register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Tumedad klaasid ja pedaalid.   1 2 3 4  
Poster Message
rolantsik
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Kas ma 20 cm pikkuseid katteid kuskil näinud olen või ei mitte,pole antud asja juures üldse oluline.SP on asi lahendatud pedalboxiga.
Juhi tahapoole nihutamine on just seotud mugavusega.Kui ma just järgmist aasta kaalujälgija tiitlit ei võida,siis on normaal asendis olevas istmesse suht raske ronida.
Automaatsidur on sarja reeglitega välistatud,kuna hooratas ja sidurikorv peavad olema originaalid.Siduripedaalile vajutav robot pole kindlasti automaatsidur ja rooli tagant käiguvahetus.
Samas siduripedaali vajutav robot pole ju keelatud reeglitega.Samuti käike panev robot :D
Kodus naise juures võiks ka siis juba robot käia :D
Ja paari aasta pärast võiks üldse EMV ära teha siinsamas foorumis,kus Sina Andres oleks väga kibe käsi :D
13.05.2009 at 19:34
Jörm
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Tõmmake nüüd veidi hinge, kopsud kenasti õhku täis ja laske rahulikult vilega väääljaaa....

Tegemist ei ole mingi järjekordse vandenõuga hr Veski vastu, minult küsiti kuidas ma reeglitest aru saan ja mina ausalt vastasin, et minu arust ei ole seal tegemist enam pedaalikatetega vaid pedaalide asukoha muutmisega, sama kehtib ka käigukangi kohta. Esimesel Pärnu võistlusel teeb tehnilist hr Anti Jerman, kes ilmselt antud teemast midagi ei tea, aga tema otsustada on sellel võistlusel, kas need on pedaalikatted või pedaalipikendused. Minu soovitus oli selle teema alguses, Pärnusse mitte ilmuda selliste versioonidega, sest minu isiklik arvamus on et see on liiga vaba reeglite tõlgendus, aga mina ei ole tehnilises komisjonis. Kuna sellest oli juttu komitees ja jutud ilmselt liiguvad, siis ma millegipärast arvan, et antud teema jõuab ka Anti kõrvu, eriti pärast sellist vahtu siin ja sestap ma veelkord soovitan mitte minna sinna võistlusele punkte kaotama.

Tagumise küljeklaasi kohta on üldistes tehnilistes reeglites EAL-i aastaraamatus kirjeldus olemas ja FIA poolt samuti mitmeid regulatsioone, ehk selle kohta ma andsin teada, et seda näiteks võiks teha mõistlikul viisil, kui mitte mustaks värvida neid.

Ja palun, ärge minge tehnilise komisjoni ja peakohtuniku ja ringraja komitee inimesi õpetama mida nad võivad teha. Rajal on tehnilise komisjoni otsus nagu aamen kirikus, mitte nemad ei pea illegaalsust tõestama, vaid teie peate legaalsust tõestama. Puuri materjalide ostutshekid kaasa, kus on toru seinapaksus, metalli koostis jne. Seda on küll vähe juhtunud, aga ühed pidurikettad on käinud laborites nii TTÜ-s kui Saksamaal, kuna läbimõõt oli peale võidusõitu 0,01mm lubatust suurem ja kahjuks jäi selle auto omanik toona meistritiitlist ilma.

____________________________
Amper Racing
13.05.2009 at 23:52
rolantsik
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Loetlen ainult paar punkti reeglitest,eks igaüks võib siis mõelda,mitut reeglit on tema autol ehitamise käigus rikutud:

1.2 Muudatused
Kõik muudatused on keelatud, juhul kui nad ei ole antud reeglitega lubatud. Keelatud on originaalosade töötlemine, juhul kui see muudab nende kuju, kaalu vähendamine puurimise, materjali eemaldamise või kergema materjaliga asendamise teel, mistahes konstruktsiooni või tööpõhimõtte muudatused, välja arvatud reeglites lubatud juhtudel.

Minule kuuluva auto ehitamisel on seda punkti rikutud,kuna kapoti kinnitusklambrite paigalduseks on läbi kapoti augud puuritud.
Uksepolstrid on kinnitatud neetidega ja et neete panna,on jällegi auke puuritud.


3.1.1 Kere tugevdamine, mh. keevitamise ja materjali lisamise teel keelatud, välja arvatud käesolevates reeglites lubatud juhtudel

Minule kuuluva auto ehitamisel on seda punkti rikutud,kuna on parandatud roosteauke paikade lisamise ja keevitamisega.

Nii saab lõpmatuseni anaalseks minna ja niimoodi ka hävines kunagi kuulu järgi Gislaved Golfi sari.

Eks siis tuleb tehniline komisjon sõitjate koosolekule konsultatsioonile kutsuda,kus siis antud asjad päevakorrale võetakse ja läbi seletatakse.


14.05.2009 at 01:03 1 edit. Last edited 14.05.2009 at 01:06 by rolantsik
Umbertto
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Jörm:
Esimesel Pärnu võistlusel teeb tehnilist hr Anti Jerman, kes ilmselt antud teemast midagi ei tea, aga tema otsustada on sellel võistlusel, kas need on pedaalikatted või pedaalipikendused. Minu soovitus oli selle teema alguses, Pärnusse mitte ilmuda selliste versioonidega, sest minu isiklik arvamus on et see on liiga vaba reeglite tõlgendus, aga mina ei ole tehnilises komisjonis. Kuna sellest oli juttu komitees ja jutud ilmselt liiguvad, siis ma millegipärast arvan, et antud teema jõuab ka Anti kõrvu, eriti pärast sellist vahtu siin ja sestap ma veelkord soovitan mitte minna sinna võistlusele punkte kaotama.

Jörm - see on küll lausa ähvardus, mille täitumine peaks tähendama, et :
Roland sõitis eelmisel aastal tehnilistele mittevastava autoga...
Mina sõitsin Riias sama tehnilistele mittevastava autoga, mis sest et tehnilise läbisin.....

Võtan küll südamerahuga selle riski, et ilmun Pänusse samas konditsioonis autoga ja olen valmis ka tuleriidal põlema.... Vastasel juhul on meie sarjas tegu tõelise emotsioonidel põhineva lasteaiaga, mitte uue eco klassiga, mis peaks olema selline, et MEIL oleks selles mugav ja fun osaleda.
Palun veelkord lugeda reegleid, kui olete unustanud: BMW 325 CUP TEHNILISED TINGIMUSED 5.1 Kehtivad 01.01.2008 – 31.12. 2010
Mul tekib küll küsimus, et miks olen koolis käinud ja lugemist õppinud, kui see mis koos otsustatud ja kirja pandud ja lukku löödud keset hooaega äkki ei kehtiks.... Teeks ikka asju nii, et emotsioonid ei oleks tõe selgitamise aluseks.
Edu ja mõistust !

14.05.2009 at 08:46
Umbertto
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Jesper: Seega võiks kogu roolisamba nurga, rooli kauguse, käigukangi ja pedaalide modimise vabaks lasta selle klausliga, et selgelt peab olema aru saada et see teenib sõitja mugavuse huve ning on teostatud ohutul moel.

Minu arusaamise järgi olid kõik need vaba hoovastiku, katete ja roolisamba punktid ainult selle mõttega tehtud et inimesed autosse mahuks, mitte mingi muu asja pärast.

Täitsa päri Jesperiga mugavuse mõttes - mõelda võiks ju tulevikus mõõkade keelustamisele, aga sel juhul peaks pedaaliboxi lubama. See aga muudab päris tublisti eco klassi kallimaks. Mul on see viga, et ei ulata sidurit vajutama, teised pedaalid suht OK kohas.
Kui nüüd istme ette viiks ja pedaalima ulataks, siis hakkab "seljatagant" käike vahetades küünarnukk vastu istet käima...
Siit ka soov, et sõita oleks mugav on oluline.
Keegi edukas võidusõitja on kunagi öelnud: kui sul oma võistlusautoga on ebamugavam sõita kui tänavaautoga, siis on miskit põhjalikult valesti !
Aga ma ei taha oma 80 a ema käest ka küsima minna, miks mul selline kehaehitus on ;-(((( . Või laseks vasaku jala pikenduse panna, see tuleb ainult veits kallim kui bedaalibox ;-))))
14.05.2009 at 09:02
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Pole mõtet siin virtuaalmaailmas üle ka pingutada, igaühel võib olla oma seisukoht asjade käigust, kuid kohtunikud ikkagi lõpuks otsustavad, sest muidu see asi ei toimiks üldse. Minu arvates antud küsimus ei ole väga vaieldav sisulisest aspektist, sest ilmselgelt on need klotsid pedaalidel reegli mõttest erinevad. Samas reegli sõnastus ei väljenda seda mõtet piisavalt täpselt ja sobivaim aeg täpsustamiseks lasti mööda ehk kui nüüd mõni võistleja selle tõttu rajalt maha võetakse, on see tegutsemine kohmakas ja emotsioone üles küttev. Ehk arvestades tekkida võivat kahju (kisa, kära, süüdistused jne.) võrreldes saadava efektiga (no ma ei usu, et need klotsid autot kiiremaks teevad) võiks otsustajad väheke aru pidada enne kui lõigata.

Kas ma pean sellest klaaside teemast nii aru saama, et kui miski on meie klassi reegliga keelatud aga FIA või EAL üldreegliga lubatud, siis klassi reegleid ei pea järgima ??? Siiani arvasin vastupidi.
14.05.2009 at 09:40
uzzac
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
see tehnilise läbimine on paras anomaalia pidevalt olnud. ükskord on kõik okei siis järgmine korda sama autoga on mingi puudujääk. see pigem tingitud sellest ei pisiasju ise ehitatud võidusõidu autodel on miljon pluss üks. tehease autoga vaevalt et seda probleemi kunagi ette tuleb (siin võib härra serõi kaasa rääkida)...niiet valmis võite kõigeks olla aga sellepärast sõitmata pole kellegil jäänud. minul avastati riias alles peale viite aastat et istmekinnitus tala on alt keevitamata. kuna ise pole seda sinna tuuninud ei osanud ka seda vaadata. samamoodi puudus mul see kaitsekile. sõitsin ikka (noh natukene) ja nii on olnud ka kaunases ja pärnus jne. kuna oleme kenasti lubanud kõik avastatud puudujäägid eemaldada järgmiseks etapiks siis seni on ka edasised probleemid olnud olemata. ilmselget on väga imelik kui ükskord järsku keset hooaega on auto üleöö muutunud vastuoluliseks tehniliste tingimustega. take a chill pill ja las läheb hooaja lõpuni samas vaimus välja
14.05.2009 at 09:48
Lembit
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Minuarust tõi Umbertto siin välja väga olulise punkti:
Reegleid koostades lepiti kokku, et need kehtivad kuni 2010 lõpuni. Seega ei ole nagu eriti võimalust neid ühepoolselt muuta ilma usaldusväärsust kaotamata.
Konsensuslikud muudatused reeglitesse on täiesti võimalikud, nagu näitas sel kevadel toimunud koosolek. Praegustes küsimustes konsensust aga hetkel ei paista.

Tagumiste küljeklaaside toonimise osas arvan ise, et see meeldib enamustele oma auto küljes ja ei meeldi inimestele võõra auto küljes. Kindlasti ta vähendab eessõitva auto läbinähtavust ja seega mina ei pooldaks toonimise lubamist. Ei praegu konsensusega, ega peale 2010.

Pedaalid/kangid - Minuarust, kui mingi asi on reeglites vaba, siis ta ongi vaba. Full stop. Kui võtta arutlusse muudatused, mis tekkivad reeglitesse peale 2010, siis pooldaks pigem keelamist, aga praegu reeglite "jõuga" muutmist ei poolda. Inimesed on oma autod ehitanud mingist konkreetsest juhi istekohast lähtuvalt ja sundida neid oma autosid ümber ehitama ei ole minuarust õige.

Tehnilise komisjoni pädevuses on muidugi hinnata kõikide autode vastavust tehnilistele tingimustele. Samas ei saa minuarust olla tehniline komisjon millegi "tõlgendaja". Reeglid on ju sisuliselt nagu seadused ja tehniline komisjon peaks siin ikka pigem erapoolet kohtuniku, kes jälgib kirjapandut, kui reegleid konservatiivselt tõlgendava prokuröri rollis olema. On ju üldiselt nii, et reeglite küsitavused lahendatakse võidusõitja kasuks.
Ma ei saagi nagu hästi aru, mis on see institutsioon, mis praegu nende pikenduste või katete vastu võitleb? Ükski kaasvõistleja protesti pole sisse andnud ja ma pole ka kuulnud, et plaaniks anda.
14.05.2009 at 10:36
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Talvel peaks kinnitama reeglid aastateks 2011-2013, et oleks selgus sarja perspektiivi suhtes.
14.05.2009 at 10:50
Jörm
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Veelkord: reegleid pole muudetud, see on reeglite tõlgendamise küsimus. Siin kehtivad kaks varianti, kas nagu meie kohtusüsteemis, ehk kui keegi leiab kusagilt mingi asja mida teha, mille peale reegleid kirjutades pole tuldud, siis peale esimest juhtumit võidakse see punkt täpsustada. Kes vähegi F1-e on jälginud, siis nii juhtus tänavu Brawn GP diffuusoriga, mille FIA kuu aja jooksul õigeks tunnistas. Tavaliselt on seal aga otsused teistpidi olnud.
Meil on mitu asja mis on reeglites segased, ma ei hakka neid siia kõiki ette lugema, siis ma olen jälle põhjustanud kolmanda maailmasõja. Reeglite mõistete ja mõtete selgem täpsustamine võib aset leida ka üksikul võistlusel, kui kohtunikud selleks vajadust näevad.

____________________________
Amper Racing
14.05.2009 at 11:01
Jesper
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Jörm: Brawn GP diffuusoriga
Oh, andsid hea idee :)

Ma olen kaugel sellest et hakata kedagi õpetama, aga minuarust hetkel puudub nagu akuutne probleem mida lahendada, F1-s oli akuutne probleem see, et teised tiimid said pähe ja hakkasid kurtma. Peep on ilmselt inimene keda see väidetav eelis kõige rohkem puudutas ja ta ei paista kurtvat ning sõidab edasi (või anti juba tiimile käsud kätte puuduste kõrvaldamiseks, ega ma ju ei tea :)).

Samas hooaegade vahel tuleks tõepoolest laeva natuke pikema perspektiiviga rihtida, et asi liiga kosmosesse ei läheks. A seda annab ka tiba tsiviliseeritumas vormis teha.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
14.05.2009 at 11:40 1 edit. Last edited 14.05.2009 at 11:41 by Jesper
Lembit
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
peep: Talvel peaks kinnitama reeglid aastateks 2011-2013, et oleks selgus sarja perspektiivi suhtes.
See on väga hea mõte! Annaks nii praegustele sõitjatele, kui ka potensiaalsetele uutele tiimidele väga palju oma asjade paikasättimisel.
14.05.2009 at 11:50
rustang
  
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Pedaalidest veel - ma ei ole neid "katteid" ise näinud aga kuna nad tehnilisest on läbi läinud siis järelikult ei kaheldud nende ohutuses. Kuna teema on siiski üles tõstetud, võiks selle enne Pärnu võistlust asjaomaste vahel selgeks vaielda. Vastasel korral juhtub nii, et keegi teeb kohapeal protesti ja siis on seda vaja züriil kohapeal piiratud aja jooksul menetleda, zürii on võibolla hoopis rahvusvaheline (kuna sõit on ju ka Soome MV etapp)jne jms. ühesõnaga sealt saadav reeglite tõlgendus ei pruugi olla see mida me tegelikult vajame.
14.05.2009 at 12:12
rolantsik
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Kirjeldan siis minu poolt tehtud pedaalikatteid:

Nelja keermelatiga on igale pedaalile kinnitatud Sparco katted.
Kusjuures edasi on toodud ca 7 cm
14.05.2009 at 12:18
uzzac
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
superis kasutab seda ka Karu ja noorteklassis kõik sõitjad ma arvan....seni kõik olnud OK
14.05.2009 at 12:33
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
uzzac: superis kasutab seda ka Karu ja noorteklassis kõik sõitjad ma arvan....seni kõik olnud OK

Sinu nimetatud klasside ja bemmiklassi tehnilistel tingimustel on üks väga oluline põhimõtteline erinevus - bemmil on kõik keelatud, mida pole lubatud, S1600-s ja Noortes on kõik lubatud, mis pole keelatud.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
14.05.2009 at 14:43
uzzac
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
seda küll...ma ei saa enam ise ka auto mida mõtlesin...samamoodi pole tegelt meil ega noortel seda kirjeldatud kuidas need pikendused vms välja peaks nägema...igaüks teeb omaloomingut ja lõpptulemus on ikka hea
14.05.2009 at 14:45
rolantsik
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Kui kaks päeva tagasi oleks mulle keegi öelnud,et suured mehed hakkavad vaidlema 15 aastat vanade BMW-de pedaalide üle,siis ma oleks selle inimese jalahoopidega oma majast välja kihutanud :D
Ilma emotsioonideta mõeldes oleks selle asja lahendus järgmine:
Sõitjad kinnitavad,et nad on teadlikud ja neil ei ole selle vastu midagi,et hooaeg sellise tehnilise lahendusega lõpuni sõidetakse.
Sinna vahele saame ka Soome kohtunike erapooliku hinnangu Andrese võistluselt.
Ja siis on aega terve talv vaielda,kellel pikem on :D (muidu ongi talvel hirmus igav)
14.05.2009 at 15:56 2 edits. Last edited 14.05.2009 at 15:57 by rolantsik
Jörm
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Niisiis nagu ma aru saan, on hall osa meie reeglitest kõigile meeltmööda. Jätkame siis samas vaimus, vaatame kui kiireks saab siis mööda täpselt formuleerimata reegleid autosid teha. Võidurelvastumise start on siis antud!

____________________________
Amper Racing
19.05.2009 at 10:22
rustang
  
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Jörm: Võidurelvastumise start on siis antud!
Vastupidi Jörm, teeks järgmiseks hooajaks ettepanekud pedaalikatete paksuse osas. 10mm näiteks. Muidu teevad kõik omale need mõõgad "igaks juhuks" sest mõõkadega sõitja on hetkel kiire.
19.05.2009 at 10:26
Jörm
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Ei ole midagi valesti! Ma võtan need reeglid nüüd ette ja ehitan oma auto nii ringi, et iga lause juurde võib küsimärgi panna, et kas on legaalne või mitte. Ja siis Pärnus vaatame. Ja et keegi ei tuleks siis kohapeal midagi plõksima!!!! Ise te seda tahtsite.

____________________________
Amper Racing
19.05.2009 at 10:37
BlueStang
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
hm, krt - pole küll minu asi sõna võtta (auto tegemiseni pole siiamaani jõudnud), aga algselt oli ju tõesti põhimõte, et kõik on keelatud modida, mis pole lubatud - kas see printsiip on nüüd muutunud?

19.05.2009 at 11:35
Lembit
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Jörm: Ei ole midagi valesti! Ma võtan need reeglid nüüd ette ja ehitan oma auto nii ringi, et iga lause juurde võib küsimärgi panna, et kas on legaalne või mitte. Ja siis Pärnus vaatame. Ja et keegi ei tuleks siis kohapeal midagi plõksima!!!! Ise te seda tahtsite.
Odt, kes sa nüüd siis ennekõike oled? Kas klassivanem, või ühe auto tiimipealik? Kui mõlemat, siis võiks vähe selgemalt öelda, kumma positsiooni seisukohta sa hetkel esindad, sest sinu see avaldus klassivanemale küll ei sobi!

Kas me ei saaks siiski nendele küsimustele läheneda niimoodi, et me hakkame täna juba koostama reegliteprojekti 2011 - 2013 aastatele, kuhu viime siis sisse mingi üldise nägemuse, kuhu klass areneb nendel aastatel. Kas teeme siis täiega kiiremaksehitamise või hakkame rohkem standardile suruma.
19.05.2009 at 13:02
Umbertto
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Lembit: Odt, kes sa nüüd siis ennekõike oled? Kas klassivanem, või ühe auto tiimipealik? Kui mõlemat, siis võiks vähe selgemalt öelda, kumma positsiooni seisukohta sa hetkel esindad, sest sinu see avaldus klassivanemale küll ei sobi!

Kas me ei saaks siiski nendele küsimustele läheneda niimoodi, et me hakkame täna juba koostama reegliteprojekti 2011 - 2013 aastatele, kuhu viime siis sisse mingi üldise nägemuse, kuhu klass areneb nendel aastatel. Kas teeme siis täiega kiiremaksehitamise või hakkame rohkem standardile suruma.


Lembit, need on Sul 100% õiged küsimused ja seisukohad. Seda Jörmi rolli(de) olemust ja kahestumist tahtsin ka ise juba esile tõsta....
See senine emotsioonide üleskeeramine küll miskit kasu ei too, pigem mõttetu pingete loomine. Veelkord meenutan emotsioonikutele - meil on olemas kuni 2010 lõpuni kehtivad tehnilised ja nende MUUTMINE (vajadusel tõlgenduste täpsustamine) saab demokraatlikult toimuda ainult sõitjate koosolekul, mitte siin foorumis. Süüdimõistmine erinevate tõlgenduste tõttu on nagu "noaomaniku mõrva eest vangi mõistmine", sest tal oli ju võimalus tappa, kuna tal on nuga olemas .....
19.05.2009 at 13:41
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Rustang siin juba korra avaldas soovi, mida mina nüüd veel üle kordan, et mingisugusele konsensusele võiks enne Pärnu võistlust jõuda, et vältida vajadust kohapeal vaidluste lahendamisega tegelemiseks.

Ja mis puutub klassivanemate/tiimipealike/sõitjate rollide kattuvusse, siis seda meie väikeses seltskonnas vältida ei ole võimalik. Meil on minu meelest vist ainult üks klass (GT, ok noorteklass eelmisest aastast alates ka), kus klassivanem on sõltumatu, teistes klassides on esindajateks ikka mingite tiimide eestvedajad/sõitjad.

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
19.05.2009 at 15:59
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Tumedad klaasid ja pedaalid.   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.