisse ka piilunud või mis selle ürituse mõte peaks olema üldse?



Raido, sellel stendist läbilaskmisel puudub igasugune mõte, iga sõitja saab hakkama auto sellisesse seadesse panemisega, kus tal on 160 hpd 200 asemel.
26.10.2011 at 14:32
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
rolantsik: 21W pirnid võivad klaasid ära sulatada?

See on tagaudutulede originaalvõimsus ehk vaevalt.
26.10.2011 at 14:38
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
iga sõitja saab hakkama auto sellisesse seadesse panemisega, kus tal on 160 hpd 200 asemel.

Ma arvan, et on variante kuidas seda vältida, iseasi kas meil klassis on selle kokku leppimiseks tahet osalejatel ja klassivanemal ? Natuke kahtlen.

Võiks ajude loosimise ideed veelkord arutada. Loosimise ajaks tekitaks lauale lisaks 4-5 kummagi tüübi aju, siis on valik suurem. Võtaks sellega ühe teema vähemaks. Ja ei pea kindlasti igal võistlusel neid ringi mängima. Erinevate standard ajudega standard mootoril võimsuses vahet pole, see on testitud.
26.10.2011 at 16:35 2 edits. Last edited 26.10.2011 at 16:36 by peep
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
amblik:
quote:
Ivalo: .......

Raido, sellel stendist läbilaskmisel puudub igasugune mõte, iga sõitja saab hakkama auto sellisesse seadesse panemisega, kus tal on 160 hpd 200 asemel.
Arvad et tuled 5 töötava pütiga, tõmbad 200 jõudu ja siis pärast sõidus paned kuuenda ka tööle ja on kohe 240 jõudu ja sõidad teistel eest ära? :)
Huvitav miks soomlased seda siis teevad kui sel mõtet pole, rumalad on või?:)

26.10.2011 at 16:40
Juhan Tuhk
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Ivalo:
quote:
amblik:
quote:
Ivalo: .......

Raido, sellel stendist läbilaskmisel puudub igasugune mõte, iga sõitja saab hakkama auto sellisesse seadesse panemisega, kus tal on 160 hpd 200 asemel.
Arvad et tuled 5 töötava pütiga, tõmbad 200 jõudu ja siis pärast sõidus paned kuuenda ka tööle ja on kohe 240 jõudu ja sõidad teistel eest ära? :)
Huvitav miks soomlased seda siis teevad kui sel mõtet pole, rumalad on või?:)



Aga ehk kirjeldad siis pikemalt, MIDA ja KUIDAS need soomlased teevad? Kui pead selle tegemise all silmas viimase etapi järel toimunud stendimist, siis mingit süsteemi küll ei näita. Kontrolörid rääkisid lihtsalt kolme auto kontrollimise võimaluse välja. Mingit süsteemi ja teadust seal taga ei ole.
26.10.2011 at 19:32
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Ivalo:
quote:
amblik:
quote:
Ivalo: .......

Raido, sellel stendist läbilaskmisel puudub igasugune mõte, iga sõitja saab hakkama auto sellisesse seadesse panemisega, kus tal on 160 hpd 200 asemel.
Arvad et tuled 5 töötava pütiga, tõmbad 200 jõudu ja siis pärast sõidus paned kuuenda ka tööle ja on kohe 240 jõudu ja sõidad teistel eest ära? :)
Huvitav miks soomlased seda siis teevad kui sel mõtet pole, rumalad on või?:)


Võib ka kuue silindriga ja näiteks mittetöötava õhulugeja või lamdaga proovida, testitud kevadel dünos.
26.10.2011 at 20:14
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Juhan Tuhk: Aga ehk kirjeldad siis pikemalt, MIDA ja KUIDAS need soomlased teevad? Kui pead selle tegemise all silmas viimase etapi järel toimunud stendimist, siis mingit süsteemi küll ei näita. Kontrolörid rääkisid lihtsalt kolme auto kontrollimise võimaluse välja. Mingit süsteemi ja teadust seal taga ei ole.

Ega ma täpsemalt ei tea, kui see, mida lugenud olen. http://www.xtremerace.fi/vanhatsivut20052007/bmw.php
MIDA? KUIDAS? Kõik autod käivad stendis kus veendutakse et mootoril on max. 200 jõudu. Seejärel klapikambri kaas ja ECU plommitakse.
Lamda peab meil olema, sama ka õhukulu mõõtjaga. Samuti peavad need asjad ju töötama, numbrid on stendis ju näha. (segu ja CO)
Kindlasti on võimalik petta kui sellesse eraldi energiat panna aga ma siiralt loodan et keegi ei viitsi sellise asjaga tegeleda.

Võibolla ma niisama näen tonte seal kus neid ei ole ja tegelikult keegi kuskil teab et kõik autod on enam- vähem võrdsed ja jõu mõõtmisel pole pointi.
Mina aga väidan, et seni kuni pole mõõdetud, on ainult oletused. Anyway, kui ainult mind võrdsed autod huvitavad ja teisi mitte, siis võib selle teema unustada.

26.10.2011 at 22:05 2 edits. Last edited 26.10.2011 at 22:06 by Ivalo
rene
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Henri_: Lubada suurem radikas, st lasta radikas vabaks tingimusel, et selle asukoht jääb originaaliga samaks. Ma olen vahetanud enda b-varuosa radikat vist juba 3 korda, kuna vanni valts annab lihtsalt järgi, kui mootor saab veidi kuuma või läheb keema.

Ma pole ainukene ning sellise kokkuleppega sõitis üks auto pea terve hooaja suurema radikaga. See ei anna kiirust juurde, küll aga vastupidavust ja kindlust. Kahtlemata soovitatav muudatus ka pikka maad sõitvate autode puhul.

Kas võiks kaaluda ka kütusepaagile ekraani lubamist? Mul on mitu korda läinud puruks, see on päris tõsine turvarisk tegelikult, kuid praeguste reeglite järgi oleks ekraani paigaldamine keelatud.

Keset hooaega tekkis paanika, et tagaakende tõstukid on osadel autodel ära võetud. Kupeemehi see ei puuduta, kuid sedaane küll. Kas võiks ehk lubada jätkata ilma tagaakende tõstukiteta sõitmist? Nende tagasipanemine on selgelt kulutus, kuigi äravõtmine ei maksa midagi. Silmaga nähtavat kiiruseelist ka ei anna.
Mina olen jätkuvalt selle poolt ,et ei lase midagi rohkem vabaks.Olen ise pannud kahel erineval bemmil b-radikad ja probleeme ei ole olnud. Tõstukite teema on ju selge. see mis ei ole lubatud on keelatud.Mis siin segast?Tagatulede lahendus Peebu poolt on päris hea ja vajalik.
26.10.2011 at 22:28
Henri_
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
No mina ei taha järjekordset radikat osta, millega tean, et läheb katki jälle pärast paari sõitu. Järelikult teeme mina ja ämblik midagi valesti, kui meil sedasi radikaid tuleb vahetada...Parem jahutus kiiruseelist ei anna, pigem on raskem ja viib kaalujaotust veel ette ehk on kiiruse mõttes kehvem. Mina arvan, et kõigi huvides on puhas rada ja tervete mootoritega autod.
Üks kord osta selline korralikum radikas (ja seda mitte paanilise kiirusega Riia esimese trenni ajal vahetada) on igatahes odavam, kui mitu b-osa.

Häda on ju veel selles, et mõningate autodega (jah, ka mina tahan) on sõidetud ja plaanitakse sõita ka pikka maad, see tähendaks auto külge teiste kinnituste tekitamist (mis tegelt ka pole lubatud) ning mitme radika pidamist.

Tõstukite kohta oli see pigem küsimus - mina elan üle selle, kui pean panema uued uksed (aknatõstukite ostmine ja uuesti külgeleiutamine on keerulisem). Kuid ehk on ka teisi sõitjaid sama murega ning ülejäänud lasevad jätkata samamoodi nagu terve see hooaeg sai sõidetud?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
26.10.2011 at 22:35 3 edits. Last edited 26.10.2011 at 22:45 by Henri_
Juhan Tuhk
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ruben pakub võimalust kasutada TKTK autokateedri stendi. Letihind on 40€ kolme tõmbe eest ja ajakulu ca 1,5 tundi. Töid saab teha tavapärasel tööajal.
26.10.2011 at 23:11
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Henri_:
Häda on ju veel selles, et mõningate autodega (jah, ka mina tahan) on sõidetud ja plaanitakse sõita ka pikka maad, see tähendaks auto külge teiste kinnituste tekitamist (mis tegelt ka pole lubatud) ning mitme radika pidamist.

Jajah, ma näiteks plaanin oma künaga DTMis sõita, laseme veel reegleid vabaks.

See igasugune modimine on tõesti juba suht viimase piirini läinud, iga aasta tuleb mingi 3-4 asja juurde mida jälle võiks teha ja lubada, äkki teeks nii et jätaks algajatele mõeldud entry-level klassi nüüd rahule ja kõik kes tahavad paralleelselt DTM-is, FIA GT-s ja vormel Ühes startida teevad lihtsalt valiku. Kui aknatõstukid kiirust ei mõjuta, siis mille pärast oli neid tarvis üldse oma vabast ajast välja saagima hakata? Küllap seal ikka väike mõte käis peast läbi ja kuradike istus õla peal, et saaks ikka tuhandiku, võibolla kaks.

BTW sealt samast august, kus sinu radikad pärit on, ostetud radikas on meil vastu pidanud 5 EMV etappi, 2h sõidu ja 3 rajapäeva. Ja ei näita veel väsimuse märke. Kuigi jah, kindlasti on seal mõningaid kvaliteediprobleeme olnud, aga reeglina praak hakkab ikka kohe lekkima, kui n+1 aega hiljem laiali läheb, on surve liiga suur. Noh ja keegi ei keela ju ka A-osa kasutada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
26.10.2011 at 23:26 2 edits. Last edited 26.10.2011 at 23:39 by Jesper
hall
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma amatöörist asjatundmatu kõrvaltvaatajana olen pigem seda meelt, et peebu tehtud ettepanek on mõistlik, kuid muus osas oleks kasulik jääda senise juurde. Kõik ju toimib ja seda väga hästi.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
26.10.2011 at 23:46
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks

Jajah, ma näiteks plaanin oma künaga DTMis sõita, laseme veel reegleid vabaks.

See igasugune modimine on tõesti juba suht viimase piirini läinud, iga aasta tuleb mingi 3-4 asja juurde mida jälle võiks teha ja lubada, äkki teeks nii et jätaks algajatele mõeldud entry-level klassi nüüd rahule ja kõik kes tahavad paralleelselt DTM-is, FIA GT-s ja vormel Ühes startida teevad lihtsalt valiku. Kui aknatõstukid kiirust ei mõjuta, siis mille pärast oli neid tarvis üldse oma vabast ajast välja saagima hakata? Küllap seal ikka väike mõte käis peast läbi ja kuradike istus õla peal, et saaks ikka tuhandiku, võibolla kaks.

BTW sealt samast august, kus sinu radikad pärit on, ostetud radikas on meil vastu pidanud 5 EMV etappi, 2h sõidu ja 3 rajapäeva. Ja ei näita veel väsimuse märke. Kuigi jah, kindlasti on seal mõningaid kvaliteediprobleeme olnud, aga reeglina praak hakkab ikka kohe lekkima, kui n+1 aega hiljem laiali läheb, on surve liiga suur. Noh ja keegi ei keela ju ka A-osa kasutada.
Suhteliselt kohatu ja totakas sarkasm, see, et sinu radiaator on terve hooaja edukalt garaazinurgas vastu pidanud, ei ole argument, eriti kui arvestada seda, et Lemps on pidanud selle kallal ohtralt inseneritööd tegema. Samas ei sunni ju keegi kasutama kvaliteetsemat radikat, kui sind senine rahuldab, on ju kõik ok ja nagu Henri märkis, ei anna see mitte mingisugust kiiruseeelist, muidu ma oleksin märganud seda viimasel kahel võistlusnädalavahetusel. Ja see, kui keegi plaanib tõesti ka mõnel muul võistlusel osaleda ei ole samuti mõnitamist väärt. Mis puudutab tagauste klaasitõstukeid, siis see on pigem norimine, ükskõik, mis mõttega neid ka ei eemaldatud, oleks tobe nõuda nüüd nende tagasi panemist, eriti, kui see toob kaasa näiteks uste vahetamise, see ei puuduta küll kuidagi mind, sest minu autol on selleks tarbeks isegi el mootorid küljes.
27.10.2011 at 09:48 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 09:49 by amblik
rolantsik
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma ei olegi kunagi süvenenud - mismoodi need aknatõstukid siis ära võetud on?
27.10.2011 at 10:13
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
amblik:
Suhteliselt kohatu ja totakas sarkasm, see, et sinu radiaator on terve hooaja edukalt garaazinurgas vastu pidanud, ei ole argument, eriti kui arvestada seda, et Lemps on pidanud selle kallal ohtralt inseneritööd tegema.
Inseneritööd ei ole tehtud, nagu pakist tuli nii ta ka külge läks, ja ma lugesin ikka reaalseid, osaletud etappe, millest üks toimus sel aastal. Ainuke inseneritöö on igaks juhuks ümber alumise nurga tõmmatud nipukas.

Ma ei saa ausalt öeldes aru loogikast, mille järgi karistatakse stock juppide ja reeglitekohase autoga sõitjaid sellega, et esiteks nad peavad sõitma ühe hooaja nende vastu, kellel on mingi illegaalne modifikatsioon küljes, ja siis järgmisel hooajal tehakse jälle muudatus sest "paljudel ju juba on", pärast mida tuleb teha veel lisakulutusi, et oleks samamoodi "nagu paljudel". Samuti ma ei saa aru loogikast et "sa ei pea ju seda tegema, seega see ei tõsta kulusid" - põhimõtteliselt ei pea ju peale turvanõuete "mitte midagi" auto juures tegema ka Baltic Open klassis? Miks seal siis sõitjaid vähe on?

Ma ei mõnita teie ettevõtmisi, need on väga vahvad ja müts maha, siiralt! Lihtsalt jällegi küsimus on põhimõttes, kui hakata kõiki neid asju lubama ja arutama mis Palangas marjaks ära kuluvad, siis ei jääks Cupi reeglitest ju riismeidki järgi.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2011 at 10:34 2 edits. Last edited 27.10.2011 at 10:41 by Jesper
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks

Minu jaoks oli radika vahetus tingitud sellest, et ma lihtsalt väsisin nende hiina junnide ostmisest, algas see esimesel hooajal enne esimest sõitu. Esimene tutikas radikas tilkus enne käivitamist, teine peale kahte starti, siis sai külge autoga kaasas olnud kõver ja külmumisdefektiga radiaator. Teisel hooajal proovisin jällegi, tulemus sama, siis õnnestus hankida Nissensi radikas, toimis suurepäraselt kuni kiire kurvi järgne krossirada tema elu lõpetas, olgu, selles olen ise süüdi. Selle hooaja alguses uut radiaatorit ostes selgus, et nüüdsest on Nissensi karpides kah hiina radikad, korra veel kevadel proovisin, ei läinud õnneks. Seega paigaldasin Griffini radika, arvestades, et hiinakas maksab ca 100-150 siis ei pidanud paljuks 180 maksta. Samas, ei ole minul ilmselt liiga palju sõna võtta mõtet, kuna seoses mõningate suuremate plaanisolevate muudatustega Palangaks ei saa ma nagunii tervet järgmist hooaega sõita. Ja sel juhul ei ole mul ka mingit vahet, kas mulle punkte antakse või mitte.
Aga kuna nii Henri kui Lembit on vaevelnud samade probleemide käes, siis arvan, et toodud näited ei jää viimaseks ja see teema tuleb tahes tahtmata mõne aja pärast taas päevakorda.
27.10.2011 at 11:03 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 11:29 by amblik
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Jesper, Sul on igav või ? Alguses räägid DTM'ist ja F1'st, siis kurdad, et Sind karistatakse ??? Süvene teemasse ja kirjuta midagi argumenteeritut või mis veel parem, ära kirjuta üldse kui midagi konstruktiivset lisada pole. Põhjused, miks radikas võiks vaba olla on kirjutatud lahti selgelt ja inimlikult, ilma plähmimiseta.

Minul sellega probleemi pole kui mõnel autol on suurem radikas, kuigi rahaliselt ma isiklikult eelistaks mootori kordategemist, sest see lahendab tegeliku probleemi, milleks on ilmselt ploki jahutuskanalite ummistumine. Kui mootor korras, kannatab stock radikas pikamaa sõidu kenasti välja. Kuid kuna meil on öko sari, siis ei saa eeldada, et kõikidel õnnestub osta auto mille mootor on selles osas ok või sundida neid kohe uut mootorit ehitama.

See argument, et B-osa radikad on saast vastab kindlasti tõele ja nende kasutamine ei ole keskmiselt võttes odav, lihtsalt mõnedel on rohkem õnne kui teistel ja kulu jaguneb osalejate vahel ebaühtlaselt. Kas A-osa on odavam või kallim kui aftermarket ? Kui hind on kasvõi sama, siis võiks lubada suurema aftermarketi kasutamist tingimusel, et auto muu konstruktsioon ei muutu. Eelkõige pean silmas mootori õhuvõttu.

Lisaks veel, et siin teemas ei otsustata midagi vaid ainult edastatakse ideid aruteluks koosolekul. Otsused teeme kohapeal hääletades. Ehk pole mõtet siia mingit kilomeetrite pikkust vaidlust tekitada.
27.10.2011 at 11:42 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 11:46 by peep
Raceboy
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Miks ei võiks B-osa odavale radikale külge keevitada alumiiniumist otsavanne? Eeldusel muidugi, et radiaatori kärg ikka on alumiiniumist, mitte vasest. See ei annaks mingeid eeliseid , kuna jahutuspind on sama, oleks odavam, kui A-osa radiaatori ost ja kõikidest variantidest tugevaim. Enda radiaatori meisterdamise järgi on kulud suurusjärgus 50-60 eurot (10-15 eurot vast alumiiniumtorule "kuuse" trimine/treida laskmine, materjal (max 10 cm jupp alutoru+50x40 cm 2mm lehtmaterjal) kokku paarkümmend eurot ja keevitamine ülejäänu). Kindlasti on vannid võimalik külge keevitada kuskil ka 300€ eest, aga tean päris mitut kohta, kus selle töö eest üle mõnekümne euro ei küsita.

____________________________
www.vems.ee
27.10.2011 at 11:56
Henri_
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Arvesta ikka sellega, et paljud sõitjad ei ole ise aretajad ja ehitajad. Ehk siis minusuguse jaoks on selline keevitamine keerulisem protsess, kui lihtsalt teise radika külgepanek. Kui aga radikas oleks vaba (jällegi eeldusel, et muu mootori õhuvõtt sama ja asukoht sama!), siis ei keelaks ka keegi keevitada ja võibolla odavamalt läbi saada. Praeguse seisuga oleks sellline modifitseerimine keelatud.

Roland: Aknatõstukid on välja võetud nende kinnituste lõhkumise teel ehk ilma liigset mõistust kasutamata. Kes ütleb, et see on kallis, võin ise tulla ja need välja lõhkuda nii umbes poole tunniga. :)

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
27.10.2011 at 13:21
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma siiralt vabandan, kui need eelnevad postitused olid "plähmimine" ja katsun end parandada.

A-osa maksab 300€, kogu maailma aftermarketi hindadega ma 100% kursis pole, aga konkreetselt BMW-le sobivad maksavad minu käsutuses olevates hinnakirjades koos kõigi lisakuludega nagu saatmine, tollid jms umbes topelt ja sealt edasi. Mina võtaks materjal-siit-keevitan-selle-sinna-külge-variandi hinnavõrdlusesse ainult juhul, kui keegi konkreetne isik garanteerib saadavuse kõigile soovijatele mingi konkreetse hinnaga.

Täiendus: ja selge see, et odav hiinakas on viletsam kui A-osa ning see omakorda on viletsam kui aftermarket. Selle vastu ma ei vaidle.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2011 at 13:25 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 13:36 by Jesper
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma arvan et Jesperi postituse mõte oli mitte lahmida vaid juhtida tähelepanu, et kui tehnilisest ja majanduslikust aspektist lähtuvalt lubada pidavalt asendada uusi ja uusi vidinaid samaväärsetega, siis mingi hetk on justkui kõik jupid "vabad" ja keegi ei suuda asja enam kontrolli all hoida. Ja ma olen selles osas sama meelt! Ma suudan samamoodi ära põhjendada miks mingi suvalise muu detaili asendamine mingi teise, samasse vääringusse kuuluva kuid oluliselt töökindlamaga, on mõistlik.

Miks need reeglid siis on, kui keegi neist nagunii kinni ei pea? Kes on see tark, kes ütleb, et kere sisse augu puurimine on ok aga aknatõstukite eemaldamine ei ole?
Ma lihtsalt tahan öelda, et mingi hetk on hullult keeruline objektiivsust säilitada, kui igaühel on midagi kellegi teise kohta nö. varrukas- ehk kui tema kaebab minu aknatõstukite peale, siis mina kaeban tema puuritud kere kohta või mis iganes. :)
27.10.2011 at 14:20
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.