register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : OT 2010 juhend   1 2 3  
Poster Message
rustang
  
Moderator
OT 2010 juhend
EAL Ringrajakomite vaatas oma 9.02.2010 koosolekul läbi Open Tracki 2010 juhendi projekti ja kiitis selle põhimõtteliselt heaks. Suurimad muudatused on autode tehnoseisundis ja karmimates möödasõidureeglites. Kaasasõitja miinimumvanus on 16 ning kõik autos olijad kirjutavad disclaimerile alla. Pisemaid parandusi ja täpsustusi võib veelgi tulla. Osavõtutasusid me esialgu paika ei pane kuna ürituse kulupool ei ole veel selge. PDF on allalaetav siin.
10.02.2010 at 11:10
matukas
  
OT 2010 juhend
Vaatasin, et põlevate lähitulede nõue ka. Eelnevatel aastatel vist polnud? Ei mäleta küll. Ise olen ilma sõitnud.

____________________________
Belief is harder to shake than knowledge
10.02.2010 at 11:23
lauri911
 
OT 2010 juhend
Mõistlikud täiendused, eriti punkt 6.
Hea on see, kui reegleid on nii vähe kui võimalik ja nii palju kui vajalik.
Põlevad lähituled on ka hea täiendus, hakkavad paremini peeglist silma.
10.02.2010 at 11:28 1 edit. Last edited 10.02.2010 at 11:28 by lauri911
H.E
  
OT 2010 juhend
Plaan tänavu kah OT kambaga liituda mõnel sõidul.
Kas rajalt lahkumine enne juhendis ettenähtud ringide täitumist on kuidagi reguleeritud?
Kuna mu liiklusvahend pole just superauto, nagu enamus mulluse tabeli järgi tunduvad olema, siis pärast 3-4 ringi pole minu autoga mõtet head aega enam püüda.
10.02.2010 at 12:11
rustang
  
Moderator
OT 2010 juhend
Peaks vist KKK sektsiooni tegema....

Lahkuda võib ja peabki varem s.t. kohe kui tekib mingi kahtlus. Rajaskeem võimaldab ja see on ka igal koosolekul üle räägitud.
10.02.2010 at 12:14
peep
 
Moderator
OT 2010 juhend
Rajalt võib lahkuda igal hetkel, vahel lausa ootamatult.:) Aga kui meelega, siis lihtsalt näitad paremat suunda ja sõidad boksi.

Hea ringiaja püüdmine ei ole meie ürituste eesmärk - kui võtad rahulikuma tempo ja keskendud õigetele sissekeeramis- ning kurviläbimisjoontele siis võib juhtuda, et tulemuseks on samad ringiajad kui "head aega" püüdes.;)
10.02.2010 at 12:17
joonas
OT 2010 juhend
"4.2. Kõikidel autodel peavad olema töökorras lähi-, suuna- ja pidurituled ning paigaldatud vähemalt 2 tahavaatepeeglit. Sõidu ajal peavad autol põlema lähituled."

Näiteks minu autol paiknevad lähituled klappides ehk lähitulede kasutamiseks peab klapid lahti tegema. Ega see OT-l sõitmist ei välista, kuid kas gabariittuledest või udukatest ei piisaks?

Minu jaoks see probleem ei ole, kuid juhin lihtsalt tähelepanu. Klapid all on auto palju ilusam :)



____________________________
Joonas 88' Porsche 944S
10.02.2010 at 12:42
Jesper
 
OT 2010 juhend
4.5 Soovitav on paigaldada turvakaar või turvapuur, mitmepunkti turvavööd, ning vajadusel nendega
sobivad istmed.

Minuarust overkill, süvendab inimestes muljet et "oh mis nüüd mina oma tagasihoidliku saaniga OT-le trügin, sõidan parem siin enne paar hooaega autoklubi karikat vaikselt 3x3 ringi ja siis teen arenguhüppe". Reaalselt ma ei usu, et keegi oma puuri paigaldamise/paigaldamata jätmise otsuse selle punkti järgi teeb.

Täiendus: ma saan aru, mille tagajärjel see punkt seal on, aga juriidilisest vaatenurgast on huvitav see 16 aastase kaassõitja reegel - millest selline valik? Ma ei ole küll sada prossa kursis, aga 16 aastane ju viina osta, hääletada ega laenu võtta ei saa, seega justkui samasugune alaealine kui näiteks 14 aastane. Minuarust vettpidavam oleks nii korraldaja kaitse kui lastekaitse seisukohast panna piir 18 ja alla selle vanema juuresolekul või kirjalikul loal, kui seda asja üldse reguleerima hakatud on.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.02.2010 at 13:04 2 edits. Last edited 10.02.2010 at 13:17 by Jesper
lauri911
 
OT 2010 juhend
quote:
joonas: "4.2. Kõikidel autodel peavad olema töökorras lähi-, suuna- ja pidurituled ning paigaldatud vähemalt 2 tahavaatepeeglit. Sõidu ajal peavad autol põlema lähituled."

Näiteks minu autol paiknevad lähituled klappides ehk lähitulede kasutamiseks peab klapid lahti tegema. Ega see OT-l sõitmist ei välista, kuid kas gabariittuledest või udukatest ei piisaks?


Gabariittuled kindlasti ei täida eesmärki - päikeselise ilmaga neid ei pane ilmselt tähelegi.
Udutulede puhul on muidugi asi parem, kuigi need on suunatud maha --- aga ma kahtlen, et keegi tahaks turvalisuse kohapealt järeleandmisi teha...
10.02.2010 at 13:55
uzzac
 
OT 2010 juhend
minuarust ei saa seda tulede asja valesti tõlgedada. päevatuled aka lähituled. kui ei tööta või ei taha panna põlema siis peale ei saa ja thats it :).
10.02.2010 at 14:00
rustang
  
Moderator
OT 2010 juhend
16-aastaselt on hakkajamatel poistel taskus "lasteload" ja võimalik osaleda OT-l piloodina (kui juhendaja on kõrval), imelik oleks neil keelata kõrvalistmel istuda. Laste mittelubamine on järeleandmine "poliitilisele korrektsusele". Niikuinii on "tavainimestel" raske aru saada miks seal kihutama peab, veel raskem on emadel aru saada, miks seejuures lapsi autosse võetakse.
10.02.2010 at 14:00
JustMe
OT 2010 juhend
quote:
4.5 Soovitav on paigaldada turvakaar või turvapuur, mitmepunkti turvavööd, ning vajadusel nendega
sobivad istmed.
Kas see punkt on EAL poolt sisse pandud või Teie poolt? EAL on muidu üldiselt igasuguste puuride vastu tänavasõiduautodes ja ka ARK vist ei luba seda tegelikult.

____________________________
www.evonet.ee - EVO 9 RS
10.02.2010 at 14:02 1 edit. Last edited 10.02.2010 at 14:03 by JustMe
rustang
  
Moderator
OT 2010 juhend
quote:
JustMe:
Kas see punkt on EAL poolt sisse pandud või Teie poolt? EAL on muidu üldiselt igasuguste puuride vastu tänavasõiduautodes ja ka ARK vist ei luba seda tegelikult.

ARK ei luba jah üldjuhul. Punkt on meie oma ja sisse pandud põhjusel, et OT-de käigus on päris palju autosid üle katuse keeratud.
Aga juhin tähelepanu, et tegu on soovitusega.
10.02.2010 at 14:24
Jesper
 
OT 2010 juhend
Rustang, ma saan sisuliselt aru mida saavutada on tahetud ja kuna see mind kuskilt otsast ei puuduta, siis sisulist arvamust ei oma. Lihtsalt kui täiskasvanute puhul on allkirjaga kinnitatud lause "olen ohtudest teadlik ja aktsepteerin reegleid" mingisuguse kaaluga, siis minu hinnangul alaealiste puhul seadus overrideb seda, ehk kui näiteks 16 aastane saab mingi nipiga endale kodulaenu võetud, siis see on tühine, tal ei ole lubatud sellist otsust teha ja laenuandja saab veel pistonksi kah.

Näiteks langevarjuritel on selline süsteem: http://www.skydive.ee/koolitus/iad ja langevarju kaassõitjatele: http://www.skydive.ee/koolitus/tandem

Muidugi ma pole kaugeltki mitte jurist ja ei tea asju, lihtsalt üritasin tähelepanu juhtida Eestis üldlevinud praktikale selliste asjade puhul.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
10.02.2010 at 14:31 1 edit. Last edited 10.02.2010 at 14:31 by Jesper
rustang
  
Moderator
OT 2010 juhend
Langevarjurite "disclaimeri" eest tänud!
10.02.2010 at 14:48
lauri911
 
OT 2010 juhend
Ääretult raske on muidugi kontrollida seda lapsevanema kirjalikku luba :) (kes iganes kamraad siis selle kirjutada võib).
Teisipidi saab muidugi punkti täiendada, et kui on alla 18-aastane, siis võib ainult lapsevanema kõrval istuda....
10.02.2010 at 14:57
peep
 
Moderator
OT 2010 juhend
quote:
lauri911: Ääretult raske on muidugi kontrollida seda lapsevanema kirjalikku luba :) (kes iganes kamraad siis selle kirjutada võib).
Teisipidi saab muidugi punkti täiendada, et kui on alla 18-aastane, siis võib ainult lapsevanema kõrval istuda....

Hetkel pole veel valmis uus disclaimer ehk sisuliselt leping osaleja ja korraldaja vahel aga sellega läheb kogu otsusutusõigus ja vastutus juhile ning kaassõitjale ja korraldaja ainus ülesanne on veenduda, et kõik kes istuvad kas roolis või kõrval on selle dokumendi allkirjastanud. Ilmselt hakkame kasutama käepaela süsteemi nagu ka muu maailm seda teeb. Ehk kui juht tunneb, et ta ei soovi vastutada alla 18 aastase kõrvalistuja eest, vms. siis on tema õigus ja kohusuts vastavalt käituda.

Need punktid juhendis väljendavad korraldaja minimaalseid nõudmisi aga mingil juhul ei pane nende täitmine või mittetäitmine mingit vastutust korraldajale.
10.02.2010 at 16:03
lauri911
 
OT 2010 juhend
Siiani ei ole veel alkoholist kuskil juttu olnud, peaks selle ka vist kuhugi igaks juhuks lisama? (mõni uustulnuk muidu äkki võtab julgestuseks mõned õlled, kurat seda teab, inimesi on igasuguseid)
10.02.2010 at 17:36
Silwer
OT 2010 juhend
Alko ja narko kohta võiks olla küll märge, et need on keelatud ja õnnetuse korral on õnnetuses osalenud isikul joobe tuvastamisel antud isik automaatselt süüdi ka õnnetuse põhjustamises.

Aga see alkoholi asi ei peaks puudutama mitte ainult juhte aga ka pealtvaatajaid. OT ei ole küll sellega siiani probleeme olnud aga kahjuks olen olude sunnil viibinud mõnel autospordiüritusel kus rahvas kes pealt vaatab (sh. sõitjate enda sõbrad / sugulased) on olnud maani täis. Sellised isikud kujutavad endast ohtu nii iseendale kui ka teistele. Ehk siis võiks olla mingi märge et üritusel alkoholi tarbimine on keelatud ja et ürituse korraldajal on õigus eemaldada ürituselt alkoholi-/narkojoobe või mõnel muul põhjusel ebaadekvaatselt käituvad isikud.

____________________________
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW E46 S54 SMG VF570 supercharged & BMW F25 X3
10.02.2010 at 18:12
peep
 
Moderator
OT 2010 juhend
Lasin targematel seadustest (TSÜS) järele vaadata ja tõesti alla 18 aastased vajavad OT'l osalemiseks (st. disclaimeri legaalselt pädevaks allkirjastamiseks) vanema kirjalikku luba. Sellest hoolimata, me ei tahaks neile seda võimalust täiesti ära keelata ehk 16-18 saab peale vanema loaga ja see 16 on puhtalt korraldaja otsus ilma mingi seadusest tuleneva põhjuseta. Eks nuputab veel tsipa, kuidas see sõnastada aga siin siis tuleb muuta.

Alkohol on hea märkus muidugi, nagu ka narko jms. aga sellise punkti lisamine pole juhendi üldise põhimõttega kooskõlas, sest korraldaja ei ole võimeline alko ega narkoteste tegema. Juhendis on vaid asjad, mida korraldaja saab reaalselt tuvastada. Ma isegi ei arva, et peaks juhendis olema korraldaja õigus purjust inimest mitte osalema lasta vms. Õigus terve mõistuse järgi tegutseda on by default olemas.

Mis puutub turvavarustuse teemat, siis tegu on korraldaja hinannguga. Kui osaleja tuleb ilma puurita autoga, siis teda on informeeritud ja kui ta sellest hoolimata otsustab sõitma minna, siis on see teadlik soovituse mittejärgimine ja riski võtmine. Loomulikult võiks neid soovitusi olla mustmiljon aga see oli korraldaja valik lisada just need konkreetsed punktid.
10.02.2010 at 18:23
Wolle
  
OT 2010 juhend
quote:
peep: Ma isegi ei arva, et peaks juhendis olema korraldaja õigus purjust inimest mitte osalema lasta vms. Õigus terve mõistuse järgi tegutseda on by default olemas.


Pigem võiks seal olla selline punkt, et korraldajal koos mingite nn "respecti" omavate isikute nõukogul (kes näiteks määratakse iga OT alguses) on õigus otsustada osalejaid mitte rajale lubada (olgu siis kahtlus narko-, alko- või muu joove või kasvõi eelnev reeglitest mitte kinnipidamine(korduvalt). Täpset sõnastust küll sellele punktile ei oskaks välja pakkuda aga kui näiteks osaleja suudab tõestada oma kainet olekut (alkomeeter vmt) siis oleks tal ometigi võimalus rajale pääseda.

____________________________
Maalt ja mälestusega hobusest

Ford. At least they circled the problem.
10.02.2010 at 18:30
rustang
  
Moderator
OT 2010 juhend
Lisan Peebu jutule, et juhendi sõnastuse detailides ilmselt tuleb veel muudatusi ja täpsustusi aga meile oli oluline saada Ringrajakomitee põhimõtteline hinnang ja kokkulepe peamistes küsimustes. Ilma EAL loata ei soovi me sellist üritust korraldada.
10.02.2010 at 18:34
peep
 
Moderator
OT 2010 juhend
Ok, et oleks veel paremini tajutav. Ei mina ega Avo soovi korraldada "üritust".

Meie eesmärk on aidata grupil inimestel (osalejad) tarbida neid huvitavaid teenuseid (raja rent, ajavõtt, kohtunikud, jne) kogudes vajamineva raha enda kätte ja sõlmides kokkuleppeid teenuse müüjatega. Lisaks aitame teenust võimalikult sujuvalt tarbida, korraldades registreerimist, rajalepääsu, rajal sõitmist, tulemuste edastamist ja aidates hättasattunuid (rajalt väljasõidud näiteks). See on umbes sama, kui klassijuhataja kogub lastelt teatri ühiskülastuse raha ja ostab piletid. See ei tähenda, et klassijuhataja peaks asendama haigestunud osatäitjat või maksma kinni poiste poolt puhvetist näpatud konjaki.

Ehk kui keegi lällab autode vahel, siis on ikka osalejate asi kas seda taluda või midagi ette võtta.
10.02.2010 at 18:53 1 edit. Last edited 10.02.2010 at 19:02 by peep
lauri911
 
OT 2010 juhend
Nojah, siin see küsimus seisnebki, et kas 60 autot kipubki juba minema ürituseks :) ---- ehk siis tekib rajale ja raja äärde rohkem inimesi, kes grupina hakkavad käituma ettearvamatult.
Suurema hulga inimeste puhul hakkab peegelduma üldine keskmine ühiskonna nö. "komplekt", st. et võiks näiteks väita, et kohal on alati vähemalt üks purjus inimene ja üks väga rumal ja hoolimatu inimene.

Kokkuvõtes määrab reeglite arvu ikkagi osalejate/pealtvaatajate arv, juhul kui sinna tuleb palju inimesi, siis tuleb reguleerida/keelata/piirata jne.
Ehk siis jääb küsimus, "mitu kartulit on kuhi" :)

Edit: Ehk siis kui üritus toimuks ainult siin foorumis kirjutajatele, siis oleks vaja ainult mõnes reeglis kokku leppida, ülejäänud oleks juba "default" OK.
10.02.2010 at 20:26 1 edit. Last edited 10.02.2010 at 20:31 by lauri911
Jesper
 
OT 2010 juhend
quote:
Silwer:Aga see alkoholi asi ei peaks puudutama mitte ainult juhte aga ka pealtvaatajaid.

Jah, ja järgmisena lisame selle et OT-le eelnev öö tuleb tingimata veeta seadusliku abikaasa seltsis :) Nii juhtidel kui pealtvaatajatel.



____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
11.02.2010 at 00:27
opentrack.tqhq.ee foorum : Vaba rada : OT 2010 juhend   1 2 3  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.