register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.   1 2 3 4 5  
Poster Message
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Ma arvan, et kõik kes on reaalselt juba võistlenud, ei poolda turva osas mingit järeleandmist. Olgu see kasvõi väike ja teoreetiline võimalus, et mõni turvaelement on abiks aga kui see juhus kätte jõuab, siis pole väga põhjust kaaluda, kumb on olulisem, kas mõne tuhande krooni võrra madalam sisenemislävi või isiklik elu ja tervis ? Ja ükskord see hetk saabub kellegi jaoks meist - aja küsimus.

Loomulikult iga kroon on abiks aga kui turvavarustuse hind on faktor, mille arvelt tahaks säästa, siis tuleks pigem oma võimalusi reaalselt hinnata. Võistlemise kulud ei ole ette prognoositavad ja kõik võib ootamatult palju kallimaks kujuneda. Loomulikult tahtejõuga ja läbi halli kivi saab sihile aga asi peaks ikka fun olema, mitte närvide mäng.
08.10.2009 at 16:08 1 edit. Last edited 08.10.2009 at 16:09 by peep
Umbertto
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
Lembit: Madala sisenemis- ja osalemiskulu mõttes võiks minuarust kaaluda ka tavalise 2kg kustuti lubamist ja panna kustutussüsteem soovituslikuks?

Mõttel on jumet, kuna ka tavakustuti (kas või suurema kui 2kg) saab väga lihtsalt olemasoleva kustutussüsteemi torustikuga ja kaug avamisega ühendada. Kõik toimiks nagu seni, turvalisus säiliks ja kulud oleks palju madalamad, kuna kustusti kontroll on x korda odavam kui uue komplekti ostmine.
Hinnalt sama soodne ja alternqtiivseks lahenduseks oleks kui juba kasutuses olevaid kustuteid saaks kontrollida.
08.10.2009 at 18:59
Lembit
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Ma arvan, et kõik kes on reaalselt juba võistlenud, ei poolda turva osas mingit järeleandmist. Olgu see kasvõi väike ja teoreetiline võimalus, et mõni turvaelement on abiks aga kui see juhus kätte jõuab, siis pole väga põhjust kaaluda, kumb on olulisem, kas mõne tuhande krooni võrra madalam sisenemislävi või isiklik elu ja tervis ? Ja ükskord see hetk saabub kellegi jaoks meist - aja küsimus.

Loomulikult iga kroon on abiks aga kui turvavarustuse hind on faktor, mille arvelt tahaks säästa, siis tuleks pigem oma võimalusi reaalselt hinnata. Võistlemise kulud ei ole ette prognoositavad ja kõik võib ootamatult palju kallimaks kujuneda. Loomulikult tahtejõuga ja läbi halli kivi saab sihile aga asi peaks ikka fun olema, mitte närvide mäng.
Noh, siin põrkuvad erinevad koolkonnad.
Mina ei ole seda meelt, et täiskasvanud meestele peab kuidagi käsu korras ütlema, kuidas nad täpselt peavad iseennast kaitsma. Seda peaks minuarust pigem asjaliku lobby'tööga tegema, mis võidusõitjate teadvust selles suunas kasvatab. Hansud, kustutid, kombed, kiivrid, toolid, rihmad - igaühega nendest kannatab minna üsna peeneks ja väga kõrgele võrreldes baastasemega. Minu täielik lugupidamine nende inimeste suhtes, kes on endale valinud parima võimaliku turvasüsteemi. Aga sellesse ma ei usu, et pealesurutud turva kuhugi viib. Ma olen rohkem, kui kindel, et nende paari aasta jooksul on nii mõnigi mees sõitnud ringi nii, et võistlus- või treeningsõidu ajal on kustutussüsteemil splint ees. Ja sellel võistlejal, kes Leedus rajajulgestajaid autoga ründas, olid kuuldavasti rihmad lõdvad olnud. Kõik on ikkagi peas kinni.

Mis puutub selle tulekustutussüsteemi ohutusse, siis ma ei looks endale illusioone, et see süsteem on just see, mis minu elu päästab. Reaalselt päästab/ei päästa mu elu kohale jõudev rajajulgestustöötaja. Kui auto põleb, siis ta jookseb tõenäoliselt niikuinii juba koos kustutiga ja kas ta tõmbab lahti süsteemi, mis vallandab mingitesse paigaldamise käigus pähe tulnud kohtadesse igaühte pool kilo pulbrit, või suunab 6 kg pulberkustuti otsiku konkreetsesse põlemiskoldesse, siis mina valiks variandi nr. 2. Aga see olen ainult mina.

Tehnika kaitseks töötab minuarust paremini ka eraldiseisev kustuti. Kui mul ühel Subarul oleks olnud 2kg kustuti asemel kustutussüsteem, siis oleks see konkreetne Subaru kustutussüsteemi poolest maani maha põlenud, kuna summutile tilkus õli ja see vajas kustutiga surtsutamist iga 20 sek tagant ja nii umbes 2-3 min vältel.
08.10.2009 at 21:52
KaroK
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
Lembit: Noh, siin põrkuvad erinevad koolkonnad.
Mina ei ole seda meelt, et täiskasvanud meestele peab kuidagi käsu korras ütlema, kuidas nad täpselt peavad iseennast kaitsma. Seda peaks minuarust pigem asjaliku lobby'tööga tegema, mis võidusõitjate teadvust selles suunas kasvatab...

Halvasti lõppenud õnnetus ei mõju sugugi hästi ala edaspidisele käekäigule, ning sellest hooletust või kokkuhoidlikust inimesest on ka kellelgi kahju.
09.10.2009 at 01:07
rolantsik
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Jään ka edaspidi sellele seisukohale,et olemasolevat ohutusnõuete piiri ei tohiks alandada.

Paar avariid ,kus isiklikult osaline olen olnud,oleks teist karva välja näinud,kui oleks Hans kaelas olnud.
Sellest ei julge mõeldagi,mis oleks saanud siis,kui ka tuli oleks valla olnud.
09.10.2009 at 01:50
matrix
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Täitsa nõus eelkõnelejaga , turvalisuses ei tohi küll kuidagi järele anda.
09.10.2009 at 08:53 1 edit. Last edited 09.10.2009 at 08:53 by matrix
hall
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Tegelikult on see kustutussüsteemi olemasolu nõue suht kasutu, kui pole konkreetselt reglementeeritud selle süsteemi paigaldamine. Väga vähe on kasu süsteemist kui pihustid on paigaldatud valedesse kohtadesse. Praegu peaks vist olema jokk kui kustutussüsteemi pihustid on kõik paigaldatud näiteks pagasnikusse, kus neist üldjuhul just liiga palju tolku pole?

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
09.10.2009 at 09:21
Umbertto
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
serõi: Tegelikult on see kustutussüsteemi olemasolu nõue suht kasutu, kui pole konkreetselt reglementeeritud selle süsteemi paigaldamine. Väga vähe on kasu süsteemist kui pihustid on paigaldatud valedesse kohtadesse. Praegu peaks vist olema jokk kui kustutussüsteemi pihustid on kõik paigaldatud näiteks pagasnikusse, kus neist üldjuhul just liiga palju tolku pole?

See on TÕDE ! Siit võiks ju leida alternatiivi - nagu juba pakkusin, et lubada olemasolevaid kustuteid Eestis kontrillida ja paigaldada (nagu paljud on ettepanekut teinud) 2 kg käsikustuti. Seda viimast nõuti kustutussüsteemile lisaks muide ka eelmisel aastal Lätis. Mul on see sellest ajast autos sees alles ja ei näe siin mingit probleeemi.
Turvalisus kasvab, kulud vähenevad.
09.10.2009 at 09:27
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Ehk täiskasvanud mehed vabastatada kohustusest tulekustutussüsteem paigaldada, naiste ja poisikeste jaoks tuleks täpsustada süsteemi pihustite asukoht ? Meestele võiks veel lubada kirve paigaldamist salongi, et saaks ennast ise välja raiuda autost peale matsu.

Ärge nüüd väga tõsiselt võtke.:)
09.10.2009 at 10:13
Umbertto
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Ärge nüüd väga tõsiselt võtke.:)
Ei võtagi. Minu mõtte selgituseks - algselt tuleb süsteem paigaldada, sellest ei ole plaani loobuda. Jutt on hilisemast kustuti kontrolli võimaldamisest Eestis.
09.10.2009 at 10:34
Jesper
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Minuarust on kustutussüsteemi suurim viga selles et kuna seda saab täita kuratteb kus Soomes vms ja uus maksab 5-6k ja võistlused on nädala või kahese vahega, siis olukorras kus kapoti alt tuleb natuke suitsu, käivad rahamärgid silme eest läbi ning mõtled kolm korda üle et kas ikka tõmmata traadist või äkki pole ikka nii hull. Kuigi tegelikult ei peaks käima.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.10.2009 at 10:47
peep
 
Moderator
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Oleme hetkel tuvastanud, et FIA heakskiiduga saab kontrollida Soomes, 200 EUR. Kuna uus pütt maksab 3500, siis pole sellel mõtet. Kahtlustan, et tegu puhtalt FIA'le lõivu maksmisega.

Vastavalt punktile 2.3.2 peab kustuti olema kontrollitud EAL'i poolt heakskiidetud testija poolt. Me ju võime teha ettepaneku, et meie sarja puhul on selliseks testijaks näiteks Tamrex või mõni samaväärne asutus. Testimine maksab seal 60.- ja seda peaks iga aasta tegema. Võiks lihtsalt ära piirata maksimaalse kustuti püti vanuse, mil ta tuleb välja vahetada - näiteks 5 a. ? Siis oleks jooksev kulu 3500/5=700 eek per hooaeg + 3 x testimise tasu. See ei tohiks kellegil üle jõu käia. Lisaks aegnud 2 a. vanuseid pütte on ilmselt päris palju saadaval ehk kulu võib ka nullilähedane olla edaspidi.

Kuna mitmes kohalikus autospordisarjas on lubatud tavaline käsikustuti, siis peaks antud möönduse tegemine olema EAL'i pädevuses.

Mina isiklikult julgeks loota ilma FIA serdita testimise peale.
09.10.2009 at 10:56 3 edits. Last edited 09.10.2009 at 11:03 by peep
amblik
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
Jesper: Minuarust on kustutussüsteemi suurim viga selles et kuna seda saab täita kuratteb kus Soomes vms ja uus maksab 5-6k ja võistlused on nädala või kahese vahega, siis olukorras kus kapoti alt tuleb natuke suitsu, käivad rahamärgid silme eest läbi ning mõtled kolm korda üle et kas ikka tõmmata traadist või äkki pole ikka nii hull. Kuigi tegelikult ei peaks käima.
Selle vastu on ju rohi olemas, keegi ei keela ju väikese lõkke kustutamiseks paigaldada lisaks käsikustuti.
Eelmisel sügisel kaunases oli see lausa nõutud.
09.10.2009 at 11:06
Umbertto
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
peep: Vastavalt punktile 2.3.2 peab kustuti olema kontrollitud EAL'i poolt heakskiidetud testija poolt. Me ju võime teha ettepaneku, et meie sarja puhul on selliseks testijaks näiteks Tamrex või mõni samaväärne asutus.
Kuna mitmes kohalikus autospordisarjas on lubatud tavaline käsikustuti, siis peaks antud möönduse tegemine olema EAL'i pädevuses.
Mina isiklikult julgeks loota ilma FIA serdita testimise peale.

See ongi täpselt milleni peaksime/võiksime jõuda.
09.10.2009 at 11:14
rolantsik
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Leedu BMW reeglid ja ka samuti Baltic Openi reeglid nõuavad 2 kg kustutit lisaks.

Samas kardan,et EAL pole ka nõus selle tavaliste kustutite asjaga.
13 okt on koosolek EAL-is ja teen seal järgmise ettepaneku:lubada aegunud kustutite kasutamine kui osuti on rohelise peal.
09.10.2009 at 11:14 2 edits. Last edited 09.10.2009 at 11:18 by rolantsik
Jesper
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
amblik:
Selle vastu on ju rohi olemas, keegi ei keela ju väikese lõkke kustutamiseks paigaldada lisaks käsikustuti.
Eelmisel sügisel kaunases oli see lausa nõutud.

Ei noh seda muidugi, aga kui järsku ei ole väike lõke või lõke järsult suureneb? Ma eeldan, et see süsteemi nõue ja arusaam kasulikkusest on FIA-EALi poolt jõudnud reeglitesse umbes sellistest sarjadest nagu WTCC, kus keegi ei mõtle mis miski maksab, kui ikka suitsu tuleb siis lastakse vaht valla veel liikuva auto peal. Kui ma teaks, et täitmine maksab näiteks 700kr ja Tamrex teeb selle ära järgmiseks teisipäevaks, siis ma ka ei mõtleks, praeguse olukorra puhul ma ei oleks nii kindel selles :)

Igaks juhuks selgituseks: minu arvates on see süsteem iseenesest the best thing since sliced bread, vähemalt nii palju kui WTCC videodest võib järeldada.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
09.10.2009 at 11:18 1 edit. Last edited 09.10.2009 at 11:19 by Jesper
Umbertto
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
Veel oleks vaja punkti 3.1.1 täiendada järgmise lausega - "Lubatud on kere parandustööd korrosiooni- ja avarii tagajärgede kõrvaldamiseks"
Ilma selle täienduseta ei luba praegused reeglid selgesõnaliselt kere seisukorda muuta=taastada.
10.10.2009 at 10:44
hall
 
Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.
quote:
Umbertto: Veel oleks vaja punkti 3.1.1 täiendada järgmise lausega - "Lubatud on kere parandustööd korrosiooni- ja avarii tagajärgede kõrvaldamiseks"
Ilma selle täienduseta ei luba praegused reeglid selgesõnaliselt kere seisukorda muuta=taastada.

Ma küll päris 100% kindel ei saa olla, aga üldiselt vist Baierimaa tehasest ei ole vist kunagi tüüpkoodi saamiseni jõudnud ükski auto, millel oleks kohe ette nähtud korrosiooni- ja avariijälgede olemasolu :) Ehk siis nende jälgede likvideerimine on ka praeguste reeglite kohaselt seaduslik, pigem on nende olemasolu isegi ebaseaduslik, kuna selliste jälgede tekitamine autole ei ole ju konkreetselt lubatud :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
10.10.2009 at 23:16
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Reeglimuudatused ja täpsustused 2010 aastaks.   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.