register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks   1 2 3 4  
Poster Message
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Jep.

Lisaks veel nii palju selgituseks (luban et 48 tundi enam ei kirjuta midagi :D), et iga selline uus vabadus avab minu hinnangul omamoodi ussipurgi - jupi x aftermarketi alumine ots võib olla näiteks pool A-osa hinnast, seega justkui on selle lubamine põhjendatud (saab odavamalt parema/töökindlama/jne) jupi, aga enamasti on sama jupi aftermarketil ka ülemine ots, mille hind on kosmos, aga mis on ka proportsionaalselt parem. Kui ei oleks parem, siis seda ju ei ostetaks ja tootja läheks pankrotti. Reegliga on võimatu seda ära piirata selliselt, et "odav aftermarket jupp on lubatud, kallis mitte". OEM jupid võivad olla kohati paras rämps, nõus, aga seal on hinnalagi ikka väga selgelt ees, väga raske on kulutada rohkem kui uus originaalosa.

See kõik nüüd kindlasti ei kehti konkreetselt radika kohta, aga noh toimuv on lihtsalt selline aeglane reeglite aluspõhimõtte murenemine. Mingil Ringrajakomitee koosolekul arutleti protokolli põhjal juba FT3 kütusepaakidest näiteks.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
27.10.2011 at 14:56 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 14:58 by Jesper
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Ivalo: Ma arvan et Jesperi postituse mõte oli /.../

Kindlasti on selgem ja lihtsam seda vabadust mitte lubada ehk see on antud ettepaneku miinus. Plussid on juba ülal kirjas. Neid tuleb siis kaaluda ja mis peale jääb, eks see selgub koosolekul.

Reeglitega lubatud muudatustest on paljud tehtud loogika järgi, et nad muudavad auto kasutamise reaalselt (mitte näiliselt) odavamaks. Näiteks amordipadja muudatus eelmisel aastal aga neid on pikk nimekiri. Henri ettepanek tugineb senisele praktikale, otstarbekohasus ilma mõjudeta kuludele või isegi positiivse mõjuga. See loogika, et muutuseid ei tohi lubada kuna "lubamine võib tulevikus kaasa tuua veel uusi muutuseid", on senisest erinev lähenemine ja ma ei näe seal muud eelist kui, et saab hooaja lõpuüritusel tund-paar varem õlle pealt viina peale üle minna.;)
27.10.2011 at 15:10 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 15:13 by peep
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
peep:
quote:
......See loogika, et muutuseid ei tohi lubada kuna "lubamine võib tulevikus kaasa tuua veel uusi muutuseid", on senisest erinev lähenemine ja ma ei näe seal muud eelist kui, et saab hooaja lõpuüritusel tund-paar varem õlle pealt viina peale üle minna.;)
Mind see radika teema konkreetselt küll ei huvita ja viinast on mul suht- koht ükskõik aga see on lihtsalt hea näide. Võibolla ma mõtlen valesti aga ma leian, et suurem radikas siiski annab mingites situatsioonides eelise. Kasvõi näiteks tuules sõitmise puhul. Mul läks mõlemal suvisel etapil mootor sabas sõites kuumaks ja pidin seetõttu natuke järgi laskma, et päris punasesse ei läheks. Tõsi oma osa selles oli paigaldatud liiga tihedal stange võrgul aga suure radikaga poleks ilmselt kuumaks läinud. Seega oleks ju rajal eelis olnud või mis?
Sama loogika järgi võiks näiteks lubada ka M3 käigukasti ja tagadifri. Need on ka ju töökindlamad ja ma leiaks need samuti soodsa hinnaga.
Ühesõnaga, need näited on lihtsalt illustreerimaks juba väljendatud muret selle üle, et nii jätkates võib mingil hetkel käest ära minna.
Aga nagu Peep ütles, eks see ole siis koosolekul näha. Mul pole raske neid jubinaid enda autole külge keerata, lihtsalt see tundub pointless.:)



27.10.2011 at 15:34 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 15:40 by Ivalo
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Minu autol on stangel samuti kaitsevõrk ja pole kunagi kuumaks läinud ehk mu arvamusavaldused põhinevad eeldusele, et suurt radikat pole korras jahutussüsteemi korral vaja. Jutt käib hetkel pigem sellest, et kulutades kuni €300, mis on originaal radika hind, oleks võimalik saavutada lisa efekt, mis seisneb võimaluses kasutada mitteremonditud mootorit, kus ploki jahutuskanalid on mingit sodi täis ja standard radikaga kuumeneks asi üle. Kas see võimalus on sarja jaoks kokkuvõttes kasulik, ma ei ole oma isiklikku otsust teinud aga arutada võib.

M3 tagadifri ja kasti näide erineb kahes punktis. Neid ei saa garanteeritud hinnaga kõik võistlejad osta ja nende mõju auto sooritusvõimele on hetkel teadmata. Radikat saab ja see ei anna kiirusele juurde.
27.10.2011 at 15:57
Ivalo
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
OT aga minu autol on jahutuskanalid päris kindlasti puhtad ja jahutussüsteem töötab muidu laitmatult!
Ainus järeldus on, õliradiaator aitab sinu auto mootori õli nii palju rohkem jahutada, et isegi pikalt sooja ilmaga kellegi taga sõites sina jahutusprobleeme ei koge.

Edit: seda ka et sina sõidad reeglina eespool, kus on liiklus hõredam, taga on tihedam pusimine. :)
Ja siit moraal, et tuleb kiiremini sõita, tean. :D
27.10.2011 at 16:41 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 16:43 by Ivalo
Raceboy
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
See, kes on võistlusauto kokku pannud, suudab nii lihtsa asjaga ise vabalt hakkama saada. Ega keegi ei eeldagi, et TIG keevitus kõigil nurgas seisaks, see teenus ikka ostetaks sisse nagu juba ennist mainisin. Minu meelest oleks see palju võrdsem teiste suhtes (radika suurus jääb samaks), kui suurema radika paigaldus, samas on odavam kui uue radika ostmine ja ületab töökindluselt kõiki teisi variante.

Ma ei saa aru, mida seal aretada on ???


quote:
Henri_: Arvesta ikka sellega, et paljud sõitjad ei ole ise aretajad ja ehitajad. Ehk siis minusuguse jaoks on selline keevitamine keerulisem protsess, kui lihtsalt teise radika külgepanek. Kui aga radikas oleks vaba (jällegi eeldusel, et muu mootori õhuvõtt sama ja asukoht sama!), siis ei keelaks ka keegi keevitada ja võibolla odavamalt läbi saada. Praeguse seisuga oleks sellline modifitseerimine keelatud.



____________________________
www.vems.ee
27.10.2011 at 17:08 1 edit. Last edited 27.10.2011 at 17:08 by Raceboy
rolantsik
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Väljavõte protokollist 09.08.2011:
Hr.Roland Feodorovi ettepanekud BMW 325 Cup tehniliste tingimuste muutmiseks. (Hr.Feodorovi ettepanek kaldkirjas)
3.1 Kere
3.1.4 Küttesüsteemi võib eemaldada,soovituslik on ta alles jätta./Võib lisada salongi tuulutuse parendamiseks lisatuulutusmootoreid./ Tuuleklaasi läbipaistvus peab olema tagatud igas olukorras.
Komitee otsus: hetkel tagasi lükatud.
3.4 Mootor
3.4.9 Jahutusventilaatorid ja nende juhtimine vaba. Ekraani võib paigaldada, kui sellega ei kaasne kere tugevdamist./Jahutusvedeliku radiaator vaba,võib lisada lisa-paisupaagi./
Komitee otsus: suulisel kokkuleppel on lubatud ka B-varuosa.
3.5 Toitesüsteem
/3.5.4 Lubatud kasutada FIA markeeringuga turvapaaki,kui originaalpaak on eemaldatud./
Komitee ostus: BMW 325 Cup peaks jääma margipõhiseks klassiks; hetkel tagasi lükatud.
3.11 Jõuülekanne
3.11.2 Lubatud on vaid BMW E36 325i originaal ZF ja Getrag 5 käigulised sünkronisaatoritega H tüüpi manuaalkastid. Käigukang ja lülitushoovastik vaba./Käigukasti õli jahutussüsteem lubatud./
Komitee otsus: hetkel tagasi lükatud.
27.10.2011 at 18:40
Juhan Tuhk
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
peep:
quote:
Ivalo: Ma arvan et Jesperi postituse mõte oli /.../

Kindlasti on selgem ja lihtsam seda vabadust mitte lubada ehk see on antud ettepaneku miinus. Plussid on juba ülal kirjas. Neid tuleb siis kaaluda ja mis peale jääb, eks see selgub koosolekul.

Reeglitega lubatud muudatustest on paljud tehtud loogika järgi, et nad muudavad auto kasutamise reaalselt (mitte näiliselt) odavamaks. Näiteks amordipadja muudatus eelmisel aastal aga neid on pikk nimekiri. Henri ettepanek tugineb senisele praktikale, otstarbekohasus ilma mõjudeta kuludele või isegi positiivse mõjuga. See loogika, et muutuseid ei tohi lubada kuna "lubamine võib tulevikus kaasa tuua veel uusi muutuseid", on senisest erinev lähenemine ja ma ei näe seal muud eelist kui, et saab hooaja lõpuüritusel tund-paar varem õlle pealt viina peale üle minna.;)


Panen paar kommentaari Peebu jutule täienduseks ja mitmele varasemale märkusele selgituseks. Foorumi-diskussioonis osaleda ei kavatse, kui tunnete, et võin olla abiks asjade kohendamisel, siis olen valmis seda tegema live`na.

Tehnilisest kontrollist:
juba klassi loomisel oli selge jutt klassivanemaga, et olemasolevad kontrolörid ei ole spetsialistid arvestades monoklassi iseloomu ja kontrolllimiseks vajalike andmete omamist. Klassivanem lubas leida inimese, kes on pädev, omab vastavaid teadmisi ja ligipääsu tehaseandmetele ning EI OLE SEOTUD ühegi tiimi ega autosid ettevalmistava garaažiga st et ta on teie klassi üldarvamusega lubatud tuhnima kõikides autodes. Meie omalt poolt tegeleme autode üldehituse ja ohutuse küsimustega ning aitame sellisel spetsialistil reegleid lugeda ja tõlgendada.
(Samal põhjusel jäi pooleli ka alustatud ECUde kontrollimine. )
Lauri ei ole seni ühtegi inimest pakkunud, foorum on avatud ettepanekuteks... Klassi nõusolekul võib see olla ka seotud huvidega inimene.

Reeglitest:
- kirjutage reeglid tihedamaks ja täpsemaks. Kui legaalsuse aluseks on tehase detaili nr, tehas on tootnud ajaloo jooksul sama numbri alt rohkem kui 2 erinevate andmete/mõõtudega detaili, siis see detail on sisuliselt vaba ja seda ei ole mõtet kontrollida. Kui kontrollimine on teile vajalik, siis tulebki kirja panna konkreetne versioon, milline (millised) on lubatud. Ja mõnel sõitjal tuleb siis käia mööda poode ja hakata otsima seda legaalseks kuulutatud detaili.
- pange päriselt kirja sõnastusega, mis annab täpselt edasi vajaliku nõude. Kui on lihtsalt mõtet edasiandev sõnastus (või keegi arvab, et mingi teine punkt on ka sellega seotud, kuid seda ei ole selgelt kirjutatud), siis on erinavaks tõlgenduseks palju võimalusi. Samuti ka kontrollimiseks. Näitena eelmise hooaja rataste paiknemine rattakoopa suhtes, kus kirjutatud nõuet ei täitnud isegi poest väljuv uus auto; või selle aasta klaasitõstukite ja salongi ventilaatorite teema.
- inimesed, kes väidavad, et mingi punkti kontrollimine on ebaoluline, võtke punane marker ja tõmmake reeglitest maha need punktid, mida ei ole vaja tehnilisel kontrollil kontrollida (teie väitel ebaolulised) ja näidake siis "klassikaaslastele" seda kohitsetud varianti. Kas teised on ka nõus selliste reeglitega sõitma?
- nüüd on küll ajaratas veerenud nii kaugele, et on vaja selgelt otsustada, millal ja milline mudel hakkab olema uueks kehaks bemmiklassil. Minu paari aasta taguse sellise ettepaneku peale taoti mind päris sügavale maa sisse :)

Piiss ja edu teile!
Vabalt olen valmis abistama kuni iga võistluse ametliku alguseni; võistluste ajal oleme koos teiste kohtunikega lihtsalt abivalmid, kuid meile seatud reeglite tõttu peame arvestama kõikide võistlejate huvide ja võrdsusega ;)
28.10.2011 at 12:36 5 edits. Last edited 28.10.2011 at 13:39 by Juhan Tuhk
Alberto
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Minul aknatõstukite ennistamisega probleeme ei teki. Vabandan, et tõlgendasin reeglite punkti 3.8.4 liiga vabalt.
Küsimus; on see võimalik, et keegi mõistab vedrustuse puksina ka sarniiri (3.10.3), ehk peaks seda osa reeglitest täpsustama? Või siis "teeme" kõik endale "pikema" õõtsa ja käenmiku vahelise puksi :p.
Kas on suurema atraktiivsuse huvides mõeldav ümber vaadata võistlusnumbrite reegel. Heaks näiteks sobib idaalselt ka Audrus käinud Camaro Cup. No kui ei ole rajal kiire, siis ilus ja äge tahaks sellegi poolest olla:)


____________________________
Vineda Racing Pirita-Kose-Kloostrimetsa
03.11.2011 at 01:55
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Tere,

tuleks tagasi Ivalo mainitud ja ämbliku kommenteeritud teema juurde. 26.09 saatsin Koovile all järgneva sisuga kirja, mida olen siia postitades pisut muutnud:

Nimelt, ei ole küll ise varasemalt ringraja sarjades osalenud aga on jäänud mulje, et kunagise golfi klassi tappis taaskord raha ja piisavalt suur erinevus auto võimekuste vahel mis seeläbi saavutati.
Siitkohalt ettepanek määrata BMW 325i cup klassi autodele maksimaalse lubatud mootorivõimsuse piir. Mootori võimsuse mõõtmiseks võiks olla erapooletu asutus näiteks, nagu seda on Tallinna Tehnikakõrgkool. Olen kindel, et kui sõlmida suurema mahulisem koostööleping (näiteks EAL-i ja TTK vahel), on võimalik ka hinna osas läbirääkimisi pidada. Minu poolne nägemus oleks selline, et kõik klassi autod peaksid käima võimsusstendis kus nende autode mootorivõimsuse maksimum ei tohi ületada lubatud piiri (võib määratleda ka võimsusgraafiku kuju).Piiridesse mahtudes tuleks kõik olulised, mõjutavad komponendid plommida EAL esindaja poolt, kes parimal juhul saaks ise kogu mõõtmise vältel kohal viibida.
Mis määrata selleks ülemiseks piiriks oleks juba iseasi küsimus. Rääkides mõningate sõitjatega jääb mulje, et üksnes mootori kapitaalremondiga on võimalik saavutada mootori võimsust 6-7kw enam kui originaal mootori korral (leian, et see on märgatav vahe). Iseasi, kas mootori kapitaalremont (silindrite teise remontmõõtu puurimine jne.) peaks ilmtingimata olema vajalik selleks, et osaleda näiteks esiviie heitluses? Kui leidub neid kellel jääb mootori maksimaalne (originaal) võimsus ühe või teise asja taha, siis äkki ta võib sisselaske õhu elektrisüsteemis näiteks mingit takistit kasutada (või mõnd muud odavat vahendit)? Või ongi see määratud piir nii kõrgel, et kõik peaksidki seda tegema.
Antud lisamõõtmine võiks olla täiustuseks eelnevalt kehtivatele reeglitele. Miks mitte ei võiks tulemused olla avalikud, sest reaalne erinevus rajal võiks ju ideaal juhul tulla ikka juhtimise ja seadistamise tugevusest võimalikult võrdsete autodega.
Kui "plommida" kõik mis mootori võimsust võiks mõjutada, tuleb järelikult iga "plommi" lõhkumisel see uuendada. Erinevalt remondi suurusest oleks see siis detaili ülevaatus või kordusmõõtmine.
Minu jaoks jäi pisut arusaamatuks Ämbliku näide. Kui me seame maksimaalsevõimsuse piiri originaal võimsusega samale tasemel, siis ei ole seda ju katkise õhukulumõõtjaga võimalik saavutada.
Mõistan, et ei ole lihtne kõike plommida ja kontrollida aga kahju oleks näha kui klass ja klassi tugevus, sarnaselt mitmetele varasematele, kannataks konkurentsivõime puudumise tõttu, tingitult rahalistest vahenditest.

Mina leian, et konkurentsivõimeks ei peaks olema iga kasutatava mootori suuremat laadi kapitaalremont vajalik. Ma leian, et me vaatame mööda ühest suuremast kulude allikast.
Turult leitav originaalvõimsust välja andev mootor peaks olema piisav.

Iseasi kuidas piirata nende autode võimsust millel hetkel on "originaal" kw aga see oleks juba edaspidise diskussiooni teema.

Alustuseks võib uurida kuidas soomlastel mootorivõimsuse kontrolli all hoidmine lahendatud on. Kui on huvilisi kes teemaga kaasa tulevad ja saavad aru, et hetkel on "võrdsed" autod rajal kõrvuti kiirendades ebavõrdsed, siis usun, et saaksin vajalike Soomlaste kontaktid. Minu esimene arvamus on, et suhtlus sellel tasandil võiks olla klassivanema ülesanne, aga olen nõus vajadusel aitama.
05.11.2011 at 15:18 1 edit. Last edited 14.11.2011 at 15:14 by Lend
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Minu näide põhineb kevadel testitud kogemuse põhjal, minu seni kasutusel olnud mootori võimsust testides. Mul oli dünos kaasas 4 õhulugejat ja mittetöötav lamda andur, viimase lahtiühendamine muutis graafiku normaalseks ja andis 20 hpd. Õhulugejate erinevus oli 10 hpd, sealjuures ükski neist ei olnud uus. Selle põhjal võin mina kindlalt lubada, et kui vaja, siis ma suudan igal juhul oma auto panna seadesse, kus tal on ca 25 hpd vähem maxvõimsusest. Ja jõud millest jutt käib on üle orig 192 st. Ja ma arvan, et see ei ole lõplik nimekiri võimsust mõjutavatest elektroonilistest vidinatest ja kuna need on kõik nn kuluvosad, siis nende plommimine läheb ju suht keeruliseks ja tüütuks.
Ja tegelikult peaksid siis kõik käima enne igat sõitu dünos kontrollimas, et kas mõni nendest pole saba andnud. Nõue, et need kõik töötama peaksid ei ole piisav, sest nad töötavad peaaegu alati, aga kui hästi?
05.11.2011 at 19:29 2 edits. Last edited 05.11.2011 at 19:44 by amblik
Umbertto
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Indrek ! Stardiabi kasutamine keelatakse järgmisel hooajal ja siis stardid sa sama moodi kui teised ! Sõltumata lambda seisundist :D
05.11.2011 at 20:20
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Umbertto: Indrek ! Stardiabi kasutamine keelatakse järgmisel hooajal ja siis stardid sa sama moodi kui teised ! Sõltumata lambda seisundist :D
Stardingi samamoodi, a lihtsalt natukene varem :D No ja eks see järjestiklülitusega kast aitab ka veits ;)
05.11.2011 at 20:24 2 edits. Last edited 05.11.2011 at 20:25 by amblik
Raceboy
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Lihtsalt ääremärkusena lisaks, et sama auto, ütleme 200 kW võimsusega ja vabalthingav (ülelaadega autodel on kõikumine suurem), ilma ühegi muudatuseta näitab ühel päeval nt 190 kW, teisel päeval aga 205 vms kW, ehk siis see on väga libe tee, millele astuda. Ja see jutt, et meie düno näitab alati täpselt, on otse öeldes jama.

See on muidugi puhtalt mu isiklik arvamus, kuid vast need paar kW pole asi, mis rajal otsustavaks saab.

____________________________
www.vems.ee
06.11.2011 at 01:14
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
To: Raceboy - mis number autoga sa muidu sõidad? 15kw kõlab uskumatult isegi erinevate sisselaskeõhu temperatuuride puhul.
Ja see jutt, et meie düno näitab alati täpselt, on otse öeldes jama - Huvitav, ma lugesin terve teema läbi ja ei suutnud sellist väidet kusagilt leida, ei tea kellele see mõeldud oli.
Iseenesest mootorisse mineva õhu temperatuur ei ole kindlasti kõigi jaoks igal päeval sama ja see on diskussiooni teema.

Amblik, kindlasti mõjutab kütusesegu kvaliteedi muutmine, sisendparameetrite valetamise või ära jätmisega mootori võimsust. Minu arusaamist mööda on lambdaanduri lahtiühendamine või muutmine juba praegu reeglitega keelatud:

1.2 Muudatused
Kõik muudatused on keelatud, juhul kui nad ei ole antud reeglitega lubatud. Keelatud on originaalosade töötlemine, juhul kui see muudab nende kuju, kaalu vähendamine puurimise, materjali eemaldamise või kergema materjaliga asendamise teel, mistahes konstruktsiooni või tööpõhimõtte muudatused, välja arvatud reeglites lubatud juhtudel


Minu arusaamist mööda peaks see maksimaalsevõimsuse piir olema selline, mida ei saa õhukulumõõtja vahetusega ületada. Juhul kui mootor ja plokikaas on töödeldud ei ole muidugi midagi imestada kui võimsus on õhulugejaid vahetades, üle tehasest tuleva maksimaalvõimsuse piiri.

Kindlasti peaks kõik võimsust mõjutavad sõlmed komponendid olema plommitud. Minu arusaamist mööda peaks võistlustel detaili vahetada soovides paluma kohtunikul detail ja paigaldus üle vaadata ja plommida. Juhul kui kohtunik plommi pannes saab veenduda, et tegemist on originaal detailiga ei tohiks see võimsust mõjutada. Pärast iga plommi muutmist ei peaks kindlasti võimsusstendis käima, küll aga võib-olla mingi aja või näiteks suurema mootori remondi tagant.
06.11.2011 at 11:49
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Tundub, et soomlased on mootori võimsuse mõõtmisest loobunud, vähemalt hetke reeglites seda kirjas ei ole või ma ei leia üles. Kuid neil on aju eelneva kontrollimise kohustus, mis siis peale seda plommitakse. Saksas on standardklassis mootori võimsuse mõõtmine kohustuslik ja peale seda mootor plommitakse. Üks plomm plokikaanel, mitte kümme plommi kõikidel komponentidel. Ma ei tea mida nad seal järgivad aga eksisteerib võimalus, et auto viiakse parc ferme'st otse rullidele. Meil see eriti reaalne ei ole.

Meie klassis näiteks 8 KW erinevus võimsuses pole kiiruse suhtes määrav. Mul on isiklik kogemus, olen kaks hooaega (2009 ja 2010) sõitnud selle ja isegi rohkema võrra lahjema motoriga standardiga võrreldes. Kui kuulujutte uskuda, siis konkurendid on omanud standardist rohkem KW ehk vahe on olnud isegi suurem. Kannatas esiviiskusse sõita küll ja kindlasti ma pole mingi sõidugeenius.

Samuti pole määrav, kas mootori alumine ots on remonditud või mitte ? Kui alumise otsa remont ära keelata (ehk keelata ploki puurimine), siis lihtsalt väheneb sobivate plokkide arv ja konkurentsis püsimine muutub keerulisemaks.

Autospordis loeb raha igal juhul palju rohkem kui enamustel teistel alades, olgu reeglid millised tahes. Kes rohkem panustab nii tehnika -, kui isiklikku ettevalmistusse (seegi tähendab €€€) on kiirem. Head reeglid teevad rahaga saadava eelise väiksemaks ja meil on selles osas head reeglid, praktikas tõestatult. Piisab kui vaadata ringiaegu võistlusprotokollides ning jälgida uute sõitjate arengut.

Mina panustaks auto ettevalmistusse ja iseendasse, mitte reeglimuudatustesse.
06.11.2011 at 13:00
hall
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ruben,
Kui sa tahad mingeid muutusi, siis on selleks vaja eelkõige bemmisõijate soovi, mitte seda, et sa üritad Rauli veenda. Raul ega RK ei otsusta kuskil kabinetivaikuses seda kuidas bemmiklassis muudatusi teha. RK lihtsalt kinnitab sõitjate soovi, mis on esitatud klassivanema kaudu. See ei kehti mõistagi ohutusküsimustes.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.11.2011 at 17:51
hall
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Võimsuse mõõtmisest ka paar sõna.
Minu meelest on dünomisega jauramine mõtetu, sest kui praegusel juhul levivad kuulujutud teemal "see viilis nii ja see viilis naa", siis dünomiskohustuse kehtestamisel asenduvad need juttudega "see susserdas dünos nii ja see susserdas naa". Selgemaks ei muutu mitte midagi, küll aga saavad nii võistlejad kui kontrollijad lisakohustusi ja -kulusid juurde.
Praegused reeglid tunduvad töötavat hästi.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
06.11.2011 at 17:58
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Ma kindlasti ei üritanud Rauli veenda, ei viljele sellist stiili !

Kuna EAL kohtunikud peaksid ära tegema suurema osa tööst, leidsin, et on aus Rauli kui nende esindajaga teemal suhelda, kas asi on teostatav enne kui see üldsusele välja pakkuda. Ilmselgelt peame me ise otsustama mida me soovime ja selleks ka antud teema tõstatus nagu Peep alustuseks palus, uurimaks, kas on lisa huvilisi. Hetkel on BMW klassis väga lõbus, minujaoks on tähtsaim, et see nii jääks, erinevalt paljudest teistest sarjadest.

Selleks, et keegi ei peaks arvama, et dünos susserdati nii või naa, peaks dünos kohal olema kohtunik. Väidan, et näiteks katkine õhukululugeja kasutamine on dünograafiku kujust näha. Vähemalt siiamaani on olnud.

Leian, et plokikaane plommimisest üksi on vähe, kuna juba mainitud lambdaandur ja õhukululugeja muudavad märgatavalt mootorivõimsust. Soomlaste seas tundub näiteks sisselaskeõhu temperatuuri "valetamine" väga levinud olevat, mis annab märgatavalt võimsust juurde.

Kahjuks ei saa nõustuda väitega, et suurusjärk 15kw, ehk 10% mootorivõimsuse erinevust ei oma järjest suurenevat tähtsust kasvavas konkurentsis.

Ma ei väida, et peab ära keelama plokkide puurimise, ma väidan, et ka pärast mootori remonti, võiks mootori maksimaalne võimsus jääda lubatu piiresse. Lubatu oleks see, milles me ise kokku leppime. Lisaks oleks lubatud ka odavamad viisid lubatu lähedale jõudmiseks, (nagu näiteks eelpool mainitud) ning oleks kindlaks tehtud (mõõdetud), et ei ühel, ega teisel viisil ei ole lubatud (kokkulepitud) piiri ületatud.

Tundub, et pean ära märkima, et teema püstitus ei ole seotud minu konkurentsivõimega. Usun, et tean mille taha mu enda tulemused jäävad.

Tähtsaim, mina ei ürita midagi läbi suruda, vaid tõstatasin teema.

06.11.2011 at 19:14
amblik
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Olgu, kui juba plommimiseks läheb, siis tuleb ka sumps ära plommida, pakun, et erinevate summutite vahe on samuti miskit paarkümmend jõudu ja tahtlikult saab seda veel kõvasti allapoole viia.
06.11.2011 at 19:37
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Sellele soovivad äkki vastata need, kes seda mõõtnud on. Kas originaal ja mitte originaal summutil on mõni kilovatt vahet, jah. Kas originaal ja mitte originaal summutil võib olla 20 kg vahet, jah. Kas see on tähtis kuna auto miinimumkaal sõidu ajal on määratud, ei.
06.11.2011 at 21:05 1 edit. Last edited 06.11.2011 at 21:06 by Lend
peep
 
Moderator
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
quote:
Lend: Soomlaste seas tundub näiteks sisselaskeõhu temperatuuri "valetamine" väga levinud olevat, mis annab märgatavalt võimsust juurde.

Neil on see andur reegli kohaselt "vaba". Arvestades, et nad on meist kauem seda sarja jooksutanud tekitab see küsimuse, et ehk on tegu millegi mõistlikuga ? Ma pole kunagi liiga palju süvenenud tehnikasse aga targemad kindlasti on, ehk kas sellega saab võimu juurde ? Ja kas seda saab lihtsalt kontrollida või mitte ?

Võib-olla oleks põhjendatud selle aiaaugu sulgemine antud muudatuse lubamisega juhul kui kontrollida pole lihtne ja annab võimu juurde ? See mõjuks konkurentsi tasandamise seisukohast hästi ja kui lisakulu on minimaalne, siis oleks muudatus põhjendatud.

Spetsialistid, kõnelege ! ;)
06.11.2011 at 22:11 2 edits. Last edited 06.11.2011 at 22:16 by peep
Henri_
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Jutt käib siis õhukulumõõtjast?

Ma arvan, et selle ära petmine polekski tegelikult paha mõte. Mina sel hooajal ostsin endale uue mõõtja, maksis vist üle 350€ ehk on ikka ropult kallis tükk. Samas kui Ämbliku auto peal on erinevaid katsetatud ja jõudugi olevat erinevalt. Parimaks ei osutunud uusim.

Ehk on tõesti ühe takisti lisamine see, mis võimaldab sõita ka kulunud/vana õhukulumõõtjaga sama kiiresti kui uuega. 350€ kohe kokku hoitud...

Keegi Soomlastega suhtlejatest saaks seda uurida veidi?

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
07.11.2011 at 00:13 1 edit. Last edited 07.11.2011 at 00:14 by Henri_
Lend
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Takisti lisamine annab tinglikult mootorijuhtarvutile teada, et õhku on rohkem (kuigi realselt ei ole) ja lisab enam kütust, ehk segu on rikkam. See ei asenda katkist õhukulu mõõtjat.
07.11.2011 at 00:50
Jesper
 
Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks
Igasugune andurite väärtustega mängimise lubamine on sisuliselt ekvivalentne progetava aju lubamisega, ainult et arvutis inimesemoodi tabelite täitmise asemel tuleb läbi teha kordades aja- ja ressursimahukam protsess, sisuliselt originaalaju reverse-engineerida ja siis omandatud oskusteabe baasil panna ta soovitud asju tegema.

Muidugi omaette ja väga põhimõtteline küsimus on, et kas ja kui palju tehniline kontroll on üldse võimeline selliseid asju kontrollima? Ja noh näiteks kui me oletame et keegi soetab kasvõi selle IAT sensori kontrollimise seadme, siis kas kuskil on piisavalt autoriteetset infot selle kohta, mis kõigi võimalike tehasesensorite karakteristikud on? Mina olen ühe antud teemasse mitte puutuva projekti raames sellist infot välja kaevata üritanud, seni tulemusteta. Ja tegelikult on ka sellest vähe et mingi sensor kinni plommida ja/või autolt maha kruvitud olekus ära kontrollida, sinna originaalsesse juhtmestikku on erilist fantaasiat kasutamata võimalik umbes Tevalo laoseisu jagu takisteid ja muid komponente nii ära peita, et visuaalne vaatlus midagi ei tuvasta. Kontroll on keerukas, aeganõudev ja nõuab heas mõttes "politseiniku" mõttelaadiga eksperti, kust selline leida?

Ja päeva lõpuks, kes kogu selle töö kinni maksab? Sõitjad? EAL?

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
07.11.2011 at 01:31 2 edits. Last edited 07.11.2011 at 01:39 by Jesper
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatuste ettepanekud 2012 hooajaks   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.