register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Tumedad klaasid ja pedaalid.   1 2 3 4  
Poster Message
Jörm
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Eile oli komitees juttu võimalusest panna tagumistele küljeklaasidele tumedamad kiled, et päike liiga palju ei kuumutaks seda kasti. Põhimõtteliselt on võimalik, viie meetri pealt peab olema võimalik autosse siiski sisse näha, ehk päris limo blacki ei tasuks sinna panna. päris tagumise klaasi peale ei ole mõtet siiski tumedat panna, sest kui näiteks kolm autot lähevad täineteise järgi, siis on kolmandal võimalik läbi teise ka esimest näha kui see risti läheb.

Teine teema oli mõnedel autodel kasutusel olevad puukingadega pedaalid, ehk vääga pikad pedaalikatted. Seda punkti kirjutades ei kujutanud ma ette neid imelisi klotse mis sinna otsa keerati juba eelmisel aastal mõnedesse autodesse. Pedaal peab olema originaalosa, mille kuju ja asukohta ei tohi muuta. tema peale on lubatud keerata tuning või racing pedaalikate, mis ei võiks olla paksem kui 8 mm näiteks, siis peaks kõik maailma pedaalikatted sinna reegli sisse mahtuma ja puukingad võib maha kruvida.
Samas ka käigukangi ja lülitushoovastiku asukoha muutmine. Reeglis on öeldud, et kang ja hoovastik on vaba. Samas ei tohi keresse ise auke teha juurde, mistõttu peab kang olema järelikult oma algasendis.

Need lähevad tehniliste tingimuste mõttega vastuollu ja nendega ei soovita Pärnus rajale tulla.

____________________________
Amper Racing
13.05.2009 at 09:09
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Ärge lubage tumedaid klaase, vahel oleks kasuks ka külje pealt läbi näha ehk see teeb ohutuse kehvemaks rajal.

Arvestades tagumise küljeklaasi pinda on "jahutav" efekt minimaalne ja selle jaoks, et sõidul palav poleks sai just spetsiaalselt katuse scoop reeglitega lubatud.
13.05.2009 at 09:20 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 09:22 by peep
Jesper
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Nojah, Lauri, nendest "puukingadest" oli mingil koosolekul juttu, mis Amperi garaažis toimus. Kui mu lubjastuma kippuv mälu ei peta, siis vist isegi Ruve ise mokaotsast mainis, et tal selline plaan on, või siis tegi ta seda foorumis kuskil, igatahes mulle ei tulnud need üllatusena. Samas ma ei saa pihta, mida see käigukangi punkt üldse lubab seal, kui ta midagi teha ei luba? Käigukangi saab sedasi ka väga kenasti lähemale tuua, et keresse uut auku ei tee.

Disclaimer: mul ei ole kumbagi asja auto küljes ja polnud ka plaanis panna.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.05.2009 at 09:26 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 09:28 by Jesper
Lembit
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
Jörm:Reeglis on öeldud, et kang ja hoovastik on vaba. Samas ei tohi keresse ise auke teha juurde, mistõttu peab kang olema järelikult oma algasendis.

See järeldus ei toimi. Kui aukude tegemine on keelatud, siis võib lisahoovastiku jala ju keevitada või liimida.
Olen kahe käega selle poolt, et see lisahoovastik ära keelata, aga see tahaks reeglimuudatust. Praegune reegel lubab seda veidi liiga ühemõtteliselt.
Võib-olla keelata liigendid käigukandis ja selle hoovastikus v.a. originaal? Siis saaks nagu endale meelepärase kujuga kaika panna, aga juhikoha 30 cm tahapoole nihutamine ei toimiks väga hästi.
13.05.2009 at 09:28
Jörm
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Võibolla ei olegi keegi käigukangi reegli vastu eksinud, ma ei ole ise teie autodesse sisse vaatamas käinud ja ma ei oska seda rohkem kommenteerida. Kuna puukingad lubavad sõitjat tahapoole ja madalamale liigutada, mistõttu paraneb auto kaalujaotus, siis peab kangi kah tahapoole liigutama. Liigend ja pikendused praegusel juhul ei ole keelatud, kuna kang ja hoovastik on vabad, lihtsalt auku ei tohi teise kohapeale viia.
Ma loodan et see puukingade keelustamine tasandab veidi autosid, üle 100 kilose sõitja puhul muutus kaalujatus sildade vahel üle 1%, kui ta tahapoole liigutada, ehk oli võimalik saavutada 50-50 kaalujaotus, kui lisaballasti kasutada.

Tagumised küljeklaasid moodustavad akvaariumi pinnast kusagil veerandi, et abiks seegi. See punkt on EAL-i aastaraamatus üldistes tehnilistes tingimustes kirjas kusagil, kuigi ta ei spetsifitseeri, kuidas seda viie meetri pealt mõõdetakse, et millised peavad valgusolud olema.

____________________________
Amper Racing
13.05.2009 at 10:59
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
2.7 Klaasid
Autod, mille tuuleklaas on pragunenud nähtavuse kaoni või kui klaas võib edasi praguneda, eemaldatakse sõidust. Kleebised, tumendavad kiled ja värvipihustamine keelatud v.a. maksimaalselt 15cm kõrgune reklaamkleebis esiklaasi ülaosas. Küljeklaasid peavad olema kaetud läbipaistva turvakilega.


Ehk siin pole tegu reegli mõtte tõlgendamisega vaid reegli muutmisega. Mina arvan, et alakomitee ei peaks ilma osalejatega nõu pidamata keset hooaega reegleid ümber kirjutama, kui just väga hädaolukord pole.
13.05.2009 at 11:08 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 11:10 by peep
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Mulle tundub, et pedaalikatete osas tuleks lihtsalt võtta seisukoht, et pedaalikatete all mõistetakse selliseid asju, mida Lauri eelnevalt kirjeldas, igasugused "mõõgad" reeglite mõttega kokku ei lähe ning seega lubatud pole. Käigukangi osas oleks mõistlik viia sisse reeglite täpsustus stiilis "hoovastik ja kang on vabad, aga käigukangi asukoht peab säilima algsena vms".

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.05.2009 at 11:09
jaan tatikas
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Kui Ruve sõidaks aeglasemalt , kas siis oleks ka vaja pedaali - kangi teemat arutada ?
13.05.2009 at 11:14
Jesper
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Jah, Eiki võttis hästi kokku, selle asja arutamise aeg oli 2008 aprill, siis kui need asjad esimest korda jutuks tulid: http://opentrack.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=237&spid=7016#7016

Iseenesest nõus et antud juhul "kukkus välja nagu alati" ja pikemas perspektiivis tuleks DTM-stiilis isteasend kuidagi keelata (Samas mis siis juhtub kui Martin Müürsepp tahab osaleda? Ja kui ta tahab seda teha Amperi autoga?), aga võitjale mingi "reeglite tõlgendusega" keset hooaega pistonksi sõitmine pole ka nagu viisakas.

Rolandi autot käidi ka eelmine hooaeg muudkui ühe ja teise nurga alt uurimas, miskipärast see hooaeg nii suurt huvi enam polnud :)

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.05.2009 at 11:37
rustang
  
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
jaan tatikas: Kui Ruve sõidaks aeglasemalt , kas siis oleks ka vaja pedaali - kangi teemat arutada ?
See teema on eriti huvitav neile, kellel auto ehitamine käsil s.t. kuhu paigutada istmekinnitused.
Kui võetakse vastu mingi selge seiukoht, et nt. alates 2010 on pedaalikatte max paksus 10mm siis teaks kuidas ehitada.
13.05.2009 at 11:51
rolantsik
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Tumedad aknad on ju reeglitega keelatud!!!
Eelmine hooaeg oli mul üksjagu seletamist sellepärast ja esimeseks Pärnu võistluseks toodi extra ka turvakile Tallinnast,kuna tumedaid kilesid ei võinud olla.
Tumedaks kiletatud aknad halvendavad kindlasti nähtavust ja on seega väga ohtlikud.Eriti taga sõites,kus pole niigi õiget trajektori näha.Muidugi see,kes raja peal võistelnud pole,kindlasti ka sellest aru ei saa kahjuks.

Pedaalikatete teema on juba eelmine aasta läbi nämmutatud ja see mingi katte suuruse määramine saab kõne alla tulla alles HOOAJA LÕPUS!!!!

Käigukang ja hoovastik on vabad.
Antud juhul siis pannakse Ruve mehaanikutele süüks paari augu puurimist.Nii,sellega tekkib mul küsimus: Lauri,kuidas on Teil lahendatud ukspolstrite asemele pandud al.plekkide kinnitus?Kas need on liimitud?
Ja üldse,kui palju on neid autosid,millele pole juurde puuritud ühtegi auku keresse?

Tuletan veel meelde,et keset käimasolevat hooaega ei saa reegleid muuta,või õigemini öeldes saab küll,kuid see hakkab meenutama "banaani" riikides toimuvat.
13.05.2009 at 11:58
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
rolantsik:HOOAJA LÕPUS!!!!

Olen samal arvamusel. See pole ootamatult tekkinud teema ja enne hooaja algust toimunud reeglite ülevaatamisel ei soovinud keegi seda arutada.
13.05.2009 at 12:12
Umbertto
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
peep:
quote:
rolantsik:HOOAJA LÕPUS!!!!

Olen samal arvamusel. See pole ootamatult tekkinud teema ja enne hooaja algust toimunud reeglite ülevaatamisel ei soovinud keegi seda arutada.

Sama arvamus - selliseid tehniliste muudatuste teemasid võiks arutada hooaja lõpus ja võistlejate oasvõtul, et uuel hooajal saaks asjad siis VAJADUSEL muudetud. Siis ka tõlgendused vajadusel paika panna, sest kui pole tõlgendust reeglites, siis ei saa reeglite täitmine toimuda suvaliste tõlgenduste alusel, vaid selle järgi, mis mustvalgel kirjas on.
13.05.2009 at 12:44
uzzac
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
varsti nagu meil s1600 klaasis juhtus...et 2 kuud ennem starti võeti vastu nõue, et peab kasutama turvapaaki kui pole just originaalpaagiga tegu

minul kui õndsal lada omanikul tuligi vastu võtta otsus et kas panna originaalpaak(taga poritiiva sees über turvaline) või osta turvapaak või mitte osaleda...haige
13.05.2009 at 13:38
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
uzzac: varsti nagu meil s1600 klaasis juhtus...et 2 kuud ennem starti võeti vastu nõue, et peab kasutama turvapaaki kui pole just originaalpaagiga tegu

minul kui õndsal lada omanikul tuligi vastu võtta otsus et kas panna originaalpaak(taga poritiiva sees über turvaline) või osta turvapaak või mitte osaleda...haige

No tegelikult ütlesid juba varasemad S1600 tingimused seda, et kütusesüsteem peab vastama Appendix J tingimustele, kuid asi oli täpsemalt lahti kirjutamata ning tehnilises ei pööratud asjale varasemalt lihtsalt teravdatud tähelepanu (kuigi, märkusi tehti ja seletamist oli ka varem).


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.05.2009 at 14:06
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Mis pedaalikatetesse puutub, siis kui osalejad ise tahavad ja aktsepteerivad "mõõkasid" pedaalikatete nime all, siis pole muidugi kellelgi selle vastu midagi - reeglid on ju algusest lõpuni peaasjalikult osalejate endi tehtud. Lihtsalt eilsel koosolekul tuli see teemaks, et sellised aretised reeglite mõttega (just sama termin on laialdaselt kasutusel nt F1 reeglite tõlgendamisel ja võib tuua sageli ka hooaja keskel kaasa vajaduse kehtivat regulatsiooni täiendada/täpsustada) mitte mingil viisil ei kooskõlastu.

Üldist pilti vaadates on aga selliste "hallide alade" osas vaja mingid konkreetsed seisukohad kujundada, et uute autode ehitajad teaksid ehitamisel asjadega arvestada (nii nagu rustang mainis).

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.05.2009 at 14:16
Jesper
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Mitte mõõgad pole head ja vajalikud, aga keset hooaega ei tohiks reegleid muuta.

Mul isiklikult jäi arutelul 2008 kevadel ja ka hiljem kahe silma vahele see, et kangi hoovastik on vaba, muidu oleks kindlasti kisa tõstnud. Nagu näha, siis kõigil ei jäänud, fair enough...

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.05.2009 at 14:23
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Ma pole päris kindel, kas mõõkade osas keelustava seisukoha võtmine oleks reeglite muudatus... Pigem nagu piiri tõmbamine, et kust läheb piir pedaalikatete ja mittepedaalikatete vahel.
Kui puht teoreetiliselt keegi peaks ehitama sellised pedaalikatted ja käigukangi hoovastiku, mille külge kinnitub ka näiteks mingisugune hüdrauliline süsteem, mille juhtimine toimub puht juhuslikult rooli juures asuvate hoovakeste abil, kas ka siis oleks sellise asja kasutamine ok, sest "pedaalikatted ja käigukangi hoovastik on ju vabad", mis sest et need pedaalikatted ja hoovastik suudavad teha kiireid käiguvahetusi? :)

____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.05.2009 at 14:58
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Selge see, et reegleid on vaja täpsustada, kuna keegi pole nii tark, et kohe kõike oskaks arvesse võtta. Samuti on loogiline, et teravdatud tähelepanu alla satuvad pigem need autod, mis eesotsas on.

Lihtsalt ajastatus pole hetkel õige. Loodetavasti on võistlejate poolelt tulnud tagasiside piisav ja teema maas kuni hooaja lõpuni.
13.05.2009 at 16:01 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 16:02 by peep
Lembit
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
peep:Lihtsalt ajastatus pole hetkel õige. Loodetavasti on võistlejate poolelt tulnud tagasiside piisav ja teema maas kuni hooaja lõpuni.
Kas 2010 reegliteprojekti saaks äkki ka aktuaalseks teha, et me ei peaks sama teema juurde tagasi tulema järgmise aasta aprillis vaid katsuks selle asja nüüd selgeks vaielda, kuids jääb järgmiseks aastaks.
Käigukang + hoovastik - kas jääb vabaks või tuleb mingi piirang?
Pedaalikatted - kas jääb vabaks või tuleb mingi piirang?
13.05.2009 at 16:37
peep
 
Moderator
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Mina ei ole õige inimene vastama, et Sa mind tsiteerid sellega seoses. Kuid siit teemast saab ehk natuke infot, mida plaanitakse.

Mulle tundub, et neid pedaalikatteid kohustuslikuks ei muudeta ehk kui jätate nad tegemata, siis jääb ainukeseks riskiks, et teie auto on sama aeglane kui need, millistel antud konstruktsiooni peal pole.
13.05.2009 at 16:51
Jesper
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Kui nüüd mõelda hooaja lõpus toimuva arutelu jaoks veidi ette, siis ma olen kogu sellele probleemipuntrale mitu korda välja pakkunud sellist lahendust, et sõitjale mugava isteasendi saavutamine ei tohiks olla piiratud - see E36 on ikka üsna väike purk ja isegi minul kes ma olen 182cm pikk on raskusi seal kokpitis ringi manööverdamisega, pea tahab koguaeg lakke minna. Ok, mul on nõmedalt suur ja kõrge iste ka, aga ikkagi, see iste oli jällegi odav, mis on sarja ideega kooskõlas. Visuaalselt tundub et hetke sõitjatest pole keegi minust oluliselt pikem, aga no kui ikka leidub keegi kaks meetrit pikk tüüp kellel pall kuidagi käes ei püsi, aga see-eest platsinägemine ja reaktsioonid on head, siis mis seal ikka, ei hakka ju ära ajama. Seega võiks kogu roolisamba nurga, rooli kauguse, käigukangi ja pedaalide modimise vabaks lasta selle klausliga, et selgelt peab olema aru saada et see teenib sõitja mugavuse huve ning on teostatud ohutul moel.

Kontrollimine toimuks nii, et sõitja koostab paberil taotluse selle kohta, mida, kui palju ja miks ta muutis, lisab tehnilist teostust kirjeldavad skitseeringud-seletused koos mõõtudega ning toob selle tehnilise komisjoni (loe: Saalomoni) kätte (nagu ma aru saan, siis hetkel on selleks Raul Koov), kes siis teeb otsuse et kas taotlus on põhjendatud ja ohutu ning kinnitab muudatused mingil moel. Edaspidi tuleb tehnilises esitada seesama kinnitatud paber ja tehniline kontrollib, kas reaalne elu endiselt teooriaga kokku läheb.

Samas üldpõhimõte kooskõlastuse andmisel võiks olla ikkagi see, et algne juhtseadmete paigutus on laias laastus good enough ja muuta tohib ainult nii vähe kui hädasti vaja. Ma pakuks et 170-175cm keskmiste kehaproportsioonidega juhile istub see masin ilma suuremate modideta täiesti normaalselt kätte, kui roolile väike vahetükk panna. Aga kui keegi on 15xcm pikkune nagu see Leedu neiu tõenäoliselt on, siis ilmselt on reaalselt vaja nii pedaalide kui kangi ja jumal teab mille modi, sest peanupp on tal samas kohas kui mul, aga mina ulatun sealt täpselt oma stock kangi, pedaalide ja roolini. Ma muidugi autosse ei vaadanud, võibolla peakski uurima et mismoodi nad on teinud, et teaks reeglite tegemisel arvestada ka keskmisest lühemate inimestega?

Minu arusaamise järgi olid kõik need vaba hoovastiku, katete ja roolisamba punktid ainult selle mõttega tehtud et inimesed autosse mahuks, mitte mingi muu asja pärast.

Täiendus: Saalomoni töö lihtsustamiseks võiks ka nii teha, et kolmest ühe või kahe modimine on lubatud, kolmest kolme modimine nõuab kooskõlastust. Ehk kui oled lühike tüüp ja ei ulatu pedaalideni, siis tõstad pedaale lähemale (see võiks olla inimlikumal moel lubatud kui mõõgad), pikk tüüp tõstab rooli ja kangi ning jätab pedaalid paika, keskmine laseb rooli võibolla natuke rohkem sülle kui stockis jne.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
13.05.2009 at 17:17 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 17:29 by Jesper
rolantsik
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Mitte üheski sarjas pole keelatud pedaalikatete paigaldus ja ei ole ka nende "suurus"määratletud.
Isegi Superproduktioni autodel,kus on paljud asjad isegi joonistega paika pandud,pole sellist asja ära määratletud.
Ja mina arvan tänase päeva seisuga,et peaks jääma nii nagu oli siiani.

Käigukang.
Andrese fantaasia rooli tagant käike hakata vahetama jääbki selleks.Autodel,millel saab seda teha ,on ka automaatsidur,mida E36 Cupi autol olla ei saa ega olegi võimalik paigaldada.


Kui nüüd kainelt aruteda,siis antud täiendused ei anna mitte midagi juurde kiiruses,vaid kuuluvad nn. mugavusvarustuse alla.
See 50/50 kaalujaotuse jutt kõlbab ka saunajutuks,kuna siis peaks isteasend ja kaaluvihid olema tagaistme kohapeal või istuma samakaaluline taat auto peal kaasas.Seda ka siis tagaistmel.

13.05.2009 at 17:53 1 edit. Last edited 13.05.2009 at 17:59 by rolantsik
hall
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
quote:
rolantsik: Mitte üheski sarjas pole keelatud pedaalikatete paigaldus ja ei ole ka nende "suurus"määratletud.
Isegi Superproduktioni autodel,kus on paljud asjad isegi joonistega paika pandud,pole sellist asja ära määratletud.

Aga oled sa selliseid 20 cm pikkusega (just pikkusega, mitte paksusega) pedaalikatteid kuskil kohanud?

Superproductionis on mu meelest pedal-box lubatud ja see lahendab pedaalide paigaldamise probleemi.


quote:
rolantsik:
Käigukang.
Andrese fantaasia rooli tagant käike hakata vahetama jääbki selleks. Autodel,millel saab seda teha ,on ka automaatsidur,mida E36 Cupi autol olla ei saa ega olegi võimalik paigaldada.

Automaatsiduri rolli saaks vabalt t2ita vastava seadmega uhendatud "siduripedaali kate" :). Aga jah, ilmselt selline asi kunagi ei teostu, sest see oleks liiga keeruline ja kallis. Samas oli see naide toodud pigem selleks, et kas sellise ehitusega "pedaalikatted ja kang" oleksid siis reeglite mottega koosk6las?

quote:
rolantsik:
Kui nüüd kainelt aruteda,siis antud täiendused ei anna mitte midagi juurde kiiruses,vaid kuuluvad nn. mugavusvarustuse alla.
See 50/50 kaalujaotuse jutt kõlbab ka saunajutuks,kuna siis peaks isteasend ja kaaluvihid olema tagaistme kohapeal või istuma samakaaluline taat auto peal kaasas.Seda ka siis tagaistmel.


No aga see ei tahenda, et juhi tahapoole nihutamine ei teeks asja paremaks. Voi miks muidu on vaja selle aretamisega tegeleda?



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
13.05.2009 at 18:20
amblik
 
Tumedad klaasid ja pedaalid.
Mina julgeksin arvata, et me võiksime rahulikult hooaja samamoodi lõpuni sõita, kõik sarjas sõitvad autod on ju ometigi läbinud tehnilise kontrolli ja omavad tehnilist kaarti, praegu midagi keelustada seaks minu meelest kahtluse alla tehnilise komisjoni pädevuse ja näeks välja pigem kellegile kaigaste kodaratesse loopimisena.
Ise ei kasuta ühtegi eelpoolmainitud lisadest ja minu auto on igatpidi kaalus.
Ja see, et Ruve ja Urmase autode pedaalidele on paigaldatud nn pedaalikatted mind küll kuidagi aeglasemaks ei tee ja ilmselt ka mitte neid kiiremaks.
Seda teemat võiks edasi arutada hooaja lõpus, kui siis veel kellegil huvi on asja vastu, talvel niikuinii muhvigi tarka teha pole võidusõiduvallas, siis on paras viilida ja tinutada, kas siis lühemaks või pikemaks, kuidas parasjagu üldsus otsustab.
Mina ei kavatse midagi selles suhtes ette võtta, mul on sõiduoskustes veel niipalju varu, et kui sellest kasvõi osa õpin kasutama olen kiire kui tuul;)
Mis puudutab klaaside toonimist, siis minu arvates see vajalik pole, aga kui siiski soovite, tehke nende külgedega, mis tahate, aga tagaklaas peaks kindlasti läbipaistvaks jääma, sest seljataga toimuvat on niigi raske jälgida ja ses osas nähtavust veel piirata ei oleks eriti tark tegu.

13.05.2009 at 19:25
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : Tumedad klaasid ja pedaalid.   1 2 3 4  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.