register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Järelkärude hange   1 2 3 4  
Poster Message
raimo_r
Järelkärude hange
http://www.chester-towbars.co.uk/c_trailers/bjt_cartransporter.html
Clubman1350 CM9-T-042 Trailer: £1269.00 + VAT.

Eesti käibega on see ~28k EEK, pluss transport. Ei tule nagu eriti odavam.

Ja kui veel mingit varuosa on vaja, tuleb sealt tellida, kuna just sellist kärutuld siin Eestis ei pruugi saada olla.


____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
24.11.2010 at 17:59 1 edit. Last edited 24.11.2010 at 18:01 by raimo_r
Ivalo
 
Järelkärude hange
quote:
raimo_r: http://www.chester-towbars.co.uk/c_trailers/bjt_cartransporter.html
Clubman1350 CM9-T-042 Trailer: £1269.00 + VAT.
Eesti käibega on see ~28k EEK, pluss transport. Ei tule nagu eriti odavam.
Ja kui veel mingit varuosa on vaja, tuleb sealt tellida, kuna just sellist kärutuld siin Eestis ei pruugi saada olla.


Ootame Eesti hinnad ära, neid ju veel pole, ehk raske on midagi võrrelda hetkel.
Varuosade saadavus on muidugi argument, iseasi kui suure tõenäosusega seal midagi laguneb, tuled, pidurid, diisel ongi kõige kriitilisemad ilmselt.
24.11.2010 at 18:30 1 edit. Last edited 24.11.2010 at 18:31 by Ivalo
uzzac
 
Järelkärude hange
Remontimise vajadus sõltub pigem kasutajast endast. Meie käru on peale kolme hooaega vajanud korra uut tagatuld ja ülejäänud tööd on piirdunud vaid tavalise hooldamisega. Ega see Inglismaa nüüd nii kaugel ka pole, et sealt mõnd spetsiifilist detaili igaviku ootama peaks.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
24.11.2010 at 18:40
tsrk
 
Järelkärude hange
Kuidas hange edenenud on?
Jõuaks veel Jouluvanhale kirja saata :)
12.12.2010 at 16:45
Umbertto
 
Järelkärude hange
Hanke kokkuvõtlikud tulemused on siin, miskit liiga rõõmustavat hindades võrreldes tavapakkumistega on vähe. Hinnad km-ga.
Eestimaised valmistajad/müüjad kes on küsimisele vastanud:
Ecotreiler.ee - hetkel kallutavat pole, ehk kevadepoole saab olema. 2t täismassiga platvormiga treiler 1,85x4,0 m, teed, vints, tugijalad, koormaaasad, ~41000 kr/1tk, 5 tk korral ~37000.-. Tüüp -omavalmistatud, pilt http://www.rally.ee/?a=a032&b=18131
Haagisekeskus.ee - Kallutav 2t täismass, 1,9x4,5x0,18 m kast, teed, vints, tugijalad, koormaaasad, hind 41900.-/1 tk korral Tüüp -omavalmistatud
Respo.ee - kallutav universaalhaagis tüüp 2000A402T182 PLH, 4,82x4,0x0,19 m, teed, tugijalad, koormaaasad, soodushind 38000.-/1 tk. http://www.respo.ee/est/haagised.php?leht=tootegrupid&id=5&mudel_id=262

Omavalmistatutel registreerimisel riigilõiv 5350.-, tüübikinnitusega 2350.-

Lisaks olen uurinud ka Inglismaa-Saksa variante, see asi on veel pooleli. Hinnad Inglismaal kohapeal on muidu suhteliselt huvipakkuvad (neil ei nõuta € sertifikaati), kuid kui siia liita transa (5-10k) ja omavalmistatu regamise suurem hind, see et kui tuledel, haakepeal, jne. pole € serti, siis on ilu kiirelt kadumas ;-(((((

Hea oleks kui reaalsed treila osta soovijad panevad mulle otse maili oma mõtted ja soovid... Siis saaks asja juba konkreetselt edasi ajada, sõltuvalt valikutest kas kõik koos või igaüks eraldi ;-))))
13.12.2010 at 17:28 1 edit. Last edited 14.12.2010 at 10:08 by Umbertto
uzzac
 
Järelkärude hange
Brian James Traileri kärusid on siinmail nähtud küllalt. Ju neil ikka need tähised küljes asjadel.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
13.12.2010 at 18:35
Ivalo
 
Järelkärude hange
Suht pointless hinnad kahjuks, millest ma järeldan, et müüjaid ei huvita, kas müüa 1 või 5 treilat. :(
14.12.2010 at 11:53
hall
 
Järelkärude hange
quote:
Ivalo: Suht pointless hinnad kahjuks, millest ma järeldan, et müüjaid ei huvita, kas müüa 1 või 5 treilat. :(

Samas võib ka järeldada, et tootjal pole erilist "katet" vahel, mille arvelt soodukat teha.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.12.2010 at 16:28
Aspelund
Järelkärude hange
Kate on alati... moodsate neljarattaliste puhul vahel suisa mitme kümnega protsenti ulatuv. Lihtsalt aastaplaanid tahavad täitmist ja kasumid teenimist.

A

14.12.2010 at 17:44
Cardo
 
Järelkärude hange
Kas äriettevõtete eesmärk ei tohi olla enam kasumi teenimine ? Ostke muidugi Hiinast ja siis imestage 10 a pärast, miks Eestisenam ei toodeta miskit vaid ainult Hiinas äri õitseb ja peotäie riisi eest mõni kili õnnelikum on. Tüüpiline eestlane soovib saada alati nn Mersu kvaliteediga ja Lada hinnaga. Igal asjal on oma hind ja õiglane hind. Inglismaal võib ju hind muidugi odavam olla, kuna seal toodetakse neid 100 000 tk võibolla iga kuu, aga meil 10 tk kuus kui sedagi ja kui ostetakse ikkagi mujalt siis vähese nõudluse tõttu hind ju aina koalikel tootjatel kasvab.
Nagu võite aru saada, siis 1 tk cupi auto standard kere ettevalmistus või teha neid juba 10 annab teatud soodustuse, aga kui neid teha 100 tk siis oleks hind võimalik, et lausa 50% soodsam. Eelistage Eestimaist !
14.12.2010 at 18:04
Umbertto
 
Järelkärude hange
quote:
Aspelund: Kate on alati... moodsate neljarattaliste puhul vahel suisa mitme kümnega protsenti ulatuv. Lihtsalt aastaplaanid tahavad täitmist ja kasumid teenimist.
A
See on lausa "nädala mõte" - arvan et kuna me pole enam NSVL sõbralikus peres vaid kurjas turumajanduses, siis see kasumitaotlus on tingitiud sellest ning asjaolust et "vereimejatest" treilerimüüjad tahavad võidusõitjate kulul lihtsalt rikastuda ;-))))
Aga kui kellelgi õnnestub web´ist leida "mtü" laiendiga treilamüüja kodukas, siis peaks neilt ostes ka see kasumisoov välistatud olema....
14.12.2010 at 18:14
raimo_r
Järelkärude hange
Cardo, hetkel ei ole välismaalt odavamat pakkumist.
Välismaalt tuleb siis odavam kui see reaalselt odavama hinnaga sinu kodus olemas on. Seni on tegu umbluuga.

Eriti ei usu küll, et kuskilt Respo pakutavaga võrdväärse kvaliteediga käru oluliselt odavamalt saaks. Mingi 1-2k krooni pärast ei tasu see jamamist ära ja kui mõni varuosa tellida, siis Inglismaalt on pisipakk min 30 naela ehk vahe tuleb 1-2 korra puhul juba transpordi eest kiiresti tasa.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
14.12.2010 at 18:15 1 edit. Last edited 14.12.2010 at 18:21 by raimo_r
uzzac
 
Järelkärude hange
Üks asi on hind, teine aga see, mida sa selle raha eest saad. Eelistame Eestimaist, samal ajal saad rõvedalt vastu pükse, sest 40k eest kärul pole ei nägu ega tegu. Lisaks ei ole Eestis autosport väga laialt levinud ka, et härrad kärutootjad peaks nüüd nahast hirmsalt välja pugema.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
14.12.2010 at 18:22 1 edit. Last edited 14.12.2010 at 18:45 by uzzac
raimo_r
Järelkärude hange
No Respo haagised on siiani küll soliidsed tundunud. Mida välismaal pakutakse, seda tõesti läbi interneti öelda ei oska.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
14.12.2010 at 18:45
Aspelund
Järelkärude hange
Ma ei väitle siin kasumi teenimise vastu.

Lihtsalt: kui poes kirjutatakse uue auto hinnasildile 1/3 juurde võrreldes sellega, mis asi tehasest esindusse tulles on või motopoes korrutatakse kiivri laohind müügihinna saamiseks kahe või suisa kolmega, on selle nimeks juba ahnus. Need on Eesti elust võetud näited.

Müüa kümmekond haagist ja teenida puhaskasumit kasvõi tuhat krooni per käru, on ikka oluliselt parem, kui mitte müüa ühtegi käru ja hoida oma raha kinni materjalide all koos vajadusega maksta (igavlevatele) töölistele palka.

A.
15.12.2010 at 11:50
H.E
  
Järelkärude hange
Tundub, et peaks hakkama kärude tootmise ja müügiga tegelema. Saab isuga koorida. :)
15.12.2010 at 12:23
Jesper
 
Järelkärude hange
Klge sorry härrased, ma olen ka hingelt padukommunist ja pooldan konspiratiivsetes ringkondades igasugu huvitavaid ideid, aga no lõppkokkuvõttes võib-olla Respol on tellimusraamat kuskilt Rootsist vms välisturult silmini täis ja tõesti neid ei huvita mingi +- 5 käru pärast end neljaks tõmmata? Või siis äkki on mitmest konkureerivast firmast sarnaste pakkumiste saamise taga mitte röövkapitalistlik kartell, vaid reaalselt selliseid asju ei õnnestugi Eestis odavamalt teha? Kogu see teemaarendus on väga huvitav, kõigepealt plaanikomitee otsustab et mis on käru hind ja siis pahad kapitalistid hoidku oma piip ja prillid, kui neile see hind ok ei ole. Hents99 ju pakkus 15k eest kärusid, võtke siis seal äkki? Hiinast ju hea kõike võtta, tulgu kasvõi pool aastat ja sama hinnaga, aga kui see teise eestlase tööta jätab siis on ülikõva.

Arvestades, et Respo ise toodab pmst ainult raami ja kõigil neil käru külge minevatel tööstuslikel pulkadel nagu veopea, sillad jne on nende jaoks hinnad vaevalt et üle 30% madalamad kui inimese jaoks tänavalt, siis ma küll ei näe seal mingit kahe või kolmega korrutamist. Ja no kui ma oma firmas midagi toodaksin ja keegi tuleks seda võrdlema mingite maalevahendaja-müügiesindaja-kataloogikaupmeestega, siis ma küll solvuks, pehmelt öeldes.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.12.2010 at 12:32
hents99
  
Järelkärude hange
Kahjuks pole ma reaalselt kuni 15k pakkumist Hiinast saanud. Üle selle on juba kallis :)

Aga kuna siin mitmes post on juba näritud selle Hiina teema kallal, siis ütleks paar sõna sekka. Kõik, mis Hiinast tuleb, pole nii kehv kui arvatakse (ainult omaturu toodangu tarbijad saavad siit vähemalt 200% juurdehindlusega siiski sama või kehvemat kvaliteeti kui sealt kaugelt, milles see point siis on? Maksame kõrgemat hinda, mille eest? Ma olen nõus maksma kõrgemat hinda, aga see peab olema põhjendatud ja näha toote kvaliteedis. )

Ja kui keegi siin seepärast tööta jääb on pigem ta oma probleem ja saamatus või viitsimatus.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.12.2010 at 13:17
Jesper
 
Järelkärude hange
Ei no keegi ei keela pakkuda paremat kvaliteeti ja/või hinda. Kui kaup on reaalselt laos ja lõpphind teada, siis võib-olla tuleks isegi vaatama ja ostaks, millegi otsas peab seda küna ju ringi lohistama. Ma isiklikult olen endiselt sügavalt skeptiline selle suhtes et neil kõik siin arvele saamiseks vajalikud E-d ja CE-d peal on seal, aga no ega ma ju ei tea, äkki tõesti on.

Siin lihtsalt osad (mitte sina) süüdistasid Respot jt. mingis häbiväärses rahaahnuses vms, võttes aluseks selle seni veel täiesti virtuaalse sinu poolt välja pakutud hinna, mis ei ole imho päris härrasmehelik asi mida teha.

Ma siin oma suure tarkusega mingi hetk "tootsin" hunniku bemmi mootoripatju turu parima hinnaga, pärast kodus teki all kuuma teed rüübates, habemest alumiiniumi laaste välja katkudes ja teenitud kahekrooniseid virna ladudes vaatasin et pole neil Turneri hindadel tegelikult häda midagi :D

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
15.12.2010 at 13:36 2 edits. Last edited 15.12.2010 at 13:51 by Jesper
peep
 
Moderator
Järelkärude hange
Kui inimene ei ole ise ettevõtlusega tegelenud, siis väljastpoolt vaadatuna tundubki, et kõik on lihtne, keevita kauba hinnale niipalju otsa kui vähegi kannatab ja raha tuleb. Kulude ja riski poolt ju ei paista välja. ;)

Muide, käisin just Hiinamaad mööda ringi ja seal on kõike - nii odavat saasta kui viimase peal tehnikat.
15.12.2010 at 13:50
hall
 
Järelkärude hange
quote:
Aspelund: Lihtsalt: kui poes kirjutatakse uue auto hinnasildile 1/3 juurde võrreldes sellega, mis asi tehasest esindusse tulles on või motopoes korrutatakse kiivri laohind müügihinna saamiseks kahe või suisa kolmega, on selle nimeks juba ahnus. Need on Eesti elust võetud näited.


Kui keegi selliselt suudab asjad maha müüa, siis on tal vedanud, valdavalt siiski elu nii roosiline ei ole. Ja kui see keegi isegi suudab sellise juurdehindlusega majandada, siis ei ole seda minu arvates küll põhjust ahnuseks nimetada, sest turumajanduses paneb hinna paika turg ning müüja asi ongi ärilises ettevõtmises, mille peamine eesmärk ongi ju kasumi teenimine, küsida just nii kõrget hinda, kui turg on valmis aktsepteerima.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
15.12.2010 at 13:59
hents99
  
Järelkärude hange
Õige, kõik on õige.

Respo vms puhul pole tegemist MTÜ`ga, peabki kasumit tootma, mida rohkem, seda parem . Mina vaatan alati sellise pilguga, et kui tundub liiga kallis, otsin odavama või teen ise odavamalt. Kui ei suuda, järelikult on hind seda väärt/õige ja tuleb osta.

Ma müün ka oma toodangut kohati 1500% juurdehindlusega, nii kaua kui makstakse, teen ja müün edasi. Müüb sama kallilt ka mõni teine, seepärast ma peangi kasulikumaks ise teha.


Muidugi mõni haagisetootja oleks võind küll mõistlikuma hinna teha siinsele rahvale, võibolla ei küsitud piisavalt hästi? Kohati on isegi kampaaniahinnad kõvasti soodsamad?


Jesper, väiketootja peab tootma tellimuse peale ja piisava kattega, siis on asjal jumet.

____________________________
Hobitehnika mehaanika, elektroonika ning nende seadistamine - kõik ühes kohas.
15.12.2010 at 17:01
rolantsik
Järelkärude hange
Otsisin huvi pärast kunagisi hinnakirju mingite jupihindade kohta ja siis hakkas meelde tulema,miks mina Eestist juppe ei ostnud,vaid Soomest.
Näiteks 13" käru ratas(velg+rehv) on Soomes maksnud 390,-EEK tk
Käru juppide alal polegi Hiina nr 1,vaid Brasiilia kust peaks 90% juppe tulema.
15.12.2010 at 17:27
uzzac
 
Järelkärude hange
Noh kui keegi karnevalile läheb võtab sealt mõned kärud näppu.

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
15.12.2010 at 17:53
hall
 
Järelkärude hange
Kui mõned võidusõitjad tahavad treileriteemal ühist lahendust leida, siis saan pakkuda rekka poolhaagisest treilerit, kuhu mahub sõltuvalt autode mõõtudest 3-4 tükki. Komplekti kuulub telk (6x12m) ja diiselgeneraator.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.12.2010 at 13:22
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Järelkärude hange   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.