register | account recovery | profile | help / abiinfo | search
show today's posts | mark all read
NB!
Oled juba tqhq foorumi kasutaja? Su kasutajatunnus ja salasõna kehtivad ka siin foorumis.
Tuleb vaid tqhq foorumist välja logida ja siis ükskõik kummas foorumis uuesti sisse logida.
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2 mai Riia etapp   1 2 3 4 5  
Poster Message
Umbertto
 
2 mai Riia etapp
Avaldage oma soovid Antrale, tema plaanib neid sõiduvõimalusi. Mina tean, et soovivad - Keio, Rolantsik, mina, jt.
Saatke maili antra (ätt) bmp.lv
30.04.2009 at 10:31
rolantsik
2 mai Riia etapp
Ma usun,et sõitjate kokku saamine trenniks pole probleem,kuna ka lätlased ise soovivad trenni teha.
30.04.2009 at 11:38
uzzac
 
2 mai Riia etapp
äkki mõni leedukaski seal :)
30.04.2009 at 12:14
hall
 
2 mai Riia etapp
Enamus registreerunutest vist sai selle maili, aga igaks juhuks ka siia neile, kes ei saanud:

Hello all,
latest news about practise on Friday 01.05.2009:

Practise any time from 10.00-16.00 cost 200 Ls/h ~ 285Eur, (you take all track.
If there are others drivers wanting to practise, you can share this price.
Please contact to practise organizer)

Practise 16.00 - 17.00 - 20 Ls/h ~ 30Eur

Practise 17.00 - 17.30 - 10 Ls/h ~ 15 Eur

Free practise 17.30 - 19.40 - by agenda. Look your time by class.

Practise organizer is Andis Meilands, tel.: +371 28644446

Best regards
Antra Barbale
Ltd Baltic Motorsport Partner
race director
Tel.: +371 67037974
Mob.: +371 26384000
E-mail: antra@bmp.lv



____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
30.04.2009 at 16:22
Pierre
2 mai Riia etapp
Vahepalaks siis, et nähtud täna @ u . 10h PM Pärnu Papiniidu statoilis ebaharilikku vaatepilti: punane cup 325, täies varustuses, tänava liikluses ;)
Tiše jedešh, dalše budješ!

Igaljuhul edu ja respekti ennastsalgavale ja eesrindlikule tegutsemisele!
:D
30.04.2009 at 23:28
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Kiiver oli ikka peas piloodil ? :)
30.04.2009 at 23:31
Pierre
2 mai Riia etapp
quote:
peep: Kiiver oli ikka peas piloodil ? :)

Ma olukorda lõpuni ei jälginud aga arvan, et see oli vähemalt käeulatuses... :)
30.04.2009 at 23:36
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Lühikokkuvõte

1. Ruve
2. Peep
3. Kristo

Kõik autod jäid terveks, v.a. mõningased tehnilised rikked. Sõit oli konkurentsitihe nii eesotsas kui keskel ja ka eelviimasele kohale käis lähikontaktiga võitlus.:)
02.05.2009 at 21:32
ICE
  
2 mai Riia etapp
Palju Cupi masinaid kokku oli üldse?
02.05.2009 at 23:35
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Kaheksa autot oli stardis.
03.05.2009 at 00:42
jaan tatikas
 
2 mai Riia etapp
03.05.2009 at 02:48
ICE
  
2 mai Riia etapp
http://www.balticrace.lv/ja/2009_Baltic_Championship_1/album/index.html

Veel pildimaterjali kogu üritusest.
03.05.2009 at 09:25
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Veel üks pildilabum. 5 lehel on paar päris head action fotot. :)

Siin ka veidi pilte.
03.05.2009 at 10:19 1 edit. Last edited 03.05.2009 at 10:25 by peep
Jörm
 
2 mai Riia etapp
Siit saab ringiaegu ja tulemusi vaadata: http://mylaps.com/results/showevent.jsp?id=409713
Üldiselt oli segadust palju ja ma sain korraliku peapesu härraste Veski ja Krinpuse vägitegude eest. Seda öeldi kudagi sellisel kujul: "No on sul ikka kaader! Panevad ilma kiivrita rajale!"
Tegelikult on ime, et Veski teise sõitu üldse peale lubati. Sellise asja eest, et sa sõidad rajale välja ilma kiivrita oleks võistluskeeld olnud täiesti normaalne karistus ja kehvemal juhul oleks litsents riiulisse pandud. Ütleme nii, et majanduslangusel on omad positiivsed küljed ja kuna võistlejaid on vähe, siis olid kohtunikud ilmselt alateadlikult leebemad. Sellist rikkumist ei mäletanud isegi väga vanad olijad mitte, Ruve sa oled ennast autospordi ajalukku nüüd tükiks ajaks sellega sisse kirjutanud. Samaväärne on lahtiste rihmadega sõitmine. Rada ei ole mingi külavahetee, kus sa oma sapakaga piima järele töristad, kui seal oleks keegi teine sulle otsa sõitnud ja midagi oleks juhtunud, siis oleks alates sellest lipukohtunikust, kes ei jõudnud sind väravas kinni pidada kuni ringrajakomitee esimeheni välja kinni võinud minna. Ja kuna seda keegi ei tahaks, siis see oleks vabalt võinud sinu viimaseks sõiduks jääda. Lätis on asjad karmid, seal on rallis ja krossis palju inimesi viimaste aastate jooksul surma saanud ja alade vedajad on saanud ka reaalseid vangla karistusi.
Kui on võistlus käimas, ehk mingid asjad on rajal, siis pitlane´il valele poole sõitmine on samuti väga raske rikkumine. Üldiselt ei ole hea toon isegi oma autot boksist välja lükata sel ajal, eriti kui on trenn või kvalifikatsioon, kus iga hetk võib keegi boksi "lennata". Rajalt tulnul on "silm ruutus" ja ta ei pruugi üldse adekvaatselt reageerida. Üldine reegel on, et võistluse käigus (alates esimesest trennist) toimub rajal liikumine vaid ühes suunas ja pitlane on raja osa, seega kehtib see reegel ka seal.

Kui need asjad kõrvale jätta, siis oli muidu igati tore võistlus, eriti seetõttu et kõik tulid ühes tükis tagasi. Ma loodan, et Pärnusse äkki tulevad meie kaks kadunud venda kah välja, siis saaks ikkagi eraldi starti küsida, kuigi sel korral tundus see ajavahe isegi täiesti mõistuspärase lahendusena ja eriti need kolme pütiga põrisevad Läti rahvuslikud golfid ja rullnokad ei seganud. Ma ei tea kui palju nad selle viimase sõidu esikoha heitluses rolli mängisid? Peep võiks seda kommenteerida.

____________________________
Amper Racing
03.05.2009 at 22:01
Jesper
 
2 mai Riia etapp
Nojah, oli selle kiivri ja pitlanega kuidas oli, aga sellele tegelasele kes pani need metallaiad keset stardisirget tuleks küll mingi medal anda vms. http://www.balticrace.lv/ja/2009_Baltic_Championship_1/album/slides/IMG_0211s.html (klikkige seal kaks korda next ja arvake ära misasi see suur hall on mis juhi peast vasakul hõljub).

Teise printsessi koht läheks neile neljale Nacionala klassi sõitjale kes esimeses vabatrennis oma autod purustada suutsid :)

Muidu oli meie tiimile üks äraütlemata pingeline ja pisikesi närviajavaid detaile täis etapp, kahjuks on meie klass ka üks neist kahest viletsast kus viimase koha eest karikat ei antud :) ja asi kulmineerus hoopis köie otsas lohisemisega, kuna kogemata tapsin kuidagi kaanetihendi ära. Aga noh mis teha, päevad pole vennad.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
03.05.2009 at 22:47 2 edits. Last edited 03.05.2009 at 23:10 by Jesper
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Üks Golf takistas küll päris aktiivselt ja mul läks sinna vähemalt 4-5 sekundit nende ringide peale kokku, mis tal taga olin aga samas, kes mul keelas temast kohe mööda sõita ? :D Lisaks mõningale loomuliku andekuse defitsiidile kammitses mind veel enne võistlust püstitatud eesmärk auto tervelt ja siledalt tagasi tuua, seda nii Golfist möödumisel kui ka esikoha säilitamisel.

Lauri, millist sanktsiooni kohtunikud rakendasid teie tiimile miinimumkaalu alase rikkumise eest peale kvalifikatsiooni ? Teaks millega arvestada, kui peaks endal sama asi juhtuma, sest miinimumkaalu saavutamisega on probleeme minul, Indrekul ja vist veel mõnedel ?
03.05.2009 at 23:30
Lembit
2 mai Riia etapp
quote:
peep: Üks Golf takistas küll päris aktiivselt ja mul läks sinna vähemalt 4-5 sekundit nende ringide peale kokku, mis tal taga olin aga samas, kes mul keelas temast kohe mööda sõita ? :D
Golfi taga soitsid stabiilselt 1:45,3 - 1:45,5. Kahjuks ma ei salvestanud seda sessiooni, aga minuarust olid tal sabas vahemalt 3 ringi. Pigem 4. Arvestades sinu parimat aega, siis ma arvaks, et kaotasid rohkem, kui 4-5 sek.
03.05.2009 at 23:55
amblik
 
2 mai Riia etapp
quote:

Üldiselt oli segadust palju ja ma sain korraliku peapesu härraste Veski ja Krinpuse vägitegude eest. Seda öeldi kudagi sellisel kujul: "No on sul ikka kaader! Panevad ilma kiivrita rajale!"
Tegelikult on ime, et Veski teise sõitu üldse peale lubati. Sellise asja eest, et sa sõidad rajale välja ilma kiivrita oleks võistluskeeld olnud täiesti normaalne karistus ja kehvemal juhul oleks litsents riiulisse pandud. Ütleme nii, et majanduslangusel on omad positiivsed küljed ja kuna võistlejaid on vähe, siis olid kohtunikud ilmselt alateadlikult leebemad. Sellist rikkumist ei mäletanud isegi väga vanad olijad mitte, Ruve sa oled ennast autospordi ajalukku nüüd tükiks ajaks sellega sisse kirjutanud. Samaväärne on lahtiste rihmadega sõitmine. Rada ei ole mingi külavahetee, kus sa oma sapakaga piima järele töristad, kui seal oleks keegi teine sulle otsa sõitnud ja midagi oleks juhtunud, siis oleks alates sellest lipukohtunikust, kes ei jõudnud sind väravas kinni pidada kuni ringrajakomitee esimeheni välja kinni võinud minna. Ja kuna seda keegi ei tahaks, siis see oleks vabalt võinud sinu viimaseks sõiduks jääda. Lätis on asjad karmid, seal on rallis ja krossis palju inimesi viimaste aastate jooksul surma saanud ja alade vedajad on saanud ka reaalseid vangla karistusi.
quote:


Minu meelest juhtus seal veel palju imesid;)
04.05.2009 at 00:04
Jörm
 
2 mai Riia etapp
Mul on kahju Peep, et see kaalude asi palju segadust tekitas ja ma iseenesest olin selles mängus pealtvaataja rollis. Ausalt.
See lugu algas tegelikult juba eelmisel aastal, kui ühe võistluse käigus hõbenoolel kaks täiesti erinevat kaalu saadi, kes mäletab, kes mitte, aga Castroli sõidul oli tal kaks kaalumistulemust, millest üks oli 30 kilo kergem kui teine. Sealjuures samade kaaludega.
Reede õhtul tõin Saksa Auto AMK kaalud, millega olime just kodus auto üle kaalunud ja pannud üle 10kg ballasti. Auto kaalus koos sõitjaga 6 kg miinimumkaalust rohkem täiesti tühja paagiga. Ma olin veel poiste peale natuke pahane, et milleks panna raskust üle, kui tegelikult peaks alati mingi bensiin paaki sisse jääma, aga nemad olid kindlad, et parem olgu rohkem, kui et alakaalu jääb.
Võistlusel pidi kasutatama algselt Läti kaalusid, mis on ilma juhtmeteta, aga mis saadeti läbi Saksa Auto remonti, seetõttu saatis SA neile omad kaalud. Lätlased olid teinud uued kaaluteed, mida mööda ka vormelid saavad kaalule ronida, aga mille peale ei saanud panna SA kaale, sest juhtmeid ei saanud läbi nende raamide panna. Lätlaste kaaluteed ei olnud reguleeritavad kõrguse suhtes ja ma avaldasin reede õhtul arvamust, et kui kaalud ei ole looditud tasapinnal, siis ei ole nende tulemus korrektne. Minu arust kasutati võistlusel lõpuks mingeid kolmandaid kaalusid, sest need kaldteed olid justnagu mingid teised, aga ma täpselt ei tea kelle omad need olid. Igastahes on selge, et SA kaaludega võrreldes näitasid need 15 kg vähem, kas see tulenes nüüd sellest, et ühed kaalud valetavad või sellest, et põrand ei olnud loodis, igatahes on eksimus liiga suur ja kõik võistlustel kasutatavad kaalud vajavad kontrollimist. Seetõttu nagu ma aru saan sel korral ei võetud saadud tulemusi arvesse. Peale esimest sõitu ma nägin, et autosid rohkem ei kaalutud, teise sõidu järel ma ei tea, siis ma ootasin huuli närides, et mis kujul mu auto rajalt tagasi tuuakse. Kuna me saime võistlustelt eelviimase koha, siis ma arvan et kellelegi pole liiga tehtud, eriti Peebule kes oli nagunii kiirem. Mina ei protestinud tulemusi, olin isegi üllatunud kui auto stardirivis oma koha peale lükati. Iseenesest oleks võinud protestida kah, sest kõik mõõtmised tuleb FIA reeglite järgi teostada siledal ja loodis pinnal. Ma olen siiani kogu aeg imestanud kuidas teie autod nii vähe kaaluvad ja nii kerge vaevaga see kaal maha tuli, ma tahaks hea meelega saada teada tõde, millised kaalud nüüd siis usutavad on, võibolla ongi Peebul kogu aeg õigus olnud, et miinimumkaalu oleks pidanud veel allapoole laskma. Sõitudes me valasime paagi täis, ehk ta oli ka nende kaalude järgi ülekaalus, me ei teadnud kas kaalutakse või mitte.
Vot siuke lugu, kahju et ei saa konspiratsiooni teooriasse midagi juurde anda. Ma tahaks lihtsalt selgeks saada, mille järgi saab edaspidi orienteeruda. Selge prohmakas meie poolt, et oma suures enesekindluses, et meil on 10-15kg ülekaalus auto koos kütusega, ei läinud me hommikul teda kontrollima kohapealsete kaalude peale.

____________________________
Amper Racing
04.05.2009 at 00:27
Jesper
 
2 mai Riia etapp
Ma ei tea konspiratsiooni ega muudest teooriatest midagi, aga minu auto leiti ka 2kg alakaalus olevat. Eelmine aasta Krabal kaaluti 1290 mingi 10+-2 liitriga paagis, talve jooksul (ok, tegelt kolmapäeva õhtu jooksul) leidsin oma truu vannitoakaalu järgi 15kg nodi mida auto küljest lahti kangutada, päästerõngast vähendasin 10 kilo jagu ja kuna kvalifikatsiooniring sai tööõnnetuse tõttu suht aurude peal tehtud siis kütust ei olnud paagis üle 5 liitri, seega justkui enamvähem klapib?

Kui see 1258 nüüd õige number peaks olema ja reeglid lubaks, siis mingi 10kg leiaks sealt veel ilma märkimisväärselt raha kulutamata.

____________________________
Vineda Racing | "The engines are free. The limitations of cylinders, restrictors and turbo pressures are removed." --- ACO
04.05.2009 at 00:49 3 edits. Last edited 04.05.2009 at 00:59 by Jesper
peep
 
Moderator
2 mai Riia etapp
Minu autole saadi kaalu peal see number mida ma ootasin ehk kaalu õigsuse osas küsimusi ei tekkinud, kuid loomulikult võisid meie poolt kodus kasutatud kaalud samapalju eksida. Küll oli mul sama anomaalia eelmisel aastal Pärnus mingil võistlusel, kus kaal näitas oodatust ca. 10 kg vähem (õnneks täpselt miinimum), mille järel panime järgmiseks korraks lisaraskused, siis oli auto ülekaalus ja võtsime raskused jälle välja.

Võiks järgmiseks hooajaks 10 võrra veel alla tulla küll. Meie autol on ca. 30 kg raskuseid küljes ja ta on tehtud puhtalt nokkimise meetodil, ilma raha kulutamata spets kergetele komponentidele. Järelejääv 20 kg kataks siis neid variante, kus on luugiga kere, soojenduse ahi sees, pole kõiki üleliigseid juhtmeid välja võetud jne. Ma pole ise eriti kerge, 85 kg koos varustusega ehk suht keskmine.
04.05.2009 at 08:53
onuuno
  
2 mai Riia etapp
Jah,see kiivri teema oli tõesti üks tobe lugu:) Teise sõitu lubamisest niipalju,et rääkisin enne teist sõitu peakohtunikuga ja ta ütles,et tule peale teist sõitu ja maksa trahv 25 ühikut pit linel vastassuunas sõitmise eest. Teise sõitu minnes aga olid kodanikud kokkuleppe unustanud.Kiivri teema eest lisati trahv alles siis kui mehhaanik läks trahvi maksma.Aga noh,mis siin ikka, juhtub ka kõige paremateski perekondades:) "Tundub,et "klassivanemale" meeldib virtuaalselt tagant järgi targutada,selle asemel,et kohapeal tulla ja asjosaliste käest täpset infot küsida ja v-olla ka vähe nõu anda:( Teoreetikud peab ka ju olema:)
04.05.2009 at 10:22
hall
 
2 mai Riia etapp
quote:
onuuno: "Tundub,et "klassivanemale" meeldib virtuaalselt tagant järgi targutada,selle asemel,et kohapeal tulla ja asjosaliste käest täpset infot küsida ja v-olla ka vähe nõu anda:( Teoreetikud peab ka ju olema:)

See nüüd küll eriti kohane mõtteavaldus ei ole. Klassivanem ei saa käia kõigi võistlejate kõrval ning õpetada kõige elementaarsemaid asju. Nagu Lauri juba mainis, peaksid praegusel juhul olema tänulik, et sul sel aastal üldse võistlemise õigus alles jäi ja eriti tänulik veel selle eest, et väikese trahvi eest uuesti rajale lubati.


____________________________
Porsche Ring - ilmselt parim ringrada Põhjamaades.

CityKart - sisekardikeskus Pärnu kesklinnas.
04.05.2009 at 10:43
onuuno
  
2 mai Riia etapp
Jutt ei olegi kõigist.Riias olid ju Veski ja Krimpus need "kaadrid". Kui ei jõua siis ei ole vaja ka foorumis pärast tark olla.Teame isegi mis valesti oli.
04.05.2009 at 10:50
Jörm
 
2 mai Riia etapp
Trahvide ja sekelduste osas tegelevad ikka iga võistleja ja registreerija klubi esindajad, seda muret ma küll endale ei võta. Sellepärast ongi registreerija klubi oluline, et kui mingi jama on siis läheb see klubi vastutusele. Ma olin kahjuks muu tööga kah hõivatud, ei olnud aega isegi oma poistega piisavalt tegeleda.
Peakohtunik oli sedapuhku noor ja roheline, seetõttu palju "imesid" juhtuski ja õnneks zhürii ei võtnud asja liiga tõsiselt.
Ilmar Pardane, kes on meil ikka grand old man ringrajal, oli iseenesest valmis tegema ühe tunnise koolituse, et kuidas peaks asjad käima, ehk kui te olete valmis selle ära kuulama, siis ma organiseeriks selle Pärnu võistluse ajaks, ma arvan, et seal mööda külgi midagi maha ei jookse. Ega mulle pole kah keegi seda kunagi õpetanud, kõik on tulnud oma vitsade peksmise käigus kätte saada ja nagu siin ühes teises teemas ka selgeks sai, ei ole ühte selget õpikut selle kohta, mis kõiki reegleid tutvustaks. Selleks on FIA sinine raamat, mis pidi väheke toekam olema kui Piibel ja vaevalt et keegi viitsiks seda läbi lugeda.
Kaalude osas suhtlesin täna kõigi osapooltega kelle kaalud võistlustel käivad ja jõudsime kokkuleppele, et teeme ühe autoga kaalude testi lähinädalatel, et fikseerida nende erinevused. Eelmisel aastal Riias näitasid kaalud samuti ööbikuid, asjale saadi jälile kui Kallasmaa vormel osutus alakaaluliseks, sest kõik teavad, et see on alati 20kg raskem olnud, sest nii vana Reynardit ei saa kuidagi lihtsate vahenditega kergemaks teha. Toona oli otsus sama, eirata nende näitusid, selgus, et üks kaaludest näitaski vähem, kui sama mees käis kõigi nelja plaadi peal ära.

____________________________
Amper Racing
04.05.2009 at 10:57
opentrack.tqhq.ee foorum : BMW 325 Cup : 2 mai Riia etapp   1 2 3 4 5  
Log in:
Account recovery
 
© tqhq.ee 2000 - 2024.