register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Poster Message
tomcat
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
See on üks igavesti ilus logo,kaunistamaks minu võidusõidu autot :)

Kas Audruringi sissesõidule on juba seesinane märk installeeritud?
14.03.2012 at 13:08
hall
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Veel mitte ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 13:13
tfr
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
tomcat: Nojah, kaks väljaannet ei võtnud N-i jutule, aga kolmas jäi kõike uskuma ja peksis niukse pasatormi üles...

No senimaani on tal õnnestunud see saag käima tõmmata Postimehes, Õhtulehes ja Delfis. Eesti ajakirjandusmaastikul võib seda vist paraku kordaminekuks lugeda.
14.03.2012 at 13:16
hall
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Imelik on, et sama asi tal kevadel ei õnnestunud, kuigi kuulsin sellekohastest püüdlustest.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 13:19
PlyVal64
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
serõi: Imelik on, et sama asi tal kevadel ei õnnestunud, kuigi kuulsin sellekohastest püüdlustest.
Need on demokraatia hapumad viljad...
Aga need kolm meediat said samas jälle plusspunktid just demokraatliku suhtumise eest. Miskit pole teha, euro/EAS toetus on "meie" raha ja selle igati otstarbekas kulutamine peab olema "õigustatud". Seega tuleb Sul/Teil nüüd tänu kauaigatsetud demokraatiale hakata vastuselgitusi tegema. On küll täiesti mõtetu pasatorm aga midagi ka teha pole. Hetkel on PR-alase "tööga" Teile 1:0 tehtud. Tegelikult siis 3:0. Ahjah, ei usu mina, et ajastuses on "juhuslikkust": Pealtnägija kaks lugu ja kiilaka kõrviku räige valetamine/solvamine Riigikogus Aardla poldri teemadel on tavainimesel kõrvus.
Et üldine foon ei jääks selline, nagu see praegu on (toredad mehed teevad küll head asja aga kulutuse otstarbekus sellisel kujul on küsitav), siis tuleb ülimalt läbimõeldud ja lihtinimesele arusaadav ning "söödav" vastulause kirjutada. Kui sõda siis sõda! Kui see pasatorm tõesti sattus kogemata just praegusesse aega ilma strateegideta, seda hullem. Õnn kippuvat tugevamaid soosima...
14.03.2012 at 13:39 1 edit. Last edited 14.03.2012 at 13:50 by PlyVal64
Koma
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Kaasvõitlejad!
Pean kurbusega juhtima Teie tähelepanu faktile, et tänavu möödub 30 aastat Iru-Muuga ringaraja eest peetud võitluse kaotamisest.
Langetame pea sündimata kadunukest meenutades! R.I.P.

Läks tera morbiidseks kätte aga nii ta on. Annaks jumal, et ajalugu ei kordu. Olgugi, et võib täheladada teatud sarnasust vastasrinna tegevuses.
14.03.2012 at 13:46
PlyVal64
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
Koma: Kaasvõitlejad!
Pean kurbusega juhtima Teie tähelepanu faktile, et tänavu möödub 30 aastat Iru-Muuga ringaraja eest peetud võitluse kaotamisest.
Langetame pea sündimata kadunukest meenutades! R.I.P.

Läks tera morbiidseks kätte aga nii ta on. Annaks jumal, et ajalugu ei kordu. Olgugi, et võib täheladada teatud sarnasust vastasrinna tegevuses.
Nii ta on. Viimased valminud uhke raja teetammi jäänused hävitati ehk veeti laiali u. 8 aastat tagasi. Oli au ja võimalus nendel natuke sõita ja rohkem "jalutada".
Aga selge on see, et ka Audruringiga jääb igaveseks probleem: müra ja elanikud. Seega pole miskit teha, pasatormi tekitavat lahendust tuleb arutada aga hoopis muu paiga kontekstis. Kahjuks tähendab see Eestis esiteks riikliku poliitika totaalset muutmist. Ja see on vist paar lähiaastat veel ilmvõimatu, kuniks suusa- ja rattapedest kommunist pukis on.
Kindlatsi on veel mõned sobilikud paigad, mis ka väga pikas perspektiivis tänu oma looduslikule asukohale ei hakka probleeme tekitama aga mina tean ja tunnen kindlalt ühte: Piirsalu vana raketibaas, täna tuntud Lintsi linnaku ja Vindla maaüksusena. Esimene neist 53,1 Ha ja hetkel 100% riigikaitsemaa, teine selle ümber 403,42 Ha, millest 35% on kaitsealune maa, 65% riigikaitsemaa. FIA/FIM mistahes tasemele vastava raja, k.a. F1 kõlbuliku, saaks teha mingisse sellisesse paika. Rabasaarele, kuhu viib ligi mitu teed aga kus lähikonnaski keegi ei ela ega elama hakka. Lisaks on Lintsi geoloogiliselt ja pinnavormiliselt ideaalne paik oma kõrguste vahe ja kohapealse ehitusmaterjaliga ning ka juba olemasolevate ülikorralike tuumarakettide angaaridega. Ta on veel kordi parem, kui Kiltsi. Sinna ümber kodanikele terviserajad, laudteed, matkarajad jne ning asi toimib.

Minu arust on kogu aeg kulutatud energiat selgelt sobimatutesse paikadesse ringradade surumisega. On ka Sauga-Audru jälle samane paik, kus on selgelt lähinaabritest maaomanikel-elanikel õigus väga palju vinguda ja essa kokku keerata. Vinguva militaristiga on lihtne: neile antakse käsk. Roheterroristidega saab ka lõpuks asjad aetud, sest raha, soovitatavalt "kolmandik sulas", meeldib neile kohe väga. Aga vaat selliste tegelastega peldikuseinalt kopituna ei saa mitte kuidagi hakkama, kuigi tegu on veel vägagi mõistliku kirjutise ja suhtumisega:
quote:
mida sina muidu suvel laupäeval-pühapäeval kodus teed? mina peale rasket töönädalat puhkan, veedan aega lastega, kes tagahoovis mängivad, teinekord isegi tukastan! tead jõle ebamugav on omas kodus olla ja keeruline on seda teha, kui mingid kuradi masinad mitme kilomeetri kaugusel möirgavad. arvad, et kell 18:00 piisav aeg mil minu hoovile saabuks vaikus. need tsiklite pininad ja autode lärinad kannatab isegi ära aga vat kui pead mingid dragimasinad tulema siis ei taha eladagi. õnneks vist jääb rada sellisesse kasutusse, kus kiirendusvõistlusteks pole ohtu.
14.03.2012 at 14:31
raimo_r
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Sellest müra asjast räägiti juba 2 lehekülge tagasi. See jutt, et on "mingi müra" ei päde.
Ma võin sulle naabrina 10-23ni korralikku vaibakloppimise tümpsu lasta ja pole sul kuskile kobisema ega õiendama minna. Koli ära või ela edasi. 10 sekundit kiirendusauto törtsutamist selle kõrval on köömes.

____________________________
igapäevasõiduk 4.8 V8 367hj, pühapäevasõiduk 3.2 R6 343hj
14.03.2012 at 14:58
Umbertto
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Kogu selle "N" loo peale meenub mulle üks vana anektoot, mis peaks küll suhteliselt selgelt toimuvat kirjeldama :

[i]Üks mees ütleb sõbrale, et "ma petsin täna miilitsat". Sõber küsib siis, et kuidas sa seda tegid ?
"Tead, ma pissisin pargis, miilits tuli juurde ja ütles, et palun pane ära ja jäta järele. Ma panin ära, aga [b]järele ei jätnud [b]!" :D
14.03.2012 at 15:23 2 edits. Last edited 14.03.2012 at 15:25 by Umbertto
Raceboy
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Minu kursavenna kirjutis paari aasta tagant, kuidas tahetakse suuri asju teha: http://www.ekspress.ee/news/kaardid_ja_edetabelid/kaardid/kaart-motle-suurelt-ehk-megaprojektide-eesti.d?id=31135497

____________________________
www.vems.ee
14.03.2012 at 15:50
Marvin
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
PlyVal64:Sul on õigus ja see on ju ka materjaliseerunud veel ühe paraja totruse, kui Adrenaliin-Arena näol totaalsesse karupersse ehitatuna. Aga no olgu ta siis olemas, sisehallile saab vajadusel leida tuhat muudki rakendust kasvõi rockikontserdite näol (lõpuks võib sinna ju ka tehase sisse panna...), kasutule suusahüppetornile vaid vaatetorni funktsiooni...
Hästi kütad, Priit :). Paraku on sinu seisukoht samavõrra kohatu kui n-tegelase arvamus Audruringist ning kasuks tuleks, kui sa asjast pisut rohkem teaks.
Krossihallile oli kaks võimalikku asukohta ja alternatiivset projekti. Üht vedas eest Lembit Nõlvak ning see pidi tulema Mäo kanti. Teine oli siis Sõmerpalu projekt. See jäi sõelale, sest selle eeliseks peeti suuremat positiivset mõju kohalikule majandusele. Kogu minu lugupidamise juures Roosna-Alliku krossipundi vastu oli see õige otsus. Miks? Mu elu viib mind alailma varahommikuti Võrust läbi Missosse. Talvisel ajal on praktiliselt alati Võru Olerexi tanklas reas Soome numbritega krossibussid, noori krossikutte täis. Need tegelased lähevad Sõmerpalusse trenni. Seega on õige öelda, et Sõmerpalu halli mõju kohalikule elule on ilmne ja reaalne. Need inimesed toovad Sõmerpalusse ja Võrru reaalset raha, selle objekti mõju on tunda mitmeti ka väljaspool motosporti. Nendele soomlastele on seda objekti miskipärast vaja, nemad tahavad talvel trenni teha ning miskipärast ei tundu see neile karup***e olevat. Suhtumise, sisemise saavutusvajaduse ning panustamisvalmiduse küsimus. Meil pisikeses Tallinna-keskses maailmas tundub mingi objekti asumine kilulinnast kolme tunni kaugusel olevat püüdmatu ja saavutamatu. Ma ei suuda paraku sellisest mentaliteedist lugu pidada, sest Eesti on pisitilluke riik, kus mistahes punkti liikumine on ainult tahte küsimus. Tahtetud ei saavuta, ja saavutada tahtjad ei virise.
Vestluse teemas hoidmiseks mainin, et sama kehtib ka Audruringi kohta.
14.03.2012 at 18:16
Henri_
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Rallikrosski on seda pidevalt tõestamas.

Laitse üritused olevat kõige publikuvaesemad, kuigi rohkem kui pool Eesti elanikkonnast elavad vast Harjumaal ja Tallinnas.
Samas igale poole mujale (Misso, Piiroja vms need rajad ongi) on tulnud kokku terve kohalik piirkond ja kõige parematesse vaatamiskohtadesse ei pruugi alati äragi mahtuda. Neil üritusi vähem, valikut vähem ja mentaliteet vist pisut erinev.

Ka drift on seda näidanud. Näiteks Haapsalus, Raplas toimuval üritusel käivat silmaga hinnates suhteliselt sarnane hulk inimesi, kui Tallinnas Ülemistel toimunud. Teatud seltskond tuleb alati välja, kohalikud tulevad, kuid Tallinnas ei tule ikkagi inimene, keda asi ei huvita. Ta leiab oma laupäevaks mingi muu tegevuse.

Sellised projektid peavadki olema väikestes kohtades. Ka üle Eesti tuleb vahest isegi rohkem rahvast kokku, kuna tegemist on sündmusega, kuhu minnakse sõpradega koos.

____________________________
http://petrolheads.ee/ ; EVO RX ; E46 V8
14.03.2012 at 22:26 2 edits. Last edited 14.03.2012 at 22:29 by Henri_
hall
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Oli tore. Ja toredam on, et nüüd kui konverents tehtud saan jälle ehitusteemale pühenduda ;)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 22:37
SteBe
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Äkki avaldate natuke, mis siis toimus siin Pärnus.

Aga on aru saada, et ehitust õnneks ei ole enam võimalik pidurdada?

____________________________
tänavalt rajale "Vineda Racing"
14.03.2012 at 22:45
uzzac
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
serõi: Oli tore. Ja toredam on, et nüüd kui konverents tehtud saan jälle ehitusteemale pühenduda ;)

Ehk viitsid pikemalt seda travestiat kirjeldada?

____________________________
Lada 2101 Coupé AruveeRacingTeam Petrolheads.ee
14.03.2012 at 22:47
hall
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Toimus see, et ET üritas väita, et detailplaneerigut muuta pole vaja ja üldse käiks kogu projekti muutmine väga lihtsalt, kuid mitte väga arvukas, aga see-eest väga pädev kuulajaskond oli erineval seisukohal ning üritas ET-d veenda oma ristiretke lõpetama. Lõpuks taandus teema peaasjalikult "kiire kurvi" ohutuse teemale ning omaltpoolt andsin lubaduse regulatsiooni piires selle lahendust võimalusel veel korrigeerida.

Pärast viisin ehitusmeeste soojakusse Tallinnast saadetud kohvimasina.

Ega väga palju rohkem seletada polegi.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 22:54
amblik
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Kuidas mulje jäi, kas on oodata ka edasisi avalikke ärapööramisi ?
Ehk siis, kas härra tegeleb igapäevaselt ikka edasi selle "ringrajaasjaga" või otsib endale mingi päristöö?
14.03.2012 at 23:05 1 edit. Last edited 14.03.2012 at 23:09 by amblik
hall
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Ei tea, aga ma loodan, et me saame nüüd selle peatüki lõppenuks lugeda ja kutsuda ET ringraja avamisele ringrajale alusepanijast aukülalisena. Kui liiga palju lahinguid veel pidama peame muutub see varsti juba keeruliseks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.03.2012 at 23:26
amblik
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
serõi: Ei tea, aga ma loodan, et me saame nüüd selle peatüki lõppenuks lugeda ja kutsuda ET ringraja avamisele ringrajale alusepanijast aukülalisena. Kui liiga palju lahinguid veel pidama peame muutub see varsti juba keeruliseks.
Olgu, minu viga, peale kaklust rusikatega ei vehita, loodame parimat.
14.03.2012 at 23:33
Juhan Tuhk
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Ehk leevendab ta meeli kui nimetada mõni kurv tema nime järgi?
15.03.2012 at 09:59
Umbertto
 
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
Juhan Tuhk: Ehk leevendab ta meeli kui nimetada mõni kurv tema nime järgi?
Eriti sobiv oleks siis seda teha selle eile põhiliselt jutuks olnud kiire kurviga ;-)))
15.03.2012 at 11:03
Garfield
  
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
serõi: Lõpuks taandus teema peaasjalikult "kiire kurvi" ohutuse teemale ning omaltpoolt andsin lubaduse regulatsiooni piires selle lahendust võimalusel veel korrigeerida.
ET joonisel on kiire kurv ju päris algsel trassil - me tõime seda ju juppmaad sissepoole. See oli viimane muudatus projektis, vähemalt minu poolt. Aga loodame, et seljataga sehkendamine edasi ei käi ja saad rahulikult rajaga edasi minna. :)


____________________________
Focus RS
15.03.2012 at 11:21
devilc
Moderator
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Et siis kiirest kurvist saab tulevikus veel kiiremini läbi? Põnev. :)
15.03.2012 at 15:59
H.E
  
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
Kiirest saab siis Enn Velt Tepand Motocenter curve.

____________________________
Raketibaas
15.03.2012 at 16:03
Garfield
  
Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus
quote:
devilc: Et siis kiirest kurvist saab tulevikus veel kiiremini läbi? Põnev. :)
Mis seal põnevat on, kui isegi Baltic-GT klassi masinad sealt "sirge jalaga" läbi sõidavad :uhoh
Edit: Teppandi nimelist kurvi mitte teha, kuna ta likvideeris minunimelise kurvi (kui vana stardisirge ära kaotati) :)

____________________________
Focus RS
15.03.2012 at 17:11 1 edit. Last edited 15.03.2012 at 17:13 by Garfield
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : Audruring - virtuaalreaalsuses ja päriselus   .. 8 9 10 11 12 13 14 ..  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.