register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.   1 2 3 4 5  
Poster Message
rolantsik
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Täna garaazhis meenus veel üks vana teema, mida Eiki mainis juba reeglite koostamisel aga siis ei jaganud keegi teine eriti seda teemat ja puudus arvamus. Ettepanek arutlemiseks on, et hooratas võiks vaba olla.

Jep,see väga hea idee.
Race taxil kolksub see väga räigelt juba,järgmine nädal läheb vahetusse.
21.08.2009 at 21:57
Jörm
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Amperi auto ei olnud 20 kg alakaalus, esimese Riia mõõtmistulemused olid valed, võrdluseks saab võtta vaid teise Pärnu kaalumistulemusi. Amperi auto oli kerge sõitja ja alla 10L bensiiniga +2 kg, kui ma õigest mäletan. Mul on see kaustikus kirjas, võin järgi vaadata. Sellest autost on välja võtta vaid sisemine radikas ja ventikas, rohkem pole sealt ilma relakata midagi võtta, sellegi kaalu saavutamiseks läks oma 5 päeva aega, kõik üleliigsed juhtmed said ükshaaval välja lõigatud. Ehk see auto on väga piiripeal alla 70 kilose mehega. Aga meil olid ka mõned asjad rohkem auto küljes, suur splitter, küljespoilerid ja taga lisa stangel. samas oli Pärnus väiksem differ all, ehk mõni kilo tuli jälle juurde selle vahetusega.

Rehvide osas pooldan muutust, aga rahakott on siin määravaks. Kui toyo kestaks kaks sõitu, ilma et teises sõidus oleks ta aegalsem kui esimeses, siis pooldaksin seda. 5 etapi peale läheks siis kaks kuni kolm jooksu rehvi, pluss trennid, et see ilmselt kah ei tapa. Barumit läks koos trennidega kolme sõidu peale 5 jooksu meil, aga me nühkisime palju kah ja paljud rehivd viskasid tükid välja. Barumil samas kiirusevahe esimese ja teise etapi vahel puudub, kui teda kandiliseks pole lastud, pigem on madalama mustriga isegi natuke kiirem.

Soomlastega koos sõitmisesse ei usu, rääkisin Pärnus ise kah nendega ja nad on nii õnnelikud isekeskis, et neid väga ei huvitanud mingite reeglite sobitamine ja Eestis liiga mitu korda sõitmine. Praegu ähvardab Pärnus 10 autot starti tulla vist, ehk eesmärk on täidetud ja isekeskis on ka meil piisavalt hea. Kes tahab võib alati meiega liituda ja seda meie reeglite järgi.

Kas keegi teab Toyo või Kumho hinda pakkuda?

____________________________
Amper Racing
25.08.2009 at 10:23
Jörm
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Hooratta osas olen ühemassilise poolt nagu ennegi, lihtsalt paneks selle hooratta miinimumkaalu paika.

____________________________
Amper Racing
25.08.2009 at 10:24
rlracing
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Ühemassiline hooratas on mõistlik muudatus.
Paneks need mõtted kirja mis vaevavad ning võiks väikse koosoleku teha nädalavahetusel Pärnus (sellise tunnikese peaks leidma võistluse vaheaegadel äkki),sest siis ilmselt kohal enamus sõitjaid ja asjaga seotud isikuid ?
25.08.2009 at 11:07
rene
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Käisin eile Pärnus uue autoga tutvumas ,alla kruvisin masteri rehvid.100 prossa tänava auto ja aeg oli 1.08.54 .
Minu mõte on sama ,mis peep välja ütles, et prooviks masterit.Ühemassiline hooratas on ka minu poolt hea idee.
26.08.2009 at 07:52
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Infoks, et ühemassilisele minek tähendab üldjuhul uut sidurit. Erand on siis, kui hooratas ise teha aga ka see peaks odavam olema kui kahemassiline osta.

Plaan on reede-laup testida Kumho't, sedasama millest Riias jutt oli. Roland proovib neist viimast võtta, siis selgub kas on nii head kui lätlased väidavad ?

Et saaks nendest rehvi teemadest laupäeval korralikumalt rääkida, oleks vaja igal osalejal teada mitu jooksu Barumeid ta see hooaeg kasutas/kasutab ja mis on Barumi ning Mastersteeli hinnad järgmisel hooajal ?

Kulu väljaarvutamise valem on ju tüki hind x arv hooajaks.
26.08.2009 at 09:37 1 edit. Last edited 26.08.2009 at 09:54 by peep
amblik
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Mastersteeli hind täna eesti laos olevatele rehvidele oleks ca 600 eeki, samas on neid ainult 80 tk, mis uue partii hind tuleb saan teada järgmisel nädalal tõenäoliselt.
Ja barumi rehvi on minul kulunud sel hooajal 2 jooksu ja ühe jooksu pean tõenäoliselt veel ostma, samas ei ole mina ka eriti aktiivselt trennides osalenud, seega ilmselt normaalne kulu oleks suurem.
26.08.2009 at 10:37 1 edit. Last edited 26.08.2009 at 10:42 by amblik
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Arutasime Rolandiga, et oleks kõige otstarbekam koguneda peale võistlussõitude lõppu ja siis üritada kõik ülevalolevad teemad läbi käia. Ilmselt rehvi asja 100 % ei saa enne hindade selgumist ära otsustada aga eks siis paista.
28.08.2009 at 14:02
hall
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Arutasime Rolandiga, et oleks kõige otstarbekam koguneda peale võistlussõitude lõppu ja siis üritada kõik ülevalolevad teemad läbi käia. Ilmselt rehvi asja 100 % ei saa enne hindade selgumist ära otsustada aga eks siis paista.

Kuna ürituse afterparty toimub ööklubis Sugar www.sugarclub.ee, siis saab seal kenasti koosolekut pidada :)

Edit: homme jagan huvilistele piletid/paroolid nimetatud klubisse tasuta sissepääsuks.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
28.08.2009 at 21:14 1 edit. Last edited 28.08.2009 at 21:21 by hall
Jörm
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Peale ürituse lõppu enam kedagi ei paistnud raja ääres, et peaks siis kogunema mingi päev ja asjad läbi arutama. Päevakord on siis:

1. Hooratas
2. Rehvid
3. Miinimumkaal
4. Reeglite täpsustused
5. Loosime välja kolm õnnelikku, kelle autodel võetakse plokikaaned maha peale hooaja lõppu.
6. Võimalikud sügis-talve seeriad (jäärada vms)
7. Kohapeal algatatud küsimused

Hea oleks koguneda juba septembri esimesel nädalal. See puudutab siis tänavusi sõitjaid, kes plaanivad ka järgmisel aastal osaleda.

____________________________
Amper Racing
30.08.2009 at 12:19
hall
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Ma olen küll bemmiklassi osas mittekeegi, aga võtan siiski soovitada seda, et bemmidel oleks lubatud kasutada pneumaatilisi tõstesüsteeme. Praegused tingimused vist neid ei luba? Kiirust see mitte kuidagi kellelegi juurde ei anna, küll aga väga palju mugavust boksis/garaazis tegutsemisel.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.08.2009 at 19:55
rolantsik
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Sai nüüd testitud järgmise aasta Läti Nacionali rehve.
Kuna Race Taxi sõidu formaat ei võimaldanud pidevat lammutamist,siis ei saanud ka päris õiget ülevaadet.
Kuid minu arust on ta väga hea rehv:ca 1350 kg kaaluva autoga ja "sõit turist pardal reziimis" saime paremaks ajaks 1,04,672 http://www.mylaps.com/results/showrun.jsp?id=1283154

Hind:näidis komplekt sai soetatud 35 EUR/pcs.Tegelik hind pidi tulema natuke kallim,kuid Kumho esindaja lubas ka midagi meile vastu anda selle eest,et kui Kumho diiliks läheb.
Neid rehve hakkaks saama kätte www.rehvid.com kodanike käest.
30.08.2009 at 20:37
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Nacionali klassi valge E36 kupee sõitis selle rehviga (KU15) B3 võiduajamisel 1.03,5. Nad testisid ka teisi Kumhosid (KU31), mis on umbes samasugused kui meie Barumid ja nendega oli ta meiega sama kiirusega. Eraldi märkisid lätlased ära, et need rehvid ei viska tükke välja kui "aktiivselt" sõita.
30.08.2009 at 20:46 1 edit. Last edited 30.08.2009 at 20:58 by peep
Jesper
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
serõi: Ma olen küll bemmiklassi osas mittekeegi, aga võtan siiski soovitada seda, et bemmidel oleks lubatud kasutada pneumaatilisi tõstesüsteeme. Praegused tingimused vist neid ei luba? Kiirust see mitte kuidagi kellelegi juurde ei anna, küll aga väga palju mugavust boksis/garaazis tegutsemisel.
Ee, hallo kosmos, see on mingi a'la 20k maksev süsteem :) Kui sa muidugi tead mingit nippi või kohta kuidas saaks selle mugavuse mõistliku hinnaga, siis on teine asi.

Katusescoopi ka vist keegi ei teinudki? Ma jõudsin nii kaugele et käkerdasin mingi vormi valmis, aga lõpuni teha ei viitsinud :)

Seda Kumhot tahaks oma auto all proovida, äkki teeks selle koosoleku mõni teisipäev Audru raja ääres - korjame kokku kõik kandidaatrehvid, krutime oma autodele kordamööda alla ja siis otsustame? Mul on nüüd teada ühed settingud millega saab väga hästi Barumist tükid välja, võin teaduse huvides selle tagasi peale panna :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
31.08.2009 at 02:48 1 edit. Last edited 31.08.2009 at 02:55 by Jesper
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Kui Sul on häid ideid, kuskohast homseks Toyo'd saada, siis oleks küll abiks kui neid testiksid.

Kumho ja Mastersteel on kohapeal saadaval.
31.08.2009 at 08:34 2 edits. Last edited 31.08.2009 at 08:36 by peep
Umbertto
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Kui Sul on häid ideid, kuskohast homseks Toyo'd saada, siis oleks küll abiks kui neid testiksid.

Kumho ja Mastersteel on kohapeal saadaval.

Peep - kas olete homme Pärnusse rehvitestile tulemas ? kui teaks mis kell, astuks ka läbi...
31.08.2009 at 09:24
hall
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
Jesper:
quote:
serõi: Ma olen küll bemmiklassi osas mittekeegi, aga võtan siiski soovitada seda, et bemmidel oleks lubatud kasutada pneumaatilisi tõstesüsteeme. Praegused tingimused vist neid ei luba? Kiirust see mitte kuidagi kellelegi juurde ei anna, küll aga väga palju mugavust boksis/garaazis tegutsemisel.
Ee, hallo kosmos, see on mingi a'la 20k maksev süsteem :)

No tegelikult vist veidi rohkemgi... Aga kuna see süsteem ei oleks kohustuslik, siis pole see ka ju ka probleemiks.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
31.08.2009 at 09:42
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
Umbertto:Peep - kas olete homme Pärnusse rehvitestile tulemas ? kui teaks mis kell, astuks ka läbi...

Ei ole plaaninud, minul on oma arvamus olemas.
31.08.2009 at 10:08
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Kuna kiire läks mööda, siis on huvilistel rehvide testimiseks veel aega. Ehk ostke erinevaid perspektiivseid rehve kokku, proovige neid järele ning postitage tulemusi siis siia ka.
31.08.2009 at 19:27
Lembit
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Praegused reeglid lubavad võistlusnumbrit ainult ristkülikukujulisel taustal. Meil plaanitava värviskeemiga sobib paremini ümargune taust. Kas oleks mõeldav ka ümarguse tausta lubamine, kui numbrile esitatavad tingimused (min. kõrgus 28 cm ja 5 cm laiune must joon) on täidetud?
02.09.2009 at 12:34
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Kas Jesper või keegi teine on mingeid rehve testinud ja on valmis Kumho ja Toyo pakkumistele täiendavalt midagi kõrvale panema ?

Leedus oli hea võimalus kahel õhtul reeglimuudatuste üle aru pidada ja minul tekkis peale seda idee kõigepealt defineerida ära reeglimuudatuste tegemise põhimõtted.

Mistahes reeglite muudatuse puhul tuleks vastata kahele küsimustele:

1. Kas see muudatus teeb auto ettevalmistamise ja/või ekspluateerimise odavamaks ja/või vähem töömahukaks ?

2. Kas see muudatus teeb auto ohutumaks ?

Kui vastus vähemalt ühele pole "jah", siis sellist muudatust ei tohiks vastu võtta. Eriti tuleks hoiduda muudatustest, mis teevad auto "kiiremaks". Meil on vaja rangelt jälgida võimalikult madala sisenemise ja osalemislävega sarja põhimõtet, kus peamine eesmärk on autode ja konkurentsi võrdsus. Jutt siis uutest muudatustest, need mis täna kehtivad las olla nii nagu nad on.

Sealt edasi mõeldes hakkas mulle meeldima laupäeval mainitud idee edukuskaalude kasutamise suhtes. Nimelt jutt oli, kas meil oleks õppida midagi Lätlaste stardikoha määramise süsteemist ja tundus, et vist eriti pole aga edukuskaalud ehk võiks olla jumekad.

Edukuskaaludel oleks vähemalt kaks positiivset efekti:

1. Laiemale hulgale võistlejatele konkurentsis püsimise võimaldamine.

Tundub ebaaus aga kui järele mõelda, siis tegelikult tähendab rohkematele võiduvõimaluse andmine suuremat huvi osaleda ja seeläbi annab sarjale elujõudu - sarja eksisteerimise eesmärk on ju kaasata võimalikult palju osalejaid. Ma pole teooriat uurinud aga edukuskaalud on kasutusel väga paljudes profi- ja amatöörsarjades ehk tegu on ennast praktikas tõestanud võttega.

2. Väiksemate reeglirikkumiste mõju tasandamine.

Minu hinnangul ei vasta hetkel enamus sarja autosid 100 % ulatuses tehnilistele reeglitele. Ka minu enda oma. Kõigil on kindlasti hea põhjus, miks midagi tehtud on aga selge on ka see, et kui konkreetne reeglirikkumine halvendaks osaleja hinnangul auto kiirusomadusi, siis ta üritaks seda likvideerida. Samas eksisteerib võimalus, et mõni rikkumine parendab auto kiirusomadusi. Loomulikult, suuremaid kõrvalekaldeid peaks lihtsalt kõrvaldada laskma. Ideaalis juhib tehnilise kohtunik tähelepanu, kehvemal juhul peab kaasvõistleja seda tegema ja kui asi päris halb, siis on olemas protest.

Kuid pisiasjadeni pole mõtet asja peeneks ajada, vahel elu sunnib peale küll ebaolulist, kuid ikkagi normist kõrvalekalduvat lähenemist. Ja selliseks juhuks, kui antud rikkumine annab kogemata kombel kiirusliku edu, on hea omada kompensatsioonimehhanismi edukuskaalu näol. See võtab kõigil pinget maha.

Lisaks eeltoodule veel infoks, et loodetavasti eksisteerib võimalus, et järgmisel aastal sõidavad kõik osalejad BMW esinduse poolt vastavale autole standardis ette nähtud mootorijuhtimise programmiga, mis laaditakse peale enne esimest võistlust ja seejärel tagatakse selle muutmise võimatus. Tehnilised üksikasjad, mis ja kuidas, on täpsustamisel, loodetavasti koosolekuks on spetsialistid selle teema üle käinud. Kui see õnnestuks, oleks üks teema vähem, millest rääkida.

Need lihtsalt minu mõtted, kas neis ka mingit iva on, jäägu kaasvõistlejate kommenteerida.
21.09.2009 at 21:46 1 edit. Last edited 21.09.2009 at 21:48 by peep
Jesper
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Kas Jesper või keegi teine on mingeid rehve testinud
Mina olen testinud ainult õlilaoturit.

Mis puudutab 100% reeglitele vastamist, siis minuarust tuleks igasugu "pedaalikatted on vabad, aga piiratud"-tüüpi olukordade vältimiseks tulevikus panna saksa täpsusega kirja iga reeglites esineva mõiste ja termini seletus. Umbes nagu FIA reeglites on, "pedaalikatte all mõeldakse..." ja "vaba tähendab et lubatud on...". Pluss veel tuleks välja hoonida igasugu väiksed vasturääkivused, labase näitena kannab minu front underbody ametlikku nimetust "spoiler" ja boksis on kategooriliselt keelatud seda muu nimega nimetada, sest reeglites on kirjas et spoiler on lubatud (ja seega vaba, ainuke nõue et ei tohi ettepoole üle 15cm välja ulatuda), aga põhjakaitse ei tohi stange esiservast ettepoole ja tuleseinast tahapoole ulatuda :) Ilmselt niikaua kui ma ei võida ei huvita see muidugi kedagi mis seal täpselt on, aga noh inseneri ja muidu sullerina on mul kiusatus see "spoiler" taha välja sumpsi otsani tõmmata, sest keelatud see ilmselgelt pole. Samuti oli difuusori võimalik integreerimine "vaba plastosaga" tagastangesse pelgalt õllejuttude teema kuni Amper selle ära tegi, seega nüüd justkui on "põhjaalused aerodünaamilised elemendid" lubatud kui nad otsapidi piisavalt kõvasti stange küljes on?

Need on täiesti suvalised näited muidugi. Põhipoint selles, et 100% vettpidavate autode jaoks oleks vaja 100% vettpidavaid reegleid.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
21.09.2009 at 22:11
Ivalo
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Odavus ja ohutus võiksid tõesti läbivateks teemadeks olla, kui seeläbi veel kiiremaks saadakse- veel parem.:)
Ilmselt on enamusel (vähemalt neil kes ise auto ehitanud) reeglid selged ja teavad suht täpselt, mis nende autode juures on ok ja mis "lubatud".
Kas me ei saaks lihtsalt koosolekul neid asju, mida keegi hooaja jooksul tähele on pannud ja päris õigeks ei pea, lihtsalt üles tõstatada, selgeks rääkida ja kui vaja reeglitesse vormida.
Pole ju vaja kõike kisa ja protestidega lahendada. Kõiki kerkinud küsimusi ilmselt kohapeal ei lahenda aga siis tuleb need eraldi teemadena üles võtta.
No nagu see pedaalikatete case ja võibolla on siin veel midagi sarnast läbi käinud- sellist jama pole ju vaja.
Kas ECU ei pidanud mitte stock olema nagunii, ehk siis kas on alust arvata et see pole kõigil autodel nii ja kas seda saab jälgi jätmata muuta? Kui saab, siis on ECU plommimine suisa hädavajalik.

Kuna ma mingi loosiga olin kaane maha võtmise võitnud, siis loodan et targad onud lisaks kõigele muule ka aju ikka kontrollivad, saab ka teada, mis seal kirjas on. :)
Mis kaaludesse puutub, siis eks ta võrdsemaks teeb kindlasti, ehkki idee iseenesest mulle väga ei meeldi. Aga kui see kuidagi cupile tervikuna kasuks tuleb, siis olen päri.

Jesper, tahad sa nendest põhjaalustest aerodünaamilistest elementidest täpsemalt rääkida, ma pole seal eriti midagi tähele pannud aga võibolla ma ei oska vaadata?:D
Splitter käib jah eest tuleseinani aga see on ju reeglitega lubatud ja paljudel selline küljes?
21.09.2009 at 22:39
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Jesper, saan ma õigesti aru, et Sina eelistad vastupidiselt minu nägemusele kirjutada väga täpsed reeglid ja siis neid 100% jõustada ? Ok, aga kes ja kuidas seda suudab teha ?

ECU suhtes pole oluline, kas keegi midagi hetkel arvab, vaid see, et elimineerida võimalus, et keegi tulevikus midagi arvama hakkaks.
21.09.2009 at 22:47 2 edits. Last edited 21.09.2009 at 22:55 by peep
Ivalo
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Ilma väga põhjalikult läbi mõtlemata- lihtsam oleks vast ikkagi nii nagu praegu on, ehk siis kirjas asjad mis lubatud ja kõik muu on mitte vaba vaid originaal näiteks.
Kindlasti tuleb nüüd miljon põhjust, miks originaal pole hea, kuna sama raha eest saab parema vms, kuid sellised reaalselt põhjendatud erinevused originaalist võib siis ära reglementeerida. Ikka lihtsam kui kõiki asju kirja panna.
21.09.2009 at 23:06
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.